FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:24 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 listopada 2007, 16:56 - ndz 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
Produkty pszczele najwyższej jakości - w profilaktyce i leczeniu

Prowadzimy niepotrzebne dyskusje dotyczące jakości produkowanych produktów pszczelich- szczególnie miodu. Część kolegów posiadający duże pasieki sprzedają produkty pszczele od lat, mają swojego wyrobionego klienta i rzeczywiście nierozsądnym byłoby teraz zmieniać nagle formy sprzedaży, i teraz go nagle nie roztapiać.,. Jednak wybaczcie koledzy , ale uzasadnianie swoich li tylko ekonomicznych racji jest pozbawione sensu jeśli chcemy, by ludzie kupowali duże ilości miodu. Do tego by człowiek kupił dużo musi mieć motywację i namacalne przykłady leczniczego oddziaływania miodu i pozostałych produktów pszczelich. Jak może wasz klient mieć takie przekonanie jak z powodu roztapiania sprzedajecie miód praktycznie pozbawiony takich właściwości? W jaki sposób ma się uodpornić jeśli temperatura zniszczyła inhibiny, Jak możliwe ma być wspomaganie trawienia , jeśli temperatura uszkodziła enzymy, Jak ma leczyć zatoki jeśli odparowały substancje lotne. ? I td.

Aby uświadomić kolegom ,że jest to istotne odniosę się tylko do kilku aspektów odżywczego i leczniczego oddziaływania produktów pszczelich .

Skład miodu i pyłku jest taki sam, lecz w odwrotnych proporcjach, wzajemnie się uzupełniających.np w miodzie jest dużo cukrów a mało białek , w pyłku dużo aminokwasów – podstawa budowy białek, a mało cukrów. , natomiast propolis to arsenał naturalnych, roślinopochodnych substancji leczniczych. Wszystkie składniki tych trzech produktów są zagospodarowywane przez organizm człowieka w sposób metaboliczny, znaczy to że organizm zabiera to co potrzebne a wydala bez żadnych problemów to co zbedne.Więc względem tych produktów nie istnieje pojecie przedawkowania, nawet w przypadku wielokrotnego przekroczenia zalecanych dawek /prof Stojko/ Zawsze zagospodarowuje więcej z tego jeśli człowiek jest w ruchu , mniej - jeśli jest w bezruchu.

Ten zestaw w stanie świeżym, – mam na uwadze miód pyłek i propolis ma zdecydowaną większość składników odżywczych i biologicznie czynnych potrzebnych człowiekowi. Jego składnikowym i katalitycznym uzupełnieniem jest codzienna dieta , bogata w owoce i lekkostrawne produkty pochodzenia zwierzęcego – szczególnie jajko kurze z hodowli gospodarskiej.

Szczególną rolę wg d.ra Jarwisa odgrywa dla człowieka nieprzegotowana woda z miodem sporządzana i wypijana na con 30 min przed posiłkiem. Ten roztwór spożywany ciągle, powoduje kilkakrotne zwiększenie przyswajalności niektórych składników z zjadanego łącznie pokarmu, a znacznie polepsza przyswajanie pozostałych. Np. żelazo bez tej mikstury przyswajamy z prod zwierzęcych w 15 % z roślinnych w ok 10%, z ciągłym dodatkiem wody z miodem przyswajanie wzrasta nawet do 40%. Woda z miodem sporządzona wieczorem , a wypijana na ciepło z rana na czczo powoduje 250 – krotne zwiększenie oddziaływania leczniczego miodu na serce. Każde zjadanie miodu z chlebem wyzwala wydzielanie w ustach składników kotnych i automatyczne leczenie zatok / Najlepszy na zatoki miód z odsklepin, lub plastrowy/
Trzy wymienione produkty pszczele sa łatwo przyswajalne z układu pokarmowego-już w górnych odcinkach część z tych składników organizm wchłania. Składniki tych produktów wchłania również nasza skóra. Medycyna nie zna lepszego środka na oparzenia lekkie i srednie jak świeży miód gryczany.
Z istotnych właściwości tych produktów trzeba wymienić składniki odpornościowe, antyalergiczne / pyłku/ , oraz odtruwające i usuwające wolne rodniki. Szczególną rolą tych składników jest pasmowa regeneracja wątroby. Zwiększenie mocy wyrzutowej serca, odżywienie mózgu, oraz usprawnienie funkcjonowania pozostałych organów wewnętrznych., w tym całego układu krwionośnego, układu pokarmowego i wydalniczego.

Najlepszą radą dla klientów w tych okolicznościach jest: jedzcie to; a pszczelarzom: nie psujcie tego!!!

Często zwracają się do mnie różni ludzie o cudowną miksturę która szybko stawia na nogi: Oświadczam: nie ma takiej !!! Proces regeneracji jest stosunkowo długi, lecz trwały. Ludzie przywykli to tabletek, antybiotyków i koncentratów zielarskich- wszystkie są w jakiś sposób szkodliwe i niebezpieczne. Nie można jednak popadać w skrajności. Zawsze badanie lekarskie , właściwa diagnoza są konieczne, a np antybiotyk w stanach klinicznych jest niezastąpiony. Czym innym jest jednak poprawa metabolizmu – czym ja się zajmuję - i ne wykracza to zwykle poza ramy higieny żywienia, a czym innym leczenie konkretnego przypadku, np prostaty u męszczyzn. W takiej sytuacji twierdzę że przy samym przeroście nie potrzebne są żadne leki , tylko ten zestaw z jajkiem , natomiast przy zaawansowanym nowotworze jest potrzebny dobry chirurg i onkolog.
Właśnie by ci lekarze mieli mniej roboty potrzebna jest profilaktyka wtedy kiedy jeszcze jest na to czas. - najpóźniej przy pierwszych zauważalnych niedomaganiach.
Wcale nie powiedziałem że nie biorę się za osobę wtedy kiedy lekarze nie mają już nic do powiedzenia Tak zrobiłem w moim przypadku i wieloma innymi a ostatnio z 80 letnią panią z chorymi nogami o obwodzie ponad 1 metra każda, z ropniejącymi kilkoma dziurami w nogach o średnicy 1 – 3 cm Diagnoza lekarska była jedna :ODCIĄĆ nogi. Przygotowałem świeżego miodu gryczanego którym smarowano nogi- od dołu do samej góry., potem na 30 min zakładano ściśle foliowe worki. Ten zabieg wykonywano kilka razy w tygodniu. Nogi po umyciu były czerwone. Ropnie najpierw silniejsze potem zanikły, a po 6 miesiącach wszystko zniknęło – minęło 2 lata Pani chodzi. W czasie kuracji miodowej nie przerywano leczenia konwencjonalnego trwającego od 10 lat.

Takie przypadki robi się na ryzyko chorego z kpiącym uśmiechem lekarza, ale mi to nie przeszkadza, lecz żeby to uczynić zawsze trzeba mieć lekarską diagnozę, badania, i musi być bezpośredni kontakt. Ja oprócz tego korzystam zawsze z konsultacji kolegi lekarza i chociaż moje poczynania długo go nie przekonywały to ostatnie dwa przypadki- z tym wspomnianym – wprawiły go w zakłopotanie. Już teraz coraz częściej podrzucam mu właściwą literaturę , a jak nie znajduje tematu to pyta.

Żeby mieć powodzenie w tych poczynaniach produkty pszczele muszą być NAJWYŻSZEJ jakości z jak największą zawartością składników biologicznie czynnych. Miód pyłek i propolis wrażliwe są na wysoką temperaturę długie przechowywanie i światło. Moim zaufaniem nie cieszą się tabletki z pyłku, mleczka pszczelego ani aptecznego propolisu. To musi być świeże!!!
Napisałem to wszystko z kilku powodów, mający wspólny mianownik: Jakość produktów pszczelich. Ich profilaktyczne spożywanie z właściwym dozowaniem ruchu jest największym zdrowotnym bogactwem ludzkości / dr. Jarwis/ Każda obróbka termiczna , niewłaściwe przechowywanie, zbyt długie przechowywanie niektórych ich postaci , leczniczo produkty te dyskwalifikuje./prof Stojko/

I jeszcze jedno. Za moje działanie w tym zakresie nie wziąłem od nikogo ani złotówki a w większości przypadków poważnych, wszystkie potrzebne produkty daję za darmo. Ten zakres mojego działania nigdy nie będzie obarczony żadnymi dochodami. Produkty pszczele uratowały mi życie i mam ogromną satysfakcję że poprzez moja wiedzę służy innym- szczególnie takim jak ta 80 letnia pani.
_________________

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 listopada 2007, 22:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
Czy dysponuje ktoś wiedzą na temat: czy powietrze wydobywające sie z ula ma jakieś pozytywny wpływ na górne drogi oddechowe człowieka?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Na płuca
Post: 20 listopada 2007, 15:27 - wt 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
Paweł -zajrzyj do tematu lecznicze dzialanie produktów pszczelich. Na życzenie mogę Ci to rozwinąć.

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 stycznia 2008, 13:09 - ndz 
MIÓD

* Maksymalna ilość miodu do spożycia dziennie - nie powinna przekraczać 300 gramów Optymalna dawka dzienna wynosi: dwie łyżki stołowe dla dorosłej osoby i dwie łyżeczki od herbaty dla dziecka. Dla niemowląt - jedna łyżeczka od herbaty.
* Bezsenność: spożyć przed snem 1-2 łyżeczki miodu.
* Choroba wrzodowa: pić ciepły roztwór miodu 1 godzinę przed posiłkiem i 3 godziny po posiłku (nie pić zimnego roztworu, który drażni sluzówkę żołądka).
* Katar sienny dwa miesiące przed przewidywanym pojawieniem się objawów schorzenia, żuć kawałki plastra miodu lub tzw. zasklepiny.
* Kosmetyczne maseczki miodowe:
1. Jedno utarte żółtko, łyżeczka miodu, łyżeczka gliceryny.
2. Jedno utarte żółtko, łyżeczka miodu, łyżeczka mąki owsianej.
3. Jedno utarte żółtko, łyżeczka miodu, łyżeczka świeżej śmietany.
4. Pół szklanki miodu, pół szklanki otrąb.
* Na rozgrzewkę (z miodem pitnym):
1. 50 g Starki, 100 g miodu pitnego, szczypta goździków, cynamonu i startej skórki z cytryny.
2. Miód pitny z gorącą herbatą, wiśniówką, goździkami i startą skórką z cytryny.
* Na rozgrzewkę (napoje bezalkoholowe):
1. 100 ml soku winogronowego białego, 100 ml soku jabłkowego, łyżeczka od herbaty miodu, dwie szczypty mielonego cynamonu. Zagrzać, przecedzić, wypić.
2. 300 ml soku z cytryny, 1-2 łyżeczki od herbaty miodu, 200 ml gorącej wody.
3. 100 ml soku winogronowego, 100 ml soku porzeczkowego, dwie łyżeczki od herbaty miodu, rozgnieciony goździk, szczypta cynamonu, ziarnko ziela angielskiego. Zagrzać, przecedzić, wypić.
* Nieżyt oskrzeli
1. 30 g wysuszonego tymianku gotować w 0,75 litra wody - do czasu uzyskania 0,5 litra wywaru. Po odcedzeniu dodać 25 dkg miodu. Pić co godzinę łyżeczkę od herbaty.
2. Do szklanki ciepłego mleka dodać dwie łyżeczki miodu i jedną łyżeczkę masła. Pić 2-3 szklanki dziennie.
* Owrzodzenia
1. Świeży miód nakłada się na otwarte rany.
2. Dwie krople tranu zmieszać z łyżeczką miodu i nakładać na ranę.
* Odmrożenia, popękania skóry - 8 gramów gliceryny zmieszać ze 100 g miodu.
* Schorzenia wątroby, żółtaczka: Napój miodowo-cytrynowy: do pół szklanki wody dodać dwie łyżeczki miodu i sok z połówki cytryny. Napój j.w. z oliwą (łyżka stołowa): po wypiciu leżeć 20-30 minut na prawym boku.
* Schorzenia nerek: - herbata z owoców róży z miodem.
* Upośledzona funkcja wydzielnicza żołądka: szklankę wody mineralnej zmieszać z dwoma łyżkami octu winnego i dwiema łyżeczkami miodu. Pić 15 minut przed każdym posiłkiem.
* Wysypka, egzema: 100 g pokrojonych płatków róży zalać 500 g 65% alkoholu. Po 24 godzinach przefiltrować, dodać 900 g miodu i 100 g gliceryny - pozostawić w temperaturze pokojowej do czasu odparowania do uzyskania wagi 1 kg.
* Wyczerpanie psychiczne, przed wysiłkiem umysłowym, po stresie: - szklankę kefiru zmieszać z jedną łyżką stołową miodu, dwiema łyżkami płatków owsianych i jednym surowym żółtkiem.
* Zapalenie zatok obocznych nosa: - żuć przez 10-15 minut kawałek świe-żego plastra z miodem - co godzinę aż do ustąpienia dolegliwości (leczenie trwa od jednego dnia do tygodnia).


Na górę
  
 
 Tytuł: reklama miodu
Post: 23 marca 2008, 20:38 - ndz 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
No tak !!!
Doczekaliśmy się wreszcie reklamy miodu w środkach masowego przekazu a szczególnie w telewizji. Od czasów wojny nikt dotąd miodu w znaczacy sposób nie zareklamował. Nie wywarły wrażenia na ludziach a szczególnie działaczach Polskiego Związku Pszczelarskiego minionych pokoleń i obecnych- pozytywy wynikające z badań , a także zdarzenia zdrowotne eksponowane przez wielu apiterapeutów. To dopiero pieniądze unijne uruchomione przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych Doprowadziły do pierwszej po wojnie znaczącej reklamy miodu. Działacze SPZ spisali sie na szóstkę z wykrzyknikiem za to że temat został podjety i pojawił się w mediach. I niech nikt nie próbuje podważać znaczenia tego faktu zaistniałego z przyczyny stosunkowo niedawno powstałego Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych.
Sam fakt ma znaczenie kapitalne dlatego że każdy śmiertelnik w naszym kraju od czasu do czasu zobaczy go na ekranie i usłyszy że istnieje taki produkt spożywczy jak MIÓD -którego warto kupić - i wszyscy odczujemy to w znaczacy sposób w przyszłym sezonie w sprzedaży tego produktu.
Oczywiście że początek jest dobry a nawet wspaniały , lecz nie byłbym sobą żebym nie domagał się w przyszłości innej stosowniejszej reklamy. Otóż w stowarzyszeniu pszczelarzy są wielcy pszczelarze ale i dystrybutorzy miodu a nawet importerzy miodu. Reklama została uruchomiona w b.r. więc w okresie kiedy pszczelarze właściwie już miodu nie mają , więc wywołanie u konsumenta chęci kupienia go w tym okresie ściągnie kupujących w te miejsca gdzie teraz po stosunkowo słabym sezonie miod jeszcze jest, czyli nie do pszczelarzy a do dystrybutorów. Reklama też eksponuje miód lejący - czyli taki który w sposób naturalny jest u nas tylko przez okres ok 3 - 4 miesięcy- przez pozostałą część roku - czyli 8 - 9 miesięcy mamy miód skrystalizowany. Podejście do tej reklamy przeciętnego konsumenta jest prymitywne- widzi miód lejący i taki chce kupić. Wielcy dystrybutorzy zwyczajnie przechowuja miód w beczkach by potem go roztopić wlewając do słoików więc komu ta reklama przyniesie największy profit przeciętnemu pszczelarzowi , czy potentatowi któremu nie zależy na leczniczych właściwościach miodu i go po prostu roztapia - czasami wielokrotnie. I takie pytanie zasadnicze kto o tej porze miód jeszcze ma bo mi skończyl się w połowie lutego i to nie w związku z tą reklamą.
Cieszmy się tą pierwszą reklamą - bo jest czym ,a jej twórcom wielokrotnie należy podziękować, ale domagajmy się gdzie się da reklamy miodu skrystalizowanego o pełnych właściwościach leczniczych- i następna taka powinna być, z zaznaczeniem że ten produkt ma najwyższą jakość jeśli otrzyma się go z ręki pszczelarza. I to sformułowanie powinno się znaleźc jeśli myśli się o pszczelarzach a nie importerach tego produktu
Mimo wielkiego uznania i szacunku dla tworców tej reklamy , nie mogę oprzeć się wrażeniu ze jest to reklama wyjątkowo korzystna dla wielkich dystrybutorów i importerów tego surowca Bo zarówno pora jej uruchomienia jak i postać miodu o tej porze o tym świadczy.

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sierpnia 2008, 20:15 - czw 
Witam na forum. Nie jestem pszczelarzem ani nie posiadam pszczol. Ale interesuje mnie medycyna naturalna a takze miodolecznictwo. Kupuje duzo miodow . Ale wazne dla mnie jest aby miod byl na zimno wyciskany. Miodu nie wolno podgrzewac powyzej 40 stopni bo staje sie trucizna. Wole zaplacic wiecej ale musze miec pewnosc, ze miod rzeczywiscie miodem.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 sierpnia 2008, 20:34 - czw 

Rejestracja: 09 czerwca 2008, 21:13 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: wielkopolska
Witaj,
Miodu nie "wyciska" się na ciepło. Bywają "miody" przegrzane przy późniejszej obróbce cieplnej - niektórzy, najczęściej pośrednicy podgrzewają miody w celu dekrystalizacji lub mieszania różnych miodów skrystalizowanych. W Polsce nietrudno kupić dobry miód z gwarancją - najlepiej bezpośrednio od pszczelarza a jeszcze lepiej od któregoś z forumowiczów.
Pozdrowienia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sierpnia 2008, 01:16 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
Nikita, na forum masz sprzedawców do oporu a jak dopisze szczęście to i miodek wyciskany(ale nie na ciepło bo to herezja)się znajdzie ktoś o tym wspominał już tak że ogłoś się w kupie sprzedam a co do leczenia miodem to jest tu sporo napisane i są tu osoby się tym zajmujące bądz zafascynowane więc myślę że skożystasz z tego forum mimo że nie jesteś pszczelarką życze miłego czytania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Dobry miód
Post: 07 września 2008, 10:28 - ndz 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
Nikita
Tak masz słuszną rację miód kupuje się od pszczelarza , ale nie musi to być akurat miód wyciskany - taki miód produkuje się obecnie do specjalnych celów leczniczych . Ja taki miód zbieram z odsklepin - zawiera on prawie nie zmienioną ilość substancji lotnych pochodzenia roślinnego / aldehydy , alkohole i ketony, a także część ich pochodzi od pszczół- w tym drbiny jadu pszzcelego. Ponadto jak w miodzie wyciskaNYM jest rozpuszczony propolis i mleczko pszczele.W miodach wirowanych jest tego zdecydowanie mniej, a w selektywnej produkcji np mleczka pszczelego nie ma w ogóle. Taki miód nie jest potrzebny konsumentowi. W miodzie wirowanym - prawidłowo przechowywanym jest wystarczająca ilość składników do spełnienia leczniczeo - dżywczej funkcji jaką miód ma spełnić w organiźmie człowieka. Dążność konsumentów do poszukiwania czegoś super wyjątkowego jest czasami pozbawiona sensu - Tak samo jak pytanie konsumenta jaki miod jest dobry na serce czy na żłądek - po prostu każdy dobry miód. Miody spadziowe ze względu na dużą zawartość soli mineralnych nie należy jeść w schorzeniach nerek i trzustki ale jest to drobny wyjątek. Oczywiście miód to nie mąka - jest on substancją żywą - biologicznie czynną . W miodzie cały czas zachodzą reakcje chemiczne - korzystne w temp 3 - 10 stopni , niekorzystne w temperaturze ponad 15 stopni, a wręcz szkodliwe w temp ponad 30 stopni jesli miód jest poza ulem. Dlatego jeśli chcesz mieć dobry miód kup go od pszczelarza profesjonalisty - najlepiej w okresie od czerwca do połowy sierpnia . WSZYSTKIE MIODY W MARKETACH Są WCZEśNIEJ W BECZKACH A POTEM ROZGRZEWANE I WLEWANE DO SłOIKóW!!!!!!!!!! tO JEST BARBAżYńSTWO. Zgdnie z opinią prof. Stojki miód podgrzany nie jest miodem
Pogoń za miodem wyciskanym do celów ogólno spożywczych uważam za bezcelową. Lecznictwo miodem polega zupełnie na innych zasadach - kieruje się odmiennymi celami. Przyjmij że każda pszczoła robi świetny miód i kazdy miód jast dobry na serce, wątrobę żołądek czy na podwyższenie odporności - trzeba go tylko kupić od pszczelarza i zjeść rocznie minimum 5 kg na osobę
Z poważaniem

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2009, 22:00 - sob 
Witam na Forum mam pytanie do p Sabarda co by pan poradził na żylaki


Na górę
  
 
 Tytuł: żylaki
Post: 01 marca 2009, 08:53 - ndz 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
To nie do końca rozpracowany tmat. Mam już trochę doświadceń w tym temacie ale jakoś nieu każdego widać widoczne efekty. Powodów może być wiele - nie mam tak do końca kontroli czy podporządkowują się zaleceniom. Ja opiszę jak u siebie pozbyłem sie tego problemy w 80%. Otóż żylaki to choroba żył spowodowana najprawdopodobniej niewłasciwą pracą zastawek żylnych. Smarowałem łydki - bo tam one były- roztworem propolisowym w spirytusie. / Nie ma znaczenia jakie ma stężenie - używałem 20%/ Po 6- 12 dniach stosowania odczuwa się swędzenie , więc potrzebne są przerwy. Swędzenie nie jest żadnym objawem uczulenia. Jest to efekt zwężania się żył. Na nodze oprócz tego pojawiały się w czasie kuracji wybroczyny skrzepów w postaci jakby pryszczyków które po rozdrapaniu zawierały jakby rozwodnioną jasną krew. nieliczne żylaki które pozostały są jakby puste - kuracje powtarzam bo mam nadzieję usunąć je do końca.
Oprócz codziennego smarowania stsowałem cały zestaw pszczelarski z pyłkiem z gryki włącznie- jest to korzystne ale nie mam zadania czy konieczne.. Kuracja jest długotrwała i pierwsze efekty są bardzo mało widoczne.
Pozdrowionka.

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2009, 17:18 - ndz 

Rejestracja: 16 maja 2008, 09:38 - pt
Posty: 69
Lokalizacja: Siemianowice
Eksperymentalnie stosowałem miód na drobną ranę na ręce, nakładając opatrunek pokryty miodem. Rana dosyć szybko zagoiła się nie zostawiając śladu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji