FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 15:21 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 grudnia 2008, 12:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Oto ciekawa stronka o pszczółkach miodnych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 grudnia 2008, 19:06 - ndz 
Nie Daniel , na tej stronce jest wykonany MIX a bazować się na takich wiadomościach może być szkodliwe i bardzo niezrozumiałe dla pszeciętnego zjadacza i się pogubi " co je co je "

Bo na świecie jest tylko 7-gatunków pszczół jak:

1-Pszczóła miodna - Apis Mellifera i tylko ten gatunek pszczoły jest rozpowszechniony na całym świecie a gatunek dzielimy na rasy i jest to uzależnione od kontynentu gdzie żyła i kształtowala się dana pszczoła przez miliony lat . Człowiek przez krzyżowanie genetyczne pszczół stworzył linie z tych ras i tu moja opowieść się konczy .
Do gatunku zaliczamy jeszcze:
2- Wschodnią
3- Karłowatą
4- Olbrztmią
5- Czerwoną
6- Górską
7- Buszu
To tak tylko dla przestrogi że nie można wydawać wyroku w Sądzie jak to już miało miejsce gdzie sędzina oparła się na takich właśnie wiadomościach a kolega krzysglo ostatnio zamieścił link że już nawet w Borach Tucholskich odkryto 100 gatunków pszczół .
Używając określenia podgatunku czy populacji danego gatunku i rasy z której się wywodzą lub mogą wywodzić takie pszczoły , to trzeba patrzeć trochę z przymróżeniem oka . Można się wywodzić ze szlachty z której już na obecne czasy nic nie zostało , lecz tylko wspomnienia .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwietnia 2011, 21:04 - pt 
Jak te 6-gatunków pszczół oprócz Apis Mellifery są miodne ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 kwietnia 2011, 10:29 - sob 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
Roki.Nie tylko wspomnienia,nie tylko.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 kwietnia 2011, 11:29 - sob 
Tazon pisze:
Jak te 6-gatunków pszczół oprócz Apis Mellifery są miodne ?


Jeszcze trochę Wschodnia daje miodu a pozostałe razem wzięte są na 7-miejscu .Nigdy nie bierz takiego czegoś na poważnie .
Ten temat jak i same pszczoły jest zagadnieniem złożonym i nie wszystko co ktoś napisał a szczególnie w internecie musi być prawdą .
Ja już to dawno zauważyłem , podobnie jak : że nie wszystko co w wodzie i umie pływać musi być rybą .

Cytat - co zamieścił "krzysglo"

Na obszarze PNBT i w jego otulinie stwierdzono ponad 100 gatunków pszczół. W sumie stanowią one 25% fauny krajowej. Najbogatsze zgrupowania pszczół stwierdzono na murawach kserotermicznych i wrzosowiskach. To z tych obszarów pochodzi ponad 63% wykazanych w Parku gatunków. Płaty obficie kwitnącego wrzosu stanowią ważne źródło pokarmu dla pszczolinek, trzmieli oraz lepiarek. Co ciekawe, większość pszczół jest niepozorna i wręcz niezauważalna przez nas. Są to np. malutkie, czarne smukliki chętnie przysiadające na żółtych kwiatach mniszka czy jastrzębca, lub błyskawicznie uwijające się wśród kwiatów wrzosu lepiarki. Spośród gatunków pszczół stwierdzonych w Parku 22 gatunki można uznać za unikatowe, cenne z faunistycznego punktu widzenia. W tej grupie znajduje się 13 gatunków trzmieli, który to cały rodzaj objęty jest ochroną prawną. Trzy gatunki: trzmiel wrzosowiskowy Bombus jonellus, wąskopasy Bombus cryptarum i wielki Bombus magnus są gatunkami rzadkimi, interesującymi faunistycznie.
(...)

źródło:
http://www.park.borytucholskie.info/index.php?lg=&a=90

a lasów to tam jest:
http://mapa.szukacz.pl/?z_city_id=856&k ... 7&form_t=0[/quote


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 kwietnia 2011, 11:33 - ndz 
A ten jeszcze lepiej koncertuje . Coś szukałem i znalazłem o gatunkach pszczół .
Istna żenada i jeszcze mu gratulują . Koń by się uśmiał a co dopiero pszczelarz .

http://pszczelarstwo.hazuka.pl/pszczoly ... rasy-linie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 kwietnia 2011, 11:50 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Nowy porządek pszczelego świata :oczko: :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 kwietnia 2011, 12:03 - ndz 
Roki Balboa pisze:
A ten jeszcze lepiej koncertuje . Coś szukałem i znalazłem o gatunkach pszczół .
Istna żenada i jeszcze mu gratulują . Koń by się uśmiał a co dopiero pszczelarz .

http://pszczelarstwo.hazuka.pl/pszczoly ... rasy-linie


Roki teraz już wiesz Czemu tak jest jak każdy ptyś na swój struj to interpretuje ;-)
A potem się dziwić że Pszczoła Karliczka to melipon chyba się wybiorę na te studia http://studiumpszczelarskie.blogspot.co ... ipony.html

polbart pisze:
Nowy porządek pszczelego świata :oczko: :leży_uśmiech:

Trzeba odkrywać nowe linie PM Mellifiery ja odkryłem Świętą Krzyską Tubylcza :leży_uśmiech: ciekawe co pokaże :rolf:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 kwietnia 2011, 15:23 - ndz 
BoCiAnK pisze:
Roki teraz już wiesz Czemu tak jest jak każdy ptyś na swój struj to interpretuje ;-)
A potem się dziwić że Pszczoła Karliczka to melipon chyba się wybiorę na te studia http://studiumpszczelarskie.blogspot.co ... ipony.html


Bogdan a broń Boże na takie studia co ten Tomek plecie o Meliponach .Twierdząc że są krewniacze z populacją obecnych u nas czy też Europie to czyste szaleństwo . Melipon zapewne należy do jakiegoś gatunku ale na pewno nie do gatunku Pszczoły Miodnej Apis Mellifera drogi Tomkumiodku .

Pomimo wszystko masz u mnie uznanie za to co robisz i zwiedzasz , ale nie odkrywaj więcej podobnych historii . Podróże kształcą ale jak widać nie zawsze i nie o Meliponach .
Nie staraj się dołączać na siłę do tych co wypaczają w taki sposób wiedzą która była skrupulatnie zbadana i zapisana pod koniec XIX w i nic bardzo się od tej pory nie zmieniło .

Nie można również powoływać się na takie domniemane spokrewnienie i czerpać dane z nieodpowiednich pism i przekazów bo dojdziemy do absurdu w tej dziedzinie .
Powołując się na takie opowieści to Polacy są bliskimi krewniakami ludności czarnych kontynentów bo dawniej ich pradziadowie i dziadowie zjedli Polskich Misjonarzy i dlatego w ich żyłach płynie Polska krew .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 kwietnia 2011, 15:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wszystkie współczesne pszczoły pochodzą od wsplnego przodka,drapieżnego owada który zasmakował w nektarze a może pyłku stosunkowo niedawno .
Na początku albo środku K r e d y, ślady pośrednie wskazują na Ameryke Pół.[nie tą współczesną] najstarsze kopalne znaleziska Azja Południowo-Wschodnia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji