FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 14:27 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 grudnia 2011, 08:13 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 czerwca 2010, 17:51 - ndz
Posty: 311
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ i Ostrowska
Witam kolegów. Zamówiłem sobie kalendarz pszczelarski na 2012 i po przeczytaniu wstępu dot. między innymi nieprawidłowości dot. zakupu cukru przez PZP , wzięcia kredytu pod hipotekę domu w Kamiannej i ogólnie zachowania się władz związku (problemy na Jasnej Górze) postanowiłem ruszyć temat na forum. Koledzy dlaczego pozwalamy sobie na to by majątek i dobro zgromadzone przez wiele pokoleń pszczelarzy było tak bezpowrotnie marnotrawione. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Na temat działań władz zwiazku? Może ktoś zna z bliska te sprawy?

_________________
Pszczoły to esencja natury :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 grudnia 2011, 09:29 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Temat i to dość dobrze jest znany sporej części uczestników forum.
Ale jest tak stary i oklepany że nikt się tym nie interesuje na poważnie z różnych zresztą przyczyn.
Dokąd wszyscy będą szarpać z kieszeni pszczelarza pieniądze unijne nic się w naszym
bogobojnym kraju w tym temacie nie zmieni.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 grudnia 2011, 09:40 - pt 
ADMINISTRATOR

Rejestracja: 24 listopada 2011, 23:28 - czw
Posty: 111
Lokalizacja: Podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: wielkop.korp.
Uważam, że PZP powinien przejść gruntowne zmiany, należałoby zacząć od debaty co dalej, jak nasze pszczelarstwo powinno wyglądać.
Uważam, że należałoby ustalić :
1. Kierunki rozwoju pszczelarstwa.
2. Gruntownie przebudować statut i struktury PZP aby Zarząd niemógł dowolnie dysponować majątkiem PZP lecz w sposób taki na jaki zezwoli zjazd czy kongres.
3. Odmłodzenie PZP należy zadać pytanie jak przyciągnąć młodych ludzi nie tylko do pszczelarstwa, ale również wyzwolić w nich aktywność społeczną ponieważ to oni będą stanowić sół naszego pszczelarstwa, są wykształceni, lecz nie mogą się przebić przez skostniałą strukturę. Nic nie ujmując obecnym działaczom PZP lecz należy pamiętać, żę wpuszczenie świeżej krwi zawsze jest budujące. Można jeszcze wymieniać wiele powodów dlaczego należy rozpocząć dyskusję, czy coś zmieniać czy nie, uważam , że ta dyskusja powinna się rozpocząć dla dobra wszystkich pszczelarzy.

_________________
Hary


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 grudnia 2011, 09:50 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Na początek trzeba by zacząć w kołach,a tutaj nie ma ludzi do pracy przyczyny tego stanu są wielorakie.

Przecież nie można przypuścić że ktoś na szczycie dozna "przebudzenia" przyjdzie do pracy i wszystko zmieni,zresztą są zabezpieczenia przed takimi wichrzycielami.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 grudnia 2011, 10:52 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 czerwca 2010, 17:51 - ndz
Posty: 311
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ i Ostrowska
Ano właśnie... Myślę iż z naszej strony należałoby wziąć się za pracę u podstaw :/ czyli od własnego koła. I od zachęcania młodych do zajęcia się pszczelarstwem. Nie tyle chodzi o "świeża krew" ale chodzi także o mentalność. Nikogo nie obrażając ale mam wrażenie iż wielu "starszych" światopoglądem pszczelarzy tkwi w przeświadczeniu iż nic się nie da zrobić. taka pozostałość po starym systemie :( Ale wniosek --> wziąć się należy za organizowanie "życia pszczelarskiego" od podstaw czyli od własnego koła :) Mam nadzieję iz łatwiej będzie niż z PZPNem :)

_________________
Pszczoły to esencja natury :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 grudnia 2011, 19:53 - pt 
Hary pisze:
Uważam, że PZP powinien przejść gruntowne zmiany, należałoby zacząć od debaty co dalej, jak nasze pszczelarstwo powinno wyglądać.
Uważam, że należałoby ustalić :
1. Kierunki rozwoju pszczelarstwa.
2. Gruntownie przebudować statut i struktury PZP aby Zarząd niemógł dowolnie dysponować majątkiem PZP lecz w sposób taki na jaki zezwoli zjazd czy kongres.
3. Odmłodzenie PZP należy zadać pytanie jak przyciągnąć młodych ludzi nie tylko do pszczelarstwa, ale również wyzwolić w nich aktywność społeczną ponieważ to oni będą stanowić sół naszego pszczelarstwa, są wykształceni, lecz nie mogą się przebić przez skostniałą strukturę. Nic nie ujmując obecnym działaczom PZP lecz należy pamiętać, żę wpuszczenie świeżej krwi zawsze jest budujące. Można jeszcze wymieniać wiele powodów dlaczego należy rozpocząć dyskusję, czy coś zmieniać czy nie, uważam , że ta dyskusja powinna się rozpocząć dla dobra wszystkich pszczelarzy.


kolego a ciebie to długo w naszym pięknym kraju nie było? chyba od nie dawna w Polsce?


Na górę
  
 
Post: 17 grudnia 2011, 22:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Odwłok pisze:
Witam kolegów. Zamówiłem sobie kalendarz pszczelarski na 2012 i po przeczytaniu wstępu dot. między innymi nieprawidłowości dot. zakupu cukru przez PZP , wzięcia kredytu pod hipotekę domu w Kamiannej i ogólnie zachowania się władz związku (problemy na Jasnej Górze) postanowiłem ruszyć temat na forum. (...)


Tutaj był zasygnalizowany (nie jeden) temat na Polance (i nie tylko na Polance):

==> Krętactwa skarbnika PZP Romana Kowalaka

==> O nowej wojnie Tadeusza Sabata i Piotra Krawczyka

==> Bazyli Chomiak, Piotr Krawczyk, Mirosław Worobik

==> Dezyderat i Tadeusz Sabat, czyli kawa na ławę

==> Stanowisko KZP w sprawie listu Sabata do Pana Białkowskiego

==> Prawda to czy...fałsz??

==> Boskie Buenos i zakazana Kamianna

==> Przekręt z cukrem

==> RE: To Wy, Prezesi, Zarządy, Prawnicy, Przedstawiciele na Walne Zebranie PZP jesteście winni zwykłym pszczelarzom....

I wiele, wiele innych.
Troszkę można poczytać na Karpackim forum:
http://www.kzpnsacz.fora.pl/hyde-park,2 ... a,439.html
i inne

Takie tematy były na forum Polanki, ale zostały zdjęte, bo dochodziło do obrażania, pyskówek i polityki:

RE: TADEUSZ SABAT MUSI ODEJŚĆ!

RE: Nowi ludzie, nowy PZP

RE: Dlaczego Sabat z PZP olali promocję

RE: Nasz Prezydent: magister T. Sabat

jednodnowy sabat

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2011, 23:19 - sob 

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 18:41 - czw
Posty: 207
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 435/17
Jak ktoś chce to w obecnym stanie prawnym PZP w kołach też można dużo zrobić, nie trzeba oglądać się na Zarząd w Warszawie. ale najłatwiej to jest narzekać a nie działać. Zmiany muszą postępować od podstaw, a w kołach niestety ale większość to starsi ludzie często schorowani. Małe kola nie mają szans bytu przy obecnej biurokracji i będą upadać, za dużo jest różnego rodzaju dokumentów do wypełniania.
Pozdrawiam
and777


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 02:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
To nie wszystkie "grzeszki" Pana prezydenta szkodzące polskiemu pszczelarstwu.
Słyszałem, że wydał niekorzystną opinie, przeciwko pszczelarzom z okolic Kielc. Ci Państwo muszą zlikwidować pasiekę. Słyszałem, co zostało "wykrzyczane" Mu wprost. On się do tego nie ustosunkował. Czyżby miał coś na sumieniu ?
Może Ktoś z kolegów, zna ten temat i naświetli szczegóły.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2011, 00:33 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
krzysglo pisze:
To nie wszystkie "grzeszki" Pana prezydenta szkodzące polskiemu pszczelarstwu.
Słyszałem, że wydał niekorzystną opinie, przeciwko pszczelarzom z okolic Kielc. Ci Państwo muszą zlikwidować pasiekę. Słyszałem, co zostało "wykrzyczane" Mu wprost. On się do tego nie ustosunkował. Czyżby miał coś na sumieniu ?
Może Ktoś z kolegów, zna ten temat i naświetli szczegóły.

No to macie, to o czym pisałem.
Warto się zapoznać.
http://wilczyska.salon24.pl/375698,bieg ... eusz-sabat

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2011, 00:47 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
wkleiłem ten link chwile wczesniej ale im wiecej tego tym lepiej, powiedzcie tylko co to da bo polskie pszczelarstwo lezy , a o zmianach to raczej mowy nie ma dzis troche nad tym myslałem ale walka z wiatrakami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji