FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:10 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31 grudnia 2010, 10:38 - pt 

Rejestracja: 30 grudnia 2010, 10:20 - czw
Posty: 1
Lokalizacja: Lublin
Zaciekawił mnie dostępny pod poniższym linkiem
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/viewtopic.php?t=262
temat leczenia zatok miodem z odsklepin.
Proszę o kontakt osoby mające taki miód do sprzedania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 grudnia 2010, 10:49 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Kolego niewiem cz otej porze ktos przechowuje go ,mysle ze czekac bedzesz do 1 miodobrania.pawel :jupi:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 grudnia 2010, 14:13 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
krystian pisze:
Zaciekawił mnie dostępny pod poniższym linkiem
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/viewtopic.php?t=262
temat leczenia zatok miodem z odsklepin.
Proszę o kontakt osoby mające taki miód do sprzedania.


Pan-Kolega podniósł bardzo ciężki temat,gdyż przeważnie każdy podczas odbieania miodu odsklepy poprostu albo opłukuje i wraca wszystko do ula ta cała miodówka czy też co więksi potrafią robić miodek pitny z takowych odsklepów .
Z tego co poczytałem to Kolega wtrepiak coś tam dzyskiwał miodek odsklepowy tym sposobem .
Bynajmniej co ,Ja półtorej roku temu zrobiłem ok 60l miodu pitnego i sobie teraz dochodzi do swojej mocy, no fakt ze i Ja też do niego co jakiś czas pochchodzę :piwko: i sprawdzam jaki % już doszedł . Jako że to półtorak to powinien jeszcze poleżakować kilka lat ,ale i tak ilość sie pomniejsza buteleczek. W końcu trzeba sieleczyć czym się ma :pijemy:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 grudnia 2010, 14:38 - pt 
krystian pisze:
Zaciekawił mnie dostępny pod poniższym linkiem
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/viewtopic.php?t=262
temat leczenia zatok miodem z odsklepin.
Proszę o kontakt osoby mające taki miód do sprzedania.


Mam z 5 słoików jeszcze , ale dla siebie (nektarowo spadziowy) który to i tak ze wszystkich miodow jest najbardziej bakterjobójczy i na następny rok może kolega coś zamówić , czasami jestem też w Lublinie . To co mam , to już tylko dla siebie , sprzedałem kilka Paniom z apteki gdy już nie miałem innego , bardzo chwaliły jego smak i mówiły ża czuć go woskiem i trochę były zachwycone .
Gdy by coś , proszę na pw .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 października 2011, 21:27 - pn 
Może teraz ma ktoś taki miód do sprzedania?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 października 2011, 09:01 - wt 
A ja jako niedoświadczony mam jedno pytanie czym takim odznacza się ten miód z odsklepin
No chyba tym że zawiera więcej drobin wosku bo niczym innym więcej nie ma prawa się odróżniać
Miód składowany w komórkach ramek po poszyciu woskiem jest o takich samych walorach smakowych ,zapachowych czy leczniczych jak ten co odzyskamy z odsklepin
Przeciętny pszczelarz odsklepiając plastry gromadzi odsklepiny na sicie stołu gdzie resztki miodu są cedzone i wlewane do odstojnika wraz z pozyskanym miodem z plastrów w wirówce
przypisywanie magicznym właściwością jest moim zdanie błędne
Tu chodzi o całkiem co innego
Aby uzyskać maksymalny efekt leczenia np stanu zapalnego gardła poprzez działanie antybiotyczne miodu należy go tak stosować by przez pewien okres czasowy przepływał przez jamę ustną i się wchłaniał do tego celu można właśnie użyć odsklepin czy plastra sekcyjnego ssąc kawałek plastra z miodem czy odsklepin wtedy jest zwiększone wchłanianie miodu w przewodzie pokarmowym niż wypicie go z wodą czy połknięcie łyżeczki miodu (co nigdy nie było zalecane by nie zalegał w żołądku


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 października 2011, 15:27 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
BoCiAnK pisze:
A ja jako niedoświadczony mam jedno pytanie czym takim odznacza się ten miód z odsklepin

ja jako jeszcze bardziej niedoświadczony mogę podeprzeć się tylko wiedzą innych na tym forun kol. Sabart pisał że największe własciwości lacznicze ma miód z odsklepin bo nie podajemy go procesowi wirowania gdzie część olejków eterycznych się uwalnia mówimy o miodzie do leczenia co wielokrotnie podkreślał a co ważniejsze nie podgrzewać miodu ale to temat znany poz

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 października 2011, 16:31 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Cytuj:
...największe własciwości lacznicze ma miód z odsklepin bo nie podajemy go procesowi wirowania gdzie część olejków eterycznych się uwalnia ...


U mnie jako technokraty od razu rodzi się pytanie:
jakie konkretne olejki?
w jakim procencie się ulatniają?
kto robił badania chemiczne?
kto oceniał spadek skuteczności "medycznej"?

Bez konkretnych danych dla mnie takie rewelacje traktowane są na poziomie legend i bajdurzeń.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 października 2011, 21:33 - wt 
6Cichy pisze:
że największe własciwości lacznicze ma miód z odsklepin bo nie podajemy go procesowi wirowania gdzie część olejków eterycznych się uwalnia mówimy o miodzie do leczenia

Najdłużej w wolnej przestrzeni pozostają właśnie odsklepiny nikt nie pozyskuje miodu z odsklepin co odsklepi jedno ramko czy nawet cały wkład do miodarki tylko ewentualnie na końcu dnia pracy więc jak to się ma do ulatniania olejków eterycznych zawartych w miodzie
Gdzie miód z pod wirówki nie przebywa otwarty więcej jak jedene solidny wkład do miodarki dający niejednokrotnie 20l na raz po czym wiadro jest zamykane lub przelewane do Beczki gdzie też jest zamykana

To artykuł doc. dr. Bogdana Kędzi i mgr. Elżbiety Hołderny-Kędzi

Miód jest produktem o zróżnicowanym składzie chemicznym. Zależy on w dużym stopniu od rodzaju i gatunku roślin, z których pszczoły zbierają nektar lub spadź. W różnych typach i odmianach miodu odkryto ponad 300 składników należących do kilkunastu grup chemicznych, przy czym większość z nich występuje w nieznacznych ilościach.

Zgodnie z Polską Normą zawartość wody w dojrzałym miodzie nie może przekraczać 20%. Wyjątkiem jest miód wrzosowy, w którym dopuszcza się 23% wody. Większość miodów zawiera wodę w granicach 17-18%. Spotykane są także miody o zawartości 13-15% wody (niektóre miody nektarowe wielokwiatowe i spadziowe).

Najliczniejszą grupę związków występujących w miodzie stanowią węglowodany (średnio 77%). Zawartość cukrów redukujących w polskich miodach nektarowych i spadziowych waha się od 67,9 do 77,7%. Przeważają cukry proste. Przeciętna zawartość glukozy wynosi 30%, a fruktozy 38%. Sacharoza występuje w miodach odmianowych w granicach od 0,8% (miód gryczany i wrzosowy) do 7,7% (miód akacjowy). Średnio występuje ona w ilości 1,3%. Z dwucukrów redukujących w największej ilości spotykana jest maltoza (do 5,4%), a z trójcukrów melecytoza, występująca wyłącznie w miodach spadziowych (do 28%). Ponadto w różnych typach i odmianach miodu stwierdzono niewielkie ilości 22 innych cukrów (m.in. trehalozy, izomaltozy, melibiozy i gencjobiozy).

Do charakterystycznych związków powstających na skutek kwasowego rozkładu cukrów prostych, głównie fruktozy, należy zaliczyć 5-hydroksymetylofurfunal (5-HMF).

Ważną grupę związków pochodzących z nektaru lub spadzi stanowią kwasy organiczne (0,05-1,2%), które w zasadniczy sposób kształtują smak miodu. W największej ilości występują kwasy: glukonowy, jabłkowy i cytrynowy. Z innych kwasów wymienić należy: mlekowy, bursztynowy, winowy, szczawiowy, masłowy, propionowy, mrówkowy i octowy. Ponadto w miodzie spotyka się 15 innych kwasów, w tym benzoesowy i pirogronowy.

Związki azotowe występują w miodzie w niewielkich ilościach. Zawartość białka nie przekracza zwykle 0,5%. Są to głównie albuminy i globuliny, będące składnikami wydzieliny gruczołów gardzielowych pszczół. Miód zawiera także niewielkie ilości wolnych aminokwasów (średnio 0,03%).

Do istotnych związków azotowych występujących w miodzie należą enzymy. Pochodzą one głównie z wydzieliny gruczołów ślinowych pszczół.

Do najważniejszych należy zaliczyć:

inwertazę, która powoduje rozpad sacharozy do glukozy i fruktozy, czyli wywołuje tak zwaną inwersję,

amylazy: alfa-amylaza prowadzi przemianę skrobi do dekstryn, natomiast beta-amylaza ich dalszy rozpad do maltozy (enzymy te zwane też są diastazami),

oksydazę glukozy - enzym powodujący utlenianie glukozy do kwasu glukonowego (w reakcji tej powstaje także nadtlenek wodoru - związek o silnych właściwościach przeciwdrobnoustrojowych).

W miodzie stwierdzono również występowanie kilkunastu innych enzymów, w tym lizozymu.

W omawianym produkcie występują ponadto związki o charakterze hormonalnym. Ważne zadanie spełnia neurohormon acetylocholina. Pochodzi on z wydzieliny gruczołów gardzielowych pszczół i występuje w ilości do 5 mikrogramów w 1 g miodu. Poza tym miód zawiera wolną cholinę, która jest prekursorem wspomnianego hormonu.

W składzie miodu spotyka się zwykle związki flawonoidowe, reprezentowane głównie przez kemferol, kwercetynę, apigeninę i hesperetynę. Mogą również występować antocyjany, leukoantocyjany i katechiny.

Zasadniczą grupę połączeń, decydującą w dużym stopniu o smaku i aromacie miodu, stanowią składniki olejków eterycznych pochodzące z nektaru. Łącznie wyodrębniono z miodu kilkadziesiąt substancji aromatycznych, wśród których znajdują się wyższe alkohole alifatyczne, aldehydy, ketony, estry i związki polifenolowe, m.in. aldehyd mrówkowy, octowy i izomasłowy, aceton i diacetyl. Uważa się, że aromat i smak miodu zależy także od innych związków, takich jak kwasy organiczne, cukry, aminokwasy, 5-HMF, garbniki i woski.

Barwa miodu uzależniona jest przede wszystkim od obecności związków karotenoidowych (głównie beta-karotenu), ksantofilu, chlorofilu i jego pochodnych, flawonoidów i antocyjanów. Ciemnienie miodów przypisuje się melanoidom, substancjom powstającym w wyniku reakcji cukrów, kwasu askorbinowego (witaminy C) i aminokwasów. Na barwę miodu wpływają także substancje koloidowe zbudowane z białek, drobin wosku pszczelego, wody i biopierwiastków.

W miodzie mogą występować w nieznacznych ilościach sterole, fosfolipidy i kwasy tłuszczowe. Ponadto w niektórych miodach odmianowych obecne są takie związki, jak arbutyna, gwajakol, katechina i kwas benzoesowy.

Miód zawiera niewielką ilość witamin. Zależy to głównie od obecności pyłku kwiatowego i mleczka pszczelego. W miodzie występują zazwyczaj witaminy z grupy B w tym B1, B2, B6, kwas foliowy, kwas nikotynowy i kwas pantotenowy. Zawartość witaminy C w miodzie wynosi przeciętnie 22 mg, przy czym w miodzie gryczanym jej zawartość może dochodzić do 120 mikrogramów. Ponadto w niektórych miodach stwierdzono obecność witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, głównie witaminy A.

Poszczególne odmiany miodu różnią się zarówno liczbą, jak i zawartością biopierwiastków, która wynosi średnio 0,3%. W miodzie znajduje się najwięcej potasu (do 4 mg/g), fosforu, magnezu i wapnia. W nieco mniejszej ilości występuje żelazo, krzem, siarka, miedź, fluor, cynk i mangan. Spośród innych ważnych biopierwiastków miód zawiera: kobalt, molibden, chrom i jod.

Pozostałe składniki zawarte w miodzie określa się jako domieszki. Na ogół ich zawartość w miodach nie przekracza 1%. W pierwszym rzędzie wymienić można pyłek kwiatowy. W miodzie pszczelim znajduje się średnio 3000 ziarn pyłku w 1 g. Miód zawiera zazwyczaj także niewielką ilość mleczka pszczelego (średnio 1 mikrogram/g).

Należy też wspomnieć o możliwości występowania w miodzie substancji toksycznych, do których zalicza się: hioscyjaminę i skopolaminę (nektar z bielunia i lulka czarnego), atropinę (nektar z pokrzyku), digitoksynę (nektar z naparstnicy żółtej) oraz akonitynę (pyłek kwiatowy z tojadu). Zatrucia u ludzi po spożyciu miodu zawierającego wymienione substancje występują jednak niezmiernie rzadko.

Przedruk za zezwoleniem. B. Kędzia, E. Hołderna-Kędzia "Leczenie miodem". Polski Związek Pszczelarski, Warszawa 1998 r. Autorzy artykułu są pracownikami naukowymi, członkami Pszczelarskiego Towarzystwa Naukowego.
Zajmują się m.in. właściwościami farmakologicznymi, mikrobiologicznymi i leczniczymi produktów pszczelarskich. Na ten temat opublikowali kilkadziesiąt prac naukowych i cztery monografie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2011, 06:45 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Do celów leczniczych stosuję tylko mid z odsklepin. Miód ten zawiera prawie nie zmienioną ilość substancji lotnych, ponadto miód w pewnym stopniu rozpuszcza propolis i wosk ale dopiero wtedy gdy się miód miażdży z woskiem. Na zasklepie woskowym jest duż kitu , pszczoły proplisem też dezynfekyją pszczególne komórki - takie odsklepianie - miażdżenie powoduje opłukiwanie wosków z niektórych składników a szczególnie z kitu. Bywa przecież że ramka się oberwie i też cała wędruje w odsklepiny po wcześniejszym wymiażdżeniu.
Miód z odsklepin nadaje się do każdego schorzenia a szczególnie do lczenia zatok. Trzeba 3 razy dziennie przez 10 minut w odstępach ok godż żuć - przetrzymywać nieduże ilości miodu w ustach - nie otwierając ust. Ltne substancje z takiego miodu wnikają w kanaliki zatokowe - mają one średnicę ok 2 mm, goją opłukują je oraz zatoki. Zaczopowane zatoki u dzieci udrażnia się tą metodą od10 min do 1 dodz. u dorosłych trwa todłużewj - czasami nawet kilkanaście dni. Zatoki z przewlekłym zapaleniem trwającym kilka lat czasami nie udaje się udrożnić ponieważ zaczopowują je zwyrodnienia pozapalne w kanalikach. Miód z odsklepin powinien być codziennie podawany dzieciom często chorującym w dwukrotnej ilości w gramach - ile kilogramów waży dziecko - . Np dziecko ważące 10 kg powinno w stałym jadłospisie zjadać co najmniej 20 g miodu z odsklepin.
Należy jednak pamiętać o tym ,by zachować właściwą aktywność miodu należy go po podebraniu pszczoło natychmiAST ZCHŁODZIĆ I NIGY NIE PODDAWAĆ OBRÓBCE TERMICZNE / nigdy nie podgrzewać i nie roztapiać miodu !!!!!!!!!!!/
to post kol. Sabarta napisany na tym forum

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2011, 20:04 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Tego roku byłem na trutowiskuw Murckach koło Tych. Pan profesor od apiterapji miał wykład i powiedział ze miód z odsklepin jest dobty na zatoki i chamuje rozwuj komurek raka. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2011, 20:17 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
6Cichy pisze:
największe własciwości lacznicze ma miód z odsklepin bo nie podajemy go procesowi wirowania gdzie część olejków eterycznych się uwalnia mówimy o miodzie do leczenia co wielokrotnie podkreślał a co ważniejsze nie podgrzewać miodu ale to temat znany poz



zgadzam sie z tym w 100%, kiedyś czytałem o tym artykuł, przeprowadzono badania miodu przed i po odwirowaniu, okazało sie że w procesie wirowania "wyparowały" niektóre substancje lotne. Udowodniono że miód który nie widział karuzeli posiada większe właściwości lecznicze

miód z odsklepinami jest stosowany do leczenia zatok, tak więc jeśli ktoś ma problemy z zatokami to polecam oddychać przy odsklepianiu pełną piersią :oczko:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2011, 20:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KK pisze:
Może teraz ma ktoś taki miód do sprzedania?


mam ok 25 l miodu spadziowego z odsklepinami z ostatniego miodobrania tj ok 5.09 jeśli jest ktoś zainteresowany to prosze pisac na pw, mogę wysłać mix miód z odsklepinami jak również sam miód z odsklepin, oferta będzie aktualna do chwili aż odblokuje w sobie lenia i odcedze miód od odskelpin bo na miłość Boską jest już październik :oczko: i wypadało by to zrobić :???:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2011, 21:14 - śr 
kudlaty pisze:
przeprowadzono badania miodu przed i po odwirowaniu, okazało sie że w procesie wirowania "wyparowały" niektóre substancje lotne. Udowodniono że miód który nie widział karuzeli posiada większe właściwości lecznicze


To po kiego Grzyba kupowałeś miodarkę trza było se taką sprawić
[center]<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/Id2CpJfId0c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/center]
albo
[center]<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/e9LhEGH_CNU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/center]
tu też nie wyparowują olejki a na dodatek miodek jest wzbogacany o naturalne bakterie i inne związki ponoć po takich miodach to nie tylko obraz stoi przed oczyma ale cały sanepid :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2011, 23:02 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
To po kiego Grzyba kupowałeś miodarkę trza było se taką sprawić

:oczko: wole jednak moją elektryczną :całusy: co nie zmienia faktu iż lepszy miodek to taki prosto z ula np plasterek z dzikiej zabudowy można pochłonąć cały kawałek :mniam miodek: ale na taki luksus mozemy pozwolic sobie my pszczelarze albo ludzie którzy kupują miód sekcyjny

tu było coś na ten temat wspominane http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/viewtopic.php?t=262

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji