www.pasiekaambrozja.pl/forum/index.php

FORUM PSZCZELARSKIE PASIEKI "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
Dzisiaj jest 21 sierpnia 2019, 04:25 - śr
api-inhalacje.pl Pasieka Ambrozja

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2067 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolsk 12 ramkowy 1+3x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Tadeusz 1 pisze:
Dobre, takie nadajniki powinny być dla pszczelarzy za 1 zł.
Taa,i AC od kradzieży aut 50 groszy,oraz buty za darmo :D :D

Ule na jakich gospodaruję: WZ
godz. 20.30 podkarmiałem na pobudzenie - cała pasieka sie obudziła i dawaj do rabunków - jednen ul jak by mogły to by porwały :) zamknąlem go na głucho ale najeżdzy nie odpuszczają a już prawie ciemno.

Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Nie wiem jak to zrobiles, ale ja dzis karmilem o 10 rano i nic sie nie dzialo...
Może ręce ci się trzęsły i porozlewałeś? ;)

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, dadant
astroludek pisze:
Nie wiem jak to zrobiles, ale ja dzis karmilem o 10 rano i nic sie nie dzialo...
Może ręce ci się trzęsły i porozlewałeś? ;)

raczej chodzi o wyrównaną siłe w pasiece jak coś słabszego to zaraz opędzlują te zaradniejsze :haha:

radek.jan, no to je pobudziłeś zgodnie z planem na przyszłość musisz robić to wcześniej tylko nie zapomnij sąsiadów poinformować zeby z domu nie wychodzili :mrgreen:

Ule na jakich gospodaruję: WZ
już po wszsytkim, ale za to wszystki dostały na lepszy sen dyma apiwarolem :) Od 3 lat odmumiem pszczoly pełnią serią 4 razy co 4-5 dni po ostatnim miodobraniu. i raz przed samą zimą póki. nie stosuję kwasów.

Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
radek.jan pisze:
już po wszsytkim, ale za to wszystki dostały na lepszy sen dyma apiwarolem :) Od 3 lat odmumiem pszczoly pełnią serią 4 razy co 4-5 dni po ostatnim miodobraniu. i raz przed samą zimą póki. nie stosuję kwasów.

Metoda byłą sprawdzona i skuteczna , ale wskutek stosowania masowej chemii [ dywaniki takticowe 1/1 , podkładki pod piwo i tym podobne] cześć pajęczaków zmieniła zwyczaje i nie żeruje na dorosłych pszczołach zaraz po wyjściu z komórki , ale ponownie wchodzi do zasklepianej komórki i jest poza zasięgiem naszego odymiania. Do czasu braku takiej warrozy w naszych ulach , nie ma problemu , ale zawsze ktoś może podwieźć ule lub sprowadzimy ją z matkami i wtedy zaczynają się problemy .

Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
Rzadko kiedy mi się zdarza gdzieś wystawić, ale w weekend trochę sprzedawałem. Najlepsze są te rozmowy z ludźmi :). W ciągu kilku godzin usłyszałem od 6 czy 7 osób, że "kolega odchodzi z pracy i będzie miał tylko pszczółki", "zięć zjeżdża z Anglii i zakłada pasiekę", że wujek, że szwagier zaczynają i będą "żyli z pszczółek".
Jak widać pszczelarstwo rozwija się i ma się dobrze, a sytuacji jak opisywanych na forum zajść spod Michałowa będzie więcej.
Oprócz tego wiele osób robiło wywiad: "dużo ma pan z ula?, a ile uli?", czy "da się na tym zarobić?", "duża kasa z tego?", "a da się z tego wyżyć".
Było też o cenie: "ile za słoik, 35zł? - panie od pszczelarza to ja po 28 zł mogę mieć każdą ilość", "po 35?, a czy on prawdziwy, że tak tanio?", "Ileee? 35 za miód? - Omatkoboska", "panie psujesz pan rynek, lipowy to co najmniej po 45zł powinien być!", "po 35? no tak chodzą, ale ja mam taniej", "a w zeszłym roku to ja po 25zł kupowałem", "a na rynku to majo po 30",
Było też standardowe: "pszczoły giną", "a czy to prawda że pszczoły giną?", "coraz mniej tych biednych pszczółek", "pszczół jest mniej, coraz :D ", "...za 4 lata i my umrzemy" itp.
Poza tym: "Dużo cukru pan dajesz?", " a nie zcukrzy się?", a nie ma w nim cukru, czy się zcukruje?, bo ja znam się", "Panie, a ile tu cukru", "a on nie oszukany?", "a lipowego to przecież w tym roku pszczelarze nie mają", "panie, a czy on prawdziwy ten lipowy, bo jakąś miętą go czuć" itd, w każdym razie wesoło było. :D

Pszczelarz Roku
Pszczelarz Roku
Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Wampun, w takich rozmowach przypomina mi się powiedzenie: "wiedza bez mądrości jest jak ładunek książek na grzbiecie osła" :)

http://cynig.blogspot.com/
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5

Ule na jakich gospodaruję: WL
Miejscowość z jakiej piszesz: Dzierżoniów
Wampun , trzy razy w tygodniu słucham takich tekstów.Na pytanie ile jest cukru w tym miodzie, odpowiadam , że 100 %.Mina wszystkowiedzących - bezcenna.

Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
remik123 pisze:
ile jest cukru w tym miodzie, odpowiadam , że 100 %
zależy jaki miód, w sklepowym poniżej 80%, tym od pszczelarza 83%. Reszta woda :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, dadant
remik123,
dzisiaj przyjechali mili państwo po miód i sie pytali czy miód dobry i nie cyganiony a ja z zabójczą szczerością że jestem oszust a miód cyganiony do tego drogo, uśmiechnęli się i kupili :haha:

Wampun,
kilka lat nie byłem już nigdzie z miodem i trochę mi brakuje tych tekstów no i czasami się można dowiedzieć jakichś nowości :haha: jak za drogo to do biedronki tam można kupić tanio :haha:

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: krakow
Wampun, z ludźmi jest różnie raz poprzecznie raz podłuznie :wink: Cię podziwiam że wytrzymałeś taką stertę pytań i tak dalej .Bo ja chyba nerwowo bym tam nie wyrobił :lol:

miszcz pszczelarski fachowa "rynka" :-)))

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: krakow
Skosiłem moim Ursusem facelie która przekwitła na szczęście żadnego jelonka w tym roku w niej już nie było nic nie zmieniłem :wink: zauważyłem kilkanaście malych zajęcy które uciekały w bok , koło pasieki w stercie boazerii zagnieździła się cała rodzina jaszczurek zwinek :D siedza sobie w chaszczach piją wodę z poidła korzystają z tego co mogą i powiedzcie jaki sens ma golenie działki kosiarką do gołego zera :?: Chyba żaden...

miszcz pszczelarski fachowa "rynka" :-)))

Ule na jakich gospodaruję: WLKP, Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
pisiorek pisze:
i powiedzcie jaki sens ma golenie działki kosiarką do gołego zera Chyba żaden...

pisiorek, jeszcze kostką trzeba wyłożyć żeby nie kosić i tych paskudnych tuj czy świerków nasadzić żeby liści nie grabić :haha: Nie rozumiem znacznej części ludzi...

Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Kiedy się sadzi tuje? Kiedy sąsiedzi chu... Efekt taki że 98% domów ma te tujowo-iglaste cmentarzyki przed domem...

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Ja zamiast tuji posadził bym jeżynę.
Obrazek
Jak widać pszczoły zrobiły kawał dobrej roboty.
Pozdrawiam :pl:

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
W ten weekend wyjątkowo nie byłem na pasiece za to zrobiłem porządek z podręcznym magazynkiem miodu w Wawie...

Obrazek

W Bydgoszczy centralny duży magazyn jeszcze czeka na takie skatalogowanie-etykietowanie...

Sezon miodowy na ten rok odpuszczam - w 2 ulach trwa jeszcze tylko produkcja ziołomiodu tymiankowego... Z czego się tylko dało zrobiłem pod koniec lipca zsypance... Wszystkie rodziny są już leczone za wyjątkiem tych dwóch od ziołomiodu do których leczenie pójdzue za tydzień (na razie maja paski z gliceryna i kwasem szczawiowym)...

Także powoli sezon AD 2020 czas zacząć... Bo de facto jak teraz się zadba takie będą pszczoły na wiosnę...

Krainka: celle, prima, kortówka

Buckfast od Polbarta: saharnesis S105 i S113, elgon26, buckfast b625, primorski P72

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2067 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42

Strefa czasowa UTC+1godz.