FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:11 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 02 marca 2017, 20:59 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
Kolego ,a Ty nie byles tu juz czasem zalogowany pod nikiem BOLO ? trzepiesz odklady po 300 i zimujesz na 3 korpusach ooo kuzwa


bingo już po pierwszym poście wiedziłem taki jestem wyczulony :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2017, 21:01 - czw 
W Kanadzie zimują na 2 korpusach ,ale składają ule do kupy i zawijają w czarne kokony aby pszczoły nie padły z głodu w duze mrozy.
Zimuje na 8 ramkach bo tak jest najtaniej i mózg sie nie lasuje przynajmniej jak wchodzisz wiosną do pasieki.


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2017, 21:05 - czw 
kudlaty pisze:
pisiorek pisze:
Kolego ,a Ty nie byles tu juz czasem zalogowany pod nikiem BOLO ? trzepiesz odklady po 300 i zimujesz na 3 korpusach ooo kuzwa


bingo już po pierwszym poście wiedziłem taki jestem wyczulony


Ja tez sie juz wyrobilem ,goscia wyczulem raz dwa :mrgreen: :wink: i mozg sie nie lasuje :haha:


Na górę
  
 
Post: 03 marca 2017, 09:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
pisiorek pisze:
ambrozolem mozna w sezonie wyczyscic z warozy najbardziej zapchlona rodzine w obecnosci czerwiu .pszczoly beda czyste ,beda zyc

Kontrowersyjne stwierdzenie tym berdziej, ze zalecenia do używania k.sz sa zupełnie inne. Polewanie w sezonie kwasem(jak leci) rodzin produkcyjnym nie jest dobrym rozwiązaniem. Może ograniczysz populacje roztocza ale zastanów sie nad stosunkiem czerwiu otwartego i zamkniętego w szczytowym okresie rozwoju rodziny pszczelej. Musiałbyś lać ten kwas co tydzień, żeby tak jak twierdzisz wyczyścic rodziny z warozy. Poza tym leczenie rodzin powinno być poprzedzone monitoringiem stanu porażenia wybranej grupy i to nie w czerwcu ale już teraz. Mozna dużo przewidzieć i dobrac odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2017, 10:37 - pt 
mendalinho pisze:
Polewanie w sezonie kwasem(jak leci) rodzin produkcyjnym nie jest dobrym rozwiązaniem. Może ograniczysz populacje roztocza ale zastanów sie nad stosunkiem czerwiu otwartego i zamkniętego w szczytowym okresie rozwoju rodziny pszczelej. Musiałbyś lać ten kwas co tydzień, żeby tak jak twierdzisz wyczyścic rodziny z warozy. Poza tym leczenie rodzin powinno być poprzedzone monitoringiem stanu porażenia wybranej grupy i to nie w czerwcu ale już teraz. Mozna dużo przewidzieć i dobrac odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam


oczywiscie masz racje . juz wyjasniam. stosuje ambrozol nie standardowy roztwór ks z syropem .nie polewam pszczol lecz napylam na nie,ilosc plynu na 1 zabieg jest minimalna a bardzo skuteczna . ambrozol w mojej ocenie jest mniej inwazyjny niz standardowy roztwor . podajac sytuacje zastosowania 3 x w ciagu 21 dni czyli(co 7 dni) mam na mysli skrajna sytuacje gdzie rodzina pszczela jest max porazona . ratujemy ja wtedy przed agonia i lepiej tak zadzialac niz nic nie zrobic lub dymic 4x amitraza prawda?

to nie jest moje widzi mi sie . taki sposob dzialania podaje producent binenwohl na swoich stonach internetowych .

jasna sprawa ze trzeba monitorowac stan porazenia rodzin w sezonie ,ja to robie .nie leje jak pomylony po pszczolach :wink: bez opamietania wszystko trzeba robic z glowa . mysle ze teraz juz objasnilem wszystko w sposob jasny nie chaotyczny 8) hej

tak jak juz pisalem mozna wybrac metode. sa rozne sposoby kazdy niech sam zdecyduje .


Na górę
  
 
Post: 03 marca 2017, 11:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
pisiorek pisze:
juz wyjasniam. stosuje ambrozol nie standardowy roztwór ks z syropem .nie polewam pszczol lecz napylam na nie,ilosc plynu na 1 zabieg jest minimalna a bardzo skuteczna . ambrozol w mojej ocenie jest mniej inwazyjny niz standardowy roztwor

Jeśli już się bawisz w rozpylanie to kwas mlekowy byłby najlepszym wyjściem dla pszczół.
Czym się różni ambrozol od standardowego roztworu? co masz na myśli pisząc standardowy roztwór
Decydująca kwestią jest stężenie kwasu. Pomijam olejki eteryczne i inne tinktury propolisowe i kiszonki.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2017, 12:58 - pt 
mendalinho pisze:
Jeśli już się bawisz w rozpylanie to kwas mlekowy byłby najlepszym wyjściem dla pszczół.


pewnie masz racje ,nie wciagnolem sie jeszcze w kwas mlekowy ale mysle o tym .
mendalinho pisze:
Czym się różni ambrozol od standardowego roztworu?

ma dodatkowe skladniki , kwasek cytrynowy ,propolisi itd to dodatkowo pobudza pszczoly do oczyszczania .
piszac standardowy roztwor mam na mysli mieszanke ks z syropem cukrowym .jest tu na forum przepis . ja sie podpieram ambrozolem i widze ze jest dobry .na samym apiwarolu ciezko utrzymac silne zdrowe rodziny , zas na samym ks nie utrzyma sie pszczol .
w zeszle lato sprzedalem 2 rodziny gosciowi ktory mi sprzedal 1-sza rodzine w 13r , jemu padly, zostala 1 -na . kupil u mnie 2 i gdzies tam po rodzinie 2 . razem ma 5 . ze chlopina jest ok dalem mu 0,5l ambrozolu w prezencie .
dzwonil pozniej do mnie zastosowal we wszyskich ,nie ładna pani z moich spadlo kilkanascie a z tamtych 3 rodzin :shock: czarno na wkladch . wszystko w temacie ,co mam Ci wiecej pisac ...ciezkie czasy nastaly dla pszczol i pszczelarzy .trzeba myslec i kombinowac ...

mendalinho ja sie troche albo nawet duzo podpieram wiedza pszczelarza ktory mi sprzedal pszczoly , widze ze facet jest bardzo konkretny . jemu pszczoly nie padaja 9-ta zimowla bez straty .10 lat temu z 15 spadlo mu 14 jak sie wkur.. to do dzis utrzymuje pasieke bez strat . jak go pytalem czy mial ostatnio problemy z nosema ? to sie smial i udawal glupiego ,pytal a co to takiego jest ? 8) waroza jest glowna przyczyna prolemow w pasiece . sory takie mamy czasy :wink:


Na górę
  
 
Post: 03 marca 2017, 19:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Kol. Pisiorek ile czasu stosujesz ambrozol?
(w znaczeniu od jak dawna ?)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2017, 20:11 - pt 
Kosut pisze:
Kol. Pisiorek ile czasu stosujesz ambrozol?
(w znaczeniu od jak dawna ?)

:P. I wszstko w temacie .


Na górę
  
 
Post: 03 marca 2017, 20:16 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
pisiorek pisze:
. I wszstko w temacie .

Ale przynajmiej szczery jesteś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji