FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 08 maja 2024, 22:03 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 października 2009, 17:26 - ndz 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
Witam
Chciałbym zrobic otwory z boku w daszkach w celu lepszej wentylacji zimą tylko mam pytanie ile łącznie powierzchni takich otworów może byc na zimę? Tak abym nie musiał ich np w czasie silniejszych wiatrów przymykac.
Ma ktoś takie otwory w daszkach? Dziś podniosłem w dwóch ulach daszki i już deski od spodu daszka nad gniazdem są lekko wilgotne, wiosną często worki ze słomą nad ramkami mam zawilgocone chciałbym tym razem tego uniknąc.
Pozdrawiam
Robert


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2009, 18:20 - ndz 
Tak! ja mam we wszystkich daszkach otwory 25mm okrągłe, dwa w przedniej i dwa w tylnej części daszka. Trzeba te otwory od środka osiatkować. Są cały czas otwarte. Nie stosuję beleczek tylko powałki z wentylacją tzw pajączki. Na zimę trzeba co najmniej jeden tylny zostawić całkowicie otwarty aby odprowadzał wilgoć.


Na górę
  
 
 Tytuł: Wetylacja zima
Post: 25 października 2009, 18:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Leo2 pisze:
Tak! ja mam we wszystkich daszkach otwory 25mm okrągłe, dwa w przedniej i dwa w tylnej części daszka. Trzeba te otwory od środka osiatkować. Są cały czas otwarte. Nie stosuję beleczek tylko powałki z wentylacją tzw pajączki. Na zimę trzeba co najmniej jeden tylny zostawić całkowicie otwarty aby odprowadzał wilgoć.



Witam

Od 25 lat nie stosuje rzadnej wentylacji pod daszkami, powalka z plyty lerzy besposrednio na ramkach, odleglosc miedzy powalka a gurna belka wynosi 7,5mm na gure 2,5cm plyta ze zielonego Styroduru i czesc, pszczoly moga przechodzic z uiczki na uliczke i sie kontaktowac przes cala zime w gurnym punkcie jest cieplo i przytulnie, a cala wentylacja odbywa sie poprzes osiatkowana dennice i odpowiednio szeroki wylotek, nigdy nie mialem problemu z wilgocia czy tez plesnieniem skrajnych plastruw.
Ja nie pozwalam na utrate ciepla gura, cala cyrkulacja powietrza odbywa sie dolem jakto dawniej w dziuplach bywalo.
Pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji