FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:40 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23 września 2011, 22:06 - pt 
polskipszczelarz pisze:
Witam.

Tak się zapytam jakie wystawiacie rachunki za zakupiony miód??? Boguś jak to jest u Ciebie, bo widzę że szalejesz, zdobywasz nowe rynki zbytu jakie rachunki wystawiasz, a może faktury???

Pozdrawiam.


a jest tu taka osoba na forum co moze wystawiać faktury? No moze 3 osoby.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2011, 22:12 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Faktury RR każdy pszczelarz może wystawiać jeśli ktoś zażąda.
Tylko oryginał trzeba sobie zostawić. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2011, 22:15 - pt 
polbart pisze:
Faktury RR każdy pszczelarz może wystawiać jeśli ktoś zażąda.
Tylko oryginał trzeba sobie zostawić. :D

Są jeszcze takie rachunki dla klienta jak zażąda to też można wystawić :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2011, 22:41 - pt 
Hehehehe no to widzę że wszyscy wystawiamy rachunki. Pytałem z ciekawości na jakich zasadach pszczelarze wystawiają lub mogą wystawić rachunki za sprzedany miód. Nie koniecznie za słoiczek na pchlim targu, ale za kilka wiaderek to już klient może sobie zażyczyć.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 września 2011, 00:32 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
miodnik,
Na pomidory i ogórki też chcesz faktory.Znając nasze prawo pewnie trzeba ale handluje miodem już kilkanaście lat i jeszcze żaden klient nie chciał faktury(jak będzie chciał dostanie).Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 września 2011, 00:42 - sob 
Chodziło mi o wystawianie faktur dla sklepów , hipermarketów :bosie:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 września 2011, 01:16 - sob 
BoCiAnK pisze:
Oto następny mój zdobyty rynek


Teraz widze dziwne :oczko:
Czemu zgoliłes wąsy , włosy? wprawiłes szkła kontaktowe ? Do tego widze ,ze przypakowałeś w tym roku przy noszeniu korpusów :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 września 2011, 21:14 - sob 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Ja jako rolnik przeszedłem na Vat na zasadach ogólnych i mogę wystawiać faktury. Prawdopodobnie od nowego roku wejdę na kasę fiskalną więc będe mógł wystawiać paragony lub faktury. Idź do pierwszej lepszej księgowej to Ci wszystko wytłumaczy.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 września 2011, 20:40 - wt 
miodnik pisze:
Czemu zgoliłes wąsy , włosy?

To mój uczeń przecież wiecznie żył nie będę
miodnik pisze:
Do tego widze ,ze przypakowałeś w tym roku przy noszeniu korpusów

ktoś to nosić musi a podobno to dopiero pierwszy z siedmiu Tłustych lat więc z zimie musi jeszcze dopakować by nie wypadł z formy bo uli przybywa
miodnik pisze:
wprawiłes szkła kontaktowe

Nie nadal mam okulary ale nowe bo stare się przy darły od przecierania przy liczeniu kasiory :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 października 2011, 18:08 - wt 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
Mam pytanie do osób które wysyłają miód pocztą w paczkach, jak zabezpieczacie słoiki aby się nie stłukły podczas wysyłki? Wysyłacie zwykłą paczką czy płacicie dodatkowo za opcję ostrożnie?
Wysłałem kilkanaście paczek z miodem i było ok, a tu nagle z ostatniej partii jaką wysłałem pocztą już dwie osoby się odezwały że słoiki doszły potłuczone. Słoiki z miodem okręcałem tekturą każdy z osobna, dodatkowo w kartonie także były dodatkowo obłożone tekturą, bez rzucenia paczką o beton raczej nic by się nie stało. Zamówiłem sobie folię bąbelkową może będzie coś lepiej amortyzować udeżenia. Na allegro jak się patrzę po cenach za wysłanie miodu to nikt nie stosuje droższej opłaty za opcję " ostrożnie".

_________________
http://pasiekawuroczysku.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCC-VqQ ... MLNszDS0EQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 października 2011, 21:23 - wt 
ja bombelkową, dwa razy dookoła, jeszcze nie miałem stłuczki, ale prawdę mówiąc wysłałem tylko kilkanaście paczek - ale nie które duże były - zawsze się martwię czy dojdą całe. Jak będę miał dużo strat to przejdę na plastykowe wiaderka.

wysyłam zwykłą paczkę


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 października 2011, 21:47 - wt 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
I płacisz tylko za zwykłą paczkę czy dopłacasz za opcję "ostrożnie" ?
Ja już dziś dzwoniłem to firmy za plastikowymi wiaderkami, może na przyszły rok zamówię na próbę. Wysyłają pa 300 szt. w paczce. Cena za wiaderko 0,68zł plus wat. Ale jak się pytałem pani czy są wytrzymalsze na uderzenia od słoików szklanych to nic mi nie powiedziała.

_________________
http://pasiekawuroczysku.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCC-VqQ ... MLNszDS0EQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 października 2011, 21:55 - wt 
Raz tylko zapłaciłem za OSTROŻNIE, ale wtedy chyba kosztowało 36 za 8 słoików. zawsze jak mam zamówienie to pytam klienta, ale jak do tej pory tylko jeden sie dał namówić na OSTROŻNIE, tylko muszę dodać ze ja w tym wysyłkowym biznesie jestem nowy i się dopiero uczę.

Wiaderko mysłe ze jest mocniejsze, ale rozmawiałem z kolegami co wysyłają i maja całkiem dobre wyniki, bo jak ktoś sprzedaje 3 tomy i ma tylko jeden zwrot to myślę ze jest OK, zapakuj w bombelkową i myślę ze będzie ok


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 października 2011, 22:00 - wt 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
Dzięki za odpowiedź, już dziś kupiłem na allegro folię bąbelkową i poczekam z następną wysyłką aż przyjdzie. A z plastikami też mi się wydaje że są mniej wrażliwe na udeżenia, coś się zawsze "ugną" a szkło nie :(

_________________
http://pasiekawuroczysku.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCC-VqQ ... MLNszDS0EQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 października 2011, 22:13 - wt 
robi00 pisze:
jak zabezpieczacie słoiki aby się nie stłukły podczas wysyłki? Wysyłacie zwykłą paczką czy płacicie dodatkowo za opcję ostrożnie?

Kolego najlepiej to zamówić sobie pudelka o odpowiednich gabarytach np od 3-10 słoików zarówno 05l jak i 09l masz w takim zestawie
Pudełko kartonowe twarde i wkład z przegrodami
coś na ten styl Obrazek
lub Obrazek
zrobią Ci na życzenie jakie chcesz i co chcesz
Ja słoiki wpierw owijam w ręcznik papierowy poczym w normy woreczek foliowy i to wszystko wkładam w taka paczkę i wio
Co do opłat to jak klient zapłaci to nawet mu taryfą mogę przesłać
choć ostatnio klient zapłacił nawet ubezpieczenie przesyłki co go wyniosło 120 zł (nie wiem czemu ) tak drogo ale sobie zapłacił Widocznie na poczcie lubią podjadać miodek :mniam miodek: :leży_uśmiech:
więcej na ten temat opowie wam qq bo to on podjada :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2011, 07:32 - śr 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
Wydaje mi się że mój miód był nawet lepiej zabezpieczony a mimo wszystko były cztery słoiki w paczce i w każdym słoiku było trzaśnięte dno. Stało się tak w dwóch paczkach które były razem wysyłane na poczcie. Ktoś musiał je rzucic na podłogę bez schylania się .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2011, 08:27 - śr 
robi00 pisze:
Stało się tak w dwóch paczkach które były razem wysyłane na poczcie. Ktoś musiał je rzucic na podłogę bez schylania się .

To temat rzeka sam się kiedyś zastanawiałem gdy w paczce którą wysłałem dno i góra paczki były zabezpieczone dodatkowo 20mm styropianem jak to się stało że środkowe słoiki miały wgniecione wieka i kilka pękło kosztowało mnie to dużo nerwów bo to była duża paczka z dużym zamówieniem ale doszedłem do prawdy Ktoś z paczki na poczcie zrobił sobie podest stojąc na środku uszkodził słoiki wykazały to zdjęcia zawsze paczkę owijam bardzo dokładnie taśmą na której było odgniecenie wzoru podeszwy buta


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2011, 21:18 - śr 

Rejestracja: 19 listopada 2008, 17:49 - śr
Posty: 20
Lokalizacja: miastko
Jaka paczka wytrzyma takie traktowanie :uśmiech:
http://www.youtube.com/watch?v=jHco8Q_4 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=deqQ5Gfs ... re=related


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2011, 21:26 - śr 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
robi00 pisze:
Wydaje mi się że mój miód był nawet lepiej zabezpieczony a mimo wszystko były cztery słoiki w paczce i w każdym słoiku było trzaśnięte dno. Stało się tak w dwóch paczkach które były razem wysyłane na poczcie. Ktoś musiał je rzucic na podłogę bez schylania się .

Słoiki są od różnych producentów i różnej jakości, w niektórych dna jeszcze przed rozlaniem wyglądają jak pęknięte trzeba trochę poszukać i kupić droższe z grubszego i lepszej jakości szkła, a nie patrzeć tylko na cenę byle tańszy słoik, choć niespodzianki mogą się zdarzać zawsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2011, 21:55 - śr 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
andrzej5, Takiego traktowania to rzeczywiście żadne szkło nie wytrzyma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwietnia 2014, 21:23 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Co myslicie zeby wraz z miodem sprzedawac miod pitny ? Czy ktos moze robil takie proby ? Ja od "zawsze" robilem wino więć miód pitny nie będzie jakąś trudnościa a zawsze to poszerzenie asortymentu. Jak w takim przypadku z prawem czy tak samo jak z miodem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwietnia 2014, 21:34 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
atomek0 pisze:
Co myslicie zeby wraz z miodem sprzedawac miod pitny ? Czy ktos moze robil takie proby ? Ja od "zawsze" robilem wino więć miód pitny nie będzie jakąś trudnościa a zawsze to poszerzenie asortymentu. Jak w takim przypadku z prawem czy tak samo jak z miodem?
a koncesję to Ty masz na sprzedaż alkoholu?

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwietnia 2014, 22:11 - pt 
Pawełek. pisze:
a koncesję to Ty masz na sprzedaż alkoholu?

A słyszałeś że można kupić smycz za 1000 zł a psa dostać gratis :wink:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji