FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 14:42 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27 kwietnia 2011, 20:17 - śr 

Rejestracja: 09 lutego 2011, 21:21 - śr
Posty: 60
Lokalizacja: lubuskie
Witam jestem poczatkujacym i chcialem sie dowiedziec na ilu ramkach wielkopolskich powinna obsiadac na czarno srednia rodzina w tym okresie i na ilu mocna rodzina. Chcialbym porownac swoje rodzinki do waszych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwietnia 2011, 20:22 - śr 
damian2_2007 pisze:
Witam jestem poczatkujacym i chcialem sie dowiedziec na ilu ramkach wielkopolskich powinna obsiadac na czarno srednia rodzina w tym okresie i na ilu mocna rodzina. Chcialbym porownac swoje rodzinki do waszych


Średnia w granicach 6-7 Gniazdowych ramek a mocna najlepiej na wszystkich. :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwietnia 2011, 20:25 - śr 

Rejestracja: 09 lutego 2011, 21:21 - śr
Posty: 60
Lokalizacja: lubuskie
Czytalem niedawno ze niekturzy daja juz nadstawki czyli zrozumialem ze u nich siedza na ponad 10 ramkach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwietnia 2011, 20:34 - śr 
damian2_2007 pisze:
Czytalem niedawno ze niekturzy daja juz nadstawki czyli zrozumialem ze u nich siedza na ponad 10 ramkach


Tak to jest prawda i w pierwszym lub drugim tygodniu będą dodawać drugą nadstawkę. Pszczołą lepiej zapewnić więcej miejsca.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwietnia 2011, 20:48 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
damian2_2007,
damian2_2007 pisze:
Chcialbym porownac swoje rodzinki do waszych
Wszystko zalerzy od regionu polski
mocne rodziny u mnie o tej porze sa na dwóch korpusach wielkopolskich
czyli jednym gniazdowym i dwóch półnadstawkach(miodnia )
średnie na 1,5 czyli gniazdo 10- 11 ramek wielkopolskich pełnych i nadstawką 10 ramek połowa wielkopolskiej

Ale bardziej miarodajne porównanie miał byś z kims z twoich okolic :oczko:

Pozdrawiam Szczupak :zeby:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwietnia 2011, 21:34 - śr 
Szczupak pisze:
średnie na 1,5 czyli gniazdo 10- 11 ramek wielkopolskich pełnych i nadstawką 10 ramek połowa wielkopolskiej

wczoraj zakładałem nadstawki a dziś ok 9 ramo popatrzyłem miodni był już wczorajszy nakrop czyli zaraz po zakładaniu nektar nosiły
Nigdy się nie śpieszyłem z jej dokładaniem wolę jak jest pszczołom za ciasno jak za luźno w niczym to nie przeszkadza w rozwoju rodzinom
Wczoraj przeglądając oględnie gniazda rodziny które były na 9 plastrach miały po 8 ramek czerwiu ( nie na 8 miu ) tylko osiem prawie pełniutkich dostały 2 ramka jedno suszu jedno węzy i nadstawkę
Niektóre dostały od zaraz 3 ramki i nadstawkę ,a niektórym by by pasowało dać za 4-5 dni drugą bo już były mateczniki podlane
Gospodarka Prowadzona na pograniczu stanu rojowego daje bardzo dobre efekty


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwietnia 2011, 22:21 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Bogdan jak juz masz mateczniki podlane to młoda pszczoła nic nie robi tylko zjada duze ilosci pieżgi i czeka na lot na drzewo. Damian jak masz pszczoły na czarno wszystkie ramki to daj przy czerwiu 1 susz i z drugiej strony wezę. A jak masz juz na dole 10 ramek to zauz krate i daj 2 zasklepionego czerwiu takie ramki starsze i 2 suszu i 2 wezy.Ale na dół daj susz zeby matka niała gdzie czerwić. A jak odbudują wezę to daj ją do gniazda a z gniazda daj zasklepiony czerw. Tam uwasz jest troche chłodniej i pszczoły rozwijały się troche puzniej niz na slosku. Ale teraz zapowiadaj ochłodzenie i trzeba się wstrzymac z poszerzaniem rodzin. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 kwietnia 2011, 20:48 - czw 

Rejestracja: 09 lutego 2011, 21:21 - śr
Posty: 60
Lokalizacja: lubuskie
Zrobilem tak jak podpowiedziales dalem nadstawki ale mam jeszcze jeden problem. Jeden ul to samorubka i wchodzi do niego tylko 13 ramek i niedlugo pszczolka skonczy sie miejsce. A to chyba niejest najlepsza pora na przeprowadzke do nowego ula


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 kwietnia 2011, 21:11 - czw 
dostaw nowy korpus z ramkami :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 kwietnia 2011, 21:15 - czw 
miły_marian pisze:
Bogdan jak juz masz mateczniki podlane to młoda pszczoła nic nie robi tylko zjada duze ilosci pieżgi i czeka na lot na drzewo


Marian nic nie ucieknie poszerzenie o 70% kubatury ula + dobry pożytek a jest Dobry OK 1,5 kg na dzień przybytku to nawet zasklepione mateczniki same pszczoły zetną a co dopiero podlane miseczki (choć to co widziałem to tak skasowałem ) w nadstawce 1/2 W mieści się ok 7l miodu to ok 10 kg to daje mi spokój 7 dni a potem dostaną następny i to z 50% zawartością węzy co da następne 10 dni spokoju i zaś trzeci korpus a potem ok 20- 25 odkłady i -28 mają zrobię miodobranie nie dość ze osłabię to jeszcze ogołoce z papu i mają robotę od nowa ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 kwietnia 2011, 21:54 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 21:23 - czw
Posty: 344
Lokalizacja: środkowopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
damian2_2007 pisze:
[...] Jeden ul to samorubka i wchodzi do niego tylko 13 ramek i niedlugo pszczolka skonczy sie miejsce. A to chyba niejest najlepsza pora na przeprowadzke do nowego ula

Możesz przełożyć pszczoły do nowego obszerniejszego ula.
Możesz też, gdy siła rodziny osiągnie 13 ramek, zrobić odkład.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji