FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 10:30 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 czerwca 2019, 01:03 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kudlaty pisze:
ivi584 pisze:
z ciekawości zapytam który, jeśli to nie tajemnica zbyt wielka ??

ostatnie wiadra jakie widziałem u niego pisało na nich inwertix czy jakoś tak pewno to ten z diamanta :roll:
jedno jest pewne karmie cukrem nie wylkuczam inwertów na przyszłość jednak jeśli juz to musi być z buraka na pewno nigdy nie będę karmił na zimę apifodem, w lato mógłbym nim jeszcze karmić odkłady gdyby nie cena z dupy wzięta bo jak już wcześnijej pisałem zbożowe lury są dużo tańszymi zamiennikami cukru dla przemysłu spożywczego i ja też powinienem jako ew klient dostawać towar w niższej cenie od tego z cukru a tak nie jest bo całą różnicę kasuje rozlewający a wręcz przeliczając na suchą mase wychodzi sporo drożej od cukru, na stronie wprowadzają ludzi w błąd bo ich wszelkie "wyliczenia" opieraja się na tym ile cukru jest w litrze syropu 3;2 w porównaniu do litra tego co rozliewają , ciekawe tylko że zarówno cukier jak i ich lure kupuje się na kg a nie litry
ja jak liczę to porównuje ile muszę dać czegokolwiek aby otrzymać tyle co np mam po podaniu 10kg cukru
czyli 10 kg cukru vs 10kg syropu w przeliczeniu na suchą mase matematyka nie kłamie 1,5 zł/kg cukier z zimy vs 3,75 kilogram suchej masy (przy cenie za kg 2,49) np fififod przy tonie różnica jest 2,25 TYS złotych polskich jak ktoś ma kilka ton w sezonie do przelania wychodzi pensja prezydencka za kilka popołudni poświęconych na przygotowanie syropu

poprawiłem byka bo aż wali po oczach dopadła mnie jakaś pomroczność jasna od tych upałów :oops:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 czerwca 2019, 10:18 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
yanek_113 pisze:
W jakiej cenie jest holger? Bo nigdzie nie mogę znaleźć ceny.

download/file.php?id=13259


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 czerwca 2019, 11:25 - czw 

Rejestracja: 24 kwietnia 2014, 21:06 - czw
Posty: 224
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Londyn
Hieronim pisze:
yanek_113 pisze:
W jakiej cenie jest holger? Bo nigdzie nie mogę znaleźć ceny.

download/file.php?id=13259

Wybrany załącznik już nie istnieje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 czerwca 2019, 12:02 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
wojti1830 pisze:
Hieronim pisze:
yanek_113 pisze:
W jakiej cenie jest holger? Bo nigdzie nie mogę znaleźć ceny.

download/file.php?id=13259

Wybrany załącznik już nie istnieje

U mnie się otwiera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 czerwca 2019, 17:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim, jak twój załącznik to trudno żeby się nie otwierał mi i innym się nie otwiera a tak mocno chciałem kupić ten sam syrop dla przemysłu spożywczego co najbardziej oklepany tylko pod inną nazwą rozlewającego, większość cystern tego co jest u nas oferowane w kraju przywozi się z fabryki cargill koło wrocławia

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 czerwca 2019, 21:53 - czw 
u mnie w pasiece bida ono piszczy w miodniach pustka rodzinki słabe ,cie jasny pieron,coś z tą moją rynka jest nie tak :lol: Chyba muszę zacząć chodzić na jakieś szkolenia :haha:


Na górę
  
 
Post: 20 czerwca 2019, 21:57 - czw 
pisiorek? rozumie że to śmieszne miało być ?
a wyszło jak zawsze :haha:


Na górę
  
 
Post: 23 czerwca 2019, 11:55 - ndz 
wczoraj byłem zmuszony zrobić miodobranie :P gdyby nie spadz to w tym roku bym gwizdał,miodu nektarowego w ulach prawie nie ma ale pszczoły są przekochane wykorzystują każdy pożytek. Wiesiu 33 kilka lat temu pisał mi żebym dbał o pszczółki a one zawsze mi się odwdzięcza i nigdy się na nich nie zawiodę ! to są święte słowa .,,Pisałem już kiedyś ale napiszę jeszcze raz że jak się przekręcę to pogadam z Ojcem Niebieskim i on na pewno w niebie pozwoli mieć kilka uli.PS od dzieciństwa marzyłem żeby mieć pszczoły, nigdy nie myślałem że założę pasiekę i że zrealizuje się to moje marzenie tymczasem udało mi się coś stworzyć i jestem przeszczęśliwy człowiekiem .. :D .Kocham te pszczółki nad życie są przecudowne....... :)


Na górę
  
 
Post: 23 czerwca 2019, 12:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
Kocham te pszczółki nad życie są przecudowne.......

wszyscy tak zawsze twierdzą jak jest co zabrać z ula natomiast jak trzeba leczyc czy podkarmić jak głód to nie mają czasu bo np wnukami muszą sie zajmować :roll:
jak się dba tak się ma kto w maju zadbał to ma kto nie miał czasu na pszczoły to może mieć kłopot

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2019, 18:11 - ndz 
siostra kupiła od okolicznego pszczelarza 2 miody 1 akacjowy drugi rzepakowy oglądałem, próbowałem słuchajcie to coś nawet nie przypomina miodu :thank: druga sprawa jest taka, skąd maja miód rzepakowy skoro w Małopolsce miodu rzepakowego nie było w ogóle .miałem 6 rodzin na rzepaku i nie przyniosły nic .porównując mój miód do tamtego to nawet nie można tego czegoś nazwać produktem miodo podobnym.brak slow ....


Na górę
  
 
Post: 23 czerwca 2019, 18:30 - ndz 

Rejestracja: 05 czerwca 2016, 14:07 - ndz
Posty: 267
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Aleksandria Druga
pisiorek pisze:
druga sprawa jest taka, skąd maja miód rzepakowy skoro w Małopolsce miodu rzepakowego nie było w ogóle

Pierwsza sprawa, pisało że to tegoroczny?
Druga sprawa co to za siostra co kupuje miód od obcej osoby, mając brata z taką " renką do pszczół".
Chyba że brat ma renke do pszczół, ale niekoniecznie do miodu.

_________________
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4r8l/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2019, 18:33 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2015, 19:34 - ndz
Posty: 248
Ule na jakich gospodaruję: wp
Miejscowość z jakiej piszesz: Biała Rawska
Romano pisze:
Druga sprawa co to za siostra co kupuje miód od obcej osoby, mając brata z taką " renką do pszczół".
Pewnie cena zrobiła swoje,
:haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2019, 18:35 - ndz 
Romano, brat ma miod pez kilka dni od wybrania .mam kolejke musze robic zapisy .jeszcze nie jest wybrany a juz jest sprzedany ...ludzie nie sa ,glupi i potrafia miody rozpoznac .nie gniewaj sie ale wiecej z Toba nie dyskutuje .
Ps.kiedyś mój miód dostała pani ordynator ze szpitala Okazało się że jest koneserka miodow o miodach wie więcej niż niejeden pszczelarz i powiedziała że takiego miodu to ona w życiu nie jadła więc dobry produkt broni się sam ja sprzedaję to co pszczoły przynoszą nic nie cyganie niczym pszczół nie podkarmiam nie kupuje chińskiego miodu by go wymieszać ludzie nie są głupi wszystko wychodzi w praniu


Na górę
  
 
Post: 23 czerwca 2019, 18:56 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwietnia 2017, 20:06 - czw
Posty: 279
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
pisiorek pisze:
druga sprawa jest taka, skąd maja miód rzepakowy skoro w Małopolsce miodu rzepakowego nie było w ogóle .miałem 6 rodzin na rzepaku i nie przyniosły nic .


Małopolska jest duża i co poniektórym udało się zebrać rzepak. Mniej niż w innych latach ale jednak. Co do akacji to rzeczywiście nic z niej nie było, ale spadź się pojawiła i można było się na nią załapać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2019, 19:01 - ndz 
Viator, Oczywiście że masz przyjacielu rację Małopolska jest duża można przewozić pszczoly na pożytki ja to napisałem w taki sposób dość obiektywy nikogo nie krytykuję nie chcę nikogo obgadać natomiast jakbyś zobaczył ten miody :załamka: siostra musiała je kupić bo jej brakło a jest chora i musi miód jeść regularnie , nawet byś nie powiedział że coś takiego można wlać do słoika nazwać to miodem i wziąć za to pieniądze ja przecieram oczy ze zdumienia to coś nawet nie pachnie ,nie ma zapachu ,tragedia. Dodam jeszcze tylko tyle że ten miód rzepakowy jest cały czas płynny jest bezbarwny wodnisty nie wiem co to jest u mnie miod z rzepaku słuchajcie to krystalizuje w plastrach Jeżeli go mam od wiruje wlewam do słoików w ciągu kilku dni jest skrystalizowany od góry do dołu pięknie pachnie pięknie wygląda, chcę się go jeść


Na górę
  
 
Post: 23 czerwca 2019, 21:02 - ndz 
opowiadał mi znajomy z pracy że wracając kiedyś z nad morza zatrzymali się zrobić siku i tak dalej . siedziała babeczka przy drodze, miała grzyby i miód więc kupili dwa po 50 zł za słoik zanim przyjechali do Krakowa to już z pleśnial :roll: cie jasny pieron :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 23 czerwca 2019, 21:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek,
przy drodze to można syfa jakiegoś dostać od leśnych ssaków :roll: a nie miód kupić, to tak jakbyś kupował piłe spalinową o nazwie sila od cyganówi domokrążców i liczył na gwarancje, no choć zawsze jakaś tam "gwarancja do bramy" jest :haha: krakusy to centusie więc powątpiewam w prawdziwość tej opowieści zwłaszcza co do ceny pewno 50zł ale za dwa słoiki to i się nie ma co dziwić że miał być miód a był tylko miut :blee: kupują byle taniej a póżniej płaczą że niedobry a w opowieściach przecież nie powiedzą że było tanio to się połakomili i kupili :mrgreen: no bo przecież panicha płacą ile trzeba a nie dziadują :P
no to teraz ja opowiem historie z ubiegłego roku przyjechał w niedziele chłop, pyta się o miód gada że na wakacjach są etc no to daj panie słoik, przyniosłem mówie 45 się należy no i się zaczęło wyciągnął 20zł i szuka dalej po kieszeniach drobnych, auto nie byle jakie nie to co moje 22letnie szrocicho, kilka osób w środku zostało zmobilizowanych do poszukiwania pieniędzy po kieszeni, 5 dorosłych osób miało przy sobie coś koło 36zł tylko stałem i nie dowierzałem w to co widzę po 5 minutach tej niezręcznej sytuacji która nastała pożegnałem się grzecznie i życzyłem miłego wypoczynku, miałem jeszcze dorzucić komentarz ale oszczędziłem sobie i innym :P
tak to jest jak się grosza przy duszy nie ma znajomym się chce pokazać że się na wakacje jedzie a cały wyjazd śpi w aucie czy je konserwy a na pejsbukach piękne zdjęcia i opisy czego to się nie robiło i gdzie się nie było :thank:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2019, 21:24 - ndz 
kudlaty, Staszek Znasz mnie i wiesz że ja tutaj na forum bajek nie wypisuje pszczoły mam kilka lat wielu rzeczy jeszcze nie wiem na temat miodów się nie wypowiadam bo za bardzo się na tym po prostu nie znam ale to co dzisiaj zobaczyłem to na pewno nie jest miód pszczeli w przyrodzie coś takiego nie występuje w życiu czegoś takiego w ulach nie widziałem pszczoły czegoś takiego normalnie nie noszą to musi być z czymś wymieszane


Na górę
  
 
Post: 23 czerwca 2019, 21:34 - ndz 

Rejestracja: 05 czerwca 2016, 14:07 - ndz
Posty: 267
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Aleksandria Druga
pisiorek pisze:
siostra kupiła od okolicznego pszczelarza 2 miody 1 akacjowy drugi rzepakowy oglądałem,

pisiorek pisze:
...ludzie nie sa ,glupi i potrafia miody rozpoznac .nie gniewaj sie ale wiecej z Toba nie dyskutuje .

Dobrze że Twojej siostry niema na forum , mogła by sie obrazić :haha:

_________________
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4r8l/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2019, 21:39 - ndz 
Romano, siostra mnie lubi zresztą takiego fajnego kolesia jak ja to ciężko jest nie lubić :lol:
Ps.u mnie we wsiowym Lewiatanie jest stoisko z miodami. Zatrzymałem się tam oglądałem te miody najtańszy miód wielokwiatowy kosztuje 38,60 w ogóle nie jest skrystalizowany czy to jest normalny miód ?w mojej ocenie coś jest nie halo.


Na górę
  
 
Post: 23 czerwca 2019, 21:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek,
przegrzany celowo to jest płynny bo ludzie chcą kupować płynny cały rok to mają większość "pszczelarzy" ma cały rok płynny miód w sprzedaży i innego nie uświadczysz ,już nie jeden raz miodu nie sprzedałem zimą czy wiosną bo przynosiłem skrystalizowany zamiast oczekiwanego płynnego albo uczciwie mówiłem że miodu tegorocznego nie ma bo pogoda do dupy a mam tylko z ubiegłego albo nie miałem gatunku wyśnionego przez klienta co łatwo można by było zmienić za pomocą długopisu , za uczciwośc niestety nie ma nagrody a ludzie sami chcą być oszukiwani
nie posądzam cie o bajki tylko o to że niektórzy sami kreują jakieś historie które nie do końca są prawdziwe i posyłaja je dalej robiąc z siebie oszukane ofiary złego świata który uwziął się na nie

jeszcze jedno miałem w ubiegłym roku sytuacje że gość przyjechał do mnie do domu z reklamacjami odnośnie miodu bo kupił nie dość że płynny na targu z innymi etykietami i słoikami niż moje to jeszcze syn czyli ja miałem ok 50 lat a czuje się 20 lat młodszy a tu mi lat dodają, tak to jest z tą uczciwością u niektórych bo łatwo sie pod kogoś podpinać komu wychodzi a nie sztuka jest sobie adres i telefon przeklepać od kogoś ze słoika

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2019, 21:52 - ndz 
kudlaty, faktycznie może być podgrzany tego nie wziąłem pod uwagę ale przecież takie podgrzewanie miodu wpływa ujemnie na jego walory zdrowotne. no ale cóż jeżeli klienci taki chcą to niech taki kupująja .ja nie mam takich problemów ludzie kupują wszystko co mam czekają specjalnie na miód ode mnie jak mówię że będę wybierał w lipcu to czekaja.A jak się pytają jaki to jest miód to im odpowiadam że nie wiem bo ja z pszczołami w pole nie latam :haha:


Na górę
  
 
Post: 23 czerwca 2019, 22:12 - ndz 

Rejestracja: 02 maja 2016, 12:37 - pn
Posty: 463
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Częstochowa
pisiorek, ja trzymam miód w kuchni gdzie temperatura nie spada poniżej 23 stopni i tylko ten pierwszy wiosenny potrafi lekko skrystalizować pod koniec zimy. Akcja , lipa i nawłoć nawet w kwietniu jest jeszcze płynna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2019, 22:37 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
pisiorek pisze:
ludzie nie są głupi wszystko wychodzi w praniu
pisiorek pisze:
więc kupili dwa po 50 zł za słoik zanim przyjechali do Krakowa to już z pleśnial cie jasny pieron
pisiorek pisze:
Znasz mnie i wiesz że ja tutaj na forum bajek nie wypisuje

:mrgreen: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2019, 23:08 - ndz 

Rejestracja: 17 grudnia 2015, 23:02 - czw
Posty: 29
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: prusice dolnoslaskie
GrzeSt pisze:
pisiorek, ja trzymam miód w kuchni gdzie temperatura nie spada poniżej 23 stopni i tylko ten pierwszy wiosenny potrafi lekko skrystalizować pod koniec zimy. Akcja , lipa i nawłoć nawet w kwietniu jest jeszcze płynna.

Ciekawe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 00:48 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
GrzeSt pisze:
pisiorek, ja trzymam miód w kuchni gdzie temperatura nie spada poniżej 23 stopni i tylko ten pierwszy wiosenny potrafi lekko skrystalizować pod koniec zimy. Akcja , lipa i nawłoć nawet w kwietniu jest jeszcze płynna.

Dziwne historie opowiadasz, taka temperatura nie blokuje krystalizacji. Akacjowy bez domieszek typu rzepak długo nie krystalizuje z uwagi na dużą.zawartość fruktozy. Reszta z tych co wymieniłeś krystalizuje w właściwym dla siebie czasie i nie jest to czas o którym piszesz.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 05:58 - pn 
U mnie miód z nawłoci też dość szybko krystalizuje podobnie jak rzepakowy .Po zlaniu do słoików w ciągu kilku dni zaczynam sie robic metny, do dwóch tygodni jest już skrystalizowany ma taką konsystencję smalcu.W mojej ocenie jest bardzo dobry mam ludzi którzy czekają tylko i wyłącznie na ten miód nie mogą się go na chwalić. No nie wiem :roll: każdy lubi co innego


Na górę
  
 
Post: 24 czerwca 2019, 06:37 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rob,
im wyższa temperatura przechowywania tym czas krystalizacji się wydłuża do tego miód drobniej krystalizuje co nie zmienia faktu że nie są to terminy podane wyżej no ale niektórzy biorą wodziane a nie miód czym się jeszcze chwalą na polance czy jutubach to się nie ma co dziwić ze nie krystalizuje

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 07:06 - pn 
kudlaty, muszę się zalogować na tej Polance to tam zrobie z nimi porządek :haha:


Na górę
  
 
Post: 24 czerwca 2019, 08:26 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
kudlaty, no właśnie o to chodzi. 23'stopnie to zwykła temperatura a nie coś nadzwyczajnego

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 09:04 - pn 

Rejestracja: 02 maja 2016, 12:37 - pn
Posty: 463
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Częstochowa
Rob, piszę jak jest. Mam 4 ule i miód głównie dla siebie. W sezonie niczym nie dokarmiam i cierpliwie czekam z odbiorem. Dodam tylko, że sfermentowany też nie jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 10:50 - pn 

Rejestracja: 23 lutego 2014, 19:04 - ndz
Posty: 537
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
u brata w domu tez nigdy nie krystalizuje a ten sam u mnie w magazynie bez problemu po ok 2 tygodniach jest stały. Ten sam miód, różnica taka ze brat lubi mieć bardzo ciepło w domu, a trzyma go w szafce koło kuchenki. Cieszy się bo dzieci lubią płynny.

_________________
Robiąc byle co stajesz się byle kim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 11:01 - pn 

Rejestracja: 02 maja 2019, 10:47 - czw
Posty: 305
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nowy Tomyśl
idzie spowolnić ten proces ale na jak długo o kilka miesięcy może zależy od miodu i wielu innych czynników
co jak co ale rzepakowy to nie uwierze ze ktoś ma płynny przez cały rok


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 11:02 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
pisiorek pisze:
kudlaty, Staszek Znasz mnie i wiesz że ja tutaj na forum bajek nie wypisuje
Bajek nie wypisuję , bajka to Twoje pierwsze imię :) :) .Przykład z tego tematu "mam od 7-9 ramek czerwiu w gnieździe i od 4-7 w nadstawce",ale kilka dni później wpis "całe gniazda zalane nakropem".Rodziny nie schodzą najlepsze,najwieksze,najzdrowsze,to teraz mam miód najlepszy,najzdrowszy :D :D :D ,no i co się stało z tym miodem z rzepaku co tak targały u siostry i dlaczego wolała kupić od sasiada .Co do lekarzy,to taki tekst usłyszy każdy darczyńcaTy i każdy jeden przed tobą. :D :D
.ps jak to się stało że siostra nie kupowała latami od okolicznego pszczelarza "tylko zmuszona była".....? ,a no tak,tak prawda tam jeszcze jeden jest ,ale nie miał rzepaku.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 11:09 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2018, 09:33 - pt
Posty: 360
Lokalizacja: Północne Lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: SŁUBICE
Ja byłem na weekend w pasiece wnioski :

- w nadstawach za bardzo nie przybywa
- w gniazdach rządzą już nowe matki UN Elgon podane w tym tygodniu
- w gniazdach nanosiły dość dużo więc coś odbierzemy - wymiana matek przed /w trakcie lipy przyniosła efekt (może nie jakiś ogromny) opłacalny
- część nowych uli jednościennych z wejmutki zasiedlałem wcześniej zrobionymi odkładami - teraz będzie praca aby ramki Warszawskie Poszerzane wycofać i przejść na Dadanta w nowych ulach


Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 11:22 - pn 
bo lubię, kolego celowo napiszę z małej litery ty się lecz na nogi bo na głowę już za późno .Już kiedyś ci to pisałem ale widzę że do ciebie to nie dociera czytasz co chcesz czytać ,wycinasz co chcesz wycinać i robisz sobie ze mnie jaja nigdy nie pisałem że pszczoły znoszą miód z rzepaku owszem nosiły ale ja nie wiem czy to był rzepak bo ja z pszczołami w pole nie latam czytaj ze zrozumieniem przyniosły miód nektarowy na rzepakowy on nie wyglądał ja nie zaglądam do uli co dzień i nie sprawdzam pod mikroskopem Z czego pszczoły noszą miód. na tym forum najlepiej jest pisać biedna w ulach puste ramki nie mam nic pszczoły się wyroiły totalna klapa Uciesz się tak właśnie to u mnie w tym roku wygląda :D


Na górę
  
 
Post: 24 czerwca 2019, 12:19 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
pisiorek pisze:
bo lubię, kolego celowo napiszę z małej litery ty się lecz na nogi bo na głowę już za późno .Już kiedyś ci to pisałem ale widzę że do ciebie to nie dociera czytasz co chcesz czytać ,wycinasz co chcesz wycinać i robisz sobie ze mnie jaja nigdy nie pisałem że pszczoły znoszą miód z rzepaku owszem nosiły ale ja nie wiem czy to był rzepak bo ja z pszczołami w pole nie latam czytaj ze zrozumieniem przyniosły miód nektarowy na rzepakowy on nie wyglądał ja nie zaglądam do uli co dzień i nie sprawdzam pod mikroskopem Z czego pszczoły noszą miód. na tym forum najlepiej jest pisać biedna w ulach puste ramki nie mam nic pszczoły się wyroiły totalna klapa Uciesz się tak właśnie to u mnie w tym roku wygląda :D


I jeszcze wyszło ,że miodu rzepakowego nie potrafi rozróżnić .
Tragedia ... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 12:45 - pn 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1823
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Marcin pisze:
I jeszcze wyszło ,że miodu rzepakowego nie potrafi rozróżnić .
Tragedia ... :)


A jak tam Twoja akacja w tym roku? Czarna? Pytałem w innym wątku ale nie odpisałeś :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 12:53 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Dopiero jutro będę wybierał bo podłożyłem przegonki wczoraj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 12:56 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Ja zawsze akacje wybieram jak się skończy lipa i malina .
Czyli wszystko na raz :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 12:59 - pn 
Marcin, No masz miód z rzepaku w tym roku u nas było tyle miodu z rzepaku że ho ho :haha: właśnie wybierałem miód z tych uli które stoją na rzepaku bo przecież cały czas tam są ich nie zwoziłem do domu dopiero jesienią wrócą miód jest czarny zupełnie czarny jak ziemia na rzepaku był non stop deszcz a jak nie było deszczu to temperatura nie przekraczała 14 stopni bajki to sobie możecie opowiadać ale nie mnie :mrgreen: Marcin masz miód z rzepaku jak kupiłeś chiński w hobokach i go rozlejesz do słoików to wtedy będzie rzepakowy

bo lubię, a ci jeszcze specjalisto dopiszę że faktycznie masz rację u mnie matki nie czerwily w nadstawkach bo są takie słabe i chore że nie były w stanie tam wyjść...


Na górę
  
 
Post: 24 czerwca 2019, 13:03 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
pisiorek pisze:
Marcin, No masz miód z rzepaku w tym roku u nas było tyle miodu z rzepaku że ho ho :haha: właśnie wybierałem miód z tych uli które stoją na rzepaku bo przecież cały czas tam są ich nie zwoziłem do domu dopiero jesienią wrócą miód jest czarny zupełnie czarny jak ziemia na rzepaku był non stop deszcz a jak nie było deszczu to temperatura nie przekraczała 14 stopni bajki to sobie możecie opowiadać ale nie mnie :mrgreen: Marcin masz miód z rzepaku jak kupiłeś chiński w hobokach i go rozlejesz do słoików to wtedy będzie rzepakowy

bo lubię, a ci jeszcze specjalisto dopiszę że faktycznie masz rację u mnie matki nie czerwily w nadstawkach bo są takie słabe i chore że nie były w stanie tam wyjść...


No tak . Jak ty nie zebrałeś , to inni też nie mogli zebrać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 13:09 - pn 
Marcin, po ile płaciłeś za ten chiński ?bo może ja bym sobie też coś przy kombinował :lol:
A tak zupełnie poważnie już pisząc to wpadnij kiedyś na piwko bo to pisanie na tym forum to jest o policzki rozbić


Na górę
  
 
Post: 24 czerwca 2019, 14:06 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
pisiorek pisze:
bo lubię, a ci jeszcze specjalisto dopiszę że faktycznie masz rację u mnie matki nie czerwily w nadstawkach bo są takie słabe i chore że nie były w stanie tam wyjść...
Nie w tym rzecz że za słabe i chore, kontroluj się i nie rób focha ,bo jak to możliwe że 7-9 ramek czerwiu,4-7 w nadstawkach ,a za kilka dni gniazda zalane nakropem tego nijak nie mogę przeskoczyć.Może to coś z chebem związane ?, błędna ocena nakropu pokrywa się z pustymi nadstawkami ,ale się nie przejmuj ja dopiero odwaliłem numer z wymianą matek że jak miodu bedę miał połowę tego co w zeszłym roku to będzie cud .Trzy tygodnie bez czerwiu,taką oto głupotą mogę Cię pocieszyć. :D :D

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 14:20 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2018, 09:33 - pt
Posty: 360
Lokalizacja: Północne Lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: SŁUBICE
bo lubię pisze:
ja dopiero odwaliłem numer z wymianą matek że jak miodu bedę miał połowę tego co w zeszłym roku to będzie cud


ja chyba dzięki trafieniu z wymianą matek i kwitnieniem lipy lekko poratuje kiepski sezon :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 16:09 - pn 
bo lubię, ty fujarko nic nie kumasz nic .Jesteś zielony jak trawa. To że napisałem że nadstawki są przylane nakropem to dobrze napisałem to nie zmienia faktu że na w nadstawkach został czerw, tego czerwiu w zasadzie już nie ma bo mlode pszczoły się wygryzl a zbieraczki zalały to miodem .Myśl trochę przyjaciel myśl bo w ulach wszystko się zmienia .3 tygodnie robi kolosalną różnicę. Widzę że za mną nie nadążasz Ale mnie to nie dziwi bo to już nie jeden raz w życiu się z tym spotkałemja robiłem próby prowadzenia rodzin już w zeszłym roku i 2 lata temu bez krat odgrodowych ale o tym za bardzo nie pisałem bo wiedziałem że się przy pieprzysz i będziesz się ze mnie naśmiewał,zreszta nie tylko ty, mniej więcej wiem jak pszczoły funkcjonują bez krat.Spróbuj a się przekonasz ja ci nie będę pisał .


Na górę
  
 
Post: 24 czerwca 2019, 18:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
7-9 ramek czerwiu ,4-7 w nadstawkach czerwiu za kilka dni pisałeś gniazda zalane nakropem ,pisałeś to w odstępie kilku dni a nie trzech tygodni .Jak pisiorek nie ma rzepaku to nikt nie może mieć w małopolsce w następnym poście ,no może i mają ,aleza cholerę nie podobny do mojego rzepaku(miodu) którego nie mam ale porównałem.Litości pisiorek.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2019, 18:29 - pn 
bo lubię, jezeli gniazda sa przylane to nie ma w nich czerwiu ? Tak z ciekawosci pytam :haha:


Na górę
  
 
Post: 25 czerwca 2019, 07:10 - wt 
kurka na murku nie ma wyjścia trzeba wsiadać w auto i jechać po słoiki na hurtownie :P


Na górę
  
 
Post: 25 czerwca 2019, 16:02 - wt 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
pisiorek, mi też kup żebym miał w czym podawać syrop pszczolom. Bieda w tym roku jak nigdy :wink: :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji