FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:00 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 kwietnia 2014, 12:32 - ndz 
dziś byłem z corka w parku w centrum krakowa, jakie było moje zdiwienie :shock:
przechodzimy obok ogromnego drzewa slysze znajomy mily szum :lol: he patrze z dziupli wylatują pszczolki , staliśmy tam chwile pszczoly lagodne bez problemu podszedłem pod sama dziuple, zrobilem zdiecia, pszczoly ladnie lataly nosily pylek i tu wlasnie zaczolem się zastanawiać tyle się mowi ze pszczoly bez pomocy i leczenia warrozy nie sa w stanie przetrwać? :pala: . będę zagladal do tego parku i obserwowal jak sobie radza :wink: . ciekawe


Na górę
  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 17:32 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Jak ktoś zgłosi ze są tam pszczoły a on jest uczulony to miasto wynamnie likidatora i nie bendziesz już oglondaj miłego dzwieku. Lepiej sam wyciognji tą rodzine i daj do swojej pasieki. Ja już pisałem jak to zrobić. Przystaw do tej dziupli skrzynkie tak zeby pszczoły wchodzili gura a wychodzili dołem z tej skrzynki i doniej daj stary susz z 2 ramki i reszta wezaale z pomniejszoną komurka bo taka mają w dziupli. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 17:46 - ndz 
miły_marian :shock: :wink: z calym szacunkiem dla Ciebie ale to nie takie proste , to jest centrum duzego miasta jak zabacza ze grzebe cos przy dziupli to moze sie to zle skonczyc hehe ludzie maja rozne popiepszone zagrania, zobacz jak to wyglada dziupla jest na wysokosci 2 m , problem jest bo to drzewo jest przy gl alejce hm


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 18:02 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Idz do urzendu i tam zgłos ze wydobendziesz te pszczoły z tego drzewa i to za darmo. Bo jak wynajmą likwidatora to muszą mu płacic 200zł. A ty zrobisz za darmo. I bendziesz miał zgode na papierze i ludzie moga ci do ucha nadmuchać. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 18:38 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
E to wezmą likwidatora - 200 dla niego 200 do swojej kieszeni :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 21:08 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
A dlaczego każecie mu zabrać je za darmo ? Czy on nie może ich wybrać z tej dziupli za 200 zł to chyba więcej pracy niż likwidacja? Więcej pracy na wybranie z dziupli plastrów i rodziny, zapakowanie do transportówki i ulokowanie w ulu doprowadzenie rodziny do normalnego stanu i wszystko za fre ? Jeszcze im ul musi dać a nie wiadomo co przyniesie do pasieki i czy w tym roku będzie miał z tego miód. No i czasu tez mu poleci na pobieganie za zgodą, na dojechaniu na miejsce na wyciągnięciu na osadzeniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 21:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
robert-a pisze:
A dlaczego każecie mu zabrać je za darmo ? Czy on nie może ich wybrać z tej dziupli za 200 zł to chyba więcej pracy niż likwidacja? Więcej pracy na wybranie z dziupli plastrów i rodziny, zapakowanie do transportówki i ulokowanie w ulu doprowadzenie rodziny do normalnego stanu i wszystko za fre ? Jeszcze im ul musi dać a nie wiadomo co przyniesie do pasieki i czy w tym roku będzie miał z tego miód. No i czasu tez mu poleci na pobieganie za zgodą, na dojechaniu na miejsce na wyciągnięciu na osadzeniu.


A ma założoną firmę? W innym wypadku o wypłacie honorarium z wykonanie zlecenia może jedynie pomarzyć.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2014, 21:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
górski_pszczelarz pisze:
robert-a pisze:
A dlaczego każecie mu zabrać je za darmo ? Czy on nie może ich wybrać z tej dziupli za 200 zł to chyba więcej pracy niż likwidacja? Więcej pracy na wybranie z dziupli plastrów i rodziny, zapakowanie do transportówki i ulokowanie w ulu doprowadzenie rodziny do normalnego stanu i wszystko za fre ? Jeszcze im ul musi dać a nie wiadomo co przyniesie do pasieki i czy w tym roku będzie miał z tego miód. No i czasu tez mu poleci na pobieganie za zgodą, na dojechaniu na miejsce na wyciągnięciu na osadzeniu.


A ma założoną firmę? W innym wypadku o wypłacie honorarium z wykonanie zlecenia może jedynie pomarzyć.
Mogą mu wypłacić jako umowę zlecenie albo Umowę o dzieło. Ale dlaczego odrazu ma robić za darmo ? To naprawdę dużo pracy, chyba ze ma dużo wolnego czasu i dużo kasy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 08:14 - pn 

Rejestracja: 12 grudnia 2011, 21:12 - pn
Posty: 273
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
chytry traci podwójnie :wink: niech bierze pszczoły i sie cieszy że ma o jedną rodzinke za darmo więcej, a te pszczoły w dziupli to są zdrowsze jak te w ulach :P a nadmiar miodu można spokojnie odwirować i mieć pyszny w 100% ekologiczny miodek :D ja w tym roku wyciągnąłem jedną rodzinke z dziupli pszczółki takie malutkie bardzo pracowite szkoda tylko że matka zginęła i musiałem je połączyć :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 08:14 - pn 

Rejestracja: 12 grudnia 2011, 21:12 - pn
Posty: 273
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
chytry traci podwójnie :wink: niech bierze pszczoły i sie cieszy że ma o jedną rodzinke za darmo więcej, a te pszczoły w dziupli to są zdrowsze jak te w ulach :P a nadmiar miodu można spokojnie odwirować i mieć pyszny w 100% ekologiczny miodek :D ja w tym roku wyciągnąłem jedną rodzinke z dziupli pszczółki takie malutkie bardzo pracowite szkoda tylko że matka zginęła i musiałem je połączyć :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 08:36 - pn 
miły_marian. pisze:
Jak ktoś zgłosi ze są tam pszczoły a on jest uczulony to miasto wynamnie likidatora


obawiam się ze mily_mariam ma racje , zaraz ktoś zgłosi ludzie zrobia afere i po pszczolach :cry:
miły_marian. pisze:
Idz do urzendu i tam zgłos ze wydobendziesz te pszczoły z tego drzewa i to za darmo


nie mam nawet na to czasu
choć można by było zapytać w urzędzie miasta ,ciekawe jakie bym musial spelnic wymogi?
:shock:

pasiekę sobie ze swoich pszczol powieksze nie licze na te z parku :wink: najchętniej to bym je zostawil w spokoju i poobserwowal jak sobie radza bez ingeracji czlowieka


Na górę
  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 08:42 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Z tego drzewa i z tej dziupli nie da sie pszczół wydobyć "bez bólu"
nie sadze zeby ktos pozwolił "kaleczyc" drzewo ,natomiast pszczoły pewnie będą "usunięte " chemicznie przez odpowiednia firme [nie ma sie co dziwic] po pierwszym telefonie.
Fatalnie wybrały te pszczoły .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 08:54 - pn 
Zdzisław. miejsce pod wzgledam pozytkow to one maja poprostu super :lol: , blonia krakaowskie, mnóstwo mniszkow, lipy ,klony itd. drzewo jest przy gl alejce ech zaraz ktoś to zglosi , ale mi szkoda tych pszczol ! chyba zaloze komitet obrony tego roju hehe kto się dolancza sa tu jakies krakusy??? :P :shock: :wink:


Na górę
  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 09:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek, piszac "fatalnie" miałem na mysli lokalizacje w zasięgu wzroku [na widoku] wystarczy 1 telefon osoby silnie uczulonej lub tylko przewrazliwionej i odpowiednie służby musza zadziałac :kapelan: dla tego roju :( .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 10:26 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
żądnej skrzynki ani nic nie powiesi żeby te pszczoły wydobyć choćby na jeden dzień bo zaraz znajdzie się jakiś "inteligentny inaczej " który ją rozwali dla jaj, i wtedy może być tragedia,

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 15:06 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
patryk pisze:
chytry traci podwójnie :wink: niech bierze pszczoły i sie cieszy że ma o jedną rodzinkę za darmo
Nie chytry tylko ceniący swoja pracę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2014, 17:55 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 września 2012, 14:44 - pn
Posty: 57
Lokalizacja: Warszawa/Nowogród
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
W święta pojechałem na spacer do ogrodu botanicznego w Powsinie. W fundamencie jednej z budek widzę dziurę i oczywiście pszczoły z niej wylatujące. Podszedłem ale okazało się że bardzo agresywne. Sporo ludzi, rodziny z dziećmi... przy wyjściu zgłosiłem sprawę do administracji. Słowo do słowa i Pani mówi, że często mają taki problem. Sprawę załatwiają preparatami chemicznymi !!! Poprosiłem Panią o kontakt po świętach i obiecałem że sprawę załatwię za darmo. Do dzisiaj czekam i coś mi mówi że i ten rój powędrował na łono Abrahama !
Skoro pracownicy ogrodu botanicznego mają taką świadomość to czego oczekiwać od zwykłych ludzi ?

_________________
W czasach kiedy wszystko jest możliwe nic nie jest pewne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2014, 19:21 - wt 
siekierowy pisze:
W święta pojechałem na spacer do ogrodu botanicznego w Powsinie. W fundamencie jednej z budek widzę dziurę i oczywiście pszczoły z niej wylatujące. Podszedłem ale okazało się że bardzo agresywne. Sporo ludzi, rodziny z dziećmi... przy wyjściu zgłosiłem sprawę do administracji. Słowo do słowa i Pani mówi, że często mają taki problem. Sprawę załatwiają preparatami chemicznymi !!! Poprosiłem Panią o kontakt po świętach i obiecałem że sprawę załatwię za darmo. Do dzisiaj czekam i coś mi mówi że i ten rój powędrował na łono Abrahama ! Skoro pracownicy ogrodu botanicznego mają taką świadomość to czego oczekiwać od zwykłych ludzi ?



końca swiata nie będzie :oops: , ludzie zgladza się sami :cry:


Na górę
  
 
Post: 08 czerwca 2014, 17:37 - ndz 
byłem dziś w parku ,pszczolki sa nadal :) maja się dobrze ciekawe jest to ze zamiast te pszczoly zagazować zrobiono cos innego . popatrzcie na zdiecia :wink:

miejsce zostało zabezpieczone a pszczolki maja tam raj na ziemi mnóstwo kwiatow .

mam nadzieje ze zarzadca parku jordana w Krakowie pozostawi ten roj :roll: w spokoju i pozwoli tym owada zyc...


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
Post: 07 września 2014, 15:18 - ndz 
dziupla już pusta , pewnie pszczoly zagazowali :cry:


Na górę
  
 
Post: 11 września 2014, 13:57 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Albo głód je wykończył

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2015, 18:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 czerwca 2015, 21:35 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Beskidy
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie styr
Miejscowość z jakiej piszesz: Pogórze
Panowie, mam podobn sytuację. Zawołała mnie znajoma bo w parku w starym kasztanowcu na wysokości 6m są pszczoły. niestety dziupla mała, drzewo grube, wszystkie drzewa objęte ochroną konserwatorską, więc nie pozwolą zrobić nacięcia by pszczoly wyciągnąć z plastrami. Namawiałem ich by pszczoły zostawili, niech sobie żyją, ale niedaleko szkoła i osiedle mieszkaniowe. Wracam z urlopu 20 lipca. Jak nie wezmę to potraktują je muchozolem. Zrobilem juz klatke z rurką ktorą mógłbym szczelnie przykręcić w nocy do dziupli a rankiem wydymic je wszystkie. Nie mam na razie pomyslu na inny sposob. Poza tym boje sie, czy przynosząc je do pasieki nie zrobię sobie problemu (np.choroby). Czy warto je ratowac? zwlaszcza koncem lipca? czy po takim wydymieniu zachowają się jak rójka i popracują nad ramkami w nowym ulu? Czy raczej trzeba im będzie z innych uli dać suszu, pierzgi itp.?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2015, 21:39 - pn 
promyk73 pisze:
Panowie, mam podobn sytuację. Zawołała mnie znajoma bo w parku w starym kasztanowcu na wysokości 6m są pszczoły. niestety dziupla mała, drzewo grube, wszystkie drzewa objęte ochroną konserwatorską, więc nie pozwolą zrobić nacięcia by pszczoly wyciągnąć z plastrami. Namawiałem ich by pszczoły zostawili, niech sobie żyją, ale niedaleko szkoła i osiedle mieszkaniowe. Wracam z urlopu 20 lipca. Jak nie wezmę to potraktują je muchozolem. Zrobilem juz klatke z rurką ktorą mógłbym szczelnie przykręcić w nocy do dziupli a rankiem wydymic je wszystkie. Nie mam na razie pomyslu na inny sposob. Poza tym boje sie, czy przynosząc je do pasieki nie zrobię sobie problemu (np.choroby). Czy warto je ratowac? zwlaszcza koncem lipca? czy po takim wydymieniu zachowają się jak rójka i popracują nad ramkami w nowym ulu? Czy raczej trzeba im będzie z innych uli dać suszu, pierzgi itp.?


To zależy jaka siła jakby były bardzo silne to może by coś z tego wyszło ale jak nie to trzeba by było dodać parę ramek suszu/pierzgi albo zasilić i by było ok choć jeśli chodzi o chorobę to ruletka,są dość wysoko i niewiem czy je wydymisz ,a traktowanie przez nich pszczół muchozolem jest chyba nielegalne :pala: .


Na górę
  
 
Post: 12 sierpnia 2015, 13:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 czerwca 2015, 21:35 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Beskidy
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie styr
Miejscowość z jakiej piszesz: Pogórze
Pszczoły wciąż latają w parku, szczęśliwie ich nikt jeszcze muchozolem nie potraktował. Mam plan by wiosną powiesić przed dziuplą ulik odkładowy z 6 przeczerwionymi ramkami na które bym położył ciasto. Ulik ten bym połączył rurką szczelnie z dziuplą by wymusić wyjście z drzewa pszczół przez ulik odkładowy. Czy jest szansa, że matka przejdzie do ulika i tam zacznie czerwić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2015, 14:01 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 czerwca 2015, 21:35 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Beskidy
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie styr
Miejscowość z jakiej piszesz: Pogórze
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2015, 14:06 - śr 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
daj im spokój, niech tam sobie siedzą skoro nikomu nie dokuczają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2015, 21:37 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 czerwca 2015, 21:35 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Beskidy
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie styr
Miejscowość z jakiej piszesz: Pogórze
jino2 pisze:
daj im spokój, niech tam sobie siedzą skoro nikomu nie dokuczają.

Napisałem już kilka postów wyżej, że obok jest szkoła i osiedle mieszkaniowe i były skargi rodziców uczulonych uczniów, miały iść pod muchozol. Na razie żyją. Wiem, że z wąskiej dziupli bez uszkadzania drzewa ich nie wyprowadzę zwłaszcza teraz. Więc dlatego pytałem czy ktoś ma takie doświadczenia, czy dostawiony szczelnie do dziupli wiosną ul odkladowy zachęci je do przeprowadzki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2015, 00:19 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Wiosną jak najbardziej mozesz je zabrać bo teraz już jest połowa śierpnia to za puzno. Zrób skrzynkie ala rojnice na 7 do 8 ramek takich jak masz w pasiece. Na dole wylotek na całą skrzynkie ale pod samą górą po przeciwnej stronie też wlotek zeby pszczoły z dziupli wchodziły ale mniejszy i krata odgrodowa ale podniesiona tak zeby matka przeszła do skrzynki do ramek 3 suszu i reszta wezy. Powieś skrzynkie tak zeby pszczoły wchodziły u góry a wychodziły dołem wylotkiem tak zeby przeszły w skrzynce ramki z suszem i wezą przechodziły. Jak powiesisz skrzynkie to połuz woszczyzne miedzy górnym wlotkiem a gniazdem w dziupli. I oblep gliną albo pianką tak zeby pszczoły wchodzili tylko wlotkiem górnym. Na wiosne pszczoły chentnie się rozwijają i przejdą do skrzynki i matka też. Jak zauważysz jajeczka podnosząc ramki w skrzynce to opusć krate odgrodową zeby matka nie przeszła spowrotem do dziupli. Po 5dniach sprawdz czy są jajeczka tomatka jest w skrzynce, a jak niema to ponownie podnieś krate zeby matka przeszła do skrzynki. Teraz na jesień to możesz tylko z 2kg cukru dać w syropie, zeby lepiej przezimowały. Jak już matka bendzie w skrzynce i składać jaja to po 35 dniach zerwij gline albo pianke zeby trutnie się obleciały i młoda pszczoła i zeby miód przeniosły do skrzynki i po paru dniach wez skrzynkie wieczorem do pasieki i przesiedlij do ula. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 marca 2017, 13:28 - pt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Do lamusa takie gadki, ze w dziupli były pszczoły 5 lat temu i teraz są dalej.
W dziupli pszczoła nie utrzyma się dłużej jak 2 lata - waroza.
W większości jest tak, że góra dożyją wiosny, a później słabną bo są nie leczone.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji