FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 04:37 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 stycznia 2008, 10:28 - pt 
Proszę o podzielenie sie informacją z kolegami i udzielenie informacji o Szkoleniach Podstawowych w zawodzie pszczelarz +pochodne . Dziękuje za szczegóły . Jeśli to możliwe jakie ceny?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 11:18 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
Szkolenie teraz to około 600 zł właśnie się szykuje :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 12:03 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Jakie to jest szkolenie i gdzie sie odbywa?
Sam szukam jakiegos szkolenia ale u mnie nic sie nie odbywa niestety


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 14:19 - pt 
makak pisze:
Jakie to jest szkolenie i gdzie sie odbywa?
Sam szukam jakiegos szkolenia ale u mnie nic sie nie odbywa niestety


Cztaj pierwszy mój post bo dostał przykryty innym tematem

tam pisze gdzie Adres jakie tematy

Oczywiście się zabieram do zobaczenia wszystkim co przyjadą do Karniowic :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 14:53 - pt 
Po takim szkoleniu za 600 zł pewnie będziecie mieć Dyplom Czeladnika . Bo jaki jest sens wydawać tyle pieniędzy , lepszym szkoleniem powinno byc szkolenie praktyczne w pasiece np. u kolegi Bogdana mówiąc żartem za 500 , który buja sie przez tydzień na fotelu a ucznie pracują .

Ryszard B.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 15:34 - pt 
To sa szkolenia za darmo i nie ma żadnych Dyplomów :mrgreen:
Takie samo szkolenie Powiatowe organizuję u Siebie w Suchej B wstęp wolny
odbedzie sie 16 02 2008 własnie jestem w trakcie dogrywania wszystkiego
ale szczegóły napisze ok 30 stycznia tu na forum
Ale już chętnych Serdecznie Zapraszam do zorganizowania sobie wolnej soboty w tym dniu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 16:28 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
Jeśli chodzi o szkolenie z tytułem "PSZCELAŻ ZAWODOWY" to jest w 100% refundowane i jest organizowane w kołach,związkach itp. pszczelarskich


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 16:47 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
a jest sens robić takie szkolenie, czy to jest tak dla własnej satysfakcji ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 16:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
entrion pisze:
Jeśli chodzi o szkolenie z tytułem "PSZCELAŻ ZAWODOWY" to jest w 100% refundowane i jest organizowane w kołach,związkach itp. pszczelarskich


No wlasnie czy gdzie w malopolsce jest w tym roku robiony taki kurs na tytul zawodowy. W Tarnowskim i Nowosadeckim Zwiazku napewno nie robia. A w Krakowie moze ale niewiedomo. Moze ktos ma jakies informacje na ten temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 17:50 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
Ja niestety jestem w dolnośląskim i nie potrafie pomuc nawet gdyby to wątpie żebyś jeszcze mógł sie zapisać bo mogą być problemy z składaniem podań...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 20:29 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
Nie jestem na 100% pewny ale w Kamiennej, w Pszczelej Woli, w Kocierzowej coś mogą organizować ale z panem Cezarym Krukiem z Puław można się z kontaktować on zawsze jakieś szkolenia i kursy organizuje.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 22:42 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:13 - ndz
Posty: 84
Lokalizacja: Przeciszów
kontaktowalem sie telefonicznie z prezesem polskiego zwiazku pszczelarskiego w warszawie. Powiadomil by wyslac list z danymi na adres PZP do warszawy ewentualnie na e-mail. zbieraja kandydatow na kurs. Ma byc organizowany w Kamiannej w marcu. jak dostane odpowiedz od nich, napisze na forum blizsze dane. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2008, 23:03 - pt 
Mogę Dać za darmo wszystkie Testy Kursu Czeladniczego i Mistrzowskiego


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2008, 00:01 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:13 - ndz
Posty: 84
Lokalizacja: Przeciszów
Chętnie skorzystam ze sskryptów :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2008, 11:59 - sob 
leszekone pisze:
Chętnie skorzystam ze sskryptów :P


Nie widze problemu Prosze podaj mi na priwa tylko Adres a w poniedziałek Ci wyslę ksero :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2008, 12:46 - sob 
Na egzaminach mistrzowskich chodzą te same testy , lecz jest tylko zmieniana kolejności pytań . Zadając sobie pytanie na które odpowiadamy , przyswajamy wiedzę w dość prosty sposób .

Ryszard B.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2008, 21:12 - sob 
W tym roku w Małopolsce kursu czeladniczego refundowanego nie będzie.
Będzie podobno w przyszłym roku.Jeżeli będą chętni na kurs odpłatny p.Opoka może go
zorganizować.Koszty będą w zależności od ilości chętnych .
tel.do p. Opoki 603694845


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2008, 21:39 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:13 - ndz
Posty: 84
Lokalizacja: Przeciszów
Serdeczne dzięki dla kolegi BOCIANKA za otrzymane skrypty :) przestudiuje i oczywiście udostepnie zainteresowanyn kolegom z forum :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Testy
Post: 28 stycznia 2008, 18:59 - pn 
W związku z bardzo Dużą ilością E- maili i zapytań o te Testy
Proszę Wstawiam
Przy Kursie jaki kiedyś przechodziłem na każde pytanie było ok. 1 godzinę wykładów

To są testy egzaminu pisemnego , Egzamin ustny polegał na zadawaniu pytań przez komisjie egzaminacyjna dowolnej ilości , oprucz tego na egzaminie praktycznym jaki przeprowadzany jest na Pasiece w obecności komisji zadawane są pytania zwiazane z wykonywanymi czynnościami

Powiększ myszką :wink:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2008, 21:20 - pn 

Rejestracja: 20 stycznia 2008, 15:13 - ndz
Posty: 48
Lokalizacja: Warszawa
Dobry pomysł z tymi testami, ale to chyba nie jest komplet (patrz ostatnie 76 pytanie).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2008, 21:38 - pn 
timpik pisze:
Dobry pomysł z tymi testami, ale to chyba nie jest komplet (patrz ostatnie 76 pytanie).


to są pytania z tematyki Pszczelarstwa
inne pytania które były omawiane to teoria związana z nauczaniem ,reklamą ,podejście psychologiczne wykładowcy do ucznia , zasady etyki ,zasady wiązania praktyki z teorią metodyka i trakie tam pierdoły :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2008, 22:33 - pn 

Rejestracja: 20 stycznia 2008, 15:13 - ndz
Posty: 48
Lokalizacja: Warszawa
Próbowałem test wydrukować. Próba drukowania wypada marnie (mało czytelnie). Idealnie byłoby jeśli test byłby skanowany w Word, ale chyba zadużo wymagam, a może........ Dzięki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lutego 2008, 19:49 - ndz 
Uprzejmie informuję, że Polski Związek Pszczelarski organizuje kurs podstawowy w
ramach projektu złożonego w ARR. Kurs zaplanowano na miesiąc kwiecień 2008 roku
w Domu Pszczelarza w Kamiannej. koszt kursu wynosi 750 zł zwrot 500 zł. Jeżeli
kursant będzie przystępował do egzaminu kwota zwrotu zostanie pomniejszona o
jego koszt. terminy będą uzganiane indywidualnie po dokonaniu wpłaty na konto
PZP
83 1320 1104 2991 2595 2000 0001.


Nie podano żadnych namiarów kontaktowych , podejrzewam że kontakt to z PZP w Warszawie lub W WZP bo wiadomośc pochodzi z WZP -- Kraków


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 lutego 2008, 22:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
W Pszczelej Woli właśnie zaczął się kurs na mistrza pszczelarza o którym nic nie wiedziałem a nie daleko mieszkam.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lutego 2008, 00:03 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Cytuj:
Uprzejmie informuję, że Polski Związek Pszczelarski organizuje kurs podstawowy

No wkoncu jakies dobre wiesci. Do Kamiannej mam zdecydowanie blizej niz do Pszeczelej Woli.
Jak mozna sie starac o zwrot, jakie kryteria powinno sie spelniac?
Dodam ze dopiero zaczynam przygode z pszczelarstwem.
Mozesz podac jakiegos linka do informacji o szkoleniu bo nie moge znalesc
Stokrotne dzieki za informacje
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lutego 2008, 22:43 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
7 lutego godzina 9:30 Urząd Wojewódzki w Lublinie odbędą się wykłady na temat chorób pszczół.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2008, 14:26 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Jakie warunki trzeba spelnic aby wziasc udzial w szkoleniu(czeladniczym)?
Czy musze sie zapisywac do Zwiazku?
Jakie warunki trzeba spelnic by dostac pozniej czesciowy zwrot kosztow szkolenia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lutego 2008, 16:15 - pt 
Jeżeli Jesteś z Małopolski to zadzwoń pod ten nr -- (012) 422-79-45 , A wszystkiego się dowiesz :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 lutego 2008, 17:17 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
BoCiAnK pisze:
Jeżeli Jesteś z Małopolski to zadzwoń pod ten nr -- (012) 422-79-45 , A wszystkiego się dowiesz :wink:

dzieki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lutego 2008, 22:40 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:13 - ndz
Posty: 84
Lokalizacja: Przeciszów
Jeżeli Jesteś z Małopolski to zadzwoń pod ten nr -- (012) 422-79-45 , A wszystkiego się dowiesz Wink
Bogus podałeś koledze numer do wojewódzkiego związku pszczelarzy w Krakowie
Ja rozmawiałem z panią Agnieszką Wypasek kierownikiem biura ale żadnych konkretnych namiarów nie podała tylko że jak w Warszawie w PZP zbiorą około 100 chętnych to coś zorganizują w kamiannej .Kolego Makak pisz do Warszawy podanko z danymi .Ja już wysłałem i czekam na odpowiedz.Będę wiedział więcej to napisze. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lutego 2008, 23:06 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Dzwonilem do Warszawy. Pani powiedziala ze robia w 3 terminach z czego na 1 brak juz miejsc, a drugi jest od 7 do 13 kwietnia.
I musze sie zapisac do zwiazku pszczelarskiego. Ze zwiazku wziasc formulaz podbity przez nich i wyslac do W-wy.
I chyba tyle, tylko czekac do kwietnia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lutego 2008, 23:56 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
ale syf, musisz zapłacić wpisowe i składne, a nastepnie dopiero dadzą ci papierek z którym pójdziesz zapisać się na kurs, na kursie dowiesz się tego co w książkach i na tym koniec, oni zarobili i wyłudzili kase, a Ty nadal będziesz się zastanawiał czemu się roją.
Tak poważnie, to poszukaj pszczelarza pokroju Ryszarda, jest wielu co podzielą się wiedzą praktyczną przy ulu.

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2008, 00:41 - sob 
Gdzieś wyczytałem że Pszczela Wola organizuje , wykłady w łykędy tylko koszt nie wielki w stosunku do refundacji i potrzeba 20 osób . Mistrzowski 450 tylko , przy refundacji przez PZP 400 z własnej kieszeni i gdzie i dla kogo jest ta refundacja ? Tak naprawdę to refundacia nie jest dla pszczelarzy , tylko dla organizatorów . Pomijając wykładowców , bo to ich nie dotyczy .

Ryszard B.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2008, 00:57 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Pewnie fakt. Ten w kamiannej kosztuje 750zl + ok 350 egzamin. 750zl w tym jest spanie i wyzywienie(tak mi powiedziano).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2008, 09:29 - wt 
DRODZY KOLEDZY SPROSTOWANIU !!!

Proszę dzwońcie bezpośrednio do PZP o te informacje. Kraków jest tylko informatorem pośrednikiem w rozsyłaniu informacji na temat szkolenia, ale w kwestii szczegółów i tak trzeba kontaktować się z PZP.

Koszt kursu podstawowego to jest 750 PLN - do zwrotu 500 PLN przy czym egzamin prawdopodobnie 300 PLN.

Nie jest znany jeszcze termin rozpoczęcia co jest niedociągnięciem ze strony organizatorów kursu i trwają jeszcze zapisy więc jeśli ktoś ma ochotę proszę na tej stronie są namiary i kontakt z biurem http://www.zwiazek-pszczelarski.pl/.

Już mogę wprowadzić poprawkę - TRZEBA BYC ZRZESZONYM CZYLI NALEżEć DO PZP !! To Informacja z PZP.
W kursie wezmą udział osoby które wytypowane zostaną z listy według kolejności zgłoszeń. Z uwagi na fakt ograniczenia funduszy ograniczona została również ilości wykładów.

Niebawem bo końcem lutego odbędzie się kurs podstawowy lecz już nie refundowany z Unii. Koszt kursu będzie w granicach 300 PLN wraz z egzaminem. Jak tylko będę miał informacje szczegółowe podzielę się z wami od razu.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2008, 10:38 - wt 
Kolego root , co wizualnie wygląda na tańsze to nie do końca jest prawdziwe . Kto lepiej i taniej zorganizuje kurs i przeprowadzi egzamin jak nie fachowcy z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli , którzy są na miejscu . Sam pewnego czasu naciołem się na taką dotację , gdzie szkolenie i egzamin kosztował mnie więcej jak przez dotacji . Trzeba to przemyśleć i przeczytać :http://pszczelipark.pl/index.php/Kursy-Pszczelarskie.html

Ryszard B.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2008, 12:56 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:13 - ndz
Posty: 84
Lokalizacja: Przeciszów
Kurs podstawowy jest organizowany przez PZP Warszawa. W Kamiannej.
Wdniach 14do 20 kwietnia 2008.Potrzebne dokumenty;
1-Formularz zgłoszenia Do pobrania u prezesów kół pszczelarskich
nie trzeba nalezec do żadnego z kół jak kto woli.
2-dwa zdjęcia na swiadectwo.
3-Potwierdzenie z Gminy ze posiada sie ule -ile i jak długo. napisać i wójt podbije pieczatke
4-ksero dowodu osobistego
5- ksero ostatniego świadectwa szkolnego
6-przelew na kwote 750zł na konto PZP Warszawa ----500 zl zwracają
7- Złożyć do koperty i wysłac do warszawy do PZP

Są jeszcze wolne miejsca !!!!! Do zobaczyska na Kursie!!!!!! :D Leszekone.

No i tak jak się powiedziało .Dla chcącego nic trudnego.Cały tydzień szlifowaliśmy tajniki pszczelarstwa :!: w Kamiannej w domu Pszczelarza i nie powiem żeby było lekko ale z pewnościa warto było :) Jedno mogę powiedziec testy nie należą do łatwych ale jak sie słucha wykładów dokładnie to się odpowie na 75 pytań w zakresie pszczelarz wykfalifikowany i na 100 pytan w zakresie mistrz pszczelarski. Potem tylko egzamin praktyczny i kilka pytan ustnych odpowiedzi i juz kolego jestes mistrzem . Przywozisz certyfikat pokazujesz pszczołom robią takie oczy :shock: i mówisz od DZIS JA TU RZADZE za moment wylatuje strażniczka bzyka cie w czółko i dajesz nogi za pas :P :P :P


Załączam dyrektywy obowiązujące na dzień 15 marca 2008r. w opracowaniu doktora Ryszarda Pałacha.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 października 2008, 20:40 - czw 

Rejestracja: 07 października 2008, 13:42 - wt
Posty: 46
Lokalizacja: Bieszczady
Za moich czasów szkolenia przeprowadzano co miesiąc w kole gdzie spotykaliśmy się co miesiąc
Prezes lub wybrana przez niego osoba przygotowywała temat do danego miesiąca prac związanych w pasiece po czym następowała dyskusja
Kurs Czeladniczy trwał kilka tygodni dopiero egzamin i kurs Mistrzowski
Aby zostać Rzeczoznawcą chorób pszczelich lub wykwalifikowanym hodowcą matek nauka i praktyka trwała kilka miesięcy , teraz to się nazywa pomocnik weterynarza i trwa 3 dni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2008, 09:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
WiktorJ pisze:
Aby zostać Rzeczoznawcą chorób pszczelich lub wykwalifikowanym hodowcą matek nauka i praktyka trwała kilka miesięcy , teraz to się nazywa pomocnik weterynarza i trwa 3 dni


Nie ma teraz rzeczonawców chorób pszczół, a o pomocniku weterynarz, tyle słyszałem - że i tak lekarz mu nic nie zleci - (monopol) - sam musi zarobić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2008, 22:51 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
krzysglo pisze:
WiktorJ pisze:
Aby zostać Rzeczoznawcą chorób pszczelich lub wykwalifikowanym hodowcą matek nauka i praktyka trwała kilka miesięcy , teraz to się nazywa pomocnik weterynarza i trwa 3 dni


Nie ma teraz rzeczonawców chorób pszczół, a o pomocniku weterynarz, tyle słyszałem - że i tak lekarz mu nic nie zleci - (monopol) - sam musi zarobić.


Ta własnie przez ten monopol nie da się studiować weterynarii bo szkolą na zasadzie "Ty se za mną chodź jak cień a ja se będę zarabiał." :) Wiem bo znam kilka osób po weterynarii które jednogłośnie potwierdziły co się wyprawia. W ramach praktyki dostały miotłę i po postrzyżynach np futro zbierają.

Pozdrawiam Psepscółek. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 stycznia 2010, 22:37 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2009, 23:36 - wt
Posty: 203
Lokalizacja: Lublin
Witam,
jestem zainteresowany szkoleniem które pozwoli mi zdobyć uprawnienia mistrza pszczelarskiego.
Nie jestem zrzeszony w Związku Pszczelarskim, a jak dzwoniłem do Technikum w Pszczelej Woli poradzili mi żebym się zapisał do ZP, bo inaczej nie będę mógł zrealizować swojego zamierzenia...

Czy jest jakiś inny sposób na zdobycie kursu pszczelarskiego (na terenie Lubelszczyzny, Lublin i okolice), a potem przystąpienie do egzaminu?. Ile to wszystko kosztuje, jaki jest okres takiego kursu?. Czy można go odbyć w okresie zimowym, kiedy to jest najwięcej czasu na naukę :)?. Czy można skorzystać z Unijnych dopłat do tego kursu, chociażby częściowo?.

_________________
Pozdrawiam,
piro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 stycznia 2010, 22:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 23:08 - pn
Posty: 305
Lokalizacja: lubsko
Nie wiem jak to jest w Lublinie ale u nas dowiadywałem sie jest tak, że PZP organizuje kurs i dostaje na to dotacje. Członek ma kurs nieodpłatnie a niezrzeszony płaci. Ale PZP opłaca tylko kurs. Egzamin trzeba opłacac samemu.

_________________
A wy , pszczółki pracowite ,
Robotniczki boże ,
Zbierajcie wy miody z kwiatów ,
Ledwo błysną zorze !A wy , pszczółki , robotniczki ,
Chciałbym ja wam sprostać ,
Rano wstawać i pracować ,
Byle miodu dostać !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2010, 00:16 - sob 

Rejestracja: 20 sierpnia 2009, 21:39 - czw
Posty: 110
Lokalizacja: kraków
Witam właśnie się dowiedziałem, że kursy pszczelarskie "moja małe pasieka" "oraz "kursy z uzyskaniem Certyfikatu Europejskiego organizowane są w Giebułtowie koło Krakowa jutro rozpoczyna się 3 spotkanie, podobno są jeszcze 4 wolne miejsca dla zainteresowanych przesyłam link do strony pozdrawiam http://www.zsr.krakow.pl/index.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 marca 2010, 18:28 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Poczta pantoflowa niesie że w dnich 26-27 marzec w Kamiannej będzie egzamin mistrzowski w zawodzie pszczelarz koszt egzaminu po zniżce 650zł.Komisja fajna bo z Pszczelej Woli .warunek przystąpienia wykształcenie rolnicze/ ogrodnictwo , lesnictwo, liceum rolnicze itp. /lub robotnik wykwalifikowny w zawodzie pszczelarz lub pokrewny , oraz 6 lat obcowania z pszczolkami lub 3 po zdobyciu podstawowych kwallifikacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 18:43 - wt 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
Na forum o szkoleniach cicho. Martwi mnie to ponieważ pszczelarze powinni podnosić swe kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. NA terenie kraju było ich kilkanaście , niestety informacje o ich terminach nie były szeroko rozpropagowane. Uważam że na forum powinniśmy podawać informacje o terminach takich kursów i szkoleń . Piszą tu koledzy z całego kraju , możemy więc założyć że na forum zawsze jest ktoś kto wie o jakimś terminie i może o nim poinformować . Jeśli wiesz o kursie nie wstydz się napisz :pl:

_________________
Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 19:41 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
A Forum nie wystarczy? -Chyba, że papier potrzebny :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 marca 2011, 04:30 - śr 
Dokładnie tak jak napisał polbart z żadnego szkolenia nie wyniesiesz tyle co możesz się dowiedzieć tutaj. Byłem raz na takim szkoleniu - rzekomo o warrozie, to osobie wykładającej zaśmiałem się w twarz jak wykładała a jak zaczęła się dyskusja o leczeniu pszczół z warrozy to doszło do tego, że wykładająca osoba nie potrafiła na moje pytania odpowiedzieć i określić dlaczego tak a nie inaczej należy stosować różne rodzaje leków, kompromitacja całkowita. :do bani:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 marca 2011, 08:02 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Ja proponuję książki, dużo książek na temat pszczół, chodowli, pożytków, chorób, produktów pszczelich, terminarzy robót itd. jest tego dużo na allegro. To tak na zimę, potem cały czas zaglądać na to forum wystarczy pół godziny dziennie i reszte praktyki to już w swojej pasiece. Nie potrzeba praktykować u pszczelarza jak się umie czytać ze zrozumieniem, chociaż było by wskazane poświęcić jeden dzień na instruktaż przy ulu pod bokiem doświadczonego mistrza.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 marca 2011, 09:12 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2009, 23:36 - wt
Posty: 203
Lokalizacja: Lublin
Cordovan pisze:
Dokładnie tak jak napisał polbart z żadnego szkolenia nie wyniesiesz tyle co możesz się dowiedzieć tutaj. Byłem raz na takim szkoleniu - rzekomo o warrozie, to osobie wykładającej zaśmiałem się w twarz jak wykładała a jak zaczęła się dyskusja o leczeniu pszczół z warrozy to doszło do tego, że wykładająca osoba nie potrafiła na moje pytania odpowiedzieć i określić dlaczego tak a nie inaczej należy stosować różne rodzaje leków, kompromitacja całkowita. :do bani:


Kolego,
to może zadasz te pytania na Forum :)...

_________________
Pozdrawiam,
piro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2011, 07:58 - czw 
piro pytania były proste i wielu na forum zna już na nie odpowiedź ale skoro chcesz proszę bardzo to min. tego typu pytania:

- jaka jest skuteczność i ile pasków Baywarolu trzeba zastosować na rodzinę pszczelą?
- odymianie Apiwarolem a wkładanie pasków Baywarolu co lepsze?
- skuteczność działania TakTicku w paskach nasączanych na jesieni i do odymiania na wiosnę jakie są efekty - za i przeciw?
- dlaczego Apiwarol a nie TakTick?
- dlaczego PZP nie ułatwia pszczelarzom leczenia pszczół wprowadzając inne niż Apiwarol leki sprawdzone i skuteczne w walce z warrozą?
- czy nie można sprowadzić leków z Słowacji by odciąć Biowet od monopolizmu na Apiwarol?
- jakie są prawidłowe czasookresy stosowania Apiwarolu w pasiece by skutecznie walczyć z warrozą?


W trakcie dyskusji na żadne z tych pytań wykładowca nie odpowiedział wyczerpująco i tak by nakreślić co można a co nie stosować by skutecznie zwalczać warrozę, jak uparty kozioł trzymał się wersji że skutecznymi lekami są Apiwarol i Baywarol ( o tym jak powiedział pół sali buchnęło śmiechem) ale już wyjaśnić dlaczego nie bardzo potrafił. Dlatego moim zdaniem jego występ i całe szkolenie to żenada a cała grupa uczestników bardziej słuchała tego co ja mówię w dyskusji z wykładowcą niż wykładu, z którego nic nikt nie wyniósł. Uważam, że więcej już taki ktoś nie przyjedzie szkolić pszczelarzy bo dostał kontrę jakiej się nie spodziewał i najgorsze jest to, że nie był na coś takiego przygotowany, myślał sobie może że trafi do grupy matołów, których należy przekonać że Apiwarol to lek jaki należy kupować i stosować bo tak mówią Puławy i to refundują a tu nie tędy droga. ;-)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji