FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:12 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 sierpnia 2017, 21:18 - pn 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Poniżej artykuł z "Pszczelarstwa" 2/1991 o badaniach optymalnego stężenia syropu do karmienia pszczół , wynika z niego że optymalny to 1:1 :mrgreen:
Ale kto w to uwierzy ,że 3:2 to większe obciążenie pszczół pracą z jego pobraniem i przerobieniem ?

Obrazek

manio karmiący


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2017, 21:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2017, 11:32 - ndz
Posty: 205
Lokalizacja: Stara Róża
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Stara Róża
Jako, że początkujący nie wypowiem się, ale z chęcią będę śledził temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2017, 21:29 - pn 
Ja również karmiłem 1:1 choć wielu zarzucało , że pszczoły muszą więcej przerobić syropu i odparować. Teraz zwiększam dawkę cukru i będzie 1:1,5 kg cukru.
Jeśli jest spora ilość pszczoły letniej , która przerabiać będzie syrop , nie ma żadnego problemu. Karmienie do 5.09. Późniejszy termin może niekorzystnie wpłynąć na zimowaną rodzinkę , gdyż przerobem zajmie się pszczoła , która ma zimować , a tej szkoda , oj bardzo.


Na górę
  
 
Post: 21 sierpnia 2017, 22:00 - pn 

Rejestracja: 19 sierpnia 2017, 18:23 - sob
Posty: 101
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKIE
Miejscowość z jakiej piszesz: Milicz
manio pisze:
Ale kto w to uwierzy ,że 3:2 to większe obciążenie pszczół pracą z jego pobraniem i przerobieniem ?


Jakie ? Tym ,że po wodę 20 metrów polecą? Przy 100 rodzinach 1000 litrów wiecej trzeba nosić. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2017, 22:10 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
bagisek1 pisze:
Karmienie do 5.09. Późniejszy termin może niekorzystnie wpłynąć na zimowaną rodzinkę , gdyż przerobem zajmie się pszczoła , która ma zimować , a tej szkoda , oj bardzo.

Myslisz więc , że pszczoły jak dzieciaki w podstawówce się grupują?
Pogoda nie ma wpływu na Twoje pszczoły?, a co gdy będzie ciepło do pół listopada? Teść czyta te posty?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2017, 22:20 - pn 

Rejestracja: 19 sierpnia 2017, 18:23 - sob
Posty: 101
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKIE
Miejscowość z jakiej piszesz: Milicz
W ulach już jest dawno zimowa pszczoła tylko trzeba ją mieć :haha:
Jak po pisiorkowemu 5 ramek to duża część będzie przerabiać syrop .
Po zbójnicku pszczoły zimowe nie tykną się syropu ,a zajadają się tylko pyłkiem i nie latają nigdzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2017, 23:01 - pn 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
W związku z przytoczonym artykułem nasuwają mi się pytania:
Jeżeli karmimy wieczorem syropem 3:2 a do rana syrop jest pobrany to czy nasze pszczoły w nocy wylatują po wodę ?
Jeśli karmimy syropem 1:1 to zużycie się pszczół na odparowanie nadmiaru wody jest większe czy też mniejsze w stosunku do wysiłku przynoszenia wody dla przeroby syropu 3:2 ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2017, 23:24 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
jędruś pisze:
W związku z przytoczonym artykułem nasuwają mi się pytania:
Jeżeli karmimy wieczorem syropem 3:2 a do rana syrop jest pobrany to czy nasze pszczoły w nocy wylatują po wodę ?

Nie wylatują, gdyż muszą jeszcze z niego( tego syropu) wodę odparować.
Z tym że z 3:2 mają dużo mniej do odparowania niż z 1:1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2017, 00:03 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Kosut pisze:
Nie wylatują, gdyż muszą jeszcze z niego( tego syropu) wodę odparować.
Z tym że z 3:2 mają dużo mniej do odparowania niż z 1:1


czytaj ze zrozumieniem co człowiek badał i co napisał . Wyraźnie stwierdził o wodzie że muszą dodać wody to syropu , a potemdodatkowo odparować - z tego wynika dodatkowa praca nad zbyt gęstym syropem. Nie muszą przynosić wody w nocy bo mają ją zgromadzoną w wolach . Nie tylko komórki są jedynym magazynem , ale żywa rodzina.
Artykuł nie jest polemiczny, on stwierdza fakt. Co nie znaczy ,że zabrania karmienia ciastem , suchym cukrem pudrem ( też najpierw sobie zrobią z niego ciasto), gęstymi syropami czy inwertami . Wyjaśnia jedynie mechanizm pobierania i przerabiania pokarmu. Wydawał mi się interesujący , choć czytając takie posty mam wątpliwości czy był sens go pokazać ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2017, 07:48 - wt 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 774
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
Badań nie prowadziłem, do pobudzania czerwienia stosuję 1:1, natomiast do zakarmiania zimowego 3:2, z tego co zaobserwowałem to 3:2 szybciej jest zasklepiony.Wniosek z tego ,że mniej pracy trzeba by go odpowiednio przygotować.
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2017, 07:57 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Nie ma powodów wątpić w badania opisane w Pszczelarstwie-bez wątpienia mówią prawdę.
Tylko,że z zacytowanego poniżej tekstu wyciągam wnioski ,ze to nie ma znaczenia dla rodziny pszczelej i że co innego jest ważne(nieudolne podkreślenie moje).
Zamieszczam zdjęcia -skaner mi wysiadł.

Obrazek



Obrazek

O pobudzaniu wiosennego i jesiennego czerwienia też jest napisane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2017, 08:09 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
manio pisze:
Artykuł ... Wydawał mi się interesujący , choć czytając takie posty mam wątpliwości czy był sens go pokazać ?

Temat jest z pewnością godny uwagi szczególnie teraz gdy przygotowujemy syropy do zakarmiania pszczół rozpuszczając setki i tysiące kilogramów cukru.Jest to praca którą musi wykonać pszczelarz przy rozpuszczaniu a pszczoły przy pobieraniu,przetwarzaniu i składowaniu.Optymalne z punktu widzenia wykorzystania cukru jest stężenie 3:2. Z artykułu j.w.wynika że z kolei że stężenie 1:1 najmniej spracuje pszczoły a więcej pszczelarza.Każdy więc może wybrać optymalny dla siebie wariant.
Chociaż widzę tu pewna nieścisłość, a mianowicie:
"Po nakarmieniu badał zawartość wola.Przy roztworach które zawierały więcej niż 50 % cukru zawartość wola miodowego wykazała więcej wody niż było go [czy też jej ?] w przyjętym pokarmie.Natomiast przy roztworach, w których było mniej niż 50 % cukru zawartość wola miodowego wykazała mnie wody niż było w pokarmie."
Jeżeli więc zawartość wola miodowego była badana po pobraniu pokarmu,to o ile można przyjąć założenie iż pszczoły pobierały syrop o zawartości powyżej 50 % cukru mając w wolu wodę do jego rozcieńczenia to nie wiem w jaki sposób mogły pobierać syrop o zawartości cukru poniżej 50 %, aby w wolu stężenie cukru było na poziomie wyższym niż w pobieranym syropie.
Chyba że,badanie zawartości wola było robione po wybraniu przez pszczoły całości pobranej porcji pokarmu.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2017, 08:25 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
emka24.
Mam wątpliwości do prawd głoszonych przez dr.Liebiga.W jego ostatnio wydanej książce dużo jest kategorycznych stwierdzeń nie popartych udokumentowanymi badaniami a wręcz sprzecznych z takimi publikowanymi przez krajowe ośrodki badawcze.( Co prawda niektórzy twierdzą że,nasi naukowcy nam pszczelarzom nic nie pomogli). Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2017, 09:30 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
jędruś,
Ja mam całkiem odmienne zdanie.Obserwuję nawet ,że niektóre rozwiązania ,jak np. podział i zabieg ,jest zapożyczany przez naszych prelegentów(oczywiście bez powoływania się na autora).
Co do prawd głoszonych przez Liebiga. Jak oglądam choćby jego filmy,to widzę,że przy każdym przeglądzie notuje(na dyktafonie)informacje o ilości pokarmu,czerwiu ,pszczół itd. Wyciągam wnioski,że jednak te dane służą do formułowania tez ,które głosi.
Osobiście w swojej pasiece większość jego gospodarki zaadoptowałem(nie mogę w 100% bo mam dadanty) i dobrze na tym wychodzę-w/g mnie.
Nie mam poideł,nie podkarmiam pobudzająco ani wiosną ani jesienią,robię jednoramkowe odkłady,które tak prowadzę by przeleczyć je w okresie bezczerwiowym,które same sobie wychowują matki,nie ograniczam matek w czerwieniu (w myśl zasady dużo czerwiu=dużo pszczół=dużo miodu). Dopiero w lipcu zabieram wszystkie matki z rodzin produkcyjnych i same wychowują sobie nowe matki i w okresie bezczerwiowym są leczone.Leczę kwasami w/g jego zaleceń.
Mam pszczoły ,mam miód a ostatniej zimy osypała mi się jedna rodzina na siedemdziesiąt zazimowanych. Trafiają się rodziny słabsze, wymagające łączenia .Oczywiście nie wszystkie rodziny są wybitne i rekordowo noszą miód.
Nie stosuję,żadnych ziół ,minerałów,specjalnych pszczół,komórek ,czarów marów itd.
Może przez to moja gospodarka mało skomplikowana-jak "Łatwe Pszczelarstwo"Liebiga ale mi daje satysfakcję.
Przepraszam,ze trochę nie na temat,ale mnie trochę sprowokowałeś-masz prawo mieć
swoje zdanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2017, 12:04 - wt 

Rejestracja: 19 sierpnia 2017, 18:23 - sob
Posty: 101
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKIE
Miejscowość z jakiej piszesz: Milicz
Jaki skład ma nektar ? O czym piszecie :) 1;1 to dalej dużo za dużo gęsty syrop .To nie jest optymalny skład dla pszczół ,ale dla pszczelarza co robił kiedyś miodki to tak, bo ani bardzo dużo wody nie musiał dawać,dawał se w małych porcjach i miut nie kisnął i sacharozy wychodziło mniej niż z 3;2 .Tak robiło sie na mazurach i w świetokrzyskim i wlewało do butelek po wódce ,ale jak weszły nowe badania i wzrósł import to wszystko to poupadało.
Dzisiaj erlozy i proliny nie przeskoczycie nawet na 1;1 . stańczyki pszczelarstwa. :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2017, 14:21 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
emka24.Gratuluję.Masz lepsze wyniki ode mnie.Co prawda w tym roku wymarzła w moim terenie akacja i lipa tak że z wydajnością miodu nie osiągnąłem nawet średniej.A co do dr.Liebiega do jeszcze postudiuję jego gospodarkę.Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2017, 10:32 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
zbójnik38 pisze:
Jaki skład ma nektar ? O czym piszecie :) 1;1 to dalej dużo za dużo gęsty syrop

Zawartość cukrów w nektarze dochodzi nawet do 70 %
/ kasztanowiec / a więc stosunek 1:1 jest jak najbardziej właściwy . Od lat takim syropem , zimowe karmienie pszczół rozpoczynam z dniem 20 sierpnia , by skończyć do 1 września . Potem - wymuszony okres bez czerwiowy , główne leczenie od warrozy i święty spokój .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2017, 12:57 - śr 

Rejestracja: 19 sierpnia 2017, 18:23 - sob
Posty: 101
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKIE
Miejscowość z jakiej piszesz: Milicz
1:5 taki bys musiał poddawać .Nektar 8-12% cukru .Są rośliny ,które wydzielają więcej ,ale one są rzadkością i nie bierze się ich pod uwagę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2017, 20:48 - śr 

Rejestracja: 19 sierpnia 2017, 18:23 - sob
Posty: 101
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKIE
Miejscowość z jakiej piszesz: Milicz
Na nektarze pszczoły są podpite , na 1:1 pijane , na 3:2 leczą kaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2017, 16:01 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
zbójnik38 pisze:
1:5 taki bys musiał poddawać .Nektar 8-12% cukru .Są rośliny ,które wydzielają więcej ,ale one są rzadkością i nie bierze się ich pod uwagę.

A gdzież to takie rewelacje wyczytałeś? U roślin uznawanych za miododajne jest dokładnie na odwrót i nie są one żadną "rzadkością"

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sierpnia 2017, 01:20 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Lipa- 28%
Rzepak-45%
Ogórecznik-70%
zbójnik38, Na te twoje 8 % to polecą jak nie ma nic lepszego w okolicy. One też "kalkulują" co się im opłaca.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sierpnia 2017, 12:49 - czw 

Rejestracja: 19 sierpnia 2017, 18:23 - sob
Posty: 101
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKIE
Miejscowość z jakiej piszesz: Milicz
Wiekszośc pszczół w naszym kraju nie ma pod nosem rzepaku ,a lipy wycięte /


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 września 2017, 00:04 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
zbójnik38 pisze:
Wiekszośc pszczół w naszym kraju nie ma pod nosem rzepaku ,a lipy wycięte /
Nie wiem po co tak się upierać przy swoim i szermować wyimaginowanymi argumentami?
Ale skoro już, to wskaż może jakie to są te miododajne rośliny z tym 8% nektarem, z których to pszczoły w naszym kraju tak masowo wg Ciebie korzystają i mają zawsze "pod nosem"?
Bo ja przyznam się - nie znam takich roślin.
I nawet wątpię, czy jakakolwiek pszczoła zechciała by się takim 8% wziątkiem w ogóle zainteresować?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji