FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:37 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2011, 12:29 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
Niewątpliwie prostota działania sklepu ma duży wpływ na sprzedaż, ale nawet najlepszy sklep nic nie sprzeda jeśli nie będzie widziany w sieci. Nie mam zamiaru się wyśmiewać ani Cię krytykować, ale sklep w 1h ? Widać znasz się nie tylko na pszczołach.

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2011, 12:30 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
dlatego że allegro jest wygodne i popularne

- raz wpisujesz "miód" i masz wielu sprzedających
- jeden segreguje ceną i kupuje najtańsze ( cena też podana razem z wysyłką )
- drugi segreguje ilością ofert i tam gdzie najwięcej to mu się wydaje że tam trzeba kupić
- wpisuje że chce do 50 km od domu i ma listę bez szukania na mapie czy blisko
- szuka w zakończonych aukcjach od kogo najwięcej się sprzedawało
- po komentarzach można poznać produkt bez kupna i otwierania słoika
- ja osobiście wciskam zadaj pytanie sprzedającemu piszę zapytanie i mam pewność że odpowiedź przyjdzie mi na maila bez wpisywania go w okienko bo allegro to sklep ze wszystkim - raz się zarejestrowałem i raz podałem swoje dane
- i wiele innych

Sam osobiście nie lubię Allegro za prowizje jakie naliczają, ale kupujący.....

a miód manuka jak tam się sprzedaje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2011, 12:41 - czw 
pewex pisze:
Niewątpliwie prostota działania sklepu ma duży wpływ na sprzedaż, ale nawet najlepszy sklep nic nie sprzeda jeśli nie będzie widziany w sieci. Nie mam zamiaru się wyśmiewać ani Cię krytykować, ale sklep w 1h ? Widać znasz się nie tylko na pszczołach.

no dobra posiedziałem jeden dzień nad tym projektem, ale dziś jak bym miał to zrobić od początku to 1h wystarczy, zresztą na pewno pokaże Ci mój mały sklepik.

Widzialność w internecie, daj mi szanse :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2011, 21:21 - czw 

Rejestracja: 22 maja 2011, 14:13 - ndz
Posty: 190
Lokalizacja: nysa
Ule na jakich gospodaruję: wz,wkl
Tomekmiodek pisze:
pewex pisze:
Niewątpliwie prostota działania sklepu ma duży wpływ na sprzedaż, ale nawet najlepszy sklep nic nie sprzeda jeśli nie będzie widziany w sieci. Nie mam zamiaru się wyśmiewać ani Cię krytykować, ale sklep w 1h ? Widać znasz się nie tylko na pszczołach.

no dobra posiedziałem jeden dzień nad tym projektem, ale dziś jak bym miał to zrobić od początku to 1h wystarczy, zresztą na pewno pokaże Ci mój mały sklepik.

Widzialność w internecie, daj mi szanse :oczko:


O ile się dobrze orientuje to widzialność Twojej strony w internecie jest dosyć dobra, wiec myślę że że sklepem nie będzie problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sierpnia 2011, 21:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
krzysiek115ek pisze:
Do wszystkich pszczelarzy którym 3-5 t miodu schodzi jak ,,ciepłe bułeczki" Napiszcie przykłady pomysły w jaki sposób rozbudować sobie rynek zbytu.

Pomóżcie młodszym pszczelarzom, bo jak Was zabraknie to kto będzie sprzedawał miodek :chytry: :leży_uśmiech:

Myślałem żeby na przykład do każdego słoika przyklejać kopertę a w niej kartka A4 z opisanym miodku, właściwości, kilka ciekawostek o pszczołach itp.

No i wiadomo wizytówka jak na początek na słoiku z numerem kontaktowym. :oczko:


Witam

Mam kilka sprawdzonych metod sprzedarzy besposredniej miodu, i chetnie sie podziele tymi wiadomosciami a wlasciwie sa to fakty kture mozna z powodzeniem wykorzystac w Polsce. :oczko:
Dzisiaj jestem spracowany bo zaczela sie produkcja uli, zamuwienia sa durze a czasu malo.
Jutro wieczorem przygotuje material zdjeciowy i napisze cos niecos interesujacego w tym temacie.
Pozdrowienia Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sierpnia 2011, 09:18 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Krzysztof K, a jak w niemczech wyglądają sprawy formalne. Czy też rejestruje się sprzedaż, pracownie itp.

pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2011, 17:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Rav pisze:
Krzysztof K, a jak w niemczech wyglądają sprawy formalne. Czy też rejestruje się sprzedaż, pracownie itp.

pozdro



Witam


Jesli chodzi o pasiek do 29 rodzin pszczelich to jest traktowane w Niemczech jako chobby i nie podlega jakiejkolwiek rejestracji czy legalizacji sprzedarzy.
Warunki produkcji czyli pracownia, wirownia miodu, magazyn na miud itd. nikogo to nie obchodzi i nkt tego nie kontroluje.
Jedynie jak sie chce mic np: zertyfikat jakosci, ktury dostaje sie po wysylce miodu do Laboratorium, po analizie dostaje tagzwany zertyfikat ktury opisje co to za miud jakie gatunki pylkuw kwiatowych on zawiera, i wszystkie inne parametry poczebne do bespiecznej sprzedarzy besposredniej miodu.
Co najwazniejsze to na koncu zertyfikatu pisze ze miodek jest OK i nadaje sie do sporzycia przes czlowieka i to jest najwarzniejsze orzeczenie w tym calym zertyfikacie.
W tym momencie mozna urzywac specjalnej nalepki na sloik ktura muwi o kontrolowanej jakosci miodu.
Wzbudza to dodatkowe zaufanie u potencjalnego klijenta i zabespiecza pszczlarza przed niespodziankami ze strony klijenta.
Jesli chodzi o pracownie to posiadacz certyfikatu musi jednorazowo pokazac pracownie gdzie wiruje miodek i magazynuje go, ale nie stwarzaja zadnych problemuw, moja mala pracownia wirownia spelnia wymogi do zertyfikatu i do produkcji rzywnosci.
Podstawowa rzecz to bierzaca woda ciepa i zimna, dwa reczniki i po srodku rolka z papierem uniwersalnym, pomieszczenie szczelne i suche, nie moze byc dostepu dla pszczulek, os czy innych inzektuw, na podloge wystarczy wykladzina PVC a sciany jak sa na bialo pomalowane biala farba to calkowicie wystarcza.
Naturalnie sloiki musza miec banderole, dokladna waga, gatunek miodu, data do sporzycia i adres pszczlarza, ale to sa chyba podstawowe wymogi w calej europie jesli chodzi o opakowanie i opis produktu.
Pozdrowienia Krzysztof K :oczko:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2011, 23:39 - pn 
Spokojnie możesz spróbować ceny 35zł/słoik.[/quote]
:oczko:
Nie próbuj tylko podnoś ja sprzedaje w tym sezonie po 35 zł za 0,9 i dość idzie a 0,5 za 20 zł


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 sierpnia 2011, 11:17 - wt 
Krzysztof K, nie grzeszysz skromnością pisząc iż masz skromną pracownię, osobiście bardzo mi się podoba. :brawo: Wyrazy uznania. :brawo:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2011, 21:09 - wt 
Tomekmiodek pisze:
http://www.plastech.pl/katalog-firm/firma_4792/Plastimex-Bis

Tu znalazłem wiaderka plastikowe na miód, wydaje mi się, że do wysyłki miodu super sprawa - czy ktoś ich używa? .

Jak wysyłacie miód? w szkle? co do szklanych słoików mam pewne obawy.


Poniżej adres innego producenta. Wydają mi się bardziej przezroczyste od Plastchemowskich i ciut większej pojemności. 800ml-spokojnie wlejesz 1,1kg, a pod dekiel więcej. Kolor miodu widoczny jak na zdjęciu poniżej. Klienci nie narzekają na opakowania. Niektórzy nawet sobie chwalą.

PLASTCHEM http://www.plastchem.pl/katalog.php

CHEKO
http://cheko.pl/index.php?option=com_co ... &Itemid=54


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2011, 14:13 - śr 

Rejestracja: 19 czerwca 2010, 21:40 - sob
Posty: 136
Lokalizacja: lubelskie
jaka cena tych plasków? podobno najlepszy towar jest w szkle...(piwo w plastikach :bosie: :bosie:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2011, 15:26 - śr 
piotrwicha pisze:
jaka cena tych plasków? podobno najlepszy towar jest w szkle...(piwo w plastikach :bosie: :bosie:

To prawda, zastanawiałem się nad tymi plastykowymi wiaderkami, lecz po ostatnich wysyłkach miodu w słoikach, nabrałem pewności i wysyłam w szklanych słoikach. tylko folia bombelkawa 2 razy do okola i styka.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2011, 15:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Ja często podpytuję ludzi którzy przychodzą do mnie po miód co by chcieli w ofercie i o inne drobiazgi. Jednoznacznie wypowiadali się za opakowaniem szklanym, jakoś w świadomości się utarło, że miód od pszczelarza jest w słoiku szklanym a plastikowe cudactwa to w TESCO czy innej sieci.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2011, 17:37 - śr 
Zgadzam się z Wami,że szkło to szkło. Ładniejsze niż plastik i z tradycją. Chociaż można też czasem trafić miód od pszczelarza w słoiku szklanym po czymś tam plus skorodowana nakrętka. Podstawowa zaleta plastiku jest taka,że się nie stłucze podczas wysyłki czy w samochodzie podczas transportu. Podstawa to czyste naczynie i zadowolony klient. Kiedyś TM opisywał,że jego klientka pod nakrętką słoika znalazła mrówkę i już był problem. Na mrówkę z przypadku i przewrażliwionego klienta to słoik z banderolką nie pomoże. :oczko: :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2011, 22:40 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pytanie mam może nie z tego tematu ,myślę że admin mi wybaczy,otóż chcę załatwić sobie papier na sprzedaż bezpośrednią miodu i nie wiem gdzie się to załatwia ,przypuszczam że u głównego weterynarza i jeszcze jedno czy do załatwienia sprzedaży bezpośredniej wymagane jest abym ja był po jakiś kursach pszczelarskich a morze wystarczy spełniać tylko warunki sanitarne.Bardzo bym prosił o wyjaśnienie mi troszkę na ten temat i czy dobrze myślę że się to załatwia w weterynarii ?????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2011, 06:06 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 grudnia 2009, 15:26 - pn
Posty: 113
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Zadzwon sobie do powiatowego weterynarza. Niech ci wysle na e-mail wniosek + opis pracowni. Wypisujesz...składasz ... opłacasz ( chyba 15 zł ) . Na kontrole przyjezdzaja lub nie . Bedziesz musial sobie jeszcze wyrobic ksiazeczke zdrowia . Nie musisz miec zadnych kursów ani specjalnego wykształcenia. Z takim papierwm mozesz sobie sprzedawac miód np: na rynku, na festynie, w sklepie ........ a bez niego nie . Powodzenia .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2011, 22:13 - sob 
Krzysztof K pisze:

Mam kilka sprawdzonych metod sprzedarzy besposredniej miodu,

Ja Też ;-) oto jeden z wielu Jak stworzyć własny rynek zbytu ;-)
Mała reklama i interes się kręci
Obrazek
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 04 września 2011, 21:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Witam


No i tak mozna jak Bogus przedstawil w poprzednim poscie!!!!!!!!.......

A ja znowu jak co roku zorganizowalem mala imprezke dla potencjalnego zjadacza miodu :mniam miodek:
Kilka zdjec z imprezki przy domu w gararzu!!!!!.....
W ten sposub pozyskalem nowych klijentuw i cos wiecej!!!!!!!
Troche piwka, kawki, ciastek i naturalnie miodu nie moze zabraknac i miodek pitny musi sie lac!!!!!!!!....... :piwko:
Pozdrowienia Krzysztof K :oczko:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 września 2011, 23:22 - ndz 
Witam.

Widzę, że przy okazji promocja objęła również moje uliki ocieplane, które jak widzę grały "pierwsze skrzypce" przy namiocie.

Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 września 2011, 06:34 - pn 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
Centra handlowe co jakiś czas organizują różnego rodzaju atrakcje aby klientów przyciągnąć. Czasami organizują różnego rodzaju jarmarki na które zapraszają pszczelarzy, wytwórców wina, sera, wędlin itp. Można się wkręcić na taką imprezkę bez problemu. BoCiAnK, dobrze kombinujesz. Kiedyś ludzie zaopatrywali się w różne dobra na bazarach, targach itp, teraz idą po prostu do marketu bo wszystko maj w jednym miejscu.

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 września 2011, 15:12 - pn 
dziś u mnie pada od rana, wiec posunąłem prace nad swoim sklepikiem z miodem http://zmoderowano . Skrypt i nawigacja jest mojego pomysłu i wykonania. Strona moja nie jest wystarczająco wysoko w Google na słowo miód, ale to mały szczegół, którym się za niedługo zajmę. od tej chwili, moją stronę zaczynam promować tylko na miód, sprawy pszczelarskie, to już historia. Mam kilka pomysłów na promocje mojego miodu.

Do tej pory nigdzie nie wspominałem na stronie, że sprzedaje miód online, a i tak miałem kilka sprzedaży, ludzie zamawiali na maila. W tym roku napisała do mnie jedna klientka, z Bielsko Biała, napisała ze jedzie na wczasy do Świnoujścia i czy może przyjechać, kupiła 80słoików, dla siebie i innych znajomych z jej pracy - tylko dlatego ze spodobała jej się moja stronka.
Cenę na stronie ustawiłem na 30zl - to mi wystarczy aż nad to, bo to i tak 5 zeta więcej, jak sprzedaje u mnie w sklepie, wymieniane ceny przez innych pszczelarzy jak 35 i więcej, to w mojej ocenie nie przejdzie, raczej skłonny jestem zniżyć.
Ofertę miodu podzieliłem na dwie części, wiosenny i letni, ale mogę to zawsze zmienić jak pojawią się zapytania od klientów, że tego nie czają - zobaczę co będzie.

Jak są tu tacy, co się znają na sprzedarzy online, niech wyrażą swoja opinie, zawsze można dokonać zmiany. tylko zawsze proszę uzasadnić swoja opinie :oczko:

Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 września 2011, 20:17 - pn 
Tomek sklepik rusza, ty też ruszasz w świat to kto będzie na pocztę latał i ten miód rozlewał do słoików???


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 września 2011, 22:15 - pn 
Dobre , niektórzy jada na wakacje ,a niektórzy dopiero od wrzesnia zaczną tak na poważnie rozprowadzać miód i pilnować biznesu bo i mniej roboty przy pszczołach bedzie. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 września 2011, 22:30 - pn 
Tomekmiodek pisze:
Jak są tu tacy, co się znają na sprzedarzy online, niech wyrażą swoja opinie, zawsze można dokonać zmiany. tylko zawsze proszę uzasadnić swoja opinie :oczko:

Tomek
Jedno mnie zastanawia jaki to jest Miód Wiosenny i Miód Letni
Bez obrazy ale dajesz plamę
bo to nic innego jak Wielokwiat
popracuj nad pozyskiwaniem miodów odmianowych bo nie chce mi się wierzyć że nie potrafisz
jako fachowiec używaj nazw prawidłowych bo wychodzi mydło i powidło
......
najbardziej to mnie śmieszy jak czytam takie nazwy jak miód łąkowy , czy miód z gór , i inne nietypowe nazwy przypisywane do regionu czy obszaru wiejskiego
Definicję miodu każdy chyba zna a po to zostały wyodrębnione gatunki by nie używać bzdurnych nazw


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 września 2011, 08:03 - wt 
Cordovan pisze:
Dlaczego miód z mojej pasieki jest najlepszy?

Na to pytanie uwielbiam odpowiadać. Pasieka moja położona jest w województwie zachodniopomorskim, w sąsiedztwie morza Bałtyckiego, obecność morza ma ogromne znaczenie, dla jakości produkowanych miodów. DLACZEGO?

Bałtyk wywiera łagodny wpływ na klimat, wpływa na zwiększenie ilości opadów atmosferycznych, co w efekcie poprawia jakość nektaru z okolicznych kwiatów.
W pasie nadmorskim nasłonecznienie jest większe, co sprawia, że nektar z tutejszych kwiatów jest wyjątkowo smaczny.

:leży_uśmiech:
Ja Pierdzielę ale stworzyłeś teorie :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
To tak jak bym ja napisał że klimat górski a zwłaszcza wiatr halny poprawia jakość i smak miodu :leży_uśmiech:
Tomek :do bani: Ty myślisz że klient to idiota
lepiej napisz co to jest miód coś na temat pozyskiwania właściwości leczniczych odmian itp sklepik na zasadzie blogu :nonono: odpowiednia oprawa przyciąga klienta no i to coś
a tak apropo wykorzystaj coś z tego
"Miód jest naturalną słodką substancją wytworzoną przez pszczoły (Apis mellifera) z nektaru kwiatów lub soku, który pszczoły pozyskują przy współudziale innych owadów, wysysających soki z żywych części roślin.
Pszczoły je zbierają, przebierają przez łączenie ze specyficznymi substancjami własnymi, składają, odwadniają, gromadzą i pozostawiają do dojrzewania w plastrach."



Oto definicja miodu zawarta w dyrektywie Rady Unii Europejskiej. Jednak czy jej znajomość pozwoli nam zrozumieć walory smakowe naturalnych miodów? Czy ma ona jakieś znaczenie kiedy słodzimy sobie herbatę lub pieczemy pierniki.

Nie jest istotne, że miód to 80 procentowy roztwór cukru, a ponad 15 procent jego składu to woda oraz kwasy organiczne. Nie musimy wiedzieć czym jest 5-hydroksymetylofurfural, żeby docenić dobroczynne działanie miodu. Liczą się bowiem jego walory smakowe i nasze samopoczucie, kiedy osładzamy sobie nim codzienne życie.


Miód to produkt, który posiada swoje typy i wiele różnorodnych odmian. Wyróżniamy:
- miód Nektarowy - wytwarzany z nektaru roślin
- miód Spadziowy - wytwarzany ze spadzi drzew iglastych lub liściastych
- miód Nektarowo-Spadziowy- wytwarzany po części z nektaru, a po części ze spadzi.
- miód Wielokwiatowy pochodzący z wielu odmian kwiatów kwitnących o jednym czasie ,lub o określonej porze od miodobrania do następnego miodobrania wspólnie dający pozytek towarowy
Miód ma bardzo wiele odmian, a najbardziej popularne z nich to:
-Miód akacjowy - miód o zapachu kwiatów akacji i delikatnym słodkawym smaku, ma jasny kolor o żółtawym zabarwieniu.
- Miód faceliowy - jasnożółty, bardzo przyjemny w smaku (lekko kwaskowy), delikatny i aromatyczny. Stanowi dużą rzadkość, bo facelia jest rzadko uprawianą rośliną.
-Miód gryczany - miód barwy bursztynowej o lekko piekącym smaku i wyraźnym zapachu gryki. Jest bogaty w magnez i rutynę, którym przypisuje się właściwości odmładzające. Doskonały do wypieków oraz produkcji miodów pitnych.
- Miód koniczynowy - miód ten pozyskuje się z białej lub czerwonej koniczyny, ma słomkową barwę, łagodny, lekko kwaskowy i kojący smak.
- Miód lipowy - miód o przyjemnych aromacie kwiatów lipy, jasnej barwie, przyjemnym, lekko pikantnym smaku.
- Miód malinowy - miód o kolorze złocistym, po skrystalizowaniu jaśnieje, zapachem przypomina zapach kwiatów malin, działa rozgrzewająco.
- Miód mniszkowy - miód o jasnobrązowej barwie, słodkawym smaku i zapachu mniszka lekarskiego. Zawiera też dużą ilość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C.
- Miód nostrzykowy - miód ten kusi swym niepowtarzalnym zapachem wanilii, ma jasną barwę. Zawiera w sobie 40 % fruktozy i glukozy, jest łatwo strawny.
- Miód rzepakowy - miód o lekko gorzkawym smaku, bogaty w aminokwasy, witaminy i olejki eteryczne.

- Miód wrzosowy - miód o barwie brunatno czerwonej, galaretowatej konsystencji, pachnący wrzosem o gorzkawym, ale przyjemnym posmaku.
-Miód ze spadzi drzew iglastych - miód ten ma charakterystyczną zielonkawą barwę i mocny korzenny zapach, nie jest bardzo słodki. Występuje w nim cukier spadziowy – melicytoza oraz dużo mikroelementów.
- Miód ze spadzi drzew liściastych - miód barwy zielonkawej o cierpkim smaku, pozyskiwany głównie ze spadzi lipy, klonu i jawora.
Miód -mieszaniny znoszone przez pszczoły z dwóch lub więcej pożytków występujących na raz w terenie
- Miód spadziowo-nektarowy - miód barwy brunatno zielonej, przeważnie korzennym smaku, mało słodki.
-Miód wielokwiatowy – najbardziej popularny, o barwie jasnożółtej po ciemno herbacianą. Nazywany miodem „tysiąca kwiatów”, bo pochodzi z nektaru zbieranego przez pszczoły z różnych roślin. Ma łagodny smak i zapach. Jest lekkostrawny, dodaje energii i witalności.

A by określić daną odmianę miodu zawartość pyłków danej rośliny musi być większa niż 70%
A Co to jest Gatunek Miodu ? czy w definicji miodu są gatunki I ,II ,III czyli miód gorszy i lepszy a może to Płynna Patoka , lub Krupiec


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 września 2011, 16:53 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Na temat nazwy miodu to swój nazwałem leśny bo pasieka jest w lesie, las mieszany bez jodły. Niewiele się różnił od tego przyniesionego koło domu gdzie w koło prawie takie same drzewa jak w lesie + sady. Prawie wszyscy chcieli kupić ten leśny? I szybko go brakło. Farby do ścian są nazywane też nie po "imieniu". Kto zgadnie jaki kolor ma "indiański pled" dodam że pięknie wygląda na ścianie i w sklepie powiedzieli że dobrze się sprzedaje?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 września 2011, 18:59 - śr 
Miód leśny fajna nazwa


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 września 2011, 19:04 - śr 
polskipszczelarz pisze:
Tomek sklepik rusza, ty też ruszasz w świat to kto będzie na pocztę latał i ten miód rozlewał do słoików???

Wyjeżdżam tylko na 4 miesiące, i zrobię napis zamknięte


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 września 2011, 21:46 - śr 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Oprócz gatunków miodów można używać jeszcze tzw nazw marketingowych i do takich należy zaliczyć nazwy nadane przez Tomkamiodka czy zegaja ,nikt z nich nie rości sobie prawa że jest to gatunek miodu.
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 września 2011, 21:59 - śr 
Nazwy zawsze można zmienić, ja jak na razie nie mam zamiaru tego robić. Będę obserwował to jak się buja - może jakieś zmiany będą później. To są moje pierwsze kwoki handlu miodem w internecie, już jestem zadowolony i widzę potencjał. Ale co się stanie jak każdy będzie mail sklep? :bosie:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2011, 09:39 - czw 

Rejestracja: 12 stycznia 2010, 11:27 - wt
Posty: 334
Lokalizacja: Góra
BoCiAnK pisze:
A by określić daną odmianę miodu zawartość pyłków danej rośliny musi być większa niż 70%


Hmm... ja znalazłem takie źródło: http://www.opisik.pulawy.pl/teper/polskiemiody.htm i tam pisza inaczej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2011, 16:42 - czw 
hwafel pisze:
BoCiAnK pisze:
A by określić daną odmianę miodu zawartość pyłków danej rośliny musi być większa niż 70%


Hmm... ja znalazłem takie źródło: http://www.opisik.pulawy.pl/teper/polskiemiody.htm i tam pisza inaczej.

Czytałem to norma ta jest dość stara
Moim skromnym zdaniem nie jest adekwatna co do odmian miodu
jeżeli masz np miód Rzepakowy , mniszkowy , Lipowy , wrzosowy ,gryczany itp i ma on być miodem czystym to domieszka innych nektarów nie powinna być większa jak 10 a góra -15 %
czyli z ponad minimum 50% -60 % zawartością pyłku danej rośliny wtedy można z czystym sumieniem napisać na etykiecie daną odmianę miodu
Taki rozrzut daje tylko pole do popisu tym co mieszają miody , a potem są jaja widziałem już miód " Mniszkowy " z 60% domieszki Rzepaku i minę konsumenta jak posmakował prawdziwego miodu Mniszkowego z mojej skromnej Pasieki
to tylko skromna namiastka mniszka pomiędzy ule pod pasieką i wokół są jego setki hektarów w porze kwitnienia wygląda niczym Miodowa Żółta Kraina

[center]<iframe width="420" height="345" src="http://www.youtube.com/embed/wm3tL5zMOps" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/center]


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2011, 20:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2011, 18:06 - ndz
Posty: 95
Lokalizacja: Niemcy
Jeśli chodzi o miód odmianowy faktycznie powinien zawierać jak największy procent danej odmiany, ale to można uzyskać mając w okolicy jeden konkretny pożytek ,czyli np wyjazd na rzepak bądź coś innego, albo dwa trzy z odległymi terminami nektarowania a co zrobić jeśli przykładowo u mnie wszystkie pożytki nachodziły na siebie czyli sady
+mniszek+rzepak,akacja + lipa i do tego doszedł w terminie akacji rzepik , ze swoją stacjonarna pasieką nie jestem w stanie uzyskać miodu czysto odmianowego na wyjazdy nie mam czasu i właściwie potrzeby bo pożytku w koło mam sporo, jedyne co, to mogłem obserwować kolor, proces krystalizacji, i zapach i po tym dopiero określać przynależność odmianową. Mimo to z przekonaniem naklejam naklejki odmianowe jeśli widzę i czuję w słoiku podwyższone bądź duże stężenie np zapachu lipy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 września 2011, 11:05 - pt 
W moim sklepie kolejek nie ma, ale dwie sprzedaże zrobiłem i będzie więcej, tylko trzeba popracować.
Wydaje mi się, ze dla pszczelarza lepsze będzie allego, aukcje na allegro są bardziej widoczne dla odbiorcy, sklepy jak mój, mają trudniejszą drogę do przebycia - muszą przedrzeć się przez konkurencje w Google, a tam na 1szej stronie jest tylko 10 miejsc.

Ostatnio otrzymałem kilka tel. i maili od pszczelarzy, noszących się z zamiarem zrobienia strony i sklepu - dobry pomysł i wcale dużo nie kosztuje.

W moim przypadku strona to tylko uzupełnienie sprzedaży o internet, ale może za kilka lat zamieni się to w solidne narzędzie w handlu miodem.
Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2011, 06:55 - wt 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
Czy są jakieś uwarunkowania prawne dotyczące prowadzenia sklepu internetowego ?
Czy trzeba mieć założoną firmę, dział specjalny albo przynajmniej być rolnikiem aby coś sprzedawać przez internet ? Bo jakoś nikt do tej pory nie poruszył tej kwestii.

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2011, 08:01 - wt 
pewex pisze:
Czy są jakieś uwarunkowania prawne dotyczące prowadzenia sklepu internetowego ?
Czy trzeba mieć założoną firmę, dział specjalny albo przynajmniej być rolnikiem aby coś sprzedawać przez internet ? Bo jakoś nikt do tej pory nie poruszył tej kwestii.

wszystko zależy od specyfikacji, to znalazłem forum poświęcone handlu w internecie warto poczytać http://ecommerce.helion.pl/forum-3.html


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2011, 10:32 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
pewex pisze:
Czy są jakieś uwarunkowania prawne dotyczące prowadzenia sklepu internetowego ?
Czy trzeba mieć założoną firmę, dział specjalny albo przynajmniej być rolnikiem aby coś sprzedawać przez internet ? Bo jakoś nikt do tej pory nie poruszył tej kwestii.


A czy zezwolenie na sprzedaż bezpośrednią też jest wymagane do sprzedaży miodu w sklepiku internetowym?

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2011, 10:44 - wt 
tpuzio pisze:
A czy zezwolenie na sprzedaż bezpośrednią też jest wymagane do sprzedaży miodu w sklepiku internetowym?

Pozdrawiam


Tak jest wymagane i Ma Widnieć dla konsumenta w czytelnym dla niego miejscu
może być na byle zdjęciu http://www.pasiekaambrozja.pl/nsklep/


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2011, 11:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
Dla mnie sprzedaż przez internet miodu przy zezwoleniu jedynie na sprzedaż bezpośrednią nie spełnia wymogów prawnych ............... ale każdy orze jak może więc puki nikt sie nie czepia to jest dobrze :cisza:

Dz. U. z 2007 r. Nr 5, poz. 38

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2011, 16:30 - wt 
Zielony, nie znalazłem w tejże ustawie podstawy prawnej, która zabraniała by sprzedaży miodu przez internet mając jedynie pozwolenie na sprzedaż bezpośredni. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2011, 18:47 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
Dałem zły link ...........ale suma sumarum chodzi mi o to

''Sprzedaż bezpośrednia produktów pochodzenia zwierzęcego (w tym produktów pszczelich), może być prowadzona na obszarze województwa, na obszarze, którego jest prowadzona produkcja, lub na obszarze sąsiadujących z nim województw. ''

Co prawda można poza ale czy ktoś to robi ........... jeśli ktoś dostał zgode od PLW na sprzedaż miodu w całej Polsce ręka do góry

"Jeżeli podmiot prowadzący działalność w zakresie produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej zamierza prowadzić sprzedaż tych produktów na obszarze powiatu innego niż powiat, na obszarze którego jest prowadzona produkcja, informuje o tym fakcie powiatowego lekarza weterynarii właściwego ze względu na miejsce prowadzenia sprzedaży, w terminie 7 dni przed dniem rozpoczęcia tej sprzedaży. Sprzedaży bezpośredniej produktów pochodzenia zwierzęcego można dokonywać ze specjalistycznych środków transportu.
Przedmiotem sprzedaży bezpośredniej mogą być wyłącznie produkty własne, wyprodukowane przez pszczelarza we własnej pasiece. "

tutaj macie troche więcej

http://www.spp-polanka.org/articles.php?id=76

http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 07_14.html

http://www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?p=2145

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2011, 20:00 - wt 
Zielony, na jutro sprawdzę ci jaka jest prawidłowa interpretacja przepisów i co jest wymagane. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2011, 20:51 - wt 
Zielony pisze:
Przedmiotem sprzedaży bezpośredniej mogą być wyłącznie produkty własne, wyprodukowane przez pszczelarza we własnej pasiece. "

A gdzie Klauzura Nie dotyczy handlarzy chińszczyzną :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
Zielony pisze:
Co prawda można poza ale czy ktoś to robi ........... jeśli ktoś dostał zgode od PLW na sprzedaż miodu w całej Polsce ręka do góry

Zezwolenie obejmuje cała Polskę po to jest wpisane w rejestr krajowy
Co innego jeżeli chodzi o zgłoszenia do PLW o sprzedaży poza Wojewódzkiej bo to jest chyba wielka Gafa tego kto tą ustawę wymyślił
W czasie kiedy min rolnictwa Łapiński przepisywał ustawę z mleczarstwa do pszczelarstwa mało kto wiedział o internetowej sprzedaży :leży_uśmiech: a sam minister nawet nie umiał określić czy Miód to produkt gnilny czy mleko to naturalny antybiotyk
:oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2011, 21:23 - wt 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
Przez internet sprzedaje się przecież w miejscu swojego zamieszkania :oczko: a to że klient jest z drugiego końca Polski to nie nasza sprawa. Czy jeśli przyjdzie klient kupic miód to nie wolno mu zawieźc sobie miodu tam gdzie mieszka?

_________________
http://pasiekawuroczysku.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCC-VqQ ... MLNszDS0EQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 września 2011, 10:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
Cordowan a kto ci da tą prawidłową inerpretacje jak nawet w prostych sprawach każdy urząd interpretuje przepisy po swojemu. ......... no chyba że samo ministerstwo. :oczko:

Tak czy siak puki sie nikt nie czepia to handlujmy ile wlezie. ....... i oby moc i prawo było z wami i sprzedaż jak największa. :piwko:

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 września 2011, 22:08 - czw 
Panowie tak czytam wasze wpisy i się ciut zastanawiam
Nawet gdybyście mieli stos zezwoleń certyfikat dla każdego słoiczka miodu Miód o najlepszym smaku i zapachu to trzeba się pokazać wystawić szukać miejsc do handlu a jest ich naprawdę Bardzo a to bardzo dużo
Oto następny mój zdobyty rynek
Obrazek
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2011, 20:40 - pt 
Witam.

Tak się zapytam jakie wystawiacie rachunki za zakupiony miód??? Boguś jak to jest u Ciebie, bo widzę że szalejesz, zdobywasz nowe rynki zbytu jakie rachunki wystawiasz, a może faktury???

Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2011, 21:19 - pt 
BoCiAnK pisze:
Oto następny mój zdobyty rynek


Nic nie widzę ???


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2011, 21:25 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Chyba nie sądzisz, ze Ci Bociank pozwoli szperać sobie po kieszeniach. :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2011, 21:38 - pt 
polskipszczelarz pisze:
Tak się zapytam jakie wystawiacie rachunki za zakupiony miód???

jak będziesz sprzedawał na pchlim targu to też chcesz wystawiać rachunki z słoiczek miodu :leży_uśmiech: i komu ????


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji