FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 19:00 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 10 grudnia 2014, 21:24 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
ja-lec te linki, jak nazywać wrzuty, były na temat. Chciałam uzmysłowić pszczelarzom, że na zimę, pszczoły i nas wpływa wiele czynników, naczyń połączonych. Od słońca i wpływu jego wybuchów na pole elektromagnetyczne ziemi, jego spłaszczenia. Burze magnetyczne w polu ziemi i pioruny na jej powierzchni. Dinozaury natomiast były ofiarami wpływu wulkanów na życie organizmów żywych. Ta zależność obowiązuje do dzisiaj mniejsza skala bo mniejsze wybuchy. Chmury jednak nadal kumulują cząstki skał wulkanicznych i gazy. Im więcej wybuchów tym w gęstsze zachmurzenie i mniejsza przepuszczalność światła oraz zmiany termiczne. Ruchy płyt tektonicznych to zmiany w pływach golfsztromów a to wpływa na siłę zlodowaceń i zimy na kontynentach. Tam było też o kraterach na Syberii. Przyczyną powstawania takich otworów są emisje gazu ziemnego, które są spowodowane przez ocieplenie wiecznej zmarzliny. Nikomu chyba nie trzeba udowadniać, że uwolnienie metanu z pułapki lodowej ma wpływ na klimat. Meteor tunguski i wpływ meteorów to już zagrożenia nie tylko dla klimatu.
ja-lec jeśli piszesz aprobując takie zachowanie moderatorów, podważasz wrzucanie wszystkich linków na temat. Linki to tematy i ogrom wiedzy w nich zamknięty.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 10 grudnia 2014, 21:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 16:05 - czw
Posty: 1054
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant i 18,5 D
idzia12, rozumiem wrzucasz link do strony głównej i jest ok. Ty pakowałaś linkami post pod postem... naprawdę nie nazwałbym tego pisaniem...

_________________
Pasieka "Łapa" http://llapka.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 10 grudnia 2014, 21:38 - śr 
idzia12, Forum jest to rodzaj dyskusji bardziej lub mniej kulturalnej, bardziej lub mniej na temat ale jest to dyskusja w Twoim przypadku były to tylko linki do których nikt nie podejmował dyskusji jak i sama Ty nie komentowałaś tych linków. Co innego jeżeli w czasie dyskusji ktoś podeprze się linkiem dla uwiarygodnienia swojej wypowiedzi, bądź po wrzucie następuje dyskusja. Dodam że mnie nie przeszkadzały te wrzuty czasami coś przeczytałem. Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 10 grudnia 2014, 21:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
bonluk pisze:
idzia12, rozumiem wrzucasz link do strony głównej i jest ok. Ty pakowałaś linkami post pod postem... naprawdę nie nazwałbym tego pisaniem...

Po co miałam opisywać jeśli tam w środku jest wszystko. Przeczytałam, uznałam że ciekawe i na temat, dodałam. Dobra na tym skończę piszcie sobie całe referaty przepisujcie wszystko z linków. Moja chatka z kraju następna osoba z pisania odpada. Chcecie być jedynymi to bądźcie sobie. Tylko czy to będzie wtedy forum czy dialog 5 osób. Powodzenia.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 11 grudnia 2014, 00:40 - czw 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
idzia12
Nie wygłupiaj się, nie żegnaj się z nami ,chociaż jedną mieliśmy pszczółkę aktywną na forum, a tak zostaną same trutnie na forum i rodzina się rozleci.

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 11 grudnia 2014, 03:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
idzia12, tak jak pisze STANI, nie wygłupiaj się, nie obrażaj:)
Pewnie więcej niż parę osób skorzysta z różnych upów/linków, które zamieściłaś.
Zrozumienie filozofii pszczelarstwa opiera się mniej więcej na tym, żeby zrozumieć, iż pszczoły wytwarzały miód w czasie, kiedy homo sapiens nie był nawet jeszcze w planach. Jesteśmy w ich historii przelotnym zjawiskiem. Teraz ludziki grzebią w technice i w genach, ale nie wiedzą do końca jak pszczółki utrzymać w najlepszej lub choćby dobrej kondycji. Gdyby chociaż obydwu naszym bytom dodać coś z wieczności i z boskości.
My jesteśmy po to, by je ratować, ale przede wszystkim one - by uratować nas.
Nie wiem, czy nie zaczynam się wstydzić, czy wręcz podchodzić z obrzydzeniem, do tej naszej samodegradującej się cywilizacji. A może tylko czarno widzę, bo dnie krótkie i szare... :) Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 11 grudnia 2014, 08:03 - czw 
idzia12 pisze:
ja-lec te linki, jak nazywać wrzuty, były na temat. Chciałam uzmysłowić pszczelarzom, że na zimę, pszczoły i nas wpływa wiele czynników, naczyń połączonych. Od słońca i wpływu jego wybuchów na pole elektromagnetyczne ziemi, jego spłaszczenia. Burze magnetyczne w polu ziemi i pioruny na jej powierzchni. Dinozaury natomiast były ofiarami wpływu wulkanów na życie organizmów żywych. Ta zależność obowiązuje do dzisiaj mniejsza skala bo mniejsze wybuchy. Chmury jednak nadal kumulują cząstki skał wulkanicznych i gazy. Im więcej wybuchów tym w gęstsze zachmurzenie i mniejsza przepuszczalność światła oraz zmiany termiczne. Ruchy płyt tektonicznych to zmiany w pływach golfsztromów a to wpływa na siłę zlodowaceń i zimy na kontynentach. Tam było też o kraterach na Syberii. Przyczyną powstawania takich otworów są emisje gazu ziemnego, które są spowodowane przez ocieplenie wiecznej zmarzliny. Nikomu chyba nie trzeba udowadniać, że uwolnienie metanu z pułapki lodowej ma wpływ na klimat. Meteor tunguski i wpływ meteorów to już zagrożenia nie tylko dla klimatu.
Szczerze? - dla mnie to był tylko spam, post pod postem z linkami o pierdołach astrologicznych, jak ta strona zniknie w sieci okaże się że w temacie zostało by ileś nieaktywnych linków a nie możesz zakładać że będzie prowadzona ta strona cały czas. Do reszty sam temat jest o zimie tegorocznej i a nie o wymysłach astrologów jakie maja ponoć wpływ na tę zimę. Myślę że wogóle też nie czytałaś regulaminu forum. Moim zdaniem dobrze że temat został wyczyszczony. Co zaś do samego Twojego pisania to właśnie powinnaś pisać i doradzać jak masz swoje własne doświadczenia ale pisz o tematach pszczelarskich a nie wklejasz seriami linki o zmianach na ziemi które i tak nie mają wpływu na to co będzie za naszego życia bo ono jest za krótkie. Bez żadnych złośliwości piszę byś i na mnie się czasami nie obraziła.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 11 grudnia 2014, 09:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sierpnia 2013, 22:47 - pt
Posty: 196
Lokalizacja: Chabowo pow. Pyrzyce
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, dadant
PasiekaCordovan pisze:
Szczerze? - dla mnie to był tylko spam, post pod postem z linkami o pierdołach astrologicznych, jak ta strona zniknie w sieci okaże się że w temacie zostało by ileś nieaktywnych linków a nie możesz zakładać że będzie prowadzona ta strona cały czas. Do reszty sam temat jest o zimie tegorocznej i a nie o wymysłach astrologów jakie maja ponoć wpływ na tę zimę. Myślę że wogóle też nie czytałaś regulaminu forum. Moim zdaniem dobrze że temat został wyczyszczony. Co zaś do samego Twojego pisania to właśnie powinnaś pisać i doradzać jak masz swoje własne doświadczenia ale pisz o tematach pszczelarskich a nie wklejasz seriami linki o zmianach na ziemi które i tak nie mają wpływu na to co będzie za naszego życia bo ono jest za krótkie. Bez żadnych złośliwości piszę byś i na mnie się czasami nie obraziła.


Szczerze? dla mnie to jest nie na temat

_________________
Pasieka AGA - Matki i odkłady Buckfast


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 11 grudnia 2014, 10:39 - czw 

Rejestracja: 12 września 2010, 10:11 - ndz
Posty: 66
Lokalizacja: Suchedniów
Ule na jakich gospodaruję: Wlk
No to jak zwykle o tej porze roku, wszyscy warczą i szczekają, a temat pozostał do sprawdzenia przez okno. Ciepło pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 11 grudnia 2014, 15:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
A mnie właśnie podobło sie to co robiła na stronach forum idzia12, . Przynajmniej tych wrzuconych przez Nia linków można było coś mądrego przeczytć a nie jak innych kłótnie.
idzia12, nie osdchodź, olej tych co naCiebie psioczą i rób swoje dalej. I tak większość użytkowników forum jest po Twojej stronie.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 11 grudnia 2014, 16:48 - czw 

Rejestracja: 06 lutego 2014, 16:59 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Wschowa
:pl: :wink: idzia12 :wink: :pl:
nie martw się złośliwością INNYCH i ich złośliwymi tekstami w szczególności
ja-lec. , dla mnie gość ma kompleksy, dowala każdemu jak tylko możne nie wiem możne rośnie przez to jEGO zdeformowane ego na forum :?: :?: :?: ...

jak to powiedzial kolejny przygaszony przez jxxxx człowiek :thank: :haha: :thank:

:lol: PSY szczekają karawana jedzie dalej :pl: :pl: :pl: :pl: :pl:

Rób swoje i po swojemu, tak abyś miała z tego radość, satysfakcje. Jak będziesz patrzeć na życzliwych i ich opinie (to co możesz, tego co nie możesz- to głupie, tamto złe , a z kolei tamta rzecz to zbytnie koszty itp. itd.) to wyjdziesz jak Zabłocka na mydle.
:tasak: :tasak: :tasak:
Moja rada :pl: :wink: idzia12 :wink: :pl: bądź jak ta karawana--- JAK komuś się coś nie podoba (TO co innym sprawia radość) to niech tego nie czyta a jak ktoś szuka słownych utarczek na tym forum lub aby dostać kolejne +++ w postach za bzdety to niech lepiej zadzwoni na gorąca linie a nie marnuje zapału oraz chęci innym. Najlepiej niech sie pokłóci z zona (o ile ja ma) w zaciszu swojego domu MARNUJĄC NA TO SWÓJ CZAS ...... Dla Forowych szczekaczy zmieniających temat rozmowy, dowalając innym --Problem głownie polega (stety lub niestety) na tym, że trzeba mieć na Gorąca linie $$$$$ bo na forum pieprzenie o bzdetach i dogadywanie innym jest za Frii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 11 grudnia 2014, 17:47 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
idzia12, TO jest forum tu każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Ja mogę tylko tobie doradzić ,nie uciekaj z forum rób swoje wyrażaj w swoich postach to co masz do przekazania innym jednym się podoba drugim nie ale ty rób swoje ,bo jak raz uciekniesz to zaczniesz uciekać sale a nie na tym polega być na forum .Rób swoje ,pozdrawia pawel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 11 grudnia 2014, 17:49 - czw 
KOBIETY NA TRAKTORY :pl: :pl: :pl: :pl: :pl: FORUM TYLKO DLA MĘŻCZYZN :pl: :pl: :pl: :pl: :pl: Tak mnie dzisiaj moja stara :kłótnia: :kłótnia: :kłótnia: :kłótnia: wq....a że :o bozie: :wnerw: :wnerw: :wnerw: :wnerw: tylko takie posty będę pisał :roll: :roll: :roll: :roll: do puki nie znajdę nowej traktorzystki! :tasak: :tasak: :tasak: :tasak: :tasak:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 11 grudnia 2014, 18:49 - czw 

Rejestracja: 30 listopada 2012, 19:11 - pt
Posty: 300
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Myślę że lepiej i prosciej pisac o nadchodzącej zimie, z obsewacji przrody , zachowania pszczol , mrowek , ptakow niedzwiedzi itp , itd. .Przecież prawie kazdy pszczelarz , to miłosnik przyrody, tym bardziej CI z długim stazem? W zeszłym roku mniej wiecej o tej porze były podobne utarczki,..... Czy to warto?? Przeciez niektorych wogóle nie mozna zrozumiec. POZDRAWIAM.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 11 grudnia 2014, 19:28 - czw 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
idzia12 daj spokój , niektórzy muszą się gdzieś dowartościować , takie małe kompleksiki, małych ludzików. Pisz dalej . Zawsze czytam z uwagą :D . Już mało co da się na forum czytać :( :(
Niektórym się chyba marzą kolory moderatora , bo posty całkiem jak uzasadnienia banów :haha:
U mnie zimno , w nocy przymrozki , tyle że bardzo sucho. Tak ma być do Bożego Narodzenia. Potem to już z górki . Zimy już nie będzie . Misie jeszcze nie śpią :? , ale mrówek nie widać . Krety nadal robią swoją krecią robotę - mają dobre prognozy i nie schodzą w dół.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 12 grudnia 2014, 00:19 - pt 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
idzia12
Słyszysz jak Cię błaga lud. Wróć do nas wróć.

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 12 grudnia 2014, 19:25 - pt 
manio pisze:
niektórzy muszą się gdzieś dowartościować , takie małe kompleksiki, małych ludzików.

Przyganiał kocioł garnkowi :D


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 12 grudnia 2014, 19:33 - pt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
ja-lec pisze:
manio pisze:
niektórzy muszą się gdzieś dowartościować , takie małe kompleksiki, małych ludzików.

Przyganiał kocioł garnkowi :D

Spoko , to nie o Tobie :D , Ty jesteś tylko klakierem tego ambitnego :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 12 grudnia 2014, 19:48 - pt 
Kociołku ja wyrażam tylko swoje zdanie, a klakierem to jedynie mogę zostać polskich piłkarzy :D


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 12 grudnia 2014, 22:10 - pt 
To uważaj żeby ci ręce ze skóry od klaskania nie oblazły. :haha:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 12 grudnia 2014, 22:16 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
widze kilkanascie linków pod sobą bez opisu nie otwieram bo szkoda czasu otwierać wszystko i szukać tego co interesujące, moja propozycja link do tematu ale z opisem bo w innym wypadku szkoda cokolwiek wklejać

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 12 grudnia 2014, 22:22 - pt 
kolopik, To się nie klaska to się śpiewa "Polacy nic się nie stało" :D


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 13 grudnia 2014, 20:47 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Dziękuję tym którym się się podobało. Daje to jakąś nadzieję na to, że są ludzie których interesuje coś więcej niż podstawy egzystencji.
Tu nie o to chodzi, że ktoś mnie atakuje na forum. Niektórzy piszący nie zrozumieli mojej intencji. Z takimi atakami mogę sobie poradzić lub będzie mi tylko nieprzyjemnie, obok nich przestałam pisać. Chodzi o moderatora który usunął moje posty, mino że nie były obraźliwe. Jeśli nie wszystkich ciekawiły to jednak miały wielu czytających, okazało się, po postach też chętnie czytanych. Wiele jest postów zaczepnych, obrażających, kłótni i nadal muszę je czytać a linki naukowe do śmieci wywalone.
To jest brak szacunku, bo nie po to umieszczam posty, by je usuwano. Dwóch jest moderatorów przypisanych do tej strony. Do obu napisałam. Ktoś to usunął, mimo że łączyły się z tematem i nie były obraźliwe. Jeśli były za trudne do zrozumienia dla niektórych to trudno, nikt ich nie zmuszał do czytania tych linków. To jest niedopuszczalne i dla tego rezygnuję z pisania.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 13 grudnia 2014, 20:52 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2011, 19:55 - pt
Posty: 1540
Lokalizacja: Tomice
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tomice/Wadowice
idzia12 pisze:
Panowie moderatorzy xsiek, Alpejczyk, na jakiej podstawie usunęliście moje posty. Czyżby były obraźliwe? Ważniejsze i mające związek z tematem, według Was jest to,,czy Indianie zbierają chrust,, lub inne tego typu uwagi.
Należało by się zastanowić nad wpływem na pogodę w Polsce ruchów tektonicznych i pływów morskich oraz wybuchów wulkanów. Kłania się geografia i oddziaływanie tych czynników globalne na pogodę na świecie. Zapylenia stratosfery i wpływu na pogodę,chmury, zmian prądów morskich, ich temperatur itp. Wychodzi na to że, wyrównujecie poziomu forum do miernoty typu lndian jest waszym celem. Nad sensem pisania tutaj zastanawiałam się już dawniej, dopuszcza się kopanie przez,, konie,, tych którzy chcą udzielać rad. Usuwa tematy, których wpływu na pogodę, się nie rozumie. Już od jakiegoś czasu nie udzielam rad, bo widzę że nie ma to sensu. Teraz i panom dziękuję, za współpracę. Nie po to piszę posty, by je usuwano, pomimo że mają związek z tematem oraz wnoszą odrobinę wiedzy na tematy wyższych lotów.


idzia12, Po otrzymanych od Ciebie wiadomości na PW postanowiłem wejść do tego tematu- zawsze go omijałem. Temat woda a i tak nie mam wpływu czy dożyje jutra. Nie spodobał mi się w/w post i wrzucanie wszystkich do jednego garnka. Tak jak Ci już napisałem na PW jeśli już coś wywalam to wstępnie powiadamiam lub wywalam do kosza a później admin robi z tym porządek. Kiedyś założyłaś temat produkowana coś tam coś tam ... i zaczęłaś umieszczać linki hurtowo i wtedy ostrzegałem że w takiej formie temat będzie nie czytelny i mało przydatny i chyba się nie myliłem bo widzę tylko w sumie twoje wpisy. Ponadto wiele linków które są tam umieszczone już dawno są w różnych tematach w obiegu. Jeśli moderator uznał że należy wywalić to musisz przyjąć na klatę... no na piersi i tyle z mojej strony.

_________________
Pozdrawiam! Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 13 grudnia 2014, 21:35 - sob 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
idzia12 pisze:
Dwóch jest moderatorów przypisanych do tej strony
Oprócz tego co napisał kolega dodam... dwóch jest nie tylko do tej podstrony przypisanych, ale i do całego forum, ale są jeszcze administratorzy którzy też moderują forum... Mi to nie przeszkadzało i nie interweniowałem choć zgłoszenia od niezadowolonych użytkowników były... moja rada, następnym razem nie wklejaj kilku linków na raz tylko każdy opisz paroma słowami i zupełnie inaczej to będzie wyglądać tak jak kudłaty napisał... bo to wyglądało jak przysłowiowy spam... Jak już nie raz mówiłem ,ciężko wspólny consensus znaleźć i nigdy wszystkim jednocześnie nie dogodzisz ;)

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 13 grudnia 2014, 21:55 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
To widać jakie macie podejście. Obniżacie forum do pyskówek i ataków grupy tolerowanej na resztę. Już teraz większość postów nie nadaje się do czytania. Trzeba szukać jednej jaskółki która wiosny nie czyni. Piękny tor obraliście. Coś nad czym trzeba się po głowić i wnosi odrobinę nauki, trafia do śmietnika. Alpejczyk Te linki są aktualne teraz i temat też dotyczył pogody i zimy teraz. Żaden problem i podstawa do usunięcia. Opisałam w swoim poście cel tych postów i cóż że to były linki. Linki do mądrych i łączących się z tematem rzeczy. Nie widzę tu perspektyw dla ludzi którzy naprawdę chcą się dzielić wiedzą i wiedzę chcą zdobyć, jeśli moderatorzy sami wiedzy nie szanują. Nie mam słów więc Wy też przyjmijcie na klatę, że wyganiacie ludzi takim zachowaniem.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 13 grudnia 2014, 22:07 - sob 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
idzia12 pisze:
jeśli moderatorzy sami wiedzy nie szanują.
Jak ktoś szuka wiedzy to sam ją znajdzie i nie potrzebne mu dziesiątki linków jeden pod drugim... Ktoś przeczytał ale i dużo osób było niezadowolonych a nawet to zgłaszała więc nie dziwie się że zostały usunięte... Tyle w temacie i za zbędne uważam dalsze tego roztrząsanie... ja i nie tylko ja już wcześniej swoje stanowisko przedstawiłem w tej sprawie...

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 13 grudnia 2014, 22:50 - sob 

Rejestracja: 09 grudnia 2014, 21:41 - wt
Posty: 14
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Stryszawa
13 XII słoneczko popołudniu świeciło, 9 stopni na plusie w cieniu. Parę pszczół pokręciło się na około uli.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 14 grudnia 2014, 00:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
Pitt83 pisze:
Parę pszczół pokręciło się na około uli.


Wreszcie konkretny wpis i na temat. :brawo: :brawo: :brawo:
U mnie podobnie, kilka pszczół wychyliło dzisiaj nosa.

pozdrawiam

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 14 grudnia 2014, 01:44 - ndz 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
U mnie tej zimy tz. dzisiaj prawie wszystkie ule się obleciały ruch w pasiece jak podczas wiosennego oblotu, miałem telefon z Podkarpackiego że też mają oblot pszczół w pasiece.

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 14 grudnia 2014, 09:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
moje wczoraj też cos pobzyczały ale pełen oblot to nie był bo wtedy wygląda to u mnie jak wychodząca rójka w maju

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 15 grudnia 2014, 12:13 - pn 
Odwiedził mnie dzisiaj Zenek Kapusta zwany Bacą Świętokrzyskim i przepowiadaczem pogody jak również pszczelarz z pięćdziesięciokilkuletnim stażem. Podtrzymuje co wcześniej powiedział że oblot z końcem marca a początkiem kwietnia, z tym że temperatury w styczniu i lutym będą oscylować w granicach 0*C. W związku z czym matki zaczną już czerwić z końcem stycznia. Marzec też nie będzie przychylny pszczołą bo w cieplejsze dni będzie lało a temperatura nie będzie przekraczać 10*C. Prognozę swoją opiera na obserwacji przyrody, szyszkach na świerkach i dwunastu dniach do wigilii czyli sobota to styczeń niedziela luty a dziś to marzec twierdzi ze jeszcze go jego obserwacje nie zawiodły.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 15 grudnia 2014, 13:41 - pn 

Rejestracja: 09 listopada 2014, 16:52 - ndz
Posty: 398
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: hajnówka
2 najcieplejsze zimy to 74/75 89/90 . W 89 r. w bielsku 19 grudnia notowano +18,2 ,ale jednocześnie odnotowano rekordową prędkość wiatru - w dniu 19 grudnia 1989 r. w Bielsku - Białej w porywach wiatr osiągnął 48 m/s (173 km/godz.). Jest to jednocześnie największa zarejestrowana prędkość wiatru na terenie Polski poza obszarami górskimi.

To zostało do potężnego halnego ~` tydzień.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 15 grudnia 2014, 21:07 - pn 

Rejestracja: 09 grudnia 2014, 21:41 - wt
Posty: 14
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Stryszawa
Poprzednia zima też cieplutka a w styczniu jabłonie zakwitły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 15 grudnia 2014, 21:10 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
W Bieszczadach godz 19.49 9 st ciepla a w poludnie w ulach jednosciennych kolo domu piekny oblot jak na wiosne


benry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 15 grudnia 2014, 21:46 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
ja-lec pisze:
Marzec też nie będzie przychylny pszczołą bo w cieplejsze dni będzie lało a temperatura nie będzie przekraczać 10*C. Prognozę swoją opiera na obserwacji przyrody, szyszkach na świerkach i dwunastu dniach do wigilii czyli sobota to styczeń niedziela luty a dziś to marzec twierdzi ze jeszcze go jego obserwacje nie zawiodły.


Ale nie wszędzie bo dzisiaj na północnym Mazowszu (okolice Płocka ) od godz. około 11-stej było cieplutko i słonecznie. To znaczy, że w tym rejonie gdzieś dwie ostatnie dekady marca będą ciepłe i słoneczne. Czyli pełny oblot ok. 10 marca i noszenie pyłku z wierzb na potęgę, pod koniec marca zakwitną klony - oj będzie się działo. :)

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 19 grudnia 2014, 05:11 - pt 

Rejestracja: 09 listopada 2014, 16:52 - ndz
Posty: 398
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: hajnówka
Ostatnie prawdziwe lato w górach było w 2006 roku . Klimat wariuje, wiosna- lato coraz chłodniejsze ,a jesień-zima coraz cieplejsze.To widać gołym okiem ,a żyje tylko 33 lata na tym świecie. Według teorii Milankovicia to by się zgadzało i wchodzimy w okres zlodowacenia ,ale spokojnie zanim to nastąpi to minie trochę czasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 19 grudnia 2014, 17:02 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
Zima, zima ,jaka ???, kiedy???, - Wszyscy chcą tej zimy !!! Ale panowie spokojnie na razie to jeszcze jest jesień, a zima dopiero będzie jutro lub po jutrze, więc poczekajcie jeszcze Wam się uprzykrzy.
Sory - ale taki mamy klimat. :pl:

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 19 grudnia 2014, 22:38 - pt 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
ociec pisze:
Sory - ale taki mamy klimat.

W czternastym wieku w styczniu w Sudetach kwitły róże co podają kroniki. Przecież w Polsce już niebawem mamy uprawiać cytryny a są odmiany które wytrzymują do -15 C i pięknie zimują w gruncie

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 21 grudnia 2014, 14:19 - ndz 

Rejestracja: 09 listopada 2014, 16:52 - ndz
Posty: 398
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: hajnówka
Jaka pogoda Tomaszowa taka majowa i teraz znowu mam dylemat bo wieje mocno i pada śnieg ,a z doświadczenia wiem jak cały deszczowy i zimny maj to znowu sezon nieudany na pszczoły .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 21 grudnia 2014, 14:37 - ndz 

Rejestracja: 05 lutego 2012, 21:31 - ndz
Posty: 86
Lokalizacja: Wilcza woj śląskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowski
Na śląsku wczoraj ciepło, i pszczółki sobie polatały, w jednej rodzinie zrobiłem szybki "przegląd" czerwiu nie było, jajek też nie ma, pokarmu dużo, pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 21 grudnia 2014, 18:36 - ndz 

Rejestracja: 28 marca 2014, 23:24 - pt
Posty: 256
Lokalizacja: St. Lorenzen Austria
Ule na jakich gospodaruję: Zander
Miejscowość z jakiej piszesz: Sankt Lorenzen bei K
Przedwczoraj w okolicy Baden pod Wiedniem 17 st. C. Wszystko oszalało, matki zaczynają czerwić. W górach przymrozki nocą do -5 st., za dnia w plusie. Dziwne to i tyle.

_________________
Miłośnik dobrej krainki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 21 grudnia 2014, 21:41 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
Spokojnie, spokojnie - zima dopiero się dzisiaj zaczęła - do wiosny jeszcze trzy miesiące. :cold:

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 27 grudnia 2014, 17:49 - sob 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
Taką mamy zimę jak pisałem
Tytuł: Re: Jaka zima?Post: 15 lis 2014, o 20:06

Rejestracja: 13 sty 2011, o 15:40

Spodziewane ochłodzenie w czasie Świąt jak zapowiadają prognozy.
Ale już tradycyjnie największe mrozy na przełomie stycznia i lutego które wróża wiosnę .

_________________
STANI

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 27 grudnia 2014, 22:44 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
o 8 rano miałem -13, troche sniegu i mrozu nie zaszkodzi :)

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 27 grudnia 2014, 23:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
u mnie magazyn został dzisiaj na noc otwarty. Trzeba wymrozić barciaki jeśli jeszcze jakimś cudem jajeczka ocalały.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 28 grudnia 2014, 00:43 - ndz 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
górski_pszczelarz, bylebyś gryzoni nie nazapraszał ;)

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 28 grudnia 2014, 09:09 - ndz 

Rejestracja: 28 marca 2014, 23:24 - pt
Posty: 256
Lokalizacja: St. Lorenzen Austria
Ule na jakich gospodaruję: Zander
Miejscowość z jakiej piszesz: Sankt Lorenzen bei K
Spadł śnieg, pierwszy w tym roku. Trzeba iść odśnieżać ;-)

_________________
Miłośnik dobrej krainki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 28 grudnia 2014, 11:37 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Ale nie daszki uli odsniezać bo to taka kołderka przed wnikaniem mrozu do wnetrza ula. Ta kołderka ze sniegu daje stabilną temperature u góry ula, pod daszkiem. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka zima?
Post: 28 grudnia 2014, 16:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 grudnia 2012, 15:43 - śr
Posty: 37
Ule na jakich gospodaruję: .
miły_marian. pisze:
Ale nie daszki uli odsniezać bo to taka kołderka przed wnikaniem mrozu do wnetrza ula.......

Witam :) w przypadku moich uli (konstrukcja drewniana , ocieplenie styr. 3 cm ścianki z twardej pilśni ) to czy jest śnieg czy nie, nie ma to znaczenia , daszki też ocieplane są styropianem . Fajnie to widać na fotografii termograficznej , słabe punkty to dennice i łączenia między korpusami , ale to pikuś dla "dziewczyn" :D . Fajnie widać na zdjęciach, w której części ula jest kłąb.
Widać też , że dobrze jest w pasiece na zimowlę ścieśnić ule blisko siebie , pszczoły znakomicie to wykorzystują.
Wczoraj wieczorem byłem w pasiece i pstryknąłem kilka fotek termograficznych.

Pozdrawiam Krzysztof


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji