FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 06:34 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 marca 2011, 19:17 - śr 
Dziś po raz pierwszy spotkałem się z takim układem
Otwieram ula a tam ramki na krzyż w
ule 1/2 Wielkopolski
W
Jednym w dolnym korpusie ramki były ułożone na ciepła zabudowę a w drugim na zimno co ciekawsze w obydwóch był już czerw od strony wylotu najśmieszniejsze było to że w pierwszym korpusie od dennicy był na pierwszych 4 ramkach a w drugim też na 4 ale tylko do połowy ,,

W drugim ulu było na odwrót czyli dolny korpus na zimno a górny na ciepło i identyczny układ czerwiu czyli czerw nad czerwiem

w Trzecim :wnerw: a tego nie przedziałem w obydwóch korpusach układ ramek na zimno i czerw Tylko w górnym na 6 rameczkach i to centralnie na środku ;-)

Zaciekawił mnie taki Mix ramkowy gdyż nigdy nie widziałem widocznie jeszcze wielu rzeczy nie widziałem :leży_uśmiech: wiec pytam jakie to ma znaczenie termiczne ;-)


Na górę
  
 
Post: 23 marca 2011, 20:57 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
BoCiAnK pisze:
Dziś po raz pierwszy spotkałem się z takim układem
Otwieram ula a tam ramki na krzyż w
ule 1/2 Wielkopolski
W
Jednym w dolnym korpusie ramki były ułożone na ciepła zabudowę a w drugim na zimno co ciekawsze w obydwóch był już czerw od strony wylotu najśmieszniejsze było to że w pierwszym korpusie od dennicy był na pierwszych 4 ramkach a w drugim też na 4 ale tylko do połowy ,,

W drugim ulu było na odwrót czyli dolny korpus na zimno a górny na ciepło i identyczny układ czerwiu czyli czerw nad czerwiem

w Trzecim :wnerw: a tego nie przedziałem w obydwóch korpusach układ ramek na zimno i czerw Tylko w górnym na 6 rameczkach i to centralnie na środku ;-)

Zaciekawił mnie taki Mix ramkowy gdyż nigdy nie widziałem widocznie jeszcze wielu rzeczy nie widziałem :leży_uśmiech: wiec pytam jakie to ma znaczenie termiczne ;-)


W każdej z trzech kombinacji, tyle samo czerwiu i tyle samo ile w klasycznym wlkp z gniazdową ramką na dzisiejszy dzień, w rodzinach o takiej samej sile. Nie ma róznicy.

Robiłem te eksperymenty z zimowaniem na krzyż i poza tym, że pokrzyżowane korpusy bardzo ciężko :bosie: się rozdziela to nic innego nie zauwazyłem.

Odkłady robione z taką samą ilością czerwiu i pszczół na półnadstawce wlkp, w porównaniu z odkładami na 5 ramkach wlkp, szły silniejsze do zimy.

Samo krzyżowanie korpusów w/g mnie nie ma znaczenia, choć może wydawać się, że pszczoły mają cieplej i matki wcześniej zaczynają czerwienie.
Raczej chodzi tu o siłe zazimowanych rodzin.
Świadczą o tym również Twoje obserwacje. :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 20:58 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2009, 18:37 - pn
Posty: 291
Lokalizacja: Karmanowice
Ule na jakich gospodaruję: Dadant+2x1/2
Pewnien nie jestem ale moze dlatego ze na dole matka szybko zaczerwi ze wzgledu na cieply uklad ramek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 09:37 - czw 
Tu powinien być teraz inny myk korpusy należy tak ustawić by rozciągnąć czerw wtedy układ na zimno będzie taki że nad czerwiem w dolnym korpusie znajdzie się pokarm a w górnym pod czerwiem ;-)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji