FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:54 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29 grudnia 2010, 00:40 - śr 
Kto z nas może zagwarantować tak łagodne jak tu są pokazane pszczoły bo miodne są
[center]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UJpqJcxCpAo?fs=1&hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UJpqJcxCpAo?fs=1&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/center]

[center]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Miiniji9ALY?fs=1&hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Miiniji9ALY?fs=1&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/center]

[center]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/9fcMHreE6E8?fs=1&hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/9fcMHreE6E8?fs=1&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/center]


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2010, 09:49 - śr 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
Chętnie kupił bym matki.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2010, 09:58 - śr 

Rejestracja: 10 lipca 2010, 19:30 - sob
Posty: 109
Lokalizacja: Kolo
Ule na jakich gospodaruję: wielkpolski
Może ktoś ma, namiary na takie matki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2010, 17:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
niech pan niemówi żę taki posiada bo nienastarczy zrobieniem odkładów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2011, 19:13 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
sławek k. pisze:
Chętnie kupił bym matki.


Witam

Tu strona internetowa Szkoly Pszczelarskiej w Wart Austria
Mozna tam zamuwic i zakupic matki.
http://www.lfs-warth.ac.at/page.asp/1964.htm
Maja tam linie Sklenar H47 i cos z lini Troisek, mam tam dojscia i znajaomosci.
>>> Tłumaczenie <<<
Pozdrowienia Krzysztof K

Ps.
Moje pszczoly tez sa spokojne i nie gonia!!!!!!!!!!


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2011, 20:44 - sob 
Krzysztof K pisze:
sławek k. pisze:
Chętnie kupił bym matki.


Witam

Tu strona internetowa Szkoly Pszczelarskiej w Wart Austria
Mozna tam zamuwic i zakupic matki.

Maja tam linie Sklenar H47 i cos z lini Troisek, mam tam dojscia i znajaomosci.
>>> Tłumaczenie <<<

No to się cieszę bo coś mi wcześnie podpowiadało że to Austria i Matki Sklenar
Ale nie byłem pewien
teraz TY i Leszek potwierdziliście
;-) Napisałem do Królowej Matek :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 20:38 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Jak to zrobić, żeby te cudeńka mieć??? Jak niemieckiego języka ani w ząb :do bani: (tylko nie piszcie, że się trzeba było uczyć :oczko: )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 21:34 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Rob pisze:
Jak to zrobić, żeby te cudeńka mieć??? Jak niemieckiego języka ani w ząb :do bani: (tylko nie piszcie, że się trzeba było uczyć :oczko: )


Napisz po polsku albo przetłumacz sobie w :google: . Zrozumią i jedno i drugie. :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 21:50 - pt 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
Krzysztof K pisze:
mam tam dojscia i znajaomosci

Może przez Krzysztofa ,licząc na jego uprzejmość.
Ciekawe czy można kupić odkład lub pakiet z matką i jak się to ma do transportu.
Jakiś czas temu jeżdziłem do siostry do Graz,parę lat temu przeprowadzili się do Włoch niestety.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 22:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Ja też kupuje matki od hodowcy ale niestety nigdy bym się nie odważył podejść do pszczół tak jak widzę to np. na zdjęciu powyżej albo na filmikach. Zazdroszczę tym co maja takie pszczoły. Ja zawsze bez względu na pogodę, pożytki i temperaturę zakładam kurtkę z kapeluszem skórzane rękawice z rękawami i tak często dostane kilka żądeł. Nie zdradzę tutaj tego hodowcy bop to może nie jego wina ale w tym sezonie zapytam go dlaczego tak jest.
Naprawdę zazdroszczę Wam tych łagodnych pszczół to musi być super praca.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 marca 2011, 22:09 - śr 

Rejestracja: 11 lutego 2010, 22:39 - czw
Posty: 189
Lokalizacja: kocierz
Panowie proponuje rozwiązaniu problemu . Na forum mamy wiele osób którzy umieją perfekt języki obce i tych którzy wiedzą jak zamówić z zagranicy matki czy odkłady.
Czy nie można by stworzyć formatki zamówień na różne linie pszczół z Niemiec czy innych krajów lub podać namiary na osoby które takie zamówienie napiszą. Oczywiście każda praca powinna być wynagrodzona , dlatego formatki mogły by być (jeżeli by ktoś sobie życzył) za opłata . podaje przykład ktoś chce linie singer szuka odpowiedniej formatki płaci i ściąga z net wypełniony druk do którego wpisuje ilości zamawiane. :jupi:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwietnia 2011, 23:13 - pt 
singer pisze:
Panowie proponuje rozwiązaniu problemu . Na forum mamy wiele osób którzy umieją perfekt języki obce i tych którzy wiedzą jak zamówić z zagranicy matki czy odkłady.

Odkładów się nie opłaca ale matki tak można by zorganizować zamówienie na matki o ile by się to opłaciło zbiorowo zrobić ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2011, 00:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 21:38 - czw
Posty: 57
Lokalizacja: Anglia
Ule na jakich gospodaruję: WBC i National
Mieszkam w Anglii i na wyspę sprowadzają matki z Nowej Zelandii i Australii.Niemieckie Buckfasty również można zamówić pocztą ponieważ do przesyłanych matek dołączany jest certyfikat zdrowia.Obecnie posiadam rodziny z matkami Buckfast ale na maj zamówiłem 10 matek Włoszek z zachodniej Australii skąd pochodzą ale hodowane są tutaj i unasienniane.Za jedną płacę 26 funtów,a pszczelarze tutejsi mówią,że są łagodniejsze od Buckfasta i oczywiście plenniejsze.Ciekawostką tutaj jest,że stojąc w 100 hektarowym łanie rzepaku nie zobaczy się pszczoły jest ich na wyspie jak na lekarstwo,a państwo zachęca ludzi do sponsorowania uli u pszczelarzy,a wygląda to tak:człowiek z miasta pragnie mieć swój ul-własność wirtualna można powiedzieć ponieważ właścicielem jest pszczelarz pan X.Człowiek z miasta wpłaca 28 funtów na konto pszczelarza-rocznie i przydzielany jest mu ul ale nic przy nim nie robi-musi umówić się z pszczelarzem który pokarze mu uli i w jego obecności sobie ogląda pracę pszczelarza od którego dostaje w ciągu roku 4 słoiczki miodu po 100 gram każdy.

_________________
Ipswich-Anglia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2011, 08:46 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
vahanara65 pisze:
Mieszkam w Anglii i na wyspę sprowadzają matki z Nowej Zelandii i Australii.Niemieckie Buckfasty również można zamówić pocztą ponieważ do przesyłanych matek dołączany jest certyfikat zdrowia.Obecnie posiadam rodziny z matkami Buckfast ale na maj zamówiłem 10 matek Włoszek z zachodniej Australii skąd pochodzą ale hodowane są tutaj i unasienniane.Za jedną płacę 26 funtów,a pszczelarze tutejsi mówią,że są łagodniejsze od Buckfasta i oczywiście plenniejsze.Ciekawostką tutaj jest,że stojąc w 100 hektarowym łanie rzepaku nie zobaczy się pszczoły jest ich na wyspie jak na lekarstwo,a państwo zachęca ludzi do sponsorowania uli u pszczelarzy,a wygląda to tak:człowiek z miasta pragnie mieć swój ul-własność wirtualna można powiedzieć ponieważ właścicielem jest pszczelarz pan X.Człowiek z miasta wpłaca 28 funtów na konto pszczelarza-rocznie i przydzielany jest mu ul ale nic przy nim nie robi-musi umówić się z pszczelarzem który pokarze mu uli i w jego obecności sobie ogląda pracę pszczelarza od którego dostaje w ciągu roku 4 słoiczki miodu po 100 gram każdy.


Na filmie Milczenie Pszczół jeden z angielskich naukowców twierdził, że na wyspach CCD pszczołom nie grozi.

Skoro jest potrzeba sprowadzania matek pszczelich z Australii, Nowej Zelandii i Niemiec to co się stało na wyspach z Buckfastem Brata Adama?
Czy tylko Buckfast z Niemiec i Włoszka aż z Antypodów nadaje się wyłącznie do angielskich pasiek?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2011, 21:33 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
I nam to grozi jak nie bendzie nasz rząd dbało pszczelarstwo. Mozemy obudzic się ALE JUŻ ZAPUZNO BENDZIE.Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2011, 23:10 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
na ten temat akurat wypowiedziałem się na mojej stronce www.pszczolyimiod.pl :śmieję się z ciebie: zapraszam :oczko:

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2011, 01:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 21:38 - czw
Posty: 57
Lokalizacja: Anglia
Ule na jakich gospodaruję: WBC i National
polbart pisze:
vahanara65 pisze:
Mieszkam w Anglii i na wyspę sprowadzają matki z Nowej Zelandii i Australii.Niemieckie Buckfasty również można zamówić pocztą ponieważ do przesyłanych matek dołączany jest certyfikat zdrowia.Obecnie posiadam rodziny z matkami Buckfast ale na maj zamówiłem 10 matek Włoszek z zachodniej Australii skąd pochodzą ale hodowane są tutaj i unasienniane.Za jedną płacę 26 funtów,a pszczelarze tutejsi mówią,że są łagodniejsze od Buckfasta i oczywiście plenniejsze.Ciekawostką tutaj jest,że stojąc w 100 hektarowym łanie rzepaku nie zobaczy się pszczoły jest ich na wyspie jak na lekarstwo,a państwo zachęca ludzi do sponsorowania uli u pszczelarzy,a wygląda to tak:człowiek z miasta pragnie mieć swój ul-własność wirtualna można powiedzieć ponieważ właścicielem jest pszczelarz pan X.Człowiek z miasta wpłaca 28 funtów na konto pszczelarza-rocznie i przydzielany jest mu ul ale nic przy nim nie robi-musi umówić się z pszczelarzem który pokarze mu uli i w jego obecności sobie ogląda pracę pszczelarza od którego dostaje w ciągu roku 4 słoiczki miodu po 100 gram każdy.


Na filmie Milczenie Pszczół jeden z angielskich naukowców twierdził, że na wyspach CCD pszczołom nie grozi.

Skoro jest potrzeba sprowadzania matek pszczelich z Australii, Nowej Zelandii i Niemiec to co się stało na wyspach z Buckfastem Brata Adama?
Czy tylko Buckfast z Niemiec i Włoszka aż z Antypodów nadaje się wyłącznie do angielskich pasiek?


Nie chodzi tu o CCD,anglicy panicznie boją się warrozy ale z tego co widzę i słyszę to nosema apis sieje spustoszenie.Dzisiaj robiłem przeglądy i między innymi wycinałem larwy trutowe i o dziwo nie zauważyłem żadnego pasożyta.
Bolączką chyba obecnie jest dla anglików brak leku na nosemę jak wycofana Fumagilina.

_________________
Ipswich-Anglia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2011, 07:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
vahanara65, A czosnku nie stosują :szok:
to dobry specyfik na noseme i naturalny antybiotyk :mniam miodek:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2011, 17:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 21:38 - czw
Posty: 57
Lokalizacja: Anglia
Ule na jakich gospodaruję: WBC i National
Szczupak pisze:
vahanara65, A czosnku nie stosują :szok:
to dobry specyfik na noseme i naturalny antybiotyk :mniam miodek:


Na początku mojego pszczelarzenia stosowałem również czosnek+witamina B1 w ampułkach jako dodatek do syropu,obecnie mam swój własny specyfik który stosuję od wielu lat z powodzeniem.Jest na bazie ziół-szczaw tępolistny i kuklik.

_________________
Ipswich-Anglia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 05:24 - pn 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Jako dodatek do zimowego zakarmiania stosuję szczaw i piołun oraz jeden raz spirytus-ale to chyba zapobiega tylko biegunkom.Nosema apis-jest pasożytem jelita cienkiego pszczoły i nie wiem czy to zabija pasożyty.Witaminy z grupy B wspomagają pobudzanie do czerwienia.Czosnku jeszcze nie próbowałem ale tyle się tu naczytałem że na pewno wypróbuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 11:48 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
kazik11 pisze:
Jako dodatek do zimowego zakarmiania stosuję szczaw

Miałeś na myśli szczaw koński?/ bo taki tylko się nadaje./


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 kwietnia 2011, 21:31 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 21:38 - czw
Posty: 57
Lokalizacja: Anglia
Ule na jakich gospodaruję: WBC i National
paraglider pisze:
kazik11 pisze:
Jako dodatek do zimowego zakarmiania stosuję szczaw

Miałeś na myśli szczaw koński?/ bo taki tylko się nadaje./

Dokładnie taka jest nazwa potoczna jak też kobylak,botaniczna to szczaw tępolistny.

_________________
Ipswich-Anglia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji