FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 19:43 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 marca 2009, 01:37 - pt 

Rejestracja: 15 stycznia 2009, 22:31 - czw
Posty: 215
Lokalizacja: kuj-pom
U mnie do tej pory nie miały okazji porządnie się oblecieć.W cieplejsze dni przejrzałem i ok.10 uli gdybym nie nie przełożył z innych zapasów dziś już mogło by nie być.Wiele już czerwi i myślę dać ciasto,bo prognozy nie są optymistyczne.Szczupak jak zjadły wszystko to dodaj im nawet po 1kg ciasta tak jak widziałem tu na zdjęciach niektórzy dają.Na kursie mistrzowskim p.Różański {Bydgoszcz}tłumaczył jak ciasto zrobić z cukru kryształu przez odpowiednie odgotowanie wody z syropu,lecz niestety tą lekcję przespałem i nie wiele mogę pomóc.

_________________
Pasieka Wilczkowo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2009, 14:01 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Szczupak pisze:
Ja spróbuję w sobotę podać do rodzin za zatwory ramki z pokarmem :?
częściowo odsklepię bo widziałem już na niektórych ramkach u góry pustka
a ciasto już wszędzie znikło
niewiem czy sie cieszyć czy martwić :roll:


Kolego o czym Ty piszesz, jak boisz się o pokarm w swoich odzinach to daj kolejną porcję ciasta, lub te ramki z pokarmem zasklepione połóż na ramkach tzn tak aby pszczoły mogły pobrać pokarm z nich, dając pokarm za zatwory i to jeszcze odsklepiony zrobisz wielki błąd, pokarm będzie ciekł i nic więcej, dnie masz zimne noce jeszcze zimniejsze czy Ty uważasz, że pszczoły będą pobierały w takich warunkach pokarm podany za zatwór?? - absolutnie nie!!!

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2009, 16:44 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
bzzy, napisał
[center]Kolego o czym Ty piszesz,[/center]
bzzy -ku To takie przemyślenia :roll: tylko na forum :lol: i jak widzę osiagnołem cel :mrgreen:
Dzieki za uwagę - muszę to przemyśleć :roll:
Bo właśnie myslałem że sobie pobiorą z za zatworu :?
- ale jeśli nie :?: :!:
to dam tak jak piszesz :) na górę :idea:
Mądrego warto posłuchać " A przy mnustwie doradców plany sie powiodą"

Pozdrawiam Szczupak :mrgreen: ( zielony nie w jednym temacie)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2009, 17:07 - pt 
Szczupak pisze:
to dam tak jak piszesz :) na górę :idea:
Mądrego warto posłuchać " A przy mnustwie doradców plany sie powiodą"



Daj na ramki tylko nie wyciągaj wszystkich beleczek lub nie od sklepiaj wszystkiego na raz bo wyciekający pokarm czy to miód czy syrop wleje się Ci do ula
Najlepszym do tego celu odsklepiaczem jest Rozluźniacz do wrzosu wałkowy robi małe otworki w za sklepie przez które pszczoły same wybiorą pokarm powiększając otworek same


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2009, 18:08 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
BoCiAnK pisze:
Szczupak pisze:
to dam tak jak piszesz :) na górę :idea:
Mądrego warto posłuchać " A przy mnustwie doradców plany sie powiodą"



Daj na ramki tylko nie wyciągaj wszystkich beleczek lub nie od sklepiaj wszystkiego na raz bo wyciekający pokarm czy to miód czy syrop wleje się Ci do ula
Najlepszym do tego celu odsklepiaczem jest Rozluźniacz do wrzosu wałkowy robi małe otworki w za sklepie przez które pszczoły same wybiorą pokarm powiększając otworek same


hehehe właśnie sobie przypomniałem jak Boguś opisywał ten temat ze 3 lata temu chyba na polance to były początki nasze pisania hehe i mu się troszkę oberwało ode mnie hehehe

wracając do tematu to jak jest możliwość to można ramkę położyć, według mnie dobrze jest połozyć na odstępnikach, wtedy będzie pokarm dobrze dostępny dla pszczół, tak kiedyś próbowałem i wychodziło fajnie, aczkolwiek trzeba dobrze okryć a tu już jedna powałka nie wystarczy którą mamy na ramkach, jeżeli już zdecydujesz na odsklepienie to warto delikatnie to zrobić aby się nie lało do ula, jeszcze lepiej odsklepiaczem porysować zasklep i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie, oczywiście ten cały zabieg odnosi się do sytuacji gdzie pszczelarz wie, że w ulu jest brak pokarmu a pogoda jest taka jaką mamy teraz i prognozy na najbliższe dni są podobne, w takim przypadku warto, ze swoich obserwacji mogę powiedzieć, że różnie może być i ja sam osobiście mam dadana na 6 ramkach i pokarm pozostał na jednej ramce co przyznam nie umiem odpowiedzieć jak one to zrobiły 8)

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2009, 23:27 - pt 
U mnie pszczoły żyją one są w dwóch ulach słabe w jednym są dość silne jak dawałem im lekarstwo to zmiotłem martwe pszczoły z dennicy było ich po garści w każdym ulu mniejwięcej po równo i dałem kartki papieru białego za dwa dni poszłem zobaczyć czy spadła waroza i tam zaś leżało pare pszczół martwych a warozy nie było. Chciałbym się dowiedzieć co taki osyp oznacza czy jest żle czy to jest normalne


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2009, 09:10 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Darek1981,
Cytuj:
U mnie pszczoły żyją one są w dwóch ulach słabe w jednym są dość silne jak dawałem im lekarstwo to zmiotłem martwe pszczoły z dennicy było ich po garści w każdym ulu mniejwięcej po równo i dałem kartki papieru białego za dwa dni poszłem zobaczyć czy spadła waroza i tam zaś leżało pare pszczół martwych a warozy nie było. Chciałbym się dowiedzieć co taki osyp oznacza czy jest żle czy to jest normalne

jeśli było jak piszesz to - NORMALNE :P
A oznacza to mniej więcej - że już w tym sezonie zrobiły swoje

Szczupak
:mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwietnia 2009, 14:08 - ndz 

Rejestracja: 05 marca 2009, 23:00 - czw
Posty: 51
Lokalizacja: Słupsk
Witam koleguw a szczegulnie kolege mysliwego co do niepokoiu pszczul w zinie to od 1973r pasieka ma zimuie 15m. od drogi o durzym nasileniu ruchu gdzie zwoze na zime .Od 4lat zamontowalem ul do podgladu dla klientuw ktury iest pszerobiony z naroznei pulki meblowei w mei pracowni.Cala zime pracuie wpracowni rozlewam miud gdyz calom produkcje sprzedaie w pasiece lub doworze stalym kijentom po drodze, szykuie ramki przerabam wosk gdzie pracuia 2 maszyny do wyrobu wenzy .Nie zgodze sie ze pobliski halas ma znaczenie na zimowle rodzin . Pszczelarzu przygotui odpowiednio mlode pokolenie robotnic i odpowiednia sile ,z120rodzin 80% zimuie po10r.wiel. niemniei niz8r. na czarno obs. przez pszczoly ,w odpowiednim czasie karm rozwoiowo, nie pozostawiaiac pszczoly z mysla one sobie przyniosa . dalszy ciag dopisze iakie czynniki maia wplyw na dobra zimowle pozdrawiam Slowiniec


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwietnia 2009, 14:32 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Kilka dni temu skonczylem przeglad na 74 zazimowane rodziny dwie padly dwie bo po oblocie w lutym zle zie zawiazal klab w dwoch brak matek a w dwoch matki trutowki wiec zostaly polaczone ze slabszymi co daje szesc pustych uli ,ogolnie jest dobrze ale dluga zima spowodowala ze pozna zaczely czerwic matki i wiwkszosci jest czerw niekryty ale pokarmu strasznie duzo oraz pylku jest dobrze ,jeden dzien mnie bardzo zaciekawil 24st ciepla a pszczoly nielataly ale kolo domu i w drugiej pasiece loty byly normalne ,ale na nastepny dzien juz lataly normalnie ????


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji