FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 01 maja 2024, 10:51 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2011, 10:05 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Swagman pisze:
wczoraj poszerzyłem gniazda i zaczynam się zastanawiać powoli nad nadstawkami na wierzbę kruchą ,jeżeli tylko pogoda będze to nie wiem co ja z tym miodem zrobię :chytry:

Z podaniem nadstawki radzę sie powstrzymać. Do wierzby kruchej jeszcze około 2 tygodnie a to co przynoszą , tym ci gniazda nie zaleją. Teraz ciepło w ulu jest najważniejsze. Pierwszą półnadstawkę dam około 15 kwietnia.Wtedy właśnie zakwitają dzień po dniu klony , równocześnie z wierzbą kruchą , śliwą ałyczą , agrest, czereśnie , wczesne śliwy , oraz około 20 kwietnia mniszek. Wtedy nie można spóżnać się z robieniem miejsca na nakrop , dbając w dalszym ciągu o ciepło w gnieżdzie.
Modl się tylko o pogodę , wtedy miodu ci nie zabraknie.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2011, 11:26 - wt 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Będziesz się martwił jak będziesz go miał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2011, 21:14 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Można dac nadstawke z ograniczionym dostepem - jedną dwie skrajne uliczki odsłonić - tak jest praktycznie bo niema mowy o wychłodzeniu gniazda a wrazie pogody i lepszego wziatku nadmiar ulokuja u gry nie w gnieździe (chyba :oczko: )

Pozdrawiam Szczuapk :zeby:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2011, 21:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Szczuapk,
tak piszą, ale zastanawia mnie jedno, jak mamy korpus z ramkami do osuszenia to stawiamy z odsłoniętą jedną uliczką - osuszą i przeniosą do gniazda. Teraz taki sam układ ma je sprowokować do składowania NAD gniazdem ????
Jakoś mi to nie pasuje

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2011, 21:36 - wt 

Rejestracja: 08 listopada 2009, 13:09 - ndz
Posty: 26
Lokalizacja: Bosowice
Będąc w pasiece 31.03.2011 w jednej z rodzin , która obsiadała 8ramek wlkp zauważyłem czerw kryty i 2mateczniki po obu stronach ramki. Sprawdziłem czy są jajeczka lub czerw otwarty- brak.Mam pytanie do kolegów , czy są to mateczniki na cichą wymianę oraz czy jest szansa na zapłodnienie matki po wylęgnięciu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2011, 21:53 - wt 
Z pewnością są to mateczniki na cichą wymianę a to oznacza że z matka jaka jest w ulu jest coś nie tak i pszczoły ja chcą wymienić tyle że matka jaka się wygryzie nie będzie miała trutni by się unasiennić (za wcześnie), najlepiej było by zabrać im matkę a za dwa, trzy dni dać inną. Jeśli nie zdobędziesz matki a masz inne rodziny podziel ta na dwa inne ule i połącz z innymi, po akacji zrobisz sobie porządny odkład z dwóch uli i poddasz matkę wtedy. ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2011, 22:03 - wt 
EDJanik pisze:
Będąc w pasiece 31.03.2011 w jednej z rodzin , która obsiadała 8ramek wlkp zauważyłem czerw kryty i 2mateczniki po obu stronach ramki. Sprawdziłem czy są jajeczka lub czerw otwarty- brak.Mam pytanie do kolegów , czy są to mateczniki na cichą wymianę oraz czy jest szansa na zapłodnienie matki po wylęgnięciu.


Kolego a matke w ulu masz????


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2011, 22:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
CYNIG, napisał
Cytuj:
Szczuapk,
tak piszą, ale zastanawia mnie jedno, jak mamy korpus z ramkami do osuszenia to stawiamy z odsłoniętą jedną uliczką - osuszą i przeniosą do gniazda. Teraz taki sam układ ma je sprowokować do składowania NAD gniazdem ????
Jakoś mi to nie pasuje

Tak to robią na jesień , jak matki ograniczają czerwienie i brakuje wziatku
Na wiosne matka wali jakami - pszczoły nastawione sa na dynamiczny rozwój ,jak masz teraz ramki za zatworem to w razie wiekszego wziatku będą tam składowac nakrop nie w gnieżdzie
(a ramki gniazdowe beda zaczerwione od drewienka do drewienka ) ,to samo w nadstawce .
Mają miejsce to ładuja do ramek za zatworem lub w nadstawkę niemają tego miejsca
masz nakrop w ramkach gniazdowych , :do bani:
A jesienią za zatworu przenisą do gniazda jak i z nadstawek bo zmienia sie opcja z ROZWOJU - NA PRZETRWANIE :oczko:

Bynajmniej u mnie tak to działa :chytry:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2011, 19:28 - śr 

Rejestracja: 10 lutego 2011, 12:34 - czw
Posty: 266
Lokalizacja: G Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowski
Szczupak pisze:
CYNIG, napisał
Cytuj:
Szczuapk,
tak piszą, ale zastanawia mnie jedno, jak mamy korpus z ramkami do osuszenia to stawiamy z odsłoniętą jedną uliczką - osuszą i przeniosą do gniazda. Teraz taki sam układ ma je sprowokować do składowania NAD gniazdem ????
Jakoś mi to nie pasuje

Tak to robią na jesień , jak matki ograniczają czerwienie i brakuje wziatku
Na wiosne matka wali jakami - pszczoły nastawione sa na dynamiczny rozwój ,jak masz teraz ramki za zatworem to w razie wiekszego wziatku będą tam składowac nakrop nie w gnieżdzie
(a ramki gniazdowe beda zaczerwione od drewienka do drewienka ) ,to samo w nadstawce .
Mają miejsce to ładuja do ramek za zatworem lub w nadstawkę niemają tego miejsca
masz nakrop w ramkach gniazdowych , :do bani:
A jesienią za zatworu przenisą do gniazda jak i z nadstawek bo zmienia sie opcja z ROZWOJU - NA PRZETRWANIE :oczko:

Bynajmniej u mnie tak to działa :chytry:


Zgadzam się. W marcu odsklepiałem ramki i dawałem za zatwór po 4-5 dniach ramki były puste, ostatni tydzień była taka ładna pogoda że nie dość że mi całe giazda zawaliły pyłkiem i musiałem w sobotę puste ramki poddać, to się jeszcze zdziwiłem bo ramki które zostały za zatworem zamiast opustoszeć, były bardziej napełnione niż wtedy gdy je wkładałem do ula.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji