FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 03:36 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 lipca 2019, 01:17 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 22 marca 2018, 21:11 - czw
Posty: 22
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Radom
Witam pięknie wszystkich użytkowników! :D
W tym roku pierwszy raz chciałbym zastosować preparat Nozevit. Z braku czasu nie mam kiedy pozbierać różnych ziół, aby przygotować napar, rozpuścić w nim cukier i podać pszczołom do pobrania. Same proporcje Nozevitu znam, natomiast zastanawiam się nad terminem. Ok. 25 sierpnia zacznę dokarmiać pszczoły do zimowli. Natomiast od ok. 25 lipca małymi dawkami będę chciał jeszcze pobudzić matki i pszczoły do większej aktywności. Pytania:
Czy Nozevit podać dwukrotnie w odstępie dziesięciu dni w okresie podkarmiania rozwojowego czy już w okresie dokarmiania na zimę?
Czy w okresie dziesięciu dni odstępu między pierwszą a drugą dawką można podawać sam syrop?
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi :thank: :thank: :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2019, 21:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 września 2016, 23:04 - sob
Posty: 309
Ule na jakich gospodaruję: warszawski poszerzany, dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
TUTAJ - Pan Igor PAWŁYK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lipca 2019, 00:57 - czw 

Rejestracja: 17 lutego 2014, 18:40 - pn
Posty: 92
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Hrubieszów
Czyżbyś miał problem z nosemozą ? A może zacznij od dobrej walki z warozą, która jest głownym winowajcą chorób na pasiece. Mimo wszystko twoje pytanie odnosi się do środka o nazwie Nozevit, o które szczerze pytasz, a ja bedąc szczery odpowiem tobie że szkoda czasu i pieniędzy na ten środek, osobiście stosowałem i nie polecam, szkoda kasy i nerwów. Bardziej polecił bym tobie polski środek o nazwie Apistym. W razie jakich kolwiek pytań pisz pw, pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lipca 2019, 11:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 września 2016, 23:04 - sob
Posty: 309
Ule na jakich gospodaruję: warszawski poszerzany, dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Skoro mowa o kasie, o kosztach Nozevitu, to...
"(...)"Nozevit" można wykonać samemu: Do garnka wrzucamy trzy garście kory dębu , po pół garści kory wierzby , czeremchy i kruszyny . Można również "dobawić" garstkę korzenia , lub nasion kobylaka . Całość zalać wodą , gotować przez pół godziny . Po odcedzeniu dawkować jak nozevit."
Wszystko w cudzymsłowiu, bo gdzieś to wyczytałem i sobie skopiowałem. Wiem, że pisałeś, że nie masz czasu na zbieranie ziół, ale potrzebne zioła kupisz w sklepach zielarskich, a całość na pewno wyjdzie taniej jak gotowy Nozevit. I z podanych ilości wyjdzie Ci tyle, że jeszcze podzielisz się z dwoma sąsiadami.
Ja taki preparat stosuję profilaktycznie i jest OK. Nie wiem...może to tylko dobre samopoczucie, ale nic złego z rodzinami nie dzieje się, tzn. żadnych objawów nosemy przynajmniej zewnętrznych zauważalnych nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji