FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 11:33 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: OSB jest beeee
Post: 30 stycznia 2012, 21:32 - pn 


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2012, 21:37 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
Wyliczanki cacanki - taka sterta desek taka piłką pociąć hehe truteń by sie uśmiał - nie możliwe - trzeba ten filmik dać by zbadali ci goście z " Mythbusters" --- "Mit czy Kit" :haha: :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 21:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
harpia pisze:
taka piłką


zgadza sie taka zabawką nikt świata nie zawojuje, regulacja w pionie to nieporozumienie bo praktycznie niemożliwe jest ustawienie jej w pionie nie mowiąc już o tej culadze :P
do takiej produkcji potrzeba: dobra pila stołowa, ukośnica, frezarka, grubosciówka, jakiś wkrętak
2,2 tys to moze kosztowac zlecenie na wykonanie 220 szt korpusow nieocieplanych (mając swoj materiał)

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 21:58 - pn 
harpia pisze:
Wyliczanki cacanki


Z kubika desek zrobisz 8 uli czyli na 100uli potrzeba 12m3
Liczyć 1m3 500zł to 12x500=6000zł
100uli x 3 kopusy potrzeba 3tys ramek to potrzeba 2m3


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:03 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Tazon,

już tam lepiej komuś z obliczeniami nie zaglądać,
mi np wyszło 25 uli (wlkp) z kubika przy założeniu zużycie bezstratne i ule jednościenne :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:17 - pn 
CYNIG pisze:

mi np wyszło 25 uli (wlkp) z kubika przy założeniu zużycie bezstratne i ule jednościenne :)

Nie chce się mieszać
ale 1 kubik to 40m/2 desek o grubości 25mm na jeden ul Jednościenny wchodzi 3m/ 2 czyli ile ?? :wink: Nie liczyłem dachu :wink: na który wchodzi ok 06m/2


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:19 - pn 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tazon co ty wyliczyłeś mi z kubika desek 25 mm to jest 40 m2 rownież wychodzi ponad 20 uli WP jednościennych .No chyba że te twoje ule są z brusów zrobione :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:21 - pn 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Panowie 3m2 to zużywałem na ul klepkowy z boazerii ocieplony styropianem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Bogdan,
u mnie na 3 korpusy wlkp wychodzi około 1,6 m^2 (oczywiście jednościenne)

Tu nie chodzi o to ile dokładnie komu wyjdzie tylko po co komuś wyliczać ( w domyśle wykazywać fantazjowanie) skoro niec nie wiadomo jakie ule (a o ile pamiętam to chyba 18cm) z jaką grubą ścianką itd.

Np ja do swoich szacunków brałem nie 25mm tylko 20 bo akurat takie mam zrobione :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:25 - pn 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
No i znaleźli się od razu prześmiewcy że się nie da i koniec, poco niby potrzebna jest grubościówka, frezarka itd? sam robię sobie ule ze zwykłych sosnowych desek które obrabiam na pile z castoramy podobnej do tej Tomka. Na razie pierwsze moje takie ule mają dopiero rok ale nic nie zauważyłem aby się wypaczały, skrzywiały czy robiły się szczeliny między deskami. A że deski nie są oheblowane to co? przeszkadza to w czymś pszczołom? Z nie oheblowanej deski jak się ją pomaluje farbą olejną to farba z niej nie odpryśnie i też ładnie wygląda. Ja za deski zapłaciłem wiosną w tartaku 200 czy 300 zł już nie pamiętam ale zrobiłem z nich 10 uli. łącznie z ramkami i podstawkami.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
http://pasiekawuroczysku.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCC-VqQ ... MLNszDS0EQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:26 - pn 
Skuter, Niema bata na to się nie na biorę puki nie zobaczę, 20uli z 1m3 dobra niech ci będzie. liczyć na i ul 3,5m2 1m3 40m2 wychodzi 11uli góra 12.

robi00, Ale hebel to by się przydał.


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Tazon,

ale uparty jesteś :) no dobra to tak z kalkulatorem w ręku

3 korpusy wlkp to wychodzi 12 ścianek o wymiarach 0,27x0,4 czyli razem 1,29 m^2 do tego daszek i dennica (dla uproszczenia 0,5 x0,5) czyli dodatkowe 0,5 m^2
RAZEM to daje w przybliżeniu 1,8 m^2 (z trzema pełnymi korpusami wlkp)

Czyli dla tych 40m^2 wychodzą 22 ule (przy braku strat, czyli w praktyce jakieś 20 uli)

ULE JEDNOŚCIENNE

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:38 - pn 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
Tazon pisze:
Ale hebel to by się przydał.


Pewnie że oheblowane deski ładniej wyglądają ale trzeba mieć heblarkę lub kupić deski oheblowane ale jak się nie ma kasy na takie inwestycje to można z heblowania zrezygnować.

_________________
http://pasiekawuroczysku.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCC-VqQ ... MLNszDS0EQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:43 - pn 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tazon pośmiać z kogoś się lubisz ale z matmy to bania :haha: doradzę tobie tak jak CYNIG pisze z kalkulatorem w ręku przelicz a potem napisz coś sensownego co do tych wyliczeń :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:45 - pn 
Skuter pisze:
mi z kubika desek 25 mm to jest 40 m2 rownież wychodzi ponad 20 uli WP jednościennych .No chyba że te twoje ule są z brusów zrobione :haha: :haha: :haha:

:haha: A co Ty liczysz ???
Przyjacielu na same korpusy czyli 2 duże i jeden mały postaw sobie je jeden na drugim i oblicz jedną ścianę pomnóż potem przez 4 wyjdzie Ci ile metrów zużyłeś na same korpusy potem do tego dodaj powierzchnię dennicy i powierzchnię dachu
w pośpiechu powiem Ci tylko tyle że wysokość ściany samych korpusów wynosi ok 80cm i teraz w zależności czy to ul 10 ramkowy to szerokość 42cm lub 12 ramkowego prawie 50 czyli x4 ściany + do tego dolicz dennice i dach
Wiesz nie bądźmy aż tak drobiazgowi bo
Nie uwierzę w życiu że ktoś kto robi ule jednościenne kupuje deski strugane bo cena takich suchych to ok 1000 zł a jak kupujesz 30mm wprost w tartaku 30mm to zawsze odlicz 25% na wióra ,trociny i odpad wiec jak wyliczysz ile zrobisz z kubika Tarcicy uli to zmienisz zdanie


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:48 - pn 
Skuter pisze:
matmy to bania


Matematyka rozszerzona :arrow: dobry :haha:

Polecam też przestudiować :D


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:52 - pn 
CYNIG pisze:
skoro niec nie wiadomo jakie ule (a o ile pamiętam to chyba 18cm) z jaką grubą ścianką itd.

Np ja do swoich szacunków brałem nie 25mm tylko 20 bo akurat takie mam zrobione :)

Tomek
to zmienia postać rzeczy
jak byś zrobił z 15 wyszło by Ci z 30
wiec nim ktoś kogoś zacznie uczyć liczyć niech poda z jakich desek robi
Ja wiem tylko jedno robię teraz sobie 10 uli jednościennych z 27mm dechy i na same korpusy mi weszło przeszło kubik gotowych nawet już szlifowanych desek i nie wyrzuciłem odpadu większego jak 3cm
a gdzie tam jeszcze dennice i dachy


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:56 - pn 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bociank nikt tu nie pisze czy deski są heblowane czy też nie wszystko rozchodzi się o metry bo z deski o grubości 25mm mogę zrobić 22 mm i metrów kwadratowych nie ubędzie

Tazon ty już za rozszerzoną matmę się nie bierz bo strach pomyśleć co jeszcze wyliczysz :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 22:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Bogdan,
wyliczyłem dokładnie ile mi wyszło materiału na wielkopolskie (3 korpusy, daszek i dennica) jedyne o czym można dyskutować to jaki procent strat w materiale będziemy mieli, ale to też zależy od przyjętej technologii, wymiarów surowca itd. itp.
Liczby i wyliczenia są podane a każdy niech sobie sam kalkuluje jak chce i z jakim chce zapasem. Ja i tak jakbym nie liczył to i tak na koniec mi zabraknie jakiejś listwy czy kawałka boazerii, ale dzięki temu zawsze uda mi się upchnąć jakiś słoiczek miodu "przy okazji" jak jadę po drzewo :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 23:02 - pn 
Skuter pisze:
wszystko rozchodzi się o metry bo z deski o grubości 25mm mogę zrobić 22 mm i metrów kwadratowych nie ubędzie

Jak będziesz z 25 strugał nawet na 20-15mm to ja wiem że nie ubędzie
tylko że nie bawem wyjdzie że ule są robione z papieru a ciekawe jak w takim się będą pszczółki chowały :wink:


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2012, 23:05 - pn 
CYNIG pisze:
jakbym nie liczył to i tak na koniec mi zabraknie jakiejś listwy czy kawałka boazerii

Zawsze jak robię to o jeden dwa elementy więcej
Jak wszystko idzie po myśli to dostaje mi na pół ula i zawsze się przyda :wink: przy jednościennych łatwo jest obliczyć


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2012, 23:09 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
BoCiAnK pisze:
... przy jednościennych łatwo jest obliczyć


Tak, ale u mnie ule jednościenne to taki eksperyment na kilku kompletach (jak nie wypali to będą korpusy na odkłady).
Generalnie buduję pasiekę w oparciu o 50% styropianów Łysonia i pozostałe drewniane, ocieplane z klepki.
A zawsze okaże się, że jakiś sęk wlezie na linii cięcia a jak przesunę materiał to zabraknie 1 cm :) :) :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 23:30 - pn 
robi00,
Jasne że to nie ma dużego znaczenia czy heblowane czy też nie pszczoły jak są silne zdrowe i pożytek dobry do nawet z beczki ula można zrobić
Nie do tego zmierzam
Jak mnie oczy nie mylą to robiłeś z dech 30mm ule solidne :brawo:
ile kupiłeś ? kubików ? co to było króciaki ??


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2012, 23:44 - pn 
Wracając do tematu ule z osb można sobie porąbać na opał bo są g....o warte. :wink:


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2012, 23:46 - pn 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
BoCiAnK pisze:
robi00,
Jasne że to nie ma dużego znaczenia czy heblowane czy też nie pszczoły jak są silne zdrowe i pożytek dobry do nawet z beczki ula można zrobić
Nie do tego zmierzam
Jak mnie oczy nie mylą to robiłeś z dech 30mm ule solidne :brawo:
ile kupiłeś ? kubików ? co to było króciaki ??


Deski mają 25mm ile było metrów desek nie pamiętam ale całego metra sześciennego nie było. deski normalne, chciałem kupić króciaki ale były tak przebrane że kupiłem normalne długie deski.

_________________
http://pasiekawuroczysku.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCC-VqQ ... MLNszDS0EQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 23:51 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Ludzie.... znowu wam się nudzi ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 23:53 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
panowie inna cena króciaka bo mnie udało sie kupić 30cm szeokie i długie po metr poltora za 200 kubik i to daje cene ula smieszna ale jak kupujesz po 1000 bo tyle za suche drewno musisz połozyć, to za takie pieniadze nie kupisz drewna na 100 uli, bo liczyć metry to jedno, a zrobić z tych metrów to drugie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 23:54 - pn 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witam
Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym temacie :mrgreen:
Doczepiliście się koledzy do szczegółów ,depczecie mojemu imiennikowi po pietach na każdym kroku :haha: lepiej chyba brzmi cyfra 100 niż 50 ,
poza tym nie wiecie ile tak naprawdę jest tam kubików i w jakiej cenie Pan Tomasz Miodek kupił materiał.
Rozumiem ,że to taka mała prowokacja aby wywabić wilka z lasu? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2012, 23:56 - pn 
robi00 pisze:
kupić króciaki ale były tak przebrane że kupiłem normalne długie deski.

Kurde wiosną ruszam w świat po dechy skoro kupujecie tak tanio zamówię tira i proszę tylko o konkretne namiary
u mnie kubik desek co wczoraj jeszcze ptak śpiewał na drzewie to trza dać min 400 zł za ładne trzeba dać
Cordovan pisze:
Wracając do tematu ule z osb można sobie porąbać na opał bo są g....o warte. :wink:

A nie tak dawno były cacy i buzi :wink:


Na górę
  
 
Post: 31 stycznia 2012, 00:06 - wt 
BoCiAnK pisze:
A nie tak dawno były cacy i buz


Ja ich nie chwaliłem i chwalił nie będę nawet jak bym dostał 100 szt darmo. :wink:


Na górę
  
 
Post: 31 stycznia 2012, 00:18 - wt 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
Tomek czekam na filmy z nowym sprzętem w akcji :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2012, 00:37 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Serial pt " Krzyżowanie TomkaMiodka" cd. :haha: :haha:

pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2012, 17:13 - wt 
BoCiAnK, Po 200zł m3 to 3 tiry bierzemy przyda się, wujka zlecę i przejedzie z 3 kursy.

A podobno u nas jest najtańsze drewno. :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 31 stycznia 2012, 20:25 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
By zrobić ul jednościenny z desek 15mm to wyjdzie z 29 uli ale pod warunkiem ze daszki i dennice bedą najprostsze.
To koledzy gdzie te tanie dechy ja sam wezme z 50 m3???

A robił kto ule z klepek na parkiet ?????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2012, 20:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tazon pisze:
BoCiAnK, Po 200zł m3 to 3 tiry bierzemy przyda się, wujka zlecę i przejedzie z 3 kursy.


nie ma sie co śmiać tylko trzeba podjechać na tartak i zapytać o deski króciaki (kawałki 1-1,5m grubosci w zaleznosci co sie trafi calówki bądz 3,2cm)zapewniam Cie że nie zapłacisz wiecej niz 250zł/m3 bo u nas zwykłe deski kosztują 450zł/m3, oczywiscie nie można tu mowić o ilosciach tirowych (nawet w żartach :P ) zwykle kilka m3 bo to są odpady.
Ja tym sposobem wiosną zrobiłem mase ramek za naprawde śmieszne pieniądze bo za takie rzeczy to płace przelewem tj słoik miodu spadziowego + dobre 0,7 :mrgreen: i cała Renata (moje clio) wypchana do samego dachu toczyła sie w kierunku mojego domu :haha:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2012, 20:46 - wt 

Rejestracja: 02 stycznia 2012, 20:15 - pn
Posty: 248
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: wp
mam taką piłe jak tomek miodek i można na niej zroić nawet 1000 uli to jest makita jedna z lepszych firm na rynku sama piła kosztuje 1600zl a wózek 500zl w przybliżeniu wystarczy że co jakiś czas da piłę do ostrzenia. a na na gróbość można przestrugać w pobliskiej stolarni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2012, 20:53 - wt 
kudlaty pisze:
nie ma sie co śmiać tylko trzeba podjechać na tartak

Mówisz tak jak by mi mikołaj deski ciał :haha:
Przeczytaj co pisze robi00
Cytuj:
kupiłem normalne długie deski.

Cytuj:
za deski zapłaciłem wiosną w tartaku 200 czy 300 zł

PO Tyle to u nas w Żarnówce u Szewczykowej są króciaki
Ja kupuje deski do 5m długości nie tylko na ule :wink:


Na górę
  
 
Post: 31 stycznia 2012, 20:59 - wt 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
Nie chodziło mi że metr desek kosztuje 200 zł, ja zapłaciłem za deski które wrzuciłem na przyczepę 200 zł a ile tam ich było to nie wiem, ale chyba coś niewiele ponad 0,5 m sześciennego.

_________________
http://pasiekawuroczysku.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCC-VqQ ... MLNszDS0EQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2012, 21:19 - wt 
mar-kos157 pisze:
mam taką piłe jak tomek miodek i można na niej zroić nawet 1000 uli to jest makita jedna z lepszych firm


Tak jest dobrą firmą, a pilarka nie jest przeznaczona do tak dużych prac chyba że ktoś robi na raty dzisiaj parę dech jutro i tak co dziennie.


Na górę
  
 
Post: 31 stycznia 2012, 21:25 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
kudlaty pisze:
Ja tym sposobem wiosną zrobiłem mase ramek za naprawde śmieszne pieniądze bo za takie rzeczy to płace przelewem tj słoik miodu spadziowego + dobre 0,7 :mrgreen: i cała Renata (moje clio) wypchana do samego dachu toczyła sie w kierunku mojego domu :haha:

Ostatnio wiozłem całą mazdę 626 kombii fajnych kruciaków jedne calówki inne 35mm idealne do każdego elementu ula.Czy dennice, daszki, korpusy, podkarmiaczki ,ramki wszystko z tego zrobisz. Trzeba mieć dobre dojście.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2012, 21:44 - wt 
mar-kos157 pisze:
można na niej zroić nawet 1000 uli to jest makita jedna z lepszych firm na rynku sama piła kosztuje 1600zl a wózek 500zl

Jasne że zrobisz 1000 uli nawet 2000 tyś ale za 100 lat :haha:
Zejdź z obłoków to że Makita to nic nie znaczy wolę zwykłego einhella za 500zł o tych samych parametrach Kolego to są maszyny modelarskie nie nadające się na produkcję ciągła a jak ja mam przeciąć 3 deski i 3 godziny czekać aż silniczek ostygnie to ją Pier....e wole kupić zwykła pilarkę siłową i jak ją włączę rano o 6 to wyłączę o 22
Po za tym panowie o czym wy mówicie żeby zrobić ula który ma posłużyć kilkanaście lat to miech mi nikt nie pier... ze na samej piłce zrobi do tego potrzebna jest przynajmniej wyrówniarka , uczciwa Przyrznica nie żadem wózek , jak się nie ma frezarki ( to tylko niektóre rzeczy można odwalić na pilarce i balansie ) i wiele innych narzędzi drobnych jak wiertarki ,szlifierki itp nie wspomnę już o czopiarce przy robieniu jednościennych na masową skalę
Bez tych narzędzi ul wyjdzie jak od siekiery a to nie jest fachowo zrobione tylko jak jeden powiada umęczone albo spie....olne


Na górę
  
 
Post: 31 stycznia 2012, 22:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Ja tez mam ta makite i raz tylko sie przegrzala jak cielem wzdluz 8,5cm buka standartowa tarcza. Pewnie jak bym wymienil na tarcze do ciecia wzdluznego lepiej by szlo. A uli juz kilka zrobilem nia. Pszczelarze raczej maszyn stolarskich nie uzywaja do produkcji ciaglej wiec ta pila jest jak dla nas az za dobra. Nikt nie kupi formatowki do sklecenia kilku czy kilkudziesieciu uli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2012, 16:00 - śr 

Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 00:01 - czw
Posty: 226
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
mar-kos157 pisze:
mam taką piłe jak tomek miodek i można na niej zroić nawet 1000 uli to jest makita jedna z lepszych firm na rynku sama piła kosztuje 1600zl a wózek 500zl w przybliżeniu wystarczy że co jakiś czas da piłę do ostrzenia. a na na gróbość można przestrugać w pobliskiej stolarni.


Masz racje , mam podobną tylko boschowską , i jeszcze nie zdarzyło sie żeby sie przegrzała , a w tamtym roku na cieła na kilkadziesiąt uli . Einhellem to nie wiem czy bym zrobił kikadzesiąt ramek :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2012, 16:36 - śr 
mariuszk pisze:
a w tamtym roku na cieła na kilkadziesiąt uli

Poprawiałeś te kupne czy co ??
Kolego robić ule a bawić się to jest różnica
Jak bym Ci kazał na tej Boscha obciąć deski z oflisu boku na 30 uli z to byś się skichał po prostu albo byś to ciął tydzień
mariuszk pisze:
Einhellem to nie wiem czy bym zrobił kikadzesiąt ramek :haha:

Nie bądź złośliwy bo na mnie to nie działa :wink:
Ja wyraziłem swoje zdanie całe życie przepracowałem na maszynach i pierdoł mi nikt nie pociśnie


Na górę
  
 
Post: 01 lutego 2012, 16:39 - śr 
BoCiAnK, Chodź by jak wytłumaczył to tak nic nie da :mrgreen:

Wystarczy na allegro poszperać trochy i można nie taki sprzęt znaleźć i taniej.
http://allegro.pl/pila-cyrkularka-przec ... 69825.html


Na górę
  
 
Post: 01 lutego 2012, 16:43 - śr 
Tazon pisze:
BoCiAnK, Chodź by jak wytłumaczył to tak to nic nie da :mrgreen:

Wystarczy na allegro poszperać trochy i można nie taki sprzęt znaleźć i taniej.
http://allegro.pl/pila-cyrkularka-przec ... 69825.html

Bartek
Ale takim Kląkrem się nie pochwalisz :haha: a Makitą Tak :haha:
Tylko że na takiej pilarce to ja obcinam dechy 100mm grube cały dzień a na modelarskim sprzęcie przetnę 50mm dechę 5m i mogę na piwo iść by przy następnym cięciu jej nie spalić albo komutatora nie stopić
mam takie pilarki i takie ale te modelarskie to mi skurzą jak jadę domki wykańczać :wink:


Na górę
  
 
Post: 01 lutego 2012, 16:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
To nie chodzi o to czy to jest einhel, makita, boch tylko o wyższość silników klatkowych nad komutatorowymi. Te ostatnie są montowane w właśnie w takich kompaktowych obrabiarkach i one wcale nie są złe, pod warunkiem, że użytkuje się je zgodnie z przeznaczeniem. Jak na tabliczce znamionowej napisane do pracy przerywanej lub ciągłej to należy tak pracować i posłuży długie lata.
Natomiast profesjonalne obrabiarki i różnego rodzju samoróbki są napędzane zazwyczaj silnikami klatkowymi, które są odporne na przeciążenia, w takich silnikach prędzej padają łożyska niż uzwojenia. Jak się dba to jedne i drugie posłużą lata.

pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2012, 17:07 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
BoCiAnK pisze:
Tylko że na takiej pilarce to ja obcinam dechy 100mm grube cały dzień a na modelarskim sprzęcie


No to masz krzepe, ja bym pewnie po godzinie padl ze zmeczenia :wink:
Po co robiac ule ciac deski 10cm? ja puki co to 3cm cielem grubszych nie potrzebowalem na ule. Ale ja nie mam takiego doswiadczenia jak niektorzy tutaj wiec to tylko moje spostrzezenia :)
Dyskusja sie wywiazala czy ta pila bedzie ok do robienia uli przez pszczelarza(stolarza hobbiste a nie zawodowego )a nie do robienia domow z balikow 10cm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2012, 17:12 - śr 
makak pisze:
Po co robiac ule ciac deski 10cm?

:wink: Nie ule ale czasami trzeba na listwy ciąć ( boazerie 90mm z takich się tnie ule to ja robię z odpadów :wink:
makak pisze:
Dyskusja sie wywiazala czy ta pila bedzie ok do robienia uli przez pszczelarza(stolarza hobbiste a nie zawodowego )a nie do robienia domow z balikow 10cm.


rozkładając w czasie to owszem , nigdy nie wiesz co jeszcze przyjdzie zrobić wiec kupuję taki sprzet że mogę robić wszystko i szubko :wink:


Na górę
  
 
Post: 01 lutego 2012, 17:59 - śr 

Rejestracja: 28 stycznia 2012, 14:30 - sob
Posty: 198
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Tazon pilareczka niczego sobie silniczek 5,5kw na takiej juz popracujesz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji