FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 00:26 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 lutego 2015, 12:14 - sob 

Rejestracja: 06 lutego 2014, 16:59 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Wschowa
Sprzedający Jeziorek3 (77) :x :x :x

ul , stojak do przewozu uli ,wędrowna pasieka !! (5109113354) 2500zł lub 3000zł

mam z gościem problem bo zaczął kombinować-
jak nie z transportem który wyliczył na 700zł gdy to się rozwiązało i stwierdzilem ze wyśle swój transport, to ze ocynk za 3000 nie ma być pomalowany----MOJE SZCZĘŚCIE że zachowywałem wszystkie wiadomości o których ONI nie wiedzieli- TERAZ WIEDZA kombinować nie maja jak wiec chcą oddać zaliczkę --- 500zł---HE :haha: HE-----

I teraz moje pytanie, czy kogoś tez chciał tak zrobić i zrobił - bo jak tak to mam w rodzinie prawnika i wytoczę im proces sądowy lub zrobią mi tą przyczepę za te 3000zł bez procesu.
--Niestety oby nie miał racji że jeszcze kogoś przerobili :shock: teraz źle trafili--
Jesteśmy na feriach w górach i zbytnio nie mam chęci wojaczki ale jak wrócę to chciałbym mieć informacje czy innych tez tak starał się przerobić.
Z poważaniem
D.L


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2015, 12:23 - sob 

Rejestracja: 06 lutego 2014, 16:59 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Wschowa
Nie podałem kontaktu Odpisze lub o dzwonie
dl100@o2.pl lub wystarczy SMS na tel.607047784


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2015, 15:30 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Przypuszczalnie facet albo cos zle skalkulowal albo cos poszlo w gore i po tych cenach nie opłaca mu sie tego wykonywac. Skoro chce zwrocic zaliczke to nie wiem czy jest sens zeby z nim walczyć. Weź zaliczkę i poszukaj innego producenta. Sprawy sądowe ciagna się latami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2015, 16:17 - sob 

Rejestracja: 06 lutego 2014, 16:59 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Wschowa
W tym problem ze kupiłem już 15 uli/ 420szt = 6300zł (nowych) oraz 15 odkładów/ 250zł szt =3750zł na swoje pasieki a rodzinki z moich pasiek są przeznaczone na ta przyczepę i teraz ja wyjdę na durnia i poniosę koszty w dodatku mam podpisane umowy z sadownikami gdzie ta przyczepa miała stać .. a gość odda zaliczkę 500zł he he i będzie mieć w dupie.... wolał bym aby wybrał ..ALBO przyczepa albo sąd...... Nie nienawidzę cwaniactwa --typu a potem się zobaczy a koszty ponosi kupujący- trzeba myśleć co się robi i jak a nie szukać DEBILI- oferował przyczepę-- wziął zaliczkę dla własnego bezpieczeństwa -- wzięcie zaliczki wiąże się z podpisaniem umowy.

Dałem mu 4 opcje wyboru
1-maluje przyczepę odbieram i place jak ustaliliśmy 3000zł bez faktury
2- odbieram niepomalowana przyczepę w ocynku odliczam za malowanie u nas ile wezmą.
3 i maże żeby tego nie wybrał--z litości chociaż nie powinienem tego proponować bo dla mnie to najgorsze rozwiązanie oddaje mi zaliczkę 500 + 500 kary ze jej nie zrobił aby pamiętał i sam tez coś stracił nie tylko JA.
4- opcja oddania tylko 500zł--idziemy do sadu.

Z poważaniem
D.L


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2015, 16:28 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Minik102, chyba nie dogadaliście wszystkiego i dokładnie do końca.

Świeżego ocynku z zasady się nie maluje.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2015, 16:30 - sob 

Rejestracja: 06 lutego 2014, 16:59 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Wschowa
Przepraszam ale znów się nie zgodzę płot kuty/bramy jak mi robili to jak mam zrobiony przed domem-- ocynk+ farba malowana proszkowo+ złote patynowania.
PS>>>> co do dogadania to dogadaliśmy się bo ja mam to na e mail'ach które wysyłałem podczas robienia i tu jest problem bo wnioskowali ze ja je kasuje i na koniec wyszło tak ze jak bym ich nie miał to bym był od razu skazany --- a jak zobaczyli ze mam i przesłałem im wydruk przez pracownika w biurze to zaczęła SIE zupełnie INNA GADKA . Własnie dlatego we mnie zadarli --- po prostu chcieli na koniec wmówić mi przez telefon ze oni maja racje...
:wink: ja decyzje podjąłem maja 4 opcje i koniec.
Teraz tylko ostrzegam innych co i jak.
Z poważaniem
D.L
przepraszam za błędy ale pisze na szybkiego z iphone pod wyciągiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2015, 16:35 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Minik102, nie pochwalam tego w jaki sposób zostałeś potraktowany ale dając zaliczke wiedz że w każdej chwili może być zwrócona bez konsekwencji dla żadnej ze stron inna sprawa gdyby to był zadatek to wtedy możesz działać tak jak piszesz
kupowałeś poza allegro czy na aukcji jesli to drugie to możesz zwrócić się do allegro oni goscia odpowiednio wyprostują

jeśli dostaniesz bez przyczepy świat się nie zawali bo można wynając w wypożyczalni zwykłą przyczepe i przewiezc ule bez problemu doba kosztuje 40zł, ja mam uzgodnione wypożyczając przyczepe wieczorem i oddając rano płaciłem 20zł w tym czasie zrobiłem kurs wieczorem i rano na jeden kurs zabierałem 18uli w jednym rzędzie lub 36 w dwóch

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2015, 16:40 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
Kupiłeś już przedmiot i kliknąłeś Kup Teraz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2015, 16:45 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Nie wiedzieli o wiadomościach to kto je pisał ?

Jak będziesz tak chaotyczny w sądzie ( do sprawy nie dojdzie ale to inna kwestia ) to tylko stracisz czas i dodatkowy pieniądz .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2015, 16:52 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
Minik102, aukcja którą podałeś jest nadal aktywna http://allegro.pl/ul-stojak-do-przewozu-uli-wedrowna-pasieka-i5109113354.html#tabsAnchor, więc na jakiej podstawie chcesz się sądzić? Żadnej umowy nie zawarłeś. Poczytaj regulamin Allegro, co i komu przysługuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2015, 20:13 - sob 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
Ja kupiłem u tego gościa lawetę do przewozu pszczół nie było żadnego problemu jeszcze na dodatek przywiózł mi ją do domu myślę że go nie zrozumiałeś on ma malowane po 2500 tyś. zł.a ocynkowane po 3000 tyś.zł. a tych ocynkowanych już nie maluje

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2015, 20:25 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Zenon pisze:
a tych ocynkowanych już nie maluje
Bo i po co .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2015, 16:21 - pn 

Rejestracja: 06 lutego 2014, 16:59 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Wschowa
:twisted: I co panowie gość postąpił tylko aby kryć własny tyłeczek--- oddał zaliczkę i ma w dupie:evil: :evil: :evil: napisał, jak myślicie co---- ze on z dobrej woli mi ją oddaje :haha: :haha: :haha: --- Boże uratowały go tylko wiadomości od pszczelarzy z tego fora i TM
- gość widać ze ma swój świat i nie dociera do niego jego wina--NA moje szczęście emaile są dowodem i zachowane są w nich moje racje, argumenty, na dodatek posądził mnie ze jestem alkoholikiem bo jak raz zadzwonił bylem wypity na urodzinach mojej córki-- :shock: :lol: :shock:

OTO CO MU NAPISAŁEM i ODRADZAM współpracy Z tym kolesiem lub dobre pisemne zabezpieczanie --NIE ZALICZKA a ZADATEK oraz pisemne opisanie co się zamawia--DOKŁADNIE co i jak----choć wysyłane emaile z zamówieniem--tez jest wiążące w sądzie

OTO tresć do tego pANA.....

Nie chce mi się już z panem nawet pisać (nie mam czasu), w dodatku po telefonie nie mamy o czym rozmawiać
co do picia to znów nie ma pan racji -- pije jak abstynent tylko na uroczystości radze na przyszłość niech pan tak nie pisze do osób które nie zna bo to pisemne oszczerstwa.
co do daty zamówienia to zamówienie było odnowieniem zamówienia z 2013r. o czym informowałem państwa oraz dałem nowe wytyczne
co do allegro i NEGATYWÓW to fakt nieuczciwi sprzedający maja problem z dymaniem takich jak ja poprzez niedomówienia na swoja korzyść.
Daje panu moje słowo ,że uratowały pana JEDYNIE słowa osób (pszczelarzy) aby pana nie ciągać i odpuścić wziąć tylko zaliczkę i zakończyć współprace.
ma pan tez racje co do współpracy - nigdy więcej
Kupujący zgodził się na zwrot zaliczki na przyczepę-(STOJAK) z dniem 02.03.2015r., niedochodzenie roszczeń z tytułu poniesionych kosztów niedostarczenia naczepy-stojaka ---- właśnie taka informacja na przyszłość ratuje pana tyłek.
NA koniec współpracy wie pan ile ma pan czasu na zwrot zaliczki czy tez panu napisać???????

NIE POLECAM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2015, 17:12 - pn 

Rejestracja: 23 lipca 2012, 12:21 - pn
Posty: 736
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WL,WP,WZ,LN3/4,D,LZ:)
Minik102, myślę że po tym co tu napisałeś jak to załatwiłeś i w ogóle to należy ci się przynajmniej Statuetka Jana Dzierżonia za uratowanie pszczelarstwa polskiego i nas wszystkich, i każdego z osobna.

A serio to po Twoim stylu to żal mi tego człowieka bo pewnie stracił przez ciebie trochę nerwów....

Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2015, 18:24 - pn 

Rejestracja: 06 lutego 2014, 16:59 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Wschowa
Góral zawsze stanie po stronie górala - to tak jak z lekarzami, prawnikami komornikami czy tez maja branżą w której pracuje.
GÓRAL nawiązujesz do tych negatywów 12 na 17689 zakupów na allegro, czy do stylu wypowiedzi który mówi ze nie nadstawiam drugiego policzka i za pierwszy raz, oddaje z nawiązka oraz ze nie jestem jak MATKA TERESA

Moje zdanie jest takie, że każdy zrobi jak uważa, pomyśli tak jak pomyśli, wyciągnie wnioski jakie wyciągnie lub ich wcale nie wyciągnie bo to go nie dotyczy inni się tylko uśmieją. Jedni będą za sprzedającym inni może za mną jeszcze inni powiedzą ze wina leży po obydwu stronach. Wiem Jedno czuje się oszukany. Może to mój błąd że nie daje się robić w banbuko lecz twarde życie mnie tego nauczyło, jak innym odpowiada dymanie to ich indywidualna sprawa--- Mi NIE. Wiem jedynie po opiniach znajomych, przyjaciół, że zamawiam rzecz drogie a nawet b.drogie. Płace za nie ciężko zarobiona gotówką i to bez dyskusji po kontakcie tyle ile chce sprzedający ale ma być jakość oraz to co ustaliliśmy.
Nie ze mną TANDETNE metody na głupka i niedomówienia
już ( już teraz ) robimy później się dogadamy, a na pytanie ile będzie to kosztować zazwyczaj kwaszenie gęby-- no wie pan później panu powiem i wyliczę :tasak: :tasak: :tasak: :tasak: a później :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: nie to nie ja za trudno na początku zarabiałem pieniążki, za dużo miałem spotkań z takimi kombinatorami i to właśnie oni mnie na taki styl wykreowali w podejściu do zakupów.

Dziękuje wszystkim za poświęcony czas, dziękuje za upomnienia jak ja to mówię zimne bicze.

:wink: Kończę temat

Z poważaniem
D.L


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2015, 19:04 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Minik102 pisze:
OTO tresć do tego pANA.....

Minik102, jeżeli już publikujesz, to bardziej interesująca była by treść maila od tego PANA, w którym ten wykonawca zobowiązał się wykonać i w ocynku i z malowaniem.
Bo bez tego to wygląda na to, że jednak takiego jednoznacznego uzgodnienia nie było.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2015, 19:08 - pn 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
Nie chcę wnikać w szczegóły ale uważam że coś tu kręcisz chłop się ogłasza że sprzeda towar i jest wystawiona cena ile żąda za swój towar ty do niego dzwonisz czy tam piszesz meila że chcesz kupić jego towar gościu mówi że ta na allegro malowana kosztuje 2500 tyś. zł. a ocynkowana 3000tyś. zł. i ugadujesz się na którąś z tych dwóch wpłacasz zaliczkę 500 zł i co gościu cię zrobił w bambuko ?
Mi przywiózł do domu i dla Tomka Miodka zawiózł aż do Poznania i tylko raz zadzwoniłem potem on zadzwonił że będzie u mnie z przyczepą

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2015, 19:25 - pn 

Rejestracja: 06 lutego 2014, 16:59 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Wschowa
Oto e-mail wysłany przez Ciebie do Użytkownika Jeziorek3 (67)
Data wysłania e-maila: sob 05 paź 2013 11:42:02 CEST
Strona z przedmiotem: UL, WĘDROWNA PASIEKA , przyczepka do przewozu uli
________________________________________
Treść wiadomości
Proszę o podanie danych (DOKŁADNEGO ADRESU) do wysiłki kompletnego
ula od Panna Ratajczaka aby miał Pan wymiary do robienia przyczepki 6 uli x 3-

Proszę o jakieś zdjęcia tego podestu do wysuwanych uli ( środkowy żad) ---jak będzie mocowany , no i czy będzie się chować gdzieś w przyczepce podczas transportu- chciałbym żeby miał gdzieś na przyczepce miejsce w którym będzie montowany podczas dojazdów.
:arrow: - przyczepka będzie jednak ocynkowana + kolor obojetny,
- podest środkowy--- deski
- każdy ul będzie miał uchwyty mocujące na taśmy spinające---przód to będzie wysoki (rant) ale z tyłu musi tez być mały uchwyt na zaczep,
-dodatkowo ( widzę że są ale pisze )uchwyty spinające w wzdłuż długości uli--muszą być silniejsze od tych co będą trzymać 1 ul po rozłożeniu na pasieczysku gdyż ule spinane będą do nich podczas transportu.
- ranty przednie muszą być dość wysokie nad ( wlotkami dennicy wysokiej- dennica wysoka musi się zamakać, dodatkowo dennica ma jeszcze odsuwaną dodatkowy górne otwory wlotowe które nie mogą być zasłonięte przez rant przedni-(uchwyt trzymający ul za pomocą taśmy)
ranty przednie wolał bym z wspawanych prostokątów niż te zaokrąglone.

- jak sprawa wygląda z resorami?? jakie są ///// czy mogą być wzmocnione
-POZDRAWIAM
________________________________________

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro
Kontakt z obsługą Użytkowników
Identyfikator wiadomości: NWEyM1VQUAEDVAsCVFBkY2Q0
________________________________________
Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 60-166 Poznań, przy ul. Grunwaldzkiej 182, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000268796, o kapitale zakładowym w wysokości 33 916 500 zł, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 527-25-25-995


:arrow: Pierwsza wiadomość -później zawiesiliśmy wykonanie zamówienia ze względów finansowych bo mama zachorowała nam na raka w 2014 umarła a tamem powrócił koniec 2014r zamówienie złożone początek stycznia 2015 nie na przyczepę tylko stojak (z zmodyfikowaniami) na 15uli, tez za 3000zł

Nie mam ochoty na kontynuacje tematu
ZAKOŃCZĘ TEMAT--
nie odpisze więcej na żadne zapytania
DZIĘKUJE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2015, 19:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Zamówienie złożono?, ale potwierdzenia przyjęcia nie było, bo z tak nieprecyzyjnie sformułowanymi wymaganiami (przód wysoki, wolałbym, czy mogą być wzmocnione itp...) zapewne być nie mogło, dopiero późniejsze szczegółowe uzgodnienia ujawniły rozbieżności...

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2015, 20:12 - pn 
Minik102,

Tak sobie pomyślałam ,że nie tylko z alkoholem ma Pan problem.


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2015, 20:40 - pn 

Rejestracja: 02 stycznia 2012, 20:15 - pn
Posty: 248
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: wp
Minik102 ty sie lecz!!! warjat jesteś też bym niechciał współpracować z tobą!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2015, 21:21 - pn 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
Minik102 pisze Oto e-mail wysłany przez Ciebie do Użytkownika Jeziorek3 (67)
Data wysłania e-maila: sob 05 paź 2013 11:42:02 CEST
Strona z przedmiotem: UL, WĘDROWNA PASIEKA , przyczepka do przewozu uli

jeśli to do mnie się zwracasz to ja meila nie pisałem i nie wysyłałem tylko zadzwoniłem i przez telefon uzgodniłem jaką przyczepę chcę kupić i było tyle rozmowy

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2015, 21:31 - pn 
Minik102 pisze:
na dodatek posądził mnie ze jestem alkoholikiem bo jak raz zadzwonił bylem wypity na urodzinach mojej córki--


cięzki przypadek z ciebie jak z urodzin córki robisz popijawę :placz: załosne

a co zrobisz jak ten z odkłądami sie wycofa (umrze) rodzinę jego bedziesz straszył sądem ? Zastanów się trochę nad sobą


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2015, 22:43 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Po 3000 tyś są super przyczepki w supermarkecie mocne, malowane , jak dobrze potargować to w promocji auto dorzucą z gwarancją na 10 lat.Nie rozumiem po co zawracać sobie głowę "drogimi" prywaciarzami .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2015, 05:12 - wt 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
baru0 pisze [color=#800080]Po 3000 tyś są super przyczepki w supermarkecie mocne, malowane , jak dobrze potargować to w promocji auto dorzucą z gwarancją na 10 lat.Nie rozumiem po co zawracać sobie głowę "drogimi" prywaciarzami .[/color]
Nikt nikogo nie zmusza każdy ma wybór co chce kupić mi na przykład ta z marketu nie odpowiada dla tego kupiłem u tego gościa i nie narzekam spisuje się super

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2015, 22:31 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Zenon, To był żart ,sam jestem za solidnym rzemiosłem .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2015, 01:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2012, 23:26 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: mazowieckie, pow. siedlecki
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie korpusowe.
Minik102, z twoich wypowiedzi stwierdzam, że jesteś pieniaczem i awanturnikiem. Współczuje sąsiadom. Proponuję trochę pokory, wyrozumiałości i zrozumienia innych. Pozdrawiam

_________________
FanPage Facebook


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2015, 08:39 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Nie jest pieniactwem i brakiem pokory upominanie się o swoje. Ktoś zaplanował, zainwestował w pewien biznes i oczekuje jego realizacji. Postaw się na miejscu sadownika - kto ma go przepraszać? Pomyślałeś o tym?

Według mnie całe nieporozumienie wynikła z faktu malowanie/cynkowanie. Dla większości zabezpieczenie to pomalowanie lub ocynkowanie. Rzadko malujemy ocynk. Co do kosztów transportu - jeśli nie odpowiadają - jadę sam.

Wytykanie zamawiającemu alkoholizmu to ... brak mi słów. Mogę pić ile wlezie i nie jest to argumentem dla wykonawcy o zaniechaniu wykonania. O ile płacę i w alkoholowym uniesieniu krzywd słownych mu nie uczyniłem.

Czasem są sytuacje, że klientowi lepiej odmówić. Choć nie w momencie przyjęcia zaliczki. I najważniejsze, wszystko na papierze, z ramami czasowymi. Zmiany w konstrukcji - dopłata lub za uśmiech - zależy od wykonawcy.

Ja odbierając jakiś czas temu auto - odbierałem je z prawnikiem na telefonie, w asyście policji, siedząc całą noc na parkingu policyjnym i pół nocy składając oświadczenia. Był papier, była cena. Nie było warunków dokładnych - żałuję. To mnie nauczyło. Odebrałem nie do końca właściwie pomalowane auto, 7 miesięcy po czasie.. przynajmniej za cenę z umowy (pisemnej) a nie za 4000zł więcej - "bo Pan drogi lakier wybrał, a ja musiałem 3x malować" Super argumenty aby wydoić klienta.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2015, 08:45 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
adamjaku pisze:
"bo Pan drogi lakier wybrał, a ja musiałem 3x malować" Super argumenty aby wydoić klienta.


albo:
"Cenę podam na pw,bo mogę 3 x klarować wosk" -


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2015, 09:21 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Mam jasno ustalone - jeśli wymagane jest kolejne klarowanie - cena +2zł. Nie piszę - zrobię za 16 niezależnie co prześlesz. Napisane masz również, że oczekuję wosku sklarowanego - a nie wytopionego.

Jeśli kupiłem wosk i nie wiem jaka będzie jego wydajność - piszę, że cena 48-52 - a dokładną podam później.

Gdzie masz jakaś niejasność?? Jeśli coś niezrozumiałe u mnie, napisz proszę, poprawię, aby było jednoznaczne.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2015, 09:42 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Piszę tylko,że stosunek do 3-krotnego malowania zależy od tego kto maluje-tylko tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 marca 2015, 15:29 - ndz 

Rejestracja: 20 kwietnia 2014, 10:48 - ndz
Posty: 34
Ule na jakich gospodaruję: WP
Miejscowość z jakiej piszesz: Klobuck
Ta niebieska konstrukcja na 15 uli to stoi już u mnie na podwórku.Pojechałem do Buska ,zapłaciłem, przywiozłem, jest OK.
Nakrętka ciężko chodziła,to chłopak mi wysłał kurierem nowa.
Pospawałem jeszcze 3 takie na 18 uli Langstroth ,ale z dwoma ruchomymi wózkami, ze ule patrzą w jednym kierunku wylotami na pożytek.
Na środku desek nie dawałem bo jak sie po nich chodzi to chyba pszczolom się chalasuje.
Dolne profile dałem z profilu 3 mm by konstrukcja byla silniejsza (stabilna).
Dodatkowo dałem trójkąty z blach by wzmocnić konstrukcje.
Wszystko wyjdzie w praktyce.
Jak pomaluje to zdiecia wstawię.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji