FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 04:19 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 marca 2011, 23:18 - pn 

Rejestracja: 03 czerwca 2010, 17:25 - czw
Posty: 238
Lokalizacja: woj lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej informacji co do ogrzewania uli na wiosnę za pomocą grzałki.Wszystkie odpowiedzi będą mile widziane!
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 marca 2011, 23:23 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Ja uważam że to poroniony pomysł.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 marca 2011, 23:58 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2007, 21:05 - wt
Posty: 208
Lokalizacja: Wambierzyce
Świetny pomysł,jeśli zastanowimy się czy to w naszych warunkach naprawdę potrzebne.Warto tak "podniecać" rodziny zarodowe i wychowujące oraz ojcowskie do wychowu matek jak ma się zamiar takowe wcześnie sprzedawać.Jak ma się "blisko do prądu" ,wczesne pożytki można próbować.Warunki:pokarm w ulu,dostarczanie wody w zimne dni ale jak pożytki pyłkowe zawiodą można być niezadowolonym:(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 00:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
http://tobee.w.interia.pl/pliki/wynalazki.html
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... c.php?t=56
Nowe tematy są coraz ciekawsze :leży_uśmiech:

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 00:12 - wt 

Rejestracja: 02 czerwca 2010, 07:27 - śr
Posty: 9
Lokalizacja: Królówka
Wczoraj kupiłem suszarke do butów-jest to mała grzałeczka w plastikowej obudowie,ma 12W,mysle ze nada sie do ula.Na alegro sa różne firmy i ceny grzałek.
Jak chcesz to kombinuj
http://aukcjewp.wp.pl/ag111-suszarka-do ... 22742.html :zeby:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 06:37 - wt 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Często na wiosnę robimy proste błędy.
Jeżeli na dworze jest zimno deszczowo a my będziemy grzebać, podgrzewać, karmić ciepłym syropem-to pszczoła wylatuje z ula i na ogół ginie(z zimna nie da rady wrócić do ula)
Każda pszczoła na wiosnę to wielki skarb- bo odchowuje młode.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 09:22 - wt 

Rejestracja: 08 marca 2008, 19:00 - sob
Posty: 155
Lokalizacja: śląskie
Koledzy podgrzewanie nie jest takie proste. Na niemieckich i kanadyjskich stronach są artykuły i zdjęcia takiego podgrzewania. Włożenie grzałek do ula to błąd. Pszczoły powinny mieć możliwość regulować temperatury i wilgotności .to zewnętrzne kanały z zamontowanymi grzałkami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2011, 09:39 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Kolego ten temat juz był kiedyś szeroro omawiany na Forum PAWEL


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 13:36 - wt 
kazik11 pisze:
Często na wiosnę robimy proste błędy.
Jeżeli na dworze jest zimno deszczowo a my będziemy grzebać, podgrzewać, karmić ciepłym syropem-to pszczoła wylatuje z ula i na ogół ginie(z zimna nie da rady wrócić do ula)
Każda pszczoła na wiosnę to wielki skarb- bo odchowuje młode.


Też kiedyś ten temat bardzo mnie interesował
Podgrzewanie ula trzeba skorygować z karmieniem lub do starczaniem wody
-wodę można podać by nie musiały wylatywać po nią
Ale karmienie musi odbywać się w nocy (po zmroku) tak aby pszczoły nie wylatywały w pole , przy karmieniu sytą miodową 1/1 równomiernie dostarczamy wodę tylko że dawka nie może przekroczyć 250ml co 48 godzin , oczywiście w rodzinie musi być żelazny zapas miodu i pierzgi
Kol Czesław Jung z Berestu miał rodziny w pawilonie i tam je poprzez podgrzewanie stymulował dziś nie wiem czy to robi ale zapewne wiele by mógł powiedzieć na ten temat ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 15:37 - wt 

Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 15:27 - śr
Posty: 64
Lokalizacja: polska wies
na skutek grzania rozw ój intensywny a natura rzadzi sie swoimi prawami termicznymi temperatura rosnie wolno - takie jest moje zdanie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 marca 2011, 13:24 - śr 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Około 20 lat temu usłyszałem o podgrzewaniu uli aby przyspieszyć rozwój pszczół. Zrobiłem grzałki, wsadziłem do ula i w maju pytałem się kto ma odkłady do sprzedania. Moje błędy: nie podawałem pszczołom wody i pyłku, przy założeniu że miód lub cukier jest w ulu, grzałki były zbyt dużej mocy, pszczoły pobudzone wysoką temperaturą same jeszcze ją podnosiły, matka czerwiła obficie, pszczoły wygineły, został czerw w różnych stadiach rozwoju, rodzina gineła. Jeśli chcesz spróbować podgrzewania to: grzałka kilka watów umieszczona w pobliżu wylotku na dennicy, doskonale nadają się tutaj żarówki samochodowe od świateł pozycyjnych o mocy 4 W, owinięte folią aluminiową, światło nie ma prawa przedostawać się na zewnątrz żarówki. Żarówka powinna być przymocowana do kawałka blachy która będzie pełniła rolę radiatora. Pyłek ma być podany po uprzednim namoczeniu wodą ile się da i umieszczony w górnej części ramek w pobliżu przyszłego czerwiu. najlepiej jest wetrzeć w ramkę za pomocą cienkiej plastykowej łopatki w plaster.Indywidualnie dostarczana woda do każdego ula, najlepiej lekko posłodzona. Zlituj się nad swoimi pszczołami i nie rób tego w wszystkich ulach, spróbuj tego w kilku, jeśli efekty będą pozytywne to w następnym roku możesz próbować śmielej. Ja już nie będę podgrzewał uli, mnie się to nie opłaca. Najważniejsze przy podgrzewaniu uli to dostęp do pyłku, dostęp do wody, dostęp do miodu, a pszczoły i tak będą wylatywać i ginąć.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 marca 2011, 20:50 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Zamiast sobie i pszczołom zawracać głowe podgrzewaniem , lepiej zazimować dwa razy mniejszą pasieke łącząc dwa ule w jeden i na wiosnę się same bez problemu podgrzeją a i miodu przyniosą. Dwa razy mniej uli do podkarmiania i żadnej roboty na wiosnę, najwyżej dzielenie po rzepaku na pół jak się będą chciały roić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 marca 2011, 12:54 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1088
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
Koledzy po co poprawiać naturę. jak świat trwa tak pszczółki sobie radzą bez podgrzewania. wystarczy, że będą dobrze zaopatrzone w pokarm i same sobie poradzą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji