FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 22:17 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
Post: 03 stycznia 2013, 12:19 - czw 
mendalinho, obiecuję że w tym sezonie sprawdzę. :wink:


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2013, 17:22 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Cordovan pisze:
To zależy, ja w tym sezonie mogę nawet zrobić po 4 odkłady z jednej rodziny bo zamierzam intensywnie powiększyć pasiekę wiec nie jest to dla mnie problem.

Nie chcę wyjść na pieniacza,ale dałeś ogłoszenie o sprzedaży matek z własnej hodowli w tym sezonie, w innym poście piszesz sam,że w obecnej chwili masz 4 rodziny ,jak dodamy do tego intensywne powiększanie pasieki o którym piszesz wyżej -to zadam ci po raz kolejny pytanie:
w jaki sposób zorganizowana będzie hodowla matek?Konkretnie-ile rodzin ojcowskich,wychowujących,ile rodzin z matkami reprodukcyjnymi,ile rodzin na zasiedlenie ulików itd...
Nadmieniam,że już drugi raz zadaję to pytanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 18:58 - czw 
emka24 pisze:
Nadmieniam,że już drugi raz zadaję to pytanie.
A ja o ile pamiętasz a może nie doczytałeś napisałem, że kupię na wiosnę minimum 10 - 20 rodzin może więcej, zależy za ile uda się kupić a sprzedający ma ich na zbyciu więcej, kwestia dogadania tylko ceny po ocenie stanu rodzin po przezimowaniu.

emka24 pisze:
w jaki sposób zorganizowana będzie hodowla matek
Nie myślisz chyba że będę opisywał ci co po kolei i kiedy będę wykonywał? Interesują cię matki jakie będą ode mnie? możesz zamówić i ocenisz sam. Jeśli nie interesują po co te pytania? Byś mógł podjąć decyzję czy warto kupić ode mnie matki? Może i warto bo nie robię ich masowo (a ogłoszenie dałem grzecznościowe bo sami forumowicze pytali czy będę sprzedawał nadwyżki i jak będę widział że mam tyle zamówień iż nie dam rady więcej wyhodować też o tym napiszę otwarcie), mateczniki będą w rodzinach wychowujący w obecności matki a larwy przekładam łyżeczką nie pędzelkiem maczanym w ślinie. :wink:


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2013, 19:08 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
Czyli będziesz hodowla matki w rodzinach których stan zdrowotny nie jest dla ciebie pewny. dodajmy do tego że nie masz pojęcia jak te rodziny będą karmić te larwy. dodatkowo w powietrzu będą latać trutnie bóg wie jakiego pochodzenia.

Sory bardzo Przemku ale taki wychow to jakos malo pociagajacy jest. Ja u siebie na rodziny wychowujace rodziny typuje rok wczesniej i caly czas sa pod obserwacja. Tak samo rodziny z matkami reprodukcyjnymi. nie wiem jak ty chcesz sprzedawac matki po takim systemie hodowli i jeszcze intensywnie powiekszac pasieke cudujac z ustawieniem korpusow.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 19:24 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Kolego Cordovan -przyrzekam ,że nie będę już dociekliwy i nie będę cię dalej dopytywał ale gdybym był moderatorem to zastanowiłbym się czy nie stworzyć oddzielnego działu pt.:
Posty Cordovana.
Jedni mogliby w sposób prosty trafić na twoje wypowiedzi i czerpać z nich wiedzę inni mogliby je całkowicie pomijać.
Bez urazy pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 19:25 - czw 
Pawełek. pisze:
Czyli będziesz hodowla matki w rodzinach których stan zdrowotny nie jest dla ciebie pewny. dodajmy do tego że nie masz pojęcia jak te rodziny będą karmić te larwy. dodatkowo w powietrzu będą latać trutnie bóg wie jakiego pochodzenia
Ja to wszystko wiem, mam stały kontakt z sprzedającym z mojego koła, pan w wieku 67 lat, wszystkie rodziny jakie będę od niego kupował są z agami3 od Wojtka Pelczara, część z dwuletnimi matkami, część z poddawanymi w maju tego roku. Razem układaliśmy jego pasiekę na zimowlę 80 rodzin (w zasadzie ja mu tylko pomagałem bo i tak robił po swojemu, a to że chcę obejrzeć nim kupię to co w tym dziwnego?), zdrowie mu nie pozwala przy tylu samemu robić (jest po drugim zawale) więc jak tylko miałbym na to kasę i dogadamy się co do ceny mogę połowę odkupić. Z tych 80 rodzin jakie ma chyba 38 o ile pamiętam jest z Primą, 12 z Sklenerem H47 a 30 z agą3. Kupując zapewne wezmę agi3 może nawet całą 30-tkę a jak wydołam z kasą to i te 12 z Sklenerem. Od tego lata od czasu jak miał drugi zawał jeździłem i mu pomagałem w pasiece. Jeszcze jakiś zestaw pytań? :wink:


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2013, 19:26 - czw 
emka24 pisze:
inni mogliby je całkowicie pomijać.
w profilu masz coś takiego jak "Dodaj do wrogów" kliknij, dodaj mój nick i więcej moich postów nie zobaczysz. Również bez urazy. :wink:


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2013, 19:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
emka24 pisze:
Kolego Cordovan -przyrzekam ,że nie będę już dociekliwy i nie będę cię dalej dopytywał ale gdybym był moderatorem to zastanowiłbym się czy nie stworzyć oddzielnego działu pt.:
Posty Cordovana.
Jedni mogliby w sposób prosty trafić na twoje wypowiedzi i czerpać z nich wiedzę inni mogliby je całkowicie pomijać.
Bez urazy pozdrawiam.
dla ciebie to nie problem ale jest tyle tych postow ze z samej statystyki ktos na nie trafia. z bogiem sprawa jak ktos ma pojecie co jest mozliwe i realne a co innego poczatkujacy ktorzy pragna to potem stosowac u siebie.

a mowiles Przemku ze tylko w tym roku u sasiadow przszelarzy wymieniales matki na agi i ze wczesniej mieli same kundle. wiec skad u tego pana te matki. swoja droga dalej nie jeates w 100% pewien ich zdrowia.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:14 - czw 
Pawełek. pisze:
a mowiles Przemku ze tylko w tym roku u sasiadow przszelarzy wymieniales matki na agi i ze wczesniej mieli same kundle. wiec skad u tego pana te matki.
ja owszem wymieniałem tylko "sąsiadom" ale pan od którego chcę kupić rodziny jest z mojego koła nie moim sąsiadem. Nasze pasieki to odległość ok 70 km a ów pan kupował sam od Wojtka Pelczara.
Pawełek. pisze:
a co innego poczatkujacy ktorzy pragna to potem stosowac u siebie.
niejeden stosował i jakoś nadal ma pszczoły, niejeden co słuchał innych pisze później że mu spadły - coś w tym jest. Jak narazie o mnie napisał tylko Marek Podlaskie, że niby przez moje rady mu spadła rodzina, tyle że Marek słucha każdego i robi jak mu radzą wszyscy i nikt, jak chorągiewka na wietrze jak zawieje tak się porusza. Zero własnego myślenia, wielu tak robi więc później się nie dziwię że mają pretensje. Jak mawiają starzy pszczelarze "najlepiej wiedzieć co się wie i nie pomagać nikomu to potem nikt ci opinii nie zszarga". Chyba zacznę to wdrażać i ew. tylko pomagał będę tym co sami o to poproszą przez pw albo będą z moich stron i będą chcieli się nauczyć. Skończą się też zbędne komentarze na forum względem tego co piszę.

Widzę że zostali tutaj sami najmądrzejsi z najmądrzejszych co mają nikłe pojecie o nowoczesnym pszczelarstwie, dlatego też ludzie, którzy mają faktycznie wiedzę jak Rysiek Branica przestali tutaj pisać bo ich ci mądrzejsi chcieli usilnie zakrzyczeć, że ci z wiedzą jej nie mają. Szkoda pisać tutaj cokolwiek.


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:15 - czw 
Cordovan pisze:
A ja o ile pamiętasz a może nie doczytałeś napisałem, że kupię na wiosnę minimum 10 - 20 rodzin może więcej,

Widzisz,a kiedyś kupiłeś setke rodzin (przynajmniej tak pisałeś) teraz miałbys jak znalazł,a nie sprzedawać po 2 tygodniach


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:17 - czw 
konradziu, wtedy zarobiłem na nich na czysto 15 tyś, nie myślałem o hodowli matek i ich sprzedaży, teraz wiem że mogłem przynajmniej połowę z tego zostawić albo zostawić całość, rzucić robotę i zająć się pszczelarstwem - lepiej bym pewnie na tym wyszedł. :wink:


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:34 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
wiesiek33 pisze:
Zawodowa pasieka -robert-a
http://www.fotosik.pl/u/robertfoto/zdje ... um/1313059
http://www.fotosik.pl/u/robertfoto/zdje ... um/1313059
Gratuluję takiej wspaniałej ZAWODOWEJ pasieki.


Wiesiek to są moje zdjęcia masz pozwolenie na ich używanie powielanie publikowanie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:40 - czw 
robert-a, są dodane do zdjęć ogólnych bez ograniczeń, nie masz przy nich zastrzeżenia o prawach autorskich, brak znaku wodnego na zdjęciach, udostępniłeś je na fotosiku więc nie ma obostrzeń by ich nie pokazywać. To że jesteś ich autorem nie świadczy o tym że nikomu nie wolno ich pokazać gdziekolwiek. Co innego jak by ktoś użył ich w celach zarobkowych i uzyskał by za to dochód wtedy mógłbyś wystąpić z prawami autorskimi o ile dobrze to pamiętam. :wink:


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Pawełek. pisze:
........widzę robercie że twoja zawodowa pasieka jest ogromna, gdzieś też widziałem twojego posta o tym że liczba uli w twojej ZAWODOWEJ pasiece skacze o 3 a może 4 do 14, a na ten rok planujesz 60, i wszystko to z obcych rójek zasiedlisz? normalnie zawodowstwo pierwsza klasa, i we wszystkich jak rozumiem będziesz do miodni dawał ramki dziewicze tak? jestem tylko ciekawy po jakim czasie takiego zawodowego zasiedlania swoich uli obcymi (sąsiadów) rójkami cię ci sąsiedzi wpakują w jeden z tych 60 uli i wywiozą na taczce.


Nie pisałem ze ogromna i nie pisałem że zawodowa coś doczytałeś coś przekręciłeś. Przeczytaj dokładnie albo nie kłam. Tak z 3 rodzin powiększyłem do 14 teraz planuje na 60 matki już zamówiłem, nie napisałem że wszystkie z rójek a większość. Pisałem już kiedyś że podkładałem matki unasienione i jednodniówki i jaki wnioski wyciągnąłem. W realu jako producent odkładów też tak robisz przekręcasz kłamiesz widzę że zaczepiasz nie tylko mnie no dobry chwyt marketingowy ? Pozdrawiam bez urazy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:42 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Cordovan, masz racje trzeba zadbać o własność bo użyte w ten sposób i opisane nie pasuje.
Fakt muszę sprawdzić dokładnie co i jak ze zdjęciami znak wodny fajna sprawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Cordovan,
z grubsza dobrze :)
Dodał bym, że jedynej publikacji dokonał robert-a, przytoczenie linków nie jest publikacją :)

A na końcu proponuję przestudiować wstęp do ustawy prawo autorskie i zastanowić się czy rzeczone zdjęcia spełniają wymogi :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
No chyba własne zdjęcia to publikować mogę, a co z publikowaniem kogos zdjęc bez jego zgody a nawet wbrew ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Ależ oczywiście,
jednak przeczytaj pierwsze zdanie, kto co opublikował

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Ludzie, może stworzycie temat "Jedziemy po Cordovanie". Każdy każdemu wytyka błędy, każdy jest mądry i zna teorię. Stwórzmy dział "JEDZIEMY PO..." I niech się tam każdy żali i wytyka błędy ulubionym forumowiczom. Trzymajcie się tematów, bo wzajemne szarganie siebie do niczego nie prowadzi. Przemek wychowa matki mając jeden ul (niech mi ktoś udowodni, ze nie można), jak będą dobre, za rok ktoś u niego kupi, jeśli okażą się nie warte - skończy się Przemka hodowla, lub sprawi, że zmieni technologię. Piszecie o badaniach pni do wychowu??, oględzinach corocznych i długich - to ja napiszę, czy wysyłacie pszczoły z osypu do badań.. jeśli napiszecie, ze tak, to zapytam, czy robicie to co tydzień, bo mogą coś przywlec. Boli Was, ze ktoś zaczyna mając wielkie chęci, wiele książkowej wiedzy.. przerośnie Was, bo stara się robić to lepiej, bo nie trzyma się ustalonych norm.. lub polegnie. Więc dopóty nie kupiliście matek i nie sprawdziliście ich wartości, to nie szukajcie dziury w całym. Ja zaczynałem w zeszłym roku przygodę z pszczołami i wiem, ze Przemek ma cierpliwość i pasję.. i na pewno jego rad nie można nazwać złymi.. Po roku wiem, ze już nie we wszystkim się z Nim zgadzam, ale doszedłem do tego czytając zarówno literaturę jak i to forum. Myślę, że w pszczelarstwie tylko odległości bocznych beleczek ula są stałe, a resztę można modyfikować... choć i zapewne tutaj tez się znajda różne podejścia.

Przemek, przestań się tłumaczyć i udowadniać, co pisałeś.. to też nudne się robi, nie warto. Jeśli ktoś wybiórczo cytuje Twoje wypowiedzi.

i widzę, dalsze niesnaski, ciąg dalszy.. nawet dokończyć się nie da..

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 20:57 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Tak widzę ja zdjęcie ktoś linka spoko właśnie czytam odpowiednie tematy zawsze można się podszkolić z wiedzy oprawach autorskich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 21:02 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
robert-a,
potem przełóż to na praktykę i okazuje się, że normalny człowiek w zderzeniu z dużymi wydawnictwami ma prawie zerowe szanse wyegzekwowania swoich praw.
Przerabiałem w praktyce.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 21:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Ale przynajmniej poczytałem regulamin tu i na Fotosiku wiem jak oznaczać zdjęcia. Temat chyba odbiegł można go przenieść jak jest inny o prawach autorskich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 21:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Pawełek. pisze:
robert-a, ile lat Ty masz pszczoły? bo tak cię czytam i czytam i teoria i rozważania czysto filozoficzne nie mające zaczepiania w rzeczywistości pszczelarskiej aż biją po oczach.
robert-a pisze:
Styczność mam od dziecka a pszczoły zawodowo, kilka lat.
wiesiek33 pisze:
Zawodowa pasieka -robert-a
http://www.fotosik.pl/u/robertfoto/zdje ... um/1313059
http://www.fotosik.pl/u/robertfoto/zdje ... um/1313059
Gratuluję takiej wspaniałej ZAWODOWEJ pasieki.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 22:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Moderatorzy pobudka :thank: :thank:

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 22:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
wiesiek33 pisze:
Pawełek. pisze:
robert-a, ile lat Ty masz pszczoły? bo tak cię czytam i czytam i teoria i rozważania czysto filozoficzne nie mające zaczepiania w rzeczywistości pszczelarskiej aż biją po oczach.
robert-a pisze:
Styczność mam od dziecka a pszczoły zawodowo, kilka lat.
wiesiek33 pisze:
Zawodowa pasieka -robert-a
http://www.fotosik.pl/u/robertfoto/zdje ... um/1313059
http://www.fotosik.pl/u/robertfoto/zdje ... um/1313059
Gratuluję takiej wspaniałej ZAWODOWEJ pasieki.
dziekuje Wiesiek ze te posty zebrales za mnie.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji