FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:46 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 lipca 2011, 15:27 - pt 

Rejestracja: 03 marca 2011, 04:19 - czw
Posty: 173
Lokalizacja: Szczecinek
Do wszystkich pszczelarzy którym 3-5 t miodu schodzi jak ,,ciepłe bułeczki" Napiszcie przykłady pomysły w jaki sposób rozbudować sobie rynek zbytu.

Pomóżcie młodszym pszczelarzom, bo jak Was zabraknie to kto będzie sprzedawał miodek :chytry: :leży_uśmiech:

Myślałem żeby na przykład do każdego słoika przyklejać kopertę a w niej kartka A4 z opisanym miodku, właściwości, kilka ciekawostek o pszczołach itp.

No i wiadomo wizytówka jak na początek na słoiku z numerem kontaktowym. :oczko:

_________________
Pozdrawiam Krzysiek :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 15:38 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
krzysiek115ek,

jak ktoś sprzedaje 3-5 ton miodu to już jest biznes a nie zabawa i po pierwsze trudno oczekiwać, że ktoś będzie podcinał gałąź na której siedzi (to znaczy pokazywał jak pozyskać jego ewentualnych klientów). Poza tym na poziomie biznesu a nie hobby i zabawy, wiedza ma swoją cenę, zwłaszcza taka wiedza :)

Cieszmy się, że chcą się z nami podzielić wiedzą fachową (pszczelarską) a resztę trzeba wychodzić na własnych podeszwach.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 22:10 - pt 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Jeden z warunków jaki musisz spełnić żeby odbiorca był zadowolony to zawartość wody w miodzie według mnie nie może przekraczać 18 % a najlepiej 17% . Następny to urządzenia do pozyskiwania , przechowywania i konfekcjonowania miodu najlepiej jak są z nierdzewki mogą być z plastiku dopuszczonego do kontaktu z żywnością . Przede wszystkim chodzi o to żebyś sprzedawał towar najlepszej jakości a klijenci pomału się znajdą jak kupią u Ciebie dobry towar to już nie będą szukać gdzie indziej. I jeszcze jedno, żeby sprzedać kilka ton miodu w sezonie musisz popracować na to ok 10 lat . Ja przede wszystkim stawiam na jakość miodu jakim handluję i jak narazie przynosi to zamierzone efekty.Pozdrawiam i życzę powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 04:39 - sob 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Jak masz dużo kasy-to:
1.Zamówić reklamę w odpowiedniej firmie(około np 200-300 tysięcy)
2.Publikować w TV (TVP,TVN,Polsat np 3x100 tys)
3.Promocja w marketach(opłata w 1 markecie ok 30-50 tys zł za prospekty i koszty + niska cena) :szok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 08:43 - sob 
Lenin pisze:
Jeden z warunków jaki musisz spełnić żeby odbiorca był zadowolony to zawartość wody w miodzie według mnie nie może przekraczać 18 % a najlepiej 17% .

Zawartość wody OK - ale przede wszystkim miód musi być Prawdziwy i dana odmiana pod właściwą nazwą
Jeżeli klient życzy sobie miód lipowy to ma być lipowy a nie posmak lipy , jeżeli spadziowy to ma być wyszczególniony z jakiej spadzi a nie że w jednym słoiku jest wszystko od liściastej po iglastą czy jakieś mieszniny nie wiadomo co
niejednokrotnie widziałem miód spadziowy podobno był z drzew iglastych a wyglądał jaśniej jak mój wielokwiat :zeby: a ten sam potem miód był pokazywany innemu klientowi jako Superowy Wielokwiat :leży_uśmiech: Czyli w jednym słoiku Masło Maślane
Lenin pisze:
Następny to urządzenia do pozyskiwania , przechowywania i konfekcjonowania miodu najlepiej jak są z nierdzewki mogą być z plastiku dopuszczonego do kontaktu z żywnością

Klienta kupującego produkt np na targowicy czy innej imprezie Nie Interesuje jak ktoś pozyskuje te produkty
Interesuje go za to Wygląd estetyka opakowania produktu , smak ,kolor i konsystencja , przy sprzedaży dużą uwagę przyciąga degustacja tylko że ta musi się pokrywać z zawartością proponowanego opakowania
kazik11 pisze:
Jak masz dużo kasy-to:Publikować w TV (TVP,TVN,Polsat

Nie wiem czy te 3 tony by wystarczyły na gaże dla reżysera spotu reklamowego :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 11:30 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
BoCiAnK, dodam tylko, że potężnym narzędziem jest internet i można go dobrze wykorzystać. Trrzeba więc na pewno stworzyć własną stronę internetową z pomysłem i stylem. Klient ktory obejrzy sobie w domu twoja pasieke bedzie chcial przyjechac do ciebie i kupic. Ludzie teraz chca wiedziec co kupuja i poszerza sie bardzo swiadomosc klientow

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 17:17 - sob 
adidar pisze:
BoCiAnK, dodam tylko, że potężnym narzędziem jest internet i można go dobrze wykorzystać. Trrzeba więc na pewno stworzyć własną stronę internetową z pomysłem i stylem. Klient ktory obejrzy sobie w domu twoja pasieke bedzie chcial przyjechac do ciebie i kupic. Ludzie teraz chca wiedziec co kupuja i poszerza sie bardzo swiadomosc klientow


A Tu Akurat masz 120% racji Dzięki Cordovanowi za przemeblowania na mojej Stronie
www.pasiekaambrozja.pl Odpaliłem nowy przez Przemka zrobiony Sklepik
http://www.pasiekaambrozja.pl/nsklep/cms.php?id_cms=4 odpowiednie zgranie Etykiet z informacją o stronie klient nie musi jeździć po 1czy 10 słoików wystarczy ze zloży stosowne zamówienie ;-)
Oprócz tego trzeba pokazać się na rynku i nie czaić się stanąć wraz z potentatami ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 18:47 - sob 

Rejestracja: 03 marca 2011, 04:19 - czw
Posty: 173
Lokalizacja: Szczecinek
Bogdan gdybym ja miał takie stoisko i taką córkę to nie miał bym problemu ze sprzedażą :)) tu nie chodzi o smak Twojego miodu tylko o to że Córa przyciąga klientów !!!! Ja to wiem :)

_________________
Pozdrawiam Krzysiek :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 18:54 - sob 
krzysiek115ek pisze:
tu nie chodzi o smak Twojego miodu tylko o to że Córa przyciąga klientów


Fakt, śliczna młoda kobieta, miałem okazję poznać osobiście i gdyby nie to, że ja już z simlock na dłoni i ona też zajęta może i bym był Bogdana zięciem i kolegom w jednym he he (jak by mnie zechciała :bosie: :oczko: ). Wtedy byśmy i z 500-set pniową pasiekę mogli poprowadzić razem. :uśmiech: :uśmiech: :uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 18:57 - sob 
BoCiAnK pisze:
Dzięki Cordovanowi za przemeblowania na mojej Stronie
www.pasiekaambrozja.pl


Troszkę pozmieniane względem starej wersji strony głównej.

BoCiAnK pisze:
Odpaliłem nowy przez Przemka zrobiony Sklepik
http://www.pasiekaambrozj...ms.php?id_cms=4


Ten z pewnością jest bardziej profesjonalny od poprzedniego jeśli chodzi o obsługę klienta no i przede wszystkim łatwo dostępny w czytelności dla klientów a to ważna sprawa w dobie sprzedaży w internecie. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 21:14 - sob 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
CHodziło mi o to że jak ktoś będzie wirował miód w ocynku i to lekko skorodowanym , przechowywał w nieszczelnej beczce i w zmiennej temp. to nic z tego nie będzie choćby była to lipa czy spadż ze złotych drzew i nosiła j ą pszczoła najlepszej rasy i super wydajności. Po prostu nie tędy droga. Oczywiście podałem tu skrajny przypadek ale niestety jeszcze się zdarzają i pszczlarz się dziwi ,że miodu nie może sprzedać.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 21:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja mam miodarkę z ocynku i nie narzekam na sprzedaż i jakość miodu. Pomalowałem lakierem spożywczym i pewnie jeszcze pohula kilka lat.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 21:39 - sob 
Lenin pisze:
CHodziło mi o to że jak ktoś będzie wirował miód w ocynku i to lekko skorodowanym , przechowywał w nieszczelnej beczce i w zmiennej temp.

A wiesz ilu jeszcze pszczelarzy wiruje miód w ocynku :szok: i w byle szopce i jeszcze będzie długo tak wirować
Miodu się nie da przechowywać w dziurawej beczce bo się wyleje ;-)
Lenin :leży_uśmiech: Dobrze że komunę szlak trafił bo byś dziś wirował w dębowej miodarce :wnerw: samo róbce bo za komucha nawet ocynku jak nie miałeś znajomości nie szło kupić .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 21:47 - sob 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Pomalowałeś miecio i bardzo dobrze że pomalowałeś . pisząc o miodarkach ocynkowych miałem na myśli tych co nie pomalowali.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 21:53 - sob 
BoCiAnK pisze:
Miodu się nie da przechowywać w dziurawej beczce bo się wyleje ;-)


Nieszczelna beczka ,a dziurwa to 2 rózne rzeczy :oczko:
Wilgotność ponad 90% , miód dostaje wode i dupa mokra ile mozna przechowywać w takich warunkach miesiąc?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 22:01 - sob 
KOBER pisze:
Nieszczelna beczka ,a dziurwa to 2 rózne rzeczy

NO -OK a jak przez nieszczelną nalezą mrówki - to miodek wyniosą i ani miodu ani kasy :leży_uśmiech:
Raz w dużej firmie widziałem taką nieszczelną beczułkę za starą chałupą co to ją teraz na skansen przerobili była tam beczka z 200l nie jedna ale w jednej był kożuszek z mrówek ;-) taki z 10cm ciekawe czy ją przecedzili czy wylali :bosie:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 22:06 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zrobili miód pitny a mrówki na przegrychę:)

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 22:07 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Podstawa marketingu miodu: nauczyć się pozyskiwać miody odmianowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 22:15 - sob 
Cytuj:
NO -OK a jak przez nieszczelną nalezą mrówki - to miodek wyniosą i ani miodu ani kasy :leży_uśmiech:
Raz w dużej firmie widziałem taką nieszczelną beczułkę za starą chałupą co to ją teraz na skansen przerobili była tam beczka z 200l nie jedna ale w jednej był kożuszek z mrówek ;-) taki z 10cm ciekawe czy ją przecedzili czy wylali :bosie:


Mrówki, pszczoły ,larwy pszczele, szczypawice wszystko zostanie na sitach , pompa i heja naprzód. :oczko:

Jak trafisz na dobre beczki to i 8 l miodu zostanie w beczce jednym słowem marnotrawstwo.
Dlatego w skupach miód jest taki tani . :szok:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 22:15 - sob 
minikron pisze:
Podstawa marketingu miodu: nauczyć się pozyskiwać miody odmianowe.

Tak Tomku to podstawa mieć na stole co zaoferować klientowi każdy miód ma inne właściwości smakowe i walory lecznicze klienta trzeba zachęcić zaproponować mu przedstawić wiele żeby aby od stoiska nie odszedł z próżnymi rękoma a potem taki klient wraca zawsze wracają ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 lipca 2011, 21:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
krzysiek115ek pisze:
w jaki sposób rozbudować sobie rynek zbytu.
od razu rynku nie rozbudujesz żebyś nawet i na głowie stawał ( do góry d....ą ) rynek buduje się latami a resztę to już Ci koledzy napisali

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sierpnia 2011, 08:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Do zbudowania ''łasnego rynku zbytu'' albo do znalezienia własnej niszy na tym rynku wystarczy: wiedza,umiejętność jej wykożystania,dobry produkt,fart,cierpliwość,czas, to tylko tyle lub aż tyle jednemu zajmuje to kilka lat,innemu dłużej a niektórzy nieosiągną tego do końca życia.
Nie ma prostej recepty,dużo zależy od osobistych predyspozycj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sierpnia 2011, 16:30 - pn 

Rejestracja: 03 marca 2011, 04:19 - czw
Posty: 173
Lokalizacja: Szczecinek
Ale temat się rozwinął :brawo: :))) Zapraszam do dalszej dyskusji :))))

_________________
Pozdrawiam Krzysiek :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sierpnia 2011, 16:48 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
u mnie w firmie (w ktorej pracuje) wiekszosc ludzi to pracownicy biurowi z miasta, bez mozliwosci codziennego zakupu miodu z pierwszej reki. wiekszosc osob kupuje kiepskiej jakosci, wiecznie plynne miodki w supermarketach. Wiec jak jedna kolezanka przynosi litrowe sloje miodu (notabene 0.9l) bez etykiet, za to w wiklinowym koszu , takie swojskie - to te miodki rozchodza sie w mgnieniu oka.
Bez reklamy w tv (jak to ktos proponowal), bez specjalnych nakladow ale tak poprostu z reki do reki , ludzie kupuja po 4 sloje , albo 5 bo jeszcze dla sasiadki z klatki obok.
Nie pytalem sie ile ona w roku sprzedaje , ale wiem ze jak ktos sie pytal na jesieni w zeszlym roku to juz miala tylko na uzytek wlasny.

oczywiscie zeby nie bylo, nie mam na mysli 3,5 tony , bo takie ilosci to chyba tylko przetwornie skupuja.

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sierpnia 2011, 18:53 - pn 
A ja nadal twierdzę Prawdziwy Dobry Miód + Odpowiednia Reklama = Nie zły interes
trzeba tylko Ciut poświęcić czasu no na takie >> Coś << ;-)
Jak nie jedno to > Drugie << a jak będzie trzeba to tu nie ma ograniczeń :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 sierpnia 2011, 23:11 - pn 

Rejestracja: 22 marca 2011, 11:20 - wt
Posty: 427
Lokalizacja: Ponidzie
zacznij od najbliższych otaczających sąsiadów - z propozycja ze masz miodek wiadomo ze "oko " było na to co robisz -Tak sobie robisz dobrą renomę w okolicy - czasem dobrze jest tu i tam taki mały słoiczek niby to zostawić przez "nieuwagę"{rzecz jasna twoja etykieta ma być na słoiczku a tam nr telefonu} i tak się chłopaku dorobisz klienteli a jak będziesz miał dobry towar to klienci sami będą Ciebie szukać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sierpnia 2011, 23:13 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
W drugim linku popraw ten "Miód z pyłkiem kwitowym", bo się nieładnie kojarzy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sierpnia 2011, 23:40 - pn 
Bogdan juz nie ma w ofercie miodu kremowanego :mniam miodek: a taki amerykański był...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 sierpnia 2011, 16:10 - wt 

Rejestracja: 15 grudnia 2009, 15:40 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: Mielec
U mnie w gospodarstwie rozporawadzam miód na kilka sposobów

1 facet stoi z moim miodem na targowisku przez okrągły roczek sprzedając miód a przy tym swoje drobne produkty, słoiki, fajki, czekolady itd.
Miód daję do 5 sklepach w moim mieście nie jest to jakieś szczególnie wielke źródło zbytu może bardziej promocji bo miód jest droższy niż u mnie w domu i kto kupi 1 w sklepie pózniej pojawia się u mnie w drzwiach.
Dożynki, festyny, itd tutaj już sam jeżdżę mniej więcej od połowy sierpnia do lutego- marca na dobrej imprezie z fajna pogodą moża sprzedać miodu w granicach 3 tys.
Sprzedaż bezpośrednia w domu, przez znajomych i znajomych znajomych, w okresie zimowo jesiennym nie ma dnia by 2 osoby nie wzieły miodu praktycznie szczególnie w okresie światecznym.

O miodzie trzeba gadać i gadać, zachwalać jego walory dawać ludziom wizytówki, mieć przy sobie kilka zdjęć z pasiek, organizować degustacje, chwalić, chwalić i jeszcze 1 zachwalać. Nie jadnokrotnie widząć młodych małżonków z dzieckiem kupujących miód chwalę ich słowami że mało jest teraz rodziców dbających o zdrowy rozwój swojego dziecka wielu z nich woli zakupić taniego snikersa dla pociechy po tych słowach dorzucam małego słonika z wosku i klient jest nasz.

Systematyczność w tym co sie robi, np reguralne wyjazdy na targowiska ręce czyste ( żeby nie były w kicie :):) i sprzedaż rośnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sierpnia 2011, 16:23 - wt 
adzik6 pisze:

O miodzie trzeba gadać i gadać,

święta racja

adzik6 pisze:
Systematyczność w tym co się robi, np regularne wyjazdy na targowiska ręce czyste ( żeby nie były w kicie :):) i sprzedaż rośnie


dodał bym, że zęby tez trzeba dobrze wyszczotkować :oczko: .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 sierpnia 2011, 16:32 - wt 

Rejestracja: 15 grudnia 2009, 15:40 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: Mielec
Tomekmiodek pisze:
dodał bym, że zęby tez trzeba dobrze wyszczotkować :oczko: .


to już zależy od metrażu stołu powyżej 80 cm szerokości nieświeży "chuch" nie dolatuje do klienta hehe, po niżej tej magicznej bariery niezbędne jest rówierz systematyczne szczotkowanie co łączy się z dodatkowymi kosztami zakupu pasty do zębów oraz amortyzacją szczoteczki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sierpnia 2011, 23:29 - śr 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
Bociank czy przez ten sklep in ternetowy sprzedaje sie troche miodu, mysle o zalozeniu takiego sklepu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 09:23 - czw 
IMKERTECHNIK pisze:
Bociank czy przez ten sklep in ternetowy sprzedaje sie troche miodu, mysle o zalozeniu takiego sklepu

Przez Ten co wstawiłem wyżej nie to tylko reklamówka dla zwiększenia linków ;-)
Ale przez >>>> Ten <<<<< Tak
Jasne załóż ;-) jak tego nie zrobisz to się nie dowiesz ;-) No nie od zaraz będziesz co dzień latał po 2 razy na pocztę ale z czasem 2 razy w tygodniu woził paczki samochodem czasami po 1-2 słoiczki a czasami Paki po 10 i więcej
Powodzenia :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 10:39 - czw 
Właśnie sprawdzałem w Google słowo "miód" i moja strona jest na 20 miejscu(druga strona) - to za daleko. Ambrozji nie widziałem w pierwszej 50, i mimo to robi sprzedaż. Strony które znajdują się na pierwszej stronie na słowo miód, muszą generować niezłe zyski - szczerze w to wierze.

W tym roku będę zimował więcej rodzin, po to by w następnym roku sprzedawać nadwyżki miodu w internecie, a w miedzy czasie wbije się na to pierwsze miejsce w Google - może się opłaci.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 10:41 - czw 

Rejestracja: 15 grudnia 2009, 15:40 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: Mielec
BoCiAnK pisze:
No nie od zaraz będziesz co dzień latał po 2 razy na pocztę ale z czasem 2 razy w tygodniu woził paczki samochodem czasami po 1-2 słoiczki a czasami Paki po 10 i więcej
Powodzenia :oczko:


Zastanawiam się jaki typ wysyłki wybierasz wysyłając miód?? Nie znam sie dokładnie na tym ale podobno są jakieś przesyłki ubezpieczone ale czy klient jest gotowy zapłacić za nią tyle co za słoik miodu?? Kiedyś wysyłałem miód w pojemnikach zbiorczych po 10 l ale niestety spotkałem się z tym że czasami przychodziły z powrotem w innych naczyniach bo niby pękły itd?? Może teraz się coś zmieniło??

Ile dla przykładu kosztuje wysłanie dobrze zabezpieczonego słoika miodu??
pozdrawiam adzik6


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 14:44 - czw 
Tomekmiodek pisze:
Ambrozji nie widziałem w pierwszej 50,

Zacznij od tego że potencjalny klient nie wpisuje w google sława Miód
a jak już to np Miód + odmiana np mniszek przeważnie wpisują miód pszczeli Gogle to ruchoma indeksacja raz się jest na czele a raz się spada
Ty szukałeś Ambrozji a nie szukałeś miodu z Ambrozji ;-) poszukaj Ogłoszeń a i stronę znajdziesz i nie koniecznie musi to być Domena może być i Blog ;-)
adzik6 pisze:
Zastanawiam się jaki typ wysyłki wybierasz wysyłając miód??

Tylko Poczta Polska
adzik6 pisze:
czy klient jest gotowy zapłacić za nią tyle co za słoik miodu??


masz przelicznik wagowy najmniejsza cena to 10zł
adzik6 pisze:
Kiedyś wysyłałem miód w pojemnikach zbiorczych po 10 l ale niestety spotkałem się z tym że czasami przychodziły z powrotem w innych naczyniach bo niby pękły itd?? Może teraz się coś zmieniło??

Paczka Ma być tak zapakowana by nie było zniszczeń (pęknięć naczyń słoik/wiadro itp ) Jeżeli ulegnie uszkodzeniu nie z winy wysyłającego to po prostu nie bierze się odpowiedzialności za pocztę
Jeszcze Mi się nie zdarzyło by coś pękło i rozlało się , raz kiedyś klient stwierdził że słoik pękł i miód się wylał do wnętrza paczki :leży_uśmiech: poprosiłem o zwrot bo wiedziałem że to nie możliwe żeby miód twardy jak kamień mógł się wylać na tym dyskusja się zakończyła ;-) słoiki są opakowanie w folii z bąbelkami to zawsze wkładam na końcu do jednorazowej reklamówki i szczelnie zawijam taśmą oprócz tego odpowiednie przegrody w paczce a czasami nawet dno i góra paczki w styropianie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 15:05 - czw 
Tomekmiodek pisze:
Właśnie sprawdzałem w Google słowo "miód" i moja strona jest na 20 miejscu(druga strona) - to za daleko. Ambrozji nie widziałem w pierwszej 50


Nowy sklepik osadziłem w sieci w niedzielę, wpisz sobie słowa miód mniszkowy, miód wielokwiatowy, miód spadziowy albo miód kremowy (już na pierwszej stronie w google) - zobacz na których stronach jest sklepik w sieci od niedzieli czyli po 4 dniach istnienia. Do tygodnia będzie na pierwszych stronach wśród pierwszych 10 w rankingu w każdej kategorii, podobnie będzie z wpisywaniem słowa miód czy miód pszczeli. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 15:23 - czw 
BoCiAnK pisze:
Tomekmiodek pisze:
Ambrozji nie widziałem w pierwszej 50,

Zacznij od tego że potencjalny klient nie wpisuje w google sława Miód
a jak już to np Miód + odmiana np mniszek przeważnie wpisują miód pszczeli Gogle to ruchoma indeksacja raz się jest na czele a raz się spada

Już sprawdzam dla Ciebie trendy w wyszukiwarce Google.

miód wielokwiatowy - 4 400 szukań miesięcznie
miód pszczeli - 1 600
miód spadziowy - 4 400
miód z mniszka -2 900

i tak dale nie chceń mi się tego kopiować ale jak Cie to interesuje to prześle Ci to na maila.
Ale tu Cie zaskoczę, bo samo słowo "miód" jest szukane 201 000 na miesiąc, to trochę inaczej jak Myślałeś. Ja będę ustawiał swoja stronę na słowo miód, a a takie frazy jak miód z mniszka to się same zrobią.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 15:24 - czw 
Cordovan pisze:
Tomekmiodek pisze:
Właśnie sprawdzałem w Google słowo "miód" i moja strona jest na 20 miejscu(druga strona) - to za daleko. Ambrozji nie widziałem w pierwszej 50


Nowy sklepik osadziłem w sieci w niedzielę, wpisz sobie słowa miód mniszkowy, miód wielokwiatowy, miód spadziowy albo miód kremowy (już na pierwszej stronie w google) - zobacz na których stronach jest sklepik w sieci od niedzieli czyli po 4 dniach istnienia. Do tygodnia będzie na pierwszych stronach wśród pierwszych 10 w rankingu w każdej kategorii, podobnie będzie z wpisywaniem słowa miód czy miód pszczeli. :oczko:

Widziałem :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 15:39 - czw 
Cordovan pisze:
Do tygodnia będzie na pierwszych stronach wśród pierwszych 10 w rankingu w każdej kategorii, podobnie będzie z wpisywaniem słowa miód czy miód pszczeli.

Nie Pierdziel bo oprócz nalewania i pakowania miodu mam inne zajęcia :leży_uśmiech:
a kto na pocztę gonił będzie Hmmmmmm :bosie:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 15:46 - czw 
BoCiAnK pisze:
Nie Pierdziel bo oprócz nalewania i pakowania miodu mam inne zajęcia :leży_uśmiech:
a kto na pocztę gonił będzie Hmmmmmm


Bartka zatrudnisz na pół etatu. :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2011, 14:31 - sob 
http://www.plastech.pl/katalog-firm/fir ... stimex-Bis

Tu znalazłem wiaderka plastikowe na miód, wydaje mi się, że do wysyłki miodu super sprawa - czy ktoś ich używa? .

Jak wysyłacie miód? w szkle? co do szklanych słoików mam pewne obawy.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2011, 15:22 - śr 
Nareszcie,, na mojej stronie jak na razie nie ma wzmianki, ze sprzedaje miód, wcześniej otrzymałem kilka maili odnośnie zakupu miodu, ale nigdy na to nie odpowiadałem. ale na te ostatnie dwa maile (5 a drugi 8 słoików), co otrzymałem w ten weekend odpowiedziałem BINGO, dziś na moim koncie pojawiły się 2 wpłaty, to działa.
W moim lokalnym sklepiku sprzedaż lekko zwolniła, ostatnie 3 dni sprzedałem tylko 2 słoiki - ale tak zawsze było, ludziska się zaopatrzyły i na razie cisza, następne większe brania będą listopad grudzień.
Sprzedaż wysyłkowa ma swoje wady, pakowanie zabiera trochę czasu, dlatego zastanawiam się czy z tego powodu nie należy podnieść lekko ceny, z 25zl na 28 za 0,9.
Internet może być pomocnym narzędziem dla każdej pasieki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2011, 18:35 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Tomekmiodek pisze:
Sprzedaż wysyłkowa ma swoje wady, pakowanie zabiera trochę czasu, dlatego zastanawiam się czy z tego powodu nie należy podnieść lekko ceny, z 25zl na 28 za 0,9.
Internet może być pomocnym narzędziem dla każdej pasieki.

Spokojnie możesz spróbować ceny 35zł/słoik.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2011, 19:05 - śr 
17 kilometrów od mojej farmy jest 2 pszczelarzy (wcale nie mali) sprzedają po 20zl. lokalnie nie mam szans nawet na 30zl. a w sprzedaży internetowej miodu, to te paczki dzisiaj są moimi pierwszymi paczkami w mojej pszczelarskiej karierze. jak wycykam co i jak, to zacznę lepiej kasować, sam nie wiem, to początek. Prawdę mówiąc to zostało mi około 700 słoików 0.9 - niema za bardzo czym handlowiec - wiec może zaryzykuje na początek 30pln, 35 tak jak Wojtek piszesz to by było marzenie, ale z drugiej strony na allegro jest pełno miodu po 25.

Sprzedaż internetowa miodu zaświtała mi w głowie jakieś miesiąc temu, nawet nie mam jeszcze sklepu zainstalowanego na stronie, ostatnio przeglądałem masę skryptów i nic sensownego nie mogę znaleźć, i zacząłem pisać swój skrypt, pochwale się nim za jakiś tydzień


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2011, 20:54 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Praktycznie cały swój miód sprzedaję na Allegro i już dawno doszedłem do wniosku, że cena ma niewielki wpływ na ilość sprzedanych słoików.
Zauważ, że te tanie miody nie mają wzięcia. W tym roku faktycznie miodu jest więcej, ale te 30 pln za 0,9 to minimum... Ludzie z miast mają kasę i przeświadczenie, że dobre musi kosztować. Tanie jest podejrzane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2011, 23:07 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
minikron pisze:
Ludzie z miast mają kasę i przeświadczenie, że dobre musi kosztować. Tanie jest podejrzane.

Ciekawa teoria


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2011, 23:25 - śr 
No to niezle sie obłowiliscie w miesiac czasu sprzedać 10 słoików :mniam miodek:
Mi jak na razie idzie tez kiepsko sprzedałem dopiero 2 tony :foch:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2011, 07:16 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
Tomek a jest sens pisania sklepu od nowa ? jest ich tyle darmowych i mają ogromną możliwość konfiguracji + sporo wtyczek. Prawie wszystkie mają moduł płatności - przetestowany i wiadomo ze na pewno pieniądze trafią na Twoje konto.

Jeśli chodzi o wiaderka to nie wiem czy ten pomysł chwyci. Klienci chcą widzieć co kupują, jaki kolor ma miód, jaką konsystencję. Zwykły słoik to zapewnia, a przez plastik to raczej nic nie zobaczą.

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2011, 12:14 - czw 
pewex pisze:
Tomek a jest sens pisania sklepu od nowa ? jest ich tyle darmowych i mają ogromną możliwość konfiguracji + sporo wtyczek. Prawie wszystkie mają moduł płatności - przetestowany i wiadomo ze na pewno pieniądze trafią na Twoje konto.

Jeśli chodzi o wiaderka to nie wiem czy ten pomysł chwyci. Klienci chcą widzieć co kupują, jaki kolor ma miód, jaką konsystencję. Zwykły słoik to zapewnia, a przez plastik to raczej nic nie zobaczą.


W moim odczuciu jest, napisania mojego sklepu zajęło 1h, teraz tylko testuje, a te darmowe skrypty o których wspominasz, to mi się nie podobają. mam tylko jeden produkt - miód, i dlatego potrzebuje coś przyjaznego ma miarę mojej działalności. pewnie orientujesz się jak to się przekłada na sprzedaż, wielu właścicieli sklepów internetowych zastanawia się, dlaczego ich produkty świetnie sprzedają się na allegro a na ich stronach ZASTÓJ, bo maja zły skrypt :oczko: , ale ja się tu nie będę wymądrzał w tej kwestii, niech każdy robi jak chce.

Wiaderka są tez przezroczyste


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji