FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 20:08 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 września 2007, 21:38 - czw 
Dadant ,Warszawski poszerzany to ule typowe dla średnich i dużych pożytków rozróżniamy dwa typy tych uli stojaki i leżaki ja gospodaruje na Dadancie stojaku gdzie gniazdo ma 10 ramek a na miodnię zakładam pół –nadstawkę ½ D o szerokości 30—35mm w zależności od intensywności i długości pożytku dokładam nadstawek ale maksymalnie tylko dwie poszerzanie wiosenne gniazda jest takie same jak w Dadancie leżaku dokłada się na wiosnę ramki z suszem i węzą do 10szt ok. po czym miodnię sa to ule typowe do przydomowych stacjonarnych pasiek (choć widziałem potężne pasieki towarowe liczące po 1500 rodzin i to właśnie na Dadancie
Zimowla w tych typach uli jest idealna rodzinę ścieśnia się do 6-8 ramek w zależności od siły rodziny i karmi ok. 1,80 kg na ramko Cukru


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2007, 14:24 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 października 2007, 09:08 - wt
Posty: 106
Lokalizacja: Ropczyce
U mnie spadziowe stoją na warszawskich poszerzonych 19 ramkowych.
Gniazdo na sześciu ramkach reszta czeka na czarne złoto pusta.
W tym roku wziąłem z nich po 40kg jak nigdy spadż była prawie dwa miesiące
z tym ze była daleko od uli bo rodziny bardzo zmarniały.
Całe szczęscie ze skończyła się końcem lipca ,to do zimy zdążyły dojść do siebie
W górach warszawiaki dla mnie są nie zastąpione ,zimę przeżywają prawie wszystkie
a śnieg mam do końca kwietnia pod ulami (wystawa północna).
Jest to jeden z najlepszych uli na mój klimat i pożytek spadziowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2007, 17:24 - śr 
leonzawodowiec pisze:
U mnie spadziowe stoją na warszawskich poszerzonych 19 ramkowych.
Gniazdo na sześciu ramkach reszta czeka na czarne złoto pusta.
W tym roku wziąłem z nich po 40kg .


Czyli wstawiasz izolatory ? albo dwie kraty pionowe .
chodź nie miałem nigdy warszawiaków ale miałem Dadanty leżaki po 18 ramek i nadal mam pare wiesz co mnie dobijało wstawianie izolatorów lub krat i widzisz dlatego w temacie o ograniczeniu matek Włoszek I Bukfasta się nie zgadzamy troche :? bo wstawienie matki na 10 ramek 1/2 D to nie ograniczenie tylko ujednolicenie czerwiu w jednym korpusie
Krainki potrafią się same ograniczyć (ograniczając matkę w czerwieniu ale kolorowce nie )
i dlatego wybrałem ula stojaka żeby uciec od izolatorów krat pionowo wstawianych
chodź krainki też ograniczam na 1/2 D korpusie
żeby nie to czerne złoto to :D :D :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2008, 19:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
patrząc na te rysunki przypomniało mi się że gdzieś był post odnośnie przesuwania kłębu. Jak to wygląda w ramkach nisko-szerokich ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2008, 18:18 - ndz 
Pawel_T pisze:
patrząc na te rysunki przypomniało mi się że gdzieś był post odnośnie przesuwania kłębu. Jak to wygląda w ramkach nisko-szerokich ?


Tak samo jak na pełnej ramce Zobacz Tutaj w tym temacie jest więcej :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2008, 21:17 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Na dzisiejsze zimy to wszystkie ule sa dobre ale mysle ze na takie jak były dawniej długie zimy to jednak warszawski byłby najlepszy chociarz ja ich niemam ale ma ojciec i sobie chwali , a jesli chodzi o kraty to pionowa tez niejest taka zła jak jest kiepski rok to lepiej dac pionowa niz nadstawke i zawsze masz kontrole nad rodzina nietrzeba zdejmowac nadstawki zeby do gniazda zajzec ale niebede sie sprzeczał zobacze na wiosne i dadanty i warszawskie poszezane jak przezimowały


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2008, 21:23 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
henry650 pisze:
Na dzisiejsze zimy to wszystkie ule sa dobre ale mysle ze na takie jak były dawniej długie zimy to jednak warszawski byłby najlepszy chociarz ja ich niemam ale ma ojciec i sobie chwali , a jesli chodzi o kraty to pionowa tez niejest taka zła jak jest kiepski rok to lepiej dac pionowa niz nadstawke i zawsze masz kontrole nad rodzina nietrzeba zdejmowac nadstawki zeby do gniazda zajzec ale niebede sie sprzeczał zobacze na wiosne i dadanty i warszawskie poszezane jak przezimowały


henry


pare lat temu jak zima się przeciągała to moje dadany i wz nie wymagały wglądu bo wszystko było ok, kolega miał wlkp to przy paru stopniach powyżej zera dokonywał wglądu bo środkowe ramki były bez pokarmu mimo, że zakarmione były odpowiednio

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2008, 21:36 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Albo ja zle napisałem albo ty Bzzy zle zrosumiałes niechodzi mi o przeglad w zimie ale o prace w sezonie ze jest łatwiejszy dostemp do gniazda a nie w zimie przeciez pisze wyraznie o nadstawce a jaj w zimie niema.


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2008, 21:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
henry650 pisze:
Albo ja zle napisałem albo ty Bzzy zle zrosumiałes niechodzi mi o przeglad w zimie ale o prace w sezonie ze jest łatwiejszy dostemp do gniazda a nie w zimie przeciez pisze wyraznie o nadstawce a jaj w zimie niema.


henry


przecież napisałeś, że kiedyś zimy były długie i ule o długiej ramce były lepsze, a ja podałem przykład gdzie taki przypadek miał miejsce niedawno, o zimie też nie wspominałem, a raczej to był marzec i kolega nie szukał czerwiu po prostu miał trochę pokarmu na ostatnich ramkach i szybko ten pokarm przestawiał do środka, fakt faktem w kole pszczelarskim go podpuścili i wiadomo co mu nagadali to tak zrobił nastepnego dnia, a wystarczyło dać ciasta, aczkolwiek pozostaje fakt że ramka w ulach głębokich zawsze była i będzie lepsza do zimowli, a odnosnie lepszego wglądu do ula jak jest brak nadstawki, to cóż teraz chyba bardzo mało pszczelarzy stosuje gospodarke bez nadstawki, jednak miodnia to podstawa i tylko pomysł pszczelarza jaką nadstawkę sobie dorobi do ula leżaka

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji