FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 00:45 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 listopada 2007, 21:56 - pn 
root Płeć:Mężczyzna
Administrator

PostWysłany: 2007-09-06, 20:56 wy tu o podkarmianiu.. Odpowiedz z cytatem
witojcie towarzysze pszczelarze rodem Polacy... poruszamy już temat podkarmiania a ja właśnie ostatni miód z nawłoci wirowałem ,, hehe mnóstwo go ... a jak u Was z tym miodem

_________________
Administrator

ryszard13 Płeć:Mężczyzna
ZAGLĄDAM CZĘŚCIEJ
Odpowiedz z cytatem
Witoj. Tyz bym wirowoł ale kozali mi powkładać jikisiek poski i dupa zbita, hej

wtrepiak Płeć:Mężczyzna
PISZĘ CORAZ WIĘCEJ

PostWysłany: 2007-09-08, 20:13 nawłoć Odpowiedz z cytatem
Kolego nawłoci to przy mojej pasiece jest dużo ale co z tego jak niema pogody . Obserwując pszczoły na nawłoci to pszczoły nie biorą bo niema co . Czmiele również siadają i odlatują na pusto . Pod koniec sierpnia wyjeżdżając na urlop lyczyłem że jeszcze coś po urlopie zbiorę . Ale po urlopie to tylko mieszałem syrop na zimę , bo nie było co . dopiero w te dni pogodne pszczoły zbierają z nawłoći towar . Wracając z urlopu przez Suchą Beskidzką i Sułkowice to co tam dojżało moje oko , to wielkie połacie i poletka na żólto to sama nawloć .
pozdrawiam wszystkich z tych stron i wszystkich odwiedzających strony związane z pszczolami .

Wiesław .

BoCiAnK Płeć:Mężczyzna
DZIADEK KLUPACZ

PostWysłany: 2007-09-09, 08:14 Re: nawłoć Odpowiedz z cytatem
wtrepiak napisał:
Wracając z urlopu przez Suchą Beskidzką i Sułkowice to co tam dojżało moje oko , to wielkie połacie i poletka na żólto to sama nawloć .
pozdrawiam wszystkich z tych stron i wszystkich odwiedzających strony związane z pszczolami .

Wiesław .


............
Przyjacielu jak bedziesz jeszcze kiedyś wracał czy przejazdem przez Sucha B to zapraszam Serdecznie Wink

Nawłoć ślicznie kwitła miodku nawet jest sporo ale od tygodnia leje i nawet nie ma kiedy go wybrać ani gniazd na zimę złozyć

_________________
Z Pszczelarskim pozdrowieniem

http://www.pasiekaambrozja.pl/

wtrepiak Płeć:Mężczyzna
PISZĘ CORAZ WIĘCEJ

PostWysłany: 2007-09-12, 21:19 Odpowiedz z cytatem
Dziękuje za zaproszenie ,ale myślę że skorzystam dopiero za rok jak będę u teścia w Lachowicach .


Pozdrawiam wszystkich .
Wiesław.

Pawel_T Płeć:Mężczyzna
PISZE TUTAJ

PostWysłany: 2007-09-13, 06:26 Odpowiedz z cytatem
ja zakarmianie mam już za sobą. Musiałem wyjechać na 2 tygodnie i gniazdo ulożyłem już (1/2dadanta) 20 sierpnia. Podkarmiłem więcej niż jest norma książkowa bo było dużo czerwiu.
Teraz planuje zrobić przegląd gniazda i zobaczyć czy w górnym korpusie jest zalane wszytsko a w dolnym boki. Jeśli nie będzie tak to jeszcze podam trochę. Męczy mnie trochę co będzie jak podam za dużo teraz... tak ze zaleją środek...
ale co mi pozostało- pierwsza zimowa w tym typie aby była udana

root Płeć:Mężczyzna
Administrator

PostWysłany: 2007-09-13, 06:59 zalanie środka Odpowiedz z cytatem
jeśli chodzi o zalanie środka ramki, przypuszczam że Twoje obawy są nie uzasadnione, gdyż wiadomo my uczymy się od pszczół a nie na odwrót i tak jak w przypadku poddawania matek nam pasujących i innych zabiegów przy ulach to one zrobią z nami porządek a nie my z nimi Smile. Wracając do tematu; przypuszczam, że pewnie piękne wianka porobiły wokół miejsc gdzie jest jeszcze nowy czerw. W ulu teraz jest jeszcze ciepło, na zewnątrz również. Nie wiadomo jaka zima nas czeka a więc lepiej być przygotowanym. Szkoda że zrobiłeś to już wcześniej , bo ja właśnie jeszcze je kontynuuję po 2 litry syropu co 2 dzień. Obliczyłem sobie że jak im dam 8 litrów syropu to będzie bardzo dobrze i wystarczająco.

_________________
Administrator

Pawel_T Płeć:Mężczyzna
PISZE TUTAJ


PostWysłany: 2007-09-13, 09:06 Re: zalanie środka Odpowiedz z cytatem
root napisał:
jeśli chodzi o zalanie środka ramki, przypuszczam że Twoje obawy są nie uzasadnione, gdyż wiadomo my uczymy się od pszczół a nie na odwrót i tak jak w przypadku poddawania matek nam pasujących i innych zabiegów przy ulach to one zrobią z nami porządek a nie my z nimi Smile. Wracając do tematu; przypuszczam, że pewnie piękne wianka porobiły wokół miejsc gdzie jest jeszcze nowy czerw. W ulu teraz jest jeszcze ciepło, na zewnątrz również. Nie wiadomo jaka zima nas czeka a więc lepiej być przygotowanym. Szkoda że zrobiłeś to już wcześniej , bo ja właśnie jeszcze je kontynuuję po 2 litry syropu co 2 dzień. Obliczyłem sobie że jak im dam 8 litrów syropu to będzie bardzo dobrze i wystarczająco.
musiałem dać wcześniej bo musiałem wyjechać na jakiś czas i jak bym teraz zaczął podkarmiać to za późno
ja dałem po 15 kg gdzie było w chwili podkarmiania 7 ramek czerwiu (było też kilka ramek miodu) i 12 kg w słabszej rodzinie
Pomyślałem ze skoro czerwi tak intensywnie to ten nadmiar zjedzą raz dwa a lepszy nadmiar niż później żeby była bieda-chyba że źle wnioskuje

leonzawodowiec Płeć:Mężczyzna
ZAGLĄDAM CZĘŚCIEJ

PostWysłany: 2007-10-24, 13:41 Odpowiedz z cytatem
Nawłoć zostawiam pszczołom lepiej na niej zimują.
A i miód kiepski smakowo i popytu na niego nie ma.
Hurtownik tego nie chce a trzymać w beczkach żeby trzymać ,jaki sens.

irek62 Płeć:Mężczyzna
PISZE TUTAJ

PostWysłany: 2007-10-24, 17:09 Odpowiedz z cytatem
leonzawodowiec napisał:
Nawłoć zostawiam pszczołom lepiej na niej zimują.

A czy jak się ten miód Nawłociowy jak się skrystalizuje w plastrach to pszczołą nie przeszkadza
bo w słoikach mam już twardy skrystalizowany nawet dobry jest drobno skrystaliozowany

Irek

Administrator

PostWysłany: 2007-10-25, 06:54 krystalizacja w plastrach.. Odpowiedz z cytatem
a myślę , że jak zawsze one najlepiej sobie z tym poradzą Smile, poprostu odsklepią i wyrzucą to co nie potrzeba, zauważysz najszybciej to na wylotku na wiosnę lub na dennicy Wink kryształki cukru lub miodu

_________________
Administrator


Na górę
  
 
Post: 22 października 2014, 18:09 - śr 

Rejestracja: 23 lipca 2012, 12:21 - pn
Posty: 736
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WL,WP,WZ,LN3/4,D,LZ:)
leonzawodowiec pisze:
Nawłoć zostawiam pszczołom lepiej na niej zimują.
A i miód kiepski smakowo i popytu na niego nie ma.
Hurtownik tego nie chce a trzymać w beczkach żeby trzymać ,jaki sens.

Trochę się zmieniło przez te parę lat co? :D

Pozdrawiam
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2014, 21:54 - ndz 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
Zimowanie pszczół na miodzie nawłociowym w rejonach gdzie występuje spadź jest bardzo ryzykowne, bo może w tym samym czasie wystąpić spadź, a wiadomo ze domieszka spadzi do miodu jest nie korzystna dla pszczół w czasie zimowli [quote=A i miód kiepski smakowo i popytu na niego nie ma.
Hurtownik tego nie chce a trzymać w beczkach żeby trzymać ,jaki sens.
[/quote]
Ale kiedy to było, w moim rejonie obecnie miód nawłociowy jest na czołowym miejscu razem z Gryka czy Spadzią i cena miodu nawłociowego rośnie

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 listopada 2014, 13:30 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Bo miud nawociowy zapobiega u meżczyz prostacie. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 listopada 2014, 21:01 - pn 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
miły_marian. pisze:
Bo miud nawociowy zapobiega u meżczyz prostacie. Pozdrawiam miły_marian

Marianku nie tylko jest wskazany przy porastacie ale też przy chorobach sercowych, urologicznych oraz przy kamieniach nerkowych i wiele innych leczy schorzeń

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji