FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 12:29 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 marca 2018, 09:25 - śr 
Pandemonium pisze:
Żeby pszczoły się bardzo ładnie obleciały i zdrowo wypróżniły :wink: trzeba zadziałać tak jak mój znajomy to robi :haha:

https://m.youtube.com/watch?v=0t5jPs0PADw


Poczytajcie komentarze pod tym filmem ,ciekawa lektura :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2018, 09:46 - śr 
U mnie w pasiece nie jest najgorzej. Z 44 które zimowalem osypały się 4 bardzo słabe rodziny ,mniej więcej wiem jak to wyglądało podnosiłem już powałki w każdym ulu przez dziury w powałkach pszczoły pobierają ciasto , powycinalem z ramek z pokarmem kawałki polozylem na powalkach okrylem folia biorą tylko im się uszy trzęsą, Po oblocie zrobię przeglądy ,zacieśnia gniazda uzupełnię pokarm I myślę że będzie dobrze :wink:


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2018, 09:55 - śr 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Cukier jest tani więc po co eksperymentować?

Zaraz po zabraniu miodu lipowego, dosłownie w tym samym dniu wkładam podkarmiaczki, paski na warozę i małymi porcjami dokarmiam syropem cukrowym.

Cukier pszczoły ładnie przerobią, wymieszają z poplonami i nawłocią i jak spadną mi 3 rodziny po zimie to max.

Zima 2016/2017 przeżyły wszystkie ok 50 rodzin i wszyskie matki wiosną rozpoczęły czerwienie.

Nie rozumie tych zimowych zaglądaczy i grzebaczy ulowych, zwłaszcza pytań co zrobić brak pokarmu wiosną? Później wymyślanie CCD, muchówka i inne dyrdymały.

Jest to zwierze i musi być w porę nakarmione i wyleczone i to wszystko w temacie.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 10:06 - śr 
glazek7777, U mnie te cztery rodziny które spadły skończyły życie ewidentnie z głodu popełniłem jakieś fatalne błędy .Nie wiem jak to się stało ponieważ wszystkie ule przeze mnie były sprawdzone, być może były jakieś ciche rabunki. Nie mam pojęcia :? .trochę zaryzykowałem późnym latem zrobiłem około 10 odkładów te odkłady nie doszły do dobrej siły ,z tych dziesięciu cztery się osypały,moze czasem warto zaryzykowac :roll:


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2018, 10:08 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
:brawo:

Pandemonium pisze:
henry650, Dobra zrobimy tak, nie będę z siebie robił wariata .Lubię to forum polubiłem tutaj dość dużo ludzi mam tu sporo znajomych .Przepraszam wszystkich że mi nerwy puściły I pojechałem z grubej rury, proszę was żebyście mi już dali spokój, przestali mnie wyśmiewać a ja nie będę się wkurzał i pisał głupot proszę też administrację żeby mi nie usuwała konta :wink: Heniek, daj mi spokój bo to głównie przez Ciebie cała afera się zrobiła :P


Błądzić rzeczą ludzką, wybaczać Boską... jezeli to faktycznie konto "Pisiorek" vel "djzoltar" to proponuję aby przywrócono mu dawna nazwę aby nie robić "szopki" - Pisiorek to Pisiorek... tylko Grzegorzu pamiętaj do czego sie zobowiązałeś:

Pandemonium pisze:
"ja nie będę się wkurzał i pisał głupot"


był moment, że wyszedł z Ciebie gremilin i trollowałeś pisząc głupoty których nie dało się czytać... fakt, że jesteś gaduła i wszędzie Ciebie pełno jak Petru w kampani wyborczej, ale widocznie tak masz a i jak kulturalnie się zachowujesz to i ta wszechobecność jakoś specjalnie moim zdaniem nie przeszkadza - może części użytkowników to nie pasuje, ale pobudza b. często do dalszej dyskusji i rzeczowej rady w danym wątku, jednocześnie wprowadzając trochę humoru...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 10:15 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Pandemonium pisze:
Heniek, daj mi spokój bo to głównie przez Ciebie cała afera się zrobiła


Nie wiem czemu przepraszasz za henry650,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 10:19 - śr 
tomi007, Rodziny z matkami które kupiłem u Ciebie ladnie przezimowały będę je obserwował jeżeli mi się sprawdzą odhoduje sobie po nich matki :P

emka24, Przeprosiłem ogólnie, kto tam był bardziej lub mniej w inny to już nie wracajmy do tego.


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2018, 10:24 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Pandemonium pisze:
emka24, Przeprosiłem ogólnie, kto tam był bardziej lub mniej w inny to już nie wracajmy do tego.

Napisałem z przekąsem.
Pandemonium pisze:
Mistrz pszczelarski , Grzegorz :-) :-) :-)


Masz takie uprawnienia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 10:29 - śr 
emka24 pisze:
Pandemonium pisze:
Mistrz pszczelarski , Grzegorz


Masz takie uprawnienia?


:haha: zaraz to zmienie :lol:


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2018, 10:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lutego 2013, 19:51 - ndz
Posty: 1972
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Piaskownica powraca :) No cóż jak coś :pala: Nie wierzę że będzie normalnie :mrgreen:

_________________
Zbigniew Olesiński Łódź

Olemiodek
http://www.matkipszczele.com.pl moja strona
http://www.youtube.com/user/oles60/videos?view=0 filmiki

https://www.facebook.com/olemiodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 11:01 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
olemiodek pisze:
Piaskownica powraca :) No cóż jak coś :pala: Nie wierzę że będzie normalnie :mrgreen:


Zmiana Nika czy podpisu nie skutkuje automatycznymi zmianami w "systemie operacyjnym' użytkiwnika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 11:28 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Zastanawiam się ile wartościowych osób ucierpiało na forum przez takich nieodpowiedzialnych gagatków /delikatnie mówiąc/.
Zastanawiam się co kierowało ich zwolenników, że akceptowali tak długo
akcję teatru jaki się rozgrywał.
Długo by rozprawiać . Powiem tak, słowo przepraszam nie załatwia sprawy muszą ,, polecieć głowy,,
Właściciel, kolega Bogdan powinien zająć zdecydowane stanowisko i pozamiatać scenę .
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 11:35 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
andrzejkowalski100 pisze:
Zastanawiam się ile wartościowych osób ucierpiało na forum przez takich nieodpowiedzialnych gagatków /delikatnie mówiąc/.
Zastanawiam się co kierowało ich zwolenników, że akceptowali tak długo
akcję teatru jaki się rozgrywał.
Długo by rozprawiać . Powiem tak, słowo przepraszam nie załatwia sprawy muszą ,, polecieć głowy,,
Właściciel, kolega Bogdan powinien zająć zdecydowane stanowisko i pozamiatać scenę .
Pozdrawiam :pl:

Zadtanawia mnie jedno kto udostepnia inne konta trolowi ? Czy to taka zabawa w kotka i myszke?
Jak to sie dzieje ze z konta pendolino zrobil sie pisiorek?
Henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 11:36 - śr 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
henry650, to konto jego sąsiada, który zrezygnował z forum. On mu udostępnił konto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 11:38 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
To duzo ma tych sasiadow .a jak wytlumacxysz ze teraz pendolino zamienil sie w tramwaj przecierz to osobne konta

Henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 11:39 - śr 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
henry650, to tylko zmiana nicku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 11:41 - śr 

Rejestracja: 04 marca 2014, 10:57 - wt
Posty: 196
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Poszerzane
Miejscowość z jakiej piszesz: Mińsk Mazowiecki
BARciak pisze:
to konto jego sąsiada, który zrezygnował z forum. On mu udostępnił konto.


adminie, miej proszę honor i trochę godności...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 11:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
andrzejkowalski100 pisze:
Właściciel, kolega Bogdan powinien zająć zdecydowane stanowisko i pozamiatać scenę .


Trafnie to opisał bo lubie,nie ma znaczenia czy wchodzimy tu w sprawach pszczelarskich czy nawalać się między sobą ,ważne by wchodzić i pozycjonować stronę.
Tacy kontrowersyjni użytkownicy są pożyteczniejsi dla właściciela.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 11:42 - śr 
BARciak pisze:
henry650, to konto jego sąsiada, który zrezygnował z forum. On mu udostępnił konto.


Jest dokładnie tak jak Grzesiu piszę, konto z którego teraz piszę należało do mojego sąsiada Jarka z którym 13 roku razem rozpoczyna liśmy przygodę z pszczołami on założył konto ale nigdy nie napisał na nim ani jednego posta ,nigdy wcześniej nie miałem na forum kilku kont ,nigdy wcześniej nie rozmawiałem sam ze sobą jak to Heniek mi zarzucił .Poza kilkunastoma osobami które mnie po prostu nie cierpia i nie trawią mojej obecności na forum jest tu wielu ludzi którzy mnie nie lubią kilku z nich było u mnie na pasiece osobiście
Dobra skończmy już tą głupią dyskusję


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2018, 11:58 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
glazek7777 pisze:
Zaraz po zabraniu miodu lipowego, dosłownie w tym samym dniu wkładam podkarmiaczki, paski na warozę i małymi porcjami dokarmiam syropem cukrowym.


I tak też w "wielkim" uproszczeniu będę postepował od tego roku.
Wg mnie to jest droga do dobrej zimowli na moich pożytkach. :okok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 12:07 - śr 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Bartek.pl, z paskami które nic nie dają? Tzn zależy w jakim sensie kol.glazek7777 pisał o paskach bo jak coś pokroju Baywarolu to jest tak jak napisałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 12:17 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
andrzejkowalski100 pisze:
Zastanawiam się ile wartościowych osób ucierpiało na forum przez takich nieodpowiedzialnych gagatków /delikatnie mówiąc/.
Zastanawiam się co kierowało ich zwolenników, że akceptowali tak długo
akcję teatru jaki się rozgrywał.
Długo by rozprawiać . Powiem tak, słowo przepraszam nie załatwia sprawy muszą ,, polecieć głowy,,
Właściciel, kolega Bogdan powinien zająć zdecydowane stanowisko i pozamiatać scenę .
Pozdrawiam :pl:
henry650 pisze:
Zadtanawia mnie jedno kto udostepnia inne konta trolowi ? Czy to taka zabawa w kotka i myszke?
Jak to sie dzieje ze z konta pendolino zrobil sie pisiorek?

Przeczytać post wcześniejszy bo lubię , uruchomić pamięć jak to było za cara , poskładać w logiczną całość , połączyć pewne osoby , kto jest kim i jakie ma zadanie ,można podpytać informatyków i już jest odpowiedź .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 12:28 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
BARciak pisze:
Bartek.pl, z paskami które nic nie dają? Tzn zależy w jakim sensie kol.glazek7777 pisał o paskach bo jak coś pokroju Baywarolu to jest tak jak napisałem.


W dużym uproszczeniu,
paski = leczenie
oczywiście jak powięszę pasiekę do "bezpiecznej ilości" będzie można kombinować z późniejszymi ewentualnymi pożytkami.
Myślę, że początkujący powinni się jednak skupić na bezpiecznym prowadzeniu pasieki reszta przyjdzie z czasem, mam nadzieję :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 12:43 - śr 
Bartek.pl, Masz na myśli stosowanie pasków po lipie czy chcesz leczyć pszczoły paskami we wrześniu ?


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2018, 12:57 - śr 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
BARciak pisze:
henry650, to konto jego sąsiada, który zrezygnował z forum. On mu udostępnił konto.

Co Ty za farmazony wciskasz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 13:04 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Leczyć mam zamiar od wiosny, natomiast po lipie konkretniej.
Myślałem, tez o paskach z południa, ale niestety nie można :wink:
W mojej okolicy w użyciu jest tylko amitraza, coś trzeba zmienić.
Kwas KS stosuję tylko ja i już nawet nie chce mi się nikogo uświadamiać (uśmieszki za plecami).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 13:08 - śr 
Bartek.pl, Nie obrażając nikogo było u mnie kilku ludzi którzy kupowali odemnie rodziny .Pytałem się ich jak leczyli? a oni wywrócili oczami i stwierdzili: No jak miałem leczyć ?powiesiłem paski . Glupio mi bylo, nie odezwałem się ani słowem .
Paski są tak skuteczne jak Grześ wyżej napisał :wink:


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2018, 13:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
pisiorek pisze:
tomi007, Rodziny z matkami które kupiłem u Ciebie ladnie przezimowały będę je obserwował jeżeli mi się sprawdzą odhoduje sobie po nich matki :P


Grzesiu skoro poruszyłeś temat to odpiszę jak sprawa wygląda u mnie...

w ostatnią sobotę po 1,5 miesiąca nieobecności na pasice pomimo temp -4C zajrzałem szybko do wszytkich 40 uli czy aby im jedzenia nie brakuje...
no i nie brakuje... choć plan był inny jak planowałem na początku lutego wyjazd na pasiekę - miało być +5C i chciałem sprzątnąć osyp i ocieplić przed oblotem... a tak tylko pozasuwałem wkładki w dennicach 100% osiatkowanych i ostrożnie i b. szybko spr stan zapasu...

jestem b. zadowolony bo wszytskie rodziny, żyją... jedna jest b. słaba bo na 2 uliczkach, 2 chyba na 3 więc trzeba będzie połączyć jak tylko się ociepli ...większośc w ładnych kłebach 5-6 uliczek...

1 rodzina dostała mały placek ciasta ale raczej dla mojego spokoju - był to "prawdopodobnie bezmatek" na 4 ramkach w którym zaszła cicha wymiana we wrześniu - mocno szumiały... i b. mocno kręciły sie pod folią

co do oceny przezimowania to w sumie trochę na nią za wcześnie ale cos już mogę napisać:
zazimowane odkłady z Primorski p74 z matkami o jakich piszesz wypadają dobrze, chyba minimalnie gorzej Elgony el26 i Car Jugo...
1 krainka Celle 2016 znowu super,
3 ule z BF GZ 2016 - 1 raczej słabo, jedna średnio a jedna b ładnie... co ciekawe ta b. ładna była słaba na jesieni więc zimowała na zamkniętej dennicy wiec pewnie wcześniej zaczęła czerwić od 2 pozostałych...
niedobitki krainek Alpejek raczej znowu słabo...
oczywiście był to ekstra szybki wgląd a nie przegląd, więc moge sie mylić bo ładniej wyglądaja te które siedzą wyżej - zajrzałem pomimo mrozu bo następny raz będe dopiero 17-03 a i udzieliła mi się "gorączka" bo sporo ludzi zagląda i daje ciasto więc w razie czego stwierdziłem, że lepiej zajrzeć i być spokojnym niz nie zajrzeć a potem zmiatac i pluć że się nie zajrzało... a no i się też stęskniłem...

rodziny z reproduktorkami Celle i Elgon26 z 2017r mają się dobrze więc chyba matki w nich przezimowały...

1 ul wlkp 18-tka jaki mam b. fajnie wyglądał - kłąb uwiązany elegancko jakieś 12 cm od górnej beleczki 2 korpusu - w pełnych wlkp zimowanych na 1 korpusie większośc jest już dośc blisko górnej beleczki...

pytanie czy w osypie zimowym widzicie u siebie warrozę ? odklady zimowałem na osiatkowanych dennicach ale z zamknięta szufladką spr szuflady i poza zgryzionym zasklepem i 1 małą larwą pszczelą jaką wyrzuciły w jednej rodzinie nie widziałem śladu warrozy... i teraz zastanawiam się ile warrozy przetrwało bo nie sądze aby udało mi się wybić 100% na jesieni... w domy wrzucę fotkę szufladkę z fot wyrzuconej larwy - znaczy się że matki już pewnie czerwią choć nie czyłem ciepła dotykając folii...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 13:40 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
pisiorek pisze:
Bartek.pl, Nie obrażając nikogo było u mnie kilku ludzi którzy kupowali odemnie rodziny .Pytałem się ich jak leczyli? a oni wywrócili oczami i stwierdzili: No jak miałem leczyć ?powiesiłem paski . Glupio mi bylo, nie odezwałem się ani słowem .
Paski są tak skuteczne jak Grześ wyżej napisał :wink:


a ja lecze paskami ale jeszcze potem idzie 1 dymek apiwarolu mniej więcej po wygryzieniu ostatniego czerwiu... po czym w listopadzie polewam kwasem szczawiowym z olejkami eterycznymi (Ambrozol tyle że bez kitu)... i jakoś warrozy w osypie zimowym w odkładach nie widziałem...

paski są dobre bo nie wymagają zabawy co 4 dni jak apiwarol a i dużo łatwiej je podać - nie mam mozliwości tak częstego bycia na pasiece - trochę warrozy po nich spada więc działają ale moim zdaniem raczej nie mogą stanowić jedynej metody leczenia - także przynajmniej 1 dymek kontrolny wskazany... ale wszytsko ma swoją cenę - po kwasie szczawiowym fajnie jakby rodziny miały możliwośc oblotu bo jednak drażni on trochę układ pokarmowy więc mogą mieć lekką biegunkę :-( choć jakoś u mnie jeszcze nie "obejsrały" uli na rzadko...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 13:49 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Tak sobie myślę ,że mając takie zdolności powielania- klonowania wielu użytkowników forum pisiorek, powinien założyć swój portal i prowadzić forum ,,jednego aktora ,, .
W ostateczności mogą dołączyć do niego klakierzy ,będzie razem weselej.
Bartek.pl,
jaki jest cel zamazywania tak istotnych spraw.
Honor ,godność, uczciwość ..... czy te słowa nie mają żadnego znaczenia.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 13:55 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
andrzejkowalski100 pisze:
Bartek.pl,
jaki jest cel zamazywania tak istotnych spraw.
Honor ,godność, uczciwość ..... czy te słowa nie mają żadnego znaczenia.


Nie bardzo Andrzeju rozumiem pod co chcesz mnie podłączyć ?
"Honor ,godność, uczciwość ..... czy te słowa nie mają żadnego znaczenia"
między innymi tymi wartościami się w życiu kierowałem i kieruję, przynajmniej bardzo się staram.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 14:01 - śr 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
waldwielki41 pisze:
BARciak pisze:
henry650, to konto jego sąsiada, który zrezygnował z forum. On mu udostępnił konto.

Co Ty za farmazony wciskasz?

Po prostu wiem co i jak. Weź coś na uspokojenie i skończ już.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 14:10 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
BARciak pisze:
z paskami które nic nie dają?

Ja leczę tylko paskami[łatwość stosowania] i pszczoły mają się bardzo dobrze , Zasada jest taka , aby paski były zawsze przy otwartym czerwiu.Problem mogą mieć pszczelarze , którzy " nabyli" warrozę z pasiek , gdzie się stosuje 10 krotność dawek zalecanych ,i taka warroza jest problemem , bo normalne leki na nią nie działają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 14:16 - śr 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Hieronim, ja leczę mało bo nie mam potrzeby walenia Apiwarolu 4x4 tylko max 2 tabletki na ul ale jakbym leczył paskami to by mi zostało tylko wymieść pszczoły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 15:28 - śr 
BARciak, nie wiemy jakie Hieronim, stosuje paski ? Moze domowej roboty po ktorych warroza ucieka z ula na piechote a pszczoly przez tydzien zataczaja sie jak pijane :haha:


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2018, 15:41 - śr 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
Cała ta dyskusja powinna znależć się w zupełnie innym temacie i bardzo proszę o jej przeniesienie.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 15:53 - śr 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Wracając do tematu. Byłem w pasiece sprawdzić co słychać i wszystko jest ok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 16:15 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lutego 2013, 19:51 - ndz
Posty: 1972
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BARciak, Czyli już po Twoich pszczołach :?: :D

_________________
Zbigniew Olesiński Łódź

Olemiodek
http://www.matkipszczele.com.pl moja strona
http://www.youtube.com/user/oles60/videos?view=0 filmiki

https://www.facebook.com/olemiodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 16:43 - śr 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
Ja też byłem u moich pszczółek.Na dzień dzisiejszy wszystkie żyją,pokarmu jest wystarczająca ilość,więc je tylko dokładnie ociepliłem,usunąłem osyp i zmniejszyłem wylotki.W kilku ulach jednościennych, do ścian na które operuje słońce, przymocowałem czarną folię.Zobaczę czy będzie różnica w rozwoju względem tych bez folii.Nie planuję podawania ciasta,będę natomiast sukcesywnie odsklepiał zapasy zimowe.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 17:42 - śr 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Godziemba pisze:
Ja też byłem u moich pszczółek.Na dzień dzisiejszy wszystkie żyją,pokarmu jest wystarczająca ilość,więc je tylko dokładnie ociepliłem,usunąłem osyp i zmniejszyłem wylotki.
Zrobiłem dokładnie to samo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 18:02 - śr 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
olemiodek pisze:
BARciak, Czyli już po Twoich pszczołach :?: :D

Wszystkie żyją :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 20:14 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lutego 2013, 19:51 - ndz
Posty: 1972
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BARciak pisze:
Wszystkie żyją :haha:
Nie możliwe :) Przecież taka straszna zima była .Takie silne mrozy :) A ciastem je poczęstowałeś :) ?
U mnie masakra 5 kilogramów osypu zimowego dzięcioł pokonany :)

_________________
Zbigniew Olesiński Łódź

Olemiodek
http://www.matkipszczele.com.pl moja strona
http://www.youtube.com/user/oles60/videos?view=0 filmiki

https://www.facebook.com/olemiodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 20:17 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
https://www.youtube.com/watch?v=0t5jPs0PADw&app=desktop
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Czesc
Mozna u cierbie matki kupic ...
Chce w tym roku zaczac propolis sprzedawac a u ciebie na snieg rzycaja propolisem .Takie pszczoly potrzebuje .I jeszcz w tej temperaturze wylatuja
A ja planowalem u mnie z leszczyny miod odwirowac a tu u mnie zadna nie wyleciala choc bylo juz 6 stopni ..... poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 20:28 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Napisałem o tym Panu, ale tylko obejrzeliście :-)
Gdyby się komuś chciało przeczytać to by wiedział, że wystarczy zagrzać cegły, okręcić w szmaty (mogą być kalesony pisiorka, bo na wroze jeszcze działają) polać sokiem z kapusty i srają przez wlotek do celu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 20:35 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2012, 16:15 - pn
Posty: 158
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKI
pisiorek, Możesz sobie swoje przeprosiny wiesz co....Najpierw na dwóch kontach obrażasz potem na trzecim udajesz skruszonego takie zachowanie to zwyczajne oszustwo,nie jest ono godne pszczelarza i proszę się nie przyrównywać do pszczelarzy bo to dla nas wstyd stawać na tym samy poziomie co ty.I tyle do ciebie.
BARciak, utrzymywanie trzech kont i obrażanie innych użytkowników to łamanie regulaminu forum.Jestem zdziwiony i zaskoczony że takie zachowanie Tobie pasuje czy nawet imponuje,człowiekowi który powinien tutaj stać na straży. :shock: :shock: Czytam różne fora pszczelarskie od 2007 roku i takiego cyrku jeszcze nie widziałem.PK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 21:02 - śr 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
piotrpodhale pisze:
pisiorek, Możesz sobie swoje przeprosiny wiesz co....Najpierw na dwóch kontach obrażasz potem na trzecim udajesz skruszonego takie zachowanie to zwyczajne oszustwo,nie jest ono godne pszczelarza i proszę się nie przyrównywać do pszczelarzy bo to dla nas wstyd stawać na tym samy poziomie co ty.I tyle do ciebie.
BARciak, utrzymywanie trzech kont i obrażanie innych użytkowników to łamanie regulaminu forum.Jestem zdziwiony i zaskoczony że takie zachowanie Tobie pasuje czy nawet imponuje,człowiekowi który powinien tutaj stać na straży. :shock: :shock: Czytam różne fora pszczelarskie od 2007 roku i takiego cyrku jeszcze nie widziałem.PK

Za chwilę wywali Twój post tak jak wszystkie moje.
Tylko to potrafi .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 21:11 - śr 
[quote="pisiorek"
Dobra skończmy już tą głupią dyskusję[/quote]

To nie jest głupia dyskusja, ale Ty Obrażając wszystkich uważasz ,że nic się nie stało i Tobie wszystko wolno. Wróć do poprzedniego avatara , bo to pasuje do Ciebie.

Nie daję Tobie szans na poprawę , nie potrafisz tego zrobic , kwestia kiedy znowu napiszesz :

pisiorekjaka ohyda ????????? to jest real ,ja mam dość ,nie chce mi się już . ludzie sa gorsi niż najgorsze zwierzęta . rzygam tym . potraficie zgnoić każdego . jak by wam dał kałacha to byście jebali na oślep .
smieci nie ludzie . nie ładna pani .zwykłe świenie , nawet idzi12 nie odpuściliście ,pies wam morde lizal !!!!!!!!

Moja odpowiedź na każdy twój post odnośnie mojej osoby , to :
NIE KARMIĆ TROLLA.


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2018, 21:29 - śr 
Wracając do tematu , dziś wizyta na pasiece 100% rodzinek żyje , pokarmu mają na tą chwilę pod dostatkiem. I te karmione inwertem , bez żadnego problemu ułożyły sobie pokarm , jak im odpowiadało. Bajki o złej jakości inwertu , wymyślają nieudacznicy.
Kolejna zimowla , kolejna bez spadku rodzin.Można , pewno że tak , ale należy słuchać mądrych porad , pszczelarzy z doświadczeniem , a nie kogoś , kto ma 3 lata pszczoły :cry: i najwięcej wie. Tzn , tak mu się wydaje.
Bo na coś trzeba zwalić. Ja bym zwalił na Henrego :haha:


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2018, 22:22 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
olemiodek pisze:
U mnie masakra 5 kilogramów osypu zimowego dzięcioł pokonany
W moich również spory osyp ,pozwoliłem sobie dzisiaj popodnosić daszki we wszystkich ulach i popatrzeć przez folię co tam słychać i widać, temperatura jeszcze nie pozwala by przestawiać ramki z pokarmem bliżej kłęby ,więc jednej rodzinie podałem ciasto cieplutkie nad główkę i to chyba był ostatni dzwonek bo na skrajnej siedziały zamarłe a od zatworu jeszcze pokarm na ramkach.Wyglądało to tak jakby od środka kłąb przesunął się w stronę wylotka.Ciekawostka,najmniejszy osyp ok 20-30 pszczół w rodzinie co ul był przewrócony jesienią o którym już pisałem.Oblotu jeszcze nie było

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 22:38 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
bo lubię pisze:
Ciekawostka,najmniejszy osyp ok 20-30 pszczół w rodzinie co ul był przewrócony jesienią o którym już pisałem.Oblotu jeszcze nie było

Znaczy recepta na udaną zimowlę ,porządne przemeblowanie jesienią nie koniecznie wywrotka i ok ;) .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji