FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 00:42 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 10 stycznia 2012, 21:17 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2011, 19:51 - sob
Posty: 144
Lokalizacja: miechów
A z papierka to miodu i tak nie będzie ale zawsze warto go mieć choćby dla satysfakcji :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 22:03 - wt 

Rejestracja: 04 marca 2009, 19:57 - śr
Posty: 132
Lokalizacja: Rajcza koło Żywca
Witam
Moim skromnym zdaniem jeśli ktoś czuje się lepiej przez to że uzyska dokument poświadczający jego własne kwalifikację nie jednokrotnie okupione długoletnią praktyką i mozolną pracą nad sobą i w pasiece to niech każdemu idzie na zdrowie ja osobiście uważam że taki dokument powinno się drukować na dobrej jakości drukarce ... i przedstawiać nim w razie konieczności... bo przecież nie wiedza urzędnika o kwalifikacjach pszczelarza obiektywny sąd wydać może czerwienią swojej pieczątki.
Pozdrawiam Serdecznie Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 22:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
pepsi pisze:
Witam tym akurat to bym się nie przejmował! A na marginesie to WZP Kraków rozpoczyna kurs 21,01,2012. W którym i ja będę


Tylko sie nie przejedź na takim kursie - wiem jakei są oboszczenia co do kursów financowanych z UE i ARR a pisza ze tylko 190 zł wpisowego ale niedopełnienie wymagac to zwracasz cała kwote a to jak dzwoniłem to niemiła pani z WZP powiedziała ze około 2400zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 22:14 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
harpia pisze:
ale niedopełnienie wymagac to zwracasz cała kwote a to jak dzwoniłem to niemiła pani z WZP powiedziała ze około 2400zł


Nie nieslyszalem zeby ktos zwracal pieniadze a Ty slyszales?
Sam taki kurs konczylem niedawno, naprawde warto uczestniczyc bo koszty niewielkie biorac pod uwage zakwaterowanie i wyzywienie calkiem dobre :)
A wiedzy troche nowej sie zdobedzie jak nie na wykladach to z rozmow z innymi pszczelarzami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 23:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
makak,
Nie chce nikogo urazić ale na tych papierkach co podpisują kursanci wyraźnie pisze w razie .... to koszt ponosi beneficjent. Wiem bo sam się obracam w takich projektach. Jak chciałem dopytać się pseudo miłej pani w WZP z jakiego programu i z jakiego podkryterium to mi "miło" odpowiedziała a po co to mi z akcentem ze ma mnie w nosie ale i tak wydusiłem od niej ile można zabulić wrazie niedopełnienia formalności. Poprostu WZP chcąc zrobić kurs i by osiągnąć określony we wniosku cel by pieniążków nie zwracać obniża poziom kursów by osiągnąc zakładany cel (we wniosku) - i nie ma co sie dziwić ze egzaminy łatwe itd - każdy się boi o własny tyłek i sie ubezpiecza - dlatego w razie nieobecności koszty ponosi beneficjent by załatać lukę niespełnienia celu we wniosku - taka rzeczywistość.
Więc miłego szkolenia i bądźcie zawsze obecni :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2012, 00:38 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Ja tam robilem kurs nie bylem chyba ze dwa razy i zadnych kar nie placilem
Egzamin nie ma wiele wspolnego z kursem wiec wytlumacz mi dlaczego uwazasz ze sa latwe?
Jestesmy dorosli jezeli sie na cos deklarujemy powinismy brac odpowiedzialnosc za to.
W czym Ty widzisz problem?
Ze zabezpieczaja sie przed uczestnikami ktorych nie bedzie a sie zapisza i zajma miejsce ktore mogli by inni wykorzystac?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2012, 09:51 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 listopada 2008, 09:00 - pn
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
harpia pisze:
makak,
Nie chce nikogo urazić ale na tych papierkach co podpisują kursanci wyraźnie pisze w razie .... to koszt ponosi beneficjent. Wiem bo sam się obracam w takich projektach. Jak chciałem dopytać się pseudo miłej pani w WZP z jakiego programu i z jakiego podkryterium to mi "miło" odpowiedziała a po co to mi z akcentem ze ma mnie w nosie ale i tak wydusiłem od niej ile można zabulić wrazie niedopełnienia formalności. Poprostu WZP chcąc zrobić kurs i by osiągnąć określony we wniosku cel by pieniążków nie zwracać obniża poziom kursów by osiągnąc zakładany cel (we wniosku) - i nie ma co sie dziwić ze egzaminy łatwe itd - każdy się boi o własny tyłek i sie ubezpiecza - dlatego w razie nieobecności koszty ponosi beneficjent by załatać lukę niespełnienia celu we wniosku - taka rzeczywistość.
Więc miłego szkolenia i bądźcie zawsze obecni :)


Napisz o jakie papierki chodzi. Kursanci podpisali karty zgłoszenia i tam nie ma ani słowa o zwracaniu kosztów. Treść dostępna na stronie internetowej WZP Kraków www.wzp-krakow.pl.

Egzaminy są niezależne od kursu. Przeprowadza je Państwowa Komisja Egzaminacyjna. Celem kursu jest przede wszystkim podniesienie wiedzy i kwalifikacji przez uczestników, co umożliwia późniejsze zdanie egzaminu.

Poziom kursu musi być na tyle wysoki, żeby znaleźli się chętni. Na bylejakość nikt nie ma teraz czasu. We wniosku do ARR nie określa się żadnego celu kursu.

Mechanizm finansowania wygląda następująco. WZP w Krakowie ponosi z własnych środków wszystkie koszty związane z organizacją kursu: wynajem sali, wyżywienie, noclegi, wynagrodzenie wykładowców, materiały szkoleniowe, koszty administracyjne . W trakcie kursu oraz po zakończeniu jesteśmy kontrolowani i jeżeli przejdziemy pozytywnie kontrolę dostajemy zwrot kosztów. Ryzykujemy związkowymi środkami.
Jeżeli ktoś zapisuje się na kurs, a nie jest obecny na zajęciach które akurat są kontrolowane to nie otrzymamy na taką osobę refundacji, a koszty ponosimy, czyli tracimy związkowe, czyli pszczelarskie pieniądze - taka rzeczywistość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2012, 10:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
W takim razie superowego szkolenia życze i zdanych egzaminów :)
No coments :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 23:58 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
takie szkolenia to, tylko po to by nabić kiesę wąskiej grupie ludzi, a nie małe pieniądze na ten cel idą z unii. Kiedyś gdy startowałem do nisko towarówki to jeden gościu, który sprawdzał papiery mało co :tasak: że nie wpisałem szkoleń, tylko kilka gratów do zakupu, powiedziałem mu że jestem po technikum rolniczym i szkoleń jako takich nie potrzebuję

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2012, 19:34 - wt 

Rejestracja: 02 stycznia 2012, 20:15 - pn
Posty: 248
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: wp
jest tu ktoś na forum z lubuskiego? bo będę na kursie na czeladnika w odr w kalsku może ktoś z was tam będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji