FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:20 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31 grudnia 2010, 11:38 - pt 
Proszę Niech każdy coś napisze na temat miodu jego odmian i jego właściwości leczniczych z jakimi się spotkał
Miód Mniszkowy

Ma zapach kwiatów mniszka lekarskiego, barwę jasnożółtą do jasnopomarańczowej. Miód mniszkowy znajduje szczególne zastosowanie w chorobach wątroby i dróg żółciowych oraz przy niedokrwistości i w stanach wyczerpania psychofizycznego. Dzięki zawartej w miodzie mniszkowym cholinie, obniża się poziom lipidów w wątrobie i zwiększa efekt żółciopędny. przyśpiesza trawienie , ma działanie łagodzące i lecznicze przy przewlekłych zapaleniach układu pokarmowego nieżytach jelit zaparciach przyśpiesza gojenie ran Miód ten powinien stanowić podstawowy skład diety ludzi z nadwagą


Na górę
  
 
Post: 31 grudnia 2010, 12:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Miód lipowyw leczeniu chorob ukladu oddechowego najlepiej stosowac mio lipowy ,ktory dziala antyseptyczniei uspokajaco. W chorobachprzebiegajacych z wysoka temperatura i kaszlem dla spotegowania jego dzalania podaje go sie w herbacie lipowej . Skuteczny w zapaleniu oskrzelii pluc . NADMIENIE ZE MIOD LAWEDOWY I TYMIANKOWYWSKAZANY JEST W LECZENIU grypy ,zapaleniu oskrzeli i pluc . Pawel :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 grudnia 2010, 13:25 - pt 

Rejestracja: 30 września 2010, 16:50 - czw
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
MIÓD spadziowy - iglasty
Rok temu zakupiłem w górach od pana Józefa Zborka miód spadziowy z iglaków. Miał on bardzo ciemną barwę. Jak słoik wzięło się pod światło można było zauważyć ciemno zielonkawy kolor. Pachniał typową żywicą. Może ktoś miał przyjemność ciąć jodłę. Dotknąłem soku z tego drzewa, żywica ta była gęsta, lepka i miała taki aromatyczny zapach. Taką woń właśnie miał ten miód. W smaku gorzki, mdły, aromat bardzo mocny. Bez rozcieńczenia w herbacie nie dało się go przełknąć. Co do właściwości leczniczych to sam jestem pod wrażeniem. Trafiło mi się zapalenie oskrzeli. Nie wykupiłem specjalnie antybiotyku przepisanego przez lekarza. Stosowałem ten miód małymi dawkami. Działał lepiej niż niejeden syrop na kaszel. Uczucie było fajne, miałem wrażenie, że mam całą klatkę piersiową wewnątrz zaklejoną, lekko się oddychało, a w środku czułem taką świeżość, kaszel znikł, ból gardła ustał (nie brałem żadnych pastylek oprócz rutinoskorbinu i wit. c). Świetnie zbijał gorączkę. Po tygodniu doszedłem do siebie. Więc opisywane w internecie właściwości miodu spadziowego takie jak: antyseptyczny, antybiotyczny, bakteriobójczy i przeciwzapalny wydają się być prawdziwe.

_________________
ZAPRASZAM NA NOWY PORTAL PSZCZELARSKI!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 grudnia 2010, 13:54 - pt 
Imker40 pisze:
Rok temu zakupiłem w górach od pana Józefa Zborka miód spadziowy z iglaków.

Dziwię się Ci że jako pszczelarz że kupiłeś kupiłeś miód z iglaków a nie Miód Spadziowy ze spadzi drzew Iglastych
Imker40 pisze:
W smaku gorzki, mdły, aromat bardzo mocny. Bez rozcieńczenia w herbacie nie dało się go przełknąć.

To coś Ty kupił
Gdyż
MIÓD SPADZIOWY ze spadzi drzew iglastych ma barwę ciemno-brązowa z zielonkawym odcieniem Czarnym w zależności od nasilenia grzyba Sadzaka ,charakterystyczny zapach przypominający delikatny zapach igliwia Jodły lub świerka Smak słodki łagodny z nieco gorzkawym posmakiem korzennym nadający jedyny w swoim stylu smak miodu Spadziowego jako Mercedesa w śród Odmian Midu . dobry w schorzeniach dróg oddechowych.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 grudnia 2010, 16:19 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 listopada 2010, 16:52 - ndz
Posty: 161
Lokalizacja: -Proszowice
Ule na jakich gospodaruję: wkp wz
.MIÓD AKACJOWY - Jest to miód jasnosłomkowego koloru, czasem przechodzący w słomkowożółty.. Po skrystalizowaniu przybiera biały lub kremowo-żółty kolor Ma subtelny, ale słodki smak, toteż zyskał uznanie wśród najmłodszych .Można go stosować z powodzeniem w zaburzeniach trawienia, skurczach, zapaleniach żołądka i jelit oraz przy nadmiernej sekrecji soków żołądkowych (nadkwaśność).Bywa pomocniczo wykorzystywany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Usprawnia też pracę wątroby, wspomagając jej „detoksykację”. Z uwagi na to, że miód akacjowy zawiera dużą ilość cukrów prostych, jest polecany przy zwiększonej aktywności naszego mózgu, zmęczeniu fizycznym, psychicznym i osłabieniu organizmu. Wykazuje działanie uspokajające, pomaga w walce z bezsennością, ale też wzmacnia nasz ustrój w chwilach wyczerpania chorobami. Zawiera substancje chroniące i usprawniające układ sercowo-naczyniowy.Zapobiega tworzeniu się kamieni w organizmie, stosuje się w leczeniu chorób zapalnych i bakteryjnych nerek i całego układu moczowego. . Ma działanie moczopędne.Od dawna wykorzystuje się w leczeniu schorzeń układu oddechowego. Jest pomocny w przeziębieniach, stanach zapalnych gardła i przy kaszlu.

_________________
http://www.pszczeli-raj.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 stycznia 2011, 22:58 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
szkoda że nigdzie nie ma nic napisane na temat miodu malinowego a u mnie jest całe zagłębie malinowe, mogę tylko napisać że ma kolor słomkowy i dość szybko krystalizuje no może nie szybciej niźli rzepakowy ale po miesiącu już jest twardy krystalizuje się drobno krystalicznie w smaku jest słodki łagodny raczej trudno jest znaleźć posmaku maliny

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 stycznia 2011, 23:25 - sob 
SKapiko pisze:
szkoda że nigdzie nie ma nic napisane na temat miodu malinowego a u mnie jest całe zagłębie malinowe, mogę tylko napisać że ma kolor słomkowy i dość szybko krystalizuje no może nie szybciej niźli rzepakowy ale po miesiącu już jest twardy krystalizuje się drobno krystalicznie w smaku jest słodki łagodny raczej trudno jest znaleźć posmaku maliny

Miód malinowy - w stanie płynnym ma kolor wyrazisto żółty. Po skrystalizowaniu staje się żółto kremowy.
W smaku łagodny, lekko kwaskowaty, o lekkim zapachu malin.
Stosowany w przeziębieniach i stanach gorączkowych, wykazuje działanie napotne, wykorzystywany w schorzeniach górnych dróg oddechowych, nieżycie żołądka i niedokrwistości.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 16:15 - ndz 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
Miód wrzosowy - można go kupić już tylko w nielicznych pasiekach. Pomaga skutecznie zwłaszcza przy chorobach pęcherza moczowego, nerek i prostaty. Najlepiej w ciągu dnia popijać rozcieńczony w wodzie z dodatkiem soku cytrynowego i łyżeczki oliwy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 stycznia 2011, 14:26 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 stycznia 2009, 10:35 - śr
Posty: 77
Lokalizacja: sudety
mik pisze:
Miód wrzosowy - można go kupić już tylko w nielicznych pasiekach. Pomaga skutecznie zwłaszcza przy chorobach pęcherza moczowego, nerek i prostaty. Najlepiej w ciągu dnia popijać rozcieńczony w wodzie z dodatkiem soku cytrynowego i łyżeczki oliwy.

Moja mama kupiła miód wrzosowy był jakiś dziwny nie miał konsystencji galaretowatej i dziwnie duże kruszki w nim się znajdywały jakby początki krystalizacji gruboziarnistego miodu i tu pytanie czy miód wrzosowy powinien coś takiego zawierać i czy w ogóle ulega krystalizacji

_________________
Co dwie głowy to nie jedna Uczeń nie jedno ma imię
Pozdrawiam pszczelarzy i chylę czoła


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2011, 15:44 - sob 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
Ostatnio kupiłem od znajomego pszczelarza miodek z FACELI byłem mile zaskoczony jego bogatym aromatem i smakiem , z każdą łyżeczką chciało się go więcej. Ale zaobserwowałem pewną prawidłowość mianowicie , gdy wstaje rano do pracy biorę 1 łyżeczke tego miodku i czuje że lepiej mi się oddych ,pale papierosy i to jest niechlubny nałóg . Przypadkiem stałem się królikiem doświadczalnym :D , i tu moje pytanie czy ktoś zaobserwował przy sporzyciu miodku z faceli takie reakcje , w swoim organizmie . Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2011, 16:21 - sob 
Miód faceliowy jest smaczny też palę ale nie zjadam rano miodu tylko wypijam kawę ale za to na dobry oddech zamiast gumy do żucia to jest łycha miodu z mięty
pieprzowej lub dzikiej pycha miodek :mniam miodek: już ponoć nie jednego astmatyka wyleczył


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2011, 17:47 - sob 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Poza rzepakiem i fasolą już dawno nie udało mi się mieć czysty odmianowy miód.Nawet w lesie na malinie to miałem malinowo-kruszynowy.Bardzo dużo mam mniszku ale wtedy kwitną sady, iwy i nie mogę odebrać czystego mniszkowego.
Jak się zwał tak się zwał aby było dużo tego miodku było


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2011, 20:49 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Kazik maswz racje jak sie zwał bo kazdy miód jest bardzo pomocny w schorzeniach i daje zdrowie. Lekarze nie polecają miody bo wiedzą ze miód brany codzienie to lekarze by nie mieli co leczyć . Musiel by isc na zasiłki dla bezrobotnych.Pozdreawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 12:04 - pn 
miły_marian pisze:
Kazik maswz racje jak sie zwał bo kazdy miód jest bardzo pomocny w schorzeniach i daje zdrowie. Lekarze nie polecają miody bo wiedzą ze miód brany codzienie to lekarze by nie mieli co leczyć . Musiel by isc na zasiłki dla bezrobotnych.Pozdreawiam miły_marian


No, no , nie przesadzaj miły_marian z tym nie zalecaniem przez lekarzy miodu . Ja pamiętam swego Wuja jak opowiadał że nie tylko zalecali miód ale jeszcze „ceres”- to taki sztuczny drewniany smalec dla przypomnienia .
Z opowieści w połaczeniu z miodem , miał on szerokie zastosowanie w medycynie ludowej i robił cuda w starszym wieku :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 17:23 - pn 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Masz rację Roki.
Było nawet przysłowie jak polecali margarynę.jedz margarynę-"margaryna to nie ceres bo podnosi twój interes"
A róznica między ceresem a wspołczesnymi margarynami to w tamtych czasach margaryna czy ceres nie mógł zawierać więcej niż chyba 30% wody, a wspołczesne to nawet przekraczają 70% zawartości wody. :nonono:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji