FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 20:31 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 listopada 2014, 19:20 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Serdecznie zapraszam, już teraz, na III konferencję pszczelarską KD Pszczółka. Jej termin zaplanowany został na 22.02.2015. Odbędzie się ona w siedzibie Klubu w GDK w Cielądzu (powiat Rawa Mazowiecka), czyli tam gdzie poprzednia. W celu wysondowania zapotrzebowania na tematykę prelekcji chciałbym zapytać Brać pszczelarską o to, czego najchętniej chciałaby posłuchać i o czym podyskutować:

1. Apiterapia
2. Gospodarka wędrowna
3. Marketing miodu i innych produktów pszczelich

To nasze, klubowe propozycje. Jesteśmy oczywiście otwarci na inne możliwości. Organizujemy to spotkanie dla nas wszystkich, więc chcemy by spełniło ono Wasze oczekiwania w możliwie największym stopniu. Proszę o sugestie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2014, 20:07 - sob 

Rejestracja: 07 września 2011, 21:29 - śr
Posty: 90
Lokalizacja: Biała Rawska
Ja proponuje Apiterapie a wykładowca. Profesor Arkadiusz Kapliński.
Bo Pasieka to pszczela apteka. A nie wszyscy wiemy co i do czego jest??
Pozdrawiam Serdecznie!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2014, 10:08 - ndz 
rumcajs pisze:
Ja proponuje Apiterapie a wykładowca.
Jeśli idzie o Apiterapię to najpotężniejszą głową w Polsce jest dr hab. n. med. Jerzy Stojko ale obawiam się że koszt jego przyjazdu i prelekcji niski nie będzie. :wink:


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2014, 11:46 - ndz 
Jeżeli chodzi o apiterapię to uważam że nie każdy pszczelarz to znachor i nie każdemu chce się uczyć np. anatomii człowieka wystarczy ze wie gdzie ma wątrobę :D . Myślę że dla pszczelarzy ciekawszy temat byłby różne sposoby pozyskiwania produktów pszczelich używanych w apiterapii. Sam temat apiterapia na pewno przyciągnie dużo słuchaczy ale nie koniecznie związanych z pszczelarstwem. Podobnie było na Święcie Pszczoły Świętokrzyskiej gdzie zainteresowanie było spore, głównie w śrut turystów odwiedzających Bałtów, natomiast coś cicho o konferencji jaka miała się odbyć w listopadzie na temat apiterapii.


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2014, 18:52 - ndz 

Rejestracja: 23 listopada 2014, 11:46 - ndz
Posty: 58
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Korczyna
Jeżeli chodzi o gospodarkę pasieczną w tym wędrowną,proponuję Przemka Cordovana i Polbarta.
Wykładowcy znani, rozpoznawani i doceniani przez pszczelarzy.
Często ich kontrowersyjne z początku metody,później znajdują zrozumienie i podnoszą poziom i dochodowość pasiek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2014, 18:55 - ndz 
Oj! By sie działo! :D


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2014, 19:32 - ndz 
kami-1969, ja mam pasiekę stacjonarną i w temacie wędrówek nie jestem w stanie nic przedstawić, gospodarka wędrowna znacznie różni się od stacjonarnej.

ja-lec pisze:
Oj! By sie działo!
Zapewne nic złego i może wynikła by z naszych różnic w zdaniu i doświadczeniach merytorycznie ciekawa dyskusja. :wink:


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2014, 20:15 - ndz 

Rejestracja: 23 listopada 2014, 11:46 - ndz
Posty: 58
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Korczyna
ja-lec pisze:
Oj! By sie działo!
Cordovan pisze:
Zapewne nic złego i może wynikła by z naszych różnic w zdaniu i doświadczeniach merytorycznie ciekawa dyskusja. :wink:


A każda merytoryczna dyskusja może zrodzić postęp w perspektywie czasu.Więc warto na żywo "wycisnać wiedzę" z tak znanych pszczelarzy praktyków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2014, 20:32 - ndz 
PasiekaCordovan pisze:
kami-1969, ja mam pasiekę stacjonarną i w temacie wędrówek nie jestem w stanie nic przedstawić,

A już myślałem że podejmiesz wyzwanie na polemikę z Polbartem na temat wędrówek :D


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2014, 20:37 - ndz 
ja-lec pisze:
A już myślałem że podejmiesz wyzwanie na polemikę z Polbartem na temat wędrówek
Już kiedyś na forum napisałem że nie podejmuję się dyskusji w tematach w których nie mam własnego doświadczenia a w przypadku gospodarki wędrownej nie mam więc nie byłbym rzetelna stroną do dyskusji niezależnie czy ta dyskusja była by z Leszkiem czy innymi pszczelarzami. :wink:


Na górę
  
 
Post: 24 listopada 2014, 10:00 - pn 

Rejestracja: 23 listopada 2014, 11:46 - ndz
Posty: 58
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Korczyna
PasiekaCordovan pisze:
Już kiedyś na forum napisałem że nie podejmuję się dyskusji w tematach w których nie mam własnego doświadczenia a w przypadku gospodarki wędrownej nie mam :wink:


Wrodzona skromność przemawia przez ciebie.Skromność i szacunek dla forumowiczów.Dlatego skoryguję propozycję.Weź temat gospodarki stacjonarnej w Twoim terenie.Na drugiego kandydata w temacie proponuję równolegle, znany duet TomekMiodek-Leo38,ta para ma przed sobą spore perspektywy(o pszczelarstwie mówię jakby co).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2014, 23:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Chciałbym tylko przypomnieć, że Przemek był u nas ostatnio i dał już wykład. Bo konferencji w Brzezinach w ten weekend, wiem, że jest sporo osób którym się podobało i niektórzy będą wypróbowywać jego metody wczesną wiosną - takie były deklaracje.

Interesuje mnie co Was interesuje :) Dziękuję za udział w dyskusji i czekam na kolejne propozycje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2014, 10:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Pogodny Piątek, Spytaj rumcajsa
przynajmniej 2 wykładowców sugerowałem na szkoleniu w Brzezinach ,jeden mieszka stosunkowo blisko .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2014, 10:53 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Witaj. Mówił mi o tym, dzięki za sugestie. Przede wszystkim mam nadzieję, że sam nas odwiedzisz następnym razem. Zapraszam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2014, 18:19 - wt 
Temat; Rola trutni w rodzinie pszczelej.
Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę jak jest ważna.


Na górę
  
 
Post: 25 listopada 2014, 18:44 - wt 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
Zdzisław., a czemu sam coś nie "wyłożysz" ? Jakbyś się zgodził to pomimo że mam kawałek drogi to i ja bym przyjechał... serio mówię... znasz się na rzeczy jak mało kto tutaj :) nawet i czeskie pszczelarstwo znasz dobrze...

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2014, 09:30 - wt 

Rejestracja: 07 września 2011, 21:29 - śr
Posty: 90
Lokalizacja: Biała Rawska
Witam!!
Z ta apiterapia to rzeczywiste niewypał to proponuje Marek Podlewski Gospodarka Pasieczna
lub Tomasz Strojny syropy i cukier, ogólnie żywienie pszczół
Ewentualnie Zbigniew Lipiński wykładowca który potrafi sprawić że nikt na sali nie możne się nudzić i sprawie że wszyscy biorą w niej udział
A może ktoś ma jakiś pomysł niech mówi, niech wyraża swoje opinie bo czasu coraz mniej
A może Tomek-miodek.??
Pozdrawiam Serdecznie!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2014, 09:32 - wt 
rumcajs pisze:
Tomasz Strojny syropy i cukier, ogólnie żywienie pszczół
Propozycja godna uwagi, powiem więcej bardzo ciekawa może być prelekcja z uwagi na doświadczenia Tomka z pokarmami dla pszczół . :wink:


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2014, 09:49 - wt 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
rumcajs pisze:
A może Tomek-miodek.??
tylko ciekawe w jakiej dziedzinie ? :wink:

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2014, 10:00 - wt 
xsiek pisze:
tylko ciekawe w jakiej dziedzinie
pszczelarstwo w Indii i drugi temat: karmienie rodzin pszczelich 8 kg cukru a w lutym dawanie ciasta by nie spadły z głodu. :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2014, 12:03 - wt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
PasiekaCordovan, ja mam 2 ule na stanowisku gdzie na jesieni nie dostają grama cukru a zimują świetnie a mało tego w tym roku miodem nawłociwym ratowałem pasiekę na innym stanowisku. to nie ilość cukru decyduje tylko właściwa ocena stanu zapasów w ulu. tak uważam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2014, 12:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Tomek Miodek jest z pewnością kontrowersyjny. Osobiście, bardzo chętnie bym go posłuchał.

Zważcie proszę, że nie każdy pszczelarz zgadza się z koncepcją wycinania czerwiu pszczelego w lutym jak i w ogóle otwierania ula i rozmontowywania gniazda przy 8 stopniach :wink: . Dlatego właśnie uważam, że trzeba robić spotkania ludzi o różnych pomysłach na pszczoły i konfrontować te idee w celu wypracowania lepszych praktyk pasiecznych. Gdyby wszyscy postępowali tak samo i byli przekonani o słuszności swoich kroków, nie byłoby postępu.

Pojawiło się tu kilka ciekawych propozycji personalnych. Mamy klubowy zjazd 13 grudnia. W tym dniu chciałbym podsumować toczącą się tu dyskusję i podejmiemy działania mające na celu sprowadzenia kogoś, kto wyda się Koleżankom i Kolegom godny poświęcenia czasu. Proszę zatem o zajmowanie stanowiska.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2014, 14:42 - wt 

Rejestracja: 07 września 2011, 21:29 - śr
Posty: 90
Lokalizacja: Biała Rawska
A może ktoś sam ma ochotę się czymś pochwalić nowym doświadczenie (nowy typ ul, topiarkę,itp:) coś co chciałby pokazać wyjaśnić podyskutować sprzedać!! Program jest dowolny nie musi mówić 5godzin może potrzebuje tylko 20min.
Czekamy na propozycje
jak ktoś się krępuje może pisać na priv.
Pozdrawiam Serdecznie!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2014, 22:24 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
PasiekaCordovan, widzisz jak sie tomek rozwija a ty co pionek jesteś tera przy nim za przeproszeniem jakos sobie daje rade a nie jak ty wiecznie coś tylko opowiadać umiesz miały byc matki odkłady a ch zrobiłes bajkopisarzu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2014, 22:36 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
PasiekaCordovan, tego tez bys podszkolił https://www.youtube.com/watch?v=OjK74Dj ... e=youtu.be zeby lepiej karmił :D :D MISTRZU


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2014, 22:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
albert, cos Ty taki nerwowy, jak nie masz z kim na uspokojenie wypic to zawsze moge podjechac, pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2014, 23:19 - wt 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
Pogodny Piątek pisze:
Zważcie proszę, że nie każdy pszczelarz zgadza się z koncepcją wycinania czerwiu pszczelego w lutym jak i w ogóle otwierania ula i rozmontowywania gniazda przy 8 stopniach :wink:
Ano, bo czasami trzeba wybrać po prostu tylko i wyłącznie mniejsze zło... ja wybrałem jeszcze mniejsze i wywalam resztki czerwiu późną jesienią... w tym roku się wstrzeliłem idealnie... a potem zabieg i wszyscy śpimy spokojnie... a na wiosnę jak już pisałem staram się nacieszyć widokiem pszczół uwijających się z pyłkiem, bo po długiej zimie jest to piekny widok ;)
Pogodny Piątek pisze:
Tomek Miodek jest z pewnością kontrowersyjny. Osobiście, bardzo chętnie bym go posłuchał.
A co do Tomka bo się wcześniej odezwałem więc chciał bym wyjaśnić... Jest ok, życiowy i śmieszny facet, ale on się dopiero sam wszystkiego uczy więc w roli wykładowcy ni jak go nie widzę...

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2014, 23:58 - wt 

Rejestracja: 31 października 2014, 16:53 - pt
Posty: 160
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: łódź
Pasieka cordovan handlowac matkami miał i ciekawe czemu nie handluje jak to takie proste jak on to pisze na forum,a gdzies czytałem ze to matki pelczara sprzedawał ?? ale na miodka to on cięty!!!!
Ten miodek to dopiero cwaniak za chwile bedzie wysyłał ule w Polske ,a puźniej do angli :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2014, 06:40 - śr 
albert pisze:
PasiekaCordovan, widzisz jak sie tomek rozwija a ty co pionek jesteś tera przy nim za przeproszeniem jakos sobie daje rade a nie jak ty wiecznie coś tylko opowiadać umiesz miały byc matki odkłady a ch zrobiłes bajkopisarzu
cóż może nie powinienem z Tobą dyskutować bo znów wyjdzie że pozwoliłem się sprowokować ale jak masz ochotę pogadać o odkładach to podjedź sobie do Zenka do Gruszewni masz blisko i pogadaj o moich odkładach z nim. Mnie się dyskutować nie bardzo chce z kimś kto nie ma pojęcia o czym pisze i tylko lawinę krytyki sieje.

albert pisze:
PasiekaCordovan, tego tez bys podszkolił https://www.youtube.com/watch?v=OjK74Dj ... e=youtu.be zeby lepiej karmił :D :D MISTRZU
Ma swój sposób gospodarki i mnie nic do tego, jak u niego się to sprawdza to jego sprawa, jego pszczoły i jego działania w pasiece. Ja mam swoje, które mnie się sprawdzają. Nie wypada krytykować kogoś za coś czego się samemu nie sprawdziło i nie ma się podstaw do merytorycznej dyskusji jak Ty to robisz.

kostuch pisze:
Pasieka cordovan handlowac matkami miał i ciekawe czemu nie handluje jak to takie proste jak on to pisze na forum,a gdzies czytałem ze to matki pelczara sprzedawał ?? ale na miodka to on cięty!!!!
Nie handluje bo póki co wykorzystuje na własny użetk, oceniam i selekcjonuję, w tym roku wprowadziłem matki pszczele z linii Cordovan do pasieki i w przyszłym roku będa po nich pierwsze córki oceniane. Jak stwierdzę że to co hoduję jest na tyle dobrej jakości by potem nie zmieszano mnie z błotem za matki jakie wysłałem to może i zacznę handlować nadwyżkami z hodowli. Matki wyhodować wcale nie problem ale by były one takie że robotnice po nich będą zadowalały nawet największego marudę i krytykanta trzeba nad nimi popracować a to w przypadku selekcji już inny rodzaj zabawy. Nahodować matek i wysyłać byle tylko zarobić i by to u pszczelarzy dopiero były oceniane to moim zdaniem nie jest dobry kierunek, dlaczego sam się domyśl.

Co do sprzedawania przeze mnie matek Wojtka Pelczara to niestety nieprawda i masz jakieś błędne informacje. Wojtek zawsze swoje matki sprzedaje sam a ja nie sprzedawałem jako osoba nigdy jego matek tzn. nie było sytuacji bym kupował od niego matki i bym dalej je komuś odsprzedawał bo jak byś pomyślał to co ta matka była by warta jak by przyszła od Wojtka do mnie pocztą i ode mnie poszła do kogoś? nie wiem czy by przeżyła wogóle, więc nie pisz głupstw jeśli nie jesteś czegoś pewien a czytać można sobie rożne rzeczy i o każdym, kwestia czy jest to prawda czy ktoś sobie coś wyssał z palca.

Na Tomka cięty nie jestem, ma swój styl gospodarowania i jak mu wszystko idzie do przodu to ok, życzę mu jak najlepiej a mój wpis był raczej lekkim żartem jacy tutaj niektórzy znów opatrznie odebrali. Nie poradzę nic na to że niektórzy nie rozumieją aluzji. Sam zobaczył bym chętnie Tomka w roli prelegenta ale czy on by przyjechał z zachodniopomorskiego do Cielądza?
kostuch pisze:
Ten miodek to dopiero cwaniak za chwile bedzie wysyłał ule w Polske ,a puźniej do angli
Skoro na tym zarobi dodatkową kasę i wypełni sobie tym czas w zimie to wypada tylko mu życzyć powodzenia i mnóstwa klientów. :wink:


Na górę
  
 
Post: 03 grudnia 2014, 14:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Mam jedną zasadniczą uwagę co do powyższej dyskusji. Nie możemy oczekiwać od innych, że będą nas - pszczelarzy - szanować, skoro nie szanujemy siebie wzajemnie. Oprócz tego, że mam pasiekę, to też zajmuję się sadownictwem. Zapraszam Was na forum sadownicze, tam nie spotkacie takiego języka jakim tu się posługują niektóre osoby. Apeluję o więcej wzajemnego szacunku.
Co do Cordovana i Tomka Miodka, to nie czuję abym musiał któregokolwiek z nich bronić, bo samodzielnie dają sobie radę doskonale, ale nie zaciemniajmy obrazu i pamiętajmy że:

Przemek - jest felietonistą i redaktorem merytorycznym "Pasieki". Tam byle kto nie dostaje szansy, tylko kilku kolegów z tego forum miało okazję coś na łamach tego pisma opublikować. Efektem jego wykładu u nas było zaproszenie na kolejne szkolenia. Wnioskuję więc, że ludzie chcą go słuchać i czy się to komu podoba czy nie, to on jednak będzie miał wpływ na rozwój polskiego pszczelarstwa w przyszłości.

Tomek Miodek - jest chyba najbardziej medialnym pszczelarzem w Polsce. Jest tu ktoś, kto nie oglądał żadnego z jego filmików? Serio? Myślę, że najmłodsi pszczelarze o wiele chętniej sięgają po jego filmy niż do książek Ostrowskiej, czy Wildego. I w tym sensie uważam, że on też bardzo silnie wpływa na kierunki którymi podąży pszczelarstwo w naszym kraju.

Nie musimy się ze sobą zgadzać, ale powinniśmy się szanować.
Wracając do tematu wątku, czy jest jeszcze może jakieś zagadnienie które warto byłoby w lutym przedyskutować? Wciąż jest trochę czasu, ale na 2 miesiące przed konferencją chciałbym jednak abyśmy mieli jako takie rozeznanie w preferencjach audytorium.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2014, 14:25 - śr 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
Mozesz podać stronę internetowa tego forum sadowniczego? Tomek miodek to showman ale i dobry pszczelarz który dzieki swoim zdolnością bardzo dobrze się wypromował. Zobaczcie jego filmy które nakrecil kilka lat temu na jakim poziomie byl a na jakim jakim jest teraz

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2014, 14:32 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Odpisałem Koledze na pw, proszę zerknąć w wolnej chwili. Zachęcam do dalszej dyskusji i proponowania wykładów i wykładowców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2014, 14:35 - śr 
Dominikkuchniak pisze:
Zobaczcie jego filmy które nakrecil kilka lat temu na jakim poziomie byl a na jakim jakim jest teraz
To znaczy że cały czas się rozwija i chyba nie masz mu tego za złe?


Na górę
  
 
Post: 03 grudnia 2014, 15:58 - śr 

Rejestracja: 31 października 2014, 16:53 - pt
Posty: 160
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: łódź
Obrazek

cordovan do dość przeciętna pszczoła to juz włoszka jest lepsza, a do crainki to jej duzo ,dużo brakuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 grudnia 2014, 08:03 - czw 
kostuch pisze:
cordovan do dość przeciętna pszczoła
każdy wprowadza to co mu pasuje, ja wprowadziłem ją po to by skrzyżować z obecnymi w moim terenie pszczołami i ocenić, jak się sprawdzi zostanie, jeśli jej córki nie będą mnie zadowalały wyeliminuję. Mam też takowe użytkowe, już unasienione u mnie ale do ich pełnej oceny potrzeba jeszcze czasu, mimo to że unasieniły się u mnie i do zimowli rodziny przygotowały moim zdaniem wyśmienicie to nie można jeszcze o nich napisać oficjalnie że są lepsze czy gorsze od innych. Z pewnością mogę natomiast napisać że pokolenie pszczół po tych matkach użytkowych jest łagodne i ładnie trzyma się plastra, higieniczność w teście nakłuwanych larw zachowują w czasie 28h, w ulu czysto a i warrozy nie miały w osypie więcej niż inne rodziny, jak z miodnością i rojliwością pokaże obecny sezon. Odpisałem Ci choć to nie temat o matkach. :wink:


Na górę
  
 
Post: 04 grudnia 2014, 11:18 - czw 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
ja-lec pisze:
Dominikkuchniak pisze:
Zobaczcie jego filmy które nakrecil kilka lat temu na jakim poziomie byl a na jakim jakim jest teraz
To znaczy że cały czas się rozwija i chyba nie masz mu tego za złe?


No pewnie że nie mam, fajnie się go ogląda i w prosty sposób tłumaczy co i jak. Ale sam przyznasz że to dobra reklama i ludzie którzy nakręcają całą tą machinę jego działalności mają wielki wpływ na jego rozwój. To samo tyczy się np producentów uli jak i matek pszczelich.

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2014, 01:51 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Coś tu trochę przycichło.
Gdyby jednak ktoś chciał coś jeszcze zaproponować, to będę wdzięczny za każdą kreatywną podpowiedź.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2014, 03:15 - pt 

Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 06:25 - śr
Posty: 74
Lokalizacja: Wielka Brytania
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Ja mam kilka propozyji:
1. Wyklad lub szkolenie na temat" produkja kosmetykow na bazie produktow pszczelich"
2. Najczesciej popelniane bledy w gospodarce pasiecznej ( do czego prowadza i jak ich unikac) to dla tych pocztkujacych
3. Rozpoznawanie chorob w rodzinie pszczelej postepowanie i leczenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 grudnia 2014, 22:27 - sob 
Pogodny Piątek pisze:
Gdyby jednak ktoś chciał coś jeszcze zaproponować,

Według mnie dobrym tematem był by "marketing" czyli jak sprzedawać. Wielu pszczelarzy nie potrafi dobrze sprzedać za to swoimi działaniami psują rynek i opinię o sobie.


Na górę
  
 
Post: 14 stycznia 2015, 00:08 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Klub Dyskusyjny Pszczółka, działający przy stowarzyszeniu Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierzchowskiej, ma zaszczyt zaprosić wszystkie Koleżanki i Kolegów pszczelarzy na konferencję pszczelarską, która odbędzie się w Cielądzu (pow. Rawa Mazowiecka) 22 lutego 2015 roku.

Program spotkania:
10:00 – Rozpoczęcie – część oficjalna
10:15 – 11:45 – Gospodarka pasieczna , cz. 1– Marek Podlewski
11:45 – 12:30 – Obiad
12:30 – 14:00 – Gospodarka pasieczna, cz. 2 – Marek Podlewski
14:00 – 14:15 – Przerwa kawowa
14:15 – 15:45 – Gospodarka pasieczna, cz. 3 – Marek Podlewski

Imprezy towarzyszace:
• Wystawa sprzętu pszczelarskiego
• Wystawa narzędzi do produkcji uli – Makita, Metabo, Bosch, Festool

Liczba uczestników - 100 osób. W przypadku większego zainteresowania, zadecyduje kolejność zgłoszeń. Opłata konferencyjna wynosi 20 zł. W cenie tej zawiera się uczestnictwo w wykładach a także koszt obiadu i przerwy kawowej. Jej uiszczenie jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników. Proszę kierować ją na konto skarbnika klubu:

Rafał Pietrzak
MBank 03 1140 2004 0000 3002 7422 6487l

Patronat nad spotkaniem objął Wójt Gminy Cielądz pan Paweł Królak.

Osoby kontaktowe:
602 489 879 - Michał Piątek, Vice-prezes TPZS
791 745 322 - Paweł Stachlewski - Prezes KD Pszczółka
505 428 494 - Rafał Pietrzak - Skarbnik KD Pszczółka

Serdecznie zapraszamy!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2015, 00:56 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Trochę zaskoczyła mnie liczba telefonów i zapytań e-mailowych dotyczących wystawy maszyn stolarskich. Nie czuję się na siłach, żeby udzielać dokładnych informacji technicznych na temat ukośnic, zszywaczy i innych narzędzi, które będą prezentowane. Nie jestem ekspertem, ani pracownikiem firmy, która sprzedaje ten sprzęt. Zamieszczam więc namiary do kontaktu dla tych, którzy nie mogą się doczekać. W sprawie tego sprzętu proszę kontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami firmy:

Elima
ul. Wały Dwernickiego 165
Częstochowa
tel. 34 3680521
http://www.elima.pl
biuro@elima.pl

Elima
Ul. Krasickiego 5
Radomsko
tel. 44 6822038
http://www.elima.pl
elima@elima.pl

I jeszcze krótki opis działalności przedsiębiorstwa od właściciela:

Firma ELIMA powstała w sierpniu 1994 roku. Specjalizujemy się w
sprzedaży narzędzi do mechanicznej obróbki drewna, pneumatyki,
elektronarzędzi i materiałów ściernych. W naszej ofercie znajdują się
tylko wyroby spełniające normy krajowe i europejskie.Przy współpracy z
producentami organizujemy pokazy i szkolenia dla klientów, dzięki czemu
możemy zaoferować swoim partnerom kompleksową ofertę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2015, 18:04 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Mała aktualizacja:

Będzie więcej wystaw i stoisk. Oto aktualny katalog:

- wystawa sprzętu pszczelarskiego - sklep WZP w Łodzi
- wystawa maszyn stolarskich - Makita, Metabo, Bosch, Festool
- stoisko z węzą kolegi Zielińskiego z Łodzi
- stoisko z probobiotykami dla pszczół
- stoisko wydawnictwa Bee & Honey z podręcznikami i etykietami

Patronat medialny nad imprezą objęło ogólnopolskie czasopismo pszczelarskie "Pasieka"

Jeszcze raz serdecznie zapraszam :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 stycznia 2015, 23:26 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Koleżanki i Koledzy.
Wkradła się literówka w numerze rachunku bankowego. Zamieszczam go jeszcze raz, tym razem bez "l" na końcu:

Rafał Pietrzak
MBank 03 1140 2004 0000 3002 7422 6487

Mam też prośbę związaną ze stoiskiem z produktami Wydawnictwa "Pasieka". Jeżeli są jakieś konkretne pozycje, które Was interesują, to poproszę o informację. Poproszę o przysłanie nam konkretnie tych podręczników, których potrzebujecie. Jest łącznie sporo pozycji, można je zobaczyć tutaj:
http://pasieka24.pl/wydawnictwo-pasieka ... pasja.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 stycznia 2015, 16:30 - śr 

Rejestracja: 18 stycznia 2015, 18:23 - ndz
Posty: 4
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Biała Rawska
W związku z zainteresowaniem naszą konferencją chciałbym poinformować ze są jeszcze wolne miejsca i nie mamy żadnych ograniczeń związanych z należeniem do innych związków pszczelarskich. Do konferencji jest jeszcze miesiąc, a lista powoli się zapełnia. Na poprzednie spotkanie miejsc nie brakło, jak będzie teraz? Zachęcam wszystkich zainteresowanych do uiszczania opłat. Ułatwi nam to sprawy organizacyjne i zapewni miejsce na liście. Z otrzymanych telefonów wnioskuje ze osoba pana Marka Podleswskiego, zaspokoiła zainteresowania pszczelarzy. Zachęcam w dalszym ciągu do propozycji tematów i osób, które byście chcieli usłyszeć, już nie na tej, ale być może na następnej konferencji :wink: . Widzę że problem z numerem konta został już rozwiązany przez kolegę Michała. W razie pytań proszę dzwonić. Gdybym zamknął listę niezwłocznie poinformuje o tym na forum.

Skarbnik KD Pszczólka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2015, 23:10 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
W imieniu organizatorów niedzielnej konferencji pragnę podziękować za zainteresowanie wydarzeniem. Jednocześnie chciałbym poprosić wszystkie niezdecydowane osoby do podjęcia ostatecznej decyzji co do uczestnictwa do środy, kiedy zamykamy listę.
Dziś dokonaliśmy reorganizacji rozmieszczenia stołów i krzeseł i udało się wygospodarować dodatkowe 30 miejsc. To oznacza, że jest jeszcze 20 wolnych. Serdecznie zapraszam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2015, 20:58 - pn 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 970
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
Jakby ktoś z (lub przez) centralnej wielkopolski jechał i potrzebował dofinansowania do paliwa lub chciałby przyłączyć się do podróży to proszę o kontakt - 3h z radiem mi się nie uśmiecha.

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2015, 03:52 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
O dzień wcześniej, czterdzieści kilometrów od spotkania organizowanego przez Michała, rozpoczyna obrady https://plus.google.com/events/c2s659hr ... -X9t8ah3gE
Przy odrobinie dobrej woli, można odwiedzić obydwie koferencje.

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2015, 23:21 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Z przykrością muszę poinformować, że nie rejestrujemy już kolejnych uczestników niedzielnego zjazdu. Spłynęło dziś sporo wpłat i osiągnęliśmy maksymalną liczbę partycypantów, czyli 130 osób. Sala po prostu nie pomieści więcej uczestników. Zapraszamy wszystkich pszczelarzy, którym się nie udało zapisać tym razem, na kolejną czwartą edycję w drugiej połowie listopada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 00:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lutego 2012, 21:25 - śr
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa Wola
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski i Dadant
Z pękającej w szwach sali wnioskuję, że na mapie pszczelarskiej Polski powstało następne godne uwagi miejsce. Tym bardziej cieszy że zlokalizowane w środku naszego kraju.
Bravo Michał! Tak trzymaj
:brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 00:24 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Bardzo dziękuję za miłe słowa :)

To jednak zawsze sporo pracy i trochę nerwów. Mam nadzieję, że finalny efekt będzie naprawdę niezły. Organizacyjnie jest mi o tyle łatwiej, że mam wspaniały zespół współpracowników w postaci członków KD Pszczółka.

Bardzo żałuję tylko, że nie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w niedzielnym wydarzeniu. Pomyślę jak to zmienić na następny raz.

A co do lokalizacji, to fakt - mamy fart, że jesteśmy niemalże w centrum Polski. W zasadzie każdy ma podobną odległość do pokonania. Nie zapominajmy także, że geograficzny środek Polski znajduje się w ...Piątku ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji