FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 15:51 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 stycznia 2015, 10:53 - czw 

Rejestracja: 11 lipca 2013, 14:16 - czw
Posty: 56
Ule na jakich gospodaruję: dadant, wielkopolskie
Witam,
od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł na wybudowanie domku ( altany), w której oprócz magazynu na ramki itp., wydzieliłbym część np. 3x2m, całkiem oddzieloną od reszty, gdzie znajdowałyby się np. trzy ule (wewnątrz). ule te od strony pomieszczenia miałyby jedną ścianę zbudowaną z szyby lub plexi - coś na wzór ula obserwacyjnego, a od góry siatkę oraz pokrywę. W pomieszczeniu tym w sezonie można by uchylać tzw. pokrywę i powietrze z uli dostawałoby się do środka, gdzie mogłyby zainteresowane osoby odpoczywać oddychając powietrzem z ula a zarazem obserwować pracę pszczół (mam nadzieję że tym mógłbym zachęcić do pszczelarstwa i szacunku dla przyrody) nie narażając się na użądlenia. Chciałbym to wykorzystać dla własnej rodziny bo czytałem że powietrze z ula działa bardzo dobrze na wszelkie alergie, przewlekłe katary itp. to dlaczego to nie wykorzystać :roll:
W związku z powyższym mam pytanie czy ktoś się spotkał z podobną konstrukcją, bo wolałbym coś podglądnąć niż wywarzać otwarte drzwi. Pozdrawiam :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2015, 11:00 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
riki pisze:
W związku z powyższym mam pytanie czy ktoś się spotkał z podobną konstrukcją, bo wolałbym coś podglądnąć niż wywarzać otwarte drzwi. Pozdrawiam :D

poszukaj tu na forum ten temat był .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2015, 11:06 - czw 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
Jedz do Bałtowa tam maja takie budki, ewentualnie zadzwon po informacje. Popytaj Polbarta, on na forum wspominał o tym

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2015, 11:26 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
riki. Bardzo dobry i wspaniały pomysł. Ja juz wyleczyłem osobe z alergji oskrzelowej 11lat temu. A osoba ta 2 razy do roku na wiosne i na jesieni karetka pogotowia wiezła ja do szpitala gruzliczego zeby ja ratowac z braku powietrza brak odychania.A teraz czuje sie swietnie ale mnie podnosi korpusy i od czasu do czasu wkłada nos do ula i jeszcze pije propolis i juz 11lat nie choruje na grypei inne choroby. W naszym społeczenstwie zyje do 14% alegerczyków co maja astmy. Jak juz na wiosne urzondzisz takie pomieszczenie to i obce osoby co maja alergie oskrzelowa zapros na taka inchalacjie ulowa.A zobaczysz ze ona jest skuteczna, powraca dobre odychanie Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2015, 11:38 - czw 

Rejestracja: 24 stycznia 2011, 18:31 - pn
Posty: 24
Lokalizacja: częstochowa
Proszę o ustosunkowanie się do spożywania propolisu przez małe dzieci/do 10 lat/.Jakie dawki i częstotliwość zażywania. Z góry dziękuję. ANDRZEJ.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2015, 11:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2015, 18:35 - ndz
Posty: 145
Ule na jakich gospodaruję: wlkp 18, 26
Miejscowość z jakiej piszesz: Żołynia
Ja stosuje u swojej góry - tyle krople ile ma lat. Daję jej na cukier przed snem.
Działa.

_________________
'
Pozdrawiam z zielonego Podkarpacia
Żołynia

Osioł zawsze lepiej wie - wszyscy inni- robią źle!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2015, 11:50 - czw 

Rejestracja: 11 lipca 2013, 14:16 - czw
Posty: 56
Ule na jakich gospodaruję: dadant, wielkopolskie
wiesiek33 pisze:
poszukaj tu na forum ten temat był .

jakoś w szukajce nie mogę znaleźć, chociaż mi się też wydaje że czytałem o tym gdzieś.
Dominikkuchniak pisze:
Jedz do Bałtowa tam maja takie budki, ewentualnie zadzwon po informacje.

a masz jakieś namiary, konkretnie stronę bo jakoś same gospodarstwa agroturystyczne trafiam.
[quote="miły_marian."]
dzięki za wsparcie, powiedz jak go "leczyłeś' a raczej jak go pszczółki leczyły, tylko wdychał nad ulem.
Mi chodzi o to żeby można było w takim pomieszczeniu nawet się zdrzemnąć :lol:
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2015, 11:54 - czw 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
Zadzwon a wszystkiego się dowiesz:
Józef Misiura
tel. kom. 605-622-22
Próbuj w wyszukiwarce szukac hasła "apiterapia Bałtów", ApiBałt

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2015, 13:15 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Riki. Ta osoba to moja druga zona bo pierwsza to wybrała śp. a druga to przyznała sie po slubie i wdychała powietrze ulowe jak podniosła korpus a ja jak przeglondałem gniazdo to ona wdychała powietrze z górnego korpusu. Powietrze ulowe ma pyłki kitu pszczelego a on leczy płuca nawet gruzlice. Ja tak powiem krutko zeby ludzie spozywali produty pszczele jak miód pyłek pierzge propolis powietrze ulowe jad pszczeli to na10 lekarzy to 9 by musiało by pujsc na koruniówke czyli na zasiłek. Takie są prowity z naszej pszczoły. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2015, 13:56 - czw 

Rejestracja: 24 marca 2011, 09:32 - czw
Posty: 43
Lokalizacja: Szczecin
To ten temat: viewtopic.php?f=27&t=7355&start=0
z filmem Asafa
https://www.youtube.com/watch?v=v_r-wRVNdu4


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2015, 14:43 - czw 

Rejestracja: 20 marca 2013, 12:36 - śr
Posty: 42
Lokalizacja: Pogórze Wielickie/ małopolskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
riki, tutaj masz ciekawe rozwiązanie takiego domku
http://wzp-krakow.pl/layout/images/galeria/Slajd82.JPG
http://wzp-krakow.pl/layout/images/galeria/Slajd83.JPG
http://wzp-krakow.pl/layout/images/galeria/Slajd84.JPG

Zdjęcia i rozwiązanie pochodzą z pasieki "Królestwo Pszczół" koleżanki Agnieszki Król laureatki VI konkursu pasiek przeprowadzonego przez MODR Karniowice i Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie w 2011 roku.

pozdrawiam
Apicultor


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2015, 19:10 - wt 

Rejestracja: 06 lutego 2014, 16:59 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Wschowa
Panowie jak wyżej :lol:
interesują mnie GŁÓWNIE wnioski i spostrzeżenia w eksploatacji takiego domku który chciałbym pod koniec sezonu 2015 postawić na jednej z swoich pasiek.
Od razu Wyjaśniam domek nie duży max na 2 osoby TYLKO osoba ma się SWOBODNIE położyć i odpocząć, konstrukcja tylko drewko -środek jak w ulach będzie lipowy.

Teraz pytanie brzmi gdzie leżanki ( czy dawać maty- z kokosa lub robione na zamówienie słomiane maty) gdzie je najlepiej umieścić na ulach czy obok nich w jakiej odległości aby zbytnio nie niepokoić pszczół ale żeby tez był efekt trapi-- ile dopuszcza się uli na m2. może jedno miejsce zrobić na ulach drugie obok--jak odbywają się przeglądy (widziałem na internecie) ale czy pszczoły nie giną gdy nie znajda drogi wylotu poprzez okno i otwarte drzwi. Co w lecie z temperaturami, ile okien ( mało dużo powierzchniowo) ??
czy ul osiatkowany nie powinien mieć dostępu świeżego powietrza z zewnątrz a nie z pomieszczenia gdzie znajduje się xx uli, a wydalać powietrze z ula dopiero do takiego pomieszczenia służącego inhalacji.



:thank: :thank: :thank: Proszę o podpowiedzi na forum lub najlepiej na private dl100@o2.pl , tel kom. 607047784 aby ktoś-- kogoś nie skomentował głupio i rozmowa poszła niewłaściwym torem utarczek słownych , nikogo nie skrytykuje wszystkie podpowiedzi przemyśle i rozważę.

Z góry dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2015, 20:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2011, 19:55 - pt
Posty: 1540
Lokalizacja: Tomice
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tomice/Wadowice
riki, Minik102, poczytajcie ten temat a i może znajdziecie kontakt z Asaf'em to dowiecie się coś więcej.
viewtopic.php?f=27&t=7355

_________________
Pozdrawiam! Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 09:21 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
Zadzwoń do Bałtowa.Tam mają domek- ul inhalacyjny. W marcu organizują z apiterapii szkolenie.

Kontakt;
Józef Misiura
tel. kom. 605-622-227


pozdrawiam

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 14:58 - śr 

Rejestracja: 06 lutego 2014, 16:59 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Wschowa
W marcu organizują z apiterapii szkolenie.

Niestety ale mam złe doświadczenie a jak słyszę słowo szkolenie to mi się włosy jeżą-- są mi potrzebne konkrety a nie biadolenie. Wiąże się to głównie z strata czasu którego nie mam i nie szukam zbędnych kosztów do firm.

PS-BEZ URAZY dla szkolących -jak sobie zbuduje z :shock: 2 sztuki na jednej z pasiek to tez po 2 latach eksploracji będę szkolił i organizował szkolenia ------HE :haha: HE :haha: HE-- żartuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 20:02 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
W jakimś piśmie pszczelarskim było opisane jak Rosyjski pszczelarz to robił...Przy domku miał kilka uli i połączył ule z domkiem rurkami z bambusa .... Musiał bym pogrzebać za pismem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 20:46 - śr 

Rejestracja: 13 grudnia 2012, 20:51 - czw
Posty: 88
Lokalizacja: okolice Łodzi
Ule na jakich gospodaruję: WZ
gdzieś na you tube widziałem taki film -nie mogę teraz odnaleźć-wyglądało ,że altanka stała na otwartych ulach wzdłuż dłuższych ścian.Wzdłuż tych ścian(nad otwartymi ulami) było zabezpieczenie z siateczki nad którą była postawiona leżanka na nóżkach,środkiem podłoga z desek i przy drugiej ścianie znów ule-siateczka i leżanka. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 21:39 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Tu jest trochę takich domków inhalacyjnych. Poszperaj.
viewtopic.php?f=31&t=11825

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2015, 16:08 - czw 

Rejestracja: 06 lutego 2014, 16:59 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Wschowa
Dziękuje :pl: WSZYSTKIM co ofiarowali pomoc w postaci swoich sugestii i rad - już mamy projekcik jeszcze do szlifów-ale prace ruszają wiosną wylewki pod budynek,instalacje i ruszamy z stawianiem Pierwszego budynku
CO ZADECYDOWALIŚMY :oops: właściwie :oops: zadecydowałem bo żonka merda nosem ale jak wpuszczę ja na terapie to czuje ze wątpliwości się rozwieją i przyzna mi racje. :wink: Bo sama chce saunę :shock: ach te nasze kobitki

Jednak będą :wink: 2 stanowiska do SWOBODNEGO WYPOCZYNKU LUB DRZEMKI -pod nimi 5-7 uli wlkp. po 2 stronach-- ule SŁOMIANE--już w sumie zamówiłem--wentylacja od dołu z zewnątrz -ule będą stac na ruchomych --dennicach osiatkowanych u góry Powałka ale z siatki jak w dennicy osiatkowanych i dopiero na to ZDEJMOWANE według uznania OBUDOWY--1/3 szkła 2/3 Klapka z pajączkami otwarte/zamknięte z możliwością podłączenia rurki do maski na twarz do intensywnej BEZPOŚREDNIEJ inhalacji z ula, lub pełna inhalacja z wnętrza budynku bez maski na powałce z siatki ...czyli max
budynek drewniany-- Środek LIPA- ściany ocieplane wełna lub konstrukcja z balii bez ocieplenia bez środka z lipy-- okna uchylne z MATOWYM szkłem budynek praktycznie wykorzystywać będzie oświetlenie z Zewnątrz czyli duże -przestronne okna z drewnianymi OKIENNICAMI dla chcących drzemać --zastanawiam sie nad oknami dachowymi 2 szt na spad-- w budynku będzie prąd, DODATKOWO regulowana wentylacja grawitacyjna + 2 wentylatory, 2 gniazdka z dodatkowym oświetleniem, stolik okienny z przedłożonego parapetu, wieszaki.
Stanowiska do odpoczynku --leżanki będą Nad ulami( ok 5 cm) w regulowanej wysokości ( w zależności od konfiguracji gniazd) będzie umieszczone na drewnianych stelażach + mata słomiana w pokrowcu lnianym na której będzie tylko wymienne prześcieradło podczas eksploatacji - jeśli ktoś zażyczy sobie same dechy pod plecy i ule --- OK-- mata będzie zdejmowana, odkładana na miejsce przy suficie.

Może ktoś po przeczytaniu coś podpowie ciekawego
z góry dziękuje
D.L


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2015, 17:23 - czw 

Rejestracja: 13 września 2012, 14:24 - czw
Posty: 70
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tu coś w temacie
http://www.youtube.com/watch?v=gO8krviRuLQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwietnia 2017, 14:20 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Ja to bym tak zrobił w powałce bym stawił pajączek a w daszku bym wstawił rurkie plastykową i w rurce bym wstawił wentylator sączo tłoczycy a w altance bym postawił leżaki do opalania na kturych by siewdziały kuracjusze i w rurce ustnik zeby bespośrednio wdychać powietrze ulowwe, do płuć. A na nos zatyczki albo wchytak do bielizny zeby przez nos nie odychać. Można z parunastu uli doprowadzić tymy rurkamy zeby wyciogały powietrze ulowe do wewntylatora i do kuracjuszy. A jak się robi przeglond to wycioga się rurkie i zatyka się korkiem, zeby powietrze atmosworyczne nie mieszało się z ulowym bo wentylator ciągnie z inych uli powietrze ulowe dla kuracjuszy. W naszym krajy 15% choruje na astme oskrzelową, czyli wystrzegają się pyłku kwiatowego. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji