FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 14:36 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 lutego 2010, 22:33 - ndz 
witam
pisze pracę inżynierska o ulach Dadanta i wielkopolskich.
W czesci końcowej na podstawie przeprowadzonych ankiet, chciałabym porównac te ule.
Dlatego bardzo proszę o podzielenie sie swoimi doswiadczeniami i opiniami.
Myslę, ze na tej podstawie mozna uzyskać najbardziej praktyczne informacje.
Będę bardzo wdzięczna i z góry dziękuje

1.Liczba rodzin pszczelich

2. Srednia wydajność miodu z ula

3. Typ ula:
A) wielkopolski
B) ul Dadanta

4. Materiał z jakiego wykonany jest ul:
A) drewno
B) styropian
C) inny ( jaki ? )

5. Typ pasieki
A) stacjonarna
B) wędrowna

6. Zalety danego ula ( kilka cech)

7. Wady danego ula


Na górę
  
 
Post: 15 lutego 2010, 22:14 - pn 
królikowska pisze:

1.Liczba rodzin pszczelich

2. Srednia wydajność miodu z ula

3. Typ ula:
A) wielkopolski
B) ul Dadanta

4. Materiał z jakiego wykonany jest ul:
A) drewno
B) styropian
C) inny ( jaki ? )

5. Typ pasieki
A) stacjonarna
B) wędrowna

6. Zalety danego ula ( kilka cech)

7. Wady danego ula


Na tej podstawie statystyki nie zbudujesz
posiadam 1/1 ule które wymieniłaś
Ul Miodu nie nosi a tym bardziej z jakiego materiału jest zbudowany w pszczelarstwie zawodowym i wędrownym przeważają ule lekkie i w dużej mierze styropiany w stacjonarnych przewaga drewna
Każdy ul ma wady zalety jednakże każdy swoje zachwala bo się przyzwyczaił . A dobry pszczelarz praktyk to i w beczce miód zbierze


Na górę
  
 
Post: 15 lutego 2010, 23:45 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
[quote="królikowska"]witam
pisze pracę inżynierska o ulach Dadanta i wielkopolskich.

A gdzie reszta typów uli.Mamy XXI wiek.Typów uli jest więcej.Jakie trendy można zaobserwować w budowie ula w UE i na świecie.Jakie materiały są używane w ich konstrukcji w Polsce.
A jakie materiały zaleca UE.
A dopiero reszta dalej o wydajności z ula.
Taka praca inżynierska miałby wartość i byłaby godna inżyniera.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lutego 2010, 23:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Nie wybierajcie chłopakowi tematu pracy dyplomowej.Ja swoją magisterkie pisałem o Histori kościołą ewangielickiego w XVIII w .A taki tpuzio mógłby napisać
A dlaczego tylko ewangielicki
A gdzie korelacja tego kościoła z chrześcijaństwem
A gdzie reszta kościołów które odgrywały wielką role w XVIIIw

Spokojnie to on wybrał temat i niech tak zostanie.Chce pisać o wielkopolskim i dadancie niech pisze.Poza tym jak chce sie za dużo informacji do pracy wrzucić do wychodzi z tego wodolejstwo a tak bedzie solidnie i na temat.Pozdrawiam :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lutego 2010, 21:12 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
no cóż zmyślać raczej nie mam ochoty nie mam ani dadanów ani wielkopolskich choć mam krzyżówkę tych uli szerokość wielk. i wysokość dadana mam tylko 10 uli i szkoda że nie zrobiłem ich jako korpusy z kilkoma nadstawkami, w albumie widać jest kilka tych uli.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lutego 2010, 22:26 - wt 

Rejestracja: 25 stycznia 2009, 19:47 - ndz
Posty: 329
Lokalizacja: łowicz
skapiko dorob 10 dennic i10 daszków i masz powiększoną pasiekę a nadstawki 36/18 2 sztuki na kazdy korpus trzecią awaryjną, w taki sposób powiększyłem szybko pasiekę parę lat temu. Do lata jest jeszcze trochę czasu może zdążysz. twój korpus jak na bomblują miodem to będzie ważył 40/45 kg szkoda kręgosłupa. Mam takie ule i jestem z mich zadowolony a pracowałem przy różnych typach.

_________________
Zapraszam do odwiedzin:

www.pasieka-nowinski.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lutego 2010, 22:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
mendalinho pisze:
Nie wybierajcie chłopakowi tematu pracy dyplomowej.Ja swoją magisterkie pisałem o Histori kościołą ewangielickiego w XVIII w .A taki tpuzio mógłby napisać
A dlaczego tylko ewangielicki
A gdzie korelacja tego kościoła z chrześcijaństwem
A gdzie reszta kościołów które odgrywały wielką role w XVIIIw

Spokojnie to on wybrał temat i niech tak zostanie.Chce pisać o wielkopolskim i dadancie niech pisze.Poza tym jak chce sie za dużo informacji do pracy wrzucić do wychodzi z tego wodolejstwo a tak bedzie solidnie i na temat.Pozdrawiam :D


Tu jest spokojnie-temat bezpieczny ,bo o ulach i to o dwu typach.Jest prośba o podzielenie się swoimi doświadczeniami i opiniami. Nikt nie zmusza osobę piszącą do zmiany tematu i nie zmusi-jeszcze w tym przypadku Panią.
Postaram się coś dorzucić.
Jaka ewolucje przeszedł ul dadant:pocięto ramkę w poziomie i jest apipol plus i apipol.
Wielkopolską ramkę też pocięto i mamy ul Ostrwskiej, ule wielokorpusowe 1/2 i wiele uli opartych na skróconej ramce wielkopolskiej.
Jakby mało tego było odwrócono ramkę wielkopolska i odwrócono ramkę dadanowska.
A temat kościołów i religii chociaż mnie fascynuje pozostawiam bez odpowiedzi -to forum jest pszczelarskie.
Pozdrawiam i życzę treściwej i rzetelnej pracy inżynierskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lutego 2010, 23:36 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
nie mam zamiaru tego przerabiać mam korpusy Ostrowskiej z nadstawkami 1/2 wielkopolskie i to mi wystarczy a te to mogę upchnąć jak by kto chciał

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lutego 2010, 23:39 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Tpuzio napisał
"A temat kościołów i religii chociaż mnie fascynuje pozostawiam bez odpowiedzi -to forum jest pszczelarskie".
Nie ma problemu.Daj znać to ci wysle meilem.Pozdrawiam
:D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2010, 16:01 - śr 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Przypomniał mi się fragment z alternatyw:
...A niejaki Zdzichu, co to mojej siostrze zrobił dziecko a zaraz potem wziął i uciekł, no to co? Kupił se maturę na bazarze i kazał do siebie mówić magister. No i co pan myśli, że nie mówili? Mówili. Jeszcze jak mówili! O - nawet sam dzielnicowy do niego inaczej nie mówił, jak tylko "- Chodź no pan tu, panie magister"! A milicja chyba wie najlepiej, nie?... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2010, 16:20 - śr 
Mam Dadanty miałem też 1/2 Dadanta w obu mi się dobrze gospodarowało
Ale Ten co podzielił
Dadanta i wielkopolskiego na 1/2 to mu się musiało bardzo nudzić
Czy takie gospodarowanie całymi połówkami jest takie praktyczne :?:
Nie - ma wiele wad
Nie wszystkie rodziny na wiosnę wychodzą z jednakową siła aby powiększać ich o korpus
czasami trza dodać 2 -3 rameczka a czasami nawet z cieśnić
połówki to się ale na miodnię doskonale nadają ale gniazdo to wole mieć w całości z jednej ramki choćby przy przeglądzie przeglądam 10 a nie 20 czy 30 miniaturek :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2010, 20:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo to nie sa moje rodziny wysylam tylko zdjecie --na takich styropianowych ulach pracuje
rodziny dochosza do 5 pieter.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2010, 21:50 - śr 
Jeśli już miałbym szukać innego materiału na ul niż drewno, to wybrałbym poliuretan a nie styropian z bardzo prostego względu są o wiele bardziej wytrzymałe.

Widziałem pasiekę po gradobiciu aż żal było patrzeć na ule styropianowe (kupione u największego producenta w naszym pięknym kraju), podczas gdy poliuretanowe nie miały nawet śladu po gradzie. Tak samo wygląda sprawa gdy przy przewozie uli piętrujemy je daszki styropianowe po kilku takich przewozach nadają się na opał (przepuszczają wodę). Dennice styropianowe również mają swoje wady (chyba nasi producenci dają za mało styropianu do ula ze styropianu :) i niestety efekt jest taki że ule te przy intensywnej gospodarce nie mają szans służyć długo.

Ule poliuretanowe pozbawione są tych wad są o wiele wytrzymalsze.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 lutego 2010, 21:19 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
hallo zgadzam sie moje ule styropianowe maja bardzo malutkie kuleczki styropianowe wlasnie dokladnie popatrzalem na ich wielkosc sa jak kuleczki od MAKU------jak bedzie ktos kiedys kupowal styropianowy ul to niech zwroci uwage na wielkosc kuleczek. poz darek4257


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2011, 03:02 - pn 

Rejestracja: 19 stycznia 2009, 18:53 - pn
Posty: 111
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Poliuretan jet twadszy, ale za to bardziej kruchy.Jak wyślizgnie się z ręki półkorpus wlp. z pustymi ramkami to styropian bedzie cały, może z wgniecieniami, a poliuraetan pęknie, wyłmie lub wyszczerbi, a w zimie lub w chłodni upuszcznie poliuretanu to pewna rosypka.Ina sprawa to wł.akustyczne poliuretanów, które nie dość, ze są kruche i sztywne to bardzo rezonuja o czym mozna się przekonać gdy stoi poli isytro obok siebie i np.: kosimy trawę na pasieczysku kosiarką spalinową.Reakcja pszczół z poli jest natychmiastowa, a w styro spokój.Teraz wobrażmy sobie co siędzieje zima przy siny wierze lub, gdy w poblizu są prowadzone jakie systemtyczne prace(np.: hałas z warsztu lub hałas komunikacyjny).
Niestety syro nie sa idealne zwłasza te Łysoniowskie bywaja zbyt porowate lub za "pulchne" i wtedy albo daszki chłona wodę jak gabka, albo kazde doktkniecie dłutem kanceruje korpus, a i pszczoły potrafią sobie wlotek pszerzyć kosztem dennicy syro.
Pozdrawiam
Trutek lunatyk:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2011, 09:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Mam ule styropianowe 15 lat,przeszły niejedno,zime,gradobicia,wywrotki i nic tragicznego się nie dzieje,najwyżej trzeba sklejć.

Druga sprawa to jakość,jest 2 tkz.wiodących producentów,prywatnie lepiej dogaduje się ostatnio z tym mniejszym.
Najtrudniejszy moment w przeiściu na te ule,to podjęcie decyzj oraz zmiana własnych przekonań i 1-2 zimowla,póżniej jest z górki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2011, 16:46 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo Skorzystam z okazji ------nie mam takiego ula o ktorym napisze...ale sa ule styropianowe z zewnetrznym utwardzeniem ,moze uda mi sie zaraz tu fotke wkleic takiego chropowatego styropiana.
Nie wiem czym utwardzaja chyba to jest farba z betonem ???Mlotlem mozesz walic i dopiero uszkodzisz ,ptaki nie maja szans.poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 czerwca 2011, 11:02 - ndz 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
typers pisze:
Jeśli już miałbym szukać innego materiału na ul niż drewno, to wybrałbym poliuretan a nie styropian z bardzo prostego względu są o wiele bardziej wytrzymałe.

Widziałem pasiekę po gradobiciu aż żal było patrzeć na ule styropianowe (kupione u największego producenta w naszym pięknym kraju), podczas gdy poliuretanowe nie miały nawet śladu po gradzie. Tak samo wygląda sprawa gdy przy przewozie uli piętrujemy je daszki styropianowe po kilku takich przewozach nadają się na opał (przepuszczają wodę). Dennice styropianowe również mają swoje wady (chyba nasi producenci dają za mało styropianu do ula ze styropianu :) i niestety efekt jest taki że ule te przy intensywnej gospodarce nie mają szans służyć długo.

Ule poliuretanowe pozbawione są tych wad są o wiele wytrzymalsze.


i już wiemy kto nas podtruwa!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji