FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 22:16 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 19 lutego 2016, 22:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Różnie w różnych warunkach termicznych. Im bardziej zmienne tym gorzej. Zależy też jak mocno naciągnięta i czy gwoździk mocno trzyma. Jak są luzy to zmiany temperatur mocniej działają. Nie ma reguły.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2016, 22:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Fajna pracownia Imponująca laga ramek. Faktycznie co niektórzy przesadzają z tymi dobrymi radami na tym forum .Facet wszystko robi poprawnie. A co niejedni się czepiają NIE PRZESADZAJCIE LUDZIE z tymi dobrymi radami !!!! choć ja dodatkowo sobie dociskam szybą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2016, 01:10 - sob 
air1234 pisze:
Pytanie brzmi tak, ile czasu od naciągnięcia drutu w ramce może on być pozostawiony do wtopienia węzy tak, żeby ta nie falowała. Rameczki z wtopioną węzą ile mogą leżeć przed włożeniem do ula.
Jak zaczniesz stosować drut nierdzewny to i rok wcześniej możesz sobie drutować ramki, węzę wtapia się najlepiej przed podaniem do ula, jak masz ich mało a jak dużo to zaczynasz po prostu wcześniej i tyle, ramka z wtopioną węzą powinna wisieć, nie leżeć a czy będzie to miesiąc czy dwa to nie ma stresu jeśli nie będzie upałów.


Na górę
  
 
Post: 27 marca 2016, 21:52 - ndz 

Rejestracja: 28 marca 2014, 23:24 - pt
Posty: 256
Lokalizacja: St. Lorenzen Austria
Ule na jakich gospodaruję: Zander
Miejscowość z jakiej piszesz: Sankt Lorenzen bei K
CarIvan pisze:
air1234 pisze:
Pytanie brzmi tak, ile czasu od naciągnięcia drutu w ramce może on być pozostawiony do wtopienia węzy tak, żeby ta nie falowała. Rameczki z wtopioną węzą ile mogą leżeć przed włożeniem do ula.
Jak zaczniesz stosować drut nierdzewny to i rok wcześniej możesz sobie drutować ramki, węzę wtapia się najlepiej przed podaniem do ula, jak masz ich mało a jak dużo to zaczynasz po prostu wcześniej i tyle, ramka z wtopioną węzą powinna wisieć, nie leżeć a czy będzie to miesiąc czy dwa to nie ma stresu jeśli nie będzie upałów.

Chciałbym zaprotestować i zapytać gdzie można (w jakich źródłach?) potwierdzić Twoje wypowiedzi, ja mam inne doświadczenia, używam drutu ocynkowanego 0,3 mm i wtapiałem partię ramek zadrutowanych przed rokiem. Za mało węzy miałem o jakieś 200 szt. i zostały. Druty się nie poluźniły. Nie ma potrzeby komentowania przez moderatora każdego posta, moderator nie musi być wszechwiedzącą Ple-ple. Nie obrażać się, tylko czytać i szanować zdanie innych radzę.

_________________
Miłośnik dobrej krainki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 23:02 - ndz 
Mittelwand pisze:
Nie ma potrzeby komentowania przez moderatora każdego posta, moderator nie musi być wszechwiedzącą

Ale praktyka czyni mistrza :wink: już raz poprawiałem to że chciałem nadgonić prace zadrutowałem z 500 ramek i wstawiłem do pracowni a mam nie ogrzewaną , jakie moje było zdziwienie i złość jak poszedłem po ramki by wtopić węzę !!! na mrozie drut się kurczy wcina w dziurki , przyszedł czas wtapiania a tu drut flak , od tego czasu tylko nawlekam zimą a naciągam i wtapiam w kwietniu :wink:


Na górę
  
 
Post: 28 marca 2016, 07:53 - pn 
Mittelwand pisze:
używam drutu ocynkowanego 0,3 mm i wtapiałem partię ramek zadrutowanych przed rokiem. Za mało węzy miałem o jakieś 200 szt. i zostały. Druty się nie poluźniły.
a napisałeś wyraźnie gdzie masz pasiekę i że tam temp. i warunki inne?, drutu ocynkowanego nie używam bo raz, że rdzewieje a dwa że rwie się w palcach i uciągnąć go właściwie w ramce by grał jak struna od gitary jest niestety problem tym bardziej 0,3, no chyba że kolega nie umie uciągać drutu albo nie wie o co w tym chodzi to poluźnienia się owego drutu nie zauważa nawet. Zawsze w marcu nawlekam, naciągam i wieszam ramki w pustych korpusach, węzę wtapiam początkiem kwietnia i czeka sobie na podanie do uli kiedy przyjdzie pora.


Na górę
  
 
Post: 28 marca 2016, 08:06 - pn 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
CarIvan pisze:
Zawsze w marcu nawlekam, naciągam i wieszam ramki w pustych korpusach, węzę wtapiam początkiem kwietnia i czeka sobie na podanie do uli kiedy przyjdzie pora.


Mi właśnie przygotowała ponad tysiąc ramek żona z wnukami starszy wnuk zbijał ramki wnuczka i żona wciągali druty ja już ponaciągałem ponad 200 ramek i w topiłem węzę i magazynuję w wolnych korpusach

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2016, 09:36 - pn 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
Zenon pisze:
Mi właśnie przygotowała ponad tysiąc ramek żona z wnukami starszy wnuk zbijał ramki wnuczka i żona wciągali druty


To się nazywa mieć szczęście. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2016, 09:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1086
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
marian pisze:
Zenon pisze:
Mi właśnie przygotowała ponad tysiąc ramek żona z wnukami starszy wnuk zbijał ramki wnuczka i żona wciągali druty


To się nazywa mieć szczęście. :wink:

To się nazywa rodzina i miłość która jest czynem :). Brawo!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2016, 09:54 - pn 
Zenon pisze:
Mi właśnie przygotowała ponad tysiąc ramek
mnie na ten sezon potrzeba 600 szt więc tyle zbite, 400 na start zadrutowane, reszta w wolnym czasie, węzę będę wtapiał za tydzień wcześniej nie widzę potrzeby. Podstawa to by ramka po wtopieniu węzy wisiała na wąsach a nie leżała na boku - takie info dla młodych stażem.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji