FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 17:14 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 czerwca 2008, 08:26 - sob 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
Przeżyłem ostatnio szok wiedzy.

Otóż spotkałem najpierw jednego a potem drugiego autora książek o apiterapii a właściwie o recepturach z udziałem produktow pszczelich i w rozmowie wyszło że mimo takiego zajęcia autorzy Ci nigdy nie leczyli miodem i produktami pszczelimi. Jak zacząłem potem analizować ich treści i to w kilku książkach to znalazłem li tylko receptury dr Jarwisa- no i kilku innych- wcześniejszych apiterapeutów; Jojrisza, Zacharewicza,Michajłowa Fiszera i. A zwracałem się do nich z pytaniami dotyczących szczegółów np miodolecznictwa - jedyną sensowną odpowiedź jaką usłyszałem to NIE WIEM. Jak dalece poszła chęć zarabiania pieniędzy za wszelką cenę ? Rozmowę z ich autorami wszcząłem z powodu zamieszczonych w tych książkach informacji sprzecznych z moimi doświadczeniami - na te tematy nie potrafili nic powiedzieć. Moim autorytetem jest w polsce prof. STOJKO - korzystam z jego opracowań dotyczących właściwości produktów pszczelich - Ciekawe czy on leczy i ma praktyczną wiedzę na temat wpływu tych produktów na organizm człowieka- czy praktykuje tylko na zwierzętach- jako specjalista weterynarz. Podejmuję właśnie starania o kontakt z nim, ale z jakiegoś powodu jest to trudne.

Poszukuję specjalistów od apiterapii-

W najbliższym czasie mam zamiar opublikwać swoje dokonania w tym zakresie, lecz nie mogę w Polsce znaleźć nikogo kto ten temat drąży analitycznie i byłby lekarzem, jeśli ktokolwiek ma wiedzę na ten temat to proszę o kontakt lub podanie namiarów na osobę która sie ty zajmuje.

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 czerwca 2008, 23:31 - ndz 
Z tego co wiem to służę radą:
Śląska Akademia Medyczna
PRZEDSTAWICIELE Z GRUPY PROFESORÓW I DOKTORÓW HABILITOWANYCH kadencja 2005-2008

1/ Wydział Lekarski w Zabrzu
Prof. dr hab. Józef DZIELICKI
Prof. dr hab. Władysław GRZESZCZAK
Prof. dr hab. Wojciech PLUSKIEWICZ
Prof. dr hab. Lech POLOŃSKI
Dr hab. n. med. Lidia POSTEK-STEFAŃSKA

2/ Wydział Lekarski w Katowicach
Prof. dr hab. Marcin KAMIŃSKI
Prof. dr hab. Michał TENDERA
Prof. dr hab. Władysław PIERZCHAŁA
Prof. dr hab. Andrzej WIĘCEK
Prof. dr hab. Barbara ZAHORSKA-MARKIEWICZ

3/ Wydział Farmaceutyczny
Dr hab.n.biol. Krystyna TRZEPIETOWSKA-STĘPIEŃ prof. nadzw . ŚAM
Prof. dr hab. Artur STOJKO
Prof. dr hab. Maria WARDAS

Byłem na jego wykladzie i z tego co zrozumiałem to zajmuje się leczeniem ludzi.


Na górę
  
 
 Tytuł: Podziękowania
Post: 18 czerwca 2008, 09:03 - śr 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
Wielkie dzięki !!!
Skorzystam na pewno wiele, ale z podanych nazwisk część osób zajmuje się tylko jej wycinkiem, przy okazji różnych prac naukowych - daleko odbiegających od apiterapii kompleksowej- dotyczy to np 3 osób, ale spróbuję nawiązać kontakty, a szczególnie z jednym z podanych profesorów, nazwisko jego przewinęło się dawniej właśnie z zakresu który mnie interesuje.
Jeszcze raz wielkie dzięki.

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lipca 2008, 22:22 - sob 

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:10 - czw
Posty: 53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witam!
Proponuję koledze Sabard kontakt z
dr Edwardem Kałużnym,
"APIHERBA", Wytwórnia Leków Naturalnych
ul. Skłodowskiej-Curie 34
64-100 Leszno
tel.: 065 520 74 86
http://www.apiherba.pl
Z poważaniem oro54


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Kałużny
Post: 25 lipca 2008, 08:18 - pt 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
Znam opracowania dr Kałużnego i z nich korzystam także-jednak nasze zainteresowania i praktyka są różne . Specjaliści od apiterapii zajmuję się tym tematem li tylko od strony klinicznej, natomiast mnie zajmuje wpływ produktów pszczelich na pasmowy przebieg zjawisk w organiźmie wpływający na poprawę metabolizmu człowieka do tego stopnia że normalizują się wszystkie procesy życiowe i tak oczywiście pojedyncze zabiegi interesują mnie bardzo lecz w większości są powieleniem osiągnięć dr Jarwisa i publikowane w znanych mi opracowaniach. Piszac o tym że niektórzy autorzy książek o apiterapii nie leczą ludzi napisałem pod wpływem dwóch spotkań na których pytałem o niektóre problemy - np czy rutyna z miodu gryczanego jest wchłaniana przez skórę - według moich spostrzeżeń tak , ale jak dotąd na te i szereg innych tematów nasi apiterapeuci nie maja wiedzy. Lecząc u siebie chorobę serca ,chorobę wrzodowa, nerwice, a na zwenątrz, nieuleczalne rany skóry, cukrzyce - wstrzymując stwardnienie rozsiane, i wiele innych przypadłości dochodzę do przekonania że przy pomocy produktów pszczelich uzupełniając je produktami pochodzenia zwierzęcego -organizm ludzki można doprowadzić do idealnego metabolizmu- bo jak dotąd w swoich praktykach u ludzi którzy podporządkowują się nie mam niepowodzeń , lecz by to robić skutecznie potrzebuję wiedzy bo nie jestem lekarzem. W zasadzie moje działania nie wykraczają poza temat higieny żywienia i takimi pozostaną, ponieważ kliniczne podejście do produktów pszczelich w większości uważam za błąd w sztuce - to jest niepotrzebne!!!. Jesli chodzi o publikacje krajowe to chyba mam komplet- jednak interesujących mnie tematów brak. Skorzystałem w większości z wskazówek kolegów i niestety wszędzie jest parawie to samo o czym pisał Jarwis , a jarwis wiedział dużo - Bardzo dużo więcej. Tematy Jarwisa dotyczące leczenia niektórych przypadków uznanych za nieuleczalne np nowotwory w apiterapii w Polsce praktycznie nie istnieją . a jeśli się pojawiają to tylko jako ciekawostka - bez szczegółowego wskazania zasad. W opracowaniach wszystkich brak szczegółowych tematów dotyczących szczegółów wpływu produktów pszczelich na organizm człowieka a w tym instruktarzu dot szczegółowej profilaktyki z udziałem produktów pszczelich . Zwraca się za mocna uwagę na receptury z udziałem produktów pszczelich z mieszankami ziół leczniczych . Praktyki te uważam za szkodliwe- możliwe do zastosowania tylko przez lekarzy. Uważam że tak jak przestrzegał Jarwis wszystkie zioła są lekami i potrzebny jest nadzór medyczny przy długotrwałym ich stosowaniu, Natomiast do miodu pyłku i propolisy nie odnosi się pojęcie przedawkowania. Ponadto Od strony medycznej podejście do leczenia ziołami polega na krańcowo innych zasadach niż ten zakres apiterapii który stosuję , a który polega na tym że organizmowi podaje się wszystko potrzebne w metaboliźmie, a organizm własnymi siłami regeneruje wszystko od wątroby począwszy. Jest to proces długi ale jak dotąd nie mam niepowodzeń - zresztą zgodnie z tym co opracował i opisał dr Jarwis leczący ludzi -przypadki uznane za nieuleczalne - uzyskując ponad 90% wyleczalności trwałej. Miał własną klinikę w miejscowości WERMONT - na pograniczu Kanady i USA.
Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki - skorzystam z następnych.

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lipca 2008, 14:48 - pt 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
proponuje sprawdzic dwa nazwiska:
dr Constantin Neascu -kierownik rumunskiego centrum apiterapi
dr Stefan Stagnaciu ktory jest współautorem z panią Elfi Hartenstein książki Leki z pszczelej apteki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji