FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 22:02 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 28 grudnia 2011, 00:28 - śr 

Rejestracja: 03 marca 2011, 00:29 - czw
Posty: 32
Lokalizacja: Śląsk
Ruszę jeszcze ten temat, bo tak sobie myślę... (i mnie nie boli!) Mamy w Polsce kilkanaście, a może kilkadziesiąt organizacji pszczelarskich, które mają swoich Prezesów i nie podlegają one PZP. Dlaczego więc obok Prezesów jest jeden Prezydent (nie wszystkich pszczelarzy)? Tak tylko pytam, bo...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2011, 01:12 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dokładnie nie pamiętam,ale zmiana nastąpiła w latach 90-tych [przedtem był prezes]
podobno taki był trend \sugestja ze strony Swiatowej organizacji,czy to prawda?
A może ktoś doznał napadu megalomani?

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2011, 10:00 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Cytuj:
Dokładnie nie pamiętam,ale zmiana nastąpiła w latach 90-tych [przedtem był prezes]


Chyba w 1996 nastąpiła ta zmiana.

Zdzisław pisze:
podobno taki był trend \sugestja ze strony Swiatowej organizacji,czy to prawda?
A może ktoś doznał napadu megalomani?


Obserwując butę i arogancje władz PZP skłaniałbym się ku megalomani.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2011, 10:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
PZP przypomina mi PZPN.Są to twory zamierzchłej przeszłości. Tak jak PZPN może nieźle funkcjonować bez piłkarzy, tak i PZP bez pszczelarzy. I chyba odwrotnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2011, 13:14 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
BoCiAnK pisze:

A może tak sąsiadów na kawę od czasu do czasu zaprosić ,słoikiem miodu poczęstować
Owszem są upierdliwi ludzie ale z takimi się nie DYSKUTUJE a mając wszystko Fer to im jest wolno chodzić po swoich posesjach jak i pszczelarzowi mieć pszczoły

Znaczy się dyplomacja nie warcholstwo? Popieram tym bardziej że rozstrzygniecie soporu przez sąd niczego nie da oprócz zarobku dla pełnomocników. Więc sam spór w tutejszym wątku jak dla mnie jest bez znaczenia. Ujawnia się tylko niezrozumiałe działania, mechanizmy panujące w PZP. Ale za to właśnie kochamy nasz kraj :pl: :D :D

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2011, 14:44 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 czerwca 2010, 17:51 - ndz
Posty: 311
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ i Ostrowska
Mój szanowny tatuś był w tym roku w Kamiannej - stan Domu Pszczelarza - delikatnie mówiąc niezadowalający, do tego sprawy dot. cukru, kredytu w Banku Pocztowym i parę innych grzeszków pewnie by się uzbierało. Przykre

_________________
Pszczoły to esencja natury :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2011, 15:15 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Odwłok pisze:
Mój szanowny tatuś był w tym roku w Kamiannej - stan Domu Pszczelarza - delikatnie mówiąc niezadowalający,

Hm,Hm...tez byłem tam w tym roku i poraziło mnie marnotrawstwo jakie zobaczyłem, nie chodzi bynajmniej o ten jeden budynek tylko o całość terenu. Ośrodek wyposażony jak za wczesnego Gierka, niby barcie przy niby muzeum w którym prezentuje się gniazdo szerszeni i stare urządzenia do wyświetlania slajdów, za kościołem pasieka która kiedyś należała podobno do ośrodka a teraz jest jak jest... obok niej dwa budynki które mogły być piękne a nie wiadomo czyje są: PZP, parafii, a może właściciela ośrodka wypoczynkowego stojącego przy w/w pasiece? i przez tyle lat nikogo nie rozliczono za ten bałagan. Masz rację Lemon PZP =PZPN
A co do głównego wątku to cóż można powiedzieć...niestety taka jest rzeczywistość, że łatwiej jest przenieść 40 uli niż dom i z własnego doświadczenia wiem (dwie przeprowadzki) , że lepiej z sąsiadami żyć w zgodzie. Moje przeprowadzki polegały na przesunięciu pasieczyska o kilkadziesiąt metrów w obrębie tej samej posesji i były reakcją na stawiane w sąsiedztwie domy, obecnie stacjonuję ok 40 m od własnego domu i jest ok, ale ponieważ planuję powiększenie pasieki to już szykuję się do kolejnej zmiany lokalizacji. Niestety pszczoła to nie krowa na łańcuchu i może komplikować życie innym którzy mają prawo się zwyczajnie bać.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2011, 20:55 - śr 
Od razu widać że to konflikt rodzinny a pszczoły stały się tylko jego elementem... gdyby ktoś z nich miał krowy to pewnie by one też przeszkadzały....a w to wszystko dał się wmanewrować Sabat...proponuję mniej emocji...


Na górę
  
 
Post: 29 grudnia 2011, 02:20 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Sabat jest człowiekiem w takim wieku i z takim doświadczeniem, że nie powinien dać się wmanewrowywać w konflikty rodzinne. Powinien też pamiętać, że nie reprezentuje siebie a całą rzeszę ludzi i póki tak jest - uprawnienia rzeczoznawcy powinien zawiesić na kołku w piwnicy bo "prezydentowanie" i "rzeczoznawcowanie" gryzą się wzajemnie i łączenie ich niekoniecznie ma się dobrze z etyką na ten przykład.

Cytuj:
gdyby ktoś z nich miał krowy to pewnie by one też przeszkadzały


Ja mam tak, że wolę zapobiegać niż leczyć, dlatego pasiekę przeniosłem o kilkadziesiąt metrów i mam spokój. Z tego co przeczytałem Ci państwo też mogą przenieść pasiekę w granicach swojej posesji, w być może mniej korzystne miejsce ale przecież wiele pasiek jest ustawionych niekoniecznie książkowo lecz tak jak możliwości pozwalają.
Takie działanie wytrąciłoby oręż z rąk ich adwersarzy, a i sąd pewnie nie nakazałby likwidacji pasieki skoro wiążące dla niego było zdanie rzeczoznawcy który takie miejsce na posesji wskazał.
Masz rację Bolkonski ,to jest konflikt rodzinny i obie strony okopały się na swoich pozycjach jak Francuzi i Niemcy pod Verdun, nikt nie ustąpi, a pszczoły tak naprawdę pewnie nie mają znaczenia (chyba że jako pretekst), gdyby było inaczej to już dawno stałyby bezpiecznie w innym miejscu.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2011, 10:51 - czw 
A Czytałeś siódme przykazanie
Nie pożądaj żony bliźniego swego Na Daremno
W tym przypadku pewno jest podobnie


Na górę
  
 
Post: 29 grudnia 2011, 18:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
Boguś! Odśwież swoje wiadomości z Biblii. Siódme przykazanie brzmi: "Nie kradnij".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2011, 19:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Napisalem:


A moze by tak tego prezydenta zostawic juz w spokoju?
...a poduczyc sie aktualnej odmiany przez przypadki - oto ona:


[...] uaktualnienie:

1. Mianownik - kto? co?
2. Dopełniacz - kogo? czego?
3. Celownik - komu? czemu?
4. Biernik - kogo? co?
5. Narzędnik - z kim? z czym?
6. Miejscownik - o kim? o czym?
7. Wołacz - o!
8. Intymnik - kto z kim?
9. Wygryźnik - kto kogo i dlaczego?
10. Łapownik - kto komu ile?
11. Dowalnik - komu? w co? za co ?
12. Dowalnik materialny - komu? w co? za ile?
13. Powodnik - z jakiej racji ja?
14. Dziwnik - hę?
15. Rządownik - gęgę?
16. Złodziejnik - komu? gdzie? ile? za ile?

Moze byc ogolnie pouczajace.


I pytam: "dlaczego post zostal przeniesiony?" :blee:
On przeciez jak najbardziej dotyczy tego, a nie innego watku, a mianowicie:

9. Wygryźnik - kto kogo i dlaczego?
11. Dowalnik - komu? w co? za co ?
12. Dowalnik materialny - komu? w co? za ile?
14. Dziwnik - hę?

Wszyscy rzucili sie na osobe Prezydenta PZP i 'dowalaja' mu, chociaz nie wiedza wcale o co tak naprawde chodzi - jest to nic innego, jak wtracanie sie w nie swoj spor, dlatego znalazl sie i ostatni przypadek: "Dziwnik - he?"

Nie znam zadnej z tych osob, a problem znam jedynie ze slyszenia, czyli podobnie jak wszyscy - ale czy to jest juz wystarczajace, aby formulowac takie wnioski, takiego kalibru?

Czy wiec z tym postem bylo cos 'nie tak'?, ze zostal stad wywalony?
A niektorzy tu tak ladnie radza innym: "czytaj ze zrozumieniem", najczesciej sami majac z tym o wiele wiekszy problem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2011, 22:41 - czw 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Wywalili Ci Przyjacielu post...
Nie znają sią na żartach... :aparat:
A dawałeś w bardzo inteligentny sposób do zrozumienia, że chcąc utrzymać pewien poziom i klasę tego Forum nie powinniśmy zajmować stanowiska w sprawie której się dokładnie nie zna.
Cóż, sprawę znam z różnych stron, tak samo jak i Szkieletczyznę. Wyrok sądu w Kielcach jest wyrokiem i jeśli się ktoś z nim nie zgadza to istnieją wyższe instancje, do których można się odwoływać. Wszystkie za i przeciw w tej sprawie prezentowane na pszczelarskich forach można póki co wyrzucić do kosza.
Dyskusje są zbędne i co muszę z przykrością powiedzieć, za sprawą znanych mi dobrze osób, uderzają w człowieka, który starał się we właściwy sposób rozstrzygnąć spór.
Sądy są od tego aby rozstrzygać spory.
Sprawa dotyczy Państwa Mochockich i ich sąsiadów.
Na pewno nie dotyczy nikogo kto wypowiadał się w tej sprawie.
Mnie również.

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2011, 23:23 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
Na pierwszym miejscu życie ludzkie -później pszczoły i cała reszta.
Pozdrawiam

_________________
http://slomianapasieka.ovh.org


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2011, 23:34 - czw 
Lemon pisze:
Boguś! Odśwież swoje wiadomości z Biblii. Siódme przykazanie brzmi: "Nie kradnij".

A jak wsadzę Cudzą żonę w swoje łoże to nie cudzołożę
to będzie 8 :wink:
Wiesz co do przykazań Jerzego powinno się dodać jeszcze
Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe
nie wiem czy tak miło uwalić kogoś co 40 lat miał i cieszył się pszczołami


Na górę
  
 
Post: 29 grudnia 2011, 23:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 14:21 - pt
Posty: 309
Lokalizacja: Łęczna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Polbart w sądzie nie znajdziesz sprawiedliwości. To jest teatr, i ten wygrywa kto lepiej gra ( i ma na to pieniądze). Może to i smutne, ale niestety prawdziwe.

_________________
diem perdidi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2011, 00:02 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Po rosyjsku: oj życie, życie, gdybyś ty jeszcze dupe miało to ja by cie kopnął :wink:

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2011, 00:27 - pt 
polbart pisze:
Po rosyjsku: oj życie,

A nauczka po :pl:
I trzeba z niej wyciągnąć wnioski aby takich przypadków nie było , lepiej dmuchać na zimne by żaden piłeczka nie miał się do czego przyczepić


Na górę
  
 
Post: 30 grudnia 2011, 01:38 - pt 
... i mieć zawsze te dwa granaty w świątecznym ubraniu....


Na górę
  
 
Post: 30 grudnia 2011, 04:22 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
plus KBKAK w jednym z uli :wink: :pl:

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2011, 05:32 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
polbart pisze:
Po rosyjsku: oj życie, życie, gdybyś ty jeszcze dupe miało to ja by cie kopnął :wink:


Ahahaaaa!!!! - chociaz to calkiem nie smieszne!

Wklejam to do pakietu "zlotych mysli"! - tak bardzo i tu - a jakze - potrzebnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2012, 22:50 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
no cóż łatwiej jest pójść na łatwiznę niźli stanąć po prawdzie, bo gdyby stanął po stronie pszczelarza ( automatycznie i po stronie pszczelarzy ) to na pewno na jednej rozprawie by się nie skończyło i ta przykra sprawa toczyła by się w nieskończoność

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2012, 17:02 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
http://free4web.pl/3/2,92259,225699,8218775,Thread.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2012, 20:08 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
sali pisze:
http://free4web.pl/3/2,92259,225699,8218775,Thread.html


Kupilem "Kalendarz pszczelarza na 2012 rok" i ten 'pan' poswiecil tam az *xxx* stron, czyli od 16 - 37 na oblanie ich - tych stron - swoja gorzka zolcia z zawisci do wiadomego czlowieka, zapewne z zamiarem wciagniecia w wir tego szalenstwa jak najwiekszej rzeszy pszczelarzy i - jak widac - jeszcze mu tego malo.
Tak powoli zaraza ta psychoza coraz szersze grono ludzi.
Jakos tylko dziwnie w takiej brudnej sprawie swoj tekst zakonczyl: "Szczesc Boze!"

Zreszta inne jego teksty cuchna tym samym, a pszczelarzom jest potrzebny spokoj, wiedza, skoncentrowanie sie na konstrukcji dobrych planow na najblizszy sezon - jak zadbac o swoje pszczoly, itd.
Krotko mowiac - wiele stron zostalo zmarnowanych na jakies 'gierki, igrzyska', w moim przekonaniu wcale nikomu nie potrzebne, bo czyz nie mamy dosc roznych widowisk i bez tego?
Od rozstrzygania takich spraw, jesli sa zasadne - sa sady, bo po co to pszczelarzom???

Zamiast judzic innych, sam powinien zawiezc ul z pszczolami pod znienawidzony 'urzad' i wysypac na salony, mialby przynajmniej dobre widowisko i wreszcie ...jakas satysfakcje od reki.

Potem moglby tylko napisac 'jak bylo?".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2012, 20:17 - sob 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Jak tak Jerzy bronisz TS to może zabierzesz głos w sprawie ukazania się w ostatnim Pszczelarzu Polskim artykułu o firmie Huzar. Jak nie czytałeś to w temacie; z innej beczki na tym forum zamieściłem skan tego artykułu. :oczko:

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2012, 20:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Lenin pisze:
Jak tak Jerzy bronisz TS to może zabierzesz głos w sprawie ukazania się w ostatnim Pszczelarzu Polskim artykułu o firmie Huzar. Jak nie czytałeś to w temacie; z innej beczki na tym forum zamieściłem skan tego artykułu. :oczko:


Po prostu nie interesuja mnie takie 'jatki', niech zalatwiaja je miedzy soba ci, ktorzy maja spor i tam, gdzie jest do tego wlasciwe miejsce.

Dla jasnosci: nikogo nie bronie i nie chce byc zadna ze stron, to tyle.
Jesli ktos jest innego zdania, to jego to sprawa i bol jego glowy, wyrazilem swoje zdanie i nikt tego nie musi ani popierac ani podzielac.
Dla pszczelarza do satysfakcjonujacego prowadzenia pasieki niczego to nie wnosi, a tylko niepotrzebnie rozprasza uwage, ktora powinien skupic raczej na tym co powinien robic w najblizsze lato.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji