FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 01:49 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
Post: 13 sierpnia 2021, 10:48 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
astroludek pisze:
Dookoła pasieki mam ze 100 hektarów kukurydzy, jak nie więcej


u mnie porodbnie - tereny "mleczne" to tej kukurydzy dużo u nas ALE jakoś nie zauważyłem aby dzięki tym ha miał nie wiadomo ile pierzgi... jak i biegunki nie są problemem... także to takie chyba "dorabianie teorii" że ta kukurydza taka beeeeee...a jak już to jest beeeee jak każda monokultura... rzpeak też niby jest beeeeee… a powiem, ze w zeszłym roku rodziny jakie były na rzepaku.. i odkłady na nim zrobione należały do jednych z najlepiej przezimowanych rodzin a i byłem zdziwiony bo ta pasieka zawsze wiosną najgorzej się w poprzednich latach rozwijała… wiec albo wyjątek potwierdza regułę albo nie ma związku... choć faktycznie są pytania w badaniu "przezimowanych rodzin" o pożytki rzepakowe i kukurydzę - a skoro są takie pytania to może faktycznie jest coś na rzeczy...

w każdym razie zastanawia mnie ich rzetelność bo wiadomo, że jak w kabarecie o MOPS - "tu im gorzej tym lepiej..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2021, 17:26 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
ydyp pisze:
Witam. Ten biały to z kukurydzy.U mnie terz noszą.Podobno z kukurydzy modyfikowanej jest szkodliwy.Wystepuje na wiosnę biegunka.Są to nie potwierdzone badaniami informacje.Pozdrawiam.


Z kukurydzy pyłek jest żółty.U mnie zanim zakwitnie wrzos, masowo znoszą pyłek z okolicznych pól kukurydzy.
viewtopic.php?p=86481#p86481


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2021, 08:18 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
wczoraj byłem na pasiece - wczesna nawłoć zaczyna kwitnąć... pszczoły ładnie po niej chodziły w dzień choć pyłku za dużo z niej nie noszą... za to wieczorem "czuć było smrodek nawłociowy" z wylotów - ale i tak dostały po 2l syropku - bo tej nawłoci nie ma dużo... - w każdym razie w dzień łagodne jak baranki i wcale nie skore do rabunku na pasiece 120 ulowej - sierpień to rozpaliłem dym a tu okazał się on całkowicie zbędny nawet u tych ciut bardziej "charakternych" :) wszystkie rodzinki b. ładnie wyglądają - choć czerwiu mogłoby być więcej - ale tak to już jest - pszczoły same wiedzą najlepiej ile ich potrzeba do zimy... problem warrozy opanowany - większość ma jej b. mało - kilka więcej ale ładnie się cały czas w nich sypie - znaczy paski działają, w 2 "rekordzistkach" dodatkowo poszedł wczoraj apiwarol co by sprawdzić czy będzie paskud więcej niż to co spada cały czas po paskach - w zasadzie to te kilka uli wymagać pewnie będzie "dymienia" a reszcie to starczy 1-2 profilaktyczne dymki po zakamieniu - zależy ile spadnie po 1 wówczas zdecyduje się czy konieczny jest 2 i ewentualny kwas szczawiowy w syropie w listopadzie-grudniu - jeżeli mogę to wolę go unikać bo zawsze pszczoły po nim mi słabsze wiosną wychodziły - przynajmniej tak było 2x jak go zastosowałem bo co dwa lata to robię - teoretycznie teraz jest "ten rok".....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sierpnia 2021, 11:37 - śr 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Idę poddać ostatnie matki w tym sezonie. Muszę się spieszyć bo chłodno 15 stopni i zaraz będzie padać.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sierpnia 2021, 15:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Kurka na murku nie było mnie na forum dłuższy czas :P wszystkie pszczoły mi padły :wink:
BARciak, podłączyłeś te matki czy mam przyjechać i Ci pomóc :haha:
sp ,kupię rodziny pszczele ,tylko tanio .... :)
pozdrawiam tych co mnie lubią i co mnie nie lubią :wink: :wink:

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sierpnia 2021, 16:17 - śr 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Pisiorek pisze:
Kurka na murku nie było mnie na forum dłuższy czas wszystkie pszczoły mi padły

Na ostatnim filmiku tydzień temu jeszcze miałeś :haha: :haha:
Pisiorek pisze:
BARciak, podłączyłeś te matki czy mam przyjechać i Ci pomóc

nie musisz mi pomagać, bo pawel. przed chwilą przyjechał do mnie, ciekawe jak długo posiedzi :roll:
Pisiorek pisze:
kupię rodziny pszczele ,tylko tanio ....

a sprzedasz drogo :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sierpnia 2021, 19:09 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
BARciak pisze:
Idę poddać ostatnie matki w tym sezonie. Muszę się spieszyć bo chłodno 15 stopni i zaraz będzie padać.

Obrazek

A już chciałem Ci zaproponować parę Sklenarów , abyś pokosztował trochę miodu z Gminnego Lasu. :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sierpnia 2021, 20:31 - śr 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Hieronim pisze:
BARciak pisze:
Idę poddać ostatnie matki w tym sezonie. Muszę się spieszyć bo chłodno 15 stopni i zaraz będzie padać.

Obrazek

A już chciałem Ci zaproponować parę Sklenarów , abyś pokosztował trochę miodu z Gminnego Lasu. :thank:

To zbieram kasę na przyszły rok na unasiennione Sklenary od Ciebie :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji