FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 17 kwietnia 2024, 00:14 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 kwietnia 2019, 16:53 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Marcin pisze:
Rzepaki kwitną już od świąt w okolicach Krakowa ale na razie jest sucho i mało nektaru.


no i zaczęło się :) :

tomi007 pisze:
"po czym będzie marudzenie, że susza/że rzepak modyfikowany/że prze-azotowany etc...


szymek1 pisze:
"faktycznie kwitnie,ale to nie było solidne kwitnienie tylko pojedyncze kwiatki. Dzisiaj się pięknie zarzuciło. Pogoda jest ładna tylko deszczu potrzeba...


a wcześniej napisałeś ze:

szymek1 pisze:
pszczoły idą w tym roku jak ogień ,nawet te słabsze co inni by połączyli :P doszły do siły migiem i w przyszłym tygodniu dostaną nadstawki akurat jak rzepak rozkwitnie :wink:


a teraz jednak już jest cały ładnie żółty:

szymek1 pisze:
Od świąt kwitnie?faktycznie kwitnie,ale to nie było solidne kwitnienie tylko pojedyncze kwiatki. Dzisiaj się pięknie zarzuciło


filozofii nie kończyłem - ale trochę po czasie umiem czytać ze zrozumieniem miedzy wierszami... że jednak rzepak kwitnie i to mocno a pszczoły nie połączone na wiosnę tj te co w wyszły jako 2-3 ramkowe są za słabe na niego i nie zdążą bo to się "filozofom nawet nie śniło" :mrgreen:

aby pszczoły były gotowe na rzepak muszą obsiadać na czarno min 6 ramek wychodząc z zimy... bo rzepak i pszczoły idą w tym samym tempie i słabe pszczoły choćby najbardziej dynamiczne/witalne nie przyspieszą swojego rozwoju x2 czy x3 aby nosić rzepak od początku -załapią się być może na ostatni tydzień o ile pogoda pozwoli bo jak będzie ciepło to 2 tyg. i po rzepaku :mrgreen:

pozdr
Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2019, 17:21 - pt 
tomi007 pisze:
Marcin pisze:
Rzepaki kwitną już od świąt w okolicach Krakowa ale na razie jest sucho i mało nektaru.


no i zaczęło się :

tomi007 pisze:
"po czym będzie marudzenie, że susza/że rzepak modyfikowany/że prze-azotowany etc...


szymek1 pisze:
"faktycznie kwitnie,ale to nie było solidne kwitnienie tylko pojedyncze kwiatki. Dzisiaj się pięknie zarzuciło. Pogoda jest ładna tylko deszczu potrzeba...


a wcześniej napisałeś ze:

szymek1 pisze:
pszczoły idą w tym roku jak ogień ,nawet te słabsze co inni by połączyli doszły do siły migiem i w przyszłym tygodniu dostaną nadstawki akurat jak rzepak rozkwitnie


a teraz jednak już jest cały ładnie żółty:

szymek1 pisze:
Od świąt kwitnie?faktycznie kwitnie,ale to nie było solidne kwitnienie tylko pojedyncze kwiatki. Dzisiaj się pięknie zarzuciło


Opadla mi szczeka :załamka:
Ps.Tomek ,ogladij serwis u stasia :D on tez jest dobry w wycinaniu i wklejaniu ,fajnie to montuje :haha:

https://m.youtube.com/watch?v=gC9W6aLgHE0


Na górę
  
 
Post: 26 kwietnia 2019, 17:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Grzesiu... Cytowałem aby pokazać prawdę między wierszami aby każdy młody i początkujący pszczelarz wiedział co i jak... 3 ramkowe pszczoły wychodzące z zimy miód noszą od czerwca a nie od maja... Jak ktoś chce z nich rzepak to musi połączyć i tyle i aż tyle... Po to się właśnie łączy słabe rodziny... Teraz ktoś początkujący przeczyta twóje wcześniejsze posty i stwierdzi że 3 ramki wystarcza na rzepak... Więc b. proszę szanuj pszczelarzy z doświadczeniem którzy nie mają już ochoty dementowac pół-prawd a przede wszystkim pomyśl o tych nowych co to łykają wszystko jak pelikany...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2019, 18:32 - pt 
tomi007, Tomek nie obraź się na mnie nie pisze złośliwie ale w Twoich postach widzę dużo teorii , trochę mniej praktyki ,praktycznej wiedzy o to mi chodzi .Jest tutaj na forum trochę ludzi którzy mają fajną praktyczną wiedzę i potrafią ją przekazać jednak siedzą cicho a ja :wink: to jestem ja pisiorek ,glupiutki osiolek :D , robię sobie często żarty młodym ani nie zaszkodze,ani nie pomogę jest tutaj ogrom wiedzy opisany i młodzi muszą czytać posty które nasi poprzednicy zamieścili, odnośnie pszczó...3 korpusy pszczół nie gwarantuja miodu z rzepaku, do tego trzeba dodać pogodę rasę pszczół, nie wszystkie pszczoly są super ,rękę pszczelarza , doświadczenie i tym podobne.... nie wszystko jest takie proste jak pisza 100kg z ula . trzeba nabrać praktycznej wiedzy a potem bawić się i cieszyć pszczołami.zdrowia.


Na górę
  
 
Post: 26 kwietnia 2019, 19:05 - pt 

Rejestracja: 02 maja 2016, 12:37 - pn
Posty: 463
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Częstochowa
Dziś pszczoły mnie mile zaskoczyły. Dwa tygodnie temu podane półnadstawki już pełne miodu, który zaczynają sklepić. Nie dawałem kraty, więc jest też trochę czerwiu na trzech ramkach. W gnieździe brak miejsca tyle świeżego nakropu, więc dostały jeszcze korpus z suszem i węzą. Szkoda, że pogoda się psuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2019, 22:05 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6432
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
_barti_ pisze:
akaś wzmożona agresja.. może przez ten upał.. Kto wie :)

U mnie podobnie ,tak mi przez myśl przeszło że mógłbym nagrywać filmiki jakie pszczoły agresywne po matkach zakupionych , ;) pamiętacie ;) ..
A to tylko wiatr i posucha na kwiatkach każdego by wkurzyło .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2019, 22:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
szymek1,

Czyli twierdzisz że w praktyce teraz 1 korpus da więcej miodu nawet jak nie bedzie pogody niż 2 lub 3 w identycznych warunkach pozytkowo-pogodowych...

Tylko jakoś dziwnym trafem zawodowcy słabych pszczół nie trzymają...

Cały czas pisze tylko oczywistą oczywistość że lepsze silne niż słabe... A ty cały czas twierdzisz że słabe też sa dobre... No ale cóż "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma"...

Wszystko zależy od pozytkow - jak ktoś nie ma wczesnych to i może mieć słabe pszczoły po oblocie ale jak ktoś liczy na sady mniszek i rzepak to musi mieć silne po oblocie - słabe mu z tego miodu nie dadzą więc je łączy... Trochę już pszczoły mam i widzę różnice... Wolę 20 silnych niż 40 słabych... Bo i miodu z nich więcej a i czasu mniej potrzeba aby to ogarnąć...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2019, 22:51 - pt 
tomi007 pisze:
szymek1,

Czyli twierdzisz że w praktyce teraz 1 korpus da więcej miodu nawet jak nie bedzie pogody niż 2 lub 3 w identycznych warunkach pozytkowo-pogodowych...


Da tyle miodu ile da .jest zbyt duzo zmiennych by to obliczyc .pszczoly to nie matematyka . :P
Mysle Tomek ze jak wroce z pracy to wywioze keszcze 3 rodziny na rzepak :wink:


Na górę
  
 
Post: 27 kwietnia 2019, 07:47 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
szymek1,

Czyli twierdzisz że w praktyce teraz 1 korpus da więcej miodu nawet jak nie bedzie pogody niż 2 lub 3 w identycznych warunkach pozytkowo-pogodowych...

Tylko jakoś dziwnym trafem zawodowcy słabych pszczół nie trzymają...

Cały czas pisze tylko oczywistą oczywistość że lepsze silne niż słabe... A ty cały czas twierdzisz że słabe też sa dobre... No ale cóż "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma"..


w tym wszystkim jak z formą u sportowców trzeba trafić z jej szczytem na zawody jakie nas interesują, wszelkie odstępstwa nie sa mile widziane bo to tylko kłopoty,
Szymek pszczoły ma i je rozmnaża i tutaj liczy się też sztuka im więcej matek tym więcej czerwiu nie ma ścisłych terminów bo kiedy się rozwiną wtedy podzieli i po kłopocie do tesco nie ma daleko :haha:
był czas że i ja szalałem łączyłem przesadnie itp kończyło się to tak że aby towarzystwo utrzymać trzeba było robić odkłady a z miodem też szału nie było bo się okazywało że w lepszej formie do zbioru były rodziny średnie z wiosny bo to one trafiały z rozwojem w punkt wszelkie inne sprawiały kłopot zarówno te bardzo silne jak i słabe,
zamiast machać pustymi korpusami jak głupi o tej porze mam przezimowane odkłady na 4 a zajmowały 3 ramki na wiosnę teraz są na 10 i w weckend majowy trzeba ładować kolejny korpus do góry bo sie nie będą mieściły, rodziny które zimowały normalnie są 2 tygodnie do przodu a wyszły z zimy dużo silniejsze a ostatecznie te pierwsze dadzą więcej miodu i gdzie tu logika? do tego nakład pracy na nie dużo mniejszy i zero problemów z nastrojami rojowymi bo one tylko pracują

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwietnia 2019, 08:07 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2011, 19:22 - sob
Posty: 577
Lokalizacja: Chotcza
Ule na jakich gospodaruję: LG3/4
Staszku wszystko racja tylko do tego trzeba dojść z czasem.
Kolega polbart rozpoczął mode kto ma więcej korpusów doszedł już chyba do 10, a reszta podlapala i ściga się na calego. W szczególności widać to na wszelakich grupach fb.
Kto ma więcej korpusów.
Kto wcześniej matki .
Kto więcej miodu.
I tak w kolo, nie ma co patrzeć na idiotów i nie ma co powielać.
Robić swoją robotę i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwietnia 2019, 11:02 - sob 
kudlaty, marcinbzyk, ja pierniczę :) nie znacie się na pszczołach :mrgreen: wiosną sprawdza się na ilu ramkach pszczoły wyszły , liczy się drzewa i pożytki w okolicy ,podstawia się do wzoru ,oblicza i już się wie ile słoików na "miud" trza kupić :haha: uczcie się bo widzę że cienko u was z wiedzą :haha: :wink:


Na górę
  
 
Post: 27 kwietnia 2019, 11:08 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2011, 19:22 - sob
Posty: 577
Lokalizacja: Chotcza
Ule na jakich gospodaruję: LG3/4
szymek1 pisze:
kudlaty, marcinbzyk, ja pierniczę :) nie znacie się na pszczołach :mrgreen: wiosną sprawdza się na ilu ramkach pszczoły wyszły , liczy się drzewa i pożytki w okolicy ,podstawia się do wzoru ,oblicza i już się wie ile słoików na "miud" trza kupić :haha: uczcie się bo widzę że cienko u was z wiedzą :haha: :wink:

Licz licz a pogoda zweryfikuje wszystko. Pewne to tylko to co w słoiku a nie na drzewie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwietnia 2019, 18:31 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6432
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
marcinbzyk pisze:
Robić swoją robotę i tyle.
:okok: :okok:
Nic tylko poprzeć prawdziwy i odważny wpis :) .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 05:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
No to porównanie...

Te co są juz na 3 korpusach - cały górny to miód...

Obrazek

Obrazek


Obrazek

2 korpus wygląda u nich tak:

Obrazek

Obrazek

A gdzie nie ma juz czerwiu:

Obrazek

Jednej rodzinie musiałem dać dodatkowy 4 korpus z węza 18 cm jsko dodatkowy gniazdowy bo gniazdo też zalane.. Przez co pojawiły się 1 miseczka z jajeczkiem - było ich więcej ale tylko jedna była zaczerwiona... Więc nie ma się co dziwić wieżowca Polbarta - gdybym nie miał. Takiej rodziny to też bym nie uwierzył - zimowaly na 9 ramkach wlkp...


Obrazek


Takich uli na 3 korpusach mam tylko 3... dziś dodaje 3 korpus tyle że 18 cm 4 kolejnym... 18cm bo zabraknie mi pełnych dla odkladow więc 18 idą na miodnie...

Reszta uli na dwóch - są to średniaki i maja po około 4 ramki miodu w 2 korpusie oraz zalewają ramki po wygryzionym czerwiu - 3 korpus dostaną za tydzień...

Obrazek

Na jednej z pasiek jakieś 3 tyg temu zapomniałem dać kraty i dostały 2 korpus na zaś z odsłonięta od foli ostatnia uliczka - były w nim po 4-5 ramek.. Część z nich teraz tak wygląda:



Obrazek

Tu widać zalane ramki po wygryzionym czerwiu...

Obrazek


A tak z góry to wygląda:

Obrazek

Tu sredniaczek na ramce 18 cm - jego miodnia tak wygląda:


Obrazek


Obrazek

No i teraz jak wygląda to u słabych choć obsiadaja 2 korpusy 18 cm:


Obrazek


To teraz chyba już wiadomo dlaczego lepsze silniejsze... A pożytki nie są rewelacyjne - nie ma nic rzepaku... Było dość sporo klonów... Teraz kwitnie mniszek i sady:

Obrazek

A tu gemy po przeglądzie... Miodu dużo za to podwyższona agresja mi nie pasuje... Matki pójdą do wymiany...


Obrazek

Co do rozmnażania i hodowli matek... Przy takich rodzinach to matki trzeba mieć wcześniej... Bo będzie i miód, i odklady...

W zeszłym roku większość rodzin wyszła u mnie na 4-5 ramkach na i powyżej 7-8 były tylko 3 i tylko one dały wówczas rzepak bo było go trochę - około 6tamek .. Oraz mniszek i sady po 2-3 ramki - byłoby więcej tylko niepotrzebnie zasililem od nich b słabe rodziny... Reszta miód nosiła w zeszłym roku od akacji co znaczy że straciłem przez to jakieś 20 kg rzepaku mniszka i sadów.. Bo te silne tyle wtedy dały... A trzeba było połączyć chociaż połowę a potem odklady szybciej zrobić... Bo te matki takie są - została mi jedna i mnie wkurza bo pół ramki węzy w gnieździe zaczerwionej a reszta to poszyty wianek świeżego miodu bo do nadstawki specjalnie nosić nie chce... ( jest to Nieska ake jakąś taka brązowa - młode są jasno beżowe - została tylko że względu na ten kolor )

Przy okazji znowu przeprowadzka części pasieki w nowe miejsce - największą jaka mam musi być tam cała przeniesiona do jesieni... Miejsce pożytkowo gorsze i nie wiadomo jak z hodowlą bo do prądu dla cieplarki daleko :( choć to około 1.5 km dalej...


Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 07:05 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
baru0 pisze:
marcinbzyk pisze:
Robić swoją robotę i tyle.
:okok: :okok:
Nic tylko poprzeć prawdziwy i odważny wpis :) .


Nie rozumiem kolegów... szymek1, twierdził, że 3 ramkowe rodziny jakie wyszły z zimy dojdą na rzepak bo jeszcze nie kwitnie i za tydzień akurat jak rozkwitnie da im nadstawki... Wy chyba w to uwierzyliscie...

Silne rodziny są problematyczne - trzeba ich bardziej pilnować choć i średniaki miseczki ciągną już w rodni...

Nie wiem jakim sposobem chcecie mieć więc miód z rzepaku i innych wczesnych pożytkow nie mając już teraz rodzin na min 2 zagospodarowanych korpusach... Przy czym nie upieram się że każdy musi mieć teraz silne pszczoły - sprawa tyczy rzepaku... Dla niektórych to co wezmą w maju to 80proc zbiorów miodu - u mnie tak jest po akacji to już kiepsko tzn mało co przybywa... A i ten rok jest do przodu jeżeli chodzi o tempo kwitnienia... Stąd lepiej jak są silne niż słabe od samego początku... Ogólnie pełnię kwietnia rzepak u mnie ma normalnie około 5 - 10 maja Więc te pszczoły są normalne jak na ten stan roślinności bo pełnią kwitnienia będzie lada chwila - o ile uż jej nie ma bo te rzepaki przez susze i b ciepła wiosnę są słabe... Kapustne lubią mokrą i chłodniejszą wiosnę wtedy budują przed kwitnieniem więcej masy zielonej...

Każdy niech robi co chce tylko niech pisze prawdę...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 08:59 - ndz 
tomi007, Tomek ja tutaj sobie jaja robię ,nie rozumiesz tego ? :P
każdy rok jest inny ,inna pogoda itp. pszczoły które wyszły z zimy na 5-ciu ramkach i mają solidne matki dochodzą do fajnej siły akurat na rzepak . 3 ramkowe też dojdą ale trzeba im pomóc . wszystko co silniejsze po zimie czyli 8/9 ramek idzie szybko w siłe i bez doświadczenia i odpowiedniego prowadzenia tych rodzin prędzej będzie rójka niż miód z rzepaku :mrgreen:
ja sobie wyrównuję siłę pszczół w pasiece ,po za tym zawsze mam na sprzedaż kilka rodzin , więc z tych rodzin mogę podebrać po ramce krytego czerwiu :) jak kupujący po 20 tym kwietnia dostaję rodzinę na 8-miu ramkach z 7-mioma ramkami czerwiu nie ma prawa narzekać bo dostaję rodzinę na którą za półtora tygodnia może nałożyć miodnie . po zimie miałem 10 rodzin słabszych ,35 było bardzo ładnych więc wyrównałem siłę . teraz mam kilkanaście rodzin pięknych i kilka słabszych ale to nie problem ,będą na akację i facelię w sam raz . każdy ma swoje zdanie i podejście do pszczół ,ja robię tak jak opisałem i nikomu nie każe by to powielał . .... co mnie inni obchodzą ? każdy ma własny rozum tak myślę :wink: z tego co czytam i widzę niektórzy mają problem ze zrozumieniem prostych rzeczy i sami sobie życie komplikują ,nie tylko mi chodzi o pszczoły .ale co mnie to odchodzi ? ja robię swoje i myślę że wiem jak to prawidłowo robić a jak mam jakieś wątpliwości biorę tel i dzwonię do znajomego i zaraz wszystko wiem :D


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 10:29 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
szymek1,
Nie szalej. Zalecałbym ostrożnie z żonglowaniem ramkami z czerwiem.
Szczególnie przy takiej pogodzie.

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 11:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007, bardzo ładnie to wygląda no ale wszelkie takie informace traktuje jako ciekawostkę ale gratuluje, każdy musi kierować się rozumem i tym w jakich realiach pożytkowych i pogodowych, napszczeleniu terenu przyszło mu żyć, różnica w wegetacji roślin w naszym kraju dochodzi do 3 tygodni np u mnie tydzień temu z hakiem padał jeszcze śnieg, mi w chwili obecnej taka siła nie jest w ulach potrzebna choć mam też rodziny które dostały po trzecim bo dwa było mało a i były lata że w połowie kwietnia 3 to było za mało ale z własnego lokalnego doświadczenia wiem że w żadnym z tych lat nie przyniosło mi to żadnych spektakularnych wyników no poza nakładem pracy i kupą warrozy bo trzeba było się ratować już w lipcu a pszczoły muszą u mnie wytrzymać bez leczenia do września, w moim terenie za jakiś tydzień będzie już zielono wszędzie i pszczoły będą skakały po pojedyńczych kwiatkach a bardzo duża siła bez osłabiania robieniem odkładów by mnie zgubiła :oops: miałem już wątpliwą przyjemność dokarmiania pszczół w sezonie a w rekordowym roku poszło na dowiezienie towarzystwa do jesieni 3,5 T cukru kupowanego po 2.9zł/kg i wcale nie wliczam do tego karmienia zimowego bo to była w tym roku zbiór wyniósł średnio całe 1,5l z rodziny to tak odnośnie tego że nie zawsze świeci słońce i jest fajnie u mnie nie znam dnia ani godziny dlatego staram się mieć pszczoły w różnej sile i wtedy mam większe prawdopodobieństwo że trafie w punkt na ten dzień którego daty jeszcze nie znam :haha:
z pożytkami nektarowymi jest łatwiej bo się bierze kalendarz i na postawie daty kwitnięcia w poprzednich latach można łatwo ustalić w przybliżeniu na kiedy potrzebuje mieć max siłe u mnie jest wiecej totolotka dlatego zamiast stawiać wszystko na jeden kupon wole kupić kila zawsze któryś trafi :haha: a jak już trafie to resztę towarzystwa w ciągu dnia czy dwóch mogę przeorganizować w zależności do potrzeb tak aby było dobrze

ps u mnie leje drugi dzień z rzędu po wode przynajmniej nie mają daleko :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 12:34 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
Według mnie to jest za mało pszczół na tych ramkach ze zdjęciami u tomi007,

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 12:44 - ndz 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
Napisz jakie masz matki w tych ulach. Chodzi mi o te ktore tyle miodu naniosly i te gdzie dales 4 korpus

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 14:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
no i się zaczęło jakie matki w tych najsilniejszych rodzinach :wink: , o to w tym wszystkim chodzi mili państwo, większość myśli że jak kupi cudowne matki to i będą mieli cudowne wyniki no bo jak tu nie chcieć mieć korpusu miodu jeszcze w kwietniu :mrgreen: i z 4 korpusy załadowane na ful pszczołami a jeszcze lepiej żeby było z 8 albo i 10,
gdyby szczury były tak głupie i zdychały po zjedzeniu tej samej przynęty to by można było je wybić do nogi ale nawet one mają odrobinę inteligencji i jak zdechnie który po zjedzeniu nowego pokarmu to pozostałe już sie nie dadzą złapać na to samo przynajmniej w tym samym miejscu, ubolewam nad tym że z pszczelarzami jest inaczej i cały czas łapią sie na te same przynęty co roku zakupy cudownych lini królowych i co roku okazuje się że po zakupie nie sa równe cudowne u kupującego więc trzeba kupić za rok znowu lepsze,
to jest błędne koło niestety jak widać niewielu zdaje sobie z tego sprawę ale na szczęście nie mój problem bo ja wyrosłem już z podniecania się nowościami i corocznymi zakupami bo szkoda kasy i czasu
no chyba ze się jest po drugiej stronie to trzeba haczyk linkę i spławik do tego odrobinę zanęcić żeby zleciała się drobnica bo większa ryba na byle przynętę nie weźmie natomiast taki okoń to na goły haczyk bierze :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 14:37 - ndz 
Deszcze i ochlodzenie ma byc przez kilkanascie dni ,nie potrzebnie wywozilem teule na rzepak ,szkoda mojej roboty i czasu.tak to jest z pszczolami jak nie urok to sraczka :lol:


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 14:43 - ndz 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
szymek1 pisze:
Deszcze i ochlodzenie ma byc przez kilkanascie dni ,nie potrzebnie wywozilem teule na rzepak ,szkoda mojej roboty i czasu.tak to jest z pszczolami jak nie urok to sraczka :lol:

Jest coś takiego jak prognoza pogody :lol: Ja też miałem jechać wczoraj rano z ulami na rzepak, ale zobaczyłem na najbliższe dni co pokazują i se odpuściłem :wink:
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 14:47 - ndz 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
Kudlaty zamiast tak pisac to mi odpisz na pytanie priv, bo ciagle czekam i licze na mateczke od Ciebie ;)

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 14:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
szymek1 pisze:
Deszcze i ochlodzenie ma byc przez kilkanascie dni ,nie potrzebnie wywozilem teule na rzepak ,szkoda mojej roboty i czasu.tak to jest z pszczolami jak nie urok to sraczka :lol:

to będziesz robił odkłady bo matki NU mają być po weckendzie majowym później tylko unasiennisz je pod parasolem w pudełku po filcokach a jesienią wymienisz bo będą waliły na trutowo to sprzedam ci lepsze takie amerykańskie chłop od którego je mam mówił że średnia u niego z ula to min 150kg robi bierze 10kg pyłku i robi trzy odkłady z rodziny jest jeszcze pierzga do wzięcia ale z banku mu ciągle dzwonią zeby przystopował bo zer nie mają gdzie dopisywać na rachunku :P

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 14:49 - ndz 
Odnowiciel pisze:
szymek1 pisze:
Deszcze i ochlodzenie ma byc przez kilkanascie dni ,nie potrzebnie wywozilem teule na rzepak ,szkoda mojej roboty i czasu.tak to jest z pszczolami jak nie urok to sraczka :lol:

Jest coś takiego jak prognoza pogody :lol: Ja też miałem jechać wczoraj rano z ulami na rzepak, ale zobaczyłem na najbliższe dni co pokazują i se odpuściłem :wink:
Pozdrawiam.


No tak to jest :wink: te pieruny w internetach zmieniaja ta pogode co chwile .tacy fachowcy od przewidywania.
kudlaty, do watykanu sie latwiej dodzwonic niz do Ciebie :pala: :P
Ps.no ja juz wiem ze po tych deszczach musze chybcikiem lodklady robic :haha: bo bedzie armagedon .znajomy wczoraj juz pierwszy roj zebral :)


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 15:05 - ndz 

Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 14:34 - pn
Posty: 494
Lokalizacja: Andrychów
Cześc szymek1, Czuję się w obowiązku poinformować Cię że rodzina od Ciebie obsiada na czarno 2 korpusy,w piątek dostała trzeci jedna druga WLKP.Pierwszy rodnia.drugi zalany tak na dwie trzecie plus jedna trzecia wygryzający się czerw no i ta dodana połówka.Łagodnośc poprawna.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 15:08 - ndz 
staszekg pisze:
Cześc szymek1, Czuję się w obowiązku poinformować Cię że rodzina od Ciebie obsiada na czarno 2 korpusy,w piątek dostała trzeci jedna druga WLKP.Pierwszy rodnia.drugi zalany tak na dwie trzecie plus jedna trzecia wygryzający się czerw no i ta dodana połówka.Łagodnośc poprawna.Pozdrawiam


To super Stasiu :wink:
U mnie w tym roku tez rodzinki sa ladne . Trzymaj sie :wink:


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 15:22 - ndz 
Mam u siebie 2 celki ,jedna mam od tomka miodka druga dostalem od kudlatego .po nich odchowalem sobie corki .o matko ,te pszczoly sie chyba z diablem unasiennily :załamka: ja piernicze jak te pszczoly ida .poprostu az milo patrzec .idealne pszczoly na moj teren .juz zaczelo miodem przy ulach pachniec i bach ,deszcze i ochlodzenie ,ale nie ma co sie stresowac ,do jesieni daleko ja jestem takim "czymaczem" pszczol co miod liczy dopiero jak ma go w sloikach :haha:


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 15:23 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
ociec pisze:
Według mnie to jest za mało pszczół na tych ramkach ze zdjęciami u tomi007,


Zapraszam to zobaczysz osobiście... Też wydaje mi się ich mało ale b szybko schodzą z ramek - jak się po dymi - czerwiu tam nie ma więc idą na dół...

Nic nie mieszkałem nie zasilalem czerwiem etc... Pokazuje stan faktyczny jako jest... Byłem sam więc ramki podpieralem dlutem aby zrobić fot - pszczół specjalnie nie zganialem ani nie omiatalem... Skoro przyniosły miód to jest ich tyle ile trzeba...

kudlaty,

Matek dużo w tym roku ode mnie raczej nie będzie bo w czerwcu mam inne plany - ostatnia seria w czerwcu planuje zapewne około 10 i tyle... Potem może coś jeszcze wygryzie się na 1 tydz lipca ale to zobaczę..

Poza tym kokosow z tej hodowlii nie ma - zajmuje mi. Masę czasu w każdy weekend... Więc nie wiem czy będę ciągnąć matki jak już zasiedle uliki i zrobię odklady... Hodowla polega na tym że przekladam 24 larwy od razu nad kratę do rodziny wychowującej - ile odciągną tyle ich będzie... Raz jest 6 a raz 15...

Hurtowe ilości to nie są...

Matki jak każde inne...

Jeżeli chodzi o stosunek miodu do ilości pszczół to najlepszy ma celle... Prima reprodukcja też bdb... Bo użytkowych nie mam.. Dużo miodu i pszczoły maja Bcf b625... Oraz saharnesis S105... Przy czym B625 jest trochę spokojniejszy i ma trochę mniej dynamiczny rozwój wiosenny niż S105 i jest też bardziej wyrównany... S105 czerwi dużo na trutnie... Buduje b silne rodziny...
Elgony26 też b tradycjyjnie ładnie a i plus bo miseczki niechętnie ciągną jeszcze...

Najgorzej spr się u mnie kortówka reprodukcyjna - pięknie wyszła z zimy tj na 10r niby siedzi na 2 korpusach ale cellka reprodukcyjns to jeżeli chodzi o miodnosc to ma 2x więcej miodu a i jest spokojniejsza... Prima też ok choć ciut ostrzejsze są od cellki ale to minimalna różnica

Gema rewelacja - b miodne... Idą w siłę jak Bcf tylko charakterne mocno :( właśnie 2 z nich są na 3 korpusach ake reproduktorki nie mam - tyle że ja bym. Ich u siebie już więcej nie chciał... Teraz są wredne to co bedzue później... Nie zadla ale masa ich atakuje głowami w kapelusz przy czym nie wystawiają zadel.... W strój też nie wbijaja zadel ake robi się straszny szum i nieprzyjemnie się z nimi pracuje...


Ciężko powiedzieć które matki lepsze... Przy czym kudlaty, ma rację - matki jak matki... Są ważne ale nie najważniejsze... Trzeba mieć silne pszczoły wiosną... Tj mieć dobrą bazę pylkowa w sierpniu i podkarmiac na czerw jak nie ma pożytku... Do tego zakarmic w pełni w miarę szybko a nie czekać aż wygryzie się ostatnia pszczoła na koniec września... W zeszłym roku były zakarmiene w pełni chyba do 5tego września...

Ja nie lubię matek co to duże wianki w miodni robią od samego początku wiosnny. Wianek ms być ale na 2-3 cm a nie na 6-8... Bo gdzie ten czerw ma potem niby być w tym gnieździe... Ogólnie lubię takie matki gdzie jest podział na rodnie i miodnie...

Pisząc o matkach że takie są mam na myśli że często matka której rodzina była słaba na wiosnę w kolejnym roku też często słaba wychodzi z zimy..

Ta beżowa Nieska jest z 2017r. I nigdy nie grzeszyla miodnoscia... Inna Nieska była ok nawet rewelacyjna... W tym roku jest słabsza ale to nie jej wina - za dużo odkladow z niej zrobiłem bo z nią był 1 ul 18tka.. Z którego powstało 5 kolejnych przez 2018r... Ale były te 18tki nowo utworzone też zasilane z innych uli normalnych wlkp...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 16:24 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
szymek1 pisze:
Deszcze i ochlodzenie ma byc przez kilkanascie dni ,nie potrzebnie wywozilem teule na rzepak ,szkoda mojej roboty i czasu.tak to jest z pszczolami jak nie urok to sraczka :lol:


U mnie rzepaków i innych cudów natury wysiewanych brak dla tego siedze na dupsku i mam to co mam ale od srody ma byc juz bez deszczu


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 16:51 - ndz 
henry650, Heniu ,u mnie gosc sieje rzepaki co roku ,mam gdzie postawic bo to moje rodzinne strony ,mam tam dzialke i siostra tam mieszka .jest dpjazd wszystko super .wyczekalem moment az gosc zrobi optyski i zawozlem pszczoly no i masz ,ochlodzenie i deszcze :) co poradzic tak to juz jest .z drugiej strony ten deszcz byl bardzo potrzebny .od mojej pasieki do rzepaku jest jakies poltora km w lini prostej ,pamietam rok jak w polowie maja zrobila sie pogoda pszczoly w kilka dni nanosily po korpusie miodu .moze i w tym roku cos przyniosa ?a jak nie to trudno ,glodem nie przymieram :wink:


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 18:25 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
szymek1 pisze:
u mnie gosc sieje rzepaki co roku ,mam gdzie postawic

Co jest pisiorek miód zaczynasz zbierać ?????:shock: :shock: rodziny nie schodzą ????przecież miałeś żyć z pszczelarzy, a miód będzie ciężko im sprzedać.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 18:32 - ndz 
haha pisiorek się wycwanił
nie sprzeda rodzin i od niego miód będą musieli kupować


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 18:53 - ndz 
bo lubię pisze:
Co jest pisiorek miód zaczynasz zbierać ?????:shock: rodziny nie schodzą ????
nie ida rodziny ,nikt nie chce 3 ramkowych bied kupic w ktorych jest ramka warrozy ,nie mam reki do pszczol :D mirek., naucz sie odrozniac trutnia od pszczoly to wtedy podyskutujemy ,na razie nie mamy o czym :P


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 18:58 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Nie wiem jak u pissiorka , ale u mnie rzepakowy ma marne powodzenie i niską cenę. Ba, nawet pytają : czy to aby nie rzepakowy ? Pachnie kapustą ( bo to kuzyn kapusty) i nie wygląda tak ładnie jak ten z Biedronki.
U mnie tragiczna susza, od miesiąca ani kropla nie spadła. Trawniki w mieście żółkną jak w środku lata. Rzepaku nie będzie wcale jak tak dalej pójdzie , nawet jak rośnie nad brzegiem jeziora to do nektarowania potrzeba deszczu. Nie będzie też rójek , bo pszczoły nie planują ich w takich trudnych warunkach . Wygląda mi na powtórkę ubiegłego roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 19:00 - ndz 
manio, idzie dobrze,nawet zapisy musze robic bo zawsze jest go mniej niz chetnych


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 19:02 - ndz 
pisiorek a to są trutnie i pszczoły?
człowiek się całe życie uczy:P


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 19:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
mirek. pisze:
haha pisiorek się wycwanił
nie sprzeda rodzin i od niego miód będą musieli kupować
A może już sprzedał i teraz już cicho siedzi ,a jak tak licho u niego to ja w piątek dwa roje złapałem to go wspomogę i dam te roje .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 19:15 - ndz 
pawel. pisze:
mirek. pisze:
haha pisiorek się wycwanił
nie sprzeda rodzin i od niego miód będą musieli kupować
A może już sprzedał i teraz już cicho siedzi ,a jak tak licho u niego to ja w piątek dwa roje złapałem to go wspomogę i dam te roje .pawel


A pewnie ze wezme te roje, przydadza sie bo u mnie prawie wszystko padlo :haha: tylko musisz mi wytlumaczyc jak je obsadzic w ulu bo ja nie wiem :wink:


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 19:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
szymek1, Nawet te roje tobie przywiozę jak taką masz biedę pomogę tobie te twoje rodziny ogarnąć bo to moje auto niech się przewietrzy .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 19:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
szymek1 pisze:
nie ida rodziny ,nikt nie chce 3 ramkowych bied kupic w ktorych jest ramka warrozy ,nie mam reki do pszczol
Musisz przeczekać aż zgnilca amerykańskiego wytepią w twoim regionie to i trzy ramkowe bedą schodzić jak świeże bułeczki.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 19:39 - ndz 
pawel., trzeba troche pozartowac bo by bylo nudno na forum .nie ma juz kocurka i pszczolkijaji bo oni by mi tutaj juz ladnie poslodzili :haha:
Ludzie sa teraz tacy ze by czlowieka w lyzcewody utopili ,tyle ze ja zmienilem podejscie ,zamiast sie wkurzec biore ich pod wlos i sie z tego smieje :lol:


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 19:44 - ndz 
manio, Manieczku :wink: tak sobie mysle ze jak bym ze swojego t34 przywalil odlamkowym w Twojego zuczka to niewiele by z niego zostalo :haha: :haha: tak ze uwazaj bo jestem nerwowy :wink: resztki z niego bys zbieral po za Elkiem :D


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 20:01 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 944
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
W 5 dni odudowały półkorpus wlkp i zalały w 75% miodkiem. Trzeba dołożyć kolejne miodnie ale czy jest sens skoro w najbliższym tygodniu przekropnie i ochłodzenie czy czekać do poprawy pogody?

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 20:08 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
szymek1 pisze:
przywalil odlamkowym

takie marzenia tramwajarza ? zastępczo strzel z torby :mrgreen: , marzycielu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 20:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
_barti_ pisze:
W 5 dni odudowały półkorpus wlkp i zalały w 75% miodkiem. Trzeba dołożyć kolejne miodnie ale czy jest sens skoro w najbliższym tygodniu przekropnie i ochłodzenie czy czekać do poprawy pogody?


Daj a co ci szkodzi - będą chciały to do niego wejdą i może z nudów triche odbudują....O ile ładnie obsiadaja obecny...

Ja moim dałem korpusy 18 z węza o ile miały zalane pełne korpusy... We wt ma niby być cały dzień słonecznie i 19C - Jabłonie i mniszek w pełni kwitnienia więc może coś przyniosą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 20:15 - ndz 
_barti_ pisze:
W 5 dni odudowały półkorpus wlkp i zalały w 75% miodkiem. Trzeba dołożyć kolejne miodnie ale czy jest sens skoro w najbliższym tygodniu przekropnie i ochłodzenie czy czekać do poprawy pogody?


Ja sie nie znam ale kol Mirek Ci wszstko wytlumaczy :wink:
manio, :P
ps.ide spac bo jutro mam na rano ,juz was nie zanudzam ,limit postow wykorzystalem za caly miesiac :lol:


Na górę
  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 20:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
szymek1 pisze:
manio, idzie dobrze,nawet zapisy musze robic bo zawsze jest go mniej niz chetnych


A to ci czasy... Miód na kartki... Jak za komuny :p

Albo i taki pszczelarz bez miodu :p

A tak na poważnie... To miód rzepakowy ma swoich wielbicieli... Są tacy którzy chcą tylko rzepakowy... Ja też go lubię ale jak odlezy troche bo świeży wg mnie "wali siarą" - klienci głównie lubią go za tą gładka drobnokrystaliczna konsystencję...

Ale żaden rolnik nie chciał zasiac rzepaku w pobliżu pasiek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2019, 20:51 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
tomi007 pisze:
Ale żaden rolnik nie chciał zasiac rzepaku w pobliżu pasiek
Wielu o tym marzy :D :D Gdyby zdjęli go z dodatku do biopaliw wróciłoby wszystko do normy na polach.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji