FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:29 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 483 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 20:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2009, 18:37 - pn
Posty: 291
Lokalizacja: Karmanowice
Ule na jakich gospodaruję: Dadant+2x1/2
Załamka dzisja na giełdzie w Słomczynie :bosie:
POdchodze i pytamn sie po ile miod a Ona ze rzepak po 28 a wielokwiat po 25 :wnerw:
Jak tu ma cena skoczyc skoro ludzie tak sie zachowuja :do bani:
Powinni oddac za darmo :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 20:19 - ndz 
byczek pisze:
Załamka dzisja na giełdzie w Słomczynie :bosie:
POdchodze i pytamn sie po ile miod a Ona ze rzepak po 28 a wielokwiat po 25 :wnerw:
Jak tu ma cena skoczyc skoro ludzie tak sie zachowuja :do bani:
Powinni oddac za darmo :leży_uśmiech:


Tylko mogłes zapytać z której hurtowni bo ja takich pseudopszczelarzy to widuje na kazdym kroku u mnie na targu.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 20:21 - ndz 
Jeśli ten wielokwiat to ten z marketu po 12 zł za kg tylko przelany do innego słoika to cena i tak za wysoka :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 10:05 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
U nas za rzepak więcej nie dostaniesz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 17:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2009, 18:37 - pn
Posty: 291
Lokalizacja: Karmanowice
Ule na jakich gospodaruję: Dadant+2x1/2
Ale wygladal na naturalny z pasieki bo starsza babcia sprrzedawala i jujz skrystalizowany byl a w markecie nie widzialem jeszcze skrystalizowanego ( z panstw z poza UE)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 18:18 - pn 
U nas miody kwiatowe po 27 zł - 29 zł za 1,25 kg po tyle sprzedawany jest na rynkach.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 19:53 - pn 
byczek pisze:
Załamka dzisja na giełdzie w Słomczynie :bosie:
POdchodze i pytamn sie po ile miod a Ona ze rzepak po 28 a wielokwiat po 25 :wnerw:
Jak tu ma cena skoczyc skoro ludzie tak sie zachowuja :do bani:
Powinni oddac za darmo :leży_uśmiech:


Po ostatnich harcach i wojażach wiele rozmawiałem z wieloma ludźmi na temat cen miodu skupu ,handlu itp

Panowie Kto posiadał miód Zaznaczam Miód Prawdziwy to dziś już dawno przesrał kasę za niego
Poniekąd cenę miodu kształtuje rynek czyli podaż ale w znacznej mierze kształtuje ją Prawdziwość Miodu to co się słyszy to czasami przechodzi Ludzkie pojęcie
Bo nie uwierzę że ktoś może sprzedawać miód po cenie Dumpingowej w stosunku do punktu i ceny skupu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 20:17 - pn 
u nas za wielokwiat 25-27zeta zobaczymy jak będzie w tym roku mam nadzieje że więcej ale na wiele więcej nie licze bo konkurencja emerytów(mają inne podejście do cen) jest duża u nas w kole mamy 102 członków + wolnych strzelców też jest pewnie sporo można jedynie liczyć na to że się szybko wypsztykają z miodu i zostaną duzi


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 23:17 - pn 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
a no wlasnie ci emeryci na rynkach ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2011, 09:31 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
IMKERTECHNIK pisze:
a no wlasnie ci emeryci na rynkach ....


No własnie.Stoje ładnych parę lat na rynku z miodem świezo po miodobraniu z lipy. Cena 25zł za litr.Ładnie schodzi jestem zadowolony.jednak po kilku godzinach klientów coraz mniej.Patrze a za rogiem stoi dziadek z miodem.Poszedłem do niego i pytam się ile za miód -a on 15zł :szok: . biorę miodzik patrzę ładny, niebieskozielonkawy, lipowy. Pytam sie czemu tak tanio a on że woli sprzedac po 15zł i zarobić na cukier niz dac do skupu i dokładac do interesu.
Tacy ludzie nie szanują swojej ciężkiej pracy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2011, 09:57 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
mendalinho pisze:
...
Tacy ludzie nie szanują swojej ciężkiej pracy


Wiem, że zabrzmi to prowokacyjnie, ale może to właśnie wolny rynek??

Zakładając, że i "emeryt" i większy pszczelarz ma spełnione warunki formalne (rejestracje, pozwolenia, opłaty itd) to puki nie stosuje dumpingu wszystko wydaje się OK.

Przejaskrawiając - jeśli bym miał kaprys sprzedać towar z 1% zyskiem to co?? popełniam przestępstwo??
Jeśli to nie ciężka praca tylko przyjemność dłubania przy pszczołach i możliwość sprzedaży na zwrot kosztów??
Wolna wola, a myślę że tacy kilkuulowi pszczelarze nie zniszczą rynku miodu :)

P.S Ja końcówkę swojego sprzedawałem w przeliczeniu za około 30 zł/litr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2011, 11:14 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
CYNIG,
Ja nie narzekam bo ja swoje sprzedałem a i on pewnie wrócił z kasą do domu.Ale przyznajmy szczerze że sprzedając miód po 15zł trudno mówić o jakimkolwiek zysku(mam tu namyśli pasieke która jest prowadzona solidnie)

CYNIG pisze:
Przejaskrawiając - jeśli bym miał kaprys sprzedać towar z 1% zyskiem to co?? popełniam przestępstwo??


Przestepstwa nie popełniasz ale chyba tylko pszczelarze są zdolni to sprzedaży swojego produktu po kosztach lub jak piszesz z 1% zyskiem

CYNIG pisze:
Jeśli to nie ciężka praca tylko przyjemność dłubania przy pszczołach i możliwość sprzedaży na zwrot kosztów??


Zabawa to jest tak do kliku pni a tacy pszczelarze nie wypuszczają sie na rynek. Ponad 10 czy 20 pni to już niestety trzeba sie nachodzic zeby mieć co sprzedać

CYNIG pisze:
Wolna wola, a myślę że tacy kilkuulowi pszczelarze nie zniszczą rynku miodu :)


Moim zdaniem juz zniszczyli.Nie spotakałes się ze stwierdzeniem "Panie a ten obok to ma taki sam miód tylko 7 zł taniej"
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2011, 22:19 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
JA w zeszlym roku sprzedalem 300 kg miodu za 20 zl poczatkowo( okolo 50 kg) ale gdy ludzie wrocili po wieksze ilosci to podwyzszylem do 25 zl. Cale 300 kg sprzedalem w miesiac, klienci sami przyjezdzali i brali na drugi raz po 10 sloikow.
W tym roku 30 zl za sloik 0,9 kg. I to bez wzgledu na odmiane. Jedynie wrzos bym sprzedal za 40 zl , ale na niego nie jade. Zachecam pszczelarzy by cene w tym roku podwyzszyc, gdyz wszystko poszlo w gore. Pierdzielony apiwarol z 32 zl do 47, cukier jak narazie o 100%. Takze 10 % podwyzki za sloik to nie duzo. Klienci jesli juz raz kupili, beda chcieli znowu kupic i beda w stanie zrozumiec podwyzke o 5 zl na sloiku. To tyle. Pozdrawiam z zachodniopomorskiego :oczko:

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2011, 23:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
W moich stronach (między Łodzią, a Warszawą) cena miodu ustabilizowała się na poziomie 25 zł za słoik 1300 g, czy 900 ml jak kto woli. Liczyłem to i nie zamierzam sprzedawać w tej cenie miodu, pomimo że w tym sezonie będę go miał pewnie naprawdę mało (jestem kilku pniowym pszczelarzem).

Widzę to trochę inaczej: mam małą ilość towaru, to mogę zaryzykować i popróbować sprzedać go drożej. Wydaje mi się, że 30 zł to odpowiednia cena po uwzględnieniu ceny paszy zimowej, leków, słoików, etykiet, nakrętek a nader wszystko ciężkich inwestycji w same ule.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 09:11 - śr 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
Ja w tym roku w słoiki już sie nie bawię (choć te 500szt szło na pniu) podwyższając cenę do 30 pln nikt mi go nie kupi na moim terenie,przy zeszłorocznych cenach w hurcie szkoda zabawy w rozlewanie.Myślę że cena jest uwarunkowana regionem u mnie 30 zł nie realne za słoik,niech ludziska szukają sobie gdzie chcą,troche dla rodziny przeleję i sobie a reszta w beczki aby tylko był.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 09:12 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
u mnie na targu tzn ."jarmaku" miód wielokwiatowy 30 zł a inne gatunki kosztują w granicach 35( akacja lipa) - 50zł (spadź) taniej nic nie ma ( słój 0,9l)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 09:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jeszcze nie mamy tego miodu w beczkach,ale ten moment nastąpi.

Myśle że w detalu będą [ceny] silnie zróżnicowane w zależności od regionu,
natomiast hurt automatycznie się uśredni w całym kraju na trudnym do przewidzenia poziomie, sporo niewiadomych przed sezonem.

Ustalanie czy prognozowanie ceny teraz to loteria.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 09:47 - śr 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
Zdzisław pisze:
Ustalanie czy prognozowanie ceny teraz to loteri


To nie loteria a portfel nabywcy zdecyduje o cenie miodu. jak do tej pory nie widzę szans na wzrost dochodów ludzi( kryzys ). O cenach detalicznych w moim przypadku najbardziej decyduje cena skupu miodu . Co klienta obchodzą moje koszty. Będzie za drogo to pójdą do marketu i kupią miód po cenach światowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 21:30 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2009, 18:37 - pn
Posty: 291
Lokalizacja: Karmanowice
Ule na jakich gospodaruję: Dadant+2x1/2
Ale sprobowac zawsze mozna przeciez nic nie szkodz jak nie bedza kupowali to obnizyc a jak beda brali to tylko sie cieszyc :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 22:10 - śr 
Apikan pisze:
Zdzisław pisze:
Ustalanie czy prognozowanie ceny teraz to loteri


To nie loteria a portfel nabywcy zdecyduje o cenie miodu. jak do tej pory nie widzę szans na wzrost dochodów ludzi( kryzys ). O cenach detalicznych w moim przypadku najbardziej decyduje cena skupu miodu . Co klienta obchodzą moje koszty. Będzie za drogo to pójdą do marketu i kupią miód po cenach światowych.

:brawo: :brawo: :brawo:
Super odpowiedź. Nie chcę nic więcej dodawać i myślę ,że to odpowiedź na wszystkie posty. Chociaż nie mam nic przeciwko ,aby miód był po 45 :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 22:32 - śr 
Apikan pisze:
Będzie za drogo to pójdą do marketu i kupią miód po cenach światowych.

U mnie w markecie cena miodu Polskiego = się Gryka po 59 zł Spadź po 65 zł ,Lipa po 54 zł Wielokwiat po 46 zł i widzać że schodzi a tym co chcą taniej to niech idzie po chiński jak mu smakuje :rolf: bo taki klient to nie klient to maruda co by chciał słoik 09 za 10 zł


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 22:35 - śr 
BoCiAnK pisze:
Apikan pisze:
Będzie za drogo to pójdą do marketu i kupią miód po cenach światowych.

U mnie w markecie cena miodu Polskiego = się Gryka po 59 zł Spadź po 65 zł ,Lipa po 54 zł Wielokwiat po 46 zł i widzać że schodzi a tym co chcą taniej to niech idzie po chiński jak mu smakuje :rolf: bo taki klient to nie klient to maruda co by chciał słoik 09 za 10 zł

To chyba ten miód w złotych słoikach.Bo u mnie to 32 zł i jaki chcesz miodek.Jak cos podrzucę kilka ton i oddam za 35 :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 23:20 - śr 
Duże pasiekie powoli ustalają cene miodu na ten rok i z tego co zauwazyłem lipa , akacja jest juz po 39zl w supermarketach prawdopodobnie jest to miód z 2010r ..wielokwiat z poprzednich sezonów dalej po 28 zł , ale to sie zmieni jak sprzedadzą zapasy . Także chcąc nie chcąc ja swój miód taniej niż 35 zł nie sprzedam w tym roku ,ale może zrobie trik ze słoikami żeby ludziom wydawało sie ,ze taniej :oczko: Mam nadzieje ,ze w tym roku bedzie miód bo tak to sobie można gdybać :leży_uśmiech:
Najwazniejsze to zamówiłem juz syrop :oczko: na połowe maja bedzie u mnie... 6 tysiakow trzeba od razu wydać chyba trzeba bedzie jakąs pozyczke wziąść. :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 23:24 - śr 
Marek Podlaskie pisze:
To chyba ten miód w złotych słoikach
.Bo u mnie to 32 zł

To u Ciebie
Nie mam czasu puki pogoda jaka taka ale kiedyś zajdę i porobię Ci zdjęcia ;-)
cen i słoików


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 00:14 - czw 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
cene miodu musi przede wszystkim podnieść sadecki bartnik wtedy dopiero bedzie nam latwiej :) a mysle ze podniesie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 00:23 - czw 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
łupaszko pisze:
Ja w tym roku w słoiki już sie nie bawię (choć te 500szt szło na pniu) podwyższając cenę do 30 pln nikt mi go nie kupi na moim terenie,przy zeszłorocznych cenach w hurcie szkoda zabawy w rozlewanie.Myślę że cena jest uwarunkowana regionem u mnie 30 zł nie realne za słoik,niech ludziska szukają sobie gdzie chcą,troche dla rodziny przeleję i sobie a reszta w beczki aby tylko był.


duzo tego miodu miales ?? po ile sprzedajesz do hurtu ?? i jak dlugo czekasz na pieniadze ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 09:59 - czw 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
KOBER pisze:
zrobie trik ze słoikami żeby ludziom wydawało sie ,ze taniej


Chyba że znajdziesz durnia, zdrowy na umyśle natychmiast się zorientuje ( a i tak na etykiecie trzeba podać wagę miodu)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 10:02 - czw 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
BoCiAnK pisze:
U mnie w markecie cena miodu Polskiego = się Gryka po 59 zł Spadź po 65 zł ,Lipa po 54 zł Wielokwiat po 46 zł



I to jest to co ma wpływ na sprzedaż detaliczną mojego miodu. Niech jeszcze podnoszą :jupi:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 14:06 - czw 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
wielokwiat 12 pln-3767kg lipa16pln-3128kg kasa do ręki bez badań i pierdół jak to było w mazurskich miodach i 3 miechy na kase czekałem,ofert kupna miałem z 4 żródeł ale oddałem znajomemu co chce długoletniej współpracy ja gwarantuje jakość on kase.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 14:30 - czw 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
IMKERTECHNIK pisze:
cene miodu musi przede wszystkim podnieść sadecki bartnik
Daj Boże.Ale zdaje się że i on zarabia na rozlewanym sprowadzanym.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 15:50 - czw 
To, że Sądecki Bartnik handluje sprowadzanym miodem jest jak najbardziej w porządku. Na każdej etykiecie jest informacja o pochodzeniu miodu. Dlatego cena jest dużo niższa. Natomiast gorzej jest z tymi handlarzami, którzy sprowadzają miód i sprzedają go nawet jako produkt z własnej pasieki w cenach krajowego miodu.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 18:15 - czw 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
tak samo powinno być z cukrem skoro z miodem wolno to by szybko zreformowało np ksc i resztę szachrai


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 14:46 - ndz 
baru0 pisze:
konradziu pisze:
Ten temat dotyczy miodu to piszcie o miodzie a o cukrze w innyum temacie.A co do miodu to od jutra w Netto za 1kg wielokwiatu 10.99zł


Dokładnie tak ,nie bądźmy samolubni (że nasze forum) ktoś wpisuje w gogle "cena miodu "
i dostaje link do tego tematu -dowiaduje się ile kosztuje cukier w ... :???:

-Elektroda -trzymać sie tematu - nie ma uproś :zeby:

a cena miodu za 0,9 litra
wilekwiat -35 zł
spadź - 50zł
jak kto ma to sprzeda ;-)


http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/vie ... php?t=4455 :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
No i jak tam Panowie.Podnosicie ceny.Tylko do ilu ? :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 17:48 - ndz 
Marek Podlaskie pisze:
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/vie ... php?t=4455 :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
No i jak tam Panowie.Podnosicie ceny.Tylko do ilu ? :leży_uśmiech:


Kolego Marku każdy odpowiada za swój produkt a cena miodu zazwyczaj jest adekwatna do jego wartości


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 19:03 - ndz 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
BoCiAnK pisze:
Kolego Marku każdy odpowiada za swój produkt a cena miodu zazwyczaj jest adekwatna do jego wartości


Jednym z czynników wpływających na cenę miodu to koszty wytworzenia miodu. W tym przypadku dodaje się marżę do kosztów produkcji. Można też kształtować cenę biorąc pod uwagę ceny konkurencji. trzecie podejście, to kształtowanie cen w oparciu o popyt. Miód mój i twój ma taką samą wartość, a ceny na moim terenie są o niebo niższe. Mój miód wywieziony na południe kraju sprzedaje się w takiej samej cenie jak twoja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 20:10 - ndz 
Kolego Bogdanie zgadzam się całkowicie ,że każdy daje gwarancje za wartość miodu jaki sprzedaje :mniam miodek: .Czy zafałszowany czy tez nie. :nonono: .Lecz gdybanie o cenach ,nie zmienia faktu ,że o sprzedaży i cenie decyduje znajomość pszczelarza,zakup miodu w poprzednich latach i oczywiście smak miodku. :mniam miodek: Więc cena miodu 50 zł ,a 25 nie świadczy o tym ,że miód jest złej jakości i do niczego się nie nadaje. :piwko:Cenę ustalają kupujący decydując się na zakup miodu u pszczelarza.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 20:23 - ndz 
Marek Podlaskie pisze:
Cenę ustalają kupujący decydując się na zakup miodu u pszczelarza.

Oj Nie kupujący tylko sprzedający czy jak idziesz na :piwko: targujesz się z barmanem ;-) gdyby cenę ustalał kupujący a Ci by chcieli za darmo i z dowozem to by nie jednego pszczelarza na zimną wodę stać nie było
Każdy swoja prace i towar ceni ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 20:33 - ndz 
Cenę cukru ustalili kupujący ,siejący panikę.A sprzedający spekulanci to tylko umożliwili ,podnosząc cenę. :wnerw: Z miodem to nie spekulacja ,bo to pyszny miodek :mniam miodek: .Ale jak dasz cenę 50 zł ,to miodek do końca życia i jeden dzień dłużej będzie trzeba zajadać samemu.Stąd takie różnice w cenie.A jakościowo miód ,miodowi z tego samego pożytku będzie i tak inaczej smakował.
Co do piwa :piwko: to nie targuję się z barmanem ,tylko szukam innego baru ,gdzie jest tańsze piwo ,takiej samej marki ,tego samego browaru. :piwko: :piwko: i to ja KUPUJĄCY decyduję gdzie ,co i kiedy chcę się napić .,podobnie od kogo i za ile chcę kupić miód.,Sorki Bogdanku ,ale tak niestety jest. :piwko: :mniam miodek:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 20:40 - ndz 
Marek Podlaskie Ty chłopie chyba nie wiesz co to marka produktu na to sie pracuje kilkadziesiat lat.

Dlaczego Ty biedak idziesz i kupujesz spodnie dzinsowe na bazarze za 40 zł ,a ktos inny ubiera sie tylko w znane marki ,a takie spodnie kosztują 200-300 zl tu jest sedno


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 20:54 - ndz 
KOBER pisze:
Marek Podlaskie Ty chłopie chyba nie wiesz co to marka produktu na to sie pracuje kilkadziesiat lat.

Dlaczego Ty biedak idziesz i kupujesz spodnie dzinsowe na bazarze za 40 zł ,a ktos inny ubiera sie tylko w znane marki ,a takie spodnie kosztują 200-300 zl tu jest sedno

Kaczyniak tez powiedział ,że biedronka dla biedaków.A ile razy byłeś w Biedronce?.Spodnie za 300 tak samo na dupie będą leżały ,a zapłacę tylko za MARKĘ. Każdy kupuje za i na ile go stać . I nie interesuje go ,że Pan Kober ma dobry miód. :mniam miodek: Pójdzie do innego i kupi taniej i będzie super zadowolony .Bo jak zaoszczędzi na 2 słoikach 40 zł to zakupi piękne ,super ,wyśmienite spodenki na bazarze za 40 zł I ma gdzieś markę :leży_uśmiech: Jak z tyłu spodni to pewnie na d....ie :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 21:25 - ndz 
Tobie sie fajnie pisze bo jestes hobbystą ,a jak chcesz utrzymac sie z pszczół to niestety tani miód w hipermarketach robi swoje , pasiek ubywa i bedzie ubywać.
Zeby zminimalizowac koszty prowadzenia pasiek co za tym idzie konkurować z chinszczyną to chlopie potrzebna jest kasa nie kazdego na to stać . Nawet glupi transport cysterny syropu ,a ile mozna zaoszczedzic jakby sie 5 wiekszych pszczelarzy zgadało z okolic ,ale brac pszczelarska nie istnieje wiec każdy rzepke sam sobie skrobie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 21:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
KOBER, z Twoich postów wynika, że jesteś już starszym człowiekiem i podejście które prezentujesz jest jedno - zniechęcić pszczelarzy młodych. Wyrobiłeś sobie takie podejście do pszczelarstwa i teraz piszesz cały czas o minusach.
Prawdziwy pszczelarz utrzymujący się z pszczół będzie zawsze traktował to jak firmę. A tu niestety trzeba się douczać, szkolić, wprowadzać nowe technologie do pszczelarstwa, nauczyć się języka, być operatywnym, stworzyć stronę internetową - to jest strona organizatorska.
Natomiast samo podejście i pisanie o pszczelarstwie tak jak to prezentujesz na ambrozji świadczy o tym, ze nie jestes zadowolony z tego stylu życia- stylu pszczelarskiego i że nie czujesz się dzieki temu kimś wyjątkowym.
Życzliwie pozdrawiam i życze obiektywnego spojrzenia :oczko:

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 21:46 - ndz 
Nie ,to nie jest tak. Nie myśl ,że ja nie chciałbym wyższej ceny za miód.Każdy by chciał. Tylko trochę śmieszy pisanie o cenach miodu ,że trzeba podnieść ,bo wszystko drożeje to i miód ma być droższy. .Wcale tak nie jest. Miód nie jest towarem ,że każdy musi kupić.Kto nie jadł to i za 10 zł nie tknie miodu ,a tym bardziej za 50 np. I tylko o to mi chodzi. Że już ustala się ceny ,ale są ludzie co wolą lub raczej muszą kupić 3 kg najtańszej kiełbasy ,żeby dać dzieciom na kanapki. A na widok miodku ślinią się ,ale nie STAĆ ich. I nawet dać im kaskę np. 500 zł to tak jak napisałeś Ty i ja ,kupią spodnie za 40 zł.Takie są realia.A pszczelarze wiadomo maja koszty. Teść gospodarzy od 50 lat. Wychował 3 córki ,wysyłając do szkoły ,płacąc za stancję. A teraz ze sprzedaży miodu mało co zostanie ,żeby dobrze się napić.ALE TO BYŁO JEGO HOBBY I nadal jest .To jak mawia większa miłość pszczółki jak żona. Appiwarol w górę ,cukier w górę inne ,ale kupujący tego nie liczy. Marka tak owszem.Życzę każdemu z nas wielkiej kaski za miodek ,ale bądźmy realistami ,że żyjemy w biednym kraju. No może nie dla wszystkich . A hobby warto zawsze jakieś mieć .Bez względu na to w jakich spodniach się chodzi i jaki miód się kupuje :piwko: :piwko: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 21:53 - ndz 
Marek Podlaskie pisze:
Spodnie za 300 tak samo na dupie będą leżały ,a zapłacę tylko za MARKĘ. Każdy kupuje za i na ile go stać


Więc właśnie do marudnego klienta zawsze powiadam
Kiełbasa w rzeźni jest po 4 i po 44 i obie są jadalne
Tu nie chodzi by z kogoś zedrzeć skórę bo nie raz przyjdzie Babcia czy Dziadzio i mówi Kupił bym sobie większy słoiczek ale do 5 tego daleko a rentę mam 700 nie raz się nawet chwili nie za waham spakuję i wręcz dam
ale to na oko widać z jakim klientem się ma do czynienia czasami przyjedzie furą na którą mnie nawet po śmierci stać nie będzie i o złotówe targuje oj wtedy mnie szewskie pasje ponoszą i potrafię się podnieść do niebiańskich cen i zazwyczaj ani on nie kupi ani ja nie sprzedam :leży_uśmiech:

Najlepsze jest to że nic nie mamy a zaciekle handlujemy :leży_uśmiech: może za ok 10 tygodni pogadamy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 22:20 - ndz 
I właśnie o to chodzi Bogdan .Nic nie mamy ,a już handlujemy.Więc nie gdybajmy i poczekajmy na sezon i miodek.
A odnośnie tej babci jak napisałeś ,że opuszczasz jej 5 zyli ,to aż się popłakałem. Wielki szacun :thank: : za takie podejście i jak trafie na Twój miód ,to kupie nawet za 50 zł ,bo będę wiedział ,że biedna Babcia i dziadziuś będą mogli kupić u Ciebie tańszy miodek :uśmiech: :leży_uśmiech: :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 marca 2011, 09:44 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
Tu nie chodzi by z kogoś zedrzeć skórę bo nie raz przyjdzie Babcia czy Dziadzio i mówi Kupił bym sobie większy słoiczek ale do 5 tego daleko a rentę mam 700 nie raz się nawet chwili nie za waham spakuję i wręcz dam

Marek Podlaskie pisze:
A odnośnie tej babci jak napisałeś ,że opuszczasz jej 5 zyli ,to aż się popłakałem. Wielki szacun


Witam
Dwie wypowiedzi i dwie różne interpretacje: Bogdan przecież nie napisał , że opuszcza 5 zyli tylko, że nawet chwili nie za waha spakuję i wręcz da.
To tak dla doprecyzowania i dokładnego czytania.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 marca 2011, 21:22 - pn 
Każdy zinterpretuje jak zechce,a wiadomo ,że chodzi o 5 zł :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 marca 2011, 21:38 - pn 
Marek Podlaskie pisze:
Każdy zinterpretuje jak zechce,a wiadomo ,że chodzi o 5 zł :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


No właśnie błędne czytanie i coraz inna interpelacja doprowadza czasami do błędnego zrozumienia ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 marca 2011, 21:40 - pn 
Przyznaje się pomyłka w czytaniu :głupek ze mnie: :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 marca 2011, 21:44 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 21:23 - czw
Posty: 344
Lokalizacja: środkowopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
BoCiAnK pisze:
przyjdzie Babcia czy Dziadzio i mówi Kupił bym sobie większy słoiczek ale do 5 tego daleko a rentę mam 700

Ja zrozumiałem, ze do piątego dnia miesiąca, kiedy przychodzi renta, jeszcze daleko.
Każdy widzi to, co chce zobaczyć (przeczytać) :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 483 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji