FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 09:52 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
Post: 16 kwietnia 2014, 10:56 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lipca 2013, 19:58 - pn
Posty: 773
Lokalizacja: Oławski
Ule na jakich gospodaruję: WP, wlkp.
krzys, może miły_marian., chce przytrzymać pszczoły w nastroju roboczym do czasu kwitnienia rzepaku...
Ja dałem pszczołom półkorpusy z węzą, ale w jednym przypadku nawet do niego nie weszły, a w drugim weszły i nic z tego bo za zimno...

U mnie z kolei pszczoły nie nadążają za porą roku i ostrożnie poszerzam :(

czekamy na ocieplenie - w piątek rzepaki

_________________
https://play.google.com/store/apps/developer?id=BigBee - Moje aplikacje dla pszczelarzy
http://blog.bigbee.eu - Mój blog


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 11:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pio4-0 pisze:
Do uli zaglądałem już w marcu i dostały ciasto i ramki z pokarmem, które wyjąłem jesienią. Zimowałem na 7-8 ramkach i na tylu są teraz pszczoły. Do teraz nie zdążyłem jeszcze dołożyć im ramek, ale święta mają być ciepłe więc się poprawie:). Mam też pytanie. Na wylotku jednego ula zauważyłem dużo odchodów, tak jakby miały biegunkę. Co mógłbym im dać?


A jak te odchody wyglądają. Bo jeśli była chwila wysokich temperatur po kilku dniach zimna, a do tego ciasny wylotek to młodej pszczole mogły puszczać zawory przy gwałtownym oblocie.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 11:39 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
krzys. Piszesz ze to nie rosodne trzymac na 3 korpusach. Ale ja juz mam rodziny kture maja na 12 do 14 ramkach czerwiu. I im jest za ciasno bo na czarno obsiadają wszystkie ramki. Ja na jesieni zimujoncym rodzinom daje po 5 ramek czerwiu i po 5 ramek zasklepionego syropu. I te rodziny na wiosne idą jak burza do gwałtnego rozwoju. Poczytaj moje posty o odkładach to zrozumiesz ze silna rodzina potrzebuje przestrzeni i nie boji się zimna bo jej jest bardzo duzo do grzania czerwiu. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 13:48 - śr 
Marian - gdyby na 14 ramkach wielkopolskich był czerw tylko w 50% powierzchni każdej ramki to matka powinna od 21 dni, każdego dnia składać powyżej 2000 jaj, jeśli masz krainki, a z tego co się orientuje chyba tak to po prostu jest nie możliwe w tym momencie patrząc na kalendarz.

Powinno się uściślać takie wypowiedzi np. gdyby zebrać ten czerw z 14 ramek byłoby 7 max 8 ramek praktycznie w 90% pokrytych czerwiem.

Licytowanie się na ilu ramkach mamy zaczerwione"plamy" na środku ramki nie jest potrzebne, bo ktoś kto nie ma praktyki może dostać kompleksów zupełnie nie potrzebnie :)


Na górę
  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 14:11 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Po 2 latach mniej doświadczeniu już uczulają się na takie wpisy. Skoro w kwietniu mamy 3 korpusy, to w szczycie mamy 6 korpusów rodni.. no i przynajmniej kolejne 6 korpusów miodni. Tylko nie wiadomo dlaczego producenci uli nie biorą pod uwagę takich przypadków i oferują najczęściej 2+1/2 jako zestaw wystarczający. Nawet rodziny łączone do tej pory wytraciły większość pszczoły zimowej, więc co było, nie ma znaczenia.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 14:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
adamjaku pisze:
Po 2 latach mniej doświadczeniu już uczulają się na takie wpisy. Skoro w kwietniu mamy 3 korpusy, to w szczycie mamy 6 korpusów rodni.. no i przynajmniej kolejne 6 korpusów miodni. Tylko nie wiadomo dlaczego producenci uli nie biorą pod uwagę takich przypadków i oferują najczęściej 2+1/2 jako zestaw wystarczający. Nawet rodziny łączone do tej pory wytraciły większość pszczoły zimowej, więc co było, nie ma znaczenia.


Jeśli matka czerwi na fula od dechy do dechy po 3000 jaj na dobę to w ciągu 21 dni jest w stanie zaczerwić całkowicie 10,5 ramki wielkopolskiej. Także pisanie o 2 korpusach czerwiu to bajka chyba że czerwiu jest po połowie ramki, ale to pod koniec maja, a nie teraz.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 16:07 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
W sezonie w 12 ramkowym jest 11 ramek czerwiu do górnej beleczki. Odpada w suszu niedobudowany dół i boki więc może te 10,5 matematycznie się z tym zgadza, a być może brakuje jeszcze 13 ramki w gnieździe. Ale na pewno jest to gniazdo bez zapasu miodu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 17:34 - śr 

Rejestracja: 11 października 2012, 18:33 - czw
Posty: 186
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Kiedyś już była dyskusja, że "mieć czerw na 12 ramkach", a "mieć 12 ramek czerwiu" to jest różnica.

_________________
ramka 26+13, pożytki: rzepak, akacja, lipa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 21:37 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Nie wie3m nie jestem jeszcze takim znawcą pszczół ale wydaje mi się, że o tej porze roku nie powinniśmy dopuszczać do tego aby mieć czerw na 12 czy 14 ramkach po pół ramki lub mniej. To w/g mnie gniazdo nie było dopasowane do wielkości rodziny.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 22:00 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Zależy od rodziny. Nie można wszystkich rodzin wsadzić do jednego worka. Inną siłę będzie miała rodzina łączona na jesieni a inną ta która sama rozwija się z jesiennego odkładu.
waldek6530 pisze:
Nie wie3m nie jestem jeszcze takim znawcą pszczół ale wydaje mi się, że o tej porze roku nie powinniśmy dopuszczać do tego aby mieć czerw na 12 czy 14 ramkach po pół ramki lub mniej. To w/g mnie gniazdo nie było dopasowane do wielkości rodziny.

Jeśli czerw jest na tylu ramkach, to musi być poparty siłą w rodzinie. To nie matka decyduje o ilości czerwiu, lecz pszczoły ,ich ilość zdolna do ogrzania i siła młodych karmicielek. Przy takiej ilości to muszą być młode, w dużej sile. Zdaje się, że pan Marian prowadzi gospodarkę rotacyjną. W takiej sytuacji i przy sprzyjającej pogodzie, uważam że jest to możliwe. Pszczelarz z doświadczeniem zna , widzi, swoje pszczoły więc da im tyle ile powinny mieć.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 23:07 - śr 
idzia12 pisze:
To nie matka decyduje o ilości czerwiu, lecz pszczoły


Ale to tylko matka składa jajka do komórek, a nie pszczoły i pewnych granic nie pokona nawet jakbyśmy połączyli kilka rodzin w jedną jesienią. Są pewne granice przy składaniu jaj, których się nie przeskoczy i nie trzeba koloryzować, bo matematyka nie kłamie. Od czasu do czasu zdarza się w pszczelarstwie coś co zaskakuje i wydaje się nieprawdopodobne, ale są to wyjątki a nie norma.


Na górę
  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 23:22 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Jakoś mi się wydaje, że troszkę się czepiacie z tym obliczaniem komórek zaczerwionych. Tak mi się przypomina, nie mam czasu sprawdzić, że ten pan ma Bukfasty to nieco plenniejsze matki. Poza tym jeśli miał do rzepaku na 2 korpusach, to na górze musiało być trochę miodu. Jakaś część komórek musi być z pyłkiem. Człowiek rzucił ilość ramek zaczerwionych w tym czasie, może nie pełnych a tu się lincz szykuje. Komórek przecież nie liczył z larwami, pyłkiem i miodem a może jeszcze źle odbudowane. Nieładnie panowie.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2014, 23:42 - śr 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
mendalinho pisze:
miły_marian. pisze:
Własnie mamy takich pszczelarzy ze jeszcze nie przejzeli dokładnie swojej pasieki.

A powiedz po co grzebać i rozbierać teraz całe gniazda jak pogoda kapryśna a utrzymanie odpowiedniej temperatury dużo kosztuje. Wystarczy sprawdzić 2-3 ramki(do pierwszego czerwiu) i wszystko wiesz ile maja pokarmu czy nie brakuje matce miejsca,wiesz jak wygląda czerw. Odpowiednio do zaistniałej sytuacji interweniujesz.
:okok: tu się muszę zgodzić bo z takiego samego założenia wychodzę... gniazda "rozgrzebuje" jak odkłady robię a tak to do pierwszej ramki z czerwiem ( chyba że są jakieś sytuacje w których trzeba postąpić inaczej)... i jako że nie jestem zwolennikiem dzielenia czerwiu poprzez wstawianie ramki między czerw wiosną dlatego staram się jak najmniej tam ingerować bo jakby mi ktoś co parę dni w domu wszystko przestawiał to nie czuł bym się za dobrze i pewnie bym się wkurzał :thank: :mrgreen:

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwietnia 2014, 06:51 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
A dyskusje podsumuje na pewno miły-marian ,zamieszczając kilka zdjęć z najbliższego przeglądu tych uli . Pozdrawiam

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwietnia 2014, 08:06 - czw 

Rejestracja: 23 lipca 2012, 12:21 - pn
Posty: 736
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WL,WP,WZ,LN3/4,D,LZ:)
Czepiacie się a Marian ma po prostu szwarno ślonsko pszczoła co się nie pierdzieli z ta robota jak wasze. Matki wkładajo jajo w każdo wolno komórko jaką Marian im wyrychtuje. Marian dał im ultimatum albo porządny arbeit w ulach albo robota na kopalni, a że pszczoły przy wunglu nie lubio to są efekty w ulach.

Pozdrawiam
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwietnia 2014, 13:28 - czw 

Rejestracja: 26 lipca 2011, 09:53 - wt
Posty: 203
Ule na jakich gospodaruję: Dadant/WP
Czepiacie się, jeśli rodzinki są złożone z 2 to wiosną dają rade ogrzać więcej czerwiu. To, że mają czerw na 14 ramkach a nie 14 ramek czerwiu to pomyłka w pisowni.
KolegoGÓRAL, żart Ci się nie udał bo "lubio" "latajo" itp. to bardziej północno wschodnia część kraju.
pozdrawiam

_________________
Album


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwietnia 2014, 19:27 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
baru. Na pszczołach to ja się troche znam ale wklic zdjencie to juz przerasta moje kopentecjie. Niektuzy ochrzaniali mnie ale to nić ja robie swoje i dziś powiekszyłem o korpus 4 rodziny, bo obsiadają całe 2 korpusy. Jutro dalsze powieksze. Ja na jesieni dałem do zimujacym rodzinom po 5 ramek czerwiu i po 5 ramek zasklepionego syropu z miodem nawociowym. Te zimujace rodziny nie przerabiali syropu bo odkłady to zrobiły z 3 letnimy matkamy. A tegoroczna zima była bardzo łagodna i rodziny już na poczontku lutego miały czerw bo powałki były ciepłe. I te na 12 ramkach jest czerw to w tym roku było normą, bo rodziny są bardzo silne. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwietnia 2014, 20:53 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Miły Marian jest na tym forum ostatnią osobą której możnaby zarzucić fantazjowanie,wybujałą wyobraźnię czy chęć uzyskania taniego poklasku w przeciwieństwie do tych którzy uważają że negowanie wypowiedzi innych dowodzi ich wiedzy i doświadczenia. Niech ci co Mu tak bezpodstawnie zarzucają kłamstwo odwiedzą Go i naocznie przekonają się o rzetelności Jego wypowiedzi.Albo niech się nie odzywają.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwietnia 2014, 07:58 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lipca 2013, 19:58 - pn
Posty: 773
Lokalizacja: Oławski
Ule na jakich gospodaruję: WP, wlkp.
jędruś, rozumiem Cię, ale nie dawaj ponieść się emocjom :)

Odnoszę wrażenie, że wszystkich tu fascynuje siła rodzin kolegi miły_marian., i dlatego tak piszą. Mnie przekonał i dlatego po pożytku nawłociowym tak ułożę sobie gniazda jak doradza nasz ekspert. Słabszych rodzin nie będę trzymał. Potem tylko wiadro cukru i można spać spokojnie do wiosny :).

_________________
https://play.google.com/store/apps/developer?id=BigBee - Moje aplikacje dla pszczelarzy
http://blog.bigbee.eu - Mój blog


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwietnia 2014, 08:38 - pt 

Rejestracja: 23 lipca 2012, 12:21 - pn
Posty: 736
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WL,WP,WZ,LN3/4,D,LZ:)
Niech każdy wierzy w co chce.
Siła łączonej jesienią rodziny przejdzie wiosną w siłę możliwości matki i ten okres właśnie ma miejsce. Żadna rodzina nie rozwija się w nieskończoność. Zimowa pszczoła ginie teraz bardzo szybko zwłaszcza w rodzinach co ruszyły jako pierwsze.
Osobiście wolałbym mieć 6 pełnych ramek czerwiu niż czerw na 14 czy tam iluś ramkach.

Pozdrawiam
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwietnia 2014, 08:57 - pt 

Rejestracja: 26 lipca 2011, 09:53 - wt
Posty: 203
Ule na jakich gospodaruję: Dadant/WP
Ja w sierpniu zrobiłem na próbe tak jak MiłyMarian radzi i 2 odkłady ze starymi matkami wykorzystałem do wzmocnienia 3 rodzinek i efekty są zadowalające. Co prawda nie mam tyle czerwiu bo u mnie wiosna przychodzi o jakieś 2 tygodnie później ale matki mimo wszystko miały lepsze warunki na starcie.
pozdrawiam
ps. zaczyna mi się wydawać, że tłum jak zobaczy, że jeden lub dwóch krytykuje kogoś to już reszta też może. gratulacje :lol:

_________________
Album


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwietnia 2014, 09:10 - pt 

Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 09:23 - wt
Posty: 54
Lokalizacja: pomorskie
Cytuj:
górski_pszczelarz

A jak te odchody wyglądają. Bo jeśli była chwila wysokich temperatur po kilku dniach zimna, a do tego ciasny wylotek to młodej pszczole mogły puszczać zawory przy gwałtownym oblocie.

Zdjęcia nie mam, a odchody są ciemne, tak jakby była biegunka. Zauważyłem też że jest postrzelany czerw w gnieździe. Myślę, że to może matka się zaziębiła, albo za wcześnie czerwiła i nie dały rady ogrzać czerwiu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwietnia 2014, 09:47 - pt 

Rejestracja: 26 lipca 2011, 09:53 - wt
Posty: 203
Ule na jakich gospodaruję: Dadant/WP
GÓRAL, po zgodę latać nie trzeba bo każdy ma swoje zdanie ale jeśli zdanie wyrabiane jest dopiero w momencie kiedy inni tak zaczynają pisać to moje gratulację z tego powodu. Świadczy to tylko i wyłącznie o inteligencji :lol:
Ja spróbowałem metody MiłegoMariana na krainkach i mogę stwierdzić, że ilość czerwiu w testowanych rodzinach była wyższa od innych ale nie robiłem tego na taką skale jak on.
Mimo wszystko pozdrawiam
zdrowych i pogodnych świąt życzę a przedewszystkim spokojnych :)

_________________
Album


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwietnia 2014, 11:20 - pt 

Rejestracja: 23 lipca 2012, 12:21 - pn
Posty: 736
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WL,WP,WZ,LN3/4,D,LZ:)
M@riusz, stwierdziłeś większą ilość czerwiu w większych rodzinach wzmocnionych czerwiem jesienią.
Myślę, że jak nic należy Ci się pszczelarski nobel za to odkrycie.
Jak już piszesz o inteligencji to wróć parę postów wyżej i wczytaj się dokładnie o czym pisali koledzy.

Wzajemnie Wesołych Świąt.
Pozdrawiam
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwietnia 2014, 19:03 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
stasik. A ile ty od tych zdechlaków wezmiesz miodu, bo ja jeszcze wszystkiego zimowego zapasu nie odsklepiłem bo tyle miały zapasu. Jeszcze na 2 przeglondy mnie zostało, a swiezego nektaru mają ful. Amoże się pochal ile od tych zdechlaków wezmiesz miodu przez cały 14 sezon. Zycze zebys po 60 słoików 09 z jednego ula. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 20:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
stasik pisze:
a siłą praktycznie nie odbiegają 10 maja od super gigantów stworzonych na jesieni ,a cudowac trzeba czerw przekładac ,łaczyć ,wzmacniać ,karmic jak nie ma wczesnego wiosennego pozytku. bujdy.


10 maja to niektórzy mają po głównym pożytku jakim jest rzepak, po przeczytaniu ostatnich postów w tym temacie dochodze do wniosku ze wieszanie psów na Polbarcie przycichło i nowi użytkownicy biorą się za ludzi takich jak miły_marian., którzy tworzą to forum od lat a nie są tylko przelotem na forum... wy odejdziecie a niesmak pozostanie :nonono: :nonono: :nonono: nie rozumiem skąd w naszym narodzie tyle zawiści bo jak ktoś ma lepiej od nas to juz go trzeba zmieszać z błotem. Boli jak się czyta że ktoś tam ma rodziny na 2 czy 3 korpusach a we własnych ulach zdechlaki na 8 ramkach??? Nikt nikomu nie broni możecie mieć rodziny i na 10 korpusach a czerw może być na 30 ramkach. Jak ktoś dba tak ma i nie pomogą cudowne matki i specyfiki jeśli komuś brak oleju w głowie...

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 20:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
stasik pisze:
To jak to odsklepiasz jeszcze przy dwóch przeglądach ,a teraz ma byc ciepło i pozytek to wydajnosć miodowa koledze gwałtownie wzrośnie życze 110 kg w tym sezonie.


tak ma być ciepło ale chyba nie w PL :| nie mierz innych swoją miarą, szkoda dyskutować bo to jak kopanie się z koniem

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 21:00 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
stasik pisze:
Ja juz duzych rodzin nie chce mieć bo cały czas tylko dokładać ramki z pokarmem i dokładać albo wlewać syrop i cały czas kasa leci na darmozjadów
Ty jesteś jakiś dziwny czy takiego udajesz ?? Źle mieć słabe rodziny to nowy nurt w pszczelarstwie i gdzie te plusy ? no chyba nic przy nich się nie robi bo co nie zrobisz to im zaszkodzisz. :haha: nawet otwarcie ula może być szkodliwe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 21:56 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
:brawo: :brawo: :brawo:
Też mam silne i nie narzekam.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 22:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
Słabe rodziny wymagają więcej wkładu pracy przy dojściu do siły niż silne rodziny....
stasik pisze:
Jeszcze na zdechlakach sie nie zawiodłem wystarczajaco duzo potrafią przynieść ,a siłą praktycznie nie odbiegają 10 maja od super gigantów stworzonych na jesieni

Ciekaw jestem jak wyglądają te super giganty skoro te zdechlaki praktycznie nie odbiegają od nich...

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji