FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 17:33 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Post: 18 marca 2013, 21:27 - pn 
robert-a pisze:
Tak Polskie produkty :haha: ile % maja cytrusów przypraw itp 90 %


Napisałem jak się reklamują, nie znam się ale wydaje mi się że w biedrące nie tylko cytrusami handlują :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 18 marca 2013, 22:07 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
robert-a pisze:
Tak Polskie produkty :haha: ile % maja cytrusów przypraw itp 90 % nasze mniej tam jest produktów z naszej strefy klimatycznej a z 90 to bym napisał ze z Chin nie z polski. jak wy kupujecie takie reklamy to sory nie ma uzdrowienia.

CYNIG trzeba było powiedzieć ze do pasieki i brać fakturę. Ale nie namawiam kupujcie cukier z marketów jest ok przy okazji popatrzcie w markecie jak kupują miód z UE i poza Uni pozdrawiam i życzę przyjemnego oglądania.


Parafrazując ,Polak kupuje u Polaka :shock: co może i miało jakiś sens w realiach 20-lecia międzywojennego ,teraz nie ma szans na przeprowadzenie ze względu na wspólny rynek ,zaklinanie rzeczywistości nic nie daje bo kraj wyprodukowania nic nie mówi o właścielu zakładu produkcyjnego :wink:który może nie mieć przynależnosci narodowej ,a tylko miejsce rejrstracji .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2013, 23:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Ujmę to tak wierzysz ze cukier w marketach z tą niby niską ceną ma wysoką jakość skoro widzisz że inne produkty by mieć super niską cenę maja g......ą jakość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 00:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
robert-a,
nie odstawiaj demagogii.
Porównaj pozycję w negocjacjach z producentem sieci marketów a zwykłej hurtowni, nie wspominając o ilości pośredników w przypadku marketu a sklepu.

Jak stwierdzę że jakiś produkt nie spełnia moich wymagań jakościowych to go po prostu nie kupuję. Jak na razie nie zauważyłem aby np konkretny makaron, konkretnej firmy w markecie miał inną jakość jak w niewielkim sklepie. Mądrzy handlowcy z niewielkich sklepów mają inne atuty i mechanizmy przyciągania i utrzymania klienta, kwestia czy chcą z tego korzystać.

Nie jestem jakimś fanem marketów, po chleb potrafię jeździć po prawie 15 kilometrów, tak jak i po wędliny od "rzeźnika" ale te produkty po prostu wygrywają jakością i cena w takiej sytuacji nie jest priorytetem. Ale nabijanie kabzy sklepikarzom którzy nie potrafią handlować i traktują klienta jak w latach 80-tych to już nie dla mnie.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 00:16 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Masowy zakup dla całej sieci sklepów wiąże się z negocjacjami cen u producenta i to tak naprawdę jest ich atut .Sklepikarz z takimi obrotami jakie ma nic nie wynegocjuje więc stoi na zgoła od razu przegranej pozycji. Jeszcze musi korzystać z hurtowni która mu coś urwie dla siebie.
Ewa

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 00:21 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
CYNIG, Ja tez kupuję chleb od piekarzy robiących z naturalnego zakwasu, wędliny i mięso wybieramy dobrej jakości. Miód sprzedaję ludziom dobry wyżej niż Market stawiam na jakość. Widziałem jak szykuje się mąke dla odbiorców marketowych lub piekarni - fabryk. Podstawowym atutem było szybko tanio. Nie wierzą by z cukrem był wyjątek. fakt niepowiedziane że musi być skopany. Ale na meila w sprawie karmienia cukrem którego wysłałam do cukrowni nie dostałem odpowiedzi. Piję sok tłoczony naturalnie z jabłek znam ceny jakie wytwórca ponosi, podobny znalazłem w jednym z marketów ma wysoką cenę. Założę się że Twój miód jak by miał stanąć w markecie by miał cenę kosmiczną. Chyba że sprzedałbyś go za 7 zł za kg a w to jesli kochasz pszczoły i robisz prawdziwy miód nie uwierzę. Wyraziłem swoje zdanie na temat dalej nie wierzę w cuda marketowe. Polski czosnek jest szary krzywi i śmierdzi czosnkiem jakim cudem chiński ładny biały ma napis -/ Kraj pochodzenia Polska. Cenie Ciebie jako pszczelarza, żyjemy w demokracji i co kupisz za ile i gdzie Twoje wybory. Ale nie wierzę by market nam zniżał cenę na dobrym towarze byśmy byli szczęśliwi.

Ewa masz rację negocjację ceny dla sieci teraz pytanie co producent musi zabrać z białej kiełbasy by ona była tańsza niż produkty na nią ? Lub jak zrobić tanio cukier by zarobić a przedać do sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 10:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cukier jest środkiem spożywczym a nie paszą,to zabieg marketingowy [kto kupowałby pasze jako środek spożywczy :lol: ]
Pasze są w sprzedaży odpowiednio reklamowane i oznakowane ,ale w taki spośób że utrącają wszelkie roszczenia[wiem o takich sporach z tego sezonu dotyczących produktów firm o sporej renomie].

Każdy ma "swój"rozum poparty większym lub mniejszym doświadczeniem ,uważam że nie ma o co kopji kruszyć, lepiej energie skierować ku problemom naprawde ważnym każdy ma prawo do własnych poglądów i ocen i niech postępuje według nich oraz ponosi konsekfencje swojch wyborów.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 11:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
robert-a, proponuję w ramach patriotycznego wspierania rodzimego biznesu cukier kupować w Biedronce a różnicę ceny zwrócić sklepikarzowi za darmo. Będziesz miał ten zysk, że jak poprosisz o kilkaset kilo, to go dostaniesz. Sklepikarz ma w zapasie 50-100 kg.
Sedno problemu najjaśniej przedstawiła idzia12. Potwierdzam to jako były sklepikarz. Przez 15 lat utrzymywałem się z handlu detalicznego w 2 sklepach.

Tak jak szewców jest coraz mniej, tak coraz mniej będzie małych sklepów. Takie czasy. Albo trzeba to zaakceptować, albo szukać sobie niszy.

Mówimy o tym, czy cukier z biedronki jest dobry dla pszczół. Potwierdzam, jest dobry, bo to jest dokładnie ten sam cukier co u sklepikarza za rogiem.

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 11:10 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Odnośnie tego co pisze minikron Swego czasu rozmawiałem z pracownica z Kruszwicy. Olej Kujawski - ten z pierwszego tłoczenia jest taki sam jak ten inny wyprodukowany dla np biedronki.Zaklad nie ma innej lini produkcyjnej. Są tylko ewentualnie inne opakowania. Może od tego czsu cos sie zmieniło - nie wiem bo to było z 7 lat temu. Ale odnośnie sprzętu RTV prawdopodobnie jakies różnice moga występować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 11:43 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Macie racje cukier z marketów jest 100 % dobry nikt nic nie kombinuje nie idą na łatwiznę z wybielaniem itd. Ciekawe dlaczego w marketach nie może się przebić miód od dobrych pszczelarzy tylko od mieszczczy ? Dlaczego np w tych samych fabrykach Henkel robi proszek dla polski inny dla Niemiec inny ? Dlaczego w sklepach firmowych np. HM kolekcje ubrań sa gorsze w Polsce niz poza ? Dlaczego markety zamawiając towar masowo maja zmieniane opakowania. tych dlaczego można by dać tysiące ale skoro cukier jest super i jedyny oparł się kombinacjom wyciągania kasy za byle co, to nie ma tematu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 11:49 - wt 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 11:46 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Niemce
Ule na jakich gospodaruję: dadan,wz
Śledzę ten wątek już dłuższy czas i aż szkoda mi robert-a choć to co mówi jest rozsądne i patriotyczne to trzeba przyznać że to walka z wiatrakami. Sieci marketowe zadomowiły się u nas na dobre i ludzie też się do nich przywiązali tak że kochają spacerować między półkami towarów i polować na okazję( chyba instynkt myśliwego).Nie mam żadnych danych statystycznych ale na moje oko to chyba z 70% handlu przechodzi juz przez sieci marketowe, to nie jest błaha sprawa biorąc pod uwagę że handel detaliczny to miejsce gdzie ląduje wiekszość naszego PKB lub zawartość naszych portfeli. Nie dziwmy się że całe ulice które w których kiedyś były sklepy , sklepiki itd pustoszeją i pojawia się tabliczka "do wynajęcia" a to co zostało ledwo wiąże koniec z końcem. Dla informacji to najbogatszym francuzem jest właściciel sieci auchman ,to tylko jedna jakaś sieć , a ile jest poza nią?
Zdzisław. pisze:
Wspólny rynek ,zaklinanie rzeczywistości nic nie daje
Rynek może i wspólny ale kim my jesteśmy na tym rynku ,niech każdy odpowie sobie jaką pozycję mają Polacy na zachodzie a jaką np Niemcy w Polsce ,moja sugestia - w obydwu przypadkach oni są podmiotem a my przedmiotem. "O to Polska walczyła?"
Sprawa wcale nie jest trudna do rozwiązania jak by się wydawało tylko nie na poziomie obywatela a państwa ,bo wolne państwo mogło by gdyby chciało odpowiednio opodatkować sieci marketów, tak by szanse istnienia na rynku były możliwe i dla małych ,a zyski wtedy zostały by w kraju.
Oj rozmarzyłem się :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 11:56 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ten temat zaczął się robić o D U P I E Marynie.
Nie wiem, czy ta D U P A polska, czy zagraniczna i nie wnikam.
Zazimowane na cukrach- tańszych i droższych - w tym z biedronki żyją. Różnic nie zauważyłem ani w osypie, ani w spożyciu.
Na inwercie droższym z buraka - żyją. Wtryndoliły tyle samo co cukru.
Pszczoły teraz siedzą w kłębach, a wam dalej głupoty w głowach. Rozkoszujcie się błogim spokojem i nie zaśmiecajcie forum domysłami. A jak nie potraficie, to jedźcie za granicę i kupcie tam cukier. Tak tylko wspomnę, że jak mieszkałem w Zgorzelcu, to sobie w Goerlitz kupiłem trochę niemieckiego i też na nim przeżyły, bez różnic z polskim. A cały sekret to w ulach słabizn nie zimować i umieć myśleć. Chyba, że to za trudne czynności.
Pozdrawiam

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 12:06 - wt 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 11:46 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Niemce
Ule na jakich gospodaruję: dadan,wz
adriannos pisze:
Ten temat zaczął się robić o D U P I E Marynie.

Dobrze że ktoś coś pisze bo sedno tematu już dawno jest wyczerpane mianowicie cukier jest dobry z każdego zwierza (biedronki żaby itd. :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 12:23 - wt 

Rejestracja: 08 marca 2008, 19:00 - sob
Posty: 155
Lokalizacja: śląskie
Całkowicie się zgadzam z tobą adriannos ale są tacy(myślący inaczej)i oni potrzebują znaleźć winnego swojej nieudolności a winnego trzeba znaleźć. Mam znajomego pszczelarza co bez strat nie zimuje i od demie dokupuje miodu. Słuchając go to znawca od hodowli pszczół w teorii a w praktyce dno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 16:13 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Tomandor, Miło usłyszeć ze ktoś myśli racjonalnie znaczy jest nadzieja :) adriannos masz racje przezimują silne rodziny na każdym z podanych czy to Polski czy Niemiecki czy trzcinowy. w sumie czytając o cukrze widać taki cukier z zanieczyszczeniami ma plus nie dopuszcza do wiosny słabych rodzin takich których nie powinniśmy zimować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2013, 16:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Myśle że temat merytorycznie wyczerpany,dalsze jego ciągnięcie dla zabicia czasu to brnięcie w oparach absurdu :haha:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 marca 2013, 00:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
robert-a, przezimują nawet i trzy ramki pszczół, jak mają pszczelarza z głową na karku.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwietnia 2013, 18:15 - śr 

Rejestracja: 09 stycznia 2013, 17:39 - śr
Posty: 1
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Witam wszystkich forumowiczów,

W związku z tym, że stałem się (od niedzieli) pszczelarzem - kupiłem małą pasiekę (11 uli) ośmielam się zabrać głos w dyskusji na temat cukru.
Proponuje zapoznać się z poniższym artykułem:
http://www.decydent.pl/archiwum/wydanie ... u_592.html

Żeby szybko dojść do sedna proponuję wyszukać frazę: "2,3%".

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwietnia 2013, 18:20 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Nietoperz, moim skromnym zdaniem przytoczyłeś bardzo mało wiarygodne źródło informacji.
To tak pisząc jak najdelikatniej.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwietnia 2013, 20:52 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1088
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
od dzisiaj w Carrefourze cukier po 2,99 za kilogram. niestety na jedną osobę tylko 10 kg. ale razem z żonką pokursowaliśmy w tę i z powrotem i prawie starczy na zimę. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwietnia 2013, 21:01 - śr 
I ja trafiłem w Kraśniku ale udało mi się tylko 5 kółek wykręcić.


Na górę
  
 
Post: 05 lipca 2013, 23:49 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59 - wt
Posty: 262
Lokalizacja: podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie-poszerzane
od dzisiaj do niedzieli
w biedronce cukier po 2,95zł
oprócz "słodkiej łyżeczki" jest także, ale nie wiem czy w każdym sklepie, "cukier królewski" z cukrowni Ropczyce

_________________
moje pasieki viewtopic.php?f=21&t=5781


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lipca 2013, 23:52 - pt 

Rejestracja: 01 czerwca 2013, 19:49 - sob
Posty: 65
Lokalizacja: Lubleskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WLKP
Ja już dzisiaj kupywałem cukier z biedronki na zime i jest po 2,95 za kilo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lipca 2013, 23:58 - pt 

Rejestracja: 29 marca 2013, 21:08 - pt
Posty: 504
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowski wlkp
Muszę kupic tone cukru bo miodobranko na 20 lipca trzeba bedzie zrobić ,wytrzepać z uli co sie da ,zostawic jakies słabo zalane ramki i podkarmić po 2 l .To juz muszę mieć z 3,5 klocka bo kupuje ten droższy cukier :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2013, 00:01 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Real tez proponuje cukier za 2,98 za kg.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 16:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 16:05 - czw
Posty: 1054
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant i 18,5 D
Tesco ma jeszcze taniej coś koło 2,80 zł ale cena obowiązuje do 10 kg

_________________
Pasieka "Łapa" http://llapka.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 18:52 - ndz 

Rejestracja: 19 grudnia 2008, 21:44 - pt
Posty: 571
Lokalizacja: Kuj-pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
W tesco jest 10kg za 29,88zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2013, 13:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 czerwca 2012, 15:42 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Radom
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WLP
Na szczęście cukier coraz tańszy, ja dziś dokupiłem diamanta po 2,93.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2013, 13:59 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 565
Lokalizacja: lubelskie
kamil19860 pisze:
Na szczęście cukier coraz tańszy, ja dziś dokupiłem diamanta po 2,93.

No i co z tego, jak nie powiedziane gdzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2013, 15:00 - wt 

Rejestracja: 02 kwietnia 2013, 14:56 - wt
Posty: 82
Lokalizacja: BMN
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie poszerzane
3,12 Polski Cukier nie jest źle...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji