FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 09:59 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 września 2011, 14:32 - śr 
Kurs pszczelarski
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie przyjmuje w terminie do 30 września 2011 zapisy na kurs pszczelarski, który będzie skierowany zarówno dla początkujących pszczelarzy jak i tych, którzy przygotowują się do składania egzaminów państwowych na tytuł robotnika wykwalifikowanego w zawodzie pszczelarz oraz mistrza w zawodzie pszczelarz. Po zakończeniu kursu będzie możliwość przystąpienia na miejscu do egzaminów. Planowany termin realizacji kursu luty-maj 2012. Kurs odbywać się będzie w systemie zjazdów weekendowych, podczas których będzie zapewniony nocleg oraz wyżywienie.

Kurs zrealizowany będzie w ramach umowy z Agencją Rynku Rolnego w Warszawie, wpisowe wynosi 190 zł. Podczas ok. 90 godzin zajęć teoretycznych będzie obejmować szerokie zagadnienia związane z biologią rodziny pszczelej, chorobami pszczół, hodowlą matek pszczelich, gospodarką pasieczną, sprzętem, przepisami prawa oraz wieloma innymi aspektami pszczelarstwa. Poza zajęciami teoretycznymi podczas ok. 20 godzin praktyk kursanci pod okiem doświadczonych instruktorów poznają tajniki pracy w pasiece związanej z przeglądami rodzin, przygotowaniem do pożytków, miodobraniem oraz hodowlą matek.

Karta Zgłoszenia


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 15:58 - śr 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bogdan nie wiesz jakie warunki trzeba spełnić aby się załapać na taki kurs,wystarczy być członkiem koła pszczelarskiego i to wszystko


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 17:07 - śr 
jerzy9666 pisze:
Bogdan nie wiesz jakie warunki trzeba spełnić aby się załapać na taki kurs,wystarczy być członkiem koła pszczelarskiego i to wszystko

na Wykwalifikowanego wiedzieć jak pszczoła wygląda :leży_uśmiech: lub min 3 lata
Na Mistrza - odróżniać kryty czerw od miodu :leży_uśmiech: i 6 lat praktyki -noszenia podkurzacza :leży_uśmiech:
zadzwoń - możliwe że nawet nikt Cię o to nie zapyta :cisza:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 17:12 - śr 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dzięki Bogdan ale nie spełniam wszystkich tych wymogów :leży_uśmiech: a podkurzacz nosze dopiero trzy lata :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 17:33 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
To co Bogdan napisal to dotyczy zdawania egzaminow a nie kursu. Na kurs chyba kazdy moze sie zapisac. Najlepiej zadzwonic i sie dowiedziec


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 21:39 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
BoCiAnK,
czyli 6 lat przy pszczołach i mozna odrazu na mistrza zdawać???
A jak udokumentowac te lata jeśli sie nie było w związku???

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 21:47 - śr 
Szczupak pisze:
A jak udokumentowac te lata jeśli sie nie było w związku???



wziąć zaświadczenie od najstarszej matki w swoim ulu(o ile nie ma sklerozy) :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 22:01 - śr 
Szczupak pisze:
czyli 6 lat przy pszczołach i mozna odrazu na mistrza zdawać???

A czeladnicze to Ksiądz :leży_uśmiech: choć z tym to też rożnie bywa ja zdawałem 2 w jednym czasie
Szczupak pisze:
A jak udokumentowac te lata jeśli sie nie było w związku???

Możesz poprosić jakiegoś radnego z twojej okolicy coby Cię znał i poświadczył
Szczupak Co się martwisz My Ci poświadczymy jak pierdykniesz taką litanią podpisów a na forum jesteś już prawie 4 lata na dodatek przekopujesz temat Matki Od Szczupaka i Komu Minesota to sam prowadzący na korepetycje do Ciebie przyjdzie :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 22:42 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Szczupak pisze:
A jak udokumentowac te lata jeśli sie nie było w związku???
albo zwiazek albo gmina ma poswiadczyc

Przepisy mowia ze wpierw trzeba zrobic czeladnika a pozniej mistrza ale juz nie mowia ile pozniej, wiec wystarczy np tydzien :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 22:58 - śr 
Znam takich mają dyplomy , kursy pszczelarskie tylko dla picu aby mieć papier .
Prawdziwi pszczelarze co na pszczołach zjedli zęby czy taki kurs jest im do czegoś potrzebny? Może niech się wypowiedzą ^^ ale wątpię aby zagladali tu na forum z prostego względu brak czasu ,a po drugie przecież po co mają uczyć kogoś i przekazywać tajniki wiedzy ?
Oni aby zdobyć pewną wiedzę musieli w to zainwestować i nie jedna klęskę przezyli ,a jeszcze dużo nie wiedzą uważam ,ze nikt takiej wiedzy doskonałej o pszczołach nie ma i nie będzie miał nawet jak będzie żył 200l . Temat rzeka proszę Państwa.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 23:04 - śr 
Żądło pisze:
Prawdziwi pszczelarze co na pszczołach zjedli zęby czy taki kurs jest im do czegoś potrzebny?

Chociaż dla własnej Satysfakcji a i papier wcześniej czy później będzie potrzebny
Pokaż mi zawodowca który go nie ma
Żądło pisze:
a po drugie przecież po co mają uczyć kogoś i przekazywać tajniki wiedzy ?
Oni aby zdobyć pewną wiedzę musieli w to zainwestować

Powiadasz zainwestować ,,,, czyli kupowali nauki bo sami G wiedzieli wiesz czemu to forum służy by wyeliminować pyszałków


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 23:12 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Ja chcę na taki kurs, bardzo chcę ale jestem ze wsi i to z opolskiego. Mógłbym ? z innego województwa ?

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 23:31 - śr 
Przepraszam ,a jak Pan chce ich wyeliminować ? Bo tego zdania nie rozumiem jakby Pan mógł tak w skrócie odpisać.
Proszę Pana prowadzę pasiekę zawodowo od 1995 r nie mam żadnego papierka .
Oczywiście jeżeli bedzie taki wymóg chętnie skorzystam z dodatkowych szkoleń i na stare lata zasiądę do książek.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 23:59 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Żądło pisze:
Znam takich mają dyplomy , kursy pszczelarskie tylko dla picu aby mieć papier .
Prawdziwi pszczelarze co na pszczołach zjedli zęby czy taki kurs jest im do czegoś potrzebny? Może niech się wypowiedzą ^^ ale wątpię aby zagladali tu na forum z prostego względu brak czasu ,a po drugie przecież po co mają uczyć kogoś i przekazywać tajniki wiedzy ?
Oni aby zdobyć pewną wiedzę musieli w to zainwestować i nie jedna klęskę przezyli ,a jeszcze dużo nie wiedzą uważam ,ze nikt takiej wiedzy doskonałej o pszczołach nie ma i nie będzie miał nawet jak będzie żył 200l . Temat rzeka proszę Państwa.


Jedni nie wiedzą, że takie Forum istnieje, inni zaglądają i nie piszą, jedni mają papiery, inni nie, jedni mają co napisać, inni nie.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 września 2011, 09:40 - czw 
Żądło pisze:
Przepraszam ,a jak Pan chce ich wyeliminować ? Bo tego zdania nie rozumiem

To jest proste nie wiem czego kolega tu nie rozumie
polbart pisze:
jedni mają co napisać, inni nie.....

i tu jest Odpowiedź
Żądło pisze:
a po drugie przecież po co mają uczyć kogoś i przekazywać tajniki wiedzy ?

Czego się obawiają konkurencji z strony drobnych pszczelarzy tym bardziej mając dużą wiedzę powinni pouczyć by drobny głodny wiedzy nie był np wylęgarnią zgniłych jaj
Kiedyś zapytałem pszczelarza o pewne zjawisko powiedział mi że jak postawię mu Smirnowa to mi powie uśmiałem się do wiwatu widać bez Smirnowa fantazja go opuszczała
Takie stwierdzenie Po co kogoś uczyć można tylko usłyszeć od kogoś co nie jest wart Funta Kłaków gdyż dla przeciętnego pszczelarza to że go chce ktoś wysłuchać i poprosi o poradę jest satysfakcją i czasami więcej wart jak sprzedanie czasami beczki miodu
Sam Kolega czyta tu Posty Kol Polbarta Ten człowiek ma 400 rodzin i czas na forum nie dość że uczy to i jak zajdzie potrzeba to pomoże a nawet wspomoże bo i nie jeden tu już nie jedno dostał za darmo i chwała mu za to :brawo:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 września 2011, 13:38 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
A odpowiedzi dla mnie zabrakło.
Smutno mi.
Ponawiam pytanie.
Czy na kurs mogą zapisać się osoby z innego województwa ?

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 września 2011, 13:39 - czw 
Proszę Pana najpierw niech Pan mi określi lub przydzieli ludzi [pszczelarzy] do tego słowa pyszałek skoro Pan wszystkich wrzuca do jednego worka ,a czemu Pan siebie nie wrzuci do tego worka? Wyczuwam dumę ,przemądrzałość w pańskich postach i tak samo mógłbym określić Pana mianem pyszałka.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 września 2011, 14:12 - czw 

Rejestracja: 03 marca 2011, 19:29 - czw
Posty: 194
Lokalizacja: małopolska
Ja bym się chętnie zapisał, ale jak pogodzic to z prowadzeniem pasieki, gdy się jest pszczelarzem weekendowym. Już raz ,gdy kurs robili moi rodzice o mało co nie padła mi cała pasieka.

_________________
wilczek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 września 2011, 14:24 - czw 
wilczek pisze:
Ja bym się chętnie zapisał, ale jak pogodzic to z prowadzeniem pasieki, gdy się jest pszczelarzem weekendowym. Już raz ,gdy kurs robili moi rodzice o mało co nie padła mi cała pasieka.

Kursu organizowane są w zimę, zadzwoń do pszczelej woli i zapisz się na następny termin, maja tam hotel i stołówkę.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 września 2011, 22:33 - czw 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Asaf pisze:
Czy na kurs mogą zapisać się osoby z innego województwa ?

Mogą się zapisać z innego województwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 września 2011, 23:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
BoCiAnK,
Czyli jednak trzeba najpierw czeladnika zrobić :???:
A już myślałem że uda się szybciej :załamka:
kurcze za długo - po czeladniku dopiero na mistrza
potem dopiero inseminatora
ciekawe czy zycia starczy :kapelan:
a inseminować by sie chciało :język:
:plask: pszczoły

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2011, 06:54 - pt 
Szczupak pisze:
BoCiAnK,
Czyli jednak trzeba najpierw czeladnika zrobić :???:
A już myślałem że uda się szybciej :załamka:
kurcze za długo - po czeladniku dopiero na mistrza
potem dopiero inseminatora
ciekawe czy zycia starczy :kapelan:
a inseminować by sie chciało :język:
:plask: pszczoły

Szczupaku - Inseminatora powinieneś zrobić u Marla Spivak tej od Minnesoty, ona co roku prowadzi kursy dla sporych grup, tam nikt nie będzie się pytał o jakiegoś czeladnika czy mistrza. Jak będziesz miał dyplom od Marla Spivak, wtedy będziesz prawdziwym Minesociazem :D . Jak będziesz chętny to ja tez wezmę udział w takim kursie.
Co tam jakas Pszczela Wola, bedziemy mieli dyplom z Uniwersytetu of Minesota z podpisem Marla Spivak - to by było coś :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2011, 08:50 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
To może ktoś będzie uprzejmy podać jakiś kontakt do :
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie ?
tam gdzie można złożyć zgłoszenie ?

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2011, 12:00 - pt 
Żądło pisze:
Proszę Pana najpierw niech Pan mi określi lub przydzieli ludzi [pszczelarzy] do tego słowa pyszałek skoro Pan wszystkich wrzuca do jednego worka ,a czemu Pan siebie nie wrzuci do tego worka? Wyczuwam dumę ,przemądrzałość w pańskich postach i tak samo mógłbym określić Pana mianem pyszałka.


Kolego ja czytając twoje posty właśnie w twoich postach widzę przemądrzałość, napisałeś gdzieś tam koledze Polbart by się uczył, czy douczył, tudzież doczytał nie pamiętam - chłopie on z swoją wiedzą zjadłby cię razem z butami.

Żądło pisze:
Proszę Pana prowadzę pasiekę zawodowo od 1995 r nie mam żadnego papierka .


Więc cóż to za zawodowstwo jak nie masz papierów mistrza?, jesteś kolego pszczelarzem jak większość tutaj. Masz choć zezwolenie na sprzedaż miodu bezpośrednią? Masz wogóle jakiekolwiek papiery istnienia pasieki jako zawodowej? Na czym twoje zawodowstwo się opiera? na posiadaniu 170 pni tylko czy jeszcze na czymś? Hodujesz matki?, bo odradzasz amatorom hodowlę matek reprodukcyjnych czy też ich kupowanie - niby czemu?, sam też zaczynałeś zapewne i co wtedy też ci odradzano? Jeśli ktoś chce zacząć sam sobie matki użytkowe hodować inaczej tego nie zrobi niż nabywając matkę reprodukcyjną (dodam do tego że takowa powinna posiadać świadectwo pochodzenia i rodowód jeśli jest z Polski bo z zagranicy jeszcze inne wymagane dokumenty). Kupi zacznie to i nauczy się z nią odpowiednio obchodzić, nie kupi nigdy się nie nauczy. Jak chcesz komuś przekazywać swoją wiedzę to pisz na forum i ucz młodych adeptów pszczelarstwa by nie popełniali błędów jakie sam popełniałeś zaczynając przygodę z pszczołami. Jeśli masz komuś wytykać, że nie umie czegoś lub krytykować za coś bez podstaw to daj sobie spokój z pisaniem bo po kolejnym poście z twoimi mądrościami zakończy się twoja kadencja bywania na tym forum. :nonono: :wnerw:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2011, 12:20 - pt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Asaf pisze:
To może ktoś będzie uprzejmy podać jakiś kontakt do :
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie ?
tam gdzie można złożyć zgłoszenie ?

Gogle : WZP KRAKOW i już masz kontakt i informacje . Zadzwoń a Pani Agnieszka wszystko
Ci wytłumaczy i odpowie na pytania .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2011, 19:41 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 listopada 2010, 16:52 - ndz
Posty: 161
Lokalizacja: -Proszowice
Ule na jakich gospodaruję: wkp wz
Wzeszłym roku chodziłem na taki kurs pszczelarski do Giebołtowa za Krakowem
bardzo interesujące wykłady można się wiele nauczyć jak również teorii jak też
praktyki i oczywiście wielu kolegów można poznać :brawo: :brawo:

_________________
http://www.pszczeli-raj.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 06:35 - sob 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Jeżeli ktoś z Was ma zarejestrowaną w US działalność pszczelarską to na szkolenia można jeszcze wykorzystać fundusze unijne PPWOW(z grubsza o tym programie link)
http://www.ppwow.gov.pl/
Korzystaliśmy z niego.Przejść do Gminy do pracownika odpowiedzialnego za te sprawy, opracować program zawrzeć umowę-no i brac kasę.Wykładowców braliśmy z Pszczelej Woli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Podejrzenia.
Post: 17 września 2011, 10:53 - sob 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 677
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
Ja jak „Tomek Miodek” również chciałbym zobaczyć zdjęcia pańskiej pasieki panie „Żądło”. Z reguły jestem trochę podejrzliwy i uważam, że stary kolega „Makumba” powrócił i próbuje żądlić. Do jednego worka wrzuciłbym panów „Żądło” i „gacekssj4” którzy nic ciekawego nie wnoszą w tematy dla jakiego powstało to forum. A tak na marginesie to coś nam kolega „Kober” trochę zamilkł. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 12:25 - sob 
Moze zapomniał hasło? :bosie:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 12:36 - sob 
Cordovan pisze:
Więc cóż to za zawodowstwo jak nie masz papierów mistrza?, jesteś kolego pszczelarzem jak większość tutaj. Masz choć zezwolenie na sprzedaż miodu bezpośrednią? Masz wogóle jakiekolwiek papiery istnienia pasieki jako zawodowej? Na czym twoje zawodowstwo się opiera? na posiadaniu 170 pni tylko czy jeszcze na czymś? Hodujesz matki?, bo odradzasz amatorom hodowlę matek reprodukcyjnych czy też ich kupowanie - niby czemu?, sam też zaczynałeś zapewne i co wtedy też ci odradzano? Jeśli ktoś chce zacząć sam sobie matki użytkowe hodować inaczej tego nie zrobi niż nabywając matkę reprodukcyjną (dodam do tego że takowa powinna posiadać świadectwo pochodzenia i rodowód jeśli jest z Polski bo z zagranicy jeszcze inne wymagane dokumenty). Kupi zacznie to i nauczy się z nią odpowiednio obchodzić, nie kupi nigdy się nie nauczy. Jak chcesz komuś przekazywać swoją wiedzę to pisz na forum i ucz młodych adeptów pszczelarstwa by nie popełniali błędów jakie sam popełniałeś zaczynając przygodę z pszczołami. Jeśli masz komuś wytykać, że nie umie czegoś lub krytykować za coś bez podstaw to daj sobie spokój z pisaniem bo po kolejnym poście z twoimi mądrościami zakończy się twoja kadencja bywania na tym forum.


Przeczytaj dokładnie co miał na mysli kolega ż odradzał kupowanie matek rep. jak ktos sie tym nie zajmuje , jak dany pszczelarz nie bawi sie w wychów matek pszczelich to po co mu reproduktorki ? Lepiej niech kupi jednodniówki badz unasienione naturalnie.
I nie strasz ludzi , jestes zresztą za pyskaty , odstraszasz tylko ludzi z tego forum ,kolega ż mógłby zjeśc ciebie razem z polbartem , nigdy na odwrót wiem co pisze.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 14:25 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 21:41 - pn
Posty: 85
Lokalizacja: Olszyny
Ule na jakich gospodaruję: WL WL3/4
miodnik pisze:
kolega ż mógłby zjeśc ciebie razem z polbartem , nigdy na odwrót wiem co pisze.

i jeszcze na deser połknął by Australię :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 16:08 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
kol.żądło w pierwszych postach przypomina kol. kobera na początku po setnym poście
złagodnieje
wyrabia sobie markę na forum :uśmiech:

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 16:26 - sob 
tez sobie musze wyrobic marke na forum tylko nie wiem czy ten niedobry administrator wujek cordovan nie bedzie krecił uszami :jupi:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 17:43 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
Przykro sie robi jak czytam takie głupkowate posty ludzie zapominacie gdzie jestescie to nie przedszkole zeby sobie marke wyrabiac ządleniem tu sie wyrabia marke wiedza a pozniej mozesz sobie pozwolic na zlosliwosci latwiej bedzie to wybaczane ale jak ktos nie ma czym zablysnac to mysli ze hamstwem mu sie uda


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 18:50 - sob 
Śmiesznie sie robi jak czytam takie głupkowate posty jak powyżej, owszem zgodzę sie hamstwo może i jest na forum ,ale ja akurat chamstwa takiego nie widzę więc nie wiem o czym chcesz dyskutować? Jak zaczniecie coś odpisywać to najpierw pomyślcie 2 razy , najbardziej to mnie rozśmieszył cordovan sorki ,ale najpierw niech poczyta co trzeba rejestrować czego nie musisz rejestrowac ,co musisz zgłosić i komu i jakie papiery musisz posiadać (osobiscie posiadam jeden w klozecie :oczko: ) ,a nie klepać jedno i to samo zwłaszcza ,że nauczać ludzi chcą osoby , które maja mały zakres wiedzy na temat pszczół czy też ogólnej wiedzy z tego zakresu,a ten post to jest normalna beka w 70% po pierwsze nie zrozumiał postu , po drugie dopisał "swoje ja" w ogóle przekręcił odpowiedź celowo aby pokazać kto tu jest Panem na tym forum ehhh szkoda gadać. :oczko:
Cordovan pisze:
Więc cóż to za zawodowstwo jak nie masz papierów mistrza?, jesteś kolego pszczelarzem jak większość tutaj. Masz choć zezwolenie na sprzedaż miodu bezpośrednią? Masz wogóle jakiekolwiek papiery istnienia pasieki jako zawodowej? Na czym twoje zawodowstwo się opiera? na posiadaniu 170 pni tylko czy jeszcze na czymś? Hodujesz matki?, bo odradzasz amatorom hodowlę matek reprodukcyjnych czy też ich kupowanie - niby czemu?, sam też zaczynałeś zapewne i co wtedy też ci odradzano? Jeśli ktoś chce zacząć sam sobie matki użytkowe hodować inaczej tego nie zrobi niż nabywając matkę reprodukcyjną (dodam do tego że takowa powinna posiadać świadectwo pochodzenia i rodowód jeśli jest z Polski bo z zagranicy jeszcze inne wymagane dokumenty). Kupi zacznie to i nauczy się z nią odpowiednio obchodzić, nie kupi nigdy się nie nauczy. Jak chcesz komuś przekazywać swoją wiedzę to pisz na forum i ucz młodych adeptów pszczelarstwa by nie popełniali błędów jakie sam popełniałeś zaczynając przygodę z pszczołami. Jeśli masz komuś wytykać, że nie umie czegoś lub krytykować za coś bez podstaw to daj sobie spokój z pisaniem bo po kolejnym poście z twoimi mądrościami zakończy się twoja kadencja bywania na tym forum.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 19:59 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
miodnik, patrzac z boku to Ty jesteś niedouczonym i do tego kłutliwym i w porównaniu Cordowanem nic nie pokazałes bo jego postów czytałem conajmniej kilkanascie w których starał sie komuś pomuc a tacy jak ty daja tylko ferment dla mnie jest w zupełnosci uzasadnione zeby Cie wywalił z forum


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 21:03 - sob 
Proszę Cie już nie rób tyle byków ,aż w oczy szczypie . Nie kalecz języka ojczystego w tak drastyczny sposób rozumiem napisać ,przekrecic zdanie , zamiast ć napisać c, napisać nie stylowo czy zgubic literkę ,ale takie błędy .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 21:08 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
widzisz jezyk polski nie jest moim ojczystym


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 21:16 - sob 
a co mnie to? skoro chcesz się ze mna akurat porozumiewać pisz bardziej godnie i po polsku ,a jak nie to nie odpisuj bo nie lubie kalectwa.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2011, 21:25 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
Średnia przyjemność


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 września 2011, 09:11 - pn 
miodnik pisze:
Śmiesznie sie robi jak czytam takie głupkowate posty jak powyżej,

Właśnie :leży_uśmiech:
miodnik pisze:
tez sobie musze wyrobic marke na forum tylko nie wiem czy ten niedobry administrator

miodnik pisze:
a nie klepać jedno i to samo zwłaszcza ,że nauczać ludzi chcą osoby , które maja mały zakres wiedzy na temat pszczół czy też ogólnej wiedzy z tego zakresu

Masz Okazję Tylko jej nie zmarnuj jej :oczko:
Proszę tylko o jedno jeżeli już Cię tak drażnią czyjeś
miodnik pisze:
Proszę Cie już nie rób tyle byków ,aż w oczy szczypie

miodnik pisze:
Nie kalecz języka ojczystego w tak drastyczny sposób rozumiem napisać ,przekrecic zdanie , zamiast ć napisać c, napisać nie stylowo czy zgubic literkę

To tak na marginesie
miodnik pisze:
,kolega ż mógłby zjeśc ciebie razem z polbartem ,

Przeczytałem posty Kolegów Miodnik I Żądło po trzy razy i poza 8 włącznie które wnoszą coś do tematów nie widzę wielkiej możliwości zjedzenia czy połykania kogo kol wiek
za to znam fajne przysłowie
Połknął Młotek a wysrał Kombinerki


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 września 2011, 09:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Bogdan a to dobre przysłowie :brawo: Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 września 2011, 10:19 - pn 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Mnie koguty denerwują. Taki kogut puszy się nadstawia pierś i krzyczy głośno.
Ktoś chce coś sensownego napisać, to niech pisze, ja chętnie przeczytam, bo jestem niezmiernie ciekawy doświadczeń, prób choćby i nieudanych, bo to też bywa pouczające.
Okaże się, że będzie jak w badaniach GMO, były badane 4 krowy, jedna padła, to ją pominięto w badaniach. Wszyscy są świetni i wszystko się udaje. Oby tutaj tak nie było, że się zmiata śmieci pod dywan, a pokazuje same sukcesy i puszy się nadstawiając pierś pod ordery, a innym ubliża. :-( Myślę, że średnia wieku na forum zdecydowanie powyżej 10 lat zobowiązuje do zachowań dojrzałych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 września 2011, 11:04 - pn 
Cytuj:
Przeczytaj dokładnie co miał na mysli kolega ż odradzał kupowanie matek rep. jak ktos sie tym nie zajmuje , jak dany pszczelarz nie bawi sie w wychów matek pszczelich to po co mu reproduktorki ?


Kolego może po to mu reproduktora by zacząć się właśnie bawić w samodzielny wychów matek pszczelich, nauczy się je hodować nie będzie musiał kupować. Czytać potrafię z zrozumieniem.

miodnik pisze:
I nie strasz ludzi , jestes zresztą za pyskaty , odstraszasz tylko ludzi z tego forum


Kolego ja nie mam zamiaru cię straszyć, ja tylko upominam i czasami ostrzegam.

miodnik pisze:
tez sobie musze wyrobic marke na forum tylko nie wiem czy ten niedobry administrator wujek cordovan nie bedzie krecił uszami


Kolego a czy ja komuś dałem ostrzeżenie na forum albo wyrzuciłem kogoś kto na to nie zasłużył?- nie sadzę. Chcesz, pisz byle byś pisał merytoryczne posty związane z tematem a nie wdawał się zbędne pyskówki które ciebie nie dotyczą, co to kolega Żądło nie umie klikać w klawiaturę że adwokata w twojej osobie potrzebuje?.

miodnik pisze:
Proszę Cie już nie rób tyle byków ,aż w oczy szczypie . Nie kalecz języka ojczystego w tak drastyczny sposób rozumiem napisać ,przekrecic zdanie , zamiast ć napisać c, napisać nie stylowo czy zgubic literkę ,ale takie błędy .


Na ten temat było już kilka tematów i stanęło na tym ze nie bierzemy pod uwagę ani ortografii ani stylistyki ani interpunkcji w pisaniu na forum. Każdy pisze tak jak chce, świadczy to tylko o piszącym więc więcej tego tematu nie podejmuj bo niewiele zmienisz.

miodnik pisze:
Jak zaczniecie coś odpisywać to najpierw pomyślcie 2 razy , najbardziej to mnie rozśmieszył cordovan sorki ,ale najpierw niech poczyta co trzeba rejestrować czego nie musisz rejestrowac ,co musisz zgłosić i komu i jakie papiery musisz posiadać (osobiscie posiadam jeden w klozecie :oczko: )


A gdzie ja napisałem ze musisz coś rejestrować, papiery mistrza robisz jeśli chcesz mieć satysfakcję że je masz, możesz mieć ogromną wiedzę i nie mieć papierów i nie mieć wogóle prawie wiedzy a mieć papiery mistrza. Prowadząc pasiekę zawodową powinieneś mieć zgłoszoną sprzedaż bezpośrednią miodu a na to powinieneś mieć odpowiednie papiery, ponadto skoro zawodowo ktoś prowadzi pasiekę musi mieć ja zgłoszoną w Urzędzie Skarbowym - do 30 listopada danego roku zgłasza stan pasieki na rok następny a US nalicza dochód z pasieki, jeśli przekroczysz próg podatkowy płacisz podatek jeśli nie, nie płacisz. Mimo to jednak potwierdzenie zgłoszenia pasieki zawodowej w US powinieneś posiadać. To też papier. Polecam poczytać bo warto

http://www.pasieka.pszczoly.pl/index.ph ... _unii.html

miodnik pisze:
a nie klepać jedno i to samo zwłaszcza ,że nauczać ludzi chcą osoby , które maja mały zakres wiedzy na temat pszczół czy też ogólnej wiedzy z tego zakresu,a ten post to jest normalna beka w 70% po pierwsze nie zrozumiał postu , po drugie dopisał "swoje ja" w ogóle przekręcił odpowiedź celowo aby pokazać kto tu jest Panem na tym forum ehhh szkoda gadać.


Skąd możesz wiedzieć jaki ja mam zakres wiedzy z pszczelarstwa? Post kolego zrozumiałem, widocznie ty masz problemy z zrozumieniem tekstu pisanego. Co zaś do mojej pozycji kolego to Adminem jestem tu po to by panował ład, porządek i by to forum było przykładem dla innych for w sieci oraz kopalnią wiedzy dla wielu adeptów pszczelarstwa. O tym by forum było technicznie obsługiwane i sprawne dla wszystkich tu bywających nie będę pisał bo nie wiem czy masz o tym jakiekolwiek pojecie a tłumaczyć by za długo zeszło. I na koniec jeśli masz jakieś "ale" do mojej osoby czy też nie podoba ci się co piszę na forum to na pw się odezwij do mnie bo zgodnie

z punktem 5 Regulaminu forum

:arrow: 5. Zabrania się publicznie na forum w jakikolwiek sposób znieważać Administratorów i Moderatorów - w przypadku jakichkolwiek niejasności należy napisać prywatną wiadomość lub e mail do jednego z Administratorów.

z punktem 11 Regulaminu forum

:arrow: 11. Usuwane z forum będą:

- Posty obraźliwe i wzniecające kłótnię na wszystkich podforach,
- Posty zawierające rażące wulgaryzmy, propagujące narkotyki, negujące narodowości, religie
- Posty naruszające Regulamin forum i netykietę

i z punktem 12 Regulaminu forum

:arrow: 12. Administracja zastrzega sobie prawo do usuwania z forum postów/całych tematów a w szczególności postów mogących sprzyjać sytuacjom konfliktowym, napięciom, sporom, zadrażnieniom pomiędzy Użytkownikami Forum i nie ma obowiązku wyjaśniania, dlaczego dany post/temat został usunięty.

Widać że nie czytałeś regulaminu. Póki co tylko upominam ale nieodpowiedniego zachowania na publicznym forum a tym bardziej obrażania mnie bez podstaw tolerował nie będę. :wnerw: :nonono:


Na górę
  
 
Post: 12 stycznia 2012, 19:51 - czw 
Ucz się ucz bo czym skorupka nasiąknie heheheee
Noto mam już następce :jupi:
Zamiast Bajek Rotacyjna Metoda Hodowli Pszczół
Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
  
 
Post: 12 stycznia 2012, 20:24 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 listopada 2010, 21:00 - czw
Posty: 287
Lokalizacja: Dobrociesz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski,wielkopolski h16
Wracając do początku tematu,czyli kursu.Wybiera się ktoś na niego z okolic hmmm.. Iwkowej,proszę o kontakt na pw.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2012, 22:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2011, 19:55 - pt
Posty: 1540
Lokalizacja: Tomice
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tomice/Wadowice
Bogdan zrób wnukowi coś takiego :wink:



P.S.
Miodek spadziowy wyśmienity :mniam miodek:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2012, 23:02 - czw 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 677
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
BoCiAnK, Nie Masz pojęcia jak Ci zazdroszczę. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2012, 23:22 - czw 
lucjan49 pisze:
BoCiAnK, Nie Masz pojęcia jak Ci zazdroszczę. Pozdrawiam.

Popatrz jak poważnie siedział i cały film oglądnął nawet okiem nie mrugnął :wink:
a zaczęło się bo chciałem córce pokazać te filmiki z obsiadaniem pszczół
:haha:


Obrazek


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji