FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 16:15 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 maja 2011, 22:04 - ndz 
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem początkujacym pszczelarzem zakupiłem ostatnio poliuretanowy ul korpusowy Dadanta 1/2,niestety z chwilowego braku ramek tej wielkości postanowilem przełożyć pszczoły z warszawskiego p.do dwoch korpusów,matkę umieściłem w izolatorze na trzech ramkach aby nie zaczerwila całego korpusu Nie wiem czy postąpiłem słusznie może powinienem zaczekać aż dołożę następny korpus i wtedy dać kratę poziomą?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 22:29 - ndz 
A po co tak kombinujesz ;-) nie lepiej wyciąć woszczynę z zawartością i wprawić do 1/2 D i po krzyku jest to ciut roboty ale warto
pierwsze wprawiasz byle ramko by tylko matkę przenieść a potem lecisz po kolei ;-)

Matki nie ograniczaj bo kto Ci węzę dalszą odrobi ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 22:52 - ndz 
Witaj BOCIANK. Tak też pomyślałem że wytnę woszczynę, wstawię do nowych ramek,obwiążę nieco cienkim drucikiem aby nie wypadła. Jutro o ilę pogoda pozwoli wypuszcze matke z izolatora bo faktycznie jeśli będzie tam siedziec to za wiele pszczół się nie wylęgnie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 23:02 - ndz 
adwik8, Kolego o ile dobrze zrozumiałem to masz Warszawskie Poszerzane Tak ???
To nic nie wycinaj tylko utnij wąsy i przetnij ramkę w zdłuż i dobij górne beleczki dadanowskie by powiesić ramki w korpusie
Warszawski P - to odwrucony dadant szerszy o 1cm


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 23:19 - ndz 
Masz rację BoCIAnK,to jest dobre rozwiazanie mojego problemu,przecinając ramkę poziomo i dobijajac beleczki uzyskuje 2 dadanta1/2. Dzięki za dobra radę i do następnego razu. :jupi:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 17:09 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 11:21 - wt
Posty: 185
Lokalizacja: Chotomów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Pamiętaj tylko przy tych wszystkich ruchach z ramkami, co było pionowe przed - ma być pionowe po zmianie!. Znam kolesia, który dopasował się do wymiaru nowegop ula - obracając ramkę :zeby:

_________________
Marek - ok. 60 rodzin, korpus wlkp. 12R, staż 16 lat, izolator 3R, słabe pożytki. Intensywna gospodarka wędrowna. http://www.nasze-pszczoly.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 21:58 - czw 
Marek55 pisze:
Pamiętaj tylko przy tych wszystkich ruchach z ramkami, co było pionowe przed - ma być pionowe po zmianie!. Znam kolesia, który dopasował się do wymiaru nowegop ula - obracając ramkę :zeby:

Marek ,wytłumacz o co chodzi z tymi pionami ,bo nie rozumiem co masz na myśli. :szok:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 maja 2011, 22:48 - sob 

Rejestracja: 22 marca 2011, 11:20 - wt
Posty: 427
Lokalizacja: Ponidzie
to ma na myśli ze jak dasz plaster "kolami d góry" to będzie sie z niego lało - bo komórki nie są budowane poziomo lecz z kilkustopniowym odchyleniem od osi poziomu ku górze- tak ze dno jest niżej niż brzeg komórki :oczko: jak będziesz przekręcał to staraj się tez żeby miodu było mało w tych plastrach a jeśli nie to żeby był po wstawieniu przy boku plastra -jak będzie u góry to Ci się wszystko oberwie pod ciężarem tego miodu ;-) jak masz knigę "Gospodarka Pasieczna" W.Ostrowskiej to rozdział XI podrozdział 3 :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2011, 16:29 - ndz 

Rejestracja: 25 stycznia 2009, 21:29 - ndz
Posty: 166
Lokalizacja: mazowsze
kolego rób tak jak radzi ci BoCiank ja za prześedlałem z warszawskich zwykłych di 1/2 dD a ustawieniem w/g komórek się nie przejmuj praktycznie wykorzystywałem każdy kawałek woszczyny a pszczoły to posklejały ja praktycznie nie wykorzystywałem nici tylko po trzy otwory w górnej beleczce wiertłem 3 , w środek docięta na wymiar woszczyna, gwoździki przez te otwory wciskałem w woszczynę, pszczoły o posklejały i było super


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2011, 19:36 - ndz 
filip pisze:
wykorzystywałem każdy kawałek woszczyny a pszczoły to posklejały ja praktycznie nie wykorzystywałem nici tylko po trzy otwory w górnej beleczce wiertłem 3 , w środek docięta na wymiar woszczyna, gwoździki przez te otwory wciskałem w woszczynę, pszczoły o posklejały i było super


Tyle że takie ramki nadają się po wygryzieniu pszczół do wycofania z ula. :oczko:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji