FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 czerwca 2024, 17:02 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: wykształcenie
Post: 18 grudnia 2011, 18:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 22:30 - śr
Posty: 806
Lokalizacja: radomsko
Ule na jakich gospodaruję: WP znadstawka 1/2 wlkp i wlkp
Witam kolegów chciałbym dowiedzieć się od was jaka jest różnica zawód pszczelarz a wykwalifikowanym pszczelarzem a mistrzem pszczelarskim ??? proszę o szybką odpowiedź

_________________
Matka natura uczy błogiej pokory ..... a mały człowiek może tylko obserwować co ona potrafi ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2011, 18:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 22:30 - śr
Posty: 806
Lokalizacja: radomsko
Ule na jakich gospodaruję: WP znadstawka 1/2 wlkp i wlkp
następne moje pytanie do czego poszczególne tytuły nas uprawniają

_________________
Matka natura uczy błogiej pokory ..... a mały człowiek może tylko obserwować co ona potrafi ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 07:10 - pn 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
emilmag pisze:
Witam kolegów chciałbym dowiedzieć się od was jaka jest różnica zawód pszczelarz a wykwalifikowanym pszczelarzem a mistrzem pszczelarskim ??? proszę o szybką odpowiedź

czeladnik-wykwalifikowany pszczelarz,
wyższy stopień to;mistrz-mistrz pszczelarski.
W najbliższej przyszłości posiadanie kwalifikacji będzie potrzebne do uzyskania unijnej pomocy pszczelarskiej. :tasak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 13:00 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Teray jest okazja podniesc kwalifikacje zawodowe psycyelarstwa jest zima. Pozdrawiam miy_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 13:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 19:59 - wt
Posty: 242
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WZ->WLKP-1/2 D>1/2D
Miły Marian - napisz coś więcej !!??? gdzie za ile i czego tak drogo....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 13:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
kazik11 pisze:
W najbliższej przyszłości posiadanie kwalifikacji będzie potrzebne do uzyskania unijnej pomocy pszczelarskiej. :tasak:


Mozesz podac zrodlo tej informacji czy moze to bardziej takie gdybanie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 13:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Najlepiej pytać w swoim województwie w PZP
tu spis adresów http://www.zwiazek-pszczelarski.pl/index.php?page=8
Wczoraj na naszym opłatkowym spotkaniu pszczelarzy w Racławicach Śląskich (opolskie) była mowa o zaczynającym się kursie przygotowującym do egzaminu na mistrza, ale nie koniecznie musi się kończyć egzaminem.
Dzisiaj pytałem w Opolu to będzie 5 wekendowych zjazdów (sobota, niedziela) koszt to ok 1700 zł ale jest refundacja i pszczelarz ma płacić 500.
Najczęściej na przełomie lutego i marca przez 5 kolejnych wekendów.
Pozdrawiam
Asaf

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 14:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 19:59 - wt
Posty: 242
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WZ->WLKP-1/2 D>1/2D
Dzięki Asaf a wie ktoś o kursach/szkoleniach w woj Lubelskim. (wiem że mogę zadzwonić do Lublina ale może ktoś zgłębiał temat)???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 17:08 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Asaf pisze:
Dzisiaj pytałem w Opolu to będzie 5 wekendowych zjazdów (sobota, niedziela) koszt to ok 1700 zł ale jest refundacja i pszczelarz ma płacić 500.
Najczęściej na przełomie lutego i marca przez 5 kolejnych wekendów.
Pozdrawiam
Asaf


Sporo biora za organizacje 500zl, przeciez dofinansowanie w kazdym zwiazku jest chyba takie same, roznica w kosztach wynika z czego?
w Krakowie 190 reszta dofinansowana, w tym masz wyzywienie i noclegi
http://www.wzp-krakow.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 21:36 - pn 

Rejestracja: 26 października 2009, 19:26 - pn
Posty: 53
Lokalizacja: Siedlce
kazik11 pisze:
emilmag pisze:
Witam kolegów chciałbym dowiedzieć się od was jaka jest różnica zawód pszczelarz a wykwalifikowanym pszczelarzem a mistrzem pszczelarskim ??? proszę o szybką odpowiedź

czeladnik-wykwalifikowany pszczelarz,
wyższy stopień to;mistrz-mistrz pszczelarski.
W najbliższej przyszłości posiadanie kwalifikacji będzie potrzebne do uzyskania unijnej pomocy pszczelarskiej. :tasak:

Czy na pewno? W oficjalnych dokumentach dotyczących dofinansowania na 2012r nie ma ten temat ani słowa. A ta cena -1700zł. to chyba z hotelem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 22:21 - pn 

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 18:41 - czw
Posty: 207
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 435/17
Jeśli ktoś chce zdobyć tytuł - pszczelarz wykwalifikowany lub mistrz pszczelarski to rok 2012 jest ostatnim aby to zrobić. Potem podobno nie będzie można zdobyć tych tytułów na dotychczasowych zasadach, zaocznie poprzez komisje. Zawód pszczelarz ma być wykreślony i poprzez komisje nie będzie można tego zrobić, pozostanie tylko szkoła w Pszczelej Woli.
Pozdrawiam
and777


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 22:30 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Rozwińmy ten temat bo warto.
Faktycznie 1700 to dużo ale skupiłem się na tym że pszczelarz płaci 500 zł i to jest do przyjęcia.
Więc jeśli przyjdzie mi zapłacić 25 zł za jeden zjazd to moim zdaniem jest tanio.
Kolega podjął ostatnio w niemczech kurs na mistrza i trwa to rok i kosztuje 8000 euro. Trzeba przygotować specjalny długotrwały projekt i spotkania z prowadzącymi są bardzo nie przyjemne więc myślę że u nas póki czas warto zadać sobie trudu i wydać jakąś kwotę żeby uzyskać jakiś papier potrzebny w przyszłości dla tej naszej nieszczęsnej unii. A i wiedza i rozmowy z pszczelarzami nie są do przecenienia.
Próbujmy.
pozdrawiam
Asaf

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 22:57 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3148
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Cytuj:
Jeśli ktoś chce zdobyć tytuł - pszczelarz wykwalifikowany lub mistrz pszczelarski to rok 2012 jest ostatnim aby to zrobić.

Projekt wsparcie rynku i produktów pszczelich obowiązuje do 2013 roku. Także jeszcze 2 lata będą organizowane takie szkolenia.Tak naprawdę nie wiadomo co będzie po 2013 roku.Może byc tak ze środki na takie szkolenia będa .Chyba że masz inne informacje.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 23:03 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 stycznia 2009, 13:34 - sob
Posty: 79
Lokalizacja: Częstochowa
Ule na jakich gospodaruję: Dadant, Wielkopolski
Witam.
Rok 2012 jest ostatnim rokiem w którym można robić kwalifikacje na starych zasadach. Czyli - wykłady i egzaminy w Pszczelej Woli lub miejscu które organizuje związek - ale egzaminy zdaje się zawsze przed wykładowcami z Pszczelej Woli. Od 2013 roku egzaminy mają się odbywać w kuratorium na którego terenie leży dany związek.
A co do wykształcenia............po zdobyciu tytułu mistrz pszczelarz można zapisać się do technikum wieczorowego w Pszczelej Woli i uzyskać tytuł Technika. A dalej ............no cóż to chyba tylko Olsztyn i tytuł magistra.
Zmiana zasad egzaminacyjnych stanowi krok ku upadkowi wspaniałej szkoły w Pszczelej Woli. To jedyne Technikum Pszczelarskie w Europie.
Ale komu na tym tak naprawdę zależy............................
Pozdrawiam
Marek

_________________
Es geht kein Weg zurük!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 23:27 - pn 
mendalinho pisze:
Cytuj:
Jeśli ktoś chce zdobyć tytuł - pszczelarz wykwalifikowany lub mistrz pszczelarski to rok 2012 jest ostatnim aby to zrobić.

Projekt wsparcie rynku i produktów pszczelich obowiązuje do 2013 roku. Także jeszcze 2 lata będą organizowane takie szkolenia.Tak naprawdę nie wiadomo co będzie po 2013 roku.Może byc tak ze środki na takie szkolenia będa .Chyba że masz inne informacje.Pozdrawiam


Szkolenia można będzie robić ale egzaminów już nie. (po 01 09 2012r)


Na górę
  
 
Post: 19 grudnia 2011, 23:28 - pn 
Boczniak pisze:
mendalinho pisze:
Cytuj:
Jeśli ktoś chce zdobyć tytuł - pszczelarz wykwalifikowany lub mistrz pszczelarski to rok 2012 jest ostatnim aby to zrobić.

Projekt wsparcie rynku i produktów pszczelich obowiązuje do 2013 roku. Także jeszcze 2 lata będą organizowane takie szkolenia.Tak naprawdę nie wiadomo co będzie po 2013 roku.Może byc tak ze środki na takie szkolenia będa .Chyba że masz inne informacje.Pozdrawiam


Szkolenia można będzie robić ale egzaminów już nie.
po 1 09 2012r


Na górę
  
 
Post: 19 grudnia 2011, 23:31 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Kurs można odbyć i otrzymać zaświadczenie o ukończeniu, certyfikat.
Do egzaminu można przystąpić lub nie.
Za egzamin jest osobna opłata, nie refundowana.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 23:37 - pn 

Rejestracja: 07 września 2011, 21:29 - śr
Posty: 90
Lokalizacja: Biała Rawska
Jak patrzę na te bzdury, co Unia każe a raczej rozkazuje to śmiech mnie ogarnia. Posiadam gospodarstwo rolne i posiadam pszczoły, więc nienależny mi się dotacja, bo przekraczam (4 coś tam,)więc czy ja będę Baranem pszczelarskim czy mistrzem to mi i tak w niczym nie pomoże prócz tego, że musze zapłacić komuś kasę żeby on stwierdził, że umie się obchodzić z pszczołami.
Moim zdaniem jest to potrzebne dla nauczenia i zdobyciu doświadczenia DLA SIEBIE a nie dla przepisów. I nie sądzę, że ktoś bez szkoły ma mniejsza wiedze od tego, kto skoczył studia.
Wielu jest doświadczonych pszczelarzy, którzy nie mają tytułów a prowadzą pasieki dochodowe, i mogliby nauczyć niejednego studenta.

Te przepisy unijne nie pozwalają zdobywać doświadczenie, ale żeby kasa trafiała do urzędów.
Na ratowanie ich grubych tyłków, i całego śmiesznego budżetu, który już dawno się rozpadł.
Wiec, jeśli 2012 jest ostatnim rokiem na zdobycie tytułu, to nazywajcie mnie od dziś Baranem Pszczelarskim, (bo chyba to też tytuł)

Moja nadzieja jest taka że cła ta Unia i ich głupie przepisy się wreszcie rozpadnie, bo z tamtont przychodzi wszelkie zło GMO.
Pozdrawia Serdecznie!!!

Precz z Komuną Precz z Unią Niech Żyją Wolne Narody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 00:09 - wt 

Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 15:03 - śr
Posty: 328
Lokalizacja: Dobre Miasto
Ule na jakich gospodaruję: wlkp-12, LN3/4
:brawo:

panowie zwróćcie uwagę, że ten kryzys "finansowy" jest tylko objawem glebszego kryzysu ustroju demokratyczno-socjalistycznego, który niebawem masowo padnie, a o czym media glownego nurtu skrzetnie milcza.
miejmy nadzieje, ze rzady nad naszym krajem obejmie wtedy dobrze selekcjononwana krolowa, a nie jakis truten-dyktator :haha:

i niech ten kryzys (ktorego u nas jeszcze nie ma de facto) bedzie przestroga dla doplatoholikow.
wraz z upadkiem socjalizmu nadejda czasy, ze beda liczyly sie umiejetnosci a nie papierki

_________________
-----------------------
www.pasiekawilka.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 02:02 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 stycznia 2009, 13:34 - sob
Posty: 79
Lokalizacja: Częstochowa
Ule na jakich gospodaruję: Dadant, Wielkopolski
Witam.
Cieszę się że nazwano mnie baranem tylko dla tego że się uczyłem. I nie chodzi tu tylko o pszczoły.
No cóż. Udało mi się skończyć studia. Może to tylko jakiś papierek ale mam prawo budować i nadzorować. Też się uczyłem od niejednego murarza, cieśli. Ale to mimo wszystko ja mam uprawnienia a nie oni. Chcesz udowodnić że szkoła jest niczym? No cóż. Tak zwykle twierdzą osoby które szkoły nie skończyły. Swoje frustracje edukacyjne wyładowujesz na forum. Znam paru dobrych psychiatrów którzy mogą Ci pomóc.
Pszczoły to moja pasja. Pomimo tego też uczęszczam na wszelakie kursy. Moim celem jest skończenie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli.
Dla samej satysfakcji i super klimatu.
Myślisz że bez Unii będziesz kimś?
Pozdrawiam

_________________
Es geht kein Weg zurük!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 02:58 - wt 

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3700
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Ucz się Marku ile tylko zechcesz, jeżeli tak bardzo lubisz - tylko dlaczego chcesz to robić nie za swoje lecz za moje pieniądze?
I nie dość, że za moje, to jeszcze na dodatek za horrendalną cenę, zupełnie nieprzystającą do realiów rynkowych - no bo fundusze unijne są rozdawane i marnotrawione w zupełnym oderwaniu od rynku.

A większość ma podeście do sprawy na zasadzie, że cyt. Asafa "Faktycznie 1700 to dużo ale skupiłem się na tym że pszczelarz płaci 500 zł i to jest do przyjęcia." Jest do przyjęcia, bo pszczelarz płaci tylko 500, ale nie zastanawiamy się skąd się weźmie te brakujące 1200?

Taaak Marku, i Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli dla samej satysfakcji i super klimatu też sobie na mój koszt zafunduj - dlaczego nie? Toż pszczoły to Twoja pasja, że na mój koszt? Nie przejmuj się.
Pracuję już na wielu pasjonatów i innych pasożytów, to jeszcze jeden nie zawadzi.

I możesz się nazwać nawet profesorem pszczelarskim, ale miodu od tego nie przybędzie - podobnie jak od Twoich papierowych uprawnień budowlanych domów też nie przybywa lecz odwrotnie.
Od kilku co najmniej tysiącleci ludzkość podbierała pszczołom miód i budowała domy, niekiedy nawet takie budowle, które nazywamy dziś "cudami świata" i obywało się to beż żadnych uprawnień, a zwłaszcza bez takich jakie mamy obecnie - nie wykreowanych przez własne dokonania lecz nadawanych przez urzędników z za biurka!

O ukończonych przeze mnie szkołach nie wspomnę, bo w przeciwieństwie do Ciebie, nie mam tego w zwyczaju czynić bez uzasadnionej potrzeby.
Acha, zastanawia mnie jeszcze ta Twoja znajomość z aż kilkoma psychiatrami?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 08:36 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
No ładnie.... Po co się uczyć ? Za moje czy za unijne? Czy wszyscy płacą rzetelnie podatki czy nie? To może murarze będą teraz projektować i budować wieżowce, ślusarze "roboty wieloczynnościowe" , rzeźnik będzie leczył ludzi bo anatomie zna, a sprzedawca będzie pisał programy komputerowe bo liczyć umie. No i po co o się uczyć? Wiele projektów unijnych pod hasłem "Kapitał ludzki" pozwala ludziom zdobyć potrzebne wykształcenie by móc pracować -"za darmo"-, dlaczego nie ma nic dla pszczelarzy, czy może jest? "Za darmo" w rozumieniu unijnym to "my zainwestujemy w Ciebie a Ty to powoli odpracujesz płacąc podatki itp".

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 09:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
rumcajs pisze:
Jak patrzę na te bzdury, ...itd.

I nie sądzę, że ktoś bez szkoły ma mniejsza wiedze od tego, kto skoczył studia.

Precz z Komuną Precz z Unią Niech Żyją Wolne Narody


Aby pisac poprawnie po polsku, to naucza tego juz w podstawowce - chyba, ze ...? :głupek ze mnie:

Natomiast ten 'szczegolny' wniosek mocno mnie zastanowil, pochodzi najpewniej z pieeekneeeego kraju o bajecznej nazwie "Zulu Guland".

Takze place podatki jak kazdy inny obywatel i nie mam wplywu na to, komu, na co i jak sa potem te fundusze wydatkowane, wystarczy mi bowiem, ze poki co, czuje sie jeszcze w miare bezpiecznie w tym kraju i cos moge robic, aby cieszyc sie zyciem i nie tylko miec pszczoly.

I wreszcie naprawde duuuzo sie dowiedzielismy, bo przeciez taka wiedza juz napewno nie idzie w parze z wyksztalceniem - z zadnym wyksztalceniem, nawet podstawowym.
Uszanujmy to, Koledzy - 'wyznanie wiary' w prostote zycia. :załamka:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 10:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Nie dla wszystkich życie w "siermiężnym" państwie\kraju to szczyt marzeń i powód do ekstazy.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 10:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Zdzisław,
nie wiem jakie inne państwo by było "szczytem marzeń" ale ja wiem z własnego doświadczenia, że w narzekaniu jesteśmy mistrzami ale sami nie wiemy co mamy.
Co więcej nie potrafimy docenić tego co mamy, naprawdę wystarczy ruszyć się trochę w świat żeby zmienić trochę swoją wizję "siermiężności".

Pozdrawiam

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 11:25 - wt 

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3700
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
zegaj pisze:
No ładnie.... Po co się uczyć ? Za moje czy za unijne? Czy wszyscy płacą rzetelnie podatki czy nie? To może murarze będą teraz projektować i budować wieżowce...


Nie chodzi o to aby się "nie uczyć".
Owszem, uczyć się ale dla zdobycia wiedzy potrzebnej do zrealizowania zamierzonego celu.
Natomiast "uczyć się" tylko w celu uzyskania papierowych i nikomu do niczego niepotrzebnych uprawnień, koncesji i innych urzędniczych placetów jest zwyczajnym marnotrawstwem i szkodnictwem społecznym.
Bo do zaprojektowania, uzyskania pozwolenia na budowę i wybudowania zwykłego domu jednorodzinnego wcale nie potrzeba jak to jest obecnie 300 (słownie: trzystu) stron dokumentacji sporządzonej przez 7 (słownie: siedmiu) najrozmaitszych wysokiej klasy specjalistów, nie tylko że z wyższym wykształceniem ale dodatkowo i obowiązkowo ze specjalnymi jeszcze uprawnieniami.

Wiele rzeczy już stoi na głowie, ale niektórym ciągle jeszcze tego za mało.
W pszczelarstwie jak widać też już takie trendy zaczynają dochodzić do głosu.
Już pszczelarze muszą się obowiązkowo opłacać dyplomowanym i namaszczonym weterynarzom, z których wielu najczęściej pszczoły widziało tylko na obrazku, nie mówiąc o tym aby odważyli się do nich podejść.
Już z powodu kilku złotych bzdurnych dopłat działa cała machina administracyjna marnująca cenny czas i niszcząca tony papieru.
Wiedzieli już nasi dziadowie i nawet takie przysłowie ukuli, że "czas to pieniądz" - nie może tego zrozumieć wielu dzisiejszych wysoko kształconych i wielce uprawnionych luminarzy.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 11:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Marek pisze:
Witam.
ale egzaminy zdaje się zawsze przed wykładowcami z Pszczelej Woli.
Marek

Od kiedy?
Ja tam zdawalem i niekogo z Pszczelej Woli nie bylo

JM pisze:
Jest do przyjęcia, bo pszczelarz płaci tylko 500, ale nie zastanawiamy się skąd się weźmie te brakujące 1200?

Zwiazek chyba ma 100% dofinansowanie do kursu a 500zl to taki bonusik za obsluge projektu, przeciez tam nie siedza "frajerzy' ktorzy nie potrafia na swoje wyjsc :x


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 12:12 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
C Y N I G ta "siermiężność" to przenośnia\skrót myślowy,sam często jestem za tkzw.zagranicą
uważam że jakiegoś dystansu do naszej obecnej sytułacji w kraju można nabyć poprzez autopsje i porównanie do innych.
To że jesteśmy narodem malkontentów to też fakt,takim faktem jest również niedocenianie własnych dokonań i pogoń za bliżej niesprecyzowanymi ideałami [ mżonkami] być może to taki nasz specyficzny ''urok'' sądze że bardzo ograniczający naszą świadomość,boje się użyć tego słowa n a r o d o w ą.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 18:41 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witam

Zgodzę się po części z JM. Znam wielu pszczelarzy ,którzy ukończyli technikum w Pszczelej Woli ,dzisiaj są albo słabymi pszczelarzami ,albo już nimi nie są ,a pszczoły to ich hobby . Papierek mistrza nic wam nie pomoże ,kiedy obudzicie się pewnego letniego poranka i zaczniecie się drapać po głowie kiedy , jak i gdzie sprzedać swój miód . Oczywiście są i wyjątki znamy przecież wielu takich pszczelarzy po tym technikum , kilku-nasto hektarowe gospodarstwa ,miliony włożone w sprzęt,budynki, z dotacji .K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 19:11 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Miodomir - czyzbys obracal sie tylko wsrod jakis tepakow i niedorozwojow - to jak oni koncza te 'szkoly'?

Skromnie poprosze - napisz cos o sobie, ale rzeczowo, tylko prawde pisz.
I moze jeszcze cos pozytywnego, chocby jedna rzecz, znasz taka?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 19:25 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Naprawdę jesteś zabawny nie mam o czym z Tobą dyskutować .
Daruj sobie te żałosne komentarze .Musisz mieć duże problemy ze sobą ,aż Ci współczuję .
pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 19:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Czlowieku, opanuj sie - ponizajac innych, sam siebie ponizasz.
Wszystko, co napisales, to jakas dziwna krytyka wszystkiego i wszystkich, dlatego zastanawiam sie juz czy masz cos pozytywnego, o czym moglbys napisac?
A jest choc jedna taka rzecz?
Bo jak nie pszczelarze, pszczoly, matki, wszystkie komentarze, bo to wszystko 'bee' :do bani: to moze twoja kotka sie okocila, a to juz byloby cos pozytywnego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 19:44 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Śmieszne to forum i śmieszni niektórzy jesteście ,człowiek od dziecka z pszczołami ,a taki jeden z drugim ,dobrze ich określił JM (szacunek kolego ,popieram Twoje słowa) teraz właśnie się unoszą -papierkowi pszczelarze dobre mi sobie ,fajną szopkę odstawiacie.

pozdrawiam w szczególności gorąco Szanownego Pana Jerzego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 21:03 - wt 
Miodomir pisze:
Śmieszne to forum i śmieszni niektórzy jesteście ,człowiek od dziecka z pszczołami ,a taki jeden z drugim ,dobrze ich określił JM (szacunek kolego ,popieram Twoje słowa) teraz właśnie się unoszą -papierkowi pszczelarze dobre mi sobie ,fajną szopkę odstawiacie.

pozdrawiam w szczególności gorąco Szanownego Pana Jerzego.

faktycznie jesteś mistrzem krytyki ,co komuś przeszkadza że ktoś inny chce zrobić sobie taki papierek żyjemy w wolnym kraju :papa:


Na górę
  
 
Post: 20 grudnia 2011, 21:53 - wt 

Rejestracja: 07 września 2011, 21:29 - śr
Posty: 90
Lokalizacja: Biała Rawska
Witam!!
Jeśli mogę podam mój przykład:
Jak weszliśmy do Unii Europejskiej, na niektórych szkoleniach tłumaczono mi, że jak będę miał nie, które certyfikaty to będę mógł łatwiej sprzedać swoje produkty i za wyższą cenne, (bo prowadzę gospodarstwo sadownicze?. Zacząłem się starać o certyfikat GlobalG.A.P. Musiałem stworzyć odpowiednie warunki w swoim gospodarstwie (mapki, opryskiwacze z certyfikatem, pomieszczenie na Ś O R itp.) No i najważniejsze zapłacić 3000zł za kontrole no i ten certyfikat. W pierwszym roku nie dostałem, bo nie było kibla (tojtoja)na polu, żeby pracownicy najemnie mieli gdzie się ? (No, bo w sadzie niema gdzie)
Po dostosowaniu się do ich potrzeb dostałem certyfikat.
No i mogę sobie nim do tego kibelka chodzić, bo nikt mnie się nie pyta o ten dokument i każda hurtownia nie płaci, choć o 1gr więcej jak innym bez tego.
I tak muszę na własną rękę kombinować jak sprzedać swoje produkty.

Wiec, jeśli uważasz, że jeśli zdobędziesz certyfikat to łatwiej sprzedasz swoje produkty lub za wyższą celne od sąsiada bez certyfikatu to się mylisz.

Jest za dużo pośredników, którym to niezależny czy twój miód jest naturalny czy z cukru tylko żeby go kupić jak najtaniej.
Więc jeśli masz dobry towar to szanuj swoich kliętów to i bez certyfikatów tobie zaufają.
Pozdrawiam Serdecznie!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 22:00 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
stachu pisze:
faktycznie jesteś mistrzem krytyki ,co komuś przeszkadza że ktoś inny chce zrobić sobie taki papierek żyjemy w wolnym kraju :papa:


Nikomu przecież nie bronię ,mi jest ten papierek nie potrzebny jestem pszczelarzem amatorem ,mój staż nie powala na kolana ,a z dotacji w najbliższych latach na pewno nie skorzystam . Mam też prawo wyrazić swoja opinię i muszę niestety liczyć się z opiniami odmiennymi ,ale niech ten "ktoś" nie robi to w sposób wyśmiewczy i szyderczy bo przecież kij ma dwa końce .
pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 22:17 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
I znów forum grzmi - kto ma papierki a kto nie !!!

Jeden ma 10 talentów inny 5 a jeszcze inny 2, każdy uczy sie jak umie i jakie ma zainteresowania ,a inni sie nie uczą tylko podpatrzą jak inni to robią i wykonują to jeszcze lepiej niz po szkołach. Natomiast są i tez tacy co dzięki szkołom nikt im nie dorówna.

Dla mnie przepychanka kto ma papierek a kto nie to głupota, nawet najprostszy chłop jak umie coś unikatowego zrobić to czapka z głów, a jak profesor zrobi cos unikatowego to już kapelusz z głów.

Niech żyje POLSKA !!! - tu powinni byc wszyscy wykształceni Polacy a nie zasilać wiedzą i kasą inne budżety niz polski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 22:22 - wt 

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3700
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
stachu pisze:
...co komuś przeszkadza że ktoś inny chce zrobić sobie taki papierek żyjemy w wolnym kraju :papa:
[/quote]

Miły Stachu, ależ to nie w tym problem, że ktoś chce sobie zrobić i chce mieć papierek.
Niech sobie robi, niech go ma, niech się nim chwali, niech mu pomaga zdobywać klientów itd.

Problem w tym, aby te wszystkie papierki nie były przymusowe, aby do tych papierków nie trzeba było przymusowo dopłacać, aby z samego faktu posiadania papierka nie wynikały określone przywileje.
Aby wokół tych papierków nie powstawała i nie kręciła się cała kosztowna machina biurokratyczna.

A jak na razie wszystko w tym kierunku zmierza.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 22:27 - wt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
do wszystkiego trzeba mieć smykałkę i jeszcze dołożyć serca,okres przedświąteczny a nie kłótnie Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 22:31 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 września 2007, 21:16 - ndz
Posty: 418
Lokalizacja: ożarów maz-Wola Wodynska
Ule na jakich gospodaruję: wz,wielkopolski
Czy warto zdobywać wykształcenie? gdyby moj sp. tata zastanawiał sie nad pytaniem to pewnie wysłał by mnie z butelką mleka i pajdą chleba za krowami. Dzisiej napewno nie mógłbym być uczestnikiem tego forum bo co najwyżej mógłbym postawić krzyżyk I myślę że tak jest na każdym etapie naszego życia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 22:59 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Asaf pisze:
Najlepiej pytać w swoim województwie w PZP
tu spis adresów http://www.zwiazek-pszczelarski.pl/index.php?page=8
Wczoraj na naszym opłatkowym spotkaniu pszczelarzy w Racławicach Śląskich (opolskie) była mowa o zaczynającym się kursie przygotowującym do egzaminu na mistrza, ale nie koniecznie musi się kończyć egzaminem.
Dzisiaj pytałem w Opolu to będzie 5 wekendowych zjazdów (sobota, niedziela) koszt to ok 1700 zł ale jest refundacja i pszczelarz ma płacić 500.
Najczęściej na przełomie lutego i marca przez 5 kolejnych wekendów.
Pozdrawiam
Asaf

Asaf pisze:
Rozwińmy ten temat bo warto.
Faktycznie 1700 to dużo ale skupiłem się na tym że pszczelarz płaci 500 zł i to jest do przyjęcia.
Więc jeśli przyjdzie mi zapłacić 25 zł za jeden zjazd to moim zdaniem jest tanio.
Kolega podjął ostatnio w niemczech kurs na mistrza i trwa to rok i kosztuje 8000 euro. Trzeba przygotować specjalny długotrwały projekt i spotkania z prowadzącymi są bardzo nie przyjemne więc myślę że u nas póki czas warto zadać sobie trudu i wydać jakąś kwotę żeby uzyskać jakiś papier potrzebny w przyszłości dla tej naszej nieszczęsnej unii. A i wiedza i rozmowy z pszczelarzami nie są do przecenienia.
Próbujmy.
pozdrawiam
Asaf

Tak troszkę szerzej to naświetlę.
Projekt złożony w ARR dotyczy kursu w ilości teoretycznych godzin 74 i 20 godzin praktycznych. Zjazdów jest 7 lub 8.
Przewidywany koszt netto na 1 uczestnika wynosi 1437zł (nie dopytałem przy jakiej ilości uczestników). Kurs jest finansowany z kredytu bankowego. Uczestnik pokrywa koszty podatku VAT oraz opłaty kredytu (i chyba nocleg wykładowcy).
W ramach kursu zapewniony jest posiłek, sala, materiały. Jak dobrze pamiętam to stawka VATu wynosi 23% (chyba od wyżywienia 5%).
Praktyczna część będzie się odbywała w Pasiece Zarodowej w Maciejowie.
Teoretyczna w Opolu.
Za egzamin przeprowadzony przez komisję z kuratorium (dla chętnych) dodatkowo trzeba uiścić opłatę.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2011, 15:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
A czy można bez kursu od razu przystąpić do egzaminu mistrzowskiego?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2011, 16:13 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Teoretycznie tak jedyne co to musisz miec poswiadczona praktyke, na mistrza to bylo 6 lat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2011, 17:33 - śr 

Rejestracja: 22 stycznia 2008, 21:06 - wt
Posty: 91
Lokalizacja: Wrocław
zegaj pisze:
A czy można bez kursu od razu przystąpić do egzaminu mistrzowskiego?

Zdałem dwa tygodnie temu w Oleśnicy egzamin na tytuł mistrzowski w zawodzie pszczelarza i obecnie w żadnym kursie nie uczestniczyłem.Ukończyłem taki kurs w 1983r i wtedy po zdanym egzaminie uzyskałem tylko tytuł robotnika wykwalifikowanego bo nie miałem wymaganej 6-letniej praktyki w zawodzie.Egzamin zorganizował Ośrodek Doskonalenia Zawodowego pod nadzorem Kuratorium Oświaty.Znalezienie odpowiedniej ilości chętnych ok.15 osób i przepychanki z zatwierdzeniem przez kuratorium zestawów pytań były powodem,że na egzamin czekałem półtora roku po wpłaceniu opłaty w wysokości 350zł.Co dało 64-letniemu emerytowi uzyskanie tego tytułu? Poza przypomnieniem teorii i osobistej satysfakcji praktycznie -nic.Wprawdzie wróbelki ćwierkają,że w momencie gdy będą dla pszczelarzy dopłaty za zapylanie to aby je uzyskać potrzebna będzie odpowiednia ilość rodzin i podobno poświadczenie wędrówki i podobno co najmniej tytuł robotnika wykwalifikowanego.Może to tylko takie ploty?Stanisław S


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2011, 18:00 - śr 
Cytuj:
gdy będą dla pszczelarzy dopłaty za zapylanie

Zobaczysz takie dopłaty jak świnia niebo :D


Na górę
  
 
Post: 21 grudnia 2011, 18:56 - śr 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
zegaj pisze:
A czy można bez kursu od razu przystąpić do egzaminu mistrzowskiego?

decyduje komisja, ale kurs nie jest obowiązkowy tylko wiedza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2011, 20:24 - śr 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
Czy okres posiadania pasieki,zajmowania się pszczołami musi być w jakiś sposób udokumentowany czy wystarczy oświadczenie jak to kiedyś bywało

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2011, 20:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
STANI pisze:
Czy okres posiadania pasieki,zajmowania się pszczołami musi być w jakiś sposób udokumentowany czy wystarczy oświadczenie jak to kiedyś bywało

Jeśli jesteś członkiem organizacji pszczelarskiej,to potwierdza przewodniczący koła,a jeśli nie- to może być potwierdzenie z Urzdu Gminy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2011, 20:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
a skąd urząd gminy ma mieć informacje o moim pszczelarzeniu ??
Ja nie dawałem żadnych informacji do UG o mojej pasiece.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2011, 21:21 - śr 
emka24 pisze:
STANI pisze:
Czy okres posiadania pasieki,zajmowania się pszczołami musi być w jakiś sposób udokumentowany czy wystarczy oświadczenie jak to kiedyś bywało

Jeśli jesteś członkiem organizacji pszczelarskiej,to potwierdza przewodniczący koła,a jeśli nie- to może być potwierdzenie z Urzdu Gminy.

potwierdzenie od sołtysa (jeśli wioska )a jeśli miasto to nie wiem :szok:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji