FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:14 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 października 2017, 11:41 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 czerwca 2015, 12:29 - pt
Posty: 22
Lokalizacja: Podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: wp, wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Podkarpacie
Naklepałam takiego posta, że włos się jeżył, ale na szczęście się nie dodał.
Nikomu nie życzę stawić czoła aktualnemu kalendarzowi szczepień.
Mój synek powinien dostać kolejną dawkę szczepień, a ma dopiero 4 miesiące. Do tej pory jego organizm powinien poradzić sobie z 23 szczepami :)

Ktoś powie, że przecież wszyscy byliśmy szczepieni. Owszem, ale nie tak wysokoskojarzonymi szczepionkami. Teraz nie ma innego wyboru. Albo idziesz na wizytę i dostajesz - błonica+tężec+krztusiec, hib, polio, wzw b + pneumokoki, czyli 5 wkłuć, lub
6w1 + pneumokoki - 2 wkłucia.

Taka dawka w 6 tygodniu.. 12 tygodniu.. 18.. masakra.

Mój synek miał nopa po szczepieniu na gruźlice. Lekarz nie chciał zarejestrować, bo wrzód na połowe ramienia, z którego sączyła się ropa przez miesiąc to NORMA. Po wzw b trzęsła mu się nóżka przez 3 tygodnie, to też NORMA. Polska, to kraj bez odczynów poszczepiennych, raj dla producentów! :) nic nie rejestrujmy, bo szczepionki to dobro! :)

PS. Polio dzikie wystąpiło w polsce po raz ostatni w 1984 r, do dnia dzisiejszego występuje już tylko polio poszczepienne ( dane z inspekcji higieny )

PS2. Nas nie szczepiono na świnkę czy ospę to po co robi się to teraz?

Znajomej syn 1,5 roczny zaszczepiony ostatnimi dawkami nagle dostał autyzmu :) gużące, chodzące dziecko, radosne, akurat tak się złożyło, że stwierdzono go zaraz po szczepionce, jak przestał mówić.. heh.. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2017, 11:46 - pt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Dla tych, którzy myslą, że jest jakaś władza, która dla pieniędzy zniewala ludzi i stara się by ludzie chorowali mam proste pytanie: Czy więcej można zarobic na niewolniku zdrowym czy chorym? Najprostsze myslenie logiczne eliminuje w pięć minut dwie rzczy: ogólnoświatowe spiski i to, że jak mam dwa jabłka i dodam jedno to będę miał więcej lub mniej niż trzy. To jest ten sam poziom wyzwania intelektualnego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2017, 11:52 - pt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
PannaNatalia pisze:

Ci co nie węszą spisku, to naprawdę współczuję. Znajomej syn 1,5 roczny zaszczepiony ostatnimi dawkami nagle dostał autyzmu :) gużące, chodzące dziecko, radosne, akurat tak się złożyło, że stwierdzono go zaraz po szczepionce, jak przestał mówić.. heh.. :)


Mój znajomy zaczął uczyc się grac na skrzypcach i zalało mu piwnicę. Chcąc mieć suche kartofle postanowiłem nie tykac tego instrumentu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2017, 11:56 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 czerwca 2015, 12:29 - pt
Posty: 22
Lokalizacja: Podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: wp, wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Podkarpacie
Wiem, wiem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2017, 12:18 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wiech pisze:
Czy więcej można zarobic na niewolniku zdrowym czy chorym?


a co można sprzedać zdrowemu :?: im ktoś bardziej chory tym lepszy biznes bo na niczym nie zarabia się lepiej niz na ludzkiej tragedii, jakbyś mial chore dziecko albo kogoś w rodzinie kto wymagałby drogiego leczenia to nie zastanawiałbyś się ile kosztuje leczenie i czy warto tylko zrobiłbyś wszystko żeby lek kupić bez względu na koszty zastawił dom zadłużył się, dlatego taki wysyp zbiórek na zabiegi po kilka mln dolarów czy drogie leki gdzie koszt miesięcznej terapii to kilkaset tysięcy, druga sprawa pokaż mi teraz człowieka który by sie na cos nie leczył i był faktycznie zdrowy
to jest tak jak z naszymi pszczołami tyle lat warroza już jest w naszych pasiekach a problem dalej nie stracił na aktualności bo to żaden biznes wyleczyć skoro można leczyć i na tym zarabiać cały czas zamiast jednorazowo

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2017, 12:23 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1086
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
Wiech pisze:
Czy więcej można zarobic na niewolniku zdrowym czy chorym?

Oczywiście, że na chorym. A dlaczego nie da się wyleczyć chorób przewlekłych? Biedny pacjent musi do końca życia odwiedzać aptekę. Pacjent wyleczony=klient stracony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2017, 12:27 - pt 
zbycho81 pisze:
Wiech pisze:
Czy więcej można zarobic na niewolniku zdrowym czy chorym?

Oczywiście, że na chorym. A dlaczego nie da się wyleczyć chorób przewlekłych? Biedny pacjent musi do końca życia odwiedzać aptekę. Pacjent wyleczony=klient stracony.


I jeszcze jego emocje wysysa jakiś kosmita.


Na górę
  
 
Post: 27 października 2017, 12:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Borowy,

chciałeś logicznego wytłumaczenia to ci je przedstawiono a ty wyskakujesz z kosmitami, zapomniałem logicznego myślenia nie uczą w szkołach tylko jak zdać i pisać pod klucz który ktoś wymyślił, nie operuje się faktami tylko datami i uzgodnioną wygodną wersją pozwalającą uzyskać zamierzony odbiór w danej chwili

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2017, 12:40 - pt 
Ja o nic nie prosiłem, ja sobie zdaje sprawę że to już nic nie pomoże i nie ma co się w tym absurdzie babrac.
A kosmici to też nie mój wymysł : -)


Na górę
  
 
Post: 27 października 2017, 12:53 - pt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Ludzie ogarnijcie się. Jeżeli ktoś ma nad nami władzę niczego nie musi nam sprzedawać, żeby mieć nasze pieniadze. Chory człowiek nieczego nie zarobi więc nic mu nie można zabrać i niczego nie można mu sprzedać, bo on po prostu nieczego nie ma. Dziś władza zabiera nam w Polsce 50% tego co wytworzymy. Oczywiście dla zdrowego, mądrego chłopa zabierze kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy w rok a dla chorego to i jeszcze trzeba rentę dać ( z kórej średnio ze 30% później ta władza zabierze). Oczywiście jest jeszcze "ta władza światowa" ona nie wprowadza podatków tylko musi wybudować fabryki lekarstw i sprzedawać lekarstwa, no co za debilizm. Swoją droga dlaczego akurat lekarstwa a nie np samochody czy asfalt czy plastikowe widelce? Przecież gdyby byłaby ta władza to wprowadziłaby podatki. W historii świata każda władza wprowadzała po prostu podatki.
Bez obrazy ale te argumenty są na poziomie płaskoziemców, którzy mówią, że ziemia nie jest kulą, bo jak jechali rowerem to nie było cały czas z górki a przecież przy kuli to by było ciągle z górki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2017, 13:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1086
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
Widzisz, ty tylko potrafisz kogoś wyzwać od płaskoziemców, a nic racjonalnego nie przytoczysz. Ja umieszczę kolejny film, którego ty pewnie nie obejrzysz i znowu jakąś obelgę napiszesz. https://www.youtube.com/watch?v=98m0EM1CNqE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2017, 14:52 - pt 
kudlaty, Borowy, przyslal mi kiedys swoja fotke na pw ,jest caly zielony a z glowy wystaja mu 2 antenki :haha: :wink:


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 00:13 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Tu też fajnie mówi o pszczołach.
https://www.youtube.com/watch?v=rhcXtASmxbE

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 00:43 - sob 
idzia12 pisze:
Tu też fajnie mówi o pszczołach.
https://www.youtube.com/watch?v=rhcXtASmxbE


Wstyd normalnemu człowiekowi przyznać się że to oglądał.
A te komentarze....

***

Środowisko pszczelarskie i tak jest rozbite, nie potrzeba nam więcej podziałów.
Może byśmy się skupili na forum pszczelarskie na tematach pszczelarskich?
To wszystkim wyjdzie na zdrowie.


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 10:54 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Proste rozwiązanie. Kto nie chce szczepionek podpisuje deklaracje że leczenie wszelkich choroby na które się nie zaszczepił lub nie zaszczepił dziecka pokrywa z własnej kieszeni. I w drugą stronę leczenie wszelkich powikłań po szczepionkach pokrywa państwo.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 11:14 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zegaj pisze:
I w drugą stronę leczenie wszelkich powikłań po szczepionkach pokrywa państwo.


dlaczego mają płacić wszyscy za eksperymenty koncernów farmaceutycznych? To "państwo" ma jakieś własne pieniądze czy tylko te które nam zabierze w różnych podatkach? Tak jest już w USA za powikłania poszczepienne typu autyzm i spółka ludzie dostają milionowe odszkodowania od państwa żeby ich uciszyć tyle że wszyscy obywatele się na to składają. Koncerny czerpią zyski a za powikłania płacą wszyscy z ich własnych kieszeni.
W PL jest ok 1,5mln ukraińców ciekawe kto ich szczepił kiedy i na co? Na chwilę obecną każdy pracujący w Pl płaci podatek o nazwie ubezpieczenie zdrowotne więc na jakiej podstawie mam nie korzystać z opieki medycznej za którą płacę?
nie piję, nie palę, nie ćpam a pieniądze które płacę trafiają na leczenie wcześniej wymienionych, bardzo chętnie bym zrezygnował z podatku o nazwie ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie emerytalne ale niestety nie ma takiej możliwości a mamy "demokrację" i każdy decyduje za siebie :haha: bo myśląc o normalnych terminach wizyty trzeba iśc prywatnie i extra płacić a w wypłacalność zusu to wierzą chyba tylko lemingi

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 11:19 - sob 
W USA można nie płacić ubezpieczenia.
Nie stać Cię to zdychasz pod płotem.
Raj na ziemi.

Fajna idea jest nie płacić za ubezpieczenie zdrowotne.
Że niby każdy na siebie odkłada.
Do czasu, tydzień w szpitalu i rachunek za kilkanaście tyś zl, albo nie daj Bóg przeszczep nerki za 150 tyś.

Nie Masz?
To masz jak w USA....

Ale to trzeba mieć coś pomiędzy uszami żeby o takich rzeczach myśleć.


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 12:43 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Borowy pisze:
Nie stać Cię to zdychasz pod płotem.
Raj na ziemi.


nie potrafisz zrozumieć prostego tekstu pisanego i dokładasz do tego swoje wymysły, np ciekawe gdzie napisałem że każdy płaci ubezpieczenie na swoje leczenie :?: ja się juz poddaje bo widzę że i tak nie ma sensu z tobą dyskutować
u nas jak nie będziesz miał ubezpieczenia to cię będą leczyć za darmo pod tym płotem o którym piszesz :haha: jak nie będziesz miał kasy a będziesz ubezpieczony to możesz zdechnąć pod tym samym płotem bo się możesz nie doczekać na twoją kolej na liście a jak się doczekasz to do końca życia apteka i zakup leków przeciw odrzutom które są tanie jak barszczyk,
ciekawi mnie jeszcze jak ludzie żyli przed tym jak powstał zus nfz i inne skarbonki,
ostatnio zachorował mój nieubezpieczony w nfz pies wsiadłem do samochodu podjechałem do weterynarza i tak 4x, pies wyleczony a kosztowało mnie to całe 90zł, pies żyje i ma się dobrze przypuszczam ze gdyby był ubezpieczony jego leczenie kosztowało by kilka jeśli nie kilkanaście tysięcy a pod gabinet musiałbym podjechać bladym świtem żeby dostać skierowanie do innego znachora z terminem na następny rok bo w tym już limit przyjęć został wyczerpany

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 12:49 - sob 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Borowy pisze:
Wstyd normalnemu człowiekowi przyznać się że to oglądał.
A te komentarze....
:brawo:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 13:31 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 11:54 - wt
Posty: 1305
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp i Dadant
Borowy pisze:
W USA można nie płacić ubezpieczenia.
Nie stać Cię to zdychasz pod płotem.
Raj na ziemi.

Fajna idea jest nie płacić za ubezpieczenie zdrowotne.
Że niby każdy na siebie odkłada.
Do czasu, tydzień w szpitalu i rachunek za kilkanaście tyś zl, albo nie daj Bóg przeszczep nerki za 150 tyś.

Nie Masz?
To masz jak w USA....

Ale to trzeba mieć coś pomiędzy uszami żeby o takich rzeczach myśleć.


Generalnie z naszych składek NFZ oplacana jest ogromna biurokracja, dużo pieniędzy jest marnowanych. Wszystko to z naszej kasy.
Gdyby leczenie było prywatne nikt nie dopuscilby do zmarnowania złotówki, istniałaby konkurencja. Chory byłby traktowany jak klient i skakanoby wokół niego. Teraz pacjenta traktuje się tak jak natreta któremu trzeba świadczyć usługę żeby się odczepił.

_________________
Pozdrowienia z Warmii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 13:49 - sob 
Koszt składek zdrowotnych dla osób prowadzących działalność gospodarczą to około 3500.
Dużo, nie ?

No, nie.
Doba w szpitalu 400-1200,
Proste złamanie kończyn 1000,
Itd....
Aha. No i pogotowie też płatne.


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 15:54 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Borowy pisze:
Koszt składek zdrowotnych dla osób prowadzących działalność gospodarczą to około 3500.
Dużo, nie ?

No, nie.
Doba w szpitalu 400-1200,
Proste złamanie kończyn 1000,
Itd....
Aha. No i pogotowie też płatne.


a ten pobyt w szpitalu płatny z posiłkiem czy bez? ostatnio widziałem podobne danie na fb to było to co dawali do jedzenia w pewnym krakowskim szpitalu dla dzieci zdjęcie zamieściła matka pociechy (nie to)
Obrazek

we więzieniach dużo lepiej karmią i zapewniają naprawdę darmową opiekę zdrowotną bez kolejek do lekarza, służbę i do tego calodobową ochronę gratis mam w rodzinie 3 klawiszy to wiem jak sprawa wygląda
mój dziadek przeżył 76 lat nigdy nie był u lekarza ani w szpitalu poza jego pierwszą i ostatnią wizytą (5dni) kiedy personel dziwił się że nie ma nawet książeczki zdrowotnej, drugi dożył do 93 lat może i żyłby jeszcze gdyby pogotowie nie jechało 3 dni bo się zapytali o wiek i później stracili zapał, w szpitalu nie chcieli go przyjąć zamiast pogotowia wysłali pielęgniarkę która przyjechała zmierzyć ciśnienie a dostał prawdopodobnie wylewu ale i tak zrobił zus w konia bo zdążył jeszcze odebrać ostatnią emeryturę :P
skoro tak czy inaczej się płaci w składkach czy gotówką to po co wspierać te pijawki naszą krwią i w zamian nie otrzymywać godnej , terminowej pomocy lekarskiej

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 16:01 - sob 
Widzę że łatwo nie będzie.

Bez systemu powszechnego ubezpieczenia wykończyć Cię finansowo zapalenie płuc.
Kumasz?
Leczyć się będą tylko bogaci.
Tego chcesz ?


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 18:14 - sob 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Z tym marnotrawieniem składek zdrowotnych to nie jest prawda. Teraz mamy akurat strajk lekarzy (politycy nie bardzo to nagłaśniają bo to dla całej grupy rządzących wstydliwy temat). Jednym z postulatów jest zwiększenie pieniedzy na NFZ kosztem szpitali. Teraz NFZ bierze dla siebie 1% a to zdaniem strajkujących lekarzy za mało, żeby prawidłowo kontrolować sposób wydawania pieniędzy przez służbę zdrowia. Poza tym nasze lecznictwo ciągnie z 4% pkb. Niemie3ckie za ponad 9% a mają to PKP większe niż nasze na głowę prawie trzy razy więc obniektywnie powinno być 12 razy lepiej. W tym roku miałem operację, na sali leżał dziadek do którego przyjechała córka z Niemiec. Oceniła, że opieka w Polsce i w Niemczech nie różni się.
Do szpitala nikt nie idzie sie napaść, te obrazki z kromką chleba nic nie mówią. Do szpitala dziś trafia się głównie na zabiegi chirurgiczne. Jedną dobę przed tym nic się nie je, po zabiegu druga dobę niczego się nie chce a po takim poście na trzeci dzień chleb smakuje jak najwykwintniejsze danie a na czwarty dzien wypisują do domu :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 18:20 - sob 
Nie mam porównania z Niemcami, ale mam z UK.
I jeśli chodzi o te segmenty służby zdrowia z którymi miałem kontakt, a było to położnictwo, opieka podstawowa, opieka szpitalna, Polska służba zdrowia wypada lepiej.
Nikt mi nie uwierzy jak zacznę opisywać co się działo w szpitalu uniwersyteckim w UK po narodzinach mojej córki.


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 18:25 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Wiech pisze:
Teraz NFZ bierze dla siebie 1% a to zdaniem strajkujących lekarzy za mało, żeby prawidłowo kontrolować sposób wydawania pieniędzy przez służbę zdrowia.
No tak, już im właśnie to wydawanie najbardziej leży na sercu, tzn. żeby jak najwięcej dla nich zostało.
Bo obecnie procedury wycenione zbyt nisko, nic się nie opłaca...

Teściowa mieszka w Cieszynie, ma 87 lat i jeszcze bardzo żwawa i żywotna, ale niestety oko wymagało operacji na zaćmę - termin dostała za 1,5 roku.
Ale wystarczy, że przeszła przez most na Olzie i na drugi dzień była już po operacji, za te same pieniądze z NFZ i zoperowana przez tych samych naszych lekarzy, którzy też tak jak ona przeszli tylko na drugą stronę rzeki.
Okazuje się, że jakieś cuda się zdarzają i można, i się opłaci, ale nie w naszym systemie.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 18:35 - sob 
jedzenie w szpitalach to nie wywczasy tylko zbilansowana dieta i posiłki przez dietetyka tam nie gotuje babcia frania co ma w lodówce
człowiek chory ma się leczyć a nie obżerać jak w domy
i żeby nie było nie mam nic wspólnego ze służba zdrowia


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 18:52 - sob 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
JM pisze:
Wiech pisze:
Teraz NFZ bierze dla siebie 1% a to zdaniem strajkujących lekarzy za mało, żeby prawidłowo kontrolować sposób wydawania pieniędzy przez służbę zdrowia.
No tak, już im właśnie to wydawanie najbardziej leży na sercu, tzn. żeby jak najwięcej dla nich zostało.

No właśnie strajkujący postuluja coś innego. Teraz NFZ bierze 1 % a 99 idzie do słuzby zdrowia. Strajkujacy chcą sobiue odjąc a zostawic więcej w NFZ, żeby były pieniędze na kontrolę lekarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 19:05 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Borowy, tylko ze jest jeszcze lepsza opcja płacic prywatna polise bo ze zdrowotnego ubezpieczenie niedoczekasz sie na leczenie bo szybciej kopniesz w kalędarz niz doczekasz sie w kolejce


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 19:21 - sob 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Wracając do tematu przewodniego.
Równowaga w przyrodzie nigdy nie występowała i występować nie będzie .
Jest to organizm, którego parametry życia non stop ulegają zmianom.
Przyroda radzi sobie z tymi zmianami doskonale ,czy poradzi sobie człowiek tp inna sprawa.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 19:29 - sob 
tak ale równowaga w przyrodzie to co innego
np. nie może być 30 lisów na 2 zające
to samo z dzikami czy wilkami
ingerujemy w ekosystem to musimy mu też pomagać i wykonywać odstrzały
ale eko popaprańcy zawsze coś mają do powiedzenia ale nie to dlaczego tak jest i jak temu zaradzić


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 20:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Wiech pisze:
Strajkujacy chcą sobiue odjąc a zostawic więcej w NFZ,
Może i postulują o dodatkowy np. 1% dla NFZ, ale wpierw żądają ponad 50% więcej z budżetu. Już ja tam nie wierzę w żadne strajki w czyimś interesie. Rezydenci skoro niby tacy skrzywdzeni i biedni, to niech się wpierw rozejrzą wokół siebie, a szczególnie niech się przyjrzą swoim docentom, profesorom, ordynatorom... jakie tam przekręty się dokonują.
Bo cała ta publiczna służba zdrowia to już dawno powinna być rozpędzona na cztery wiatry, tylko że temat politycznie wrażliwy i nie ma odważnego (poza może JKM, z którego najlepiej robić nawiedzonego oryginała).

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 20:40 - sob 

Rejestracja: 23 lutego 2015, 13:47 - pn
Posty: 195
Lokalizacja: Tervuren
Ule na jakich gospodaruję: dadant 12, 1/2D
Miejscowość z jakiej piszesz: Bruksela
To nie moje wyliczenia i stawki należy skorygować, obraz oddaje właściwie
Comiesięczna składka w wysokości 700 złotych da nam po 40 latach pracy emeryturę w wysokości... 550 złotych miesięcznie. Jeśli jednak zamiast przekazywać pieniądze ZUS-owi zaczniemy regularnie kupować piwo w szklanych butelkach, a zebrane butelki sprzedamy - wówczas po 40 latach pracy, uzyskana w ten sposób "emerytura" wyniesie... 562 złote. Nie dość, że będzie wyższa niż ZUS-owska, to jeszcze nikt nie odbierze nam wypitego przez ten czas piwa.
W jaki sposób wyliczyć sobie wysokość "piwnej emerytury"? To proste. Jeśli miesięcznie przeznaczymy 700 złotych na piwo (jedno w cenie 2,49 zł), zamiast na ZUS-owskie składki i wypijemy po pracy każdego dnia nieco ponad 4 i pół litra tego trunku - po 40 latach uzbieramy, bagatela, 134880 butelek. Statystyki wskazują, że Polak, po przejściu na emeryturę, żyje średnio 4 lata. Stąd możemy wyliczyć, że sprzedając nasze butelki przez cztery lata (2810 sprzedanych butelek miesięcznie - każda butelka po 20 groszy), będziemy się cieszyć miesięcznymi przychodami w wysokości 562 złotych (o 12 zł więcej niż dałby nam ZUS).
Autorzy wyliczeń nie gwarantują jednak, czy w przypadku "piwnego" wariantu ubezpieczenia emerytalnego, nasza wątroba będzie w stanie doczekać do emerytury.
sjk, "Superstacja"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 20:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Strajk głodowy zamienili na zbiorowy seans odchudzeniowy ,a z tego co znajoma twierdzi pokątnie wpierniczają, bo przecież muszą jeść by mieć siłę do dalszego strajku głodowego .Za praktyki na pacjencie każą sobie słono płacić .Paranoja. :shock: :shock: :shock: :shock:

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 20:49 - sob 

Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 18:56 - ndz
Posty: 96
Ule na jakich gospodaruję: DD
Miejscowość z jakiej piszesz: Bargłów Kościelny
jarekp pisze:
To nie moje wyliczenia i stawki należy skorygować, obraz oddaje właściwie
Comiesięczna składka w wysokości 700 złotych da nam po 40 latach pracy emeryturę w wysokości... 550 złotych miesięcznie. Jeśli jednak zamiast przekazywać pieniądze ZUS-owi zaczniemy regularnie kupować piwo w szklanych butelkach, a zebrane butelki sprzedamy - wówczas po 40 latach pracy, uzyskana w ten sposób "emerytura" wyniesie... 562 złote. Nie dość, że będzie wyższa niż ZUS-owska, to jeszcze nikt nie odbierze nam wypitego przez ten czas piwa.
W jaki sposób wyliczyć sobie wysokość "piwnej emerytury"? To proste. Jeśli miesięcznie przeznaczymy 700 złotych na piwo (jedno w cenie 2,49 zł), zamiast na ZUS-owskie składki i wypijemy po pracy każdego dnia nieco ponad 4 i pół litra tego trunku - po 40 latach uzbieramy, bagatela, 134880 butelek. Statystyki wskazują, że Polak, po przejściu na emeryturę, żyje średnio 4 lata. Stąd możemy wyliczyć, że sprzedając nasze butelki przez cztery lata (2810 sprzedanych butelek miesięcznie - każda butelka po 20 groszy), będziemy się cieszyć miesięcznymi przychodami w wysokości 562 złotych (o 12 zł więcej niż dałby nam ZUS).
Autorzy wyliczeń nie gwarantują jednak, czy w przypadku "piwnego" wariantu ubezpieczenia emerytalnego, nasza wątroba będzie w stanie doczekać do emerytury.
sjk, "Superstacja"


Tylko małe ale- autorzy chyba zakładają optymistyczny wariant, że będą skupy butelek i nikt nie zechce okazania paragonu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 21:14 - sob 
ja zawsze wszystkim mówię po co strajkujecie jak innym jest lepiej pracujcie w zawodzie tym co im jest lepiej
źle ci w pracy zwolnij się
ja tak zrobiłem a mimo to muszę pracować na nierobów z kopalni stoczni czy tych co wałęse niby przez płot przerzucili czytaj solidarność a go sb faktycznie lodka przywieźli

ogólnie mówiąc praca ci nie odpowiada po prostu ją zmień i żyj jak wolny człowiek a nie ze świadomością że żerujesz na reszcie społeczeństwa w nawiasie dla przykładu dopłaty do górnictwa


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 21:18 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jarekp,

sabotażysto :mrgreen: jak nie będziesz płacił składek z czego święte krowy będą miały płacone emerytury :?: już nie mówiąc o tym że do tego czasu jak zdążymy się zestarzeć będzie praca do śmierci bo jak wielokrotnie pokazali w tej kwestii sa wszystkie chwyty dozwolone wystarczy że przegłosują decydenci a przecież ich i tak to nie będzie dotyczyło, ten od bulu i nadzieji tak zachwalał prace do 67 a siedzi sobie teraz na emeryturce i się śmieje, uczciwy człowiek przez 40-50lat nie jest w stanie zapracować na godną emeryture ale pracujący 15-20 lat już tak i to w kwocie kilkukrotnie wyższej niż zwykła owieczka która zapracowała na ich uposażenia a biedni musza jeszcze dorabiać bo im nie starcza

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 21:22 - sob 
dlatego wprowadzić emeryturę społeczną czyli po 65 wszyscy dostajemy tyle samo


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 21:24 - sob 

Rejestracja: 09 czerwca 2014, 20:50 - pn
Posty: 151
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolske
Miejscowość z jakiej piszesz: Inowrocław
Co do piwa to lepiej kupować niemieckie bo mają lepszą kaucję i razem w 2 pln się zmieścisz. Ale wtedy emerytura 4 letnia to 2700.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 21:27 - sob 
ech poco porównywać do innych mówmy o tym co tu mamy


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 21:28 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Ale sprzedawać je trzeba na bieżąco, po zmianie wzoru butelek szkło będzie mieć wartość ciężaru w śmietniku :D

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 21:34 - sob 

Rejestracja: 23 lutego 2015, 13:47 - pn
Posty: 195
Lokalizacja: Tervuren
Ule na jakich gospodaruję: dadant 12, 1/2D
Miejscowość z jakiej piszesz: Bruksela
Tu gdzie ja żyje, maja obowiązek, przed sklepem są automaty, ale to nie o to chodzi, ktoś liczył z 2,4 ze odzyskamy 0,2 a i tak przewyższy emeryturę. W Belgii zabiegi ratujące życie są darmowe, dzieci po porodzie tez maja do roku czy dwóch darmowa opiekę niezależnie czy rodzice ubezpieczeni, przy każdej wizycie płaci się jakaś kwotę, fajne jest to, ze tak naprawdę masz tu wybór, jest odpowiednik NFZ i on dyktuje stawki (i zwroty),
chcesz specjalistę prywatnego za 170€za wizytę- proszę, chcesz lekarza z szpitala uniwesyteckego za 17€ proszę- zwrot kosztów jednakowy 17€, masz ochotę-potrzebę płać, państwo kosztujesz tyle samo, a i lekarz pryawatny swoje odprowadzi, są jeszcze "hospitaljia"-dodatkowe dobrowolne ubezpieczenie (jednoosobowa sala, platyna zamiast komponentu, koszty szpitalne powyżej 1doby i leki przed i po hospitalizacji.
Mam kilku lekarzy i Doktora medycyny w rodzinie, wszyscy twierdzą, ze gdyby pacjent musiał zapłacić za wizytę 5 zł to kolejki zamniejszyły by się o 60-70% poniewaz potrzebujących w porównaniu ze znudzonymi, niewiedzącymi co z soboą zrobić np. po przejściu na emeryturę hipochondrykami jest tylko co 3-4 osoba, która czasami umiera w kolejce "bo babcia przyszła się wygadać",
Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem,
Jarek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 21:39 - sob 
możesz mieć racje ale to załatwiłoby autokasko dla ludzi karta z danymi leczona to proste w tych czasach ale wtedy kasa by szła tam gdzie powinna a to władzy nie po drodze każ dej aby nie było


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 21:43 - sob 

Rejestracja: 09 czerwca 2014, 20:50 - pn
Posty: 151
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolske
Miejscowość z jakiej piszesz: Inowrocław
to lepiej te 2,5 za piwo cztery dziennie odkładać przez 40 lat pracy.
Bez samych odsetek to "emerytura" 3041 przez cztery lata.
Jak by nie patrzeć to ZUS wali nas w rogi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 21:45 - sob 
a butelki w bonusie :haha: :brawo:


Na górę
  
 
Post: 28 października 2017, 22:01 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
jarekp pisze:
Mam kilku lekarzy i Doktora medycyny w rodzinie, wszyscy twierdzą, ze gdyby pacjent musiał zapłacić za wizytę 5 zł to kolejki zamniejszyły by się o 60-70% poniewaz potrzebujących w porównaniu ze znudzonymi, niewiedzącymi co z soboą zrobić np. po przejściu na emeryturę hipochondrykami jest tylko co 3-4 osoba

Nie tylko lekarze to widzą, niewielka opłata za lekarza pierwszego kontaktu i odrobinę większa za specjalistę rozwiązałaby problem kolejek przed gabinetami, nawet niewielka zmiana typu rejestracja na konkretną godzinę już powoduje polepszenie sytuacji, a co dopiero konieczność wpłaty kasy.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 22:46 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Ale żeby za dobrze nie było, to już tam sobie poszczególne kasty we wszelakich kolorach mundurków zadbały w tej niby niekomuchowej już, pookrągłostołowej konstytucji... Darmowa publiczna opieka zdrowotna i inne durnoty... I do teraz nic tylko wszystkie budżetowe darmozjady na konstytucję się powołują, a wszystko oczywiście w interesie pacjenta, powoda, petenta...Koń by się uśmiał... Ale społeczeństwo w uniesieniu i amoku wszystko łyknie...

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 23:22 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
JM pisze:
a wszystko oczywiście w interesie pacjenta
Pamietam ładnych kilka lat temu lekarze strajkowali dla dobra pacjenta ,wciągnęli do strajku pielęgniarki, i gdy tylko dostali podwyżki zakończyli strajk ,się okazało że tym pacjentem byli lekarze .Oczywiscie wypieli dupska na pielęgniarki które jeszcze kilka miesięcy strajkowały, teraz znowu próbują wciągać inny personel medyczny .Przecież każdy mądry człowiek w tym kraju wie że gdy tylko dostaną podwyżkę dobro pacjenta zostawią na wysokości pisuaru.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 października 2017, 09:14 - ndz 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
bo lubię pisze:
Przecież każdy mądry człowiek w tym kraju wie że gdy tylko dostaną podwyżkę dobro pacjenta zostawią na wysokości pisuaru.
I taki jest prawdziwy powód strajku dla dobra naszego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 października 2017, 09:21 - ndz 
W UK nie ma kolejek do lekarzy pierwszego kontaktu.
Sprawę załatwiono bardzo prosto.
Rejestracja tylko telefoniczną.
Lekarz ma określoną liczbę pacjentów na dzień, chyba jeden na pół godziny, ale głowy nie dam.
Więcej się po prostu nie rejestruje.
Żadnych kolejek przed gabinetem, nic.
Można? Można!


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji