FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 06:19 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 września 2010, 18:30 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Koledzy wstawiam opis kursu który wkrótce się odbędzie w Szczecinie. Pytanie tylko takie skąd tak kosmiczne ceny ( te refundowane to jesszcze luzik) ale cena za egzamin? Czy to komuś w dzisiejszych czasach jest potrzebne do czegoś? Chętnie bym wziął udział, ale cena mnie odstrasza bardzo skutecznie.
Oto tekst :
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie zawiadamia, że przyjmuje zapisy na „kurs przygotowawczy do uzyskania tytułów kwalifikacyjnych w zawodzie pszczelarz” organizowany w roku 2011.
Termin zgłoszenia na kurs upływa z dniem 31 września 2010 roku.
W kursie mogą uczestniczyć pszczelarze zrzeszeni w Związku, jak i nie zrzeszeni.

Kurs organizowany jest z środków budżetu państwa i Komisji Europejskiej i jest refundowany.
Warunkiem zorganizowania kursu jest zebranie minimum 30-osobowej grupy, której obowiązkiem będzie uczestniczenie w szkoleniu do końca trwania kursu.
Organizatorem kursu jest Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie. Kandydat na kurs zobowiązany jest do wypełnienia załączonego ZGŁOSZENIA oraz zobowiązanie do ukończenia kursu. Zgłoszenia należy składać w Biurze Związku listownie lub osobiście.
Zwrot kosztów przeprowadzenia kursu następuje po jego rozliczeniu. Dlatego, na bieżące płacenie faktur Związek pobiera od uczestników kursu wadium.
Wadium to, w wysokości 900 zł, uczestnik kursu wpłaca w trzech ratach po 300 zł do 10-go stycznia, lutego i marca na konto WZP Szczecin w BGŻ S.A. Oddział Regionalny w Szczecinie nr konta 56 20 30 00 45 11 10 00 00 00 54 80 20 z dopiskiem „kurs”
Wadium zwracane jest uczestnikowi w 95 % po rozliczeniu kursu z Agencją Rynku Rolnego i wpłynięciu środków unijnych na konto WZP. 5% wpłaconego wadium WZP zatrzymuje na pokrycie kosztów organizacji kursu.
Organizator zapewnia podczas trwania kursu wyżywienie (obiad) oraz, dla potrzebujących, noclegi z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.
Ukończenie kursu jest ułatwieniem przystąpienia do państwowego egzaminu na tytuł wykwalifikowanego pszczelarza i mistrza pszczelarza.
Terminy egzaminów państwowych zostaną podane podczas trwania kursu.

Opłatę za egzamin w wysokości : 400 zł na wykwalifikowanego pszczelarza
600 zł na mistrza pszczelarza
kandydaci wpłacają na konto WZP Szczecin w BGŻ S.A. Oddział Regionalny w Szczecinie
nr konta 56 20 30 00 45 11 10 00 00 00 54 80 20 z dopiskiem „ Komisja egzaminacyjna”
Opłaty egzaminacyjne nie są refundowane.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2010, 19:10 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Tego typu kurs byl organizowany w tym roku przez Wojewodzki Zwiazek Pszczelarzy w Krakowie. Placilo sie tylko koszty organizacyjne w wysokosci 100zł. Egzamin kosztowal cos kolo 660 czeladniczy i okolo 1000 mistrzowski. Po znizkach egazmin kosztowal cos kolo 400 i 600 na mistrza.
Defakto obecnie do niczego to nie jest przydatne(z tego co sie orientowalem)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2010, 20:43 - czw 
makak pisze:
Egzamin kosztowal cos kolo 660 czeladniczy i okolo 1000 mistrzowski. Po znizkach egazmin kosztowal cos kolo 400 i 600 na mistrza.


Hhee a w kwietniu był egzamin na Czeladnika i Mistrza w Kamiannej Organizowany przez PZP - i cena za egzamin Mistrza wynosiła 500 zł


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2010, 21:49 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Mam takie pytanie do czego taki papierek ma sie przydac poto zeby komus nabic kase???



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2010, 22:06 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 stycznia 2008, 01:56 - pn
Posty: 30
Lokalizacja: Podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
A może nauczą jak nie fałszować leczyć i dbać o swoje podopieczne zależy jacy wykładowcy Brałem udział i podobały się wykłady pani Pochoreckiej pana Kołtowskiego , Korpysy

_________________
W cichym zakątku kraju, mało światu znanym
modrą wstęgą przejrzystej rzeki przepasanym,
strojnym w brzozowe gaje i łąki zielone,
na których rolnik wznosi stogi niezliczone,
pod cieniem lip


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2010, 21:03 - pt 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
nie jestem pewien, ale "nowe" dotacje unijne chyba wymagają, albo mają wymagać aby mieć jakiś papier że jest się pszczelarzem.

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2010, 21:19 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
tak trzeba mieć potwierdzona praktykę pszczelarską z koła chyba min 5 lat. Ale jak jest z niezrzeszonymi tego nie wiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 września 2010, 23:37 - sob 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Gdy się jest niezrzeszonym, zaświadczenie z Urzędu Gminy lub co jest trudniejsze z Urzędu Miasta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 września 2010, 08:28 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Taki kurs pszczelarski czy na mistrza czy inny to psu na bude mieszkam w Anglii i tutaj dowiedzialem sie ,zaden pszczelarz niemusi miec kursu a tym bardziej zadnego papierka ze cos ukonczyl oczywiscie sa organizowane kursy dla poczatkujacych pszczelarzy ale bez zadnych egzaminow ,dlatego ze tutaj niema zadnych dotacji do pszczelarstwa.Jedynie przynaleznosc do zwiazku daje co takie mozliwosci w skaldce ubezpieczenie OC,od zniszczenia pszczol ,od kradziezy.oraz co dwa miesiace czasopismo czeste spotkania w pasiece zwiazkowej i udzial w wystawach pszczelarskich.



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2010, 14:37 - pn 
W Niemczech taki "papierek" na mistrza pszczelarskiego kosztuje około 10.000 euro. Dlatego że ten papierek jest jednoznaczny ze średnim wykształceniem w zawodzie pszczelarz. Więc te kilkaset złociszy w Polsce nie jest zawrotną sumą.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 września 2010, 17:08 - wt 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
a na ki grzyb ten mistrz jedynie aspekt psychologiczny dla co nie których ja zrobiłem wykwalifikowanego pszczelarza i papierek w książce trzymam dla wnuków pokaże jak będą że dziad zrobił sobie takie coś czasami tak myślę po co robiłem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2010, 20:01 - czw 
łupaszko pisze:
a na ki grzyb ten mistrz jedynie aspekt psychologiczny dla co nie których ja zrobiłem wykwalifikowanego pszczelarza i papierek w książce trzymam dla wnuków pokaże jak będą że dziad zrobił sobie takie coś czasami tak myślę po co robiłem?


Wiesz do wielu rzeczy w pszczelarstwie dochodzi się latami i praktyką i doświadczeniem
ale żeby do tego dojść trzeba wiele tematów poznać wcześniej Może i ten papierek to Tylko Kartka papieru ale wykłady ( mówię tu o konkretnych wykładach ) a nie paru zdaniach
to Ci coś powiem To że pszczoły mieszkają w ulu i znoszą miód wie nawet dziecko z przedszkola ale nie jeden nawet nie wie jaki jest skład rodziny pszczelej ile czasu od zniesienia jaja jest to wygryzienia pszczoły
Nie wspomnę już o biologi pszczół , budowie - bo to dla wielu czarna magia
Rzadko spotyka się pszczelarza który by dobrowolnie przeczytał Pszczelnictwo a tam te tematy są dokładnie opisane
Było by znacznie mniej ognisk chorobowych by właściciele pasiek umieli je odpowiednio wcześniej diagnozować
Zarysy tego właśnie są w kursach Czeladniczych i Mistrzowskich
po których można robić dalsze kursy
Rzeczoznawców chorób Pszczelich , Hodowców Matek Inseminatorów itp
Prawo jazdy Kosztuje 20 tyś i więcej można tylko jeździć do 3,5 tony teoretycznie umie się jeździć ale na tira trza jeszcze zdać egzamin za 10 tyś
Wybór należy do każdego ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2010, 21:32 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
łupaszko pisze:
a na ki grzyb ten mistrz jedynie aspekt psychologiczny dla co nie których ja zrobiłem wykwalifikowanego pszczelarza i papierek w książce trzymam dla wnuków pokaże jak będą że dziad zrobił sobie takie coś czasami tak myślę po co robiłem?


Jest kolega na dobrej drodze do bycia mistrzem.
Podstawa to zdać na wykwalifikowanego pszczelarza .Później to po odpowiednim czasie pracy w pasiece można zdawać na mistrza.
Ja podobnie myślałem jeszcze niedawno.
Zycie się toczy. Nie trza mówić nie -bo nie.
Dojdzie kolega do swojego czasu-wtedy powie -a czemu nie.
Bycie mistrzem to już zobowiązuje :do wiedzy pszczelarskiej ,odpowiedniego poziomu gospodarki i zachowania.

Pozdrawiam serdecznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2010, 23:02 - czw 
Mam pytanie.
-Jakie są kursy począwszy od najmniejszego i jakie są koszty takich kursów?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2010, 23:23 - czw 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
tpuzio z całym szacunkiem ale mistrza robił nie będe choćby był za 1pln wystarczył mi kurs na kwalifikowanego- parodia pszczelarstwa strata czasu i nerwów,lepiej ten czas na naukę u pszczelarza co czegoś może nauczyć poświęcić -taka moja rada dla początkujących bo to co na kursie było to ja więcej wiedziałem po rocznej praktyce u doświadczonego pszczelarza. przyszło kilku panów i pań podukali pojedli ciastek popili kawy Pan Pałach i Wilde za wykłady grosz wzieli praktyczne zajęcia w Kortowie a takie że ul pokazali z daleka i kilka martwych pszczół na wylotku co to za kurs to jawna kpina zresztą jaka organizacja taki kurs.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 września 2010, 00:44 - pt 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Kacper4500
-Robotnik Wykwalifikowany
-Mistrz Pszczelarski
Egzamin około 600 zł, inne koszty mogą być refundowane,popytaj w związku, egzamin też może być nieco tańszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 września 2010, 07:47 - sob 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
Panie Bociank zgadza się wszystko tylko kurs na którym ja byłem(a dodam że był prowadzony przez "tęgie umysły " naszego pszczelarstwa) przypominał spotkanie dla Pań i Panów ów prowadzących dla zabicia czasu i zarobienia pieniędzy,teoria dobrze-ok ale początkujący pszczelarz teorię w książce sobie przeczyta co mu jednak po teorii jak on nie będzie wiedział jak wygląda ul np z kiślicą czy porażony silnie warrozą nawet ramek z czerwiem nie pokazali by 1 z 2 mógł zobaczyć jak to wygląda.kurs prowadzony w miesiącach luty ,marzec nie jest w stanie nawet dać szansy na przeprowadzenie jakichkolwiek zadań praktycznych więc ja pytam po co w programach takiego kursu wpisuje się też zadania praktyczne-dla nabicia godzin i zarobienia przez prowadzących większych pieniędzy?- nie oszukujmy się jest to parodia jakich mało i wstyd wielki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 września 2010, 08:08 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Lopuszko masz racje zgadzam sie z toba calkowicie tu w londynie spotykamy sie co dwa tygodnie i sa prowadzone kursy dla poczatkujacych pszczelarzy ale w sezonie nigdy niebralem udzialu w polsce na zadnym kursie raz bylem w Pulawach szkoda czsu ale w londynie naewt taki ktos co niewidzial ula to wiele by sie mugl nauczyc kurs taki trwa caly sezon niema zadnych egzaminow bom niema obowiazku miec zadnych kursow zeby prowadzic pasieke i sprzedawac miod tez nietrzeba zadnych pracowni czy odbioru przez weterynazrza ,nie bralem udzialu we wszystkich spotkaniach bo sa jeszcze w tygodniu ale wedlug mnie jest ok ile taki kurs kosztuje niewiem ale sie dowiem i dam znac

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 września 2010, 12:04 - sob 
łupaszko pisze:
Panie Bociank zgadza się wszystko tylko kurs na którym ja byłem(a dodam że był prowadzony przez "tęgie umysły " naszego pszczelarstwa) przypominał spotkanie dla Pań i Panów ów prowadzących dla zabicia czasu i zarobienia pieniędzy,teoria dobrze-ok ale początkujący pszczelarz teorię w książce sobie przeczyta co mu jednak po teorii jak on nie będzie wiedział jak wygląda ul np z kiślicą czy porażony silnie warrozą nawet ramek z czerwiem nie pokazali by 1 z 2 mógł zobaczyć jak to wygląda.kurs prowadzony w miesiącach luty ,marzec nie jest w stanie nawet dać szansy na przeprowadzenie jakichkolwiek zadań praktycznych więc ja pytam po co w programach takiego kursu wpisuje się też zadania praktyczne-dla nabicia godzin i zarobienia przez prowadzących większych pieniędzy?- nie oszukujmy się jest to parodia jakich mało i wstyd wielki.


bez przesady przeciez co roku nie bedą inicjować i doprowadzać do zarazeń rodzin bo po co zeby sobie pszczelarz popatrzył ??
Pewne sprawy praktyczne nie da sie pokazac tak jak to myslisz łupaszko od tego są materiały zdjęciowe , czy filmowe nie wiem czy na takich kursach taka metoda jest wdrażana ,ale powinna być , powinni miec taki gotowy materiał filmowy.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 września 2010, 18:57 - sob 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
Rater tu nie chodzi o pokazanie choroby człowieku zarażanie dla pokazów to bzdura ale czy nie warto by było na kursach pokazywać rodziny i pokazywać co jest w środku omawiając jednocześnie jakie mogą być czego objawy co jak wygląda i gdzie powinno być co gdzie wkładać jak i kiedy obrazki to w ksiązkach możemy zobaczyć i opisy przeczytać ale zajęcia praktyczne powinny być praktycznymi a nie siedzenie na sali wykładowej po kilkanaście godzin a co 2 kursant przysypia jak kurs to kurs a nie hipczyk .a po drugie co praktycznego można pokazać w lutym , marcu to jest zastanawiające, a za teorie zapłata jak i za praktykę prowadzącym się należy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 września 2010, 02:25 - ndz 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
łupaszko Czy na tym kursie Byłeś w Kamiannej/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 września 2010, 09:21 - ndz 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
Nie w Olsztynie a potem w Kortowie na UWM.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 września 2010, 09:59 - ndz 
To jeszcze cos dorzucę. MP jestem od 2000r :oczko: I przez te 10 lat nie skorzystałem z posiadania tego zaszczytnego tytułu w żaden sposób. ALE - jeśli ktos planuje zostać zawodowym pszczelarzem, to taki dokument powinno się mieć - na poczet wielu okoliczności, w których pszczelarz możesz się znaleźć.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 września 2010, 19:53 - czw 
jeśli znajdę czas to w przyszłym roku zrobię sobie tego robotnika.
Małżonce wspomniałem o kursie i cenie, zaniemówiła i jak narazie nie gada zemną, ale przejdzie jej jak odwiedzę jubilera.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 września 2010, 20:45 - czw 

Rejestracja: 26 września 2010, 01:38 - ndz
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa
Polecam 2-letnie policealne studium pszczelarskie w Pszczelej Woli, zjazd 1 weekend w miesiącu, płaci się tylko stówę za semestr, a na końcu egzamin na tytuł technika za darmo. Wprawdzie trzeba podojeżdrzać pod ten Lublin, ale można poznać ludzi, wykłady są w porządku, a po zajęciach chodźby z nudów zawsze się pójdzie do pasieki coś ciekawego porobić+ praktyki dla chętnych, poza tym technik jest ''starszy'' od tych wszystkich mistrzów, czeladników i wykwalifikowanych.

Pozdrawiam :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 września 2010, 20:58 - czw 
Ooooo widzisz, a może pomyślę nad tym i może to będzie lepsze, tym razem to na poważnie muszę pogadać z małżonką. Hmmm chyba dużo więcej z kieszeni mnie szarpnie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 września 2010, 20:58 - czw 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Kacper Rozejrzyj się może znajdziesz kurs refundowany, egzamin też nie musi tyle kosztować, czasami dają zniżki. Informacja o kursie jest na stronie WZP w Krakowie, ale nie znam szczegółów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: EGZAMINY
Post: 16 grudnia 2010, 23:09 - czw 

Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 21:39 - pn
Posty: 12
Lokalizacja: Wieluń
Panowie co za mistrz czy czeladnik jak egzamin zdaje 100procent. --KOCIERZOWY.
Skok na kasę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 grudnia 2010, 05:25 - pt 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Czy jest to skok na kasę to nie byłbym tak pewny?
Wielu uczestników kursu praktyków ma większą wiedzę od wykładowców na kursach.
Papierek potrzebny dla celów dziedziczenia ,czy też innych-w najbliższej przyszłości pomoc Unijna będzie wymagała posiadania takiego papierka. :nonono:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 grudnia 2010, 11:00 - pt 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
zdaje 100 % bo widocznie mamy perfekcyjnie przygotowanych pszczelarzy,na kartę rowerową u mnie w podstawówce też wszyscy zdali choć jeden kolega tylko miał rower.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 grudnia 2010, 11:08 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
A możecie Koledzy tak konkretnie napisać po co aktualnie zdobywać te tytuły w przypadku posiadaczy niewielkich (do 30-40 rodzin) pasiek.
Pomijam sprawę zdobywania wiedzy, do tego tytuły i egzaminy są zbędne

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 grudnia 2010, 11:10 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Na chwile obecna to tylko dla wlasnej satysfakcji i ew jakbys chcial praktykantow przyjac do robisz mistrza ale czy ktos z tego w pszczelarstwie korzysta to juz nie wiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 grudnia 2010, 11:35 - pt 
Panowie Nie narzekajcie dobrze że te kursy są jakie są wielu na tych kursach się dużo dowiedziało na temat praktyki i teorii
że wszyscy zdają to dziękować Bogu że egzaminatorzy (komisja ) to też pszczelarze no i trochę panuje taka atmosfera przyjaźni poza tym nikt nie chce drugiemu wstydu robić
Ale nie bawem te czasy miną komisja będzie powoływana całkiem inna praktycznie nie mająca nic wspólnego z pszczelarstwem i wtedy zaczną się schody niezdania ,poprawki itp
Po co papierek
To jest dokument taki sam jak świadectwo zawodowe zdobyte w szkole ponad podstawowej upoważniające do wielu działań
-Mając do tego studium pedagogiczne można takie kursy przeprowadzać mając odpowiednią grupę wykwalifikowanych prelegentów
Patrząc z miejsca Uni rolnik ma dopłatę może kiedyś się okazać że i pszczelarz będzie ją miał
Nie każdy mający hektary może powiedzieć że jest rolnikiem bo sama praca na roli nie daje kwalifikacji są jeszcze szkoły rolnicze a jak mi wiadomo chcąc kiedyś kupić czy dziedziczyć większą ilość pola taki papier był potrzebny że kowalski miał chociaż kurs rolniczy
więc i może tu warto zainwestować i mieć ten papierek a nuż widelec kiedyś się przyda
Powiem jedno odnośnie tej wiedzy wykładowców i uczestników kursów
Owszem są tacy co wiedzą dużo a nawet więcej od prelegenta
ale są i tacy co na przerwach wielce się mądrzą co to nie wiedzą a potem śmiech na sali bo zasklepi miodu od czerwiu nie odróżnia nie wspominając o terminach przeobrażania się larw zasklepu czerwiu czy wygryzaniu się osobników pszczelich ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: EGZAMINY
Post: 17 grudnia 2010, 12:30 - pt 

Rejestracja: 05 czerwca 2010, 01:12 - sob
Posty: 222
Lokalizacja: Maków k. Skierniewic / Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
pasiekalas pisze:
Panowie co za mistrz czy czeladnik jak egzamin zdaje 100procent. --KOCIERZOWY.
Skok na kasę.

Co kolega wie o tym kursie? Może uczestniczył i zdał ten egzamin? Albo przegapił okazję i teraz zazdrości tym, którzy skorzystali i zdobyli "papier"?

Ja uczestniczyłem w tym kursie, zdawałem egzamin i nie uważam, że był to skok na kasę.
To, że parę osób sobie zarobiło (wg. mnie uczciwie), to chyba nic złego?

Poszedłem z nastawieniem, że kurs sobie odpuszczę i przystąpię tylko do egzaminu. Skończyło się tak, że byłem na wszystkich wykładach, były ciekawie prowadzone a i trochę nowych rzeczy się dowiedziałem. No i była okazja, żeby spotkać się z innymi pszczelarzami :oczko:
Większość uczestników to starzy (stażem) pszczelarze i Ci na na pewno nie mieliby problemów ze zdaniem egzaminów bez kursu. A początkujący chłonęli wiedzę aż miło :oczko:

Co do przydatności dyplomu pszczelarza albo mistrza, to prawdopodobnie od 2013r. będą dopłaty bezpośrednie dla pszczelarzy i jednym z warunków będzie udokumentowanie kwalifikacji zawodowych (pszczelarskich).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 grudnia 2010, 16:50 - pt 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
BoCiAnk
Faktycznie jesteś mistrz.
Wyważone komentarze,nie złośliwe porady,ogrom wiedzy.
Miałem kiedyś takiego kolegę, starego pszczelarza.
Mieszka aktualnie ze względu na stan zdrowia i zamieszkanie córki w Bielsku Białej.
Mimo to że już coraz rzadziej przyjeżdża jest nadal honorowym Prezesem naszego Koła :nonono:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 grudnia 2010, 20:16 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2010, 10:49 - sob
Posty: 465
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Drogi nie drogi ja akurat se zrobie taki kurs.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 grudnia 2010, 00:31 - sob 
Drogi kurs faktycznie, ale to tylko kurs. Więcej można się nauczyć od starego pszczelarza łącznie z praktyką, a resztę nadrobić wiedzą. Ewentualnie iść do szkoły, lepsze to niż kurs, ciężko na kursach coś się nauczyć, tylko dają papier na to co już wiesz.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 grudnia 2010, 10:31 - sob 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
Opinie różne ,ale też mam ochotę skończyć kurs .Zawsze to jakaś szansa na wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami ,nowe znajomości i uporządkowanie wiedzy.
Niby wszyscy wszystko wiedzą ,a choćby i to forum jest dowodem ,że można się czegoś nauczyć.
Jeśli będzie jakiś kurs- w miarę rozsądna odległość,to skorzystam.Może jakieś wspólne wyjazdy by zmniejszyć koszta.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 11:32 - ndz 

Rejestracja: 02 maja 2010, 11:07 - ndz
Posty: 79
Lokalizacja: Radom
Ule na jakich gospodaruję: DADANT
ja zapisałem się na mistrza tylko jeszcze nie wiem ile to u mnie będzie kosztowało i kiedy się odbędzie , bo jeszcze nie ma wystarczającej liczby chętnych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2011, 17:21 - ndz 

Rejestracja: 02 maja 2010, 11:07 - ndz
Posty: 79
Lokalizacja: Radom
Ule na jakich gospodaruję: DADANT
dziś dowiedziałem się że kurs na mistrzunia to koszt 350 zł (i ta kwota będzie dotowana) natomiast co do egzaminu to nie wiadomo, jest info że 900 (maks wg ustawy) ale ma być rabat tyle że to będzie wiadomo w lutym - :thank: oby


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2011, 14:02 - śr 

Rejestracja: 02 maja 2010, 11:07 - ndz
Posty: 79
Lokalizacja: Radom
Ule na jakich gospodaruję: DADANT
no i zostałem mistrzem koszt: 350 zakwaterowanie + materiały, oraz 500 egzamin, :pijemy:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2011, 21:47 - śr 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
Witam ,Piter77 możesz napisać gdzie robiłeś ten kurs , no i gratuluje :brawo:

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2011, 22:46 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Piter napisz coś więcej na temat kursu. Jak wygląda sam kurs, egzamin, jakieś przykładowe pytania itp.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2011, 22:59 - śr 
Też se zrobie taki kurs ale najpierw dobije do 200 rodzin pszczelich ,a to troche potrwa z 10 lat chyba ,ze ktos idzie ze mna w spółke? Zrobimy se holding i jakos go nazwiemy :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 kwietnia 2011, 18:02 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KOBER pisze:
Też se zrobie taki kurs ale najpierw dobije do 200 rodzin pszczelich ,a to troche potrwa z 10 lat chyba ,ze ktos idzie ze mna w spółke? Zrobimy se holding i jakos go nazwiemy :leży_uśmiech:


proponuje Kober&Company

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 kwietnia 2011, 19:34 - czw 

Rejestracja: 22 marca 2009, 18:21 - ndz
Posty: 153
Lokalizacja: Ostrołęka
Witam ! Kurs na mistrza pszczelarza ukończyłem w 2004 r.Całkowity koszt wyniósł mnie 1200 zł , nie było wtedy żadnych refundacji , ale nie żałuję , warto było.Przyjeżdzali do nas wykładowcy z Pszczelej Woli , nikogo nie trzeba było namawiać do nauki , wszyscy chcieli jak najwięcej informacji przyswoić .Kurs zakończył się egzaminami ustnymi , oraz w formie testów.Taki kurs wiele uczy oraz mobilizuje do nauki , namawiam wszystkich.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 kwietnia 2011, 22:07 - czw 
kudlaty pisze:
proponuje Kober&Company


Chcesz kudlaty wstapić w moje szeregi?
Nazwa musi byc typowo pszczelarska :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 16:16 - sob 

Rejestracja: 02 maja 2010, 11:07 - ndz
Posty: 79
Lokalizacja: Radom
Ule na jakich gospodaruję: DADANT
Kurs odbył się w Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli, trwało to ok 30 godz. wykładowcy byli bardzo wporządku, egzamin składał się z: dla czeladnika część pisemna 70 pytań+ praktyczna (tyle że praktyczna z racji pory roku była w formie pisemnej, a na mistrza część pisemna 100pytań + praktyczna (na papierze :leży_uśmiech: ) + część ustna trzeba było wylosować 3 pytania. Egzamin był prosty (moim zdaniem) pszczelarze od 1992 więc trochę praktyki już nabrałem, trochę się poczyta trochę porozmawia, coś tam się usłyszy na zebraniach pszczelarskich,,,więc raczej nie ma obawy przed kursem :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 20:33 - wt 

Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 21:39 - pn
Posty: 12
Lokalizacja: Wieluń
Wiem tyle że kolega mój miodu ileś tam miał,po zdaniu na MISTRZA kany puste miód kupuje ,ale dyplom mistrzowski nosi w ręce szpanuje. Dopłaty-jeżeli nie będzie to kto będzie należał do związku a kto utrzyma Warszawę -SABATA -gł...d.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 21:13 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2011, 19:51 - sob
Posty: 144
Lokalizacja: miechów
pasiekalas pisze:
Wiem tyle że kolega mój miodu ileś tam miał,po zdaniu na MISTRZA kany puste miód kupuje ,ale dyplom mistrzowski nosi w ręce szpanuje. Dopłaty-jeżeli nie będzie to kto będzie należał do związku a kto utrzyma Warszawę -SABATA -gł...d.

Witam tym akurat to bym się nie przejmował! A na marginesie to WZP Kraków rozpoczyna kurs 21,01,2012. W którym i ja będę . Pozdrawiam :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji