FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 05:13 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02 grudnia 2011, 21:32 - pt 
Jak przystało na zakończenie roku
W Kole Pszczelarzy Powiatu Suskiego " Mioduszyna " pod Okiem przedstawiciela WZP dokonano wyboru nowego Zarządu i nie tylko
http://www.pasiekaambrozja.pl/mioduszyna/
Z Nowym rokiem nowe obowiązki ich czekają


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2011, 21:41 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
sami swoi :oczko: co tu dużo mówić Forum Pasieki Ambrozja rządzi :jupi:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2011, 21:59 - pt 
kudlaty pisze:
sami swoi :oczko: co tu dużo mówić


Ze swojej strony tylko powiem tyle zapraszam chętnych z okolic i powiatu Suskiego
oby nas było więcej i więcej
:piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2011, 22:00 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
kudlaty pisze:
sami swoi :oczko: co tu dużo mówić Forum Pasieki Ambrozja rządzi :jupi:


No to gratulacje.
Szkoda że to daleko,bo zajechałbym tam do swoich -myślę że miodu ale pitnego by nie poskąpili.
A jest okazja przednia ku temu.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2011, 22:19 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
oby nas było więcej i więcej


Ja również zapraszam wszystkich którzy mają ochotę zobaczyć jak powinna wyglądać organizacja w kole pszczelarskim. W naszej pszczelarskiej społeczności jest miejsce dla każdego kto chce stać się jej częścią. Jest przyjazna atmosfera dlatego że to My (członkowie) ją tworzymy. :uśmiech:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2011, 23:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
Wiele widziałem i wiele słyszałem o różnych kołach pszczelarzy zwłaszcza jak się zaczyna przygoda z pszczółkami. Trudno podjąć decyzje- które koło. W jednym kole kuszą kilogramami węzy w innym czym innym ale czy o to chodzi ?? Napewno NIE!!!!
Koło Pszczelarskie moim skromnym zdaniem to służba innym pszczelarzom - swoją wiedzą, doświadczeniem, a zwłaszcza cierpliwością do początkujących - bo ciągle pytają - jak ja :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

Dlatego wybieram Koło Pszczelarzy "MIODUSZYNA"

Warto i polecam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2011, 23:38 - pt 
Tez sie zapiszę , za rok startuje w wyborach na prezesa.
a swoja droga gratulacje dla nowego prezesa i dla całego koła. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 grudnia 2011, 12:52 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:13 - ndz
Posty: 84
Lokalizacja: Przeciszów
Praktyka czyni mistrza. Gratulacje dla Bogdana :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 grudnia 2011, 13:42 - sob 
leszekone,
No myślę że już jedziesz z odpowiednimi dokumentami Sekretarz i Skarbnik już czekają :uśmiech:


Na górę
  
 
Post: 26 grudnia 2011, 15:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
Czytając forum dużo sie człowiek uczy - ale zapisując sie do koła pszczelarskiego też wiele sie człowiek uczy podczas spotkań i wymiany spostrzeżeń - zapraszam do koła MIODUSZYNA już niebawem spotkanie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2011, 18:52 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
Niestety w moim Kole spotykamy się tylko raz w roku, na zebraniu sprawozdawczym.Gdyby było bliżej zapisałbym się do Miduszyny. A korzystając z okazji składam gratulacje Kol.Bogusławowi. Mądrzy ludzie potrzebni są wszędzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2011, 21:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
takich kół jest bardzo dużo nawet są koła bardzo duże a zebrania mają dwa góra trzy my spotykamy się prawie co miesiąc czasami w listopadzie nie ma zebrania i w lipcu bo w tedy mamy przeważnie wycieczki

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2011, 00:48 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Koło nr 1 w Łodzi ma 2 spotkania w miesiącu przez cały rok, dodatkowo zakończenie sezonu w plenerze i Wigilie.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2011, 13:41 - śr 
Zdzisław pisze:
Koło nr 1 w Łodzi ma 2 spotkania w miesiącu przez cały rok, dodatkowo zakończenie sezonu w plenerze i Wigilie.

Zdzisiu chyba że to koło i pszczelarze przynależący do niego mieszkają na jednej ulicy :haha:
Umnie w kole jest ok 7-8 zebrań rocznie nie wliczając wycieczki i opłatka ale najdalszy członek ma 50km na zebranie , koło się powiększa i odległości też i gdybym zwoływał zebrania co miesiąc toby mi połowa ludzi zwiała bo koszt przynależności by na tyle wzrósł że by się nie opłaciło
Czasami lepiej rzadziej i z przyjemnością jak pociskać pierdoły jedne i te same zbyt często


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
Post: 28 grudnia 2011, 23:46 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
No to Cie zaskocze,mieszkają w Łodzi i paru w przylegających "sypialniach" razem około 100 dusz.
Odległosci są różne bo ludziska się przemieszczają,jedni odchodzą drudzy przychodzą,frekwencja pow.70% tylko przy ważnych sprawach.
Dziś zakończyliśmy dobrowolną zbiórke miodu dla Domu Dziecka i zbiórke piniężną na stypendium fundowane dla ucznia Pszczekej Woli.
Większość nie "biadoli" tylko stara się coś robić.

W Łodzi jest jeszcze jedno Koło,w okolicznych miejscowościach kilka.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2012, 20:50 - ndz 
Zebranie "1" 2012 cz1


Zebranie "1" 2012 cz2


Ciąg dalszy nastąpi !


Na górę
  
 
Post: 19 lutego 2012, 21:00 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
a ja zapomniałem o zebraniu :( ale na szczęscie zobaczyłem sobie na youtubie
swoja droga pogratulować pomysłu :brawo:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2012, 21:41 - ndz 
Zebranie "1" 2012 cz3 Jaskółcze ziele


Na górę
  
 
Post: 19 lutego 2012, 22:13 - ndz 
Zebranie "1" 2012 cz4 Metoda SABARTA


Tak wyglądają i wyglądać mają zebrania w kole :pl:
Cdn :D


Na górę
  
 
Post: 19 lutego 2012, 23:54 - ndz 
Zebranie "1" 2012 cz5 Pierwszy Oblot


I do następnego zebrania :D


Na górę
  
 
Post: 20 lutego 2012, 10:45 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
Po obejrzeniu powyższych filmików początkujacy pszczelarz nie powinien miec problemu co zrobić teraz przy ulach :)
WYKŁADOWCA umiejetnie i fachowo to przedstawił - czyli BoCiAnK
Prze fajnie się to na żywo słuchało, a jak obrabiałem materiał video to po kilka razy ogladłem i mam wkute w główke :)

Polecam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2012, 12:48 - pn 
harpia pisze:
WYKŁADOWCA umiejetnie i fachowo to przedstawił - czyli BoCiAnK

Nie przesadzaj :wink:
Na zebraniach trzeba rozmawiać o pszczołach ,w miarę komuś pomóc jeżeli pomocy szuka
Nie jestem zbyt dobrym mówcą zazwyczaj używam zwykłych słów tak aby wszyscy je zrozumieli , pamiętam wykład Jaki przeprowadził Kol Czesław Jung z Berestu na szkoleniu Byłem pod wrażeniem i cała sala też
Obrazek
A na sami siedziało ponad setka pszczelarzy i w milczeniu słuchali unas na zebraniach zawsze jest trochę gwarno bo poza jakimś tam wykładem (o ile to tak można ująć ) są załatwiane inne sprawy
-składki
zapisy na dodatkową węzę itp itd


Na górę
  
 
Post: 20 lutego 2012, 13:12 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
BoCiAnK pisze:
pamiętam wykład Jaki przeprowadził Kol Czesław Jung z Berestu na szkoleniu Byłem pod wrażeniem i cała sala też

To prawda u nas też tak było . A Bogdan nie zaniża poziomu , być dobry pszczelarzem i umieć przekazać to sztuka . :okok:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2012, 20:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
Dzisiaj w moim Kole było zebranie. Opłaciliśmy składki, pogadali trochę o pszczołach i ponarzekali na nasze wojewódzkie władze. Bo jak tu nie narzekać. Koło wprawdzie małe, a na dodatek najdalej wysunięte na północ od wojewódzkiej macierzy i chyba z tego względu traktowane jest po macoszemu. Przykład 1: zakup sprzętu w ramach dofinansowania przez kilku członków koła.
Producent nie wywiązał się z podjętych zobowiązań mimo, że wszystkie formalności zostały załatwione. Zarząd Wojew., który skrupulatnie inkasuje składki od kół, specjalnie się tym nie przejął, mimo kilkakrotnej interwencji ze strony władz koła.
Przykład 2: Zarząd Wojew. poinformował Zarząd Koła że ma do rozprowadzenia jakąś tam ilość nasion nostrzyka i czeka na zamówienia z kół. Po wysłaniu zamówienia okazało się, że nasiona zostały już rozprowadzone. Teraz coraz lepiej rozumiem krytyczne uwagi wielu Kolegów na tym forum pod adresem związkowych władz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2012, 20:56 - ndz 
Jednym słowem czas na zmiany !!!


Na górę
  
 
Post: 04 marca 2012, 20:59 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Lemon, z tego wynika żę brak kontaktu, zarząd- pszczelarz, a do czego jest internet, poinformować to nie boli, chyba żę?- sami swoi.! :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2012, 21:28 - ndz 
Lemon pisze:
Przykład 1: zakup sprzętu w ramach dofinansowania przez kilku członków koła.
Producent nie wywiązał się z podjętych zobowiązań mimo, że wszystkie formalności zostały załatwione. Zarząd Wojew., który skrupulatnie inkasuje składki od kół, specjalnie się tym nie przejął, mimo kilkakrotnej interwencji ze strony władz koła.

Zanasz Takie przysłowie Licz na na siebie :wink:
A dlaczego sami członkowie sobie nie pozałatwiali z producentem :?:


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2012, 15:02 - śr 
BoCiAnK pisze:
A dlaczego sami członkowie sobie nie pozałatwiali z producentem


Tak właśnie wygląda typowy brak kontaktu, chęci i minimum determinacji do pozytywnego załatwienia danej sprawy


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2012, 23:16 - śr 
polskipszczelarz pisze:
Tak właśnie wygląda typowy brak kontaktu

Czekaj bo Cię ciut nie rozumiem o jaki Ci chodzi kontakt ??
Prezes -> pszczelarz ??
czy Prezes -> producent ??
polskipszczelarz pisze:
chęci i minimum determinacji do pozytywnego załatwienia danej sprawy

W sprawie sprzętu najmniej do powiedzenia ma Prezes w kole
gdyż realizacja programu przebiega inaczej
pszczelarz po podpisaniu umowy z AAR poprzez WZP zdany jest
Albo na łaskę WZP w załatwianiu sprzętu ,albo sam sobie go załatwia
odsyłając tylko stosowne papiery (rachunki ) do WZP
i tu są te dwie alternatywy


Na górę
  
 
Post: 08 marca 2012, 07:53 - czw 
BoCiAnK pisze:
Czekaj bo Cię ciut nie rozumiem o jaki Ci chodzi kontakt ?? Prezes -> pszczelarz ??


Myślę, że tu jest w tym przypadku problem. Zrobiono zebranko zebrano "zamówienia na sprzęt" i kazano czekać, a że zebrania są dwa na rok :) to wszyscy czekali, aż się zdziwili.

Brak szybkiej komunikacji!


Na górę
  
 
Post: 08 marca 2012, 10:20 - czw 
polskipszczelarz pisze:
BoCiAnK pisze:
Czekaj bo Cię ciut nie rozumiem o jaki Ci chodzi kontakt ?? Prezes -> pszczelarz ??


Myślę, że tu jest w tym przypadku problem. Zrobiono zebranko zebrano "zamówienia na sprzęt" i kazano czekać, a że zebrania są dwa na rok :) to wszyscy czekali, aż się zdziwili.

Brak szybkiej komunikacji!

Hmm
Zebranko zebrankiem
zamówienie to nie realizacja
wrzesniowe zamówienia nim zostaną zrealizowane to jeszcze musi być umowa podpisana przez pszczelarza z ARR za pośrednictwem WZP i czemu jej zabrakło ?????????????
Albo zawalił sekretarz koła nie przesyłając list ( a każdy zamawiający wypełnia ją osobiście ) do WZP
Albo zawalił prezes WZP nie wysyłając list ( lub zbiorówki Do ARR)
bo ARR tak czy siak decyzję podejmuje
Ja mam na myśli sam proces realizacji po podpisaniu umowy przez pszczelarza (odbiorcę ) po czym można realizować projekt
i albo zdajesz się na WZP albo sam realizujesz
wybrałem to drugie :wink:


Na górę
  
 
Post: 08 marca 2012, 10:31 - czw 
BoCiAnK pisze:
albo zdajesz się na WZP albo sam realizujesz wybrałem to drugie


I wszystko się zgadza - tylko w tym przypadku sądzę, że pszczelarze tego koła byli przekonani że realizacją zajmie się WZP i spokojnie sobie czekali (nikt ich nie poinformował że coś jest nie tak), po czym okazało się że zostali na "lodzie"


Na górę
  
 
Post: 08 marca 2012, 11:01 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
Umowy były podpisane przez zainteresowanych pszczelarzy z ARR za pośrednictwem WZP. A WZP wybierał producentów. Oczywiście pszczelarze byli poinformowani kto jest producentem i sami interweniowali u tegoż wielokrotnie. Widząc, że ich wysiłki są bezskuteczne zwracali się do WZP, ale bez efektu. W konsekwencji zostali na lodzie. Skoro WZP zobowiązuje się wypełnić rolę pośrednika w tych transakcjach to powinien czuć się odpowiedzialny za ich realizację.
Pozdrawiam Kolegów uczestniczących w tym temacie. Lemon.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2012, 13:28 - czw 
Lemon pisze:
Umowy były podpisane przez zainteresowanych pszczelarzy z ARR za pośrednictwem WZP. A WZP wybierał producentów.

Kolego jak to WZP wybiera producentów ????? toż K...... pszczelarz wybiera od kogo chce kupić sprzęt a nie WZP
jak wyżej napisałem można było poprzez WZP lub samemu
Ja i moi członkowie wybrali tą drugą opcję
Po pierwsze
termin realizacji -gdy ja już kremowałem miód a inni wirowali mniszek na nowym sprzęcie to inni jeszcze nie wiedzieli kiedy co dostaną
po drugie to nie matka w klateczce co jak padnie to strata 15 zł tylko sprzęt o dużo większej wartości ,gdzie podczas załadunku może ulec uszkodzeniu , może nie działać być wadliwy i co wtedy do kogo z reklamacją kto na kogo winę zwalał będzie
po trzecie po co ja czy członkowie mają jeździć piernik wie gdzie i kiedy jak ( przynajmniej w naszym przypadku ) producent jest na rzut beretem
A po czwarte jak też wiem ile mi % na moim koncie za pół roku z kasy urośnie :wink:


Na górę
  
 
Post: 08 marca 2012, 17:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
BoCiAnK, Wszystko to prawda o czym piszesz. Człowiek uczy się na błędach. Ja napisałem o przypadku jaki był w moim Kole. Wcześniej o tym nie wiedziałem , bo sam nie byłem zainteresowany zakupem sprzętu. Koledzy, którzy sprzęt zamówili to starsi ludzie. Sądzę, że nie byli do końca zorientowani jak to się załatwia.
Myśleli może, że "władza" to załatwi. W każdym razie wyszło tak jak wyszło. Były to pierwsze zamówienia w moim Kole. Z następnymi może będzie lepiej. Ale rok mają do tyłu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji