FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 05:37 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 25 grudnia 2019, 14:39 - śr 

Rejestracja: 02 grudnia 2019, 19:54 - pn
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4 wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Łagów
Parafrazując swiatecznego klasyka: CUDA CUDA... :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2019, 18:20 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2019, 09:28 - pn
Posty: 94
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
Miejscowość z jakiej piszesz: zawada
Kurka ,tak czytałem ten temat za granicą i się zastanawiałem kto tutaj kogo robi w bambuko :?: :haha:
pozdrawiam :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 grudnia 2019, 00:01 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Bartek.pl pisze:

Może się osypać z głodu ale nie z powodu pustych ramek, nie da się i już. :pala:

Najlepiej byłoby wyhodować taka hybrydę [buckfasta] , skrzyżowanie pszczoły z barciakiem , który po skończeniu się pokarmu , odżywiał by się suszem. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 grudnia 2019, 01:12 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
hieronim Manipulujesz, cytuj całość jak już chcesz,
Bartek.pl pisze:
Jak można zostawić rodzinę bez pokarmu, no jak ?

Hieronim pisze:
Bartek.pl pisze:

Może się osypać z głodu ale nie z powodu pustych ramek, nie da się i już. :pala:

Najlepiej byłoby wyhodować taka hybrydę [buckfasta] , skrzyżowanie pszczoły z barciakiem , który po skończeniu się pokarmu , odżywiał by się suszem. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2020, 02:43 - ndz 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 08 kwietnia 2020, 22:27 - śr
Posty: 1
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Rawa Mazowiecka
Witam. Odświeżam temat, bo ostatnio, przez koronę, napotkałem te filmy. Nie wiem czy fanaberia, ale młody fajnie o tym mówi i pokazuje https://youtu.be/leuOu6k9OZo
oraz
https://youtu.be/aMSA4EGcUUo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2020, 08:57 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
No właśnie młodzi sie naogladaja że starzy grzebia w ulach i pózniej robia to samo tylko poco z nudów ?czy z głupoty .A pózniej na wiosne płacz ze ule puste i dzwonienie na wiosne kiedy beda odkłady bo słyszał że sa tacy co cały rok hoduja matki i robia odkłady .

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2020, 11:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Nowaczek,
dla tego hodowcy matek z bożej łaski tylko gumowy młotek taki z 5 kg i po głowie zeby sobie stukał, zastanawiam sie skad biorą sie tacy zwyrodnialcy bo to nie pszczelarz kto dłutem pszczoły na mrozie zgarnia i mówi ze reszte to i tak szlag trafi....

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2020, 11:33 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
henry650 pisze:
No właśnie młodzi sie naogladaja że starzy grzebią w ulach i później robią to samo tylko poco z nudów ?czy z głupoty

Od tego młodego z pierwszego filmiku , nawet ja mógłbym się uczyć . Chłopiec ukończył Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli prowadzone przez specjalistów od pszczół , państwa Chachułów . Również ma wykształcenie rolnicze i jest rolnikiem . Filmiki kręci na prośbę młodych pszczelarzy , tych niedoświadczonych , a robi to dobrze i chwała mu za to . Zakładając ten temat : Zimowy przegląd pszczół - czy to fanaberia ? również ja chciałem uświadomić niektórym , że taki zimowy wgląd do uli , wbrew obiegowej opinii / łącznie z chodzeniem po pasiece na paluszkach /, wcale tak mocno pszczołom nie szkodzi . Pszczelarzowi / w razie wątpliwości / da odpowiedź - co się dzieje z rodziną i czas na interwencję . To nie jest przegląd wiosenny . Sprawdzamy zwykle stan pokarmu . Gdyby go faktycznie brakowało , czekanie do wiosny za skutkowałoby osypaniem się rodziny . W takim przypadku wystarczy jedną , lub dwie nieobsiadane przez pszczoły skrajne ramki z pokarmem , położyć na płask nad kłębem i możemy do wiosny spać spokojnie . Jeżeli byłoby tych ramek brak w tej rodzinie , możemy "pożyczyć " z ula gdzie jest ich nadmiar .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2020, 11:44 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
paraglider pisze:
henry650 pisze:
No właśnie młodzi sie naogladaja że starzy grzebią w ulach i później robią to samo tylko poco z nudów ?czy z głupoty

Od tego młodego z pierwszego filmiku , nawet ja mógłbym się uczyć . Chłopiec ukończył Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli prowadzone przez specjalistów od pszczół , państwa Chachułów . Również ma wykształcenie rolnicze i jest rolnikiem . Filmiki kręci na prośbę młodych pszczelarzy , tych niedoświadczonych , a robi to dobrze i chwała mu za to . Zakładając ten temat : Zimowy przegląd pszczół - czy to fanaberia ? również ja chciałem uświadomić niektórym , że taki zimowy wgląd do uli , wbrew obiegowej opinii / łącznie z chodzeniem po pasiece na paluszkach /, wcale tak mocno pszczołom nie szkodzi . Pszczelarzowi / w razie wątpliwości / da odpowiedź - co się dzieje z rodziną i czas na interwencję . To nie jest przegląd wiosenny . Sprawdzamy zwykle stan pokarmu . Gdyby go faktycznie brakowało , czekanie do wiosny za skutkowałoby osypaniem się rodziny . W takim przypadku wystarczy jedną , lub dwie nieobsiadane przez pszczoły skrajne ramki z pokarmem , położyć na płask nad kłębem i możemy do wiosny spać spokojnie . Jeżeli byłoby tych ramek brak w tej rodzinie , możemy "pożyczyć " z ula gdzie jest ich nadmiar .

Dobry pszczelarzy nie musi grzebać w zimie w ulu,A nie każdy musi być pszczelarzem.Ale nastała taka moda inni mają czemu ja nie mogę.A to czy ktoś szkołę skończył i ma papier o niczym nie świadczy.Z życia wiemy że sam papier nie wystarczy chodzi mi o inne dziedziny życia nie tylko pszczelarstwo.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2020, 11:54 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Bardzo podoba mi się ten argument w pierwszym filmie.
"Ci którzy twierdzą ,że nie można otwierać uli ,jak widzieliście w trakcie zimowli wszystkie rodziny były otwarte ".Argumentacja taka bardziej wojskowa prosta ,a i prawdziwa.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2020, 12:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
bo lubię, ja bym powiedział że odpowiedź nie prosta a prostacka.
Brakuje po prostu dokładnej analizy "kosztów" jakie są ponoszone przez rodziny tak traktowane.

Jednak z drugiej strony zobaczcie ile mitów pszczelarskich upadło ostatnimi laty. Może to i dobrze, że weryfikowane są przez młodych gniewnych takie stare bajania? Choż super jest jak takie "eksperymenty mają jednak podbudowę merytoryczną.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2020, 12:25 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
CYNIG pisze:
odpowiedź nie prosta a prostacka

pszczoły zniosą wiele , więc również bezmyślność czy niewiedzę pszczelarza. Do czasu jednak. Nadal jednak nie wiem po co te zaglądanie do uli. Bo chyba tylko po to żeby filmik zrobić? Taka edukacja to całkiem do doopy , a świadectwo szkolne do powieszenia na gwoździu w wygódce. Uczył się uczył i nic nie nauczył bo chęć zostania youtubową gwiazdą zwycięża.
Filmy nie powinny epatować wątpliwą "odwagą" czy "nowatorstem" , wystarczy jak uczą rzetelnego rzemiosła. Utuczenie pszczół do zimy i prawidłowe ( w czasie i ilości) zakarmienie pszczół to właśnie podstawa , której należy uczyć młodego pszczelarza.
Zimowe przeglądy czy poszukiwanie pierwszego czerwiu do likwidacji warrozy ( propagowane w najgorszych czasach tego forum) zostawmy sobie na później. Jak już będzie opanowane rzemiosło to i takie postępowe pomysły nie będą się lęgły w głowie.
Zimowy przegląd to nie fanaberia, to zbędna głupota wynikająca z niecierpliwości i braku wyszkolenia praktycznego.
Ale także braku zaufania do własnych działań jesienią. Wszystkie pszczoły traktuję standardowo. Zaglądam po oblocie .
manio co nie podgląda


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji