FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:42 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29 stycznia 2009, 15:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Myślę, że warto umieścić ten temat.
Może w ramach rozwinięcia.
Może w celu pokazania wizerunku.
A może dla "ducha".

Pszczelarze - artyści w jednym miejscu będą mieli zdjęcia, rysunki, ryciny, rzeźby itp.
Będzie się na czym wzorować.

Ja postaram się umieścić zdjęcia jakie posiadam lub znajdę w internecie na ten temat.
Proszę również innych kolegów i koleżanki o umieszczanie zdjęć, opisów i wszystkiego, w ramach rozszerzania tematu.

Pierwsze wzmianki które znalazłem:

Jasna Góra

część artykułu:
(...)
W 16. Pielgrzymce Pszczelarzy, trwającej w dniach 6-7 grudnia na Jasnej Górze, modliło się ok. 2 tys. osób z Polski oraz delegacje pszczelarzy z Białorusi, Niemiec i Słowacji.

Po raz pierwszy pszczelarze przywieźli ze sobą obraz olejny przedstawiający Maryję tytułowaną Królową Pszczół – Maria Regina Apium. Obraz namalował Marek Szymański, artysta z Zielonej Góry. Przedstawienie poświęcił bp Józef Pazdur w bazylice oleśnickiej w dniu 17 września br. podczas 22. Ogólnopolskich Dni Pszczelarza.

„Matka Boża jest czczona pod wieloma wezwaniami, a od kilku miesięcy także pod wezwaniem ‘Matka Boża Królowa Pszczół’ – wyjaśnia ks. prał. Eugeniusz Marciniak, krajowy kapelan pszczelarzy – Mam nadzieję, że jest to początek kultu Matki Bożej pod tym wezwaniem. Być może jesteśmy świadkami historycznej chwili, kiedy rodzi się nowy tytuł. Byłoby to dla nas wielkim zaszczytem, że powstał on na naszym gruncie wśród polskich pszczelarzy”.
(...)
I jeszcze 2 linki WZP Katowice.
1
2


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2009, 15:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
znalazłem
to
olej na płótnie 55x45 namalowany w 2002 rokuźródło

i wstawiam plik
oraz
zdjęcie płaskorzeźby - od Sułkowskiego

źródło tu


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2009, 10:50 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Trochę opisów znalazłem w tym temacie, umieszczam linki.
Obraz - wizerunek przechodził perypetie, ale historia to historia.

http://www.szymarmal.pl/

http://www.gazeta.olawa.pl/archiwum/200 ... /50wy3.htm

http://www.schwiebus.pl/forum.php?cmd=s ... 6&pg=0#508

http://www.pasieka.kosobudz.eu/

http://80.55.90.146/dzien/index.php?akc ... ydanie=157

http://www.opocznianie.pl/archiwum.php? ... om=&ucat=&

http://www.rycerz.franciszkanie.pl/2008 ... r=12&id=10

http://www.rycerz.franciszkanie.pl/2008 ... r=05&id=12

http://blog.wiara.pl/wieniu/2007/01/31/ ... a-apium-2/

http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedz ... 502&nr=153

http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedz ... 0449&nr=18

http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,4 ... 34150.html

http://www.radiojasnagora.pl/index1.php ... =ok&id=143

http://195.94.209.198/artykul_w_niedzie ... 00452&nr=7


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2009, 17:18 - pt 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
MODLITWA


Pani pracy uczciwej jak kropla miodowa
Która jest czystym złotem na świecie jedynie
Bo inne złoto ma skrwawione imię
Pani rojów grających jak pieśń różańcowa
Pani majowej łąki, pola kwitnącego
Ty nam otwierasz znak kwiatu każdego
Znasz imię drzew wszelakich. Pani akacjowa
Pani lipca, rzepaku. Słyszysz zioło wszystkie
Dla zgubionych znasz drogi najbliższe
Pani, zbłąkanych, Ty nas doprowadzisz
Do niebieskiej pasieki. Ty w biedzie nie zdradzisz
Ale podniesiesz znów na ciepłej dłoni
Dasz siłę, gdy osłabną skrzydła wystrzępione
Matko, która karmiłaś Syna miodem, mlekiem
Wróć nam uczciwość pszczoły.
Weź w swoją opiekę.

Ernest Bryll


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2009, 18:20 - pt 
krzysglo pisze:

„Matka Boża jest czczona pod wieloma wezwaniami, a od kilku miesięcy także pod wezwaniem ‘Matka Boża Królowa Pszczół’ – wyjaśnia ks. prał. Eugeniusz Marciniak, krajowy kapelan pszczelarzy –


Nie mam nic przeciwko lecz teraz pewno powstanie nowy dylemat dla nowo powstałych kół chcących mieć Sztandary co wybrać Patrona czy Królową
:wink:


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2009, 21:57 - pt 
BoCiAnK pisze:
krzysglo pisze:

„Matka Boża jest czczona pod wieloma wezwaniami, a od kilku miesięcy także pod wezwaniem ‘Matka Boża Królowa Pszczół’ – wyjaśnia ks. prał. Eugeniusz Marciniak, krajowy kapelan pszczelarzy –


Nie mam nic przeciwko lecz teraz pewno powstanie nowy dylemat dla nowo powstałych kół chcących mieć Sztandary co wybrać Patrona czy Królową
:wink:


Nie może być problemu, gdyż Patron jest w służbie Królowej jako i my, którzy jej zaufaliśmy!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2009, 12:17 - ndz 
Na 33 Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej dn 31.08.2008r, organizowane przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Radomsku, po udokumentowanej 70-letniej działalności kola zakupiliśmy sztandar. Wzorem wizerunku Mari była wspomniana wyżej pocztówka.
Oto sztandar.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2009, 23:48 - ndz 
Witam serdecznie Panstwa pszczelarzy :) pozwoliłem sobie na rejestrację i uczyniłem to z wielką radością. Od 7 grudnia 2004 jestem też pszczelarzem tyle że honorowym. Wielki to dla mnie zaszczyt należeć do tak przezacnego grona, nawet honorowo. Oczywiście zainteresowała mnie dyskusja na forum dotycząca obrazu Maria Regina Apium. Tak się stało, niezrozumiale nawet dla mnie, że zostałem autorem tegoż wizerunku Maryji. Niezrozumiałym było dla mnie to oczywiście ,że namalowany przeze mnie obraz zyskał Waszą Pszczelarze, aprobatę, ja nieznany amator dostąpiłem TAKIEGO zaszczytu. :oops: Oczywiście moja rola zakończyła się z chwilą zakończenia malowania jak również wszelkich praw materialnych, które przekazałem Wam. Cztery smutne lata MUSIAŁEM "walczyć" w sądach aby prawa do obrazu były Wasze. Byli chętni do zawłaszczenia obrazu i zrobienia z niego niezłego biznesu. Dzięki wsparciu ks prałata E. Marciniaka i p. T. Sabata -nie wspominając o wielu spośród Was, którzy znając prawdę podtrzymywali mnie na duchu, doprowadziłem sprawę do końca. Absurd tej sytuacji polegał na tym, że użyję porównania- "udowodniłem" przed sądem że ja marek szymański nazywam się marek szymański!!! Krzysglo wstawił zdjęcie na którym moi "przeciwnicy" klęcząc przed Ojcem Świetym JPII- okłamują Go. Dla mnie takie zdjęcie w internecie- zdjęcie HAŃBY byłoby.... a zreszta . Sprawa zakończona Ci państwo nie mają do obrazu ŻADNYCH praw-bo i skąd? Obraz jest PSZCZELARZY POLSKICH PSZCZELARZY. Pozdrawiam serdecznie http://www.rycerz.franciszkanie.pl/2008 ... r=12&id=10
ten link z grudnia 2008 konczy sprawę gdy Franciszkanie (Rycerz Niepokalanej) poznali prawdę na podstawie wszystkich dokumentów i decyzji kurii zielonogórsko-gorzowskiej
marek szymański


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2009, 10:04 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
szymański marek pisze:
Witam serdecznie Panstwa pszczelarzy :) (...) Krzysglo wstawił zdjęcie na którym moi "przeciwnicy" klęcząc przed Ojcem Świetym JPII- okłamują Go. Dla mnie takie zdjęcie w internecie- zdjęcie HAŃBY byłoby.... a zreszta . Sprawa zakończona Ci państwo nie mają do obrazu ŻADNYCH praw-bo i skąd? Obraz jest PSZCZELARZY POLSKICH PSZCZELARZY. Pozdrawiam serdecznie http://www.rycerz.franciszkanie.pl/2008 ... r=12&id=10
ten link z grudnia 2008 konczy sprawę gdy Franciszkanie (Rycerz Niepokalanej) poznali prawdę na podstawie wszystkich dokumentów i decyzji kurii zielonogórsko-gorzowskiej
marek szymański


Zakładając ten temat, nie chciałem wywołać zdenerwowania autora obrazu, który walczył "o zasady" i "całą prawdę".

Umieszczajac te zdjęcia-wizerunki, chciałem tylko, i wyłącznie tylko przedstawić wizerunek Matki Boskiej.
A dla młodych (zainteresowanych) pszczelarzy, zapoznanie się z historią obrazu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2009, 11:34 - pn 
Wielkie nieporozumienie :shock: ja absolutnie nie zostałem zdenerwowany :) przeciwnie wręcz zadowolony, że MRA jest coraz bardziej znana. Powinna moim zdaniem? Chciałbym tylko dodać że poprzez mój adres mailowy słuzę wszystkim chętnym, zdjęciem w dużej rozdzielczości, z którego można wydrukować przyzwoitej jakości reprodukcję. co już kilkoro z Państwa uczyniło :) gdyby była techniczna możliwość to mogę dać zdjęcie tutaj, lecz o ile wiem są ograniczenia co do rozdzielczości. A Pańskie zdjęcie jest jak najbardziej na miejscu- JAKO PRZESTROGA dla zła. Ja jak zaznaczyłem, Wam drodzy Pszczelarze oddałem prawa autorskie materialne, macie prawo do rozpowszechniania Jej wizerunku, może niekoniecznie tylko na skalę przemysłową :D . wtedy potrzebny byłby wasz kontakt z ks prałatem Eugeniuszem Marciniakiem. serdecznie pozdrawiam marek szymański.
ps
z pszczelarstwem miałem i mam styczność poprzez wcześniej śp mojego teścia a obecnie poprzez brata mojej żony aktualnie prezesa koła w Witnicy. ms


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 lutego 2009, 17:40 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Rozmawiałem wczoraj telefonicznie z autorem obrazu, malarzem Markiem Szymańskim.
Podesłał mi zdjęcia zrobione z dużą rozdzielczością.
Przekazał informację, że przekazał wizerunek Marii Regina Apium dla PSZCZELARZY.
Matka Boska - Królowa Pszczół - Patronka Pszczelarzy - jest własnością pszczelarzy.

tu jest
link do zdjęcia
i link do drugiego zdjęcia

Autor prosił o udostępnienie tych plików, ponieważ niechciałby, żeby On musiał przesyłać te pliki zainteresowanym osobom, wygladało by to na wydzielanie.

Mam ustne zapewnienie Pana Marka Szymańskiego, że pliki-wizerunek mogą być rozpowszechniane (oczywiście z należną Czcią i Godnością).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 grudnia 2011, 21:36 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Moja figurka (rzeźba) Matki Boskiej Królowej Pszczół (Pasiek) została dzisiaj w Częstochowie poświęcona.Obrazek

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 grudnia 2011, 23:18 - śr 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Szanowny kolego Krzysglo.
A nie przyszło koledze skonsultować się z jakimś dobrym teologiem w sprawie nazwy Pańskiej figury. Wydaje mi się że, poprawną formą powinno być Matka Boża a nie Matka Boska. (Matka, nie jest Boska lecz Boża) tak przynajmniej mnie uczyli:) Z całym szacunkiem jest to staropolskie nazewnictwo a przecież idziemy z duchem czasu. Bardzo kolegę pozdrawiam, życząc dalszych ciekawych wpisów na forum Ambrozji. :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 grudnia 2011, 23:36 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
kazio może być tak jak piszesz.

Wstawię link do zdjęcia innego wizerunku MB:
Obrazek

źródło:
http://www.kamianna.pl/list/parafia-kamianna.html

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 01:47 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
W Piśmie Świętym przeczytałem w księdze Wyjścia w 20 rozdziale :

Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym.......

Jest to tak zwane 2 przykazanie.

Bez komentarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 02:02 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
Asaf pisze:
W Piśmie Świętym przeczytałem w księdze Wyjścia w 20 rozdziale :

Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym.......

Jest to tak zwane 2 przykazanie.

Bez komentarza.
to prawda bibla podaje to jako drugie przykazanie które nominalne chrzescijanstwo wymazało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 02:22 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
psalm 115:3-8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 06:54 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Powtorzonego Prawa 4:13-19


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 11:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
1 Koryntian 7:19


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 12:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Asaf, michalpriebe, Jerzy, Wasze wpisy dotyczą Biblii (Starego Testamentu), ja jestem na "etapie" Nowego Testamentu.
Szanuję Każdego, nie ważne w Co lub w Kogo wierzy, czy nie wierzy, ale proszę utwórzcie nowy wątek i nie zaśmiecajcie tego tematu, "rozmydlając" temat wątku swoimi wpisami.

ps
Do admina:
Proszę o przeniesienie wpisów w/w kolegów do nowego wątku.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 14:14 - czw 

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 13:37 - czw
Posty: 8
Lokalizacja: zielona góra
[quote="krzysglo"]Moja figurka (rzeźba) Matki Boskiej Królowej Pszczół (Pasiek) została dzisiaj w Częstochowie poświęcona.

Gratuluję :brawo: wczoraj właśnie na stronie Jasnej Góry widziałem figurkę. Nie myślałem że to Ty jesteś autorem. Miło mi. pozdrawiam marek szymański zielona góra.
szkoda że komentarze poniżej są raczej mało poważne. Matka Boska jest określeniem stosowanym bardzo często i to przez hierarchów kościoła. To tak na marginesie :cisza:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 14:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Promując na ogólnodostępnym forum bałwochwalstwo nie spodziewaj się proszę zachwytu nad dziełami artystów, bo póki były by to tylko obrazy do podziwiania to ok.
Powyższy obraz ani postać na nim nie jest królową moich pszczół i mojej pasieki.
Co to za pomysł w ogóle ?
Pszczoły stworzył Bóg Wszechmogący i nie potrzebował do tego pomocników i opiekunów.
Jak rozumiem na ogólnym forum w temacie "IMREZY ,SZKOLENIA ,i ŻYCIE TOWARZYSKIE"
każdy może wyrazić swoje zdanie ? czyż nie ?
Albo trzeba do wybranych tematów zapraszać wybrane osoby, takie przyklaskujące.
I nie myślę żeby cytowanie Bożego słowa było zaśmiecaniem tematu, a raczej wklejanie bałwochwalczych obrazków zaśmieca forum.
pozdrawiam
Asaf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 19:14 - czw 

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 13:37 - czw
Posty: 8
Lokalizacja: zielona góra
Asaf pisze:
Promując na ogólnodostępnym forum bałwochwalstwo nie spodziewaj się proszę zachwytu nad dziełami artystów, bo póki były by to tylko obrazy do podziwiania to ok.
Powyższy obraz ani postać na nim nie jest królową moich pszczół i mojej pasieki.
Co to za pomysł w ogóle ?
Pszczoły stworzył Bóg Wszechmogący i nie potrzebował do tego pomocników i opiekunów.
Jak rozumiem na ogólnym forum w temacie "IMREZY ,SZKOLENIA ,i ŻYCIE TOWARZYSKIE"
każdy może wyrazić swoje zdanie ? czyż nie ?
Albo trzeba do wybranych tematów zapraszać wybrane osoby, takie przyklaskujące.
I nie myślę żeby cytowanie Bożego słowa było zaśmiecaniem tematu, a raczej wklejanie bałwochwalczych obrazków zaśmieca forum.
pozdrawiam
Asaf


Nigdy w życiu cytowanie słowa Bożego nie jest zaśmiecaniem tematu. Pewien pszczelarz z okolic Zielonej Góry, głosił słowo Boże wszystkim w swojej wsi. I miał jedną pasję (słowo pasja jest zbiegiem okoliczności) w KAŻDY poniedziałek wielkanocny (tzw "lany" poniedziałek) swoim traktorem orał swoje pola. Nie budził sympatii reszty mieszkańców. Nie wiem dlaczego? Niedawno Dobry Pan powołał go do siebie w stosunkowo młodym wieku. Ciekawe czy TAM gdzie jest obecnie może oddawać się tej swojej pasji i w każdą niedzielę i święta orać niebieskie pastwiska? Niestety tam nie ma traktorów. I mam dylemat czy popierając "bałwochwalcze" wizerunki np. Matki Bożej, TAM gdzie będę kiedyś, będę za karę musiał Ją oglądać?
pozdrawiam marek szymański


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 21:08 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
szymarmal pisze:
Ciekawe czy TAM gdzie jest obecnie może oddawać się tej swojej pasji i w każdą niedzielę i święta orać niebieskie pastwiska? Niestety tam nie ma traktorów. I mam dylemat czy popierając "bałwochwalcze" wizerunki np. Matki Bożej, TAM gdzie będę kiedyś, będę za karę musiał Ją oglądać?
kaznodziei 9:10 daje wyrazny opis gdzie jest i co robi nauka o duszy niesmiertelnej jest kłamstwem wymyslonym do zastraszania ciemnego ludu całkowicie sprzeczna z Biblią Ezechiela 18:4


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 21:15 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
szymarmal pisze:
Gratuluję wczoraj właśnie na stronie Jasnej Góry widziałem figurkę. Nie myślałem że to Ty jesteś autorem. Miło mi. pozdrawiam marek szymański zielona góra.
szkoda że komentarze poniżej są raczej mało poważne. Matka Boska jest określeniem stosowanym bardzo często i to przez hierarchów kościoła. To tak na marginesie


Nie jestem autorem tej figurki. Jestem szczęśliwym posiadaczem tej rzeźby.
Czy ta postać jest podobna do Twojego wizerunku z obrazu ? Sam oceń, szanowny malarzu.
Figurka będzie jeszcze "poprawiona" przez rzeźbiarza-stolarza.
Nie jestem artystą, ale słyszałem, że ciężko jest przedstawić w rzeźbie to co przedstawia obraz. Łatwiej jest wykonać płaskorzeźbę wzorując się na obrazie.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 21:17 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
krzysglo pisze:
Asaf, michalpriebe, Jerzy, Wasze wpisy dotyczą Biblii (Starego Testamentu), ja jestem na "etapie" Nowego Testamentu.
Szanuję Każdego, nie ważne w Co lub w Kogo wierzy, czy nie wierzy, ale proszę utwórzcie nowy wątek i nie zaśmiecajcie tego tematu, "rozmydlając" temat wątku swoimi wpisami.
juz podaje wersty z nowego testamentu 2 Koryntian 6:16 1 Jana 5:21 2 Koryntian5:7 Dzieje Apostolskie 17:19 tyle pamietam pewnie gdybym poszukał znalazło by sie wiecej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 21:25 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
michalpriebe pisze:
krzysglo pisze:
Asaf, michalpriebe, Jerzy, Wasze wpisy dotyczą Biblii (Starego Testamentu), ja jestem na "etapie" Nowego Testamentu.
Szanuję Każdego, nie ważne w Co lub w Kogo wierzy, czy nie wierzy, ale proszę utwórzcie nowy wątek i nie zaśmiecajcie tego tematu, "rozmydlając" temat wątku swoimi wpisami.
juz podaje wersty z nowego testamentu potepiajace bałwochwalstwo 2 Koryntian 6:16 1 Jana 5:21 (słowo uzyte tu bałwan pochodzi z lacinskiego KUL co oznacza "fałszywych bogów) 2 Koryntian5:7 Dzieje Apostolskie 17:19 tyle pamietam pewnie gdybym poszukał znalazło by sie wiecej


Uszanuj proszę to moje i Innych (jak piszesz) "bałwochwalstwo", i nie bądź uszczypliwym.
Wierz w to co uważasz za słuszne, i nie komentuj tego, w co Inni wierzą.

Załóżcie proszę inny wątek, gdzie poruszycie tematy wygodne dla siebie.
Na pewno ja Wam przeszkadzać nie będę.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 21:31 - czw 
A ja wam zaraz skończę przekomarzania się dotyczące religii i z tym wszystkiego związanego. Dlaczego bo zaraz się pokłócicie niepotrzebnie. Koniec tematu. :wnerw: Bo jak nie to zamknę. :nonono:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 10:59 - pt 

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 13:37 - czw
Posty: 8
Lokalizacja: zielona góra
Cordovan pisze:
A ja wam zaraz skończę przekomarzania się dotyczące religii i z tym wszystkiego związanego. Dlaczego bo zaraz się pokłócicie niepotrzebnie. Koniec tematu. :wnerw: Bo jak nie to zamknę. :nonono:



Bardzo słusznie i dziękuję za rozsądek. :brawo: przepraszam :cry: za to że dałem się "wciągnąć" w te dyskusje.
Pozdrawiam marek szymański


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 11:05 - pt 

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 13:37 - czw
Posty: 8
Lokalizacja: zielona góra
krzysglo pisze:
szymarmal pisze:
Gratuluję wczoraj właśnie na stronie Jasnej Góry widziałem figurkę. Nie myślałem że to Ty jesteś autorem. Miło mi. pozdrawiam marek szymański zielona góra.
szkoda że komentarze poniżej są raczej mało poważne. Matka Boska jest określeniem stosowanym bardzo często i to przez hierarchów kościoła. To tak na marginesie


Nie jestem autorem tej figurki. Jestem szczęśliwym posiadaczem tej rzeźby.
Czy ta postać jest podobna do Twojego wizerunku z obrazu ? Sam oceń, szanowny malarzu.
Figurka będzie jeszcze "poprawiona" przez rzeźbiarza-stolarza.
Nie jestem artystą, ale słyszałem, że ciężko jest przedstawić w rzeźbie to co przedstawia obraz. Łatwiej jest wykonać płaskorzeźbę wzorując się na obrazie.


Przecież nie ma znaczenia podobieństwo idealne. Ważna idea :papa: a pomysł z przeróbką przynajmniej moim zdaniem nie jest konieczny.Ale to przecież tylko moje zdanie :bezradny: . Decyzja Twoja. Pozdrawiam serdecznie marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 12:32 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Byłem szczęśliwy, widząc wielką radość w oczach Krzysztofa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 12:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
krzysglo pisze:
Asaf, michalpriebe, Jerzy, Wasze wpisy dotyczą Biblii (Starego Testamentu), ja jestem na "etapie" Nowego Testamentu.
Szanuję Każdego, nie ważne w Co lub w Kogo wierzy, czy nie wierzy, ale proszę utwórzcie nowy wątek i nie zaśmiecajcie tego tematu, "rozmydlając" temat wątku swoimi wpisami.

ps
Do admina:
Proszę o przeniesienie wpisów w/w kolegów do nowego wątku


krzysglo pisze:
Uszanuj proszę to moje i Innych (jak piszesz) "bałwochwalstwo", i nie bądź uszczypliwym.
Wierz w to co uważasz za słuszne, i nie komentuj tego, w co Inni wierzą.

Załóżcie proszę inny wątek, gdzie poruszycie tematy wygodne dla siebie.
Na pewno ja Wam przeszkadzać nie będę.


Krzyslglo
Po pierwsze, to sam uszanuj kazdego, a bedziesz mogl spodziewac sie szacunku.
Nikt nie napisal tu nic, co moglbys wziac za obraze - a, ze nie zgadzaja sie, to napisali krotko i bez komentarza, a czy wiesz dlaczego? - Bo nie pojalbys tego i co z tego, ze 'jestes na etapie NT'? Dales tego przeciez dowod, wiec nie miej teraz pretensji, ze sam sobie wystawiles swiadectwo czlowieka z przywarami, o ktore innych posadzasz.
Asaf napisal sam o sobie - krotko i zwiezle - dlaczego rzuciles sie na niego? - obrazil Cie - czym?
Inni tez nie mogli, bo niby czym?
Jesli chcesz klocic sie z Pismem Swietym, to raczej jestes skazany na nieuchronna porazke, jeszcze zanim to zrobisz, a myslalem, ze uwypuklisz dzieki temu racje swoich wierzen, jak to okresliles. Zreszta, jak zauwazylem, to dobitnie Ci wykazano, ze tej racji nie masz.
Nie znam tych osob, ale nie potrafilbym sensownie zakwestionowac przedstawionych przez nie racji. A Ty potrafisz?
Twoje wiec zdanie, aby usuwac wpisy z forum, moze nawet ich autorow - jest nieuprawnione, bo kim wiecej Ty tu jestes niz reszta uczestnikow? A to robiles juz na innym forum, wiec sadzisz, ze tu Admin. to piesek na Twojej smyczy i Ty tylko spuscisz go z niej aby pogryzl tych, na ktorych swoim palcem wskazujesz?
Twoja postawa, jaka tu zaprezentowales - kojarzy mi sie ze sredniowieczem i to w tym momencie, kiedy panowaly najciemniejsze jego mroki, a ludzie ploneli na stosach, byli scinani toporami czy przepilowywani pila?
Na szczescie zyjemy w innych czasach i na takie tematy mozna naprawde rozmawiac, ale wielu jeszcze jest daleko, daleko ...no chyba przed sredniowieczem.
Nie oczekuje zadnego wyjasnienia i mam nadzieje, ze to opium raczej juz nikogo nie odurzy.
Jesli nie zyczysz sobie wypowiedzi niektorych osob, to dolacz liste do swojego postu, z kim tam chcesz dyskutowac, a wtedy bedzie jasne i nikt sie nie dolaczy - mimo, iz i to byloby nieuprawnione, ale ...przynajmniej wiadomo o co chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 20:06 - pt 

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 13:37 - czw
Posty: 8
Lokalizacja: zielona góra
polbart pisze:
Byłem szczęśliwy, widząc wielką radość w oczach Krzysztofa.



No to ja Krzysztofowi dodam jeszcze informację aby był zadowolony. Prof Jan Wiktor Sienkiewicz napisał pracę naukową "Maria Regina Apium pierwsza polska ikona XXI wieku" pierwsza publikacja książkowa była na konferencji http://www.pwsz.sulechow.pl/index.php?m ... erencji=26 a następnie wydana w książce poświęconej jubileuszowi http://sportowo-medyczna.pl/labor-omnia ... pl&utm_med
więc MRA jest w historii sztuki!! i to jest chyba ważne? Ona poradzi sobie, jestem spokojny. Pozdrawiam Was z Krzysztofem oraz wszystkich pszczelarzy, którzy "zerkną" na stronę. marek szymański


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 20:08 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
szymarmal pisze:
Przecież nie ma znaczenia podobieństwo idealne. Ważna idea a pomysł z przeróbką przynajmniej moim zdaniem nie jest konieczny.Ale to przecież tylko moje zdanie . Decyzja Twoja. Pozdrawiam serdecznie marek

Ta przeróbka będzie dotyczyła tylko plastra miodu, który trzyma MB w dłoniach.
Obecnie plasterek jest naturalny, z wosku.
W przyszłości planuję figurkę umieścić w kapliczce, a wtedy słońce stopiłoby wosk.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 11:00 - sob 
Koledzy przestańcie sobie proszę udowadniać kto i z czym walczy i zarzucać sobie kto z jakiej epoki pochodzi a już umoralniać się wzajemnie nie potrzebujecie uważam bo każdy ma na temat religii i daleko z tym idących przekonań przeróżne zdania. Patrzę na to narazie z przymrużeniem oka ale nie chciał bym by pokazanie przez kolegę figurki i nazewnictwo z nią związane poróżniło was na forum. Kolega pokazał figurkę, poświęcił ją w Częstochowie i tyle, czemu czepiacie się szczegółów, po co komu wzajemne udowadnianie jak powinno być prawidłowo coś zapisane lub gdzie jest dowód jakiegoś zapisu. Proponuję wszystkim chłodne :piwko: i więcej luzu oraz tolerancji dla siebie wzajemnie a z pewnością dojdziecie do wspólnego konsensusu. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 22:56 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
Będąc na wycieczce w zeszłym roku w Białowieży zajechaliśmy po drodze do pasieki w Dziadkowicach prowadzonej przez księdza proboszcza który jest nie tylko pszczelarzem ale i stolarzem a oto płaskorzeźba wykonana przez owego księdza Obrazek

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 23:11 - sob 
to nie stolarz to artysta :brawo: :brawo:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 23:57 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
mam jeszcze kilka innych zdjęć z jego pasieki albo może raczej z jego dzieł sztuki bo niektóre ule to są naprawdę fajne

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2011, 20:01 - śr 

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 13:37 - czw
Posty: 8
Lokalizacja: zielona góra
[quote="SKapiko"]Będąc na wycieczce w zeszłym roku w Białowieży zajechaliśmy po drodze do pasieki w Dziadkowicach prowadzonej przez księdza proboszcza który jest nie tylko pszczelarzem ale i stolarzem a oto płaskorzeźba wykonana przez owego księdza [url=http://images47.fotosik.pl/1261/2b447b6d66670255med.jpg]Obrazek[/URL][/quote

Zgadzam się to ARTYSTA.Widziałem też ule. I tak może dodam jeszcze coś na temat MRA
http://szymarmal.pl/galeria/displayimag ... fullsize=1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji