FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 23:20 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 listopada 2011, 09:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
[center]ŚLĄSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO w CZĘSTOCHOWIE[/center]
[center]POLSKI ZWIĄZEK PSZCZELARSKI w WARSZAWIE[/center]
[center]REGIONALNY ZWIĄZEK PSZCZELARZY w CZĘSTOCHOWIE[/center]zapraszają na

[center]XVII KRAJOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ[/center]na temat

Produkty pszczele w profilaktyce i leczeniu w dniu 06.12.2011r.

tj. w przeddzień XXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pszczelarzy na Jasną Górę

Miejsce konferencji: Jasna Góra – Sala Ojca A. Kordeckiego

Czas trwania : od godz. 15.00 – do godz.18.30

15.00 - 15.20 Otwarcie konferencji i powitanie zaproszonych gości:

- Dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie – Ewa Nowak

- Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie – Tadeusz Sabat



15..20 - 16..05 „Propolis – nowe możliwości w profilaktyce i leczeniu” prof. dr hab. Ryszard Czarnecki, Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Dyskusja

16.05 - 16.50 „Wykorzystanie jadu i innych produktów pochodzenia pszczelego w medycynie” dr Jan Giza - Centrum Medycyny Naturalnej GISSA w Kazimierzu Dolnym.

Dyskusja

Przerwa16.50-17.10

17.10 – 17.55 „Nowe badania nad biologicznymi właściwościami pyłku kwiatowego” prof. dr hab. Bogdan Kędzia, mgr farm. Elżbieta Hołderna Kędzia Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu

Dyskusja

Przerwa 17.55 – 18.00

18.00 – 18.30 „Dzieje Jasnej Góry z uwzględnieniem najnowszej jej historii” o. Kamil Szustak - dyrektor radia Jasna Góra, Zakon Ojców Paulinów



Zakończenie konferencji o godzinie 18.30 Uczestnicy otrzymają materiały konferencyjne.

Wszelkich informacji udzielają organizatorzy: Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Dział Przedsiębiorczości Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki tel. 34 37 70 108 e: mail: Barbara.Czarnecka@odr.net.pl, strona internetowa: http://www.czwa.odr.net.pl lub Regionalny Związek Pszczelarzy w Częstochowie, tel. 34 36 57 43,9 e:mail: rzpcz@interia.pl, strona internetowa: http://rzpcz.w.interia.pl

źródło: http://www.czwa.odr.net.pl/aktualnosc,6 ... chowie.php

info nt. pielgrzymki dodam wieczorem.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2011, 20:31 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
XXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasnej Górze
Program Uroczystości Pielgrzymkowych

6 grudnia 2011 r. o godzinie 20.00 w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej odbędzie się Msza Święta dla pszczelarzy pod przewodnictwem ks. Stanisława Kolarskiego, kapelana pszczelarzy krakowskich

7 grudnia 2011 r.

g. 10.30 - zbiórka pocztów sztandarowych na dziedzińcu
11.00 - w Bazylice uroczysta Msza Święta w intencji pszczelarzy
12.30 - spotkanie pszczelarzy w Sali Ojca A.Kordeckiego z prezydentem PZP i zaproszonymi gośćmi.

źródło: PP 11/2011 s.9

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2011, 12:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Od 10 lat jestem tam prawie zawsze 6 grudnia na tej konferencji. To i w tym roku też napewno będe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2011, 15:38 - ndz 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Tez często jeździłem jak byłem młodszy.
W tym roku też by wypadało by podziękować za bardzo dobry zbiór miodu i jeszcze zdrowie.
Zestarzałem sie i zaczynam nie lubić zbiegowisk,zbiórek.Potrzebuję spokoju i min. po to trzymam pszczółki. :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2011, 22:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
krzys pisze:
Od 10 lat jestem tam prawie zawsze 6 grudnia na tej konferencji. To i w tym roku też napewno będe.


A ja chyba od 13-14 lat zawsze 7-go grudnia na Św. Ambrożego patrona pszczelarzy. Jadę "naładować akumulatory".

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 grudnia 2011, 22:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Jeszcze tylko 2 dni.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2011, 21:31 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Obrazek
To zdjęcie to dowód że też tam byłem. na tej konferencji Widać na tym zdjęciu że zainteresoeanie pszczelarstwem nie maleje a świadczy o tym ta ilość pszczelarzy na tym zdięciu .Z drugiej strony też jeszcze było pół takiej sali


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2011, 21:36 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Też byłem ale średnia wieku nie powala.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2011, 22:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Druga część jutro. Wybieram się tam jutro.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2011, 22:08 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
Trochę nas tam było tylko żeby troche więcej o pszczelarstwie gadali a nie o medycynie ale to tylko moje zdanie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2011, 22:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Jaka druga część?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2011, 22:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
zegaj pisze:
Jaka druga część?


XXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasnej Górze
Program Uroczystości Pielgrzymkowych

6 grudnia 2011 r. o godzinie 20.00 w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej odbędzie się Msza Święta dla pszczelarzy pod przewodnictwem ks. Stanisława Kolarskiego, kapelana pszczelarzy krakowskich

7 grudnia 2011 r.

g. 10.30 - zbiórka pocztów sztandarowych na dziedzińcu
11.00 - w Bazylice uroczysta Msza Święta w intencji pszczelarzy
12.30 - spotkanie pszczelarzy w Sali Ojca A.Kordeckiego z prezydentem PZP i zaproszonymi gośćmi.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Pielgrzymka
Post: 07 grudnia 2011, 21:32 - śr 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
Co niektórzy już powrócili do domów


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 grudnia 2011, 22:03 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
Kielecka autokarowa dzisiejsza pielgrzymka też już wróciła do domu.Pszczelarzy uważam,że było bardzo dużo,z różnych stron Polski.Akumulatory duchowe naładowane i oby wytrzymały do następnej pielgrzymki w przyszłym roku.

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 grudnia 2011, 22:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Nawet kilka osób znajomych spotkałem. W tym kilkoro z tego forum.

Tu relacja:
cyt.

VII Krajowa Konferencja Pszczelarska i Pielgrzymka Pszczelarzy trwa w dniach 6-7 grudnia na Jasnej Górze. Przybyli hodowcy pszczół, właściciele pasiek i producenci miodu, przedstawiciele instytucji i organizacji rolniczych - ok. 4 tys. osób.

„Na naszym terenie, to był bardzo dobry rok, pomimo wiosny takiej troszkę okropnej, ale wydajność miodowa jest bardzo dobra. Na naszym terenie pszczelarze dobrze zebrali miód za wyjątkiem miodu wrzosowego – mówi Zdzisław Lorenc, prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Koszalinie – Kwestia teraz będzie tylko przezimowania rodzin pszczelich, gdyż te warunki, które w tej chwili panują, nie bardzo sprzyjają, bo jest duża wilgotność. Wolelibyśmy, gdyby była mroźna zima. Tym bardziej, że nad morzem mamy jeszcze dodatkową wilgoć z Bałtyku i to nas trochę niepokoi, jak te pszczoły przezimują”.

„Jeżeli chodzi o ten rok w rejonie Bełchatowa, to nie był zły, raczej przeciętny. Były różne zawirowania na wiosnę, ale później się wyklarowało – wyjaśnia Jan Polak, prezes Koła Pszczelarzy w Bełchatowie – Ja mam około 30 rodzin pszczelich. Lubię to, co robię, nie liczę na jakieś duże pieniądze, ale rodzina, znajomi bardzo chętnie nabywają u mnie miód, i cieszą się z tego, że mają miód prosto z pasieki, bo to właśnie się liczy” – zaznacza.

Zdzisław Lorenc przestrzega przed kupowaniem miodów w supermarketach: „Niestety w dalszym ciągu jest pokątne sprowadzanie miodu i mieszanie. Na etykiecie pisze ‘miód z krajów Unii Europejskiej i innych’ i to rozwiązuje sprawę tego, który rozlewa ten miód, natomiast skąd ten miód jest, nie wiadomo. Z różnych stron, najpierw to jedzie do Rumunii, z Rumunii do Niemiec, z Niemiec do nas, i tak niektórzy to produkują – opowiada – Nam pomaga Polski Związek Pszczelarski wypuszczając banderolę, również opracowali słoik na miód”.

„Teraz prawie na każdym kroku mówi się, że środowisko jest zatrute, a pszczoła to miernik właśnie tego dobrego, naturalnego, zdrowego środowiska. Jeżeli pszczoła ginie, a giną, to znaczy, że coś z tą ochroną przyrody jest niedobrze – stwierdza Jan Polak – Te pestycydy i rolnicy. Mam pasiekę poza miastem, to ja widzę, co rolnicy robią, taka świadomość jakaś jest niska. Zobaczy, że już słońce po południu troszeczkę się opuszcza, to on już jedzie i opryskuje, a pszczoły jeszcze pracują normalnie w polu, i to bardzo szkodzi pszczołom. A te wszystkie pestycydy, które poprzez korzenie roślina pobierze, to skumuluje w swoim organizmie, potem zwierzęta to zjadają, no na przykład krowy, potem to wydzielają i jest w nawozie, i ta trucizna cały czas ma obieg w przyrodzie”.

Pierwszy dzień jasnogórskiego spotkania to czas poświęcony Krajowej Konferencji Pszczelarskiej. W tym roku został podjęty temat: „Produkty pszczele w profilaktyce i leczeniu”. Uczesnticy spotkania usłyszeli m.in. o nowych możliwościach zastosowania propolisu w profilaktyce i leczeniu, a także jak można wykorzystać jad i inne produkty pochodzenia pszczelego w medycynie. Pszczelarzom zostały także przedstawione nowe badania nad biologicznymi właściwościami pyłku kwiatowego.

Wieczorem, Mszą św. odprawioną o godz. 20.00 w Kaplicy Matki Bożej, rozpoczęła się 23. Ogólnopolska Pielgrzymka Pszczelarzy. Jednak tradycyjnie centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Eucharystia odprawiona 7 grudnia, w przypadające tego dnia wspomnienie patrona pszczelarzy - św. Ambrożego. Msza św. rozpoczęła się o godz. 11.00 w bazylice, a przewodniczył jej bp Kazimierz Gurda. Zebranych powitał o. Łukasz Buzun, podprzeor Jasnej Góry.

Obecni byli m.in.: Tadeusz Sabat, prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego i przedstawiciele regionalnych związków pszczelarskich oraz Jarosław Naze, zastępca Głównego Lekarza Weterynarii. Koła pszczelarskie wystawiły poczty sztandarowe. Oprawę muzyczną przygotował Chór z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli.

„Składamy na ołtarzu Pana prośby i błagania ukryte w sercach naszych. Prosimy również głośno wołając – o Panie pomóż nam budować nasz pszczelarski dom, dom, w którym znajdziemy ochronę przed nie zawsze przyjaznym światem. Pragniemy, by nasz związkowy, pszczelarski dom, był podobny do rodzinnego domu, gdzie sukces jednego z domowników, to radość wszystkich domów, klęska jednego, to całego domu smutek. Pszczelarskie serca proszą i pragną pszczelarskiego domu, w którym nie ma miejsca na hipokryzję, obłudę czy też zakłamanie” - mówił na początku Mszy św. Tadeusz Sabat.

„Pszczelarze dziękują Panu Bogu za miniony rok pracy, za zbiory miodu, które pracowite pszczoły zgromadziły dzięki ich trosce i zapobiegliwości w odpowiednio przygotowanych dla nich pasiekach. Dziękują Panu Bogu za to, że w kolejnym roku udaje im się zapewnić miód na polski stół. Miód, który jest poszukiwanym, bardzo smacznym i bardzo potrzebnym pokarmem pomagającym utrzymać dobre zdrowie” – powiedział w homilii bp Gurda.

*

Św. Ambroży, biskup Mediolanu i wybitny Doktor Kościoła, zmarł w 397 r. Uznawany jest za patrona i opiekuna bartników. Legenda głosi, że po jego urodzeniu pszczoły siadły mu na ustach, nie wyrządzając żadnej krzywdy. Zrozumiano to zdarzenie jako zapowiedź, że będzie wybitnym mówcą.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn
2011-12-07, środa, godz. 13.00

Tu jest foto relacja ze strony internetowej Biura Prasowego Jasnej Góry.

http://www.jasnagora.com/galZdjecMiniNews.php?ID=6973

http://www.jasnagora.com/wydruk_news.php?ID=6973

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 grudnia 2011, 23:46 - śr 
siedlecka właśnie wróciła, idę spać :cisza:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 01:42 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
W Piśmie Świętym czytam w 1 rozdziale Księgi Izajasza od 12 wersetu

"12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną, kto tego żądał od was, żebyście wydeptywali me dziedzińce? 13 Przestańcie składania czczych ofiar! Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu; święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań... Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości. 14 Nienawidzę całą duszą waszych świąt nowiu i obchodów; stały Mi się ciężarem; sprzykrzyło Mi się je znosić! 15 Gdy wyciągniecie ręce, odwrócę od was me oczy. Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Ja nie wysłucham. Ręce wasze pełne są krwi. 16 Obmyjcie się, czyści bądźcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! 17 Zaprawiajcie się w dobrem! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie!

Bez komentarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 01:58 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
Asaf, Izajasz pisał te słowa 70 lat przed zburzeniem jerozolimy w 607 r.p.n.e datowane jest spisywanie tej ksiegi na rok ok 730 roku p.n.e i dotyczy ona zburzenia jerozolimy to co ma jedno do drugiego wtedy pietnowane było postepowanie faryzeuszy i sadyceuszy czyli dwóch ugrupowan zydowskiej religii która jakos nas nie obowiazuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 02:00 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
a i jeszcze przeczytaj Łukasza 6:37


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 02:04 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Polemiki ze mną nie będzie , napisałem że ja nie komentuję.
Przykazania były pisane na długo przed Izajaszem czyli też już dawno nie aktualne ? czy tak ?

Ale polemiki z biblią jestem ciekaw .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 02:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
czy sa wazne? Jezus bedąc na ziemi zamienił dziesięc przykazan na dwa znasz Biblie wiec wiesz na jakie, nie jestem katolikiem choc jestem po polskim odpowiedniku seminarium a dlaczego moge odpowiedziec na pw. nie mam zamiaru polemizowac z Toba ani starac Cie strofowac daleko mi od tego znajac Biblie i zawarte w niej tresci daleko mi od koscioła i chyba wszystkich religii które wręcz mijaja sie z prawda (zeby nie uzyc goreszego słowa) wiec nie poczuj sie czasem urazony odpowiedziałem na tego posta jako historyk biblijny to tyle na ten temat i mam nadzieje za moimi odpowiedziami nie uraziłem Cie osobiscie w kazdym razie szanuje ludzi którzy staraja sie zgłebić w co wierza i czytaja Biblie. pozdrawiam Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 12:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Asaf, michalpriebe, Wasze wpisy dotyczą innych rozważań nie dotyczących "Pielgrzymki ...".
Szanuję Każdego, nie ważne w Co lub w Kogo wierzy, czy nie wierzy, ale proszę utwórzcie nowy wątek i nie zaśmiecajcie tego tematu, "rozmydlając" temat wątku swoimi wpisami.

ps
Do admina:
Proszę o przeniesienie wpisów w/w kolegów do nowego wątku.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 14:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Wpis jest dokładnie z powodu poruszanego wyżej tematu i baaaaardzo na temat.
Ale oczywiście można usunąć, wszystko co jest nie po myśli czytających.
Nawet piszącego można usunąć.
Ostatnie nasze wpisy są nie do przeniesienia ale ewentualnie do usunięcia bo bez tematu pielgrzymek wpisy są bez sensu. Ni przypiął ni ....
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 14:42 - czw 

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 18:41 - czw
Posty: 207
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 435/17
Polityka i religia to bardzo konfliktowe tematy, one dzielą ludzi bo wtedy łatwiej rządzić jak nie ma jedności.
Rządy manipulują fizycznym człowiekiem a religie Duszą, Jezus przekazał ludziom ewangelie w których za pomocą przypowieści i alegorii wskazuje drogę do powrotu do Domu Ojca ponieważ wiedzy Duchowej nie można słowami wprost przekazać .
Czytanie i analizowanie Biblii umysłem nic nie daje, jest to opis z życia wioski, o sianiu ,zbieraniu, chwastach , pieleniu, pielęgnowaniu, jednemu urosło a drugiemu nie urosło itp.
Ewangelie tylko serce otwarte może zrozumieć. Taka jest symbolika obrazów religijnych, Jezus ma otwarte serce i otwarte ręce.
Myślę że jest to odpowiedni czas na refleksję i przemyślenia po pielgrzymce na Jasną Górę, te dwa podstawowe przykazania powinny nam towarzyszyć w każdej chwili naszego życia a nie tylko w czasie świąt i uroczystości.
Pozdrawiam
and777


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 15:40 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ile było i jest wojen na tle religii czy polityki.... ile ludzi zginęło a powinno być odwrotnie.

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 20:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
and777 pisze:
Polityka i religia to bardzo konfliktowe tematy
prawda
and777 pisze:
Czytanie i analizowanie Biblii umysłem nic nie daje
Hebrajczyków 11:1, Jana 4:24
and777 pisze:
Ewangelie tylko serce otwarte może zrozumieć. Taka jest symbolika obrazów religijnych, Jezus ma otwarte serce i otwarte ręce.
,Wyjscia 20:4,5 , psalm 115:3-8 i co sie tyczy obrazów i co Bóg mysli o nich Jzajasza 42:8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 21:35 - czw 
Asaf pisze:
W Piśmie Świętym czytam w 1 rozdziale Księgi Izajasza od 12 wersetu

"12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną, kto tego żądał od was, żebyście wydeptywali me dziedzińce? 13 Przestańcie składania czczych ofiar! Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu; święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań... Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości. 14 Nienawidzę całą duszą waszych świąt nowiu i obchodów; stały Mi się ciężarem; sprzykrzyło Mi się je znosić! 15 Gdy wyciągniecie ręce, odwrócę od was me oczy. Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Ja nie wysłucham. Ręce wasze pełne są krwi. 16 Obmyjcie się, czyści bądźcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! 17 Zaprawiajcie się w dobrem! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie!

Bez komentarza.



to jest twój pogląd , i twoje spojrzenie masz takie prawo ,a więc dlaczego odbierasz prawo do do posiadania swoich poglądów (wiary) innym mającym inne spojrzenie na te sprawy, to się nazywa nie tolerancja a to jest nie zgodne z żadną wiarą :nonono:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 21:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
stachu pisze:
Asaf pisze:
W Piśmie Świętym czytam w 1 rozdziale Księgi Izajasza od 12 wersetu

"12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną, kto tego żądał od was, żebyście wydeptywali me dziedzińce? 13 Przestańcie składania czczych ofiar! Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu; święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań... Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości. 14 Nienawidzę całą duszą waszych świąt nowiu i obchodów; stały Mi się ciężarem; sprzykrzyło Mi się je znosić! 15 Gdy wyciągniecie ręce, odwrócę od was me oczy. Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Ja nie wysłucham. Ręce wasze pełne są krwi. 16 Obmyjcie się, czyści bądźcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! 17 Zaprawiajcie się w dobrem! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie!

Bez komentarza.





to jest twój pogląd , i twoje spojrzenie masz takie prawo ,a więc dlaczego odbierasz prawo do do posiadania swoich poglądów (wiary) innym mającym inne spojrzenie na te sprawy, to się nazywa nie tolerancja a to jest nie zgodne z żadną wiarą :nonono:


Proszę wybaczyć, ale tam nie ma mojego poglądu. To wersety z Pisma Świętego.
Staram się żeby moje poglądy pokrywały się z tą lekturą :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 22:54 - czw 
przecież doskonale wiesz o co mi chodzi (a przynajmniej powinieneś) nie zauważyłem aby ktoś w tym temacie ciebie krytykował a ty negujesz wszystko i wszystkich co nie postępują i nie myślą tak jak ty , tak bardzo ci przeszkadza że duża grupa pszczelarzy pojechała pomodlić się wspólnie w miejscu świętym dla nich właśnie ,żyjemy w wolnym kraju i każdy na szczęście może modlić się (albo nie jak nie chce) tam gdzie chce czy to się komuś podoba czy nie :papa:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 23:14 - czw 

Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 15:03 - śr
Posty: 328
Lokalizacja: Dobre Miasto
Ule na jakich gospodaruję: wlkp-12, LN3/4
Asaf pisze:
W Piśmie Świętym czytam w 1 rozdziale Księgi Izajasza od 12 wersetu

"12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną, kto tego żądał od was, żebyście wydeptywali me dziedzińce? 13 Przestańcie składania czczych ofiar! Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu; święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań... Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości. 14 Nienawidzę całą duszą waszych świąt nowiu i obchodów; stały Mi się ciężarem; sprzykrzyło Mi się je znosić! 15 Gdy wyciągniecie ręce, odwrócę od was me oczy. Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Ja nie wysłucham. Ręce wasze pełne są krwi. 16 Obmyjcie się, czyści bądźcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! 17 Zaprawiajcie się w dobrem! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie!

Bez komentarza.


no, jeszcze zecswiatyni przegnal Pan Jezus swego czasu.
a potem
To Czyncie Na Moja Pamiatke

wiec czynimy
amen


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 20:00 - czw 

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 13:37 - czw
Posty: 8
Lokalizacja: zielona góra
krzysglo pisze:
Asaf, michalpriebe, Wasze wpisy dotyczą innych rozważań nie dotyczących "Pielgrzymki ...".
Szanuję Każdego, nie ważne w Co lub w Kogo wierzy, czy nie wierzy, ale proszę utwórzcie nowy wątek i nie zaśmiecajcie tego tematu, "rozmydlając" temat wątku swoimi wpisami.

ps
Do admina:
Proszę o przeniesienie wpisów w/w kolegów do nowego wątku.


Witaj Krzysztofie
nie denerwuj się, poczytaj na ukojenie książkę Gunthera Pape. Jest tam sporo na temat Ch.Russela , J.F. Rutherforda i Knorra a także kilku kolegów pszczelarzy. Wtedy nie wejdziesz w żadne zaczepki słowne i Twój komfort będzie duuuużo lepszy. Pozdrawiam :kapelan:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 20:30 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
Russel czy inni tam zacytowani zyli 100 lat temu co to ma do dyskusji i tego ze Biblia potepia bałwochwalstwo minnymi księga Jeremiasza mówi jakie uczucie powinni miec tacy własnie robiacy sobie fałszywych bogów cytuje (14) Ograniczony pozostaje każdy człowiek bez wiedzy, wstydzić się musi każdy złotnik z powodu bożka. Utoczył bowiem podobizny, które są kłamstwem i nie ma w nich [życiodajnego] tchnienia. (15) Są one nicością, tworem śmiesznym, zginą, gdy nadejdzie czas obrachunku z nimi. Jeremiasza 10 rozdział . biblia tysiaclecia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 21:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
michalpriebe pisze:
Russel czy inni tam zacytowani zyli 100 lat temu co to ma do dyskusji i tego ze Biblia potepia bałwochwalstwo minnymi księga Jeremiasza mówi jakie uczucie powinni miec tacy własnie robiacy sobie fałszywych bogów cytuje (14) Ograniczony pozostaje każdy człowiek bez wiedzy, wstydzić się musi każdy złotnik z powodu bożka. Utoczył bowiem podobizny, które są kłamstwem i nie ma w nich [życiodajnego] tchnienia. (15) Są one nicością, tworem śmiesznym, zginą, gdy nadejdzie czas obrachunku z nimi. Jeremiasza 10 rozdział . biblia tysiaclecia



Amen.
Może czas potraktować Boże słowo poważnie, bez obłudy i hipokryzji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 21:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
szymarmal pisze:
krzysglo pisze:
Asaf, michalpriebe, Wasze wpisy dotyczą innych rozważań nie dotyczących "Pielgrzymki ...".
Szanuję Każdego, nie ważne w Co lub w Kogo wierzy, czy nie wierzy, ale proszę utwórzcie nowy wątek i nie zaśmiecajcie tego tematu, "rozmydlając" temat wątku swoimi wpisami.

ps
Do admina:
Proszę o przeniesienie wpisów w/w kolegów do nowego wątku.


Witaj Krzysztofie
nie denerwuj się, poczytaj na ukojenie książkę Gunthera Pape. Jest tam sporo na temat Ch.Russela , J.F. Rutherforda i Knorra a także kilku kolegów pszczelarzy. Wtedy nie wejdziesz w żadne zaczepki słowne i Twój komfort będzie duuuużo lepszy. Pozdrawiam :kapelan:


Zobacz, że na każdy wpis - jest kontra. Nie ma znaczenia w jakiej postaci.
Zastosuję się do słów: "mowa jest srebrem a milczenie złotem"
A robić i myśleć, i tak będę po swojemu. Nikt mi tego nie zabroni i nic mi tego nie zmieni.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 21:25 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Asaf pisze:
michalpriebe pisze:
Russel czy inni tam zacytowani zyli 100 lat temu co to ma do dyskusji i tego ze Biblia potepia bałwochwalstwo minnymi księga Jeremiasza mówi jakie uczucie powinni miec tacy własnie robiacy sobie fałszywych bogów cytuje (14) Ograniczony pozostaje każdy człowiek bez wiedzy, wstydzić się musi każdy złotnik z powodu bożka. Utoczył bowiem podobizny, które są kłamstwem i nie ma w nich [życiodajnego] tchnienia. (15) Są one nicością, tworem śmiesznym, zginą, gdy nadejdzie czas obrachunku z nimi. Jeremiasza 10 rozdział . biblia tysiaclecia



Amen.
Może czas potraktować Boże słowo poważnie, bez obłudy i hipokryzji.


Słowo Boże, to również te, które wypowiadał Jezus Chrystus.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 21:40 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
Widzisz ja powinienem być ksiedzem bo po takiej szkole jestem podaj mi prosze argumenty na to ze masz racje a pojde z toba do koscioła znajdż mi jeden werset w bibli który mówi ze mam modlić sie do obrazu ze pojde do nieba albo ze powinienem obchodzić jakiekolwiek swieto a bede, widzisz moja wiara jest oparta na wiedzy jaka mnie nauczono własnie w kosciele ale jak zaczołem czytac Biblie i kojarzyc fakty to byłbym najgorszym faryzeuszem zebym pozostał w kosciele i dopuszczał sie czegos czego brzydzi sie i Bóg i Jezus ja chetnie przyjme wyzwanie jesli nie czujesz sie na siłach to znajdz kogos kto mi to pokaze i pisze tu tylko to co sam znalazłem w ksiedze która obaj mamy za podstawe wiary to zadna kontra nie szukam wrogów po prostu mam swoje zdanie moze moje wypowiedzi sa stanowcze ale w wersetach które cytuje tez Bóg obrał wyrazne stanowisko pozdrawiam Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 21:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Panowie, może byście dali sobie spokój?
Przecież jeden drugiego nie przekona a w końcu doprowadzicie do zbędnych animozji.
Po co??
Pogadajcie o pszczołach, nawet niech to będzie o zbędnym stukaniu w ule w zimie :)

Pozdrawiam.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 22:06 - czw 

Rejestracja: 15 lutego 2011, 20:06 - wt
Posty: 67
Lokalizacja: lubelskie
michalpriebe pisze:
Widzisz ja powinienem być ksiedzem bo po takiej szkole jestem podaj mi prosze argumenty na to ze masz racje a pojde z toba do koscioła znajdż mi jeden werset w bibli który mówi ze mam modlić sie do obrazu ze pojde do nieba albo ze powinienem obchodzić jakiekolwiek swieto a bede, widzisz moja wiara jest oparta na wiedzy jaka mnie nauczono własnie w kosciele ale jak zaczołem czytac Biblie i kojarzyc fakty to byłbym najgorszym faryzeuszem zebym pozostał w kosciele i dopuszczał sie czegos czego brzydzi sie i Bóg i Jezus ja chetnie przyjme wyzwanie jesli nie czujesz sie na siłach to znajdz kogos kto mi to pokaze i pisze tu tylko to co sam znalazłem w ksiedze która obaj mamy za podstawe wiary to zadna kontra nie szukam wrogów po prostu mam swoje zdanie moze moje wypowiedzi sa stanowcze ale w wersetach które cytuje tez Bóg obrał wyrazne stanowisko pozdrawiam Michał


Ja wiem kto zna Pismo Święte lepiej niż Ty czy ja a pomimo tego jest poza Zbawieniem -Demon. Więc widzisz jak wiedza o Piśmie Świętym może być miałka i w ostateczności bez znaczenia. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 22:19 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
czytając posty o piśmie świętym hmmm pismo święte jest pełen symboli i nie lada kto potrafi dobrze czytać i rozumieć dogmaty. 'praca' nad biblią jest ciężka i wymagająca myślenia i obeznania w symbolizmie . Każdy może wywnioskować co zechce z bibli ale jedno jest pewne ,że pierwszy w niebie był łotr...
Lepiej zakończyć dyskusję bo religia i polityka dzieli!, szanujmy się wzajemnie. szanujmy nasze poglądy i uczucia religijne ale to forum jest o pszczółkach. choć jest w nich boska iskierka...

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 22:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
michalpriebe, stań np. przed Jasną Górą, i uświadamiaj te miliony przybywających tam przed Obraz Jasnogórskiej Pani.
Jeżeli, nie wnosisz nic więcej do tematu: [glow=green]Pielgrzymki pszczelarzy ...[/glow] to nie pisz, albo jak chcesz coś napisać, to zastanów się czy nie obrażasz tych wszystkich, którzy tam byli m.in. pszczelarzy.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 22:22 - czw 
michalpriebe pisze:
nie szukam wrogów po prostu mam swoje zdanie

To Świetnie że masz swoje zdanie
Każdy ma prawo je mieć Tylko proszę Uszanujcie swoje zdania wzajemnie
To jest forum o tematyce pszczelarskiej a kto w co wierzy nie ma tu znaczenia
Na forum są osoby różnych wyznań wiem o tym i nie chcę tu dyskusji na temat religij
Niech Każdy uszanuje każdego ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2011, 22:32 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
Postanowiłem sobie ze bede sie wstrzymywał od wypowiedzi juz zeby nie gorszyć innych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji